Noad '67 wint mat streekduel Drukke dagen voor RBC Roosendaal: Fortuna Sittard volgende opponent Vosmeer snakt naar overwinning Tholense Boys komt er op Flupland nog genadig af Smerdiek achterhaalt SPS WHS illusie armer na tweede nederlaag van het seizoen Donderdag 11 februari 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 te In de derde klasse van het regionale zaterdag voetbal re geert de armoe. Dat was de conclusie na anderhalf uur gapen langs de lijn bij de derby tussen Noad'67 en Tho lense Boys. De Fluplanders konden in ieder geval nog te rugzien op een sterke opening en verdienden daarom de 2-1 overwinning ten volle. Frank den Engelsman en Lars Steijn zorgden in die fase voor de doelpunten. Voor de rest was de vertoning net zo spannend als twee rond zwemmende goudvissen in een kom op een vergeten vensterbank. Dat mochten vooral de bezoekers zich aan rekenen. De winnende coach Ko Stoutjesdijk formuleer de het na afloop nog voorzichtig. „Ik had Tholense Boys veel scherper verwacht." Ongeïnspireerd Bekerduel Thol.Boys op de valreep afgelast Vosmeer spannend tot het eind SPS worstelt met zichzelf Voetbal Uitslagen Derde kl.: Noad-Thöl. Boys 2-1, WHS- Internos 1-3. Vierde kl.: Smerdiek-Slavcnisse 3-1, SPS-Brouwershaven 1-1, Vosmeer-Vre derust 2-0. Vijfde kl.: Vosmeer-I lanswcertse Boys 0-1. Dames: Peursum-Smerdick 2 3-5, Bruse Boys 2-Noad 4-1, Smerdiek 3-Wolf- aartsdijk 0-9. Tweede kl. res.: Dinteloord 2-WHS 2 4- 1, Noad 2-VVGZ 3 afgelast. Derde kl. res.: SI'S 2-Kogelvangers 3 4-1. Vierde kl. res.: Duiveland 3-Thol. Boys 2 2-0, Yerseke 3-Noad 3 1-3, Thol. Boys 3-Stavenisse 2 3-2, 7.PR 2-WHS 3 2-8, Seolto 3-Noad 4 0-6. Vijfde kl. res.: Moe 2-SPS 3 2-0, Chris- landia 2-Smerdick 3 0-1, Noad 5-WC 4 afgelast, Dosko 6-Vosmeer 3 4-1. Zesde kl. res.: Schutters 3-Vosmeer 4 5-0. Zevende kl. res.: Smerdiek 4-Chrislan- dia 3 2-6, W1 IS 4-Thol. Boys 5 uitge steld, StaVenisse 3-Noad 6 en Kogelvan gers 4-Vosmeer 2 za. afgelast. Jeugd: Thol. Boys A-RSV 2-2, Thol. Boys Bl-ZPR 4-5, Wernhout-Thol. Boys B2 1-0, SSV-Thol. Boys Cl 0-3, Thol. Boys C2-ZPR 4-3, Thol. Boys Dl- Meto 4-0, Thol. Boys D2-DSE 4-0, Grenswachters-Thol. Boys D3 1-1, Hal- steren-Thol. Boys F.l 5-1, Thol. Boys E2-Halsteren 2-8, Thol. Boys E3-Rood Wit 6-6, Kogelvangers-Thol. Boys F1 3- 2, Halsteren-'! hol. Boys F2 0-0, Thol. Boys l'3-Smerdiek F2 3-1, Thol. Boys mini's-ZPR 2-4; Noad C meisjes-Vos meer C meisjes 9-0, Vosmeer D-Gastcl 1-7, Halsteren-Vosmeer F1 0-0, Vosmeer Donderdag 11 februari uur Divo-WHS(vr-) 19.30 Zaterdag 13 februari uur Kruiningcn-Noad(vr.) 14.30 SPS-DFS(vr.) 13.00 SPS 2-Yerseke 2(vr.) 15.00 Tholcnse Boys 2-CoIijnsplaatse Bovs 2 12.30 Stavenisse 2-Noad 4 14.30 Stavenisse 3-Smerdiek 4 13.00 Tholcnse Boys 4-Noad 5 12.30 Dauwcndaele 2-Smerdiek 3 da. 14.30 Trefzeker Topscorer Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 19 Andreas Vroegop (Smerdiek) 18 i Willem Bevelander (SPS) 11 Aan de top van het topscorerklassement blijft het spannend. Zowel Rachid Bou houdane als Andreas-Vroegop scoorden zaterdag één keer, zodat het verschil ge lijk blijft. Er vielen afgelopen weekeinde slechts acht treffers te noteren in zes du els. Daarbij blijven drie eigen doelpunten buiten beschouwing. Robin van Dijke (WHS), Adderahin el Fadili (Vosmeer) en Stephan Eindhout (Smerdiek) maak ten hun eerste competitietreffer. F2-Gastel 0-6; WHS B-RCS 2-1, WllS DI-NVS 3-1, WHS E meisjes-Vosmeer El 0-12, Nw. Borgvliet-WHS Fl 3-3, W1IS F2-Odio 4-1. Moc-WHS F3 3-3. De gezichten bij WHS stonden na het duel tegen Internos even donker als het weer. De formatie uit Etten-Leur, thuis ook al te sterk voor WHS, verliet sportpark de Waaje met een 1-3 overwinning. Coach Joost Huls hof sprak na de tweede nederlaag van het seizoen van een ongelukkige wedstrijd. „Jammer dat we hen na onze 1-1 niet langer onder druk kon den houden. Daarvoor kwamen we vandaag fysieke kracht en loopver mogen tekort." Meteen gaf Hulshof ook complimenten aan de bezoekers die zich na zaterdag nadrukkelijk in de titelrace hebben gemengd. „Die jongens hebben een weergaloze traptechniek en kunnen allemaal voet ballen. Als ze compleet staan, doen ze tot het eind mee." Hulshof is niet het type trainer dal zich na een tegenvallende prestatie verschuilt achter absente spelers. Bij uitzondering deed hij dat na het verlies tegen Internos wel. Met na me de kwaliteiten van Patrick van Schetsen werden in de voorste lijn gemist. Net als Dennis Oosdijk, nog zo'n pion die met zijn inzet het ver schil kan maken, was Van Schetsen op vakantie. Bovendien was de stoere verdediger Hans van den Ou den wegens een schorsing niet be schikbaar. Na enig rommelen in de hoge hoed kwam Robin van Dijke tevoorschijn. Voor de spits van het tweede elftal was hel zijn eerste op treden in de hoofdmacht dit seizoen. Ook voor Armando van de Repe en Pieter Lindhoud, normaliter inval ler, waren er basisplaatsen gereser veerd. Internos kwam beduidend beter uit de startblokken met het hen kenmerkende verzorgde spel. In de 11e minuut leverde die sterke ope ning al de 0-1 op, nadat Richard van de Repe over de bal heen trapte en de Brabanders op die manier een buitenkans bood. WHS creëerde na die tegenvaller wel een veldover- wicht, zonder dat het tot ideale mo gelijkheden leidde. Daarvoor was de opbouw te slordig en misten de acties finesse. Met name Patrick Ketting was niet gelukkig met zijn lange passes. Ook Matthijs Bruijn- zeel, vaak aanjager bij WHS, had het moeilijk. Behalve een gevaarlijk schot van Van Dijke, een poging van Armando van de Repe en een inzet van Perry Snoep wist de thuisclub nauwelijks iets af te dwingen. Op slag van rust was de uit de dekking wegdraaiende Lindhoud nog het dichtst bij de gelijkmaker. WHS stelde zijn hoop op het tweede be drijf, waarin de bezoekers mogelijk conditioneel door het ijs zouden zakken. Dat scenario leek te worden bewaarheid na de 1-1, kort na de hervatting. Het was Van Dijke die WHS, op aangeven van de verder onzichtbare Arvin de Witte, met een rake schuiver langszij bracht. Daar na maakte WHS de fout om zich te ver te laten terugzakken, hoewel Hulshof langs de lijn zijn ploeg naar voren dirigeerde. De coach baalde na afloop van die cruciale fase. „Als je van Internos wil winnen, moet je ze onder druk zetten. Als ze aan voetballen toekomen, ben je ge klopt." Tc fel instappen van Richard van de Repe leidde in de 67e minuut de 1-2 in, hoewel de treffer volgens vriend en vijand ook nadrukkelijk geurde naar buitenspel. Vier minu ten later viel de beslissing. De vrije trap van de bezoekers eindigde in de uiterste kruising, ver buiten bereik van doelman Anton Elenbaas: 1-3. Hulshof had enkel maar bewonde ring voor de schoonheid van het doelpunt. „Zo zie ze je zelfs op tele visie niet." Met Cliff Ligthart en Jordy Hommel als verse krachten hoopte WHS nog op een wonder. Dennis Vaders en Armando van de Repe stonden hun plaats af. Het ge routineerde Internos werd er niet koud of warm van en bracht de overwinning zonder problemen over de streep. WHS bleef achter, een il lusie armer. Hulshof was teleurge steld, zeker na het vernemen van de uitslagen van de concurrentie. „Een persoonlijke fout, een buitenspel- goal en een zondagschot doen ons vandaag de das om. Als dat gebeurt, speel je een ongelukkige wedstrijd. We hadden goede zaken kunnen doen, als je ziet wie er allemaal ste ken hebben laten vallen. Alles staat nu heel dicht bij elkaar." Erwin Doggen (rechts) komt te laat om Noadspeler Frank den Engelsman af te stoppen. Na amper twee minuten spelen is de 1 -0 een feit. Op de achtergrond kijkt Joris van Dijke toe. Wiljan Lisseveld en een slim kaatsballetje van Den Engelsman. Pas na die eerste twintig minuten kreeg Tholense Boys wat meer greep op het spel van de thuisclub. „We begonnen veel te slap", vond coach Paul van Buuren. „We speelden veel te ver van de tegen stander en verloren elk duel. Noad leverde gewoon veel meer strijd." Hoewel de bezoeker,? een licht veldoverwicht afdwongen, bleef Noad veruit de gevaarlijkste ploeg. De handige dribbelaar Lars Steijn stelde in de 40c minuut van af stand keeper Nuijtcn op de proef en ontweck in de extra tijd van de eerste helft slim de buitenspelval, om vol overtuiging in de door de Thoolse goalie onterecht vrijgela ten eerste hoek binnen te schieten: 2-0. Van Buuren wilde zich na de blamage niet verschuilen achter absente spelers als Marien Hop mans, Carlo Heijboer of Nick de Lang. Niels Hopmans werd van wege train ingsachlerstand voor rust op de bank gehouden. Volgens Van Buuren mist zijn ploeg vooral ritme. „De winterstop heeft ons geen goed gedaan. Bij DVO was het de laatste keer ook al slecht. Het zag er van onze kant allemaal heel onwennig uit. We gingen de duels uit de weg, het leek of we bezig waren met een trainingspar- Nauwclijks rolde de bal of Frank den Engelsman kreeg al vrije door gang richting het Thoolse doel, met dank aan zijn directe tegen stander Erwin Doggen die de Flup- landse aanvaller in het mistige de cor uit het oog verloren leek te hebben. Vervolgens ging ook doel man Marcel Nuijten in vertraging naar de hoek en was de 1-0 een feit. Het suffige optreden bij het openingsdoelpunt van de in kekke groene shirts gestoken Tholenaren bleek geen incident. In de achter ste linie stonden Doggen en Frcij- dy Simons keer op keer te schutte ren en riep ook laatste man Arjan van Dijke weer de nodige vraagte kens op. Niemand bij Tholen voel de zich op het drukbezette midden veld geroepen om orde op zaken te stellen, zodat Noad keer op keer alle tijd kreeg om iets goeds te doen met de bal. Tholense Boys mocht niet klagen dat het lang bij dat ene doelpunt van Den Engels man bleef. Nuijten keerde met veel moeite een vrije trap van Remy van Herk, de weer aan de aandacht van Doggen ontsnapte Den En gelsman kopte rakelings naast op aangeven van Martijn Rcijngoudt en Danny Steijn raakte van afstand vol de paal, na inleidend werk van tijtje en niet met een derby." Met Niels Hopmans als vervanger van Xandcr Rens hoopten de Tho lenaren na de pauze op een omme keer. Een volley van Reinier de Groen leek een grootscheeps offensief aan te kondigen. Noad kwam echter geen moment in de problemen. De Groen was, op dat ene afstandschot na, volledig af wezig en Laurens Bovenberg moest het fysiek afleggen tegen Roy en John van Splunter. Achter beide spitsen had Ronnie de Graaf ook al geen idee hoe het verder moest, zodat Noad rustig kon con solideren. Rob den Engelsman en Stephan van der Peet kwamen in het veld voor Martijn Reijngoudt en Danny Steijn. de balvaste aan valler die ervoor zorgt dat de linies bij de Fluplanders kunnen aanslui ten. Van Buuren speelde met Rick van de Velde en Tijs Nijmeijcr zijn laatste troeven uit. Arjan van Dijke en Freddy Simons konden voortij dig gaan douchen. Het naar de kant halen van twee verdedigers leverde zelfs geen wanhoopsoffen sief op. Versuft en ongeïnspireerd doolden de Tholenaren over het veld, als een in zijn winterslaap gestoorde beer. Noad weigerde te profiteren, na afloop het enige kri tiekpuntje bij Ko Stoutjesdijk. „Wc kregen zoveel ruimte en de den er niets mee. Op dat moment zie je dat hel laatste restje voetbal- gogmc bij ons nog ontbreekt." Uitblinker Frank den Engelsman kreeg zijn applauswissel, met Je roen Verwijs als vervanger. In de extra tijd viel de 2-1 pit de lucht. Reinier de Groen gooide een vrije trap in het zestienmetergebied die door de uitkomende keeper Corné de Frel en verdediger Roy van Splunter eendrachtig in het eigen doel werd gewerkt. Niemand juichte, tekenend voor de matheid die over het mistige veld hing. Pas na het laatste fluitsignaal was er opwinding. De broers Van Splunter lieten zich van hun slechtste zijde zien door Thoolse supporters op zichtig te provoceren, wat een in de kiem gesmoord opstootje tot gevolg had. H<?t was de emotie die in de wedstrijd zelf zo node gemist werd. Paul van Buuren hield zich vast aan de andere uitslagen, met struikelpartijen van de drie boven ste ploegen. Good Luck en WHS verloren, Klundert speelde gelijk. „Er is nog niks verloren." Stout jesdijk was blij met de overwin ning. „Ik roep altijd dat we niet minder zijn dan WHS of Tholen en vandaag komt dat uit. Wc hebben voldoende kwaliteit voor dit ni veau en koppelden dat vandaag aan de vereiste inzet. We hebben dikverdiend gewonnen." Good Luck 14 29 17-13 Klundert WHS 14 14 28 26 £!r Internos 14 25 32-27 Tholense Boys 14 25 26-21 Noad '67 14 21 24-27 Rillandia 15 20 30-28 Olympia '60 15 20 26-24 Beek Vooruit 15 16 30-35 'Seolto 13 13 21-28 Krabbendijke 14 13 23-29 DVO '60 16 3 16-37 Tholense Boys is dinsdagavond te vergeefs afgereisd naar Lage Zwa- luwc voor het bekerduel met zater- dagtweedeklasscr Zwaluwe. De arbiter vond het veld op sportpark de Kwarrehoek te gevaarlijk om te spelen. Eerder werd het duel in ja- huari al afgelast vanwege de winter se omstandigheden. De wedstrijd staat nu geprogrammeerd op zater dag 20 februari in Tholen. In eerste instantie was Tholense Boys ook het thuisvoordeel toegekend bij de loting. Vanwege het ontbreken van een lichtinstallatie op de Bent werd het duel later omgezet in een uit wedstrijd. De winnaar van deze par tij in de vierde ronde van het beker toernooi moet het opnemen tegen Patrijzen uit "s Heerenhoek. RBC seizoen 2009 2010 www.rbcroosendaal.nl Koning Winter gooit dc planning voor het elftal van Rini Coolcn aardig door elkaar. Door alle afgelastingen moeten de oranjehemden in ijltempo tal van wedstrijden afwerken. Afge lopen maandag speelde RBC Roosendaal het eerder afgelaste duel tegen FC Zwolle. Van de uitslag van dit duel valt bij het opmaken van dit artikel natuurlijk nog niets te zeggen, maar het is op papier een lastig duel, hoewel RBC Roosendaal er vorig seizoen de winst behaalde door twee treffers van Tim Peters. Maar ook FC Zwolle liet afgelopen vrijdag steekjes val len. De ploeg van de trainers van FC Zwolle: Art Langeler, Claus Boekweg en Jaap Stam verloor toch wel verrassend met 2-0 van Helmond Sport door twee treffers van invaller Hans Voskamp. Maandag wacht er een nieuwe, flinke opgave voor het team van Rini Coolcn. Na de afgelasting van vorige weck vrijdag, De Graafschap uit, moet het duel tegen de trotse koploper van dc Jupilcr League nu op maandag 15 februari, op carnavals maandag, ingehaald worden op De Vijverberg. Maar eerst komt aanstaande vrijdag Fortuna Sittard op bezoek. De ploeg van Roger Rcijners verraste afgelopen vrijdag door Excelsior, een van de betere teams in dc Jupiler League met een 2-1 nederlaag terug naar W'oudestein te sturen. Grabovac en Voorn waren de doelpuntenmakers voor de Limburgers, die de kloof met rode lantaarndragers FC Oss en FC Emmen daardoor groter zagen worden. Door dc terugtrekking van IIFC Haarlem ziet RBC Roosen daal de subtop echter een stukje dichterbij komen en zal dus vast en zeker gaan proberen om in het eigen MariFlex Sta dion voor een goed resultaat te gaan zorgen. De Roosendaalsc ploeg die begin november met 0-U gelijk speelde tegen de geel groenen, zal ongetwijfeld revanche willen halen voor het zure 0-2 verlies in de laatste thuiswedstrijd tegen runner-up Excel sior, toen een serie goede resultaten abrupt onderbroken werd en dc Roosendaalers een mentaal tikje te verwerken kregen. Het team van trainer/coach Rini Coolen maakte de afgelopen periode echter een goede indruk door als een sterk collectief te opereren waarbij weinig kansen werden weggeven. Tegen Excelsior was de ploeg minder dan tic trainer van zijn man schappen gewend is: op sommige momenten werd er geen druk op de bal gegeven en werd er teveel vrijheid gegeven. Zo mocht vrije trapnemer Van Peppen rustig uithalen voor dc rebound van zijn geblokte schot en kreeg Schet te veel vrijheid om de bal voor te geven op Alisic, die door Maarten Boddaert was los gelaten. Genoeg om 0-2 te scoren, zo bleek achteraf. RBC Roosendaal ziet Sjaak Polak terugkeren bij dc wedstrijdselectie. De linksback lijkt genezen van zijn vervelende blessure, die hem lange tijd uit de roulatie hield. Ook Les ley Nahrwold, de huurling van FC Twente, staat te popelen om zijn eerste wedstrijdminuten te maken voor de Roosendalers. F.r was nog meer goed nieuws te melden uit de Roosendaalsc burelen: Wesley Pol- lcmans, Ralf Seuntjens en Felino Jardim zetten hun handtekeningen voor de komende seizoenen. TICKETING Kassa's vrijdagavond geopend voor de wedstrijd tegen Fortuna Siftard. Supporters die het duel tegen Fortuna Sit tard vrijdagavond willen bijwonen, maar nog altijd niet in het bezit zijn van een toe gangskaartje, kunnen tot vrijdag 17.00 uur nog terecht bij de administratie van RBC Roosendaal eri de diverse verkooppunten van Ticketbox. Op de wedstrijddag zelf zijn de kassa's vanaf 18.45 uur geopend. Voor dit duel geldt geen ClubCard-verplichting. Wel kan er naar uw legitimatie worden gevraagd. Het duel tegen Fortuna Sittard in het MariFlex Stadion begint vrijdag 12 februari om 20.00 uur. Advertentie LM. Yierde klasse Voor het eerst in vele seizoenen voert Smerdiek de ranglijst in de vierde klasse aan. Zonder tot groots voetbal te komen versloeg de formatie van Cees Stoutjesdijk op Haestinge erfvijand Stavenisse met 3-1. Enkele ki lometers verderop bleef SPS op 1-1 steken tegen Brouwershaven. Beide Thoolse clubs hebben evenveel punten, waarbij Smerdiek kan bogen op het betere doelsaldo. Vosmeer blijft kansrijk in de tweede periode, dankzij een 2-0 overwinning op Vrederust. op ging in dc 3c minuut gruwelijk in de fout bij dc opbouw, met een breed- tepass door het centrum die werd on derschept. Doelman Dennis Boer had vervolgens het nakijken: 0-1. De treffer kwam volgens Voshol aan als een mokerslag. „Het heeft ons ver schrikkelijk veel moeite gekost om ons uit die dip te vechten. Teveel spe lers worstelden met zichzelf. Het ver trouwen was weg, het rondspelen van de bal en het zoeken van de vrije man lukte niet." SPS wist wel een veld overwicht af te dwingen, zonder dat het uitgespeelde kansen opleverde. Duidelijk was ook dat aanvalsleider Willem Bevelander na zijn lange af wezigheid nog ritme en scherpte mist. Ook de in zijn mg opererende Ramon Voshol en Stefan Bogers wisten lange tijd geen potten te breken. Bovendien werd Bevelander fel op de huid geze ten door het altijd de fysieke grenzen opzoekende Brouwershaven. Het was lang wachten op de gelijkmaker. Pas ruim na de hervatting was de 1-1 een feit. In de stroeve partij was het bijna vanzelfsprekend dat er een spelher vatting aan de trelïer vooraf ging. Het was Stefan Bogers die een hoekschop van Jorn Elenbaas inkopte. Elenbaas werd kort daarop ingeruild voor Joey van Akkeren. Eerder al had de niet fit te Sjaak Quist zijn entree gemaakt, ten koste van Leo Vroegop. Met Quist op het middenveld kwam er duidelijk meer lijn in hel spel van de thuisclub. Brouw, concurrent van Vosmeer in de tweede periode, bleef eveneens loeren op de kansen. Met een verse spits was het achterin opletten voor SPS, zoals de aan de noodrem trekkende Leo nard Quist ervoer. In de slotfase koes terden beide teams het punt. Voshol sprak van een tegenvaller. Wel keek de coach optimistisch vooruit naar de derby met Smerdiek. „Het wordt een wedstrijd op zich, met Smerdiek dat makkelijk scoort en wij die nog maai acht treffers tegen hebben. Ongeacht de uitslag, beslissend is die partij niet. De weg is voor alle ploegen nog lang." Het dit seizoen gemakkelijk scorende Smerdiek had zaterdag de nodige moeite om Stavenisse opzij te zetten. Eerder deze competitie werd het aan dc Pilootweg 0-8. In dat licht bezien viel de 3-1 eindstand van dit weekein de tegen. Cees Stoutjesdijk zag het anders en sprak van een normaal re sultaat. „Door de jaren heen zijn het altijd lastige wedstrijden voor Smer diek, tegen een Stavenisse dat zich al tijd extra oplaadt voor dit soort con frontaties. Die 0-8 was een uitzondering. Stavenisse heeft zich vandaag weer goed verweerd, met de middelen die ze tot hun beschikking hebben. Zeker als een snelle goal uit blijft, weet je dat je het moeilijk krijgt." Zijn collega Wim Westerhuis vond de overwinning van Smerdiek dikverdiend. „We hebben zelf niks gecreëerd. Het was voor ons een kwestie van tegenhouden. Wc begon nen erg zenuwachtig, ook in de verde diging. We kwamen lang amper aan de bal, hadden moeite op het midden veld en wisten onze spitsen nooit te bereiken." In de openingsfase verscheen Andre as Vroegop al in vrije positie voor doelman Aalt dc Rijke, zonder de trekker over te halen. Een inzet van Erik van Haaften werd gestuit door de lat. Ook werd Van Haaften nog een keer op dubieuze gronden terug gefloten wegens buitenspel. Stavenis se, met de jonge Jeffrey Moerland als laatste man, bleef in defensief op zicht echter overeind. Gaandeweg de eerste helft kregen de bezoekers wat meer greep op de wedstrijd, overi gens zonder dat de spitsen Perry Pot- appel en Lorenzo van Haaften in beeld kwamen. Tien minuten voor de pauze nam Smerdiek de leiding. Na voorbereidend werk van Erik van Haaften en Andreas Vroegop kwam de bal voor dc pot, waar Soulyman El Bouazzaoui verdediger Erik dc Rijke zwaar belaagde, met dc 1-0 als resul taat. Kort na zijn eigen doelpunt moest De Rijke zich laten vervangen, een direct gevolg van de actie die de openingsgoal opleverde. Marco Oos dijk maakte als invaller zijn entree en kreeg de opdracht mee om de angel uit het spel van Daan dc Vict te halen. Halverwege de tweede helft bouwde Andreas Vroegop de voorsprong uit: 2-0. In feite was daarmee de wed strijd beslist, hoewel Stavenisse zich kranig bleef verweren en waar moge lijk de aanval zocht. Bij een ogen schijnlijke ongevaarlijke vrije trap in Pas in de slotminuten maakte de uit blinkende Adderahin El Fadili aan al le onzekerheid een eind. El Fadili, te gen Vrederust zowel vanaf de linker als de rechtervleugel gevaarlijk, zorg de op de valreep voor de beslissende 2-0. Vroeg in het duel had Rachic Bouhoudane vanaf de strafschopstip al voor de 1 -0 getekend. Vosmeer wa' de hele wedstrijd de bovenliggende partij, vooral dankzij de weer be de 80e rfftpuut werkte Daaa de Viet schikbare spelmaker Jaouad Allouchi Rachid Bouhoudane van Vosmeer scoort. de bal in éigen doel: 2-1 fEVcn later bracht de voor Andreas Vroegop in de ploeg gekomen Stephan Lindhout de marge weer op twee treffers. Voor Lindhout de beloning na een lange revalidatie uit een beenbreuk. Wesley Withagen, invaller voor Erik van Haaften, leek ook zijn doelpuntje mee te pikken. Het vlagsignaal voor buitenspel werd door dc arbiter over genomen, zodat het feestje voor de jonge pinchhitter niet doorging. Sta venisse, waar de niet fitte Kees van Putte en Lorenzo van Haaften voor tijdig naar de kant gingen, kon er niets meer tegenover zetten. Ook de invallers Mark Tak en Jan Kees Oos dijk wisten het tij in de hun bemeten speeltijd niet te keren. De verliezende coach Wim Westerhuis telde zijn ze geningen. „Voor complimenten koop je niets maar het is voor de jongens toch leuk dat ze die van de tegenstan der kregen. De spelers beginnen nu ook zelf in te zien dat ze soms een aardig potje kunnen ballen. We ble ven vandaag goed in de positie staan, ook na de achterstand. En iedereen is blijven knokken tot het eind." Bij Smerdiek was de vreugde groot, vooral toen duidelijk werd dat SPS en Brouwershaven de punten hadden gedeeld. Over veertien dagen treffen beide ploegen elkaar. „Tot die tijd staan we in ieder geval bovenaan", aldus Stoutjesdijk. „En dal is, zo heb ik me laten vertellen, een jaar of tien geleden." Ook met Willem Bevelander weer te rug in de basis lukte hel SPS niet om Brouwershaven opzij te zetten. Een vroeg doelpunt van de bezoekers bleef de ploeg van Rien Voshol lang achtervolgen. Rechtsback Leo Vroeg- AlS'Vffiiouds strooide Allouchi me passjes en dicteerde hij het tempo vai het duel. In zijn rug knapte Mo Allai het nodige vuile werk op, met in he hart van de verdediging de solide mandekker Ibrahim Tajarni en Ilias E Jilali als excellerende laatste man Vrederust wist nauwelijks gevaarlij] te worden, ook al omdat Tajarni bi een van de weinige uitbraken goed in greep. Toch bleef het spannend tot hc eind. De beslissende actie van El Fa dili, afgerond met een schot uit eei onmogelijke hoek, betekende dat di vierde zege op rij in de tweede perio de werd veilig gesteld. Coach Aai van der Meercn is er hlij mee. „Ik bei trots op die binken." Toch wacht Va der Mecren nog tot volgende maanc voordat hij een besluit neemt over zij sportieve toekomst. Dc trainingsop komst bij Vosmeer is nog altijd mati. en ook het zaalvoetbal van zijn spe Iers is hem een doom in het oog. Be vendien wordt er vanuit West-Brabar aan diverse spelers getrokken, waar door de toch al smalle selectie dreig te worden uitgehold. Zonder aanvul ling van buitenaf komt volgens Va der Meercn zelfs de continuïteit va het elftal ter discussie te staan. „I wacht het allemaal rustig af en ho me bezig met één ding: de komend wedstrijd winnen." Smerdiek 14 35 55-15 SPS 14 35 40-8 Mevo 15 30 42-27 FSV 13 25 35-17 Vosmeer 14 25 36-27 Brouwershaven 14 23 31-24 Halsteren 13 22 31-25 Waarde 13 19 30-31 ZPR '84 14 16 35-42 Vrederust 13 11 17-41 Chrislandia 13 10 24-29 Stavenisse 13 4 11-62 WIK '57 15 1 16-55 Vijfde klasse Eén onachtzaamheid in de verdedi ging kostte Vosmeer zondag de wedstrijd. Hansweertse Boys ver liet sportpark De Vossenberg met een 0-1 winst. De formatie van Adrie Capelle wacht zelf nog altijd op de eerste zege van het seizoen. Volgens Capelle zou een overwin ning wonderen doen. „De jongens moeten het gevoel krijgen dat ze ook een keer kunnen winnen. Van daag hadden we zeker een gelijk spel verdiend. Doordat de beloning telkens uitblijft, bouw je geen zelf vertrouwen op." In dc aanloop naar het duel moest de coach van Vosmeer het nodige impro viseren. Michel Nelen en Toon Kou wen waren niet beschikbaar. Dc met een rugblessure kampende Mark Mosch bleek niet fit genoeg om te be ginnen. In de openingsfase was dui delijk dat er twee ploegen zonder wedstrijdritme op de mal stonden. Het spel oogde onwennig aan beide zijden. Een gevaarlijke vrije trap van Hansweert was het eerste wapenfeit. Keeper John Aamoudse pareerde de door de muur komende bal met de voet. Na een kwartier liet Vosmeer zien dat het plannen had. John Vroeg op stak het balletje binnendoor en Ricky de Klerck verscheen oog in oog met de knap reagerende doelman. Dc thuisclub waagde zich na die aanmoe diging wat verder naar voren en voer de de druk op de laatste lijn van Hans- weert op. Het team uit Zuid-Beveland begon foutjes te maken, wat Vosmeer enkele hoekschoppen opleverde. Uit een van die comers leek Vosmeer de score te openen. Jacco Vaders deed al les goed maar zag zijn kopbal via de grond, de doelman en dc lat over gaan. Capelle juichte al. „Ik stond met de armen omhoog. Maar die keeper redde nog net, met zijn grote teen." Een domper was er toen Jeffrey Drie- huijs nog voor dc rust het veld moest ruimen. De laatste man was aangesla gen na een botsing en werd vervangen door Mark Mosch bij wie de pijnstil lers hun werk deden. Danny Istha, voor het eerst in de basis gestart, zakte een linie terug en ging de verdediging leiden. Even was het zoeken naar d nieuwe posities, waar de bezoekei bijna van konden profiteren. Aa noudse was bij een doorbraak al g< passeerd, maar Robin Capelle wist o de doellijn met een uiterste krachtsii spanning redding te brengen. Kort n de hervatting viel het beslissend iioelpunt. De jonge rechtsback Dann Driehuis liet zich in het duel eenvot dig aftroeven door zijn meer gerout neerde tegenstander, de voorzet volg de en in het centrum stond ee mannetje vrij die eenvoudig kon intil ken: 0-1Halverwege de tweede hel bracht Capelle met Jeremy Stolwij een derde spits binnen de lijnen. Ton my van der Plas maakte voor hei plaats. Ook Dc Klerck haalde het eii de niet. Leroy van Mierlo was zij vervanger. Vosmeer perste er wel ee offensief uit, zonder dat dc dreigin werd omgezet in open doelkansei Pas in de slotfase leek de gelijkmaki in zicht. Op aangeven van Jeffre Kruf haalde Stolwijk uit, maar wei voorkwam de sterke doelman van c bezoekers de verdiende treffer. Vo< Capelle was het na afloop duidelijl „We snakken naar een overwinning.'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 15