Rieburch rent voor Right to play Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 28 januari 2010 Schilderij in bruikleen Anthonie Keldermans viert lustrum Inloopochtend NPB Zeven keer teveel op achter stuur Menheere wint kaarten Kringloopwinkel Concert Krijgsman ontroert Fietsen w eg Cursus Borstvoeding Waterschap pakt Hiksedijk aan Fotoclub voor amateurs Hoogste serie Karei Hommel Voorleesontbijt op school Jeugddienst Kruf heeft kortste partij Bijna 200 leden in vrijheidskoor Laagste woningwaarde l Geslacht in eigen slagerij Mestopslag Gemaalweg Historische middag Sjaloom Theater op Rieburch Oranje zangavond Drie jubilarissen Wisselcollecties scholen Agenda Dakopbouw Thoolse clubs doen mee aan gidsactie Bioscoop 4 Dc gemeente gaat het schilderij Panorama van de stad Tholen van Hendrik Jan Wolter in bruikleen ge ven aan het museum Flehite in Amersfoort. In dat museum wordt van 27 maart tot en met 13 juni een expositie gehouden van het werk van de kunstschilder. Het schilderij hangt nu op de eerste verdieping van het oude stadhuis in Tholen. De stichting Anthonie Kcldcrmans Concerten viert dit jaar haar tweede lustrum. In de afgelopen tien jaar heeft voornoemde stichting naar ei gen /eggen succesvolle concerten georganiseerd in dc hal van het oude stadhuis. Internationaal gerenom meerde musici als klavecinist Pietcr- Jan Beider. fluitiste Marieke Schnccmann, gambisie Mieneke van der Velden en fortepianist Bart van Oort hebben op dit muziekpodium gestaan op uitnodiging van de stich ting. Om het tienjarig bestaan pas send te vieren heeft de artistiek advi seur van de stichting, Jan dc Vict, Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Rcuss uitgenodigd. Dit kamerkoor zal de zes Geistliehe Motetten van Johann Sebastian Bach uitvoeren. Een motet is een vier- of meerstem mig vocaal werk. gecomponeerd op geestelijke teksten. Bach maakte muzikale bewerkingen van o.a. psalm 117, 149 en 150. Een aantal van deze dubbelkorige motetten zijn geschreven te behoeve van gedach tenisdiensten in dc Nicolai-kirche in de stad Leipzig, waar Bach als can tor werkzaam was. Een van dc mo tetten is gecomponeerd voor dc ver jaardag van August de Eerste van Sachsen. De Bachmotetten op 6 fe bruari om half vier uitgevoerd in de Grote Kerk, waarbij organist Jan de Viet ter afwisseling een aantal orgel werken van Bach ten gehore zal brengen. De toegang tot de kerk is onder de toren. Kaarten zijn te reser veren via tel. 603544 of a.kelder- mans@zeelandnet.nl. De NPB houdt dinsdagmorgen van tien tot twaalf uur een inloopochtend in het kerkgebouw aan de Oude- landsestraat. Mevrouw Jos Smit ver telt daarbij over haar reis naar Zuid- Afrika. Een 23-jarige Tholenaar is in de nacht van zaterdag op zondag ge snapt met teveel alcohol in zijn bloed. Agenten zagen hem in zijn auto rijden op de Ten Ankcrwcg, ter wijl hij stoepranden raakte en slin gerde tijdens het rijden. In eerste in stantie reageerde de bestuurder niet op het stopteken van de agenten. Toen zij de zwaai lampen aanzetten om dc man op hun verschijning at tent te maken, viel het hem wel op. Hij stopte en heeft een blaastest af gelegd. Hieruit bleek dat hij onge veer zeven keer teveel had gedron ken. De man is een beginnend bestuurder. Peter Menheere heeft met 5538 pun ten de wekelijkse partij van klaver- jasclub Stad Tholen gewonnen. Een andere Peter, Peter Luien, kwam ook boven de 5000 puntengrens en werd tweede met een score van 5075. Herman Oldenburg werd derde met 4984 punten en Anita Aarnoudse haalde de vierde plek met 4897 pun ten. Aad Volwerk eindigde op de vijfde plaats met 4825 punten. Dc kringloopwinkel aan de Watt straat is zaterdag open van half tien tot half vier. Deze dag wordt er korting gegeven van 25 of 50 procent op diverse artikelen. Op woensdag 10 februari is de winkel ook open, maar dan van negen uur tot half twaalf 's morgens. Er kun nen op deze dagen ook goederen in geleverd worden, maar ze mogen niet kapot zijn en computers, prin ters en encyclopedieën worden niet aangenomen. Voor meer info tel. 604107. Ruim 160 belangstellenden hebben het concert van gospelmuzikantcn Reni en Elisa Krijgsman zaterdag in Meulvliet bijgewoond. Vorig jaar stonden zij nog samen met Marcel en Lydia Zimmer op de planken, nu waren zij er met hun eigen begelei dingsband. Het publiek werd snel bij het optreden betrokken door de uit nodiging om samen zingen of te lui steren naar de liedjes van hel echt paar Krijgsman. Tussen de liedjes door waren er ook getuigenissen van Reni en Elisa, hoe bepaalde teksten tot stand zijn gekomen en welke ge beurtenissen in hun leven daar soms aan voorafgingen. De aanwezigen genoten zichtbaar van het optreden, maar soms moest er ook een traan weggepinkt worden. Dat ook de bandleden genoten van het optreden was van hun gezichten af te lezen, volgens ooggetuigen. Na afloop be vestigde Elisa datynik en zij vond dat de zaal in Meulvliet zich uitste kend leent om contact te krijgen met hel publiek. Dc bandleden werden na afloop bedankt en kregen elk een doosje met Zeeuwse babbelaars om daarbij nog eens terug te denken aan het optreden. Het echtpaar Hagc, dat het concert organiseerde, bedankte het publiek en was zeer onder de in druk van de extra financiële steun die zij kregen van de aanwezigen. Twee fietsen zijn dinsdag tussen ze ven en acht uur 's avonds weggeno men uit de Hofstraat. Het gaat om een Gazelle heren- en een Gazelle damesfiets. Beide fietsen hebben een waarde van enkele honderden euro's. Vanavond start borstvoedingsorgani satie LLL met een cursus over borst voeding. De cursus bestaat uit een serie van twee avonden en een in loopochtend waarop alle belangrijke zaken voor een goede start aan dc orde komen. De tweede bijeenkomst is op 11 februari. Dc volgende cur sus is op 15 april en 29 april. De cur sus wordt gegeven op het adres Sloofstraat 8 van acht uur tot half tien 's avonds. Dc eerste ochtend is op 24 maart. Voor opgave en meer informatie: Ria Verheul, tel. 606333. Het waterschap Zeeuwse Eilanden gaat een aantal acties uitvoeren om dc verkeerssituatie op de Hiksedijk te verbeteren. De gemeente Tholen en het waterschap hebben in 2001 de nieuwbouwwijk op een veilige ma nier willen ontsluiten met een op- en afrit naar de dijk. De instanties wil den een deel van de dijk afsluiten zodat er minder kruispunten ont staan. Over de jaren heen zijn de verkeersstromen gewijzigd. Tijdens een inloopavond op 13 juli 2009 ont ving het waterschap veel reacties op het plan. Om de verkeersveiligheid te kunnen verbeteren en toch reke ning te houden met de wensen van dc belanghebbenden, gaat het water schap verschillende acties uitvoeren. De huidige verkeerssituatie nabij de Van Zeylstraat wordt gehandhaafd en er wordt een voorrangsregeling ingesteld voor de opritten van de Dorpsweg en Van Zeylstraat. Daar naast start het waterschap een onder zoek naar de verkeerstechnische, maatschappelijke en financiële haal baarheid van een vrijiiggend fiets- /wandelpad onderlangs dc Hikse dijk. Daarnaast wordt het aandeel doorgaand- en bestemmingsverkeer (Welhoek en Kalisbuurt) op dc Hik sedijk onderzocht. De gemeente heeft in overleg met het waterschap besloten om een plan op te stellen om de bereikbaarheid van het dorp te verbeteren. Jan Hendrikx wil graag een ama- teurfotografenvereniging starten en daarvoor zoekt hij belangstellenden. Het lijkt hem leuk om zijn hobby di gitale fotografie in verenigingsver band uit te oefenen. Resultaten kun nen zo onderling wdrden besproken en dc leden kunnen elkaar stimule ren in het vinden van onderwerpen. De club is ook bedoeld om van el kaar te leren en kennis en ervaring uil te wisselen. Er zijn in West Bra bant en Zeeland al diverse vereni gingen, maar Hendrikx noemt als probleem dat de Brabantse clubs overvol zitten en die in Zeeland dun gezaaid zijn. Hij zou een vereniging voor Tholen willen oprichten, eerst als huiskamergrocp en later moge lijk in een gezamenlijke ruimte. Be langstellenden kunnen mailen naar Janhcndrikx@zeelandnet.nl. In dc onderlinge competitie van bil jartvereniging Dc Treffers speelde Karei Hommel de hoogste serie met 20 caramboles. Jos Hommel speelde de kortste partij in 22 beurten en het hoogste gemiddelde met 3,545. De uitslagen: T. de Reus-R. de Jonge 6,833-10; J. Hommel-J. de Koning 10-3,455; H. Rensink-K. Hommel 6,383-10; H. van Daalen-A. Hom mel 7,188-10; P. de Leeuw-A. Deur- loo 10-9,683; L. van Wczel-S. Etien- ne 10-6,939. De kinderen van Die Heenctrecht- school hebben vorige week meege daan aan het nationaal voorleesont bijt. Daarvoor kwamen er acht voorlezers naar school. De kinderen en leerkrachten lieten zich in hun pyama voorlezen door oud-biblio- theekvrijwilliger Ko Vroege, dokter Van de Wcijcr, Hans Vroegop van de muziekvereniging, Gab Havermans van de ijsverenigirjg, prins Leenden den Jislen. raadslid Frank Hommel, jongerenwerker Ingrid Bras en do minee Scheurwater van de Hervorm de Kerk. Het voorleesontbijt stond met het oog op Vosmeer 6<X), in het teken van geschiedenis. Na een ge zamenlijke introductie in de speel zaal door meester Westerwecl zijn alle groepen naar een lokaal gegaan om voorgelezen te worden. Verhalen uit het boek Lang geleden van Arend van Dam stonden centraal. Zo las Ko Vroege voor over Hiëronymus van Alphen, de eerste Nederlandse kin derboekenschrijver. En dokter Van dc Weijer las voor over dc eerste vrouwelijke Nederlandse dokter Aleita Jacobs. Iedere voorlezer had een verhaal dat passend was bij zijn of haar functie. Na het voorlezen hebben dc kinderen ontbeten in de klas. Het «was een leuke start van dc schooldag. De hervormde kerk organiseert zon dagavond om half zeven een jeugd dienst. Aan deze dienst werken mee ds. D. Westerneng uit 's-Gravenpol- der en het gospelkoor Together uit Nieuwerkerk. Het thema is Hoe bouw jij?, naar aanleiding van de ge schiedenis uit Zacharia 2. De collec te is bestemd voor een project van Kinderen in de knel om kinderarbeid in Peru terug te dringen. De Peru aanse organisatie CESIP voert on derwijsprojecten uit die gericht zijn op preventie en het verminderen van kinderarbeid. Daarbij worden ook de ouders betrokken om hen bewust te maken van de gevaren van werk voor (kleine) kinderen. Jeffrey Krul' heeft vrijdag de kortste partij gespeeld in de onderlinge competitie van biljartclub Keu's Zat. Hij speelde zijn partij in 22 beurten. Tevens speelde hij het best boven gemiddelde met 1,318. Dc hoogste serie van 10 caramboles werd ge maakt door Martin Reijngoudt. De uitslagen van de zevende speeldag: A. Havermans-N. Rooijakkers 8,261-10; P. dc Ronde-M. Hommel 10-9,2; P. Potappel-M. Reijngoudt 7,5-10; T. van Micrlo-B. Suurlant 10-9.745; R. dc Jonge-J. Kruf 4,849- 10. Sint-Annaland Dc oproep voor zangers en zange ressen voor een gelegenheidskoor voor de viering van 65 jaar vrijheid heeft succes. Het comité Vrijheids- concert 2010 kan een vrijheidskoor van 198 leden vormen dat voor een kwart uit kinderen bestaat. Van de volwassenen is tweederde man en dc rest vrouw. De fanfare Accelerando begeleidt het koor tijdens het optre den op 5 mei. Het koor gaat afwisse lend op zaterdag en maandag repete ren in dc Wellevaete. De dorpsgemeenschap krijgt 1250 euro subsidie van de gemeente als bijdra ge in de kosten van hel Vrijheids concert. Ook het Schórrekoor krijgt geld van de gemeente voor het Schorre festival dat op zaterdag 3 juli plaatsvindt. Het koor kan 750 euro tegemoet zien. Stavenisse Stavenisse heeft de minste huurwo ningen in de gemeente maar is ook de woonkern met de laagste wo- n'ingwaarde. Dat blijkt uit de socia le staat van Zeeland. Op het lijstje van sociale infrastructuur scoort het dorp een 6,1 als het gaat om cultu rele voorzieningen en verenigings leven. De bereikbaarheid wordt met Maandag 4 t/m zaterdag 9 januari Rosbieflapjes gratis kruidenboter 500 gr. Rundertartaartjes 4 1 GRATIS!!! Saucijzen rund/varkens 5 stuks voor Bij 500 gram shoarma 4 broodjes en saus gratis!!! Yorkham 100 gram 1,00 Leverkaas 150 gram 1,00 Franse salade 100 gram 0,90 Grillworst 150 gram 1,20 Jonge kaas 500 gram 4,25 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie l.M. Voorstraat 48 Sint-An, het cijfer 4,2 gewaardeerd. Sport slaat er hoog in aanzien, want dc inwoners geven dat een 9,2. Sint-Maartensdijk B. en w. verlenen vrijstelling voor het plaatsen van een mestopslag aan de Gemaalweg. Er moet een wijziging komen op wet op dc ruimtelijke ordening. Dc Club van 50 organiseert zater dag om half drie een historische middag in hotel Kom!. Evenals in de jaren '60 bij Steketee wordt er die middag een film vertoond. Het zijn oude films over het dorp zoals Smerdiek 500 jaar stadsrechten en het bezoek van de koningin in 1996. De club zoekt nog oude fo to's met herinneringen en verha len. Ze kunnen zaterdagmiddag worden meegenomen en ingele verd. Kinderkoor Sjaloom uit Sint-An naland geeft op donderdagavond 4 februari een optreden in Maartens- hof. Het koor zingt in de recreatie zaal 'van het complex en het optre den begint om zeven uur. De groepen l en 2 van basisschool De Rieburch genoten maandag van de voorstelling Kijk mij eens! van theatergezelschap Tadaa. Een voorstelling over kijken en gezien willen worden. Bij de entree moes ten de kinderen eerst hun toe gangskaartje inleveren bij de hoofdrolspeelsters. Dc grote zaal was mooi verlicht en er was een prachtig decor met een hele grote pop neergezet. Er lag in het begin van de voorstelling een groot kleed overheen. Dat wekte veel nieuws gierigheid op bij de kleuters. Het verhaal ging over twee speelsters, Mona en Lisa. Ze bezoeken een tentoonstelling en halen het kleed van de pop af. Ze vinden de pop prachtig, maar vragen zich alleen af: naar wie kijkt de pop nu eigen lijk? Kijkt ze naar jou? Nee, ze kijkt naar mij! Ze gebruikten voor al mime en geluiden. Ze bedach ten allerlei listen om de ander van het podium af te krijgen. De kin deren waren muisstil en genoten zichtbaar. Enkele kleuters zochten de schoot van de juf op, zo span nend vonden ze het. Scherpenisse De Ring Zeeland van zangvereni gingen van de Gereformeerde Ge meente organiseert zaterdag een Oranje zangavond in de kerk van dc Gereformeerde Gemeente op het dorp. Hieraan werken mee het jon gerenkoor Hananja uit Tholen. het gemengd koor Vox Humana-uit Ril land en het gemengd koor Sursum Corda uit Krabbcndijke. Dominee E. Bakker verzorgt de opening en de sluiting. De zangavond begint om half acht. De plattelandsvrouwen afdeling Scherpenisse hebben tijdens hun jaarvergadering drie jubilarissen ge huldigd. Sicnie v.d. Reest is 50 jaar, Janncke Versluijs 45 jaar en Ad Deurloo is 25 jaar lid. Zc kregen elk een boeket bloemen. Ook de de le den die dc convocaties bezorgen ontvingen een attentie. Er hebben tijdens de vergadering wijzigingen plaatsgevonden in het bestuur. Plo- ny Duijnhouwer trad af en voor haar werd Dien Poot gekozen. Cato Kop- penhol trad af als bestuurslid en in haar plaats werd Plony Duijnhou wer gekozen. Francicn Noom en Riek Bijl waren aftredend en weer herkiesbaar, zij hebben hun functie in het bestuur weer aangenomen. Er is na de pauze nog bingo gespeeld, waarvoor leuke prijzen beschikbaar werden gesteld. Poortvliet De aan de basisscholen verstrekte wisselcollectes van de bibliotheek zijn volgens ABT en CU volstrekt onvoldoende. Dat schrijven A.G. van de Sande (CU) en J.J.P.A. Bou logne (ABT) aan b. en w. Ze willen dat de gemeente het aantal boeken vergroot en rekening houdt met de verschillende leesniveaus in dc school. Ze willen dat er ook in andere woonkernen zonder bieb dergelijke voorzieningen komen voor kinderen tot vier jaar. Ze vragen aan b. en w. om met een voorstel te komen. Bei de fracties bezochten de scholen. Een school kreeg l(X) boeken, dc ander 75. Volgens hen komt dat niet overeen met wat eerder is afgespro ken. THOLEN 28 jan en II feb Borstvoedingscursus, LLL, Stoofstr. 8,20-21.30 u. 28 jan Vergadering gemeenteraad, ge meentehuis, 19.30 u. 30 jan Oude filmmiddag. Club van 50. Kont!. 14.30 u. 30 jan Richard Groenendijk: Terug bij af. Uit op Tholen. Meulvliet, 20.15 u. 30 jan Klassiek concert, Concordia, gemeentehuis. 30 jan Oefenconcours, paardensport. Eendrachtruitcrs, Boontdijk 4. 12.30 u. 2 feb Inloopochtend. NPB, 11-12 u. 3 feb Discussieavond CU: economi sche ontwikkeling. Meulvliet, 20 u. 4 feb Diapresentatie, dhr. Stuij voor Chr. ouderenver., NPB. 14.30 u. 6 feb Open les Tim Lips, paarden sport, Ecndrachtruiters. Boomdijk 4, 15 u. 6 feb Lustrumconcert, Anthonie Kel dermans Concerten. Grote Kerk, 15.30 u. 10 feb Servicebureau Voor Elkaar, presentatie voor vrijz. vrouwenbond, NPB. 14 u. OUD-VOSSEMEER 12 en 13 feb Woaidachcn. 25 feb Politieke thema-avond voor jongeren. ChristcnUnie. de Vossen- kuil. 19.30 u. SINT-ANNALAND 6 feb Jamsessie, stichting Tholen Rockt, café An de Slöövc, 20 u. 9 feb Jongerenraads vergadering, Wcflcvacte, 19.30u. 12 feb Ledenvergadering Smash '76, Wellevaete, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 30 jan Historische middag, oude films. Club van 50. hotel Kom!, 14.30 u. 4 feb Kinderkoor Sjaloom, Maar- tenshof, 19 u. 10 feb Politieke debatavond, Club van 50, hotel Kom!, 19-22 u. SCHERPENISSE 30 jan Oranje zangavond. Ring Zee land, Gereformeerde Gemeente, 19.30 u. 5 feb Open klaverjaswedstrijd. Dc Roemers, Holland Huis, 20 u. 20 feb Tureglurcn. excursie door Plan Tureluur, VVV Tholen, start Plattewcg/Gatweg 13.30 u. POORTVLIET 13 en 20 feb Operatie Suikeroom, klucht toneelclub Poortvliet, 't Ou we Raed'uus, 20 u. SINT-PHILIPSLAND 9 feb Leefbaarheid in Thoolse ker nen, discussieavond CU, dorpshuis Anna Jacobapolder, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 28 jan The full monty,- musical, de Maagd. 20 u. 31 jan Pianorecital. Den Enghel, 15 u. 2 feb Circus mother Africa, circus show, dc Maagd, 20 u. 3 feb Kommil Foo: Wolf, muzickca- baret. de Maagd. 20 u. 3 feb Whiplashinfobijeenkomst, Whiplashinfocentr. Europa, Lie- vensberg. 10-12 u. Sint-Philipsland Predikbeurten De bewoner van de woning aan de Prins Hendrikstraat 20 heeft van b. en w. uitstel gekregen om de dakopbouw te verwijderen die zonder vergunning is geplaatst. Hij krijgt de gelegenheid om alsnog een vergunning aan te vra gen en dc dakopbouw aan te passen aan redelijke eisen van welstand. Leerlingen uit groep zeven van de ftieburch bijten het spits af op de sponsorloop in Haestinge. Na tien minuten rennen in de sporthal van Haestinge heeft Tobi Priem er 26 rondjes opzitten. Hij ziet er rood van, maar is niet echt heel moe. De 11-jarige leerling uit groep zeven van de openbare basisschool De Rieburch, in Sint-Maartensdijk, zit namelijk op de voetbal. Hij heeft er niet voor getraind, zegt hij. Ook de 10-jarige Lola van Veen heeft niet geoefend voor de sponsorloop. Ze heeft 24 rondjes gelopen. Ook aan haar conditie mankeert niets. Ze doet aan paardrijden en tennis. Waar ze voor loopt? „Voor Right to play. Het geld is voor arme kinderen die dan ook spelletjes en sport kunnen doen. Net als wij." Vlle groepen van de school doen aai^de spon sorloop mee. De opbrengst is niet alleen voor Right to play. De helft gaat naar de school zelf om sport- en spelvoorzieningen te ver beteren. In totaal 230 kinderen. De zaal is er zelfs voor aangekleed. Er staan niet zomaar een paar pionnetjes waar de kinderen omheen moeten lopen, nee er staan planten en boompjes langs het parkoers. Daar hebben de vijf studenten van de Hogeschool Rotterdam (evenementenmanagement) voor gezorgd. Ze vormen een groepje Kids 4 Kids. Het gaat om geld ophalen door kinderen voor kinderen. Het is een project waar ook stu dent Nick Visser uit Sint-Maartensdijk deel van uitmaakt. De sponsorloop is een on derdeel van het project. Eerder is op school ■al het thema behandeld. En is uitgelegd wat Right to play doet. Op de tweede dag is door Kids 4 Kids een gymles verzorgd. Groep zeven heeft een project over de rechten van kinderen gedaan. Daar past deze sponsoHoop goed in. De kinderen doen eerst een paar oefeningen om de spieren los te maken. Daarna begint het rennen. Ouders kijken toe vanaf de zijlijn en moedigen de kinderen aan. In elke hoek van de zaal is een stempelpost. Hoeveel de sponsorloop heeft opgebracht is nog niet bekend. Er druppelt nog steeds geld binnen, zegt onderwijzeres Corrie Moeliker. Zondag 31 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u.prof. dr. Dc Reuver. Delft. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HF.RV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Ten Klooster. Sprang- Capelle. 14.30 u. ds. Koppelaar, Abben- broek. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. v.d. Heuvel, Oud-Bcijer- land. GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Middelharnis. CHR. GEREF. KERK 8.307 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater, H.A. 18.30 u. ds. Westerneng, 's Graven polder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Lemsom, Rcnesse. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Vreeswijk, Den Bom mel. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Oorschot, Stellendam. 15 u. ds. Jongcjan, Middelharnis. GEREF. GEM. 9.30 u. (H.A.) en 18 u. ds. v.d. Net.' 14 u. leesdienst. do 4/2 19.30 u.ds. De Heer. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Noorlander, Zeg veld. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 4/2 19.30 u. dhr. v.d. Veen, Grocnckan. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Vreeswijk, Poeldijk. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdien'st. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u.ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. leesdienst. 18 u. kand. Kater, Kruiningen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Doorneweerd, Strij- en. 17 u. ds. Den Boer, St. Philipsland. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. stud. Maljaars. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. dhr. v.d. Veen, Groenckan. 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van dér Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Oostende. Kapelle. Een aantal Thoolse clubs maakt ge bruik van de actie van de Gouden gids en dc Telefoongids om de club kas te spekken. Vanwege de fusie van de twee gidsen tot één gecom bineerde gids, wordt er 500.000 eu ro verdeeld over lokale goede doe len in Nederland. Er zijn 28 regio's waarin steeds vijf doelen door een jury worden gekozen. Zeeland is één regio. In Tholen is scouting Heenetrecht momenteel koploper. Die staat met 213 nominaties op een derde plaats. De .scouting wil graag geld ontvangen om de oude gaska chels in het clubgebouw te vervan gen door centrale verwarming. Om het goede doel uit Goes in te halen, moeten er nog aardig wat stemmen bij, want de .stichting Jaydcn staat met 360 nominaties op de eerste plaats in Zeeland. Ook de Thoolse Volleybalclub AVC '87 en Stichting Actief' Stavenisse staan in de lijst. Beide clubs hebben bij het schrijven van dit bericht 12 nominaties. De Elkiestichting en voetbalclub Tho- lense Boys hebben één nominatie. Er kan nog genomineerd worden tot 19 februari via de website www.de- telefoongids.nl/mijngoededoel. Provinciale stalen hebben, met de stemmen van VVD en SP tegen, een motie van de SGP en de CU aange nomen om op 30 april het openbaar vervoer in heel Zeeland gratis te la ten zijn. Zo hebben alle inwoners dc kans om Middelburg of Wcmcldin- ge te bezoeken, waar die dag de ko ninklijke familie te gast is. Voor dat koninklijk bezoek heeft de provin cie inmiddels vier ton gcrcscrveeri^ Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 01^4-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456: APOTHEEK THOLEN Vlicthof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingcnlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen. in gang Regentesscstr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u.. tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau. 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- wcstbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG. 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 28 januari t/m vrijdag 5 februari - donderdag 28 1.22 -13.52 vrijdag 29 2.22 - 14.52 zaterdag 30 3.17 -15.42 zondag 31 4.05 - 16.30 maandag 1 4.50-17.15 dinsdag 2 5.32 -18.02 woensdag 3 6.17-18.45 donderdag 4 6.59 - 19.32 vrijdag 5 7.42 -20.15 za 30/1 7.19 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMl tel. 0900-9771. +film+++film+++film+++film+ EET; Belgen ijpp u. Komt een vrouw bij dc dokter - vr 21.15 li., za en zo 18.30 en 21.15 u„ ma en wo 20 u. Old dogs - vr 18.45 u., za en zo 13.45 u., wo 16 u. Plop en dc kabouterbaby - za, zo en wo 13.45 u. Sherlock Holmes - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za 16, 18.45 en 21.15 u., zo 16 en 2115 u. Taking Woodstock - ma 20.30 u. The edge of darkness - do en wo 20 u., vr 18.45 u., za en zo 16 en 18.45 u. The princess the frog - wo 13.45 en IJ u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2