THOLEN Zeegroenten snijden natuurmonument Oosterschelde Schoonmaakdoekjes 3 maart verkiezingen gemeenteraad Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 3 Donderdag 21 januari 2010 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/ zij maakt een afspraak met u. Schoonmaakdoekjes zijn vast afval en dus niet afbreekbaar. Daarom horen ze thuis in de afvalbak. Alles wat je in de gootsteen of door de wc spoelt, komt in het riool terecht. In de meeste gevallen is het riool daar ook voor bedoeld, maar in sommige gevallen juist niet. En dan is dat schadelijker dan je denkt. Vet stolt en doekjes hopen op. Dit leidt tot verstoppingen bij je thuis die vaak alleen door een ontstoppingsbe- drijf verwijderd kunnen worden. Ook verderop in het riool kunnen allerlei proble men ontstaan, zoals vastgelopen pompen en verstopte roosters. En sommige che mische stoffen, zoals medicijnen en verf, zijn niet of nauwelijks uit het water te verwijderen. Al dat afvalwater moet namelijk weer gezuiverd worden, zodat het veilig kan terugkeren in het oppervlaktewater: onze rivieren, meren, sloten en vijvers. En als er een keer heel veel regen valt (dat via het riool wordt afgevoerd) kan het zelfs gebeuren dat er schadelijke stoffen in datzelfde oppervlaktewater terecht komen. En daar zit natuurlijk niemand op te wachten. Wat wel en niet in het riool kan, en wat je wel met je afval doet, lees je op www.nederlandleeftmetwa- ter.nl Vanaf dinsdag 16 t/m vrijdag 19 februari 2010 verstrekt de gemeente Tholen, zolang de voorraad strekt, aan vraagformulieren voor een seizoensontheffing voor het snijden van zeegroenten in het natuurmonument "Oosterschelde-buiten-dijks". Een toelichting en een kaart van de schorgebieden waar met een ontheffing zeegroente gesneden mag worden, zitten bij het aan vraag formulier. U kunt dinsdag 16 februari vanaf 08:30 uur terecht voor het afhalen van de aanvraagformulieren bij de receptie van het gemeentehuis te Tholen. 0p woensdag 3 maart 2010 zijn er gemeenteraadsverkiezingen. Om deel te kunnen nemen, dienen kiezers zich bij het stemlo kaal te legitimeren met een geldig identiteitsdocument en een persoonlijke stempas. Zonder geldig identiteitsbewijs kan er niet aan de stemming deelgenomen worden. Geldige identiteitsbewijzen zijn onder meer een Nederlands paspoort, identiteits kaart of rijbewijs. Controleer of uw document geldig is op woensdag 3 maart 2010. Zonder geldig identiteitsbewijs mag u niet stemmen. Machtigen Ook voor het verlenen van een zogenaamde onderhandse machtiging, door het overdragen van de stempas aan een gemachtigde dient u in het bezit te zijn van een geldig legitimatiebewijs. LET OP: Naast de stempas moet u de persoon aan wie u uw stempas geeft ook een kopie van uw geldige identiteitsbewijs meegeven. Ook kunt u gebruik maken van een schriftelijke volmacht, hiervoor moet u uiterlijk 17 februari 2010 een aanvraag indienen bij de gemeente. Formulieren voor een schriftelijke volmacht zijn bij de gemeente verkrijgbaar. Indien u een schriftelijke volmacht verleent, hoeft u geen identiteitsdocument te overleggen: de gemeente kan uw gegevens dan in de gemeentelijke administratie verifiëren. Nieuw identiteitsdocument aanvragen Mocht blijken dat de geldigheid van een identiteitsdocument is verlopen of het document wordt vermist, dan kan een nieuw identiteitsdocument worden aangevraagd. Houdt er s.v.p. rekening mee dat de tijd die het duurt voordat het aangevraagde identiteitsdocument uitgereikt wordt, gemiddeld vijf werkdagen is. Spreekuur Verzorgingstehuizen Aangezien diverse personen die woonachtig zijn in een verzorgingstehuis in de gemeente Tholen fysiek niet in staat zijn om persoonlijk naar het gemeentehuis te komen, wordt voor deze personen een spreekuur ingericht op het verzorgingstehuis. Op maandagmiddag 8 februari 2010 wordt een spreekuur georganiseerd in Ten Anker te Tholen Op woensdagmiddag 10 februari 2010 wordt een spreekuur georganiseerd in de Schutse te Sint-Annaland Op vrijdagmiddag 12 februari 2010 wordt een spreekuur georganiseerd in Maartenshof te Sint-Maartensdijk. Tijdens deze spreekuren is ook een fotograaf aanwezig. De personen die woonachtig zijn in andere verzorgingstehuizen en die ook fysiek niet in staat zijn om naar het gemeentehuis te komen/naar een fotograaf te gaan, kunnen ook gebruik maken van deze spreekuren. U dient zich hiervoor wel tijdig aan te melden via 0166-668200. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij.de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl nu Ingekomen bouwaanvragen j Hoogaarsstraat (ongen.) te Tholen: het plaatsen van een basketbalvoorziening; - Smidsstraat 14 te Poortvliet: het uitbreiden van een woning; - Vroonland 10 te Sint-Annaland: het plaatsen van een dakopbouw; - Meanderlaan 200 te Tholen: het bouwen van een veran da; - Industrieweg IA te Sint Philipsland: het bouwen van een weegbrug; - Plantagestraat 19 te Tholen: het vergroten van een woning. Ingekomen sloopaanvragen - Provincialeweg 27 te Sint-Maartensdijk: het verwijderen van asbestgolfplaten; - Westkerkseweg (ongen.) te Scherpenisse: het slopen van een opslagloods; - Nijverheidsweg 3 te Sint-Maartensdijk: het gedeeltelijk verwijderen van het dak. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 25 janua ri 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 18 en vrijdag 19 januari 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Gatweg 2 te Scherpenisse: het bouwen van een woning en een berging: verzonden 11-01-2010. - Kalisbuurt 18 te Oud-Vossemeer: het vergroten van een woning: verzonden 14-01-2010. - Kerkstraat 6-8 te Stavenisse: het gedeeltelijk wijzigen van de voorgevel: verzonden 14-01-2010. - F.M.Boogaardweg 10 te Sint-Annaland: het plaatsen van een noodstroom aggregaatc verzonden 15-01-2010. - Nijverheidsweg 5 te Sint-Maartensdijk: het tijdelijk plaatsen van een mobiele stoominstallatie: verzonden 15-01-2010. Verleende sloopvergunningen - Zuidplantsoen 4 te Poortvliet: het slopen van een ber ging. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 16 december 2009 tot en met 12 januari 2010 de volgende aanvragen voor een kapvergun- ning hebben ontvangen: Poortvliet A.J.C. de Wilde, voor het kappen van 2 esdoorns, 1 wilg, 2 walnoten en 5 populieren aan de Bartelmeetweg 5a. Sint Philipsland A.J.L.T. Kamp, voor het kappen van ca. 3.100 m2 aaneen gesloten houtopstand en het dunnen van 700 m2 houtop stand aan de Rijksweg 6, met daarin de volgende kapver- gunningsplichtige bomen: 2 treurwilgen en 50 populieren. De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagenlegging fiun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen wor den bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlénen. Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 7 tot en met 12 januari 2010 de volgende kapvergunning(en) hebben verleend: Tholen Waterschap Zeeuwse Eilanden, voor het kappen van een aaneengesloten houtopstand van 1.575 m2 met daarin 158 bomen bestaande uit de soorten es en els, in de Slabbecoornweg 1, op het terrein van de rioolzuivering. Er zal compensatie plaatsvinden van struikbeplanting en bomen. Sint Philipsland Gemeente Tholen, voor het kappen van 6 essen aan de Luysterlaan ter hoogte van de tennisbaan. Betreffende bomen zullen worden afgezet, waarna deze beheerd zullen worden als hakhout. Tegen de verleende vergunning (en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, Postbus 52, 4690 AB Tholen. Van de vergunning(en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzagenlegging is verstre ken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de termijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopi ge voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGE N Vrijstelling bestemmingsplan Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 12 januari 2010 ten behoeve van een aanvraag reguliere bouwvergunning van Roosagro B.V., voor het plaatsen van een mestzak op het perceel Bram Groenewegeweg 6A te Poortvliet, vrijstelling met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening hebben verleend van de geldende 5e herziening van het bestemmingsplan Buitengebied. Op grond van artikel 46, lid 6 van de Woningwet staat tegen de verlening van de vrijstelling van het bestem mingsplan ingevolge hoofdstuk 8 van de Algemene wet bestuursrecht voor belanghebbenden de mogelijkheid van bezwaar en beroep open bij het verlenen van de bouwver gunning die hierop betrekking heeft. Pas na de verlening van de bouwvergunning kan bezwaar worden gemaakt door een belanghebbende die het niet eens is met de ver leende vrijstelling en die tegen het ontwerp vrijstellings- besluit een zienswijze naar voren heeft gebracht danwel aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten daarte gen geen zienswijze te hebben ingebracht. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling besluit Het college maakt bekend dat het op grond van artikel 8.42 van Wet milieubeheer, afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht en het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer, maatwerkvoorschriften wil opleggen aan: - CZAV voor een op- en overslagbedrijf van landbouwpro ducten op het adres Langeweg 13a te Sint-Annaland. De maatwerkvoorschriften gaan over: - het aanpassen van de geluidsvoorschriften. Inzage Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 22 januari 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoon-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11