S 'In Haïti is water het belangrijkst' Afslaande bus botst op Thoolse vrouw I Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 januari 2010 Sieraden en computer gestolen Gids uit Israël in Oesterschelp Opknappen park Dalempolder Bushalte verplaatsen STAD wil ijs schoon houden Tholense Boys zoekt bestuurslid Noordijke wint klaverjassen m Toneeluitvoering Rederijkers Kortste partij Pierre Goossens Bomen rooien Scholen verhuisd Bingo Casembrootkoor Geslacht in eigen slagerij Kaartavond bij WHS Reclame Bar 't Keeten Onderhoud dorpsbos Wijzigingen voor fietspad Jeugddienst Oud papier Klaverjaswedstrijd Klucht Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Pakeren vrachtwagens Thoolse acties op touw voor rampgebied Maatregelen voor Onder de Molen Thoolse clubs doen mee aan gidsactie Amnesty International Agenda Tholen Bij een inbraak in een woning, tussen vrijdagavond half acht en zaterdag één uur 's nachts aan de Bosstraat, zijn sieraden en computerapparatuur buitgemaakt. Vermoedelijk is of zijn de dader(s) door een openstaand raam naar binnen gegaan. De techni sche recherche heeft sporenonder zoek gedaan in de woning. Ook werd een buurtonderzoek gedaan. Israëlgids Erik Gczcls spreekt zon dagmorgen in de Christengemeente. Hij is enkele dagen in Nederland op uitnodiging van de stichting Christe nen voor Israël en zijn thema op di verse bijeenkomsten is Kom mee op reis door Israël. De bijeenkomst be gint om lien uur in De Oesterschelp. Erik Gczcls (56) is een Nederlands sprekende gids in Israël, het land waar hij al bijna veertig jaar woont. Hij groeide op in België als kind van Joodse ouders die allebei de Holo caust hadden overleefd, maar in 1972 omkwamen bij een tragisch verkeersongeval. Kort daarna ver huisde Gezels als 17-jarige naar Is raël waar hij door familie werd op gevangen. Hij heeft na zijn studie en militaire diensttijd een kibboets op gericht waar hij nog steeds woont. Gezels studeerde drie jaar archeolo gie aan de Hebreeuwse universiteit van Jeruzalem en begon daar enkele jaren later aan de tweejarige gidse- nopleiding die hij in 1989 voltooide. Sinds twintig jaar leidt hij in Israël groepen uit dc hele wereld rond. Hij is een Messias belijdende Jood. Aannemingsbedrijf Gebr. Kraije- veld uit Barendrecht gaat voor 268.700 euro voor de gemeente het wijkpark Dalempolder renoveren. Het bedrijf was de laagste inschrij ver voor het werk. Dal voorziet on der meer in het rooien van bomen en struiken en het aanplanten van nieuwe, het verbreden van de sloot naar de Kon. Julianaslraat om de afvoer van regenwater te verbete ren en het verplaatsen van het speelterrein van de ene kant naar de andere kant van de supermarkt aan dc Kotterstraat. De andere be drijven die inschreven: 2 Hovenier Braber uit Renesse 273.200 euro, 3 Habo uil Renesse 274.800 euro, 4 Traas en Ovaa uit Heinkenszand 279.200 euro, 5 BTL uit Bruinisse 284.900 euro en 6 Aannemingsbe drijf Gebr. Moerland uit Sint-An- naland 312.000 euro. H. Nieuwenhuis van de PvdA pleit te maandagavond in de commissie ruimte voor het verplaatsen van de bushalte aan de Ten Ankerweg. De bushalte bij de Vliclhol' veroorzaakt volgens hem nu veel overlast en verkeershindcr. Volgens Nieuwen huis is het rond achl uur 's ochtends zelfs gevaarlijk als er veel verkeer is van ouders die kinderen naar school brengen, mensen die met de auto naar hun werk gaan en scholie ren die met de bus reizen. „Omdat de bus er tien minuten stilstaat, zijn er sommige onverlaten die links passeren op de andere rijbaan. Ik erger me er aan. Veel Tholenaren zullen dat beamen." Volgens de Pv- dA'er staat de halte op een ongeluk kige plaats. Beter is dat de bushalte aan de andere kant van de rotonde komt' te liggen, stelde hij. M.J. Klippel (RFT) was het er mee eens. Stichling STAD kijkt terug op een korte maar goede schaatsperiode op dc Vest. Het stichtingsbestuur zegt door de grote inzet van vele vrijwilligers een redelijke baan te hebben kunnen prepareren. Ook wordt de loopbrug een goede zet genoemd, alleen bleek de druk op het ijs te groot. Door het gewicht van de loopbrug en de gebruikers verzakte het ijs met wakken als ge volg. In overleg met de gemeente en het waterschap zijn er palen in de Vest geplaatst. Op dc palen is een balk geplaatst zodat er een steun gecreëerd is waar de steiger op kan rusten. De volgende keer zal het ijs niet meer dc druk van de steiger en het publiek hoeven te dragen. De baan is nogmaals ge veegd in afwachting van een vol gende vorstperiode. De stichling roept iedereen op het ijs schoon te houden zodat er bij een volgende ijsperiode een fantastische baan kan worden aangeboden. De leden van voetbalclub Tholense Boys kunnen maandagavond tij dens de algemene ledenvergadering in de kantine een nieuw bestuurslid kiezen. Er is een vacature door het tussentijds aftreden van B. Brug man. Verder zijn voorzitter J. Hes hof en bestuurslid P. Baan perio diek aftredend en herkiesbaar. In de kascommissie moet een opvol ger komen voor J. Schol-Aarnoud- se. Op de agenda staat verder een voorstel om de contributie volgend seizoen te verhogen met tien euro per jaar. De club is tevens bezig met de voorbereidingen van dc vie ring van het 50-jarig bestaan. Daar voor zijn er allerlei activiteiten aan de gang om geld in te zamelen. Ook wordt in maart een sponsor loop gehouden waarvan de op brengst voor de helft naar Run- ningleam Tholen gaat. Magda Noordijke heeft donderdag de meeste punten gehaald bij de wekelijkse wedstrijd van klaverjas- club Stad Tholen. Ze kaartte 5594 punten bijeen. Martin de Jager werd tweede met 5190 punten en Han Visser derde met 5087 punten. Vierde en vijfde werden Martin van Deursen (4759 p.) en Monigue Kij- zers (4713 p.). Oud- Vossemeer Toneelvereniging Rederijkerska mer Eendracht is al volop aan het repeteren voor de nieuwe toneeluil- voering, een blijspel genaamd Ho tel drie maal Raak. Het stuk wordt op 27 februari in de Vossenkuil en op 13 maart in Meulvliet in Tholen opgevoerd. Op beide avonden be gint de voorstelling om half acht. Peter Damen heeft het blijspel ge schreven. Het gaat over drie vrou wen die samen een hotel hebben gekocht. Ze zijn dal aan het ver bouwen en inrichten. Ze hebben el kaar leren kennen, omdat /.e alle drie met dezelfde man getrouwd zijn geweest. Ze zijn dus alle drie gescheiden en hebben besloten om samen een hotel te gaan runnen. Omdat ze nogal verschillend en niet allemaal even gemotiveerd zijn, geeft dat de nodige proble men. Eén van hen heeft een vriend die meer in de weg loopt dan dal hij zijn handen uit de mouwen ♦steekt. Dan komen er natuurlijk gasten. Een pas getrouwd stel, waar van alles mee aan de hand is. Dan komt er nog een vreemde kerel logeren, die voor veel problemen zorgt. Kaarten zijn te bestellen bij: Tanny Boer 672164, Kees Jan van Gorsel 672739 en Janny van Oor schot 603798. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Pierre Goossens de kortste partij in 19 beurten. Het hoogste gemiddel de werd gespeeld door Arno Deur- loo met 2,625 en de hoogste serie werd gespeeld door Jos Hommel met 14 caramboles. De uitslagen ronde 14: K. Hommcl-L. van Wezel 10-9.583; C. Burgers-A. Deurloo 10-3.651; R. de Jonge-J. Hommel 9,167-10; S. Etienne-P. dc Leeuw 10-7,667; W. Bosch-H. van Daalen 10-10; T. de Reus-P. Goossens 4,833-10. De uitslagen ronde 15: A. Deurloo-S. Etienne 10-9,184; J. Hommel-W. Bosch 10-9,778; L. van Wezel-C. Burgers 5,833-10; H. van Daalen-J. de Koning 10-10. I. van Poortvliet v.o.f. heeft opdracht gekregen om 33 bomen aan de N289 in Kruiningen te rooien. De provin cie heeft het bedrijf de opdracht ge gund voor een bedrag van maximaal 2500 euro exclusief BTW. ie Sint-Annaland De kinderen van de De Casem- brootschool lopen morgenochtend van het tijdelijke gebouw aan de F.M. Boogaardweg naar de nieuwe school aan de Schoolstraat/Raiffei- senstraat. De School met de Bijbel begint vandaag al in het nieuwe on derkomen. In de voorgaande weken is alles schoongemaakt en inge richt, en in de eerste helft van deze week was de grote verhuizing. Na 27 maanden in noodlokalen te heb ben vertoefd, kunnen leerlingen en personeel in een eigentijdse omge ving aan de slag. Kinderopvang Toerdeloo nam na de kerstvakantie zijn intrek in de eerste brede school in de gemeente Tholen. dc biblio theek volgt binnen enkele weken. Maandag 25 januari wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. In café An de Slööve is er dinsdag een bingoavond. De ballen gaan van af half acht draaien. Net als bij dc voorgaande bingo's zijn er acht ron den en aansluitend een superronde. Bij elke ronde zijn prijzerUe winnen. In de Eendrachtbode van vorige week staan dat het Casembrootkoor meewerkt aan het concert van Kir I Maandag 25 t/m zaterdag 30 januari Doorregen runderlappen Varkenshaas Varkensribbetjes Hamburgers 500 gr. 500 gr 1kg 5 halen 3,98 3,98 4,50 4 BETALEN Rundertong 100 gram 1,39 Gekookte worst 150 gram 1,20 Gebraden gehakt 100 gram 1,00 Selleriesalade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Royal. Dat is niet helemaal correct. Aan het concert wordt meegewerkt door kinderen van de leden van Kir Royal waarvan een aantal ook zingt in het Casembrootkoor. Voetbalclub WHS houdt morgen avond om acht uur de tweede van drie kaartavonden van dit seizoen in dc kantine van De Waaje. De kaartspelen klaverjassen, petoeten en jokeren kunnen weer gespeeld worden. Er zijn prijzen te winnen en ook meedoen voor het algemeen klassement is mogelijk omdat de beste twee uitslagen van de drie avonden tellen. Stavenisse De uitbater van café Bar 't Keeten aan dc Keetenweg 4a wil een licht reclame ophangen in de nok van dc schuitr. Niet camping de lrcnchoe- vc, zoals vorige week in deze krant werd gemeld. Het zijn aparte per celen met ieder een eigen eigenaar. De welstandscommissie vond dat dc reclame te hoog komt te hangen. Wethouder C.L. van Dis gaat met Staatsbosbeheer overleggen over het onderhoud, beheer en de toe gankelijkheid van het dorpsbos. Dat zegde hij maandagavond toe in de commissie ruimte. J.J. van 't Hof (ABT) had er al eerder aan dacht voor gevraagd. Volgens hem is het dorpsbos moeilijk toeganke lijk. „Wandelen is er bijna onmo gelijk. Zeker als het gras zo hoog groeit." Volgens Van Dis is het onderhoud en beheer bij Staatsbosbeheer. Hij zei navraag te zullen doen naar dc frequentie van het maaien. Volgens J.M. Aarnoudsc (SGP) verdient het openbaar stukje groen niet het 'pre- dicaat staatsbos.' Sint-Maartensdijk Bij de aanleg van het nieuwe fiets pad naar Stavenisse wordt een aantal aanpassingen langs de Pro- vincialeweg aangebracht. De wa- teraansluiling aan de Provinciaie- weg 5 (weide) wordt gewijzigd. Delta N. V. moet daarvoor een nieu we put plaatsen en krijgt maxirrtaal 1749,1 1 euro exclusief BTW voor de werkzaamheden. BAM Wegen bv regio Zuidwest heeft van de pro vincie opdracht gekregen om gras- betonstenen aan te brengen langs de hoofdrijbaan. Dit mag maximaal 62.800 euro exclusief BTW kosten. En een transformatorstation ter hoogte van de Tweededijk moet worden verplaatst. De provincie heeft hiertoe opdracht verleend aan Delta N.V. voor een bedrag van maximaal 8617 euro exclusief BTW. De hervormde gemeente Rehoboth houdt zondagavond om zeven uur een jeugddienst met als thema Te rug naar het hart van aanbidding. De dienst gaat over het leven in een hectische, drukke wereld met 24 uur per dag, zeven dagen in de week bereikbaarheid door mobiel tjes, e-mail of twitter. Er wordt ge waarschuwd geen slaaf te worden van het eigen communicatiegedrag en drukke bestaan. Het advies is om op die ene dag in de week dat God de mensen vrij heeft gegeven van al hun beslommeringen zich op Hem te richten. En het een dag van aanbidding voor de Schepper te maken. Er wordt stilgestaan bij wat aanbidding is, hoe dat moet en waarom. Door middel van deze vragen wil ds. Van de Woesteijne uit Waarde de toehoorders meene men naar het 'hart van aanbidding'. Meer informatie via jhageöl @zeé- landnet.nl. Muziekvereniging Euterpe en de Juliana van Stolbergschool hebben de handen ineen geslagen en zame len nu samen oud papier in via de container aan de Westvest. De ver enigingen roepen op om in plaats van het oud papier bij de milieu straat af te leveren dit naar de con tainer te brengen. De verenigingen delen de opbrengst. De container is elke zaterdag geopend van negen uur tot half één. Er staat bij toer beurt iemand klaar om het oud pa pier in ontvangst te nemen. Scherpenisse Klaverjasclub De Roemers organi seert op 5 februari een vrije wed strijd. Klavcrjaslicfhcbbers kunnen zich tot tien uur 's avonds 4 februari opgeven bij Wim van Haaften. tel. 662261Dc wedstrijd begint om acht uur 's avonds in het Holland Huis. Poortvliet De plaatselijke toneelclub voert op 13 en 20 februari een klucht op in 't Ouwe Raed'uus. Het stuk heet Ope ratie suikeroom en is geschreven door Hub Fober. De voorstelling be gint op beide avonden om acht uur, Kaarten zijn te bestellen bij Anja Hage, tel. 663874. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook vcor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET •Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Philipsland Hel parkeren van vrachtwagens op speciale parkeerterrein komt op de politieke agenda. Dat bedongen de raadsfracties maandagavond in de commissie ruimte. M.J. Klippel (RFT) zei dat b. en w. wel een aantal vragen had beantwoord, maar dat er bij de chauffeurs nog vragen zijn. Vol gens Klippel zouden ze graag willen uitleggen welke belangen er spelen. Drie chauffeurs woonden de vergade ring op dc publieke 'tribune bij. Vol gens Klippel is de huur van 150 tot 250 euro per maand te hoog. Zeker gezien dc teruggang in de economie. Wethouder van Dis voelde er eerst niet voor om het volgende maand in de commissie te bespreken. Hij wees er op dat de gemeente 'volop in ge sprek is met belanghebbenden'. Hij vond het niet raadzaam om het op koile termijn te agenderen. Maar vol gens Klippel was er niks op tegen om het te bespreken. J.L. Hage (CU) en J.M. Aarnoudse (SGP) steunden hem. De andere fracties volgden. Ze kun nen straks 'richtinggevende uitspra ken' doen. De chauffeurs waren blij met de toezegging. Diverse mensen in Tholen zetten acties op touw om geld in te zamelen voor Haïti, het land dat vorige week is getroffen door een aardbeving. De jeugdbrandweer in Sint Philipsland heeft gisteravond een collecte gehouden in het dorp, Caroline Ligtendag uit Sint-Annaland is met haar klas op het Prins Maurits in Sint-Annaland een geldinzamelings actie gestart en Flip en Marie Potter-Koopman uit Sint-Maartensdijk hebben via een brief mensen opgeroepen een noodproject in Haïti te steunen. De jeugdbrandweer is gisteravond om zes uur gestart met collecteren. Ook konden mensen gillen bij dc kazerne afleveren. De opbrengst was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend, maar wordt gestort op giro 555 van de samen werkende hulporganisaties. Caroline Ligtendag is dinsdag be gonnen met geld inzamelen. Ze heeft de actie samen met haar klas en haar leraar Duits opgezet. Op de eerste dag hebben ze al 1598.55 eu ro opgehaald, maar ze willen dat be drag uiteraard nog verhogen. Flip en Marie Potter-Koopman heb ben een brief ontvangen van Jos Joosse uit Huizen, die hen heelï rondgeleid voor zijn hulpprojecten in diverse landen, waaronder Haïti. Om zijn project in Haïti te steunen, hebben ze zijn brief doorgestuurd naar zoveel mogelijk vrienden. Ook dc scholen op het eiland, winkels in Stavenisse, Sint-Annaland en Sint- Maartensdijk, diverse bedrijven en familie hebben 'dc brief van hen ont vangen. Ze roepen daarin op om geld over te maken naar projecthulp Haïti Veendam voor het project Joosse Water en Onderdak op bank rekening 4291.01.082. Marie Potter legt uit dat de man dc drinkwatervoorzieningen in de ge troffen wijken wil herstellen en aan leggen en prefabwoningen wil op zetten. „Dat is die man zijn werk. Hij heeft zelf van 1984 tot 1988 in Haïti gewoond." Flip en Marie Pot ter zijn geïnteresseerd in ontwikke lingsprojecten en hebben zelf een geadopteerde dochter uit Sri Lanka. Van de armoede in Haïti waren ze zeer onder de indruk. Ze zagen daar een jongen die last had van staar. Via donaties aan dc stichting Woord en Daad, waarbij kinderen finan cieel geadopteerd kunnen worden, is diezelfde jongen geholpen met een operatie, weet Marie, te vertel len. Ze vindt die steun belangrijk, maar weet dat zorgen voor water in dat land nu prioriteit heeft. „In Haïti is water het allerbelangrijkste. Die mensen moeten daar twee uur lopen voor een tankje met water. Dat kun je je niet voorstellen, maar het staat op mijn netvlies gebrand." Het buurteomité de Molen uit Oud-Vossemeer heeft maatregelen afge sproken met de geipeente Tholen om de verkeerssituatie rond de tra verse van de N656 door het dorp te verbeteren. De aanpassingen zijn met wethouder C. van Dis besproken. Er komt een permanente snelheids aanduiding voor het verkeer uit de richting Tholen net voor de afslag naar de Molenstraat. Aan de andere ingangen wordt mee gerouleerd met de 'reizende' snelheidsaanduidingen van de gemeente, die steeds voor een korte periode worden aange bracht. Ook komt er goed zichtbare bebording van dc zebra in het mid den van Onder de Molen Het ze brapad blijft voorlopig waar het nu ligt. Verder wil het comité een drempel of een andere 'goed werkéndc' snel heidsremmer op de 30 km-grens aan de Molenweg. Er komt in 2012 as falt op de Molenweg op de plekken waar nu nog klinkers liggen. Even tuele verzakkingen worden eerder opgehaald. Dc verkeersremmers in Onder de Molen blijven voorlopig liggen waar deze liggen. Er is afge sproken dat er in 2012 een vcrkcers- birctïldtreplan vobr Oud-Vbssemeer wordt opgesteld, waarin de Molen straat is opgenomen. Het comité houdt er rekening mee dat dit plan mogelijk door bezuini gingen kan worden vertraagd. De genomen maatregelen worden na circa drie maanden geëvalueerd, waarna indien nodig nog verder gaande maatregelen kunnen worden getroffen. Voorlopig komen er geen paaltjes langs het trottoir lot gerust stelling van de vrachtwagen chauffeurs die door het dorp rijden, denkt comitélid Vincent van Bijnen. 'Als zij zich verantwoordelijk ge dragen (30 km/u en stapvoets wan neer er over het trottoir gereden moet worden), dan komen die er he lemaal niet', schrijft hij. Van Bijnen denkt echter dat alleen een rondweg een echte oplossing biedt en wil hier binnenkort aandacht voor vra gen bij de provincie. Een aantal Thoolse clubs maakt gebruik van de actie van de Gou den gids en de Telefoongids om de clubkas te spekken. Vanwege dc fusie van de twee gidsen tot één gecombineerde gids, wordt er 500.000 euro verdeeld over lokale goede doelen in Nederland. Er zijn 28 regio's waarin steeds vijf doe len door een jury worden gekozen. Zeeland is één regio. In Tholen is scouting Heenetrecht momenteel koploper. Die staat met 213 nomi naties op een derde plaats. De scouting wil graag geld ontvangen om de oude gaskachels in het club gebouw te vervangen door centrale verwarming. Om het goede doel Anja Stoutjesdijk uit Tholen is op zoek naar mensen die willen collec teren voor Amnesty International. Er zijn collectanten nodig in alle dorpen op het eiland. In Tholen stad zijn er wel al een paar, maar die club mag nog aangevuld worden. De collecteweek is van 8 tot 13 fe bruari. Voor meer informatie: astoutjesdijk@zeelandnet.nl. uil Goes in te halen, moeten er nog aardig wat stemmen bij, want de stichting Jayden staat met 360 no minaties op de eerste plaats in Zeeland. Ook dc Thoolse volley balclub AVC '87 en Stichting Ac tief Stavenisse staan in de lijst. Beide clubs hebben bij het schrij ven van dit bericht 12 nominaties. De Elkiestichting en voetbalclub Tholense Boys hebben één nomi natie. Er kan nog genomineerd worden tot 19 februari via de web site www.detelefoongids.nl/mijn- goededoel. Zondag 24 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Giclen, Poortvliet. HERV. GEM. IMMANUEL 10.30 u. oecumenische dienst in Meulvliet. GEREF. KERK 10.30 u. oecumenische dienst in Meulvliet. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boogaard. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Gezels. R.K.-KERK 10.30 u. oecumenische dienst in Meulvliet. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. oecumenische dienst in Meulvliet. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. dhr. Verbruggen, Tholen. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. Boogaard, em. Haam stede. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Tromp, Krimpen a/d IJs- sel. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Diepeveen, Stellen dam. 16 u. kand. Nobel, Leerbroek. GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. wo 27/1 19.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Tanghé, Sliedrecht. 19 u. ds. v.d. Woestijne, Waarde. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 27-1 19.30 u. ds. Krijgsman, Arncmuiden. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.'30 en 14.3(1 u. ds" van Kootën. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's Gravendeel. GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. stud. Maljaars. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein, Hei- en Boeicop. 17 u. ds. van Eckeveld, Katwijk aan Zee. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. KakeS, 's Heer Abtskerke. Brandweer- en ambulancepersoneel is bezig de gewonde vrouw uit haar auto te bevrijden. Een 38-jarige vrouw uit de gemeente Tholen is maandagmorgen rond tien uur gewond geraakt na een aanrijding. Zij reed met haar auto over de Reimerswaalseweg vanuit de richting van de Oesterdam. Ter hoogte van de afslag met de Postweg naar Tholen kwam zij door nog onbekende oorzaak in botsing met de lijnbus die uit de richting van Poortvliet 4 kwam en naar Tholen wilde afslaan. De vrouw raakte bekneld en moest door de brandweer uit haar auto worden bevrijd. In de lijnbus zaten ongeveer 20 passagiers. Die bleven allen ongedeerd. De 50-jarige buschauffeur uit de gemeente Woensdrecht is direct na de aanrijding uit de bus gestapt om poolshoogte te nemen bij de vrouw. Zij is met onbekende verwondingen met de ambulance naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom ge bracht. De auto is total loss, de lijnbus raakte zwaar beschadigd aan de voorzijde en is ver vangen. Enkele passagiers zorgden zelf voor vervangend vervoer om hun reis te vervolgen, anderen konden na 40 minuten met de vol gende bus mee. c r Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom c.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS, za 11 -12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingcnlijn tel. 0113-224022(24 u. p.dag). Homccare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595^ Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personcn(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 26 jan. 9-12 u. CWI, Hof van Tholen 2, Tholen, afspr. 0118- 673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 21 t/m vrijdag 29 jan. donderdag 21 6.52 -19.17 vrijdag 22 7.22 -19.52 zaterdag 23 8.02 - 20.37 zondag 24 8.52 -21.37 maandag 25 10.02 - 22.52 dinsdag 26 11.22 - woensdag 27 0.07 -12.42 donderdag 28 1.22 -13.52 vrijdag 29 2.22 -14.52 za 23/1 11.54 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN t/m 23 jan Week van Gebed, Chris tengemeente, Oesterschelp, t/m vr 19 u., za 7 u. 23 jan Gospelconcert, R. en E. Krijgsman, Meulvliet, 19.45 u. 24 jan Oecumenische kerkdienst, vier kerkgemeenschappen, Meul vliet, 10.30 u. 25 jan Ledenvergadering Tholense Boys, kantine Dc Bent, 19.25 u. 28 jan en 11 febr Borstvoedingscur sus, LLL, Stoofstr. 8, 20-21.30 u. 28 jan Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, I9.30u. 30 jan Oude filmmiddag. Club van 50. Kom!, 14.30 u. 30 jan Richard Groenendijk: Terug bij af, Uit op Tholen, Meulvliet, 20.15 u. 30 jan Klassiek concert, Concordia, gemeentehuis. OUD-VOSSEMEER 23 jan Verkiezing jcugdgevolg, de Vlooientrappcrs, café De Hoop, 14.30 u. 23 jan Taxi Taxi, klucht toncclver. Sint Joseph, Vossenkuil, 19.30 u. 12 en 13 leb Woaidaehen. SINT-ANNALAND 21 en 22 jan Indische avond. Kir Royal, café An de Slööve, 20 u. 22 jan Kaartavond, WHS, 20 u. 6 febr Jamsessie, stichting Tholen Rockt, café An de Slööve, 20 u. 12 febr Ledenvergadering Smash '76, Wellevaete, 19.30u. SINT-MAARTENSDIJK 25 jan Jaarvergadering diabetesver eniging. Haestinge, 19.30 u. 10 febr Politieke debatavond. Club van 50, hotel Kom!, 19-22 u. SCHERPENISSE 23 jan en 20 feb Turegluren, excur sie door Plan Tureluur, VVV Tho len, start Platteweg/Gatweg 13.30 u. 5 febr Open klaverjaswedstrijd. De Roemers, Holland Huis, 20 u. POORTVLIET 13 en 20 leb Operatie Suikeroom, klucht toneelclub Poortvliet, 't Ou we Raed'uus, 20 u. BERGEN OPZOOM 21 jan Leon van der Zanden: Cola, cabaret, de Maagd, 20 u. 22 jan Hoe Qverleef ik mijn eerste zoen, jeugdmusical, de Maagd, 18.30 u. 22 jan Verblind, toneelstuk leerlin gen 't Rijks en Roncalli, 't Rijks, 20 u. 26 jan Hofzaallezing II. over stads geschiedenis en omgeving. Markie zenhof, 20-22 u. 27 jan Bergs dictee, café 't Zwijns hoofd, 20 u. 28 jan The full monty, musical, de Maagd, 20 u. +fi I m+++lï 1 m+++fi I m+++fi I m+ CINEM'ACTUEEL: Alvin and the chipmunks 2 - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Anubis en de wraak van Arghus - za en wo 13.45 en 16 u, zo 13.45 u. Avatar -vr 18.30 en 20.45 u., za en zo 15.15 en 20.45 u„ di 20 u., wo 15.15 u. Bright star - zo 19 u., ma 20.30 u. Fish tank - di 20.30 u. It's complicated - do, ma en wo 20 u., vr t/m zo 21.15 u. Komt een vrouw bij dc dokter - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.30 u., za 18.45 en 2115 u„ zo 16 en 18.30 u. Law abi ding citizen - do en wo 20 u., vr en zo 21.30 u., za 18.30 u. Old dogs - vr 18.45 u., za en zo 13.45 en 18.45 u., wo 13.45 u. Plop en de kabouter baby - za, zo en wo 13.45 u. Sher lock Holmes - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 2115 u„ za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., wo 16 en 20 u. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2