Woontoren graansilo moet 8 meter lager Raad keurt begroting van de Octho goed Rabo zorgvuldig bij sluiten gea Poortvliet lecWeen telt Antwoord van minister Bos op vragen van Luuk Blom Smash duikelt naar vierde plek Ko Stoutjesdijk kiest voor SKNWK Twee nieuwe keepsters Smerdiek Nieuwe koplopers in eilandencup Schoolzwemmen wordt helemaal, milieueducatie half wegbezuinigd Donderdag 11 februari 2010 Reserves Paul van Buuren langer bij Thol.Boys Partij van de Arbeid j Henk Nieuwenhuis: J EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Geen winkels Per taxibus Thoolse subsidie duurzamer wonen Subsidie voor onderwijsoverleg Gemeentebestuur schrapt dit jaar 767 mille De gemeente stopt nog dit jaar met het schoolzwemmen en halveert de budgetten voor milieu-educatie en de ste denband met Ilawa. Ook wordt er minder geld gestopt in de onderhoudsfondsen voor wegen en openbare verlich ting. Het zijn enkele van de voorstellen die burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad doen om in totaal 767 mille te bezuinigen. Havenplateau Sint-Annaland aanpassen Landmark Watersporter Geen reacties Monumenten en Ilawa Tijdelijke leerkrachten verliezen hun baan Subsidies Agenda Het eerste seniorenteam van Smash '76 uit Sint-Annaland is dit weekend onaangenaam verrast door de uitslag tegen koploper Ho- tak '68 uit Hoogerheide. De tafel tennissers vonden het geen schan de om te verliezen, maar een 9-1 nederlaag had niemand verwacht. Van de basisspelers Peter Bazen, Remco Vroegop en Merijn v.d. Klooster redde laatstgenoemde de eer voor zijn team. Het team hoopt in de volgende competitiewedstrij den het één en ander recht te zetten, want het duikelt hiermee naar de vierde plaats. Het tweede seniorenteam was vrijdag in goede doen tegen hel laaggeklasseerde Vice Versa. Peter Hendrikx uil Oud-Vos- semeer maakte zijn competitiedebuut. Hij speelde al eerder competitie bij een andere vereniging. Dat hij het vierde klasse niveau goed aan kan. bewees hij door twee wedstrijden te winnen. Hij deed hiermee niet onder voor zijn team genoten Kees van Poortvliet en Jacob Elenbaas. Samen met Kees pakte hij ook de winst in het dubbelspel. Een fraaie 3- 7 uitoverwinning waarmee het team de koppositie pakte. Het team ging zaterdag bij Middelburg op bezoek en boekte met een 4-6 zege een prima resultaat. Joost van Dijke nam zijn ploeg op sleeptouw met drie winstpartijen en won samen met Johan Aarnoudse het dubbelspel. Jo- han en zus Leontine deden een duit in hel zakje met ieder één winstpartij. Met 3-7 verloor het derde seniorenteam thuis van Tanaka. De koek was op met twee overwinningen van I.een Guiljam en één van Cindy v.d. Klooster. Anky Vroegop kon haar niveau van vorige week niet halen en bleef op de nul ste ken. Hel team zal snel de weg naar bo ven moeten vinden gezien hun plaats in de onderste regionen, anders wordt het een zware competitie. Het eerste juniorenteam kwam met 4-6 net tekort tegen tegenstander Middel burg. Na een lange middag bleek Gert Jan v.d. Berg de sterkste Smasher te zijn geweest met twee overwinningen. Ben nie van Poortvliet en Jochem v.d. Kloos ter lieten zich teveel uit hun spel brengen door onsportief gedrag van een Hotak- speler en kwamen niet verder dan ieder één winstpartij. Het derde jeugdtcam maakte in Osscnd- recht korte metten met TCO. Martijn Keur, Sander Zwagcmaker en Fernando Ketting gunden hun tegenstander geen punt. Ze nestelden zich met 0-10 op een gedeelde eerste plaats. Programma 20 februari: Smash I- SAR '72; Het Markiczaat-Smash 2 (19/2); Witac 2-Smash 3 (18/2); Hotak '68-Smash 3 (19/2); Smash jeugd l-Yer- seke; Smash jeugd 2-Hct Markiezaat; Smash jeugd 3-Witac '89. Lange tijd werd hij in verband ge bracht met Zierikzec maar uiteinde lijk koos Ko Stoutjesdijk voor SKNWK. De ploeg uit Nicuwerkerk bungelt na een glorieperiode onder aan in de Zeeuwse derde klasse en vecht tegen degradatie. Stoutjesdijk (57) volgt naar eigen zeggen zijn gevoel. „Eerlijk gezegd dacht ik aan sloppen. Maar ik had meteen een klik met die mensen van SKNWK." Enkele jaren geleden werd Stoutjes dijk ook al eens benaderd door de Schouwse ploeg. Ook is hij altijd contact blijven houden met Wilco de Valk, de spits die hij persoonlijk naar Hoek loodste in de periode dat hij ac tief was als scout van de hoofdklasser uit Zeeuws-Vlaanderen. De Valk is alweer jaren terug op het oude nest en bouwt er zijn carrière af. Een per soonlijk gesprek met De Valk wak kerde zijn interesse in de club aan. Ook met het bestuur was er sprake van constructief overleg, zodat .Stout jesdijk komend seizoen aan de slag gaat op Schouwen. Volgens insiders zou dat hoe dan ook zijn werkgebied wordeh. Zierikzee hengelde nadruk kelijk naar zijn diensten. Ook waren er, zoals vrijwel elk jaar, contacten in de regio Rotterdam. Stoutjesdijk kiest dus verrassend genoeg voor een bescheiden dorpsclub. „Ik moet het ergens naar mijn zin hebben. Dat vind ik het belangrijkste criterium als ik voor een club kies. Het niveau doet er dan minder toe. Bovendien, laten we eerlijk zijn, het is ook een goed moment om als trainer in te stappen bij SKNWK. Sportief gezien kan het daar enkel beter gaan." De tussentijds aangetreden Paul van Buuren is ook komend seizoen hoofdtrainer van Tholense Boys. Beide partijen vonden elkaar vorige week en verlengden de overeen komst, met zelfs een optie voor nog een extra jaar. Secretaris Piet van der Vlies is blij met de continuïteit in het technische beleid. „Paul weet wat voor vlees er in de kuip zit. Wc zijn content met hem en hij ziet op zijn beurt perspectief in deze groep. Voor ons is hij de ideale man om de ze groep verder te brengen, tot mis schien wel in de tweede klasse. Met de versterkte promotie dit seizoen zit die kans er nog altijd in." Van Buuren (50) volgde in november de opgestapte trainer Jacco Thcunis- se op. De oefenmeester uit Roosen daal was eerder bij Tholense Boys werkzaam in de periode 1997-1999. Op dit moment is Van Buuren ook nog jeugdcoördinator bij Rood Wit in Sint Willebrord. Aanvankelijk ging hij als interim-coach aan de slag op de Bent. Het bestuur wilde echter op korte termijn duidelijkheid. In en kele gesprekken kwamen bestuur en trainer tot elkaar, ook wat bctrelï de financiële condities. Van Buuren heeft te kennen gegeven graag met dc huidige begeleidingsstaf verder te gaan. Zowel assistent Johan Schot als elftalleider Kees Geuze blijven naar alle waarschijnlijkheid bij het team betrokken. Theunisse op zijn beurt is blij met die toezeggingen. „Samen kunnen we verder bouwen aan een ploeg die er staat." Een nog sterker dameselftal neerzetten. Dat is het streven van voetbal club Smerdiek. Die is bezig het niveau van het dameselftal te versterken met nieuwe spelers. De Smurdiekse club heeft weliswaar afscheid moe ten nemen van de talentvolle keepster Kaylee Dieleman, maar heeft er twee voor teruggekregen. De voor Jong Oranje geselecteerde Anita Nouwen neemt voorlopig plaats in het doel van het eerste dameselftal van Smerdiek. Zij speelde voorheen bij Ko gelvangers uit Willemstad. Evelien Hak heeft tijdens de winterstop Gastel ver ruild voor Smerdiek. Zij vervangt de ge blesseerde keepster Maaike van Leeu wen. Beide nieuwelingen gaan voor een vaste plek in het eerste team, maar trainer Wim Scherpenisse zegt dat alleen de bes te die krijgt. Het is wel de bedoeling dat beide keep sters bij de club blijven. „We willen pro beren hogerop te komen. Daarom zijn we bezig om jeugdspelers aan te trekken." Die komen veelal van buiten Tholcn. „We spelen nu op het hoogste niveau (eerste klasse A, red.). Om dat vol te hou den, zullen we ook buiten Tholen moeten kijken. Anders vliegje eruit." Niet dat er hier geen talent zit. Scherpe nisse noemt Wendy de Wilde uit Sint- Maartensdijk één van de grootste talen ten van Nederland. Zij speelt momenteel in het eerste elftal. Scherpenisse betreurt het vertrek van Dieleman, die hij ook een supertalent noemt, maar begrijpt het ook. „Het heeft twee kanten. Ze krijgt nu een kans, die moet ze pakken. Ze gaat in de hoogste divisie bij Sinaai in Sint Niklaas spelen." Dc trainer denkt dat De Wilde op den duur ook niet bij Smerdiek zal blijven. „Ze zal in de toekomst best in dc eredivi sie terecht kunnen komen. Maar zo ie mand gun je alles, we moeten trots zijn als zo'n meisje zoiets kan halen." Onder tussen werkt Scherpenisse eraan om die klappen op te vangen. „Je moet zorgen dat je een tweede elftal hebt dat aansluit op het eerste." Scherpenisse is één van de promotors van het. vrouwenvoetbal. Onlangs heeft hij samen piet andere trainers een voor stel voor aanpassingen gedaan bij de KNVB om het niveau van vrouwenvoet bal op te krikken. „Je ziet een speler van Feyenoord door de weeks toch ook niet bij een amateurclub trainen? Bij het vrouwenvoetbal is dat nu wel het geval." Bij de voetbalbond is nu een werkgroep gevormd .die clubs in elk district gaat be naderen, volgens Scherpenisse. „Dc be doeling is dat er daarna een plan komt voor een nieuwe structuur in het dames voetbal." Scherpenisse zegt dat hij al veel bijval voor zijn ideeën heeft gekregen. „Ik heb veel mails en belletjes gekregen van mensen die het met me eens zijn." Nieuwe koplopers en verstevigde po sities zijn het resultaat van de speel dag van de Goed Ware eilandencup winterdubbel bij Jacoba van Beieren te Sint-Maartensdijk. Er gingen zon dag weer diverse tennissers de baan op voor het Thoolse kampioenschap dubbelspelen. Tholenaren Monique Ruinard en Jacco Kooij nestelden zich aan de kop van poule C in dc ge mengd dubbels. In diezelfde poule, maar dan de herendubbels, verstevig den Fluplanders Jack Ncelc en Patrick Walpot hun koppositie. Ruinard en Kooij wonnen de strijd met de Smurdiekse Marjolein Kloet en Jeffry Stoutjesdijk met 7-5, 6-1. Addie en John van der Zande uit THOLEN f A Advertentie I.M. Oud-Vossemeer versloegen de Setal- landers Irene en André Verheul met 6- 4, 6-4, 7-6. Sandra Borst en Curtis Goedegebuure hadden een Setallands onderonsje met Elisca en Vincent de Jonge. Het eerst genoemde duo won met 6-1,7-5. Mieke van 't Hof en William Quist uit Sint-Annaland konden geen vuist ma ken tegen de warmgespeelde Elisca en Vincent de Jonge. Met 6-1 en 6-0 pakten Elisca en Vincent hun over winning deze dag. Setallander Martijn v.d. Graaf en Smurdiekenaar Raymond Schrauwen verloren van Fluplanders Jack Neele en Patrick Walpot met 7-6,6-3. Setal- landers Cent van Dijke en André Ver heul namen het op tegen Vossemeer- ders Arco de Rooy en Frans Hommel en wonnen met 6-1 en 6-2. Hiermee houden ze nog een kleine kans op de halve finales. Martijn v.d. Graaf en Raymond Schrauwen waren niet 6-1 6-0 te sterk voor Gerij an Snip en Jef fry Stoutjesdijk. Ze houden door deze overwinning de druk op koplopers in poule C Jack Ncelc en Patrick Wal pot. Yvonne Havermans en Frank Schoep uit Oud-Vossemeer pakten de leiding in poule A door Sandra Borst en Curtis Goedegebuure te verslaan met 6-4,6-4,6-3. De volgende speelavond is morgen bij tennisclub Sint-Annaland waarna op 19 februari zowel in Sint-Anna land als op het park van Jacoba van Beieren een nieuwe speelronde ge speeld wordt. Rafiobank Oosterschelde heeft bij de sluiting van de geldautomaat in Poortvliet een zorgvuldige procedure gevoerd en alternatieve mogelijk heden geboden om contant geld te verkrijgen. Daarom ligt hier geen taak voor de overheid om in te grijpen. Dat antwoord heeft minister Bos van financiën gegeven op schriftelijke vragen van de Pvd.A-Tweede Kamerleden Blom en Vos. De geldautomaat (gea) aan dc Schoolstraat in Poortvliet is zater dag 2 januari buiten gebruik gesteld. Hel kantoor is inmiddels verkocht aan kinderopvang Toerdeloo. Voor malig PvdA-Tweede Kamerlid Cro ne kwam destijds met een initiatief- wetsvoostcl over de toeganke lijkheid en bereikbaarheid van ba sisbetaaldiensten en daar verwezen Blom en Vos ook naar. Die meenden dat dc dienstverlening in de kleine kernen schade ondervindt van de sluiting van gea's. Minder mobiele inwoners hebben dan geen toegang meer tot geldautomaten. Volgens minister Bos kunnen knel punten gemeld worden bij de Ne derlandse Vereniging van Banken (via bereikbaarheidnvb.nl). Daar waar de problematiek lokaal is, is het uitgangspunt dat partijen op lo kaal niveau met elkaar de dialoog aangaan. Pas als er sprake is van een blijvend bcreikbaarheidsprobleem of als er op lokaal niveau geen ini tiatieven ontplooid worden, zal het Maatschappelijk Overleg Betalings verkeer (MOB) zich erover buigen. De werkgroep toegankelijkheid en bereikbaarheid van dc MOB stelt el ke driejaar een bereikbaarheidsmo nitor op. De eerstvolgende analyse vindt dit jaar plaats. Volgens Bos worden met de op komst van elektronische betaalwij zen door consumenten in toenemen de mate betalingen gedaan via intcrnctbankiercn of pintransacties. „Op zichzelf is dit een positieve ontwikkeling omdat dergelijke be taalwijzen kostcndoclmatiger zijn dan het betalen met contant geld. Daarnaast'Verdwijnen in kleine ker nen steeds meer winkels, waardoor de behoefte aan contant geld sterk krimpt. Ook in Poortvliet zijn er bij- na geen winkels meer. Een gevolg van het toenemende gebruik van elektronische betaaldiensten is, dat er steeds minder contant geld ge pind wordt in geldautomaten. Vart Rabobank Nederland hebben wij begrepen dat een aantal gea's in Zeeland technisch aan het einde van hun levensduur gekomen waren. Bij de keuze om automaten te vervan gen, is onder meer rekening gehou den met de mate van gebruik van geldautomaten in het gehele gebied. Om toch de dienstverlening vol doende op peil te houden, heeft de Rabobank Oosterschelde alle be trokken klanten en belangenorgani saties zoals dc ouderenbonden per brief geïnformeerd over de sluiting van de gea in Poortvliet." De minister van financiën zegt ver der, dat met de klanten die hier be hoefte aan hadden, gesproken is over diverse alternatieve mogelijk heden om in het bezit te komen van contant geld. „Alternatieven zijn bijvoorbeeld de biblioservicebus (dat gaat niet voor Poortvliet op red), de geldexpresse waarbij thuis geld wordt afgeleverd, een afspraak met de lokale supermarkt of een taxibus waarmee klanten vervoerd kunnen worden naar een gea. Met name de wensen van kwetsbare groepen als ouderen en mensen met een functiebeperking worden hierin uitdrukkelijk meegenomen. Het sluiten van een gea hoeft ook voor deze groepen dus niet te betekenen, dat zij geen contant geld meer kun nen opnemen. Dc Rabobank Oos terschelde heeft hierover ook over leg gevoerd met het Provinciaal Overleg Samenwerkende Ouderen- organisaties en dc Protestants Chris telijke Ouderen Bond. Uiteraard blijf ik de bereikbaarheid en toegankelijkheid van het be talingsverkeer wel nauwgezet en met grote belangstelling volgen, on der meer via het Maatschappelijk Overleg Betalingsverkeer", aldus minister Bos van financiën op de schriftelijke vragen van de PvdA- Tweede Kamerleden Blom en Vos. Eigenaren van oudere woningen (van vóór 1998) in de gemeente krijgen tot 2150 euro subsidie als ze hun wo ning energiezuiniger maken. Het col lege van burgemeester en wethou ders heeft besloten om in te gaan op het voorstel van de provincie om ver duurzamen van particuliere koopwo ningen in de gemeente te cofinancie- ren. De provincie heeft 54.000 euro beschikbaar gesteld voor Tholen. op voorwaarde dat de gemeente een Een miniconferentie in het Wester poort college over de aansluiting van het primair onderwijs op het voortgezet onderwijs krijgt 500 euro subsidie van de gemeente Tholen. Bestuur en medewerkers van basisscholen en middelbare scholen uit de regio, ofwel het Overleg Basisonderwijs Voortge zet Onderwijs Bergen op Zoom even hoog bedrag aan dit project be steedt. Dc gemeente dekt het bedrag uit het ISV-budget voor kleine pro jecten. Woningeigenaren kunnen ook gebruik maken van de landelijke re geling Meer met Minder. Als hun woning twee klassen stijgt in de energielabel, maken ze aanspraak op 750 euro subsidie. Dat bedrag kan worden aangevuld met 700 euro van de provincie en 700 van de gemeen te. In totaal kunnen 77 Thoolse wo- ningcigcnarcn een subsidie krijgen. De regeling moet nog worden uitge werkt en duurt in principe twee jaar: van dit voorjaar tot 2012. e.o. (BOVO), komen op 16 maart bijeen om te praten over voor noemd onderwerp. De bijeenkomst dient als verdieping van de kennis van docenten en leerkrachten om trent het onderwijs en begeleiding in beide schooltypen. Elk jaar wordt een dergelijke miniconfe rentie gehouden. Deze keer is het thema 'De terreur van de rode bol letjes' en worden de effecten van dq» inspectie op het onderwijs be sproken. Een schets van de woontoren zoals die op de plaats van het CZAV-gebouw zou moeten verrijzen. De woontoren op de plaats van de voormalige graansilo in Sint-Anna land mag maximaal de hoogte van het oude CZAV-gebouw krijgen. Een hoge woontoren van 36 meter past niet bij een dorp als Sint-Annaland en de Oosterschelde. Dat zegt de provincie Zeeland in een reactie op het ontwerp-bestemmiiigsplan voor het havenplateau met een hoge woon toren en drie lagere appartementengebouwen. In november hadden gedeputeerde staten aan de gemeente Tholen om een nadere onderbouwing gevraagd, maar b. en w. bleken niet bereid tot aanpassing. „Ook niet naar aanlei ding van de bemerkingen over de beeldkwaliteit van het ontwerp en dc vormgeving", zegt de provincie in een brief aan de gemeente. „De na dere onderbouwing is onvoldoende om in te kunnen stemmen met de in het bestemmingsplan gemaakte keu zes." Daarmee maken gedeputeerde staten duidelijk dat er geen groen licht komt voor het havenplateau. „Die plannen achten wij in strijd met het provinciaal beleid voor hoog bouw en beeldkwaliteit." De provincie houdt dus voet bij stuk en dwingt de gemeente tot wijzigin gen. Als de woontoren op dc plaats van de graansilo maar 28 in plaats van 36 meter mag worden, kunnen er ook minder appartementen verkocht worden. Twee bouwlagen zullen er wegvallen en daarmee wordt tegelijk een gat geslagen in de exploitatie. Met de drie lagere appartementenge bouwen van (1 van 5 en 2 van 4 woonlagen) heeft de provincie geen problemen. Volgens het oorspronke lijke plan zouden in de vier gebou wen samen 70 luxe appartementen in verschillende groottes en prijsklas sen komen. In de hoge woontoren van 36 meter zou onderin een hore cabedrijf van 175 m2 kunnen komen. Hoewel dat in november gevraagd was, constateert dc provincie dat de gemeente ervoor gekozen heeft om de vormgeving van de hoge woontoren niet aan te passen. Volgens b. en w. is er sprake van .ruimtelijke ordenings winst door het landmarkt (baken) vorm te geven zoals nu gekozen is.' In het Omgevingsplan van de provin cie Zeeland wordt onderscheid ge maakt tussen enerzijds 'echte' hoog bouw in dc vorm van 'landmarks' en anderzijds reguliere gebouwen. „In het provinciaal beleid is opgenomen, dat hoogbouw dc beeldkwaliteit kan aantasten wanneer landschappen die hun kwaliteit ontlenen aan openheid en weidsheid erdoor worden beïn vloed. Daarentegen kan hoogbouw op dc juiste plaatsen de beeldkwali teit versterken door het benadrukken van de bcbouwingsstructuur in de vorm van een 'landmark.' Land marks zijn echter alleen bedoeld om een plek te benadrukken die een spe ciale betekenis heeft. Bovendien hebben ze alleen effect als ze uniek zijn in dc omgeving. Opgepast moet waarom worden, dat er 'inflatie' op treedt bij de term landmark. Land marks zijn dus alleen bedoeld om plekken te benadrukken die een spe ciale betekenis hebben. Die speciale betekenis moet op provinciaal of re gionaal niveau (Oostcrschcldcgebicd of Tholcn breed) worden be schouwd." De gemeento geeft in de nadere on derbouwing wel aan waarom gekozen is voor een reeks van vier gebouwen en niet bijvoorbeeld vooreen gesloten front zoals bij de baai van Duivcndijk in Tholcn. Ook wordt duidelijk aan gegeven waarom gekozen is vtxir de plaats van de hoge woontoren op de plek van het oude CZAV-gebouw. Verder geeft de gemeente aan, waar om gekozen is voor het huidige ont werp en de hoogte van 36 meter met een eigentijdse beeldtaal en met trans parante, uitstekende balkons. „De strijdigheid met het provinciaal beleid blijft echter bestaan", constateren ge deputeerde staten. „Die wordt niet minder door deze nadere onderbou wing. De gemeentelijke onderbou wing is gegeven vanuit het project en vanuit de jachthaven Sint-Annaland (herkenningspunt watersporter). Dc motivatie vanuit het provinciaal be leid voor een zorgvuldig landmark- beleid gaat juist uit van het grotere schaalniveau: betekenis vanuit het landschap van de Oosterschelde en de bijzonderheid van dc plaats. De nade re onderbouwing van dc gemeente gaat hier niet op in. Verder geeft de nadere onderbouwing ook geen aan passingen naar aanleiding van de bc- merkingep over de beeldkwaliteit van het ontwerp, de vormgeving. Wij stel len ons daarom op het standpunt, dat de nadere onderbouwing onvoldoen de is om in te kunnen stemmen met de in het bestemmingsplan gemaakte keuzes. Deze achten we in strijd met het provinciaal beleid voor hoogbouw en beeldkwaliteit. Op deze plaats is een bouwhoogte tot maximaal de hoogte van het oude CZAV-gebouw' acceptabel." Over het Havenplein maakt dc pro vincie nu geen opmerkingen. Overi gens heeft de provincie in september 2007 bezwaar gemaakt tegen het 'royale bouwprogramma' in Sint- Annaland. Gedeputeerde staten von- den-toen al de planning op lange ter mijn niet acceptabel. „Bijstelling is nodig door het schrappen van enkele uitbreidingen." B. en w. zijn nog niet toegekomen aan reacties op de zienswijzen tegen de havenplannen, zowel tegen o.a. de hoogbouw als tegen de verdubbeling van de supermarkt. Dit blijkt meer tijd te vergen dan voorzien was. Ook met de familie Gunler is er nog steeds geen overeenstemming over de aankoop van extra grond voor dc uitbreiding. Al die factoren maken duidelijk dat er in 2010 nog geen spa in de grond zal gaan om het Haven- plein te vernieuwen. De gemeentebegroting 2010 was sluitend. Maar in de jaren daarna dreigen flinke tekorten omdat dc rijksoverheid met minder geld over de brug komt. Daarom heeft de po litiek de afgelopen weken uitvoerig gesproken over mogelijkheden om dc uitgaven te beperken. Die zullen in dc kadernota 2011 verwerkt wor den. Maar burgemeester en wethou ders willen nü al bezuinigen om het weerstandsvermogen te verstevigen. En ook omdat in de begroting opge nomen nieuw beleid eigenlijk niet verantwoord is gezien de toekomsti ge financiële positie. B. en w. ko men met een lange lijst, voor een to taalbedrag van 766.925 euro. De commissie bestuurszaken praat er woensdag over om dit geld in dc re serve te stoppen, waarna de ge meenteraad op 25 februari een be sluit neemt. Het niet langer betalen van het schoolzwemmen bespaart de ge meente 90.000 euro. Ook wordt in het voorstel 60 mille minder uitgetrokken voor onderhoud van de straatverlich ting. En een extra storting van 120 mille in het wegenfonds, bedoeld voor verkeersmaatregelen, wil het college eveneens schrappen. Als de raad echter nog dit jaar de verkeers problematiek op een aantal plekken wil oplossen, kan deze bezuiniging niet gerealiseerd worden. Het maar gedeeltelijk uitvoeren van de sportno- ta levert 28.800 euro op, het niet uit voeren van de notitie minderhedenbe leid tien mille. Eenzelfde bedrag wordt bezuinigd op de milieueducatie en op het jeugd- en jongerenwerk. Voor activiteiten van de vrijwillige thuiszorg komt eveneens tien mille minder beschikbaar, en voor het ser vicebureau (vrijwilligersbeleid) 15 mille. De bijzondere bijstand wordt evenmin ontzien, hier wil het ge meentebestuur op verschillende pos ten totaal 68.300 euro. Niet langer in vesteren voor brandveiligheids maatregelen aan gemeentelijke ge bouwen, levert 13.300 euro op. Het plan om méc'r monumenten in de gemeente open te stellen voor het pu blick. gaat in de ijskast. Besparing 8500 euro. Het budget voor dc steden band met Ilawa wordt met 4500 euro verminderd, dat voor hel project mil- Icnniumgemccntc met 5000 euro. Het nog maar vier in plaats van zeven keer per jaar inspecteren van de toestellen op speelterreinen levert 2100 euro op. Dc VVV kan vijf mille minder van Tholen verwachten. Flinke besparingen worden verder in geboekt op dc gemeentelijke organi satie. De jaarlijkse raadsreis verdwijnt (4000 euro), de fractieondersteuning (12 mi He), de kcrnbczockcn van de gemeenteraad (4000 euro), het ver antwoordingsmoment (4000 euro) en de welkomstavond voor nieuwe in woners (2500 euro). Komen er vaca tures, dan worden die de eerste twee maanden niet opengesteld, wat naar verwachting 40 mille bespaart. De voorgenomen personeelsuitbreiding op dc griffie en die in het kader van de wet maatschappelijke ondersteuning gaan niet door, wat bijna 36 mille op levert. Wanneer de eigen mensen van de gemeente verkeerscirculatieplan nen opstellen in plaats van externe deskundigen, bespaart dat 20 mille. Ook het hanteren van langere af schrijvingstermijnen levert enkele tienduizenden euro's op. En ten slotte wordt voorgesteld om de post onvoor zien in de begroting te verminderen met 50.000 euro. De gemeenteraad heeft onlangs de begroting 2010 van de stichting openbaar primair onderwijs Tholen (Octho) goedgekeurd. Het alge meen bestuur van de stichting moet jaarlijks voor 15 november een ontwerpbegroting voor het komende jaar aan de raad aanbieden ter goedkeuring. Een aantal van de tijdelijk benoemde leerkrachten ver liest zijn baan door het dalend aantal leerlingen. Als de begroting niet voor 1 februari van het jaar waarvoor de begroting geldt, is goedgekeurd, dan mag het bestuur alleen die uitgaven doen die strikt noodzakelijk zijn voor de voortgang van het onderwijs. Dc be groting van de Octho is niet voor zien van een meerjarenbegroting. Dat zal wel in 2011 gebeuren. In de ze begroting zullen de gevolgen van het beleidsplan van Octho opgeno men zijn. Daar wordt momenteel de laatste hand aan gelegd. In deze krant van vorige week werd daar over bericht. Alle acht openbare scholen worden daarbij betrokken. De toelichting in het artikel werd ge geven door Jeroen Pas van de open bare basisschool de Rieburch en niet door Theo Hellemons die per abuis werd geciteerd. Pas vervangt de door ziekte verhinderde Hellemons in de Octho. De begroting van 2010 laat 5.459.875 euro aan baten zien, de lasten bedragen 5.519.244 euro. Een verschil van 59.369 euro. Het grootste deel bestaat uil personeels kosten: 4.610.823 euro, aan huis vesting is op 361.143 euro begroot, aan afschrijvingen staat 99.697 op gevoerd. Voor overige zaken staat 447.481 euro op de begroting. Het aantal leerlingen in 2008 be droeg 1985, voor 2009 waren er 1058 begroot en voor 2010 1023. Door de daling van hel aantal leer lingen zullen leerkrachten met een tijdelijke benoeming hun baan ver liezen. Er is ongeveer 70 mille be groot om vanaf 1 augustus 2010 on geveer 10 procent van het personeel in een hogere salarisschaal te plaat sen (wettelijk verplicht). Ook wordt er rekening gehouden met het feit dat een aantal subsidies komt te ver vallen. POORTVLIET 13 feb Junior demotraining, kennisma kingsmiddag, SPS. 14-16 u. 13 en 20 feb Operatic Suikeroom, klucht toneelclub Poortvliet, 't Ouwe Raed'- uus, 20 u. SINT-PHILIPSLAND 17 feb Diapresentatie boswachter voor leden plattclandsvr.. Wimpel, 20 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Al vin and the chipmunks 2 - za. zo en wo 13.45 u. Anubis en de wraak van Arghus - za en zo 16 u. Avatar -za en wo 15.30 u. De hel van '63 - za en zo 16 u. Iep! - za en zo 13.45 u„ wo 13.45 en 16 u. Komt een vrouw bij de dokter - vr, za en wo 18.45 u. Millennium 2: De vrouw die met vuur 'speelde - do 20 u„ vr, za en wo 21.15 u. Percy Jackson The Olympians: The lightning thief - do 20 u„ vr 18.45 en 21.15 u., za en wo 13.45, 18.45 en 21.45 u„ zo 13.45 u. Sherlock Holmes - vr, za en wo 18.45 u. The edge of darkness - do 20 u.. vr, za en wo 2115 u. The prin cess the frog - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Valentine's day - do 20 u„ vr en za 18.45 en 21.15 u„ zo 16 u„ wo 16, 18.45 en 21.15 u. De SP voerde actie om de pinautomaat in Poortvliet te behouden. Corrie van der Horst (links) vraagt inwoners een handtekening te plaatsen. THOLEN 11 feb Cursusavond borstvoeding, LLL, Stoofstraat 8, 20-21.30 u. 13 feb Regiomiddag Zeeuwse dialect- vereniging. Ten Anker, 14.30 u. 15 feb Commissie ruimte, gem.huis, 19.30 u. 17 feb Commissie bestuurszaken, gcm.huis, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 12 en 13 feb Woaidaehen (carnaval). SINT-ANNALAND 12 feb Ledenvergadering Smash '76, Wellevaete, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 12 feb Spreekuur identiteitsbewijs, voor ouderen, Maartenshof, 13.30-14.30 u. 16 feb Kant-ooi, cabaret. Maartenshof. 19.30 u. SCHERPENISSE 20 feb Turegluren, excursie door Plan Tureluur, VVV Tholen, start Plalte- weg/Gatweg 13.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13