TliOLEN Route chemokar februari 2010 Donderdag 11 februari 2010 Openbare bekendmakingen Gemeenteriieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 6 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 li Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van dewethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Van maandag 15 februari t/m donderdag 18 februari wordt er door de chemokar Klein Chemisch Afval ingeza meld. In vier dagen worden alle woonkernen en het buitengebied aangedaan. Er wordt niet meer huis aan huis ingezameld, maar de chemokar neemt vaste halteplaatsen in waar u met uw chemisch afval naar toe moet. U moet de schadelijke stoffen PERSOONLIJK aan de chauffeur van de chemokar afgeven. Ook kleine afgedankte huishoudelijke elektrische apparaten kunt u afgeven. Bent u niet in de gelegenheid het KCA af te geven, bewaart u het dan tot de volgende inzameling (juni 2010) of laat u het door buren of kennissen afgeven. Is dit alles niet mogelijk dan bestaat er de mogelijkheid dat u het KCA afgeeft op de Milieustraat in Sint-Maartensdijk. Die is op werkdagen geopend, voor openingstijden bel 0900-44 33 333. In het Thoolse buitengebied (adressen buiten de bebouwde kom) heeft de chemokar geen halteplaatsen. Wanneer inwoners in dit gebied KCA willen afgeven, moeten zij dit telefonisch kenbaar maken, tel. 0900-44 33 333. Voor een efficiente ritplanning verzoeken wij u uw melding vóór maandag 15 februari door te geven. Op donderdag 25 februari om 19.30 uur houdt de gemeenteraad van Tholen een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. Iedereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende voorstellen: Bespreek/hamerstukken Voorstel om: 1. de notitie over de aanpak van de bezuinigingen van 8 december 2009 vast te stellen; 2. het college opdragen op basis van de in deze notitie opgenomen longlist de concept-Kadernota 2011 (inclusief het meerjarenperspectief 2012-2014) op te stellen. Voorstel om voor het lopende begrotingsjaar 2010 bezuinigings-maatregelen vast te stellen tot een bedrag van 766.925,00, deze middelen ter versteviging van het weerstandsvermogen toe te voegen aan de 'Algemene Reserve-niet vrij besteedbaar' en de begroting 2010 dienovereenkomstig te wijzigen; Voorstel om een bedrag van 10.000 ter beschikking te stellen voor noodhulp aan het door aardbevin gen getroffen Haïti, ten laste van de post onvoorzien; Voorstel tot het vaststellen van de nota inkoop- en aanbestedingsbeleid; Voorstel om het Controleprotocol 2009 vast te stellen en het Normenkader 2009 voor kennisgeving aan te nemen; Voorstel om de beslissing op het bezwaarschrift dat namens de Coöperatieve Windenergie Vereniging Zeeuwind U.A. is ingediend te verdagen met zes weken; Voorstel om in te stemmen met de le begrotingswijziging 2010 van O.L.A.Z.; Voorstel om de startnotitie milieueffectrapportage 'Vakantieparken De Pluimpot en Wulpdal te Sint- Maartensdijk vrij te geven voor inspraak en advisering; Voorstel tot continuering van de relatie met Impuls en Rewin voor de periode 2011 tot 2013 en bij deze organisaties aandringen tot het versneld toe werken naar een uitvoeringsorganisatie op de schaal van zuidwest Nederland. Inzage De voorlopige agenda met bijbehorende voorstellen ligt van maandag tot en met vrijdag tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis in de publieke leesruimte ter inzage. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluiste ren, kunt u contact opnemen met de griffie, tel. (0166) 668 350. Ophaalschema chemokar Maandag 15 februari Tholen stad en Poortvliet Dinsdag 16 februari Scherpenisse en Sint-Maartensdijk Woensdag 17 februari Stavenisse, Sint-Annaland en Oud-Vossemeer Donderdag 18 februari Sint Philipsland, Anna Jacobapolder, Sluis. Rechtstreekse uitzending door Omroep Tholen De gemeenteraadsvergadering wordt live uitgezonden door de lokale omroep; kabelfrequentie fm 107.6 en via de ether op fm 106.5. Voor de halteplaatsen en de juiste ophaaltijden, verwijzen wij u naar pagina 2 van Tholenderwijs. Tuin- en/of grof huishoudelijk afval Heeft u tuin- of grof huishoudelijk afval, dan kunt u dit melden bij de Zeeuwse Reinigingsdienst via het tele foonnummer 0900-44 33 333. Dit nummer is bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 09.00 en 16.30 uur. Het afval wordt dan op afspraak bij u opgehaald. Deze regeling geldt ook voor wasmachines, drogers, koelkasten en diepvriezers. Wist u dat u uw afgedankte elektrisch huishoudelijk apparaten, computers, wasmachines, drogers, koelkasten en diepvriezers gratis kunt inleveren bij de winkel waar u iets vervangends koopt? Het moet dan wel een apparaat zijn dat gelijksoortig is aan het apparaat dat nieuw wordt gekocht. Dus een oude tv voor een nieuwe tv of een oude stofzuiger voor een nieuwe stofzuiger. Op die manier bent u direct van de oude apparaten af. Oude televisietoestellen, computers en andere huishoudelijke apparaten kunnen ook worden afgeleverd op de milieustraat. Overige wijzigingen betreffende de huisvuilinzameling Voor alle informatie over de inzameling en klachten, zoals kapotte containers dient u het telefoonnummer 0900- 44 33 333 te bellen. J Ingekomen bouwaanvragen - Zuidplantsoen 25 te Poortvliet: het plaatsen van een dakkapel; - Blauwstraat (ongenummerd) te Sint-Maartensdijk: het verbouwen van een overkapping tot berging; - Prins Mauritsstraat 15A te Oud-Vossemeer: het bouwen van een serre; - Oostvest 3a te Sint-Maartensdijk: het verbouwen van een pand tot woning; - Oostdijk 22 te Sint Philipsland: het vergroten van een woning; - F.M. Boogaardweg 10 te Sint-Annaland: het plaatsen van een fietsenberging; - - Prins Clauslaan 1 te Tholen: het vernieuwen en vergro ten van een berging en een rijwielberging. Ingekomen sloopaanvragen - Bebouwdendam 20-22 te Tholen: het slopen van een aanbouw en het dak van een schuur. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 22 februari 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 18 en vrijdag 19 februari 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voorover leg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Geulweg 35a te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een loods: verzonden 03-02-2010. - Verbindingsweg 3 te Sint-Maartensdijk: het oprichten van een bedrijfsruimte:verzonden 04-02-2010. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer M.N. Heijboer, Scarpe Ee Laan 36 te Scherpenisse, voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) voor het oprichten en in werking heb ben van een timmerwerkplaats, gelegen aan de Verbindingsweg 5 te Sint-Maartensdijk, kadastraal bekend Scherpenisse, sectie F, nummer(s) 1253 en 1257, die zij hebben ontvangen op 4 december 2009 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan- wel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerpbesluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 12 februari 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277. Indien het college daartoe een schriftelijk ver zoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde be->sluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswij zen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het monde ling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 12 maart 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van het geldende bestemmingsplan en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Paasdijkweg 33 te Poortvliet: het plaatsen van twee reclamezuilen (2009-1414); Vanaf 12 februari 2010 tot en met 25 maart 2010 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colo fon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668 562/668363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende beschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikkingen, dat zij ontheffing van de gel dende bestemmingsplannen en bouwvergunningen verle nen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6. lid 1, sub c. van de Wet ruimtelijke ordening: 's-Gravenkreek 46 te Sint-Annaland: het uitbreiden van een woning (2009/01550; verz. 1 februari 2010); Noormansweg 5 te Poortvliet: het plaatsen van een mestzak (2009/0349; verz. 1 februari 2010); Luchtenburgseweg kavel 22 te Tholen: het bouwen van een woonhuis met berging (2009/01540; verz. 1 februari 2010); Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning bezwaar maken. Een bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening: Nieuwlandseweg 246 te Sint-Annaland: het plaatsen van een tuinhuis (2009-1252); Rijksweg 5 te Sint Philipsland: het uitbreiden van een bedrijfswoning (2009-1185); Nijverheidsweg 38 te Sint-Maartensdijk: het plaat sen van een hekwerk en toegangspoort (2009/1502); Vanaf 12 februari 2010 tot en met 26 maart 2010 lig gen de beschikkingen ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colo fon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen voornoemde verleende beschik king ontheffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waar op de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op ver zoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11