Houte Crisis ijlt na en laat veel littekens achter Niets staat bouw stal varkens in de weg Meer bezuinigen op de sier en de ambtelijke organisatie Eén minuut gratis winkelen bij C1000 Jurgen Stroot Scholen Tholen kunnen probleem gaan vormen Sint Joseph heeft lachers als vanouds op de hand Boulogne staat alleen met kritiek op Velthuis Opknappen van oesterputten mogelijk dankzij mazzeltje Tom van Gurp: het bed kan beter opgeschud worden interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Donderdag 21 januari 2010 Het gaat veel dieper dan ik had gedacht Banken kritischer Recreatie goed Pas in 2018 nieuwbouw Molenvlietsedijk Vragen PvdA en CU over bouw [flat' Niets staat de bouw van een varkensstal van Welvaarts aan de Bitterhoekseweg in Poortvliet in de weg. De bouw van de dubbeldekker, een stal met een verdieping, kan volgens het bestaande bestemmingsplan buitenge bied dat de gemeenteraad heeft vastgesteld, gewoon doorgaan. De klucht Taxi Taxi viel zaterdag in de smaak bij het pu bliek in De Vossenkuil. Toneelvereniging Sint Joseph zette, zoals gebruikelijk, een paar aardige typetjes op de planken. In combinatie met tal van dubbelzinnige teksten en verwarde situaties zorgde het voor veel hilariteit tij dens de première. Excuses bibliotheekbestuur aan wethouder Een stevige verbale aanvaring tussen J.J.P.A. Boulogne (ABT) en wethouder Velthuis. Dat leverde het bespreken van de wisselcollecties boeken voor de basisscholen in Poortvliet dinsdag in de commissie samenleving op. Boulogne trok hardop de integriteit van Velthuis in de discussie rond de sluiting van de uitleenpost in Poortvliet in twijfel. Velthuis verwierp alle kritiek. „Ik ben foutief geïnformeerd." CU is bezorgd over dagopvang ouderen Tholen inniger met West-Brabant Als de gemeenteraad er net zo over denkt als de 19 deel nemers aan de rondetafelconferentie over de bezuinigin gen, dan wordt het voorstel om 148 bezuinigingen door te voeren een zacht eitje. 'Evenwichtig' noemden diverse sprekers het voorstel van b. en w. waarbij vanaf 2012 be dragen van 2 tot 3,5 miljoen euro bezuinigd moeten wor den. Het eerste bedrag gaat uil van een optimistisch sce nario, het laatste van een pessimistische verwachting. En daar tussenin zit nog een realistische prognose van 2,5 miljoen euro. Verkeerde keuzes Drie wethouders Brandweer EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Advertentie I.M. „Ik voorzie dat het nog niet over is, het naijleffect duurt nog lang." ZL- TO-voorzitter Jaap de Jager uit Anna Jacobapolder bekende eerlijk dat de economische crisis veel dieper gaat. dan hij vorig jaar op de eer ste rondetafelconferentie over dit onderwerp naar voren bracht. Dacht hij toen dat alleen de luxere producten eronder zouden lijden, nu heeft de landbouw op brede schaal last van de wereldwijde crisis. „Ook op Tholen hebben we een faillissement van een glastuinbouwbedrijf mee gemaakt. En ik voorzie dat het nog niet over is. We krijgen nog meer te rugslag door bezuinigingen van de overheden." Tom van Gurp uit Sint-Maartens dijk vond niet dat de crisis als hoos doener voor alles kan worden aan gemerkt. ..De glastuinbouw had ook zonder recessie klappen gekregen. Het heeft alles te maken met over capaciteit." Volgens De Jager zijn de problemen daardoor wel in een stroomversnel ling terecht gekomen. „De recessie heeft dat proces versterkt en in de glastuinbouw zijn er gigantische problemen ontstaan." Rabobank-vertegenwoordiger Rini Mathijsscn zei dat de capaciteitsuit breiding in het verleden in meerdere sectoren problemen heeft veroor zaakt. „De glastuinbouw is een zor genkind, maar dat is ook de binnen vaart. In sommige ogen is de crisis begonnen bij de banken en alle branches komen daar ook samen. De woningbouw bijvoorbeeld die een forse aderlating heeft onder gaan, dus er worden minder hypo theken verkocht. En beleggen is ook niet zo'n beste inkomstenbron voor de banken. De kredietverlening blijft achter. Ondernemers houden hun kruit droog en de beschikbare middelen zijn nog steeds schaars. De banken kijken ook kritischer naar bedrijven, met name die onder nemingen die minder vlees op de botten hebben." Dick v.d. Velde uit Tholen hield de Rabobank voor om soepeler te zijn met de hypotheekverstrekking. Vol gens hem komen er in de bouw nog duizenden werklozen bij. Paul Jas van bouwtoeleverancicr Holonite uit Tholen bevestigde dat de situatie zorgelijk is. „De bouw is zeer gevoelig en reageert snel op de daling van het consumentenvertrou wen. De woningbouw zit nog steeds in het slop. de utiliteitsbouw merkt de crisis later en de wegenbouw nog weer later. Het zit heel erg diep en de crisis laat een enorm litteken achter. Gelukkig kunnen wc nieuwe markten verkennen en daarbij komt het aan op onze inventiviteit." A. Duijm uit Poortvliet van de geza menlijke Thoolse campings kon een veel positiever geluid laten horen. Mede door het mooie weer heeft de toeristensector op het eiland een heel goed seizoen gehad. Hij pleitte ervoor om via meer promotie de kansen verder te verzilveren door niet andere bedrijven en overheden samen te werken. Behoud van rust, ruimte en authenticiteit staan daar bij volgens Duijm voorop. Voor de detailhandel is behoud van de koopkracht heel belangrijk, zei voorzitter Wim Brevet van de Thoolse Ondernemers Federatie. „De middenstand vormt een breed speelveld: van garage tot super markt. Vijf jaar geleden was de koopkracht van de Thoolse burgers 10% lager dan het 'Nederlands ge middelde. De gemeente moet dus niet gaan bezuinigen* op zaken die de koopkracht raken. De onderne mers moeten juist sterker uit de cri sis kunnen komen en de kwaliteit verhogen." Dat laatste vond ook Flip de Rijke van de Stichting Actief Stavenisse. Volgens hem is er heel lang ge stuurd op volume, maar is er juist meer kwaliteit nodig. „De groei is nu soms beangstigend." De Jager pleitte echter voor economische im pulsen om het sociaal pakket over eind te kunnen houden. „Wees daar om niet te star in de lijst met 148 bezuinigingen." De ZLTO-voorzit- ter bewonderde b.'cn w. die voor de gemeenteraadsverkiezingen met de bezuinigingsvoorstellen komen. „Dan kan de nieuwe raad met een schone lei beginnen." Jeroen Pas, directeur van De Rieburch in Sint-Maartensdijk, kon met het afschaffen van het zwemonderwijs nog wel leven. „Dat doet welis waar pijn, maar dat moeten we accepteren, want er profiteren te weinig kinderen van. Bedenkingen hebhen wij echter bij het uitstellen van de scholenbouw in Tholen. De houdbaarheid van de gebouwen is immers verstreken." Wethouder Velthuis erkende dat de scholen in Tholen langer in hun be staande gebouwen moeten blijven zitten, nu de nieuwbouwplannen vooruitgeschoven worden naar 2018. „Dat kan problemen veroor zaken waaraan we wat moeten doen." Pas signaleerde verder problemen bij bezuinigingen op het leerlingen vervoer en computers. „Dan raak je de meest kwetsbare groepen." Maarten de Vos van de School met de Bijbel uit Sint-Annaland had over de gebouwen wei,nig te klagen, want zijn leerlingen verhuizen - sa men met die van De Casembroot- school - deze week nog naar een splinternieuwe accommodatie. Wel uitte hij zorgen over het schrappen van een flinke hap uit de begelei ding van kinderen met onderwijs achterstanden. Johan Bosters van de kinderopvang en peuterspeelzalen vond dat de ge meente wat uit de spaarpot van 2,4 miljoen euro kan halen om bezuini gingen te voorkomen. Volgens wet houder Heijboer zijn de eenmalige reserves totaal ontoereikend voor de bezuinigingen die blijvend zijn. „En de reserves zijn al aangesproken, ons weerstandsvermogen is door de crisismaatregelen al aangetast." Dat antwoordde wethouder K.A. Heijboer maandagavond in de com missie ruimte op vragen van de Pv dA en CU. Die wilden weten op grond waarvan b. en w. meewerken aan de bouw van de stal. Volgens de fracties kan er geen stal worden ge bouwd als de bouw- en de milieuver gunning zijn verlopen. De PvdA en CU wilden ook weten hoe het aantal te huisvesten varkens wordt bepaald. H. Nieuwenhuis (PvdA) stelde dat er ook een ethische kant aan zit. En dat Albert Hcijn besloten heeft om de verkoop van vlees uit de intensieve veehouderij stop te zetten. J.L. Hage (CU) vroeg of in de vijfde herziening van het bestemmings plan buitengebied het de maximaal oppervlakte bedrijfsvloer is be paald. Heijboer vond dat hij een 'eentonig' antwoord moest geven. Volgens hem wordt de bouw toegestaan op grond van het bestemmingsplan, de vijfde herziening die de raad heeft vastgesteld. Aan de varkenshouder is destijds vergunning verleend, maar deze is niet tot de bouw over gegaan. Volgens de wethouder kan de ondernemer, alweer op basis van het bestemmingsplan, steeds op nieuw de bouwaanvraag indienen. „Het is onmogelijk voor de ge meente om het in te trekken. Het be stemmingsplan geldt nog steeds. In 2005 is al medewerking verleend ggn het uitbreiden van de stal in ver band met het dierenwelzijn. Er is geen enkele grond om deze stal niet te realiseren." Hage wilde nog weten of de ge meenteraad het aantal meters be- drijfsoppervlakte kan beperken, maar volgens Heijboer is dat niet mogelijk omdat daar vier jaar gele den al toestemming voor is ver leend. Nieuwenhuis vroeg hoe hoog de 'varkensflat' wordt. Heijboer had die gegevens niet bij de hand. maar zegde toe ze te zullen verstrekken. Met in totaal 20.000 euro uit de pot voor het kleine kernenbeleid wordt het speelterrein op de voormalige oesterputten in Tholen opgeknapt. De commissie samenleving ging dinsdagavond met deze oplossing ak koord, nadat wethouder M.A.E. Velthuis had gegarandeerd dat de kwaliteit van de speelvoorzieningen in de dorpen er niet onder lijdt. Velthuis sprak van een buitenkans. „We kunnen nu in één klap alle pro blemen oplossen. Dit is een mazzeltje w at je op een gegeven moment te genkomt." In totaal heeft de gemeente 86.000 euro gereserveerd voor het opknap pen van speelterreinen in Anna Jaco bapolder, Stavenisse, Poortvliet en Oud-Vossemeer. De offerte viel der mate voordelig uit dater ruimte overblijft om ook andere zaken aan te pakken. De lang voortslepende discussie over de oesterputten in Tholen kwam daarbij in beeld. De commissie toonde zich in eerste ter mijn bevreesd omdat het geld eigen lijk ten goede moet komen aan de dorpen. E. Bastianen (PvdA) sprak niettemin van een goed voorstel. „De oesterputten zijn een belangrijk on derwerp om in orde te maken. We praten er al zo lang over, laten we het gewoon doen en blij zijn dat we het kunnen afronden." Ook M.J. Klippel (RFT) was pragmatisch. „Enerzijds kun je zeggen: dat moeten we niet doen, dit is geoormerkt geld. Ander zijds is het geld dat door alle burgers is opgebracht, of afkomstig is uit de algemene uitkering. Dat laatste mag wat ons betreft het zwaarst wegen. Maar als er dan eens extra geld nodig is voor de kleine kernen, moeten we daar ook niet te moeilijk over doen." Met de beschikbare 20.000 euro kunnen de oesterputten volgens Velt huis structureel worden gerenoveerd. Een aantal afgevoerde speeltoestel len wordt teruggeplaatst. Ook kun nen er enkele nieuwe voorzieningen worden geplaatst. Bovendien wordt de drassige ondergrond gedraineerd en komen er rubberen tegels onder de toestellen. Dc Oud-Vossemeerse toneelvereni ging is altijd goed voor een avond ongecompliceerd vermaak. En hoe wel dc repetities soms moeizaam verliepen, slaagde de cast daar za terdag ook weer in. Natuurlijk moest er wel eens naar een zin ge zocht worden, daar is het amateur toneel voor. Slechts één keer, in het tweede bedrijf, vielen twee speel sters overduidelijk uit hun rol. Maar het publick accepteerde dat. Het stuk van Ray Cooney, in een vertaling van Chris Rudel, was "aan gepast en speelde in Rotterdam. Het draait om taxichauffeur John de Zwart (Alfred Vis) die met twee vrouwen is getrouwd: Vera (Suzan Havermans) en Marleen (Laurien Droogers). Dat dreigt uit te komen als John een oud vrouwtje te hulp schiet dat wordt overvallen, en hij daarbij gewond raakt en in de publi citeit komt. Met hulp van zijn vriend Stan van Geyt (Eric van Hees) pro beert John de zaak te verdoezelen. Maar hij raakt op den duur verstrikt in de leugens die hij opdist, onder meer tegenover de politieagenten De Cnoddcr (Rien Goedegebuurc) en Dc Jager (Jacoline de Jager). Met name Van Hees groeide in zijn rol. Het publiek reageerde ook veelvul dig op dc figuur Philippe Corsage, gespeeld door Robert dc Jonge. En Kees de Koning, die zijn debuut be leefde als naamloze journalist, kreeg zelfs een open doekje (applaus bij opkomst). Na afloop was er een gul applaus voor alle spelers en speelsters, regis seur Geert Uijtdewilligcn en dc me dewerkers achter dc schermen. Naast alle vrolijkheid stond bestuurslid Rien Wessels aan het begin van dc avond stil bij het recente overlijden van Jan Egberts, die vele jaren als speler, regisseur en bestuurslid actief was voor Sint Joseph. Dat voorzitter Alfred Vis na afloop van het stuk spontaan zijn bloemen aan Jans vrouw - die de voorstelling bijwoon de - aanbood, onderstreepte nog eens dc saamhorigheid binnen de club. Voor de première was de zaal goed gevuld, 's middags genoot een volle zaal ouderen van de voorstelling. Komende zaterdag wordt Taxi Taxi nogmaals opgevoerd, de voorstel ling is nagenoeg uitverkocht. Boulogne opende de aanval door te verwijzen naar een door de CU en zijn partij op 12 november vorig jaar ingediend amendement. Beide partijen pleitten er destijds voor om de sluiting van de uitleenpost in Poortvliet uit te stellen, zo lang het niet zeker was of een alternatieve dienstverlening na 1 januari kon worden gegarandeerd. Volgens Bou logne had de wethouder de politieke besluitvorming beïnvloed met ach teraf gezien onjuiste informatie. „Terwijl wij er vanuit gaan dat be stuurders altijd de waarheid spre ken." Dat Velthuis op het verkeerde been gezet was door de BibliOostcr- schelde wilde er bij hem niet in. „Ze had persoonlijk moeten controleren hoe het stond met de dienstverle ning. Wij betreuren wat gepasseerd is en voelen ons onheus bejegend door de wethouder." Het bibliotheekbestuur heeft Velt huis inmiddels excuses aangeboden over de gang van zaken. Onder an dere de mening van vrijwilligers van de uitleenpost en de toekomst van een boekendienst aan huis wa ren in de communicatie onzuiver belicht. Ook rond de wisselcollcc- ties op de scholen en in het woon zorgcomplex was ruis op de lijn. Velthuis reageerde geprikkeld op de kritiek van Boulogne. „U spreekt wel heel erg grote woorden." Vol gens Velthuis is de kou inmiddels uit dc lucht en zijn ook dc scholen blij met dc wisselcollecties. Bij de overige commissieleden was er weinig bijval voor dc actie van Boulogne. „De bibliotheek heeft het boetekleed aangetrokken en excuses aangeboden aan het college. Voor ons is daarmee de kous af", aldus H. Geluk (SGP). De CU maakt zich zorgen over de gevolgen van de bezuinigingen op de algemene wet bijzondere ziekte kosten (AWBZ) voor de dagopvang van ouderen in dc Thoolse zorgcen tra. Het zelfstandig wonen van ou deren komt door dergelijke maatre gelen onder druk te staan, stelt fractievoorzitter A.G. van de Sande in schriftelijke vragen aan burge meester cn wethouders. Hij wil van b. cn w. weten hoeveel Thoolse ouderen niet langer voor dagopvang via de AWBZ in aan merking komen, of er voor hen een alternatief is geregeld, en zo ja op grond van welke regeling. Dc ge meente heeft, aldus jfe CU, geld ge kregen voor het organiseren van al ternatieve opvang. Ze wil graag weten om hoeveel geld hel gaat. En ook welke maatregelen de gemeente heeft genomen - of gaat nemen - voor zowel de ouderen die al voor dagverzorging in aanmerking kwa men, als voor hen die er in de toe komst gebruik van hadden kunnen maken. Het gemeentebestuur vindt het be langrijk dat Tholen mee blijft doen aan de samenwerking tussen acht tien West-Brabantse gemeenten. Ook nu daarvoor in 2011 een ge meenschappelijke regeling (GR) wordt ingesteld waarin een aantal bestaande samenwerkingsverban den worden gebundeld. Het nieuwe orgaan wordt overigens een GR van de colleges van burgemeester en wethouders. Het algemeen be stuur ervan, de West-Brabantse vergadering, gaat zich vooral bezig houden met taken voortvloeiend uit dc strategische agenda. Dan gaat het over ontwikkelingen die ook Tholen raken, zodat het gemeente bestuur daar zeker bij betrokken wil blijven. Het denkt verder aan intensivering van de samenwerking op sociaalcconomisch terrein. Daarvoor kent West-Brabant nu nog de SES, die beleid ontwikkelt op het gebied van sociaalcconomi- sche zaken, werkgelegenheid, be drijventerreinen, recreatie en toe risme. Tholen zou van een aantal van die diensten gebruik kunnen maken. En datzelfde geldt voor on derdelen van dc bestuursopdracht duurzaamheid. Negentien vertegenwoordigers uit de Thoolse samenleving discussieerden over de bezuinigingsplannen van de gemeente. Met de eerste twee opties konden de 19 deelnemers aan de rondetafelcon ferentie nog wel leven, maar echt zeer gaat het pas doen bij de bezui nigingen van 3,5 miljoen. „Als het schip in z,ulk zwaar weer komt te verkeren, dan moeten onze red dingsmiddelen goed op orde zijn want er komt nog een bulk op socia le zaken af', merkte Chiel van der Linde namens de cliëntenraad op. Voor de inwoners met een bijstands uitkering wordt in scenario 3 dc langdurigheidstoeslag cn het decla ratiefonds aangetast. „En dan zijn we niet goed bezig", vond Van der Linde. Hij had wel een oplossing. „Met minder ambtenaren valt er ook een goed functionerende gemeente- hinkel te exploiteren. Schaf die hele papierwinkel af. Er is nu veel te veel administratieve rompslomp." Tom van Gurp uit Sint-Maartensdijk pleitte ervoor om het bed op te schudden van het gemeentelijk ap paraat. „Voorafgaand aan de bezui nigingsronde moet je kijken of dit de meest doelmatige gemeentelijke organisatie is. Heel kritisch naar je zelf kijken dus en waarom dan ook niet kritisch naar je taken als ge meente kijken?" Daar voelde gemeentesecretaris Si mon Nieuwkoop niets voor. „Wc moeten zaken doorstrepen en daar zal al moeilijk een draagvlak voor te vinden zijn. Op de bedrijfsvoering hebben wc al een forse bezuiniging van 1 miljoen euro ingepland." De gemeentesecretaris zei ook dat te genslag vaak de basis is voor voor- uilgang. Mensen worden dan vaak creatiever en komen met allerlei op lossingen. Op basis van twee recen te rapporten van het CBS en de pro vinciale welzijnsorganisatie Scoop concludeerde Nieuwkoop dat het 'geen kommer en kwel is op Tho len.' Mevr. Prins van de gehandicaptenor ganisatie Ango (PvdA-raadskandi- daat) was ook heel blij dat ze in Tho len woont. „Het is er veilig cn sociaal, in tegenstelling tot Rotter dam. Onze Ango-leden hebben het echter heel moeilijk. Soms worden er ook heel verkeerde keuzes gemaakt." Zo kon mevr. Prins het niet begrijpen dat er 30.000 euro uitgetrokken wordt voor een kunstwerk bij de twee nieuwe basisscholen in Sint-Anna land. „We kunnen best bezuinigingen op dc sier in de gemeente." Paul Jas van het Ondernemers Over leg Tholen vond het op zich een vrij evenwichtig bezuinigingsplan. „Maar hei gaat er maar om welke hoek je bi^ de kaasschaaf hanteert. We moeten stappen nemen waar die het meest effect hebben. Ook ten aanzien van de bedrijfsvoering moe ten we onze bestuurlijke verant woordelijkheid nemen, dus van 4 naar 3 wethouders." (Landelijk VVD-partijvoorzitter Ivo Opstellen heeft gepleit voor het halveren van de dagelijkse besturen van provin cies en gemeenten.) Burgemeester Nuis zei dat er wel degelijk naar de bedrijfsvoering ge keken is. „Of het onderste uit de kan gehaald is, weet ik niet, maar we schrappen wel 10,5 voltijdsba- ncn. En denk ook aan dc wettelijke taken zoals de WMO waaraan wc als gemeente moeten voldoen." Rini Malhijssen (Rabobank) vroeg zich af of 10,5 arbeidsplaats op 155 medewerkers wel zoveel is. „Natuur lijk verloop levert mogelijk te weinig op. Dat is te fragmentarisch over de afdelingen verdeeld. Met een stuk doelmatigheid en samenvoeging van afdelingen kun je meer bereiken." De burgemeester stelde het aantal vergaderingen aan de Orde cn de hoeveelheid vragen die de gemeen teraad stelt, wat allemaal werk voor ambtenaren oplevert. Met minder bijeenkomsten hoeft het licht cn de verwarming in het gemeentehuis minder te branden. A. Duijm (recreatie-ondernemer en CDA-raadskandidaat) uit Poortvliet zei dat dc bezuinigin gen de noodzaak voor samenwer king alleen maar groter maken. Hij vond ook dat er bij dc brand weer minder vaak gesneden wordt dan bij allerlei onderdelen van het sociaal beleid. Langer doen met brandweerauto's en ander materi aal doet volgens Duijm minder pijn dan schrappen bij sociale za ken. Castria-woordvoerdcr Ko Droo- gendijk zei dat er meer op gebou wen en wegen bezuinigd moet worden in plaats van op het jeugd- en vrijwilligerswerk. Dick v.d. Velde, die op dc publieke tribune de debatten volgde, vond juist dat het onderhoud van heel wat stra ten en plantsoenen te wensen overlaat. „Dat holt achteruit!" SVRZ-vertegenwoordiger Rien Heijboer maakte zich behoorlijk grote zorgen over dc bezuinigin gen op de AWBZ. „Vooral in de thuiszorg vallen de klappen, waar bij zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten in de problemen komen. Het wordt een keuze tus sen individuele woningaanpassin gen en collectieve voorzienin gen." Volgens SP-kandidaat Kore- vaar staat het er nu al niet zo mooi voor met 75 tot 100 Thoolse ge zinnen die naar dc voedselbank gaan. Oscar Huiskamp van dc cliënten raad van Ten Anker had ernstige zorgen over de gevolgen voor de WMO. „Dat is een heel precair punt, want dan raak je de meest kwetsbaren." Volgens Joth-vertegenwoordiger Simon van Lit moet je ook niet op de jeugd bezuinigen. „Het leed moeten we samen delen." Wethouder Velthuis deelde de zor gen wel. „Het doet hartstikke pijn als je moet bezuinigen op beleid waarmee je al jaren bezig bent. Maar we -schaffen geen zaken af, we doen het alleen op een wat la ger niveau. Wc kunnen het niet verder opplussen zoals we gewend waren. Met alle betrokkenen moe ten we deze bezuinigingen verder invullen." Eén minuut gratis winkelen is niet lang. Maar André en Anita Heijboer uit Tholen gingen dinsdagavond tevreden naar huis nadat ze bij C1000 Jurgen Stroot voor 159,45 euro hun winkelwagen hadden gevuld. Het echtpaar was heel blij niet de prijs van de nieuwjaarsactie van de supermarkt aan de Postweg in Tholen. Veel hoefden ze er niet voor te doen. Alleen een poster van de Euroweken bij Cl000 voor het raam hangen. Het echtpaar was de gelukkige van de ruim 150 deelnemers die uit Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse aan de actie meededen. Anita:.„Het komt goed uit want deze week is een van onze kinderen ja rig." Het echtpaar doet elke week boodschap pen bij C1000 Jurgen Stroot. Maar deze keer hoefden ze niet te betalen en daar bedankten ze Stroot hartelijk voor. (Advertentie I.M.) André en Anita Heijboer uit Tholen zijn blij met hun volle winkelwagen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 9