Tholenderwijs VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD ZITTING VAN HET HOOFDSTEMBUREAU INZAKE BESLISSING GELDIGHEID INGELEVERDE KANDIDATENLIJSTEN VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD NUMMERING VAN DE LIJSTEN VAN DE KANDIDATEN en BESLISSING GELDIGHEID LIJSTENCOMBINATIES VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD STEMMEN BIJ VOLMACHT Extra geld voor bouw huizen in Poortvliet Politiek en college ongerust over drainage tennisbanen Smash vraagt degradatie aan Vervolg openbare bekendmakingen Donderdag 21 januari 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 12 De voorzitter van het hoofdstembureau voor de op 3 maart 2010 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Tholen maakt, ingevolge artikel I 4 van de Kieswet, bekend dat dit bureau op 22 januari 2010 om 16.00 uur, in een openbare zitting zal beslissen over - de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten; - het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten; - het handhaven van de daarboven geplaatste aanduiding van een politieke groepering. Plaats Tholen Datum 19-01-2010 De voorzitter voornoemd, W.Nuis De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Tholen maakt bekend dat op 21 januari 2010 om 09.00 uur, in een openbare zitting in het gemeentehuis van Tholen, Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen de nummering van de ingeleverde lijsten yan kandidaten en de beslissing over de geldigheid van de lijstencombinaties voor de op 3 maart 2010 te houden verkiezing van de leden van de gemeenteraad zal plaatshebben. Plaats Tholen Datum 19-01-2010 De voorzitter voornoemd, W.Nuis Verplaatsing supermarkt is onzeker Sint-Annaland Aanvullend onderzoek gemeente op alle complexen Spelers Reserve en jeugd Goud voor vogel van Theo Winkels Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 3 Donderdag 21 januari 2010 nummer 0166-668389. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedu rende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Beroep Ingevolge artikel 20.1, eerste lid, en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7, 6:8 en 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag, na die waarop het besluit ter inzage is gelegd, beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a) belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b) belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het beroepschrift moet voor 5 maart 2010 worden gericht en gezonden aan de, Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA te 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde afdeling. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te 's-Gravenhage. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 12 januari 2010 besloten: 1. de gehandicaptenparkeerplaats nabij de woning in de Ab. Crijnssenstraat 17 te Tholen ten behoeve van de heer F. Bout tot 1 februari 2015 opnieuw te reserveren; 2. de gehandicaptenparkeerplaats in de Van Glymesstraat 5 te Tholen te verwijderen in verband met de verhui zing van de heer G.P.L. van Leeuwen; 3. de gehandicaptenparkeerplaats in de Prins Frisohof 13 te Sint-Maartensdijk op verzoek van belanghebbende. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 02 - 2010. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Tholen van 5 januari 2010 tot vaststelling van de 9e wijziging van de CAR/UW0 van de gemeente Tholen. 2. Het besluit van het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Tholen van 12 januari 2010 tot vaststelling van het Mandaatbesluit 2009 van de gemeente Tholen. Het besluit onder 1 treedt in werking met ingang van 1 januari 2010. Het besluit onder 2 treedt in werking met ingang van 1 februari 2010. Wijziging van het Besluit maatschappelijke ondersteu ning gemeente Tholen 2006 Op 15 december 2009 heeft het college van Burgemeester en Wethouders besloten tot wijziging van het Besluit maatschappelijke ondersteuning Gemeente Tholen 2006 over te gaan. De wijzigingen hebben in de eerste plaats betrekking op de hoogte en de berekening van de eigen bijdrage en het eigen aandeel (artikel 2). Dit is gebaseerd op de parameters die jaarlijks worden vastgesteld door het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Vervolgens zijn de in het Besluit genoemde finan ciële tegemoetkomingen en de uurtarieven van het per soonsgebonden budget (pgb) voor hulp bij het huishou den aangepast conform de Consumenten Prijs Index (CPI) voor alle huishoudens. Het betreft de bedragen zoals genoemd in de artikelen 1, 4, 5 en 9 van het Besluit. De burgemeester van Tholen maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de raad van deze gemeente een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 17 februari 2010 door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (19 januari 2010) als kiezer is geregistreerd. 3. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling (19 januari 2010) als kiezer zijn geregistreerd. 4. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij dient de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. 5. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE STEMPAS 1De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn stempas, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn stempas aan die kiezer over te dragen. 2. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (19 januari 2010) in dezelfde gemeente staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 3. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in de gemeente waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. 4. Een volmacht die verleend is door overdracht van de stempas kan tot het uitbrengen van een stem door de gemachtigde door de volmachtgever worden ingetrokken. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling/sector Burgerzaken van de gemeente. Plaats Tholen Datum 19-01-2010 De burgemeester voornoemd, W. Nuis Er is extra geld nodig voor het herinrichten van liet terrein van het voormalige transportbedrijf De Groen aan de Paasdijkstraat in Poort vliet. B. en w. stellen de gemeenteraad voor 0111 75.000 euro extra te be steden aan het plan waar mogelijk alleen woningbouw komt. Voor het havengebied in Sinl-Anna- land is ruim 430.000 euro nodig en voor het saneren van vervuilde ter reinen bijna 311.000 euro. Het gaat om projecten die vallen on der het investeringsbudget stedelij ke vernieuwing waar de gemeente via de provincie rijksgcld voor krijgt. De raadsfracties in de com missie ruimte ging er maandag /.on der veel op- of aanmerkingen mee akkoord. In Poortvliet kocht de gemeente in 2007 het bedrijf van De Groen aan. Er moet nog één pand gesloopt wor den. de bodem ervan moet worden gesaneerd. Voor het terrein is wo ningbouw gepland, maar ook het verplaatsen van de supermarkt' Spar Jansen die nu aan de Zuidstraat is gevestigd. Maar over het voorbe staan van de supermarkt is volgens b. en w. onzekerheid ontstaan. En daarom is er nu een alternatief uit gewerkt voor enkel de bouw van woningen in dit stukje van Poort vliet. Er is globaal gekeken naar een ex- ploitaticberekening voor het gebied. Daar is 75 mille voor nodig. Voor het havengebied in Sint-Anna- land is ook extra geld nodig. B. en w. willen maar liefst 430.007 euro uittrekken omdat er een exploitatie tekort is. Het gaal om de aanleg van wegen, waaronder de tocvocrroutc voor de te verplaatsen supermarkt Cl000 van Gunter, het te bouwen woonzorgcentrum en het aanleggen van parkeerplaatsen in de omgeving van het havengebied. Maar ook de saneringskosten voor het verplaat sen van het LPG-station van Dekker zijn daar in opgenomen. Voor het saneren van de vervuilde ter reinen is een aparte post opgevoerd. Die loopt tot 2030. Dan moet aan het landelijke bodembeleid worden vol daan. Vorig jaar is dat plan weer aan gepast aan de actuele situatie. Daar is 310.871 euro voor nodig. Een aantal projecten zijn afgerond zoals Dalemhof en Vlicthof in Tho len, maar voor beide projecten wor den nog steeds planschadeverzoe- ken ingediend. M.J. Klippel (RFT) merkte op dat het project in Sint-Annaland erg duur wordt, maar dat zijn fractie voor dit onderdeel wel het nut ziet. Volgens J.L. Hage (CU) is er nog veel onduidelijkheid over de Kleine Suzannapolder. Hij zag dat ook geld voor andere projecten geschrapt wa ren en maakte een voorbehoud. J. Bijl (CDA) vroeg zich af of ze geen geld kwijtraken als het niet worden gebruikt. Maar wethouder K.A. Heijboer kon hem geruststellen. „Het gaat vaak om meerjarenplan nen met private partijen. Die duren vaak lang. Maar we raken het geld niet kwijt." De gemeente gaat de kwaliteit van de drainage op tenniscomplexen in kaart brengen. Het onderzoek komt er omdat voor het onderhoud van de banen van De Ruucstoppelen in Sint Philipsland onverwacht 37.000 euro extra moet worden uitgetrokken. De commissie samenleving ging dinsdag schoorvoetend akkoord met het beschikbaar stellen van het be drag. Wethouder C.L. van Dis begreep de aarzelingen van de commis sie. „Ook als college zijn we onaangenaam verrast." Het bestuur van de Fluplandsc ten- drainage is geen rekening gehouden. nisvereniging heeft een renovatie- plan voor het complex opgesteld, omdat het een nieuwe toplaag gaat aanbrengen waarop het gehele jaar gespeeld kan worden. De meerkos ten van dit smashcourt ten opzichte van gravel worden door de vereni ging zelf gefinancierd. Probleem is echter dat de kokosomhulling rond de drainagebuizen volledig is ver teerd. Hierdoor loopt de drainage vol met zand en blijft er water op de ba nen staan. Een in opdracht van de ge meente uitgevoerd onderzoek in 2004 bracht geen problemen op kor te termijn aan het licht. Juist daarom voelden college en commissie zich overvallen, ook al omdat voor reno vatie van de tennisbanen in totaal slechts ruim 30.000 euro is begroot. Met het vervangen van de complete De commissie toonde zich ongerust. „Zitten er nog meer verrassingen on der de grond?", vroeg J.L. Hage (CU) zich hardop af. Om inzicht te krijgen in de conditie van de draina gesystemen gaat de gemeente nu aanvullend onderzoek uitvoeren bij de andere tennisverenigingen. Bij De Ruucstoppelen staat de gemeente volgens Van Dis voor een voldongen feit. „We hebben zelf ook de boel opgegraven en gekeken of de conclu sies van de vereniging juist waren. De omhulling van de buizen is inder daad helemaal weg en versleten." Met tegenzin gaf de commissie daar om groen licht voor de extra 37.000 euro voor De Ruucstoppelen. Alleen SGP en RFT zijn tegen. Niet vanwe ge financiële redenen, maar omdat de vereniging op zondag speelt. Het feest vanwege de legendari sche derde plaats in de hoofdklas se klinkt nog na, maar tafeltennis club Smash '76 jubelt niet meer verder. De Sint-Annalandse club heeft voor het komend seizoen, dat zaterdag begint, degradatie naar de eerste klasse aange vraagd. De club wil niet zonder Christian van 't Hof en Anné van Dijke verder spelen in de hoofd klasse. Routinier Van 't Hof is wegens werk en studie voorlopig niet beschikbaar voor het eerste herenteam. Hij speelde onlangs nog zijn sterkste competitie met een score van zo'n 75% in de hoofdklasse. Anné van Dijke is nog niet hersteld van een blessure. Van 't Hof is de afgelopen jaar een vaste waarde geweest voor het team, zodat het voor de rest van het team even wennen zal zijn om zonder hem te spelen. Het eerste team bestaal nu uit Me- rijn v.d. Klooster, Rcmco Vroegop, Peter Bazen, Harm Westdorp en Pe ter Hcndrickx. Ook Johan Snoep is terug na een periode van tobben met zijn gezondheid. Smash treft Belcrum 4 (Breda), Ho- tak 3 (Hoogerheide), SAR 3 (Kloos- terzande), Middelburg 4 en Arne- muillcn 2 in de voorjaarscompetitie. Dat zijn veelal bekende tegenstan ders voor het team. Arnemuiden werd in de vorige competitie tweede en lijkt wederom titelkandidaat. Smash zal zaterdag meteen scherp moeten zijn, want dan komen de Walchenaren op bezoek in De Wel- lcvaete voor de openingswedstrijd. Middelburg lijkt de zwakste broeder te worden. In totaal komt de Sint-Annalandse tafeltennisclub met zes teams uit in de competitie van de regio Zuid west: drie seniorenteams en drie jeugdteams. Een teruglopend aantal, want zo'n tien jaar geleden beschik te de club nog over zo'n tien teams in competitie. De belangstelling voor de tafeltcnnissport is derhalve niet teruggelopen, want het leden aantal is stabiel. Wel lijkt het dat er minder animo is, met name bij de jeugd, om prestatiegericht in com petitieverband te spelen. Het tweede herenteam speelt al jaren in de vierde klasse. Zij treffen in hun poule louter Brabantse tegenstanders en wat ais positief gezien wordt. Seniorenteam drie speelt evenals in de vorige competi tie weer in de vijfde klasse met eveneens allemaal Brabantse clubs. Het eerste jeugdteam moet na de degradatie in de derde klasse junioren gaan acteren. Jo- chem v.d. Klooster, Job Moerland en Gertjan v.d. Berg verwelkomen Bennie van Poortvliet die overkomt van het tweede jeugdteam. Het tweede jeugd team komt uit in de vijfde klasse junio ren. Hier zijn wat spelerswisselingen ge daan, omdat enkele jeugdleden met competitiespelen zijn gestopt. Het jong ste jeugdteam gaat spelen in de vierde klasse aspiranten. De voorjaarscompetitic duurt tot eind april. Zaterdagmiddag zijn er vanaf ttoee uur diverse thuiswedstrijden in sportzaal De Wellevactc in Sint-Annaland. De training voor competitiespelers (weke lijks op donderdagavond) is ook weer gestart en staat onder leiding van hoofd trainer Gerard Rens uit Halsteren. Theo Winkels is kampioen geworden met zijn vogel op de Nederlandse kampioenschappen in Apeldoorn. Die werden van donderdag tot en met zondag gehouden met 21.100 vogels uit het hele land. De Oud-Vos- semeerse Winkels is lid van Vogel vreugd uit Sint-Annaland. Ook leden van de Oud-Vossemeerse club De Vogelvrienden namen succesvol deel aan de bondsshow van de Nederlandse Vereniging van Vogelliefheb bers. Winkels won met een zilverbekje wildkleur, dat 93 punten van de jury kreeg. Hij kreeg zilver voor een prachtnon wildkleur die ook werd beoordeeld met 93 punten. Zijn mo- lukken bronzeman met 92 punten viel net buiten de prijzen. Hij be haalde als lid van de lonchura speci aal club tevens een oorkonde. Zilver was er ook voor het Vogel vriendenlid Izaak Potappel. In zijn stam isabel geel intensief kregen al le vier zijn vogels 92 punten en kre gen ze zes eenheidspunten dus kwam het totaal op 374 punten. Hij behaalde daarmee de tweede plaats en had de zilveren medaille. Vogel vreugdlid Marja Zoon kreeg broris voor een oranjekop lichtgroen witborst gouldamadinc man met 91- plus punten. De andere deelnemer van Vogelvreugd, Leo Quist, kwam net iets te kort om in de prijzen te vallen, hoewel zijn blauwkeelpar- kiet gewaardeerd werd met 92 pun ten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 12