l3 Reeks ongevallen op Molendijk 1 Kantoor aan Westvest krijgt toch puntdak Plaatselijk nieuws Vorig jaar minder vernield V. Prijswinnaar kerstpuzzel 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 februari 2010 Kerkrentmeester Spelen in Dalempolder Kleding voor Dorcas Ouderen genieten van dia's Schuur krijgt ramen Rijwielstalling zorgcentrum Volwerk klaverjast meeste punten Hennepkwekerij Bedrijf aan Hikseweg mag Bezwaar tegen gymzaal ongegrond Gehandicaptenkaart Carnaval barst los Kerkbestuur Jos Hommel haalt uit Zes muzikanten erbij Vacature blijft Oliebollen SAS zoekt bestuurders Twentse woning Kleur stenen akkoord Weekmarkt verhuist Oliebollen voor Haïti Nieuwbouw Wouthoekweg Geslacht in eigen slagerij Cabaret Kledinginzameling De koe Rozemarijn Huib Oostdijk wint bij Roemers Datheen blijft Verlichting rotonde Reclamezuilen Bestrijden vogels Miniholus Diakens bedanken Jantje Beton Rode Kruis Projectontwikkelaar komt welstand tegemoet J A. Wouters heeft zijn benoeming tot kerkrentmeester bij de Hervormde Gemeente aangenomen. In de vaca ture van ouderling-kcrkrentmecstcr zijn twee kandidaten: J.A. Mclsc en M. Schellingen Verder zijn er nog twee kandidaten in de vacature van diaken J. Schot: J.N. Evcracrs en L.H. Zwaai. Het college van b. en w. gaat Gcbr. Kraaijeveld uit Dordrecht opdracht geven het park in de Dalempolder te renoveren. De keuze is op dat bedrijf gevallen, omdat het de laagste in schrijver was. De offerte bedraagt 268.700 euro. In overleg met bewo ners en kinderen is er gekozen voor drie speellocaties voor drie verschil lende leeftijdsgroepen: tot zes jaar. van zes tot twaalf jaar en twaalf plus. De speelplaats voor de jongste groep bestaat reeds, maar wordt op geknapt. De speeltoestellen worden besteld bij de firma Kompan b.v. Dorcas gaat weer kleding inzame len. Die kan op de volgende data tussen negen en twaalf uur 's mor gens worden ingeleverd aan de Rc- gentessestraat 50: 27 febr., 27 maart, 24 april, 29 mei. 26 juni, 31 juli, 28 aug., 25 sept. 30 okt., 27 nov. en 18 dec. Meer informatie via tel. 602995. De christelijke ouderenvereniging heeft donderdag met 20 leden de diapresentatie van de heer Stuij uit Halsteren bekeken. Hij gebruikte twee projectors, zodat de beelden in elkaar konden overvloeien. Hij liet het ontstaan van Zeeland zien door bedijking, aangroei van schorren en slikken en daarnaast de dijkdoorbra ken waarvan eCn weel op diverse plekken nog getuigt. Er waren ook beelden van de terpen (heuveltjes) die in vroeger tijden werden aange legd als vluchtplaatsen voor mens en dier. En ook plaatjes van oude ge bouwen zoals de Grote Kerk in Aar denburg en het slot Haamstede, maar ook de verwoestingen door oorlogsgeweld. De vice-voorzitter, mevr. Duijzer-Kwist ging aan hel begin van de vergadering voor in ge bed, waarna zij enkele gedeelten las uit Markus 1:14-20, fcn Markus 8:27-29. Mevr. Boxhoorn vertelt de volgende bijeenkomst over de schooltijd. Ze riep de leden op om de volgende keer hun schoolfoto mee té brengen evenals andere attri buten uit de schooltijd. De schuur aan de Mosselhoekseweg van akkerbouwer A.W. van Dongen wordt voorzien van raampjes. De schuur vlakbij de zeedijk was een kiemschuur voor aardappelen, maai de ramen waren met planken dicht- gezet. Nu wil Van Dongen er ramen in zetten. De welstandscommissie had er geen bezwaar tegen, al ver sterkten de raampjes de indruk als de schuur van een 'lange trein', zei voorzitter M. Onrust. Aan de Prins Clauslaan gaat de SVRZ een rijwielstalling en berging vernieuwen. Ze komen op het ach tererf achter Dalemhof te staan. De bestaande worden gesloopt. De wel standscommissie had er maandag geen bezwaar legen. Met 4721 punten heeft Aad Volwerk de wekelijkse wedstrijd van klavcr- jasclub Stad Tholen gewonnen. Pe ter Menheere werd tweede met 4672 punten en Marie Verkerke derde met 4667 punten. Geert Kolyn volgt op de vierde plaats met 4617 punten en Leen Hage werd vijfde met 4585 punten. De gemeente brengt 543,60 euro in rekening voor de bestuursdwang voor het ontruimen van een hennep kwekerij. De kosten worden in reke ning gebracht bij de overtreder. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders besloten. V.o.f. Goorden mag gaan bouwen aan de Hikseweg. De gemeente ver leent medewerking aan de bcdrijfs- vejttiaiMi-onruïirii .knimn l il .van 1 Het college van burgc wethouders trekt een d* schikking in voor het verwijderen van een stacaravan. De groene cara van stond zonder bouwvergunning aan de Hiksedijk 6, maar is inmid dels verwijderd. Het bezwaar van een bewoner uit de Bou Kooijmanstraat tegen het uit breiden van de gymzaal op huis nummer 3 is door de gemeente on gegrond verklaard. De bewoner had aangegeven bang te zijn voor ge luidsoverlast, omdat de uitbreiding gebruikt zal worden als repetitielo kaal van de muziekvereniging. In het activiteitenbesluit van de wet mi lieubeheer waaronder de gymzaal valt, is bepaald dat het geluidsniveau van het ten gehore brengen van on versterkte muziek buiten beschou wing blijft. Daarom heeft het college van b. en w. de zienswijze onge grond verklaard. Wel is afgesproken dat met de bewoner en de muziek vereniging wordt bekeken hoe de overlast zoveel mogelijk beperkt blijft. Het college heeft besloten om een reguliere bouwvergunning te verlenen voor het uitbreiden van de gymzaal, waarmee ontheffing wordt verleend van het bestemmingsplan. Een inwoner krijgt alsnog een ge- handicaptenparkcerkaart. Die was in eerste instantie afgewezen na een negatief van een arts van het CIZ. Maar de persoon in kwestie maakte bezwaar omdat de situatie is gewij zigd na deze keuring. Daarom is er een andere arts geadviseerd en die heeft geconstateerd dat de situatie inderdaad gewijzigd is. De toegewe zen parkeerkaart is van tijdelijke aard, tot 1 mei. Het carnavalfeest barst morgen los in het dorp. 's Morgens bezoekt prins Leendert d'n Jisten om tien uur peuterspeelzaal De Pluus, daarna zijn om één uur de basisscholen aan de beurt, 's Avonds om kwart over zes start er een lampionoptocht on der begeleiding van de dweilbands vanaf de Stasse Mispit (hoek Ring/Vierwindenstraat). Voor aan vang van de tocht wordt de best ver sierde gevel verkozen. Om half ne gen is het Polderkoaitjebal in de Vossenkuil. Zaterdagmiddag wordt om een minuut voor één de sleutel van het dorp overhandigd door de burgemeester, waarna de optocht be gint. Van half drie tot vijf uur is het vlooiencircus met uitslag van de op tocht. Overigens is de wagen van bouwclub Gróót Pesóöt tweede ge worden in de optocht van De Heen, afgelopen zaterdag, 's Avonds om negen uur is er het Vlóóienbal in café Hof van Holland. De carnaval wordt om elf minuten over één afge sloten met het 'vellen van de roos'. Dhr. Everaers uit Sint-Philipsland is gekozen tot voorzitter van de ker kenraad van de Hervormde Gemeen te, secretaris is F. Boeve uit Nieuw- Vossemeer. Verder maken ds. Scheurwater en dhr. Metske deel uit van het dagelijks bestuur. Jos Hommel heeft flink uitgehaald in de tweede ronde van de beker competitie van biljartvereniging De Treffers. Hij was in 15 beurten, met een gemiddelde van 5,2 en een hoogste serie van 17 caramboles te sterk voor Arno Deurloo. Sjaak Etienne, Wim Bosch en Arjan Hom mel zijn na winst eveneens verze kerd van een verder bekeravontuur. Ook werden er nog een aantal in- haalpartijen voor de competitie ge speeld. Thcdo de Reus speelde de kortste partij in 16 beurten, een hoogste serie van 16 caramboles en het hoogste gemiddelde met 3,75. Uitslagen bekercompetitie: A. Deur- loo-J. Hommel 3,651-10; H. van Daalen-S. Etienne 7,813-10; J. de Koning-W. Bosch 6-10; T. de Reus- A. Hommel 9,833-10. Inhaalpartij- en: T. de Reu$-W. Bosch 10-3,333; P. Goosens-R. de Jonge 10-6,389; H. Rensink-A. Hommel 7,447-10; L. van Wezel-A. Deurloo 10-7,46. Accelerando is gegroeid met zes muzikanten. De ledenvergadering verwelkomde vrijdagavond Tessa Bouters, Geena Fase, Will van Iwaarden, Nicky Mosselman, Melis- sa Stapel en Bas Wielaard als nieu we leden. De bestuursleden Jacco Goedegebuure en Jacqueline Heij- boer werden herkozen. Financieel ging het de vereniging voor de wind dankzij de rommelmarkt, het maan delijks ophalen van oud papier, de muziekmarathon en sponsoring. In al die activiteiten zitten wel heel veel uren van vrijwilligers, maar die leveren duidelijk resultaat op. In september/oktober houdt Acceleran do nog een actie om de begroting 2010 rond te krijgen. Ook wordt nog bekeken hoe er in 2011 aandacht wordt gegeven aan het 130-jarig be staan van de koninklijke fanfare. C.J. Vrocgop heeft bedankt voor zijn verkiezing tot ouderling in de H^-- vormde Gemeente, zodat de vacatu re blijft bestaan. De jeugdspelers van WHS komen zaterdagmorgen vanaf negen uur langs de deur met vers gebakken oliebollen. De eerste bollen gaan vanaf vier uur 's morgens in de olie, waarna ze een uur later ook verkrijg baar zijn op de Waaje. Met deze ac tie houdt de activiteitencommissie van WHS een traditie in ere om met carnaval zelf gebakken oliebollen te verkopen. a Stavenisse De stichting Actief Stavenisse (SAS) is op zoek naar versterking voor het bestuur. De stichting is bang dat er zonder aanvulling van bestuursleden vrijwel geen activiteiten meer geor ganiseerd kunnen worden. De stich ting zet zich in om de leefbaarheid en de saamhorigheid in het dorp te stimuleren. Meer informatie en aan melden bij Flip de Rijke, Boswei 32. Aan de Nieuwewcg 12 wil P. van der Schee een nieuwe woning bouwen. Het huis krijgt aan beide zijden een dak met wolfseind en is geïnspireerd op een Twentse boerderij. De wel standscommissie ziel liever huizen met Zeeuwse kenmerken, maar wo ningen van het type dat bouwkundig tekenaar H. van der Graaf voorleg de, komen al veel voor in het buiten gebied. Op het huis komt ook een dakkapel. Volgens de commissie hoort bij dit type een rieten dak. Van der Graaf zou het met zijn opdracht gever gaan bespreken. Voorzitter M. Onrust wees er nog wel op dat de hellingshoek van het wolfseind ge woonlijk 60 graden bedraagt, terwijl Van der Graaf ze met een hoek van 45 graden tekende. De welstandscommissie keurde maandag de kleur stenen goed voor de nieuw te bouwen vijf gezinswo ningen aan de Dr. Zoetemansstraat van Westvcst Projectontwikkeling uit Sint-Maartensdijk. Het zijn 'rood genuanceerde' stenen. Sint-Maartensdijk Het verkeersbcsluit voor de week- niarkt wordt aangepast. Dat heeft het college van burgemeester en wet houders besloten. Zodoende kan de weekmarkt per 1 april plaatsvinden op de Markt. De vrouwenvereniging van de her steld hervormde kerk. Sola Gratia, bakt dinsdag oliebollen ten behoeve van Haïti. Ze zijn 's morgens vanaf half negen tot één uur 's middags af te halen bij de garage van mevrouw Koopman, Achter 't bos 36. Aan de Wouthoekweg wil de familie Pot een nieuwe woning en schuur bouwen. Maandag liet bouwkundig tekenaar H. van der Graaf er de teke ningen van zien bij de welstands- EXTRA! VALENTIJN AANBIEDING! 100 gram Valentijn paté voor maar 1,- Alleen geldig op 11,12 en 13 februari Maandag 15 t/m zaterdag 20 februari Magere hamlappen 1 kg 3,98 Magere speklappen met zwoerd 1 kg 5,00 Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN Hawaï schnitzels 5 halen 4 BETALEN Eigen gekookte ham 100 gram 1,20 Gekookte lever gesneden 100 gram 0,85 Runder rookvlees 100 gram 1,50 Kip kerriesalade 100 gram 1,10 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 46 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. commissie. Die kon zich in de opzet van beide gebouwen vinden. Wel moeten er nog overeenstemming komen over de te gebruiken mate rialen en de kleuren. De cabaretgroep Kant-ooi uit Schouwen-Duiveland treedt dins dagavond op in Maartenshof. De voorstelling begint om half acht. Er kan op 27 februari kleding voor Dorcas worden ingeleverd aan de Wouthoekweg 5. Er zijn nog andere data waarop kleding op hetzelfde adres tussen negen uur en half twaalf 's morgens kan worden inge leverd, te weten: 27 maart, 24 april, 29 mei, 26 juni, 31 juli, 28 aug.. 25 sept., 30 okt., 27 nov. en 18 dee. Meer informatie via tel. 664185. In het kader van kunst- en cultuure ducatie hebben de kinderen van groep 3 t/m 6 van de Juliana van Stolbergschool maandag de voor stelling over de koe Rozemarijn be keken. Hierbij is op speelse wijze gewenst gedrag beklemtoond: stoor je niet te gauw aan een ander en ac cepteer de ander gewoon. Na afloop hebben de kinderen korte verhaal tjes geschreven, pakkende tekenin gen gemaakt en door middel van een rollenspel het geleerde geoe fend. Het verhaal gaat als volgt: Op de boerderij woont de boer met zijn koe Rozemarijn en de andere bees ten. Maar Rozemarijn moppert steeds maar op het varken, op de hond, de kip en de goudvis. Als Ro zemarijn zich ook bemoeit met het tandenpoetsen van de boer, zet hij haar op het vliegtuig naar Afrika. Maar dan komen de leeuw, de kro kodil, de giraf, het aapje en de oli fant zich beklagen bij de boer over de bemoeizucht van Rozemarijn. En daar moet iets op gevonden worden. Scherpenisse Huib Oostdijk was de allerbeste van de vrije klaverjaswedstrijd van kla- verjasclub De Roemers. Er streden in totaal zestig deelnemers om boodschappentassen, vleesprijzen en meer prijzen die gewonnen kon den worden tijdens de loterij. Oost dijk behaalde 5500 punten, maar hij werd op de voet gevolgd door Bas de Jong die tweede werd met 5495 punten. De poedelprijs ging naar Joop Pijl met 3444 punten. Verdere uitslagen: 3. Paul de Heer 5329 p.; 4. Theo Moerland 5248 p.; 5. mevr. Kon 5211 p.; 6. Wolfgang Breurer 5163 p.; 7. Bert Emmclot 5153 p.; 8. Wim Coule 5050 p.; 9. Rini Ane- maat 5017 p.; 10. Jan van der Spek 5015 p.; 11Julian Poot 4965 p.; 12. Ronald Breucr 4945 p.; 13. Martin def Jager 4851 p.: 14. Anjo v.d. Klundert 4846 p.; 15. Lammert Bakx 4803 p.; 16. Marie L. v.d. Mo len 4785 p.; 17. Jaap Bijl én Kees Nagelkerke 4756 p; 19. Herman Breuer én William Quist 4748 p.; 21. Patrick Quist 4746 p.;22. Pa trick Poot 4706 p.; 23. Jan Tazelaar 4670 p.; 24. Truus Doejarcn 4605 p.; 25. Jan Poot 4581 p. De leden van de Gereformeerde Ge meente hebben in meerderheid be sloten om de huidige berijming van Petrus Datheen te handhaven. Een minderheid koos voor de psalmbe rijming van 1773, die o.a. in de Ge reformeerde Gemeente Tholen en in de plaatselijke Hervormde Gemeen te wordt gezongen. In de Gereformeerde Gemeente zijn de ouderlingen A.N. van den Hoek en N. Rijstenbil herkozen, evenals diaken W. Hcijbocr. In de vacature van diaken C. Andriesse, die zich in verband met zijn leeftijd en gezond heid niet herkiesbaar had gesteld, is L.J. van Steenis als opvolger geko zen. Die bedankte echter, zodat de vacature blijft bestaan. Delta Infra b.v. heeft opdracht ge kregen van de provincie om de ver lichting bij de rotonde aan de Pro- vincialeweg (N286), ter hoogte van de Spuidamstraat, aan te passen. Het bedrag dat daarvoor wordt uit getrokken is 15.493,62 euro exclu sief blw en verkeersmaatregelen. Poortvliet Bouman-Potter mag twee reclame zuilen op het terrein van de woon boulevard plaatsen. Het college van burgemeester en wethouders gaat akkoord met het verlenen van een bouwvergunning hiervoor. Agrariër M.D. Geuze heeft bij de provincie ontheffingen aangevraagd voor het doden van rotganzen, knobbelzwanen en nijlganzen ter voorkoming van schade aan zijn ge wassen. De door de rotgans aange richte schade wordt vergoed door het Faunafonds en daarom wordt de ontheffingsaanvraag voor het be strijden van dit dier buiten beschou wing gelaten. Omdat de nijlgans geen beschermde inheemse dier soort is, kan de provincie hiervoor geen vergunning afgeven. De minis ter kan die ontheffing wél verlenen en daarom is het verzoek van Geuze doorgestuurd naar de dienst regelin gen van het ministerie van land bouw, natuur en voedselkwaliteit. De provincie heeft de aanvraag voor het doden van knobbelzwaan in be handeling. Voetbalvereniging SPS houdt zater dagmorgen een minibolusactie in de kernen Poortvliet en Scherpenisse. De jeugdleden en begeleiders ko men vanaf negen uur langs de deur om deze te verkopen. Slnt-Philipsland P.M. Kunst en D.E. van de Wete- ringh hebben na een week bedenk tijd bedankt vóór hun verkiezing tot diaken. Zij waren in de vergadering van de mansleden van de oud gere formeerde gemeente in Nederland voor dat ambt gekozen. De leden van scouting Heenetrecht uit Tholen komen langs de deur voor de jaarlijkse collecte voor het jeugd- fonds van Jantje Beton. Van 1 tot 5 maart zullen scouts collecteren in Sint-Annaland. In Tholen stad collec teren zij op zaterdag 6 maart tussen half twaalf 's morgens en half drie 's middags. De leden zijn herkenbaar aan hun uniform met gele das. Het Rode Kruis heeft onlangs 2564.72 euro opgehaald voor Haïti. Dat geld wordt gestort op giro 555. De opbrengst per collectelocatie is als volgt: bij de Cl000 in Tholen heeft het team 615 euro opgehaald; op de Markt in Sint-Maartensdijk, in Maartenshof cn gedeeltelijk huis- aan-huis werd 625 euro opgehaald; huis-aan-huis in Poortvliet en bij de Spar .werd 965 euro opgehaald; en in Sint-Annaland collecteerde hel team bij de Cl000, op de markt en bij een zangavond van Kir Royal 360 euro. Er is het afgelopen jaar minder ge- meentegoed vernield dan het jaar daarvoor, maar toch heeft de ge meente Tholen 18.657, 69 euro scha de geleden door vernielingen. In 2008 was dat in totaal nog 20.633,24 euro. In het eerste kwartaal van 2009 was de vernielzucht het grootst. Toen werd voor 4989,16 euro schade aan gebracht aan onder meer afvalcontai ners (1584,10 euro), verkeersborden (1721,67 euro) cn straatmeubilair (688,75 euro). Over het algemeen hebben vandalen het het meest voor zien op speeltuinen. Daar is in 2009 voor 6767,4] euro aan materiaal ver nield. Op de tweede plaats staat straatmeubilair met 5859,66 euro. Daarna volgen verkeersbor- den(2489,19 euro) cn afvalcontai ners (2309,51 euro). Overige zaken die vernield zijn: groenvoorziening (237,55 euro), gebouwen (101,70 euro) en diversen (892,94 euro). De auto van de Sint-Annalander kwam onder aan de dijk op de zijkant tot stilstand. Sinds vorig jaar mei hebben op de Molendijk bij Oud-Vossemeer al zes eenzijdige onge vallen plaatsgevonden. Vrijdag en zaterdag reden er twee bestuur ders van de weg. Zaterdagmiddag raakte een 19-jarige Setal- lander met zijn personenauto van de weg toen hij van Sint-Annaland naar Oud-Vosse- meer reed. Aan het eind van de Mareweg op de oprit naar de Molendijk reageerde hij op een haas die overstak door naar links te sturen. Bovendien bleek het wegdek glad door dieselolie. Hij kwam tussen twee bomen op het talud tot stilstand. De auto lag op de zijkant. De bestuurder had geen letsel maar was niet in staat zelf uit de wagen te komen. De ambulance riep de hulp in van de brandweer uit Sint-Annaland. Die legde de auto met banden vast aan twee bomen. Via de achterklep kon de bestuurder uit de auto worden geholpen. Het ambulancepersoneel onderzocht de man, maar die bleek geen let sel te hebben. De weg bleef afgezet totdat de provincie arriveerde en het wegdek liet schoonmaken. Vrijdagavond om half zes raakte door onbe- i i kende oorzaak een Bergenaar van de weg. Dat gebeurde in de buurt van de woningen van de families Paape en Bossers. De auto reed het talud af, sloeg over de kop schoof over het toegangspad naar de woningen en bleef in de berm staan. De man klaagde over pijn, maar hoefde niet met de ambulance vervoerd te worden. Hij kreeg wel het advies zich na te laten zien. De politie bracht hem naar de huisartsenpost in Bergen op Zoom. De andere ongevallen op de Molendijk von den vorig jaar plaats in mei (1), in juni (2), en dit jaar op 13 januari. *4 Predikbeurten Zondag 14 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer, H.D. 18.30 u. ds. Breure, Waarder. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 16 u. ds. Kot. Borssele. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Droogendijk, Veenwoude. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Van Vuuren. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering, wo 17/2 19 u. gebedsdienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwaï GEREF. KERK 10 u. mevr. Baggerman-van Pope- ring, Yersckc. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Veldhuizen, Dintel- oord. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. onbekend. 16 u. kand. Kater, Kruiningen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Joppc HERV. GEM. REHOBOTH lOxi. ds. v.d. Ploeg, Bruinisse. 19 u. ds. Broere, Tholen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u.ds. Schultink. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 cn 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. wo 17/2 19.30 u. ds. Bakker. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG, Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bcvallingcnlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homccare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 feb. donderdag II 1.57-14.25 vrijdag 12 2.47 -15.12 zaterdag 13 3.22 -15.42 zondag 14 3.57 - 16.15 maandag 15 4.27 -16.45 dinsdag 16 4.55 -17.17 woensdag 17 5.27 -17.47 donderdag 18 5.55 - 18.17 vrijdag 19 6.22 - 18.45 zo 14/2 3.53 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. -VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 cn 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Den Ouden, Nieuw Lek- kerland, H.A. 18 u. kand. Kater, Kruiningen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 17 u. ds. Den Boer, GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 cn 18.30u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK t 10 u. ds. Reehorst, St.-Maartens dijk. VERVOLG VAN AJP „Mensen betalen huur aan de ge meente voor het gebruik van een ruimte om iets te organiseren." Een inwoner vond het vragen van huur een belemmering. In Anna Jacobapolder willen inwo ners zich inzetten voor de leefbaar heid en initiatieven nemen, luidde de laatste stelling. Enkele aanwezi ge dames maakten kenbaar best iets te willen doen, maar ze vroegen zich af waar ze de tijd vandaan moesten halen. Alle panelleden ga ven aan dat mensen best bereid zijn om een handje toe te steken. Maar het is lastiger om er te vinden die ,zaken mee willen organiseren en re gelen. „Je moet proberen de talen ten van mensen te gebruiken. En het is belangrijk om te bewerkstelligen dat inwoners trots zijn op hun dorp", adviseerde Verhoeven. De CU zat al meerdere keren met de werkgroep Dorp om de tafel. De partij speelt met de gedachte van een dorpsplatform, maar dat vond iemand in de zaal te dwingend. „Het moet uit de mensen zelf ko men." Fractievoorzitter Bram van de Sandc reageerde dat het mogelijk al een stap te ver is. „Maar wij ma ken ons er sterk voor dat zaken door de mensen zelf georganiseerd wor den." Hij daagde de aanwezigen uit om bij een vervolgoverleg volgende maand aanwezig te zijn. Een aantal inwoners gaf zich daarvoor aan het einde van de avond op. Leefbaarheid is een thema waarmee de CU al enkele jaren aan de slag is. Ze overlegt met vertegenwoordigers van organisaties, en spreekt met in woners, over hoe met de krachten in een dorp omgegaan kan worden om dingen te bereiken. Ieder jaar in een ander dorp. Vermeulen gaf tips: „Speel in op behoeften, creëer draagvlak en communiceer." Het kantoor van Westvest Projectontwikkeling aan de Westvest in Sint- Maartensdijk krijgt een puntdak. Westvest Projectontwikkeling wil het kantoor uitbreiden. Directeur J. v.d. Bosch nam onlangs het bouwbe drijf van Muller-Franke over en heeft meer ruimte nodig. Maandag presenteerde hij samen met bouwkundige tekenaar H. van der Graaf bij de welstandscommissie het aangepaste plan. Met een puntdak. Daarmee komt de ondernemer tegemoet aan de wens van de commissie. Het eerste ont werp had namelijk een plat dak. Dat vond de commissie niet passen in de omgeving, ook al is een deel van de Lidl en het schoolgebouw van De Rieburch van een plat dak voorzien. De Westvest valt echter binnen het beschermd dorpsgezicht waar hoge re eisen aan verbouwingen en uit breidingen worden gesteld dan daarbuiten. Om zoveel mogelijk ruimte te scheppen wordt het gebouw met de nieuwe kap 8,80 meter hoog. Vol gens het bestemmingsplan is acht meter toegestaan, maar met een vrijstelling van tien procent kan er nog een stukje bovenop. De linker en rechterzijgevel worden hetzelfde. De welstandscommissie kon er zich in vinden. „Het is wel grappig," zei voorzitter M. Onrust. „Het is goed in verhouding." Voor de kleuren heeft Van de Bosch gekeken naar de kleuren van brasserie de Oude Ha ven aan de Haven, lichtte hij toe. Het pand heeft nu een blauw accent, maar hel wordt groen en crèmekleu rig- Op de begane grond en op de verdie ping komen kantoorruimtes voor het bouwbedrijf, maar de verdieping (met zolder) kan later mogelijk ook als appartement gaan dienen, zei hij. Sneeuw is er gisteren nog volop gevallen en die prachtige sneeuwvlokken zaten ook in de kerstpuzzel verborgen. Met kerst maken grijze wolken de mensen blij, want die laten dan prachtige witte sneeuwvlokken vrij. Dat was de zin die na het oplossen van de kerstpuzzel tevoorschijn kwam. Of er na zo'n stevige winter nog zoveel mensen blij zijn met de vele sneeuw, is nog maar de vraag. De volgende tien prijswinnaars kunnen we in elk ge val blij maken: G. v.d. Hoven uit de Vossemeersepoort in Tho len. L.K. Priem uit de Burgemeet in Poortvliet. M.L. Rijnberg uit de Bronsgeestweg in Sint-Annaland. D. Teeuw uit de Sluiswe- geling in Scherpenisse. J. van Iwaarden uit de Oostsingel in Sint-Maartensdijk. C.H. van Driel uit de Coentjesweg in Oud- Vossemeer. A. Neele uit de Burg. Sluijmersstraat in Stavenis- se, H.M, de Rooij uit 't Slaak in Sint Philipsland. Joke van Gor- sel uit de Watervliethof in Tholen en Saar Fase uit de Schoolstraat in

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2