Boete geëist voor seksueel gedrag Houte i T Wereldwinkel Tholen gaat voor de winst voor andere mensen Grote zoekactie na de vondst van kinderlaarsjes op ijs vijver www.renaultmaat.nl Laatste kans Laatste stuks Laagste prijs... Opknappen damwand na zomervakantie den Engelsman q^van Driel Eerste concert Concordia in hal van gemeentehuis 'Ik zag het water opspatten en ben er naar toe gevlogen Donderdag 21 januari 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Zelfbevrediging in bijzijn van zoontje Aangedikt Ter Tolne stijgt Bijzonder groeit geldt voor wintercollectie Voorstraat 15, Sint-Annaland, (0166) 65 24 90 www.denengelsmanerivandriel.nl maandagmorgen gesloten interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Nieuw logo en huisstijl benadrukken eigen koers Thoolse vestiging Geen mooiere dranghekken in Sint-Annaland Marktkraam Doorkijk Zondagmiddag om één uur wordt de zoekactie naar twee meisjes van 12 en 13 jaar in Sint-Maartensdijk gestaakt. Duikploegen, politie, brandweer en ambulances rukken in. Ook de traumahelikopter maakt rechtsomkeert. Hij hoefde niet meer te landen. De meisjes waren even voor twaalf uur door het ijs gezakt van de slotgracht aan Onder de Linden. Maar dat ze. er zelf weer uitgekomen waren was niet be kend toen A. van de Ree uit Stavenisse alarm sloeg. Drukker Klassiek werk voor trompetklarinet en saxofoon Impressies Verschil in klank Officier van Justitie J. de Smet-Dierckx zag in het seksueel gedrag van een 32-jarige inwoner van Sint-Maartensdijk geen bewijs voor on tucht. Wel vond de officier bewezen dat de man zich schuldig had ge maakt aan zelfbevrediging in het hijzijn van zijn zoontje en eiste daar voor donderdag bij de rechtbank 300 euro boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Zijn vrouw, waarvan hij inmiddels is gescheiden, deed aangifte toen hei vierjarige kind aan haar vertelde wat zich voor zijn ogen op de slaap kamer had afgespeeld. De man gaf toe dat hij op die mooie zomerdag in april 2007 op de slaapkamer mas turbeerde toen plotseling zijn zoon tje binnenkwam. „Papa. wat doe je nu?", had het kind geschrokken ge zegd. De man stuurde daarop zijn zoontje weg. Hij zei verrast te zijn, omdat zijn kinderen met het mooie weer aan het buiten spelen waren. De officier nam het verdachte kwa lijk dat hij geen afdoende maatrege len had genomen, omdat de slaap kamer niet op slot kan. „U had er rekening mee moeten houden dat uw zoontje had kunnen binnenlo pen. Dat had u kunnen voorkomen." Ze hield in haar cis rekening met het blanco strafblad en met het feit dat hij na de echtscheiding inmiddels goede contacten onderhoudt met zijn zoontje. Volgens raadsman R. Tcusink had de ex-vrouw van zijn cliënt het inci dent zwaar aangedikt nadat het kind zijn beleving aan haar had verteld. „Het zoontje zou volgens haar na de gebeurtenis seksueel afwijkend ge drag tonen, maar uit een medisch onderzoek is daarvan niets geble ken. Hij vertoont normaal gedrag." De advocaat zei dat er veel meer aan de hand is. „De aangifte past in het beeld van de omgangsregeling, want het zit goed fout met de com municatie. tussen de ouders. Er is* sprake van een conflict. Met de af spraken is hel verkeerd gegaan." Teusink zag geen enkel argument om lol een veroordeling van zijn client te komen. „Het is een onge lukkig toeval geweest. Hij is direct met zijn handelingen gestopt en heeft in deze omstandigheden niet anders kunnen reageren dan zijn zoontje meteen weg te sturen. Dit is geen schennis van de eerbaarheid." Hij bepleitte vrijspraak. De man vond wel dat hij fout was geweest. De rechtbank doet 28 januari uit spraak. VERVOLG VAN OOSTERSCHELDESCHOL Zo gaat het dus ook met die ene leerling in groep 8, Bart van der Horst. De leerkracht schrijft voor elke leerling een rijtje taken op het bord. Als hij rekenles geeft aan groep 7, werkt Bart zelfstandig aan zijn opdrachten. En als hij aan de beurt is, komt de leraar even bij hem zitten. Hij krijgt in feite privéles. Dat vindt hij wel leuk. Bart is in de meivakantie van vorig jaar van Ber gen op Zoom naar Scherpcnisse verhuisd. Toen is hij naar de Ooster- scheldcsehool gekomen. Daar heeft hij geen problemen mee. „Het is hier lekker rustig." Bovendien is hij de beste van zijn groep. „En de slechtste", zegt Piet Bazen. De le raar uit Oud-Vosscmccr is invaller voor groep 7/8, vanwege zwanger schapsverlof van de juf. Bart merkt er verder niet veel van dal hij alleen in een andere groep zit, vindt hij. Wel dat hij wat verder is met de stof, want zijn buurman Nick vraagt wel eens aan hem hoe hij iets moet doen. Maar vorige weck kon dat niet. „Vorige week was heel groep 8 ziek", grapt de schooldirecteur. Bart wil in septem ber naar het Mollerlyccum in Ber gen op Zoom. Dan krijgt groep 8, als het goed is, 11 leerlingen. En ko men er onderaan volgens de prog nose weer zo'n vijf leerlingen bij.„Dan groei ik er vier. Maar als we naar 2011 kijken, gaan de 11 leerlingen weg, komt er ongeveer hetzelfde aantal leerlingen bij en dan krimp ik er weer vijf." Na De Schalm en De Oosterschel- deschool, moet ook De Luyster in Sint-Philipsland zich zorgen gaan maken, want die school is met 18 leerlingen gedaald in het afgelopen decennium en heeft er nu 72.. De grootste stijger onder de openbaren is Ter Tolne. De Thoolse school zag zijn leerlingcnbestand met 33 procent stijgen, van 171 in 1999 naar 227 in 2009. En ook Die Hee- netrecht in Oud-Vosscmeer (119 leerlingen) mag juichen met een toename van tien procent in tien jaar. De Rieburch in Sint-Maartensdijk blijft een dalende lijn houden, hoe wel er in het afgelopen jaar tien leerlingen op het totaal zijn bijgeko men. De school lelt nu 228 leerlin gen. Dat waren er 218 in 2008. Maar in 1999 waren dat er nog 238. De Casembrootschool in Sint-An- naland heeft het afgelopen jaar de meeste leerlingen moeten inleveren: 19. De school heeft nu 202 leerlin gen. Maar over tien jaar genomen is de daling van drie procent (209 leer lingen in 1999) miniem te noemen en is het zelfs de laagste van alle openbare basisscholen. Rest nog De Ecvlict in Poortvliet. Die is gezakt van 73 leerlingen in 1999 naar 64 in 2009. In het bijzonder onderwijs is er over het algemeen nog sprake van groei, maar ook daar zijn er grote afnamen zichtbaar bij enkele scholen. De Re- hobothschool in Stavenisse lijdt het grootste verlies met 20 procent in de genoemde tien jaar. De school is ge krompen van 250 naar 201 leerlin gen. De School met de Bijbel Sint- Annaland is in het genoemde tijdsbestek met 13 procent geslon ken (van 201 naar 174). De christe lijke Juliana van Stolbcrgschool in Sint-Maartensdijk daalde vijf pro cent van 95 naar 90 leerlingen. An dere dalers in het afgelopen decenni um zijn de Koningin Julianaschool in Sint Philipsland (4%: van 164 naar 158) en De Regenboog in Tho- len (0,4%: van 239 naar 238). Voor de rest is er sprake van flinke toenamen in de leerlingenaantallen bij het bijzonder onderwijs op Tho- len. Montessorischool De Kraal in Tholen, de enige nict-kerkelijke ba sisschool in het rijtje, springt eruit met een stijging van ruim de helft (51 De school is gegroeid van 89 naar 134 leerlingen. Die progressie ve lijn was het afgelopen jaar ook zichtbaar met drie nieuwe leerlin gen. De katholieke Anlhoniusschool in Oud-Vössemeer volgt op de voet met 45 procent meer leerlingen ten opzichte van 1999 (van 69 naar 100). Ook in het afgelopen jaar kwamen er daar vijf bij. De Ark (58 leerlingen) in diezelfde plaats sluit aan met 41,5 procent meer leerlin gen in tien jaar. Toch bezette daar vorig jaar ook slechts één'leerling groep 8. De buurman van De Oosterschelde- school in Scherpcnisse, de reforma torische Groen van Prinsterer- school, laat precies de tegen overgestelde ontwikkeling zien als zijn openbare plaatsgenoot. Die school is met 25 procent gegroeid in tien jaar tijd, van 148 naar 185 leer lingen. Ook bij de School met de Bijbel (Jenaplan) in Poortvliet is een stijging zichtbaar (9%, nu 90 leerlingen) evenals de Ebcn Haëzer in Tholen (7%, nu 323 leerlingen). Basisschool Het Kompas in Anna Jacobapolder is de enige waar alles bij het oude is gebleven. Althans, dat lijkt zo, want in de afgelopen ja ren, heeft het lccrlingcntotaal wat geschommeld naar boven en bene den. maar nu zijn hel er 40. net als tien jaar terug. a Advertentie I.M. Vrijwilligster Morgei Voshol toont het logo, terwijl Bianco Jansen er een toelichting op geeft voor de belangstellenden bij de heropening-van de Wereldwinkel. De gemeente verwacht na de zomervakantie te kunnen beginnen met het opknappen van de damwand in de haven van Sint-Annaland. Dat zei wethouder F.J. Goossen maandagavond op een vraag van G.J. Hoek van de VVD. Half februari worden de kosten bekend. Hoek wecs cr nog maar eens op dat dc dranghekken er al in augus tus 2007 zijn gezet en dat in de zomer van 2010 dc damwand gere pareerd zou worden. En als dat niet zou lukken cr met betrokken partijen, Busmaritcam en het be stuur van de dorpsgemeenschap, gesproken zou worden. „We horen dat cr alleen maar met de water sportvereniging Sint-Annaland is gesproken." Goossen legde uit dat het herstellen samen zou gaan met de bouw van de appartementen, maar dat dit lan ger duurt dan verwacht. En dat er nu meer voorrang wordt gegeven aan dc herinrichting van het Haven plein. In november zijn beide zaken uit elkaar gehaald. Hij wees ook op een brief aan de raadsleden over de kostenraming voor dc renovatie. De kosten zijn volgende maand bekend, zei hij. Er is al een bedrijf die het bestek uitwerkt. Met dc watersportvereniging is vol gens Goossen over het vervangen van de dranghekken gesproken. Er zou naar een fraaier hek worden ge keken. Maar volgens de wethouders zou dc nieuwe omheining de vereni ging 6000 euro kosten. „De vereni ging schrok van dc hoogte van dat bedrag. Het is ook niet zinvol om weer kosten voor de afscheiding te maken terwijl het herstel dit jaar ge start wordt." Volgens Goossen wordt cr 'later' overleg gevoerd met dc dorpsgc: mccnschap en Busmariteam. Het herstellen van dc damwand is voor lopig in september gepland. J. Bijl (CDA) vreest dat het werk dit jaar nog niet gereed komt. „Dan zou het op 15 november klaar moeten zijn want langer mag cr niet aan ge werkt worden vanwege het storm seizoen. Ieder weldenkend mens weet dat dit niet kan." M.J. Klippel (RFT) ried een ander bedrijf aan voor het herstellen van de damwand, die sneller en goedko per zou kunnen werken, maar Goos sen zei niet af te willen wijken. „Het bedrijf waar wij mee werken heeft veel ervaring en omwille van dc tijd willen wc daar niet van af wijken." Een winkel klaar voor nu, klaar voor morgen. Zo typeerde voorzitter Ben Schoonen zaterdag de vernieuwde Wereldwinkel in Tholen. Het in terieur van de winkel in de Kerkstraat onderging een complete meta morfose. En ze presenteert zich voortaan met een eigen logo en huissti jl waarin de kleuren groen en bruin prominent aanwezig zijn. „Wereldwinkel Tholen kiest er voor om niet de landelijke omvorming te volgen, maar gaat haar eigen weg", zei wethouder Marianne Velthuis die dè heropening verrichtte. Samen met vrijwilligster Bianca Jansen trok ze buiten een laken weg waar door de winkelramen met daarop het logo zichtbaar werden. Dc wet houder vond dal dc winkel heel open en transparant oogt. „Dc wijze van presentatie van de artikelen is duidelijker, in een nieuw en Iris in terieur. Het vorige was gezellig, maar ook wat gedateerd." Velthuis heeft vanaf dc start in maart 1992 altijd veel affiniteit ge had met dc Wereldwinkel. En dat is nog toegenomen nu haar dochter in Burkina Faso woont en werkt. „Als we daar komen, zien we regelmatig bepaalde dingen. De ongelijke po sitie op de wereldmarkt wordt daar zichtbaar. Met name het verhaal van de toegankelijkheid van dc markt. Wij in het Westen maken het hen heel moeilijk om hun produc ten bij ons te slijten." Volgens Velt huis is het erg belangrijk om men sen hier daarvan bewust te maken, en zo dc mensen daar kansen te ge ven op een beter leven. „Die be wustwording is iets waar de We reldwinkel veel aan doet." In Tholen gebeurt dat niet alleen door de verkoop van 'eerlijke' produc ten. maar ook door activiteiten die de Wereldwinkel ontplooit. De win kel blijft aangesloten bij de Lande lijke vereniging van Wereldwin kels. Bij dc heropening - na twee weken dicht te zijn geweest - was er veel belangstelling van de vrijwilligers, donateurs en anderen. Voorzitter Schoonen was daar blij mee. „Ik voel de warmte van ieders aanwe zigheid." Hij bedankte de werk groep die zich de afgelopen maan den over de aanpassing van de winkel boog, de vrijwilligers die er hun tijd in staken, de ontwerper van het logo (twee ontwerpers presen teerden drie logo's, waaruit een keu ze is gemaakt), en sponsor Hendriks Interim Management. Bianca Jansen van de werkgroep gaf een toelichting op het nieuwe logo. Je kunt er verschillende beel den in zien: de twee W's en een T van Wereld Winkel Tholen, maar ook een marktkraam, een palm boom. „Beelden die allemaal gere lateerd zijn aan dc Wereldwinkel. Want in feite zijn wc niets meer dan een veredelde marktkraam. Een winkel waarin wc staan voor eerlij ke handel en een eerlijker verdeling van dc welvaart. Op die manier le veren we een bijdrage aan mensen die aan dc andere kant van de aarde werken voor hun bestaan", zei Jan sen. Ze legde uit dat dc kleur groen van het logo staat voor milieu en klimaat, en voor ecologische en bio logische producten. De kleur bruin symboliseert dc aarde, het moeder gevoel. Beide kleuren komen ook terug in het winkelinterieur. Hoewel de Wereldwinkel volledig op vrijwilligers draait (inmiddels bijna dertig mensen), gaat ze wel degelijk voor de winst. „Maar dan de winst voor dndcrc mensen", al dus Bianca Jansen. „We proberen hoogwaardige artikelen te verkopen en daarbij het motto van de Wereld winkel in stand te houden: eerlijk duurt het langst." Het assortiment van dc Thoolse Wereldwinkel is na genoeg hetzelfde gebleven. Produc ten zoals koffie, thee, wijn, honing en chocolade, en daarnaast veelal exclusieve cadeau-artikelen uit de derde wereld. Verder Uniccf-kaar- ten en tweedehands boeken. De toonbank staat nu achterin de win kel, de artikelen zijn in wandkasten met veel vakken uitgestald. Daar door is er méér ruimte gekomen midden in de winkel, en is een door kijk mogelijk. Wereldwinkel Tholen is inmiddels bijna zeven jaar in dc Kerkstraat ge vestigd. Tevoren zat ze tweeënhalf jaar in de Bakstraat, en daar voor in de Stoofstraat. Was de omzet in 2008 licht gedaald, Schoonen meldt over het afgelopen jaar een stijging. Naast inkomsten uit dc verkoop, zijn bijdragen van donateurs en van sponsoren belangrijk. Verder staat in de winkel een fooienpot, waar voor jaarlijks een goed doel wordt uitgezocht. Afgelopen jaar leverde dat 229,15 euro op voor de stichting Lestan. Dit jaar is dc stichting Tee- sito Kafoo in beeld, die actief is in Gambia. De fooien van dc Thoolse Wereldwinkel worden besteed voor nieuwe toiletblokkcn in een school in Bakou. v. Brandweerman Peter van de Ree pakt een van de laarsjes aan die zijn collega Addy de Jong van het ijs heeft gehaald. I Hij was die ochtend op bezoek bij zijn moeder op de tweede etage van het woonzorgcentrum Maartenshof en zag vanuit het raam de twee meisjes over het ijs van dc slot gracht lopen. „We hadden ze daar voor al eerder op het vijvertje bij dc Bloemenlaan bezig gezien. Ze lie pen daarna langs het kerkhof naar de andere vijver waar ze naast el kaar over het ijs in dc richting van Onder de Linden liepen. Op een ge geven moment zag ik water opspat ten. Ik kon niet zien wat er precies gebeurde omdat cr een grote treur wilg langs de kant van dc vijver staat. De takken belemmerden het uitzicht. Ik kon het niet over mijn hart krijgen dat er twee meisjes zou den verdrinken. Ik ben in dc auto gesprongen en cr naar toe gereden. Toen ik er aan kwam zag ik geen mens. Maar wel een wak, stukken ijs op het ijs en twee laarsjes liggen. Ik schrok me kapot toen ik die zag liggen. Ik vond dat ik het moest melden en ben naar dc ambulance post aan de Noordpoort gegaan. Het personeel heeft het alarmnummer gedraaid." Samen met het ambulancepersoneel keerde hij terug naar de vijver. Dc brandweer van Sint-Maartensdijk was snel ter plaatse. Van de Ree wachtte het verdere verloop niet af. „Ik was er gewoon niet goed van. Ik wilde niet zien dat ze er een kind uit zouden moeten halen. Ik heb mijn telefoonnummer gegeven en ben te rug naar Maartenshof gegaan. Ik stond te trillen op mijn benen. Ik heb nief kunnen zien dat ze cr uit waren gekomen." Er wordt groot alarm geslagen. Bij een melding van drenkeling worden volgens brandweercommandant J. de Feijter altijd twee duikploegen opgeroepen, twee ambulances en een traumahelikopter. Zo wordt dc duikploeg uit Tholen en uit Bergen op Zoom gealarmeerd. Voordat die arriveren, proberen Jacco Diemei en Addy de Jonge van de Smurdieks brandweer om beurten naar een mo gelijke drenkeling te zoeken. In een waadpak lopen ze tot ongeveer hun middel het water in naar het wak. In het midden van de vijver is het 1.70 meter diep. vertelt bewoner en eigenaar van dc vijver P. Priem. Hij staat te kijken bij de brandweerwa gen die op de weg slaat die naar zijn woning leidt. Met een dreghaak zoeken de mannen onder het ijs. Addy de Jong haalt de laarsjes van het ijs. Peter van de Ree pakt ze aan. De duikploeg van Tholen neemt de zoekactie over. Om kwart over twaalf gaat een duiker van het Thoolse team het water in. De twee de blijft aan de kant. Ook dat is vol gens de regels, zegt De Feijter. „Er moet altijd een reserve-duiker klaar staan zijn in actie te komen als er een duiker in gevaar komt." Om vijf voor half een komt de twee de duikploeg aan. Een duiker van dc Bergse ploeg gaat het water in. Mark Loos van het Thoolse team komt naar de kant. „Het is niet koud, maar wel heel donker." De duikers zoeken in een grote hal ve cirkel rond het wak. Onder hel ijs. De bellen die omhoog komen zijn goed te zien. Af en toe wordt de ijslaag een beetje omhoog gedrukt. Op de straat is het steeds drukker geworden. Bewoners van het nieu we wijkje zijn naar buiten gekomen. Ook burgemeester W. Nuis is ter plekke. Officier van dienst bij de politie is D. Visser (vroeger werk zaam bij hel team Tholen). Hij be groet oude bekenden. Het verkeer wordt omgeleid via de Zuidsingel en dc Provincialeweg. Er zijn twee ambulances en tegen één uur komt ook een bus van dc brandweer uit Sint-Annaland naar Sint-Maartens dijk om de manschappen van eten en drinken te voorzien. Ze slaan een tafeltje op, maar krijgen te horen dat ze koffie in de kazerne aan de Zuid- singel moeten zetten. De politie heeft ondertussen de meisjes gevon den en blaast even later - het is één uur- de actie af. De meisjes waren zelf uit het water gekomen en naar huis gelopen en hadden droge kle ren aangetrokken, maar niet verteld dat ze dc laarsjes achter hadden ge laten. Eén van hen staat bij haar tan te die haar armen om het kind heeft geslagen. Ze heeft haar laarsjes in haar hand. Na tien minuten zijn alle hulpverleners, betrokkenen, pers en belangstellenden weer vertrokken. Eenden zoeken het wak op. Alsof er niets aan dc hand is geweest. Klassieke muziek in een modern jasje. Daar draait het om bij het con cert van de Koninklijke muziekvereniging Concordia uit Tholen op za terdag 30 januari. Het repertoire van dit concert is klassiek maar de uitvoering vindt in de moderne hal van het gemeentehuis plaats. Het concert is onderdeel van de viering van het 125-jarig bestaan van de vereniging. Drie groepen presenteren zich op deze avond: Colour Reeds onder leiding van Andrea van der Velde, Trompet Kwaajer, onder leiding van Arnold van Bavcl en Sax Choir van Marcel Hartendorp. In drie sessies met een totaal eigen repertoire en elk op een eigen podium in het atri um. En zonder pauze. De koffie wordt vooraf geschonken. Trompet Kwaajer van Van Bavel zijn 'de boeljes' van Concordia. Volgens Van Bavel vormen zij de meligste groep van Concordia. „Daarom schrijven we dc naam ook maar lekker fout." De acht trompettisten spelen wel eens vaker samen. Onder anderen met Het Schorrekoor uit Sint-Anna land. Van Bavel: „We gaan nu leuke klassiek stukken weg geven. Van oude componisten zoals Mozart, Krieg maar ook van hedendaags componisten." De 8-koppige formatie bijt het spits af. Dat is niet voor niets, zegt Ar nold: „Bij dc opening moet het echt even stevig zijn. Een echte ope ningsfanfare." De drie groepen spelen afwisselend. Niet om en om, maar wisselen na een aantal stukken elkaar af. Elke groep neemt ongeveer, verdeeld over de avond 20 tot 25 minuten voor zijn rekening. Van Bavel ziet er naar uit. „Men sen willen graag wat extra's doen dan alleen maar voor de harmonie spelen. We zijn met deze groep op een andere manier bezig. Gewoon lijk moet je in het orkest met 70 muzikanten rekening houden, nu maar met zijn achten. Het is op een andere manier naar elkaar lui steren." Het resultaat daarvan moet straks door het atrium schal len. Colour Reeds zijn dc gekleurde riet jes, het klarinetcnscmble van An drea van der Velde. De naam is niet voor niets gekozen. De groep bestaat uil zo'n vijftien muzikanten van Concordia die ver schillende klarinetten bespelen: een esklarinct, een besklarinet, een alt klarinet, een basklarinet en een con tra altklarinet. „Het enige wat we nog missen is een contra basklari net," zegt Andrea van der Velde die zelf meespeelt. Colour Reeds brengt werk van Han del en Bach, maar ook een muziek stuk van een minder bekende com ponist en wereldmuziek met Hongaarse impressies. „Dat laatste is nieuw voor ons." Het ensemble treedt wel vaker op, maar niet altijd precies in dezelfde samenstelling. „Niet iedereen is in de gelegenheid om mee te doen." Voor Andrea is het ook een bijzondere avond want ze gaat als klarincttiste meespelen met hel Sax Choir van dirigent Mar cel Hartendorp. Deze groep bestaat uit drie tenorsaxofoons, drie alt saxofoons, twee baritonsaxofoon en een sopraan saxofoon. Ook allemaal leden van Concordia. Hartendorp: „De saxofoon is een jong instru ment. Helaas bestond het instru ment nog niet toen Bach leefde. We spelen bewerkingen van klassieke muziekstukken en originele voor saxofoon geschreven muziek, maar dan met een klassiek tintje. De mu ziek is volop in bewerking en klinkt prachtig." De dirigent bewerkte ook een stuk voor strijkorkest voor de saxofoon- groep zodat ook Andrea van der Velde als soliste kan excelleren. „In deze uitvoering is het nieuw." Het Sax Choir brengt werk van Eu ropese en Amerikaanse componis ten. „Voor saxofoon geschreven maar dan wel als luistermuziek ge bracht." Hartendorp is enthousiast over de entourage in het gemeentehuis. „Voor de luisteraars is de afwisse ling heel aangenaam. Er is zoveel verschil in klank." Voor de ensem bles is het ook spannend want dc andere leden van Conconcordia die in de hal zitten, zullen volgens de dirigent extra kritisch luisteren. De avond wordt gepresenteerd door Sarien Bout-Sakko en de toegang is gratis. De avond begint om acht uur. Eind februari vervolgt Concordia de reeks bijzondere uitvoeringen in het jubileumjaar. Dan is er een slag- werkworkshop. Hel jaarconcert wordt gehouden op zaterdag 20 maart. Het maritiem concert op za terdag 29 mei in Dc Spetter met me dewerking van het Schorrekoor uit Sint-Annaland en in september komt de Marinierskapel naar Tho len. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 7