Hoog gebouw komt te dicht op de woningen van directe buren 2 (§00 Bouw appartementen in Kunstencentrum Tholen Christianne en Anne-Fleur beste ijsdansers Vossemeer HEALTHCLUB www.salushealthclub.nl Vier maanden jeugddetentie voor 18-jarige Bergenaar Tholen groeit nog nauwelijks Eerste winnaar van nieuwsquiz De Supermarkt van Halsteren 1000 M2 FITNESS-PLEZIER Woensdag 30 december 2009 66e jaargang no. 7 Shell Station Bal 4 cent/liter Scherpe prijzen en toch héél Shell MERCARI KOOPT DIRECT UW WONING! 0162-372211 www.mercari.nl zie www.plus.nl Twee bezwaarschriften tegen woonservicecentrum Scherpenisse De bouw van het woonservicecentrum in Scherpenisse loopt weer vertraging op. Twee bewoners aan de Laban Deurloostraat hebben nu bezwaar gemaakt tegen de hoogte van het gebouw. De familie Beens 5n de familie Aarnoudse worden aan de Laban Deurloostraat 27 en 29 de directe buren van het woonservicecentrum. Ze vrezen voor het verlies van privacy. Ze dienden begin december een bezwaarschrift in bij de gemeente. Rolstoel Een achttienjarige jongeman uit Bergen op Zoom is voor het inrijden op twee agenten en twee vrouwen veroor deeld tot acht maanden jeugddetentie, waarvan vier maanden voorwaardelijk en twee jaar rijontzegging. Ook werd zijn auto verbeurd verklaard en moet hij nog 48 uur werkstraf verrichten, omdat hij in zijn proeftijd zat van geweldsdelicten. Piepende banden Sjaloom Zorg trekt zich terug uit Stadslicht Sjaloom Zorg trekt zich terug uit het zorgproject in Stadszicht in Tholen en richt zich nu op de huur van twintig nog te bouwen appartementen aan de Dalem- sestraat, in wat nu het Kunstencentrum is. Gisteravond lichtte directeur Henk Brinkman in brasserie Du Bois de ommezwaai aan de ouders van de cliënten toe. mm m u Wattstraat 3, Tholen Korting vanaf nu: EURO: 6 cent/liter DIESEL: 1 to.v. do lendeiqke Shol! odvteftprlJ» Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,15 per halfjaar, 31,00 per jaar, per post 55,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,31 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. Het inwonertal van Tholen groei jaar nauwelijks. Tot december wa ren er 22 Tholenaren bijgekomen, nog geen derde van de aanwas over dezelfde periode in 2008. De na tuurlijke groei is verantwoordelijk voor de toename: er zijn de afgelo pen elf maanden 303 kinderen gebo ren en 172 inwoners overleden. Daarmee is er een geboorteover schot van 131. Maar een vertrek- ovcrschot doet deze aanwas bijna te niet. Want tegenover 588 nieuwe inwoners staan er 697 die naar el ders zijn vertrokken, een verschil van 109. Alleen in de maanden mei en juni kwamen er meer mensen van elders dan er uit de gemeente ver trokken. Begin december telde Tho len 25.390 inwoners: 12.756 man nen en 12.634 vrouwen. De alsmaar kleiner wordende aan was is een ontwikkeling die al enke le jaren gaande is. Hoewel de ge meente tot nog toe groeit, wordt het duidelijk dat de bevolkingskrimp waar men landelijk de mond van vol heeft ook Tholen niet voorbij zal gaan. M. Mol uit Scherpenisse is de win naar van de eerste nieuwsquiz die in november verscheen ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van deze krant. De opgave bleek nog lang niet eenvoudig. De juiste antwoorden waren: IC: anderhalve kilo plastic afval; 2A: burgemeester J.E. van Boeijen; 3A: jonger dan 36 jaar: 4B: PIA; 5A: in Spanje. De winnaar ont vangt een waardebon van 65 euro. Iedereen krijgt weer nieuwe kansen bij de tweede nieuwsquiz, elders in dit oudejaarsnummer. Zie daarvoor de twee speciale jubileumpagina's 12 en 13. PLUS PLUS Grinwis Dorpsstraat 75-77 Halsteren Tel: 0164 68 32 71 Het te bouwen woonservicecentrum aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse met rechts de woningen van de buren die bezwaar hebben aangetekend.. Voor Castria Wonen is het een te genvaller. ,.Het is altijd vervelend als er bezwaren komen," zegt Esther Hoppenbrouwers van de woning stichting. „We willen graag verder omdat het project al een hele aan loop heeft gehad". Hoe lang dit de bouw zal vertragen, is nog niet dui delijk. Het nieuwe gebouw wordt door Christiaan van de Wege van Castria Wonen een kwaliteitsimpuls voor het dorp Scherpenisse genoemd. In het centrum is straks het dorpshuis te vinden met een grote zaal die ook als gymzaal kan worden gebruikt. SALUS x u toeft .O rhequeS- Zu.d"eê2°"^onne De huidige gymzaal zou vlak voor de bouw worden gesloopt. Nu de buren bezwaar maken, is het onze ker geworden wanneer de bouw be gint. De bezwaren worden eerst door b. en w. bekeken. Zij zullen er een reactie op geven en dan zullen de stukken bij de bouwaanvraag ter inzage worden gelegd. Ook de ge meenteraad zal zich er over buigen, nadat eerst de commissie ruimte de zaak heeft besproken. Het streven was om begin volgend jaar met de bouw te starten, maar door de bezwaren van de bewoners kan dat later worden. De bouwaan vraag is inmiddels ingediend. Of hel streven om halverwege 2011 het centrum in gebruik te nemen, haal baar blijkt, valt nog te bezien. Het wordt een multifunctioneel ge bouw. Behalve het dorpshuis komt de huisartsenpraktijk, de pedicure en de zorgcoördinator er. Voor de dagbesteding "van de SRVZ voor de bewoners-en die van buiten het cen trum, komt een recreatieruimte met een foyer. Het gebouw krijgt 19 appartemen ten op drie verdiepingen. Dal bete kent wel dat het gebouw zestien me ter hoog wordt. De goot komt op 10 meter te liggen. Het gebouw komt aan de oostkant kant op twaalf me ter afstand van het woonhuis van de familie Beens. Rianne Beens: „Het is een heel groot complex. Met ra men in de gevel die op ons uitzien. Heel onze privacy is weg. Voor en achter. De mensen kijken zo naar binnen want we hebben de keuken aan de zijkant. Het komt heel dicht bij ons te staan," zegt ze. Door de hoogte raken de bewoners ook 's middags de zon kwijt. „Om twaalf uur is het al gebeurd. Dit is niet ac ceptabel." Alle woningen in het complex zijn toegankelijk met een rolstoel. Elke woning krijgt een elektronische deurontgrendeling, alarmering, een deurvideosysteem en elektrisch be- dienbare zonneschermen. De voorbereiding heeft jaren gekost. Eerst werd er gezocht naar een ge schikte plaats voor het centrum. Er werd onder meer gekeken naar het voormalige gemeentehuis aan de Hoge Markt. Vooral omdat daarmee de bewoners dichter bij de winkels en andere voorzieningen zouden ko men te wonen (gcldopnameauto- maat, supermarkt, busstation, week markt, bakker). De supermarkt sloot en inmiddels ïs ook de automaat om geld op te nemen, opgeheven. Gekozen werd voor de Laban Deur loostraat waar de twee basisscholen waren afgebroken. Er kwam een plan om ook een aantal woningen in de directe omgeving te slopen om er seniorenwoningen te bouwen. Dat leidde tot kritiek bij de eigenaren van twee woningen aan de Laban Deurloostraat. Zij vreesden dat hun woningen minder waard zouden worden. De drié huizen aan de westkant van het plan, zijn inmiddels gesloopt. Er komen vijf nieuwe woningen voor in de plaats. Ze maken deel uit van het hele project. Ook het feit dat dorpshuis Holland Huis gesloopt zou worden omdat het dorpshuis in het nieuwe centrum werd opgenomen, leidde tot verzet. De werkgroep van de SP nam het voortouw om een enquête onder de inwoners te houden. Een deel van de bevolking hecht aan het gebouw dal na de Ramp aan het dorp is ge schonken. De bouw van het centrum leek na derbij te komen toen inwoners van het dorp twee jaar geleden in de gymzaal ideeën mochten aandragen voor de inrichting van het gebouw. Het architectenbureau RDBM uit Terneuzen presenteerde het plan. Bijzonder was dat het gebouw niet op de plaats van de schoolgebou wen kwam te staan, maar ongeveer op de plek van de gymzaal. Daar door blijft er aan de voorzijde van het gebouw meer ruimte over en wordt de Bakkcrsdijk meer bij het geheel betrokken. Die visie lijkt de plannenmakers nu op te breken. Er is ook gekeken of er een winkel tje in het gebouw zou worden on dergebracht toen het dorp zonder supermarkt kwam te zitten. Maar dal bleek geen haalbare kaart. ZIE VERDER PAGINA 5 Rijontzegging voor inrijden op agenten en vrouwen De twee agenten krijgen elk 250 euro smartengeld, bij wijze van voorschot op de volledige schadeclaim. De rechtbank nam de eis van de officier van justitie over en vond poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel bewezen. De agenten en twee vrouwen waren zich doodgeschrok- ken toen de jonge Bergenaar A.B. in de nacht van 29 augustus met zijn au to op de Bebouwdendam in Tholen op hen inreed. De agenten en de vrouwen konden in het nauwe straat je nog nel opzij springen om het vege lijf te redden. Bij de slachtoffers doemden de beelden van Koningin nedag in Apeldoorn op toen een man met zijn auto door de versperring reed en dodelijke slachtoffers maakte. B. was de bewuste avond tijdens de Thoolse kermis gaan stappen in twee cafés. Bij The Sixties had hij zich volgens getuigen vervelend gedragen en was hij door de uitsmijter met zachte hand buitengezet. Later keerde hij terug. „Om mijn jas te halen". Er ontstonden weer problemen, waarna hij in zijn auto stapte en in een dolle- mansrit eerst terrastafels- en stoelen omver reed voordat hij - tegen de richting van het verkeer - de haakse bocht naar de Bebouwdendam nam. De agente en de politieman, die de schade aan een kraampje opnamen, hadden piepende banden, een knal en een auto die steeds meer gas bijgaf gehoord. De politiemensen hadden de indruk dal de automobilist opzet telijk op hen inreed. Door opzij te springen konden ze aan een aanrij ding met de rakelings voorbij scheu rende auto ontsnappen. Ook de vrou wen reageerden alert en werden net niet geraakt door de auto. Uit het dossier bleek dat B. sinds het behalen van zijn rijbewijs al drie keer brokken had gemaakt. Daarvan zul len de verkeersdeelnemers voorlopig geen last hebben. De man mag twee jaar niet rijden en is ook zijn auto kwijt. Hij heeft wel door het voorar rest zijn celstraf zo goed als uitgeze ten. Drie jaar nadat Brinkman een over eenkomst had getekend om samen met Castria Wonen, de SVRZ en Emergis voor een gezamenlijk pro ject voor het huisvesten van ouders, een beschermde woonvorm en een huisvesting voor mensen met een beperking, stapt Sjaloom Zorg er uit. „Wat wij wilden, kon niet in het totale project gerealiseerd worden. We zijn gebonden aan de wet toela ting zorginstellingen. Met het aantal vierkante meters per kamer was het goed, maar dan was er geen daglicht in de slaapkamer. Dan moet je gaan schuiven. Het bleek niet te realise ren." Alle partijen eisen in hun program ma van eisen veel woonruimte op de begane grond op. Die ruimte ont breekt. Sjaloom Zorg zou er twintig bewoners gaan huisvesten. Die wa ren ook al allemaal op de hoogte van het feit dat ze daar terecht zou den komen. Daar is nu een punt ach ter gezet. „Ik heb er mijn nek voor uitgestoken, maar als we zo door gaan, zouden we nooit tot een be sluit zijn gekomen. Het duurde veel te lang." Ook een andere factor speelde een rol. Castria Wonen wilde er ook koopappartementen bouwen, maar daar blijkt minder behoefte aan te zijn. Dat leidde ook weer tot het aanpassen van het plan. Er komen minder koopappartementen. In het voorjaar zou het project de fi nale ronde ingaan, maar Brinkman wilde dat niet meer afwachten, zegt hij. De directeur is wel met Castria in gesprek gebleven, maar heeft voor zijn plan om bewoners te huis vesten ook met een ander partij ge sproken. „Maar die had geen eigen grond, Castria wel, in de Dalem- sestraat, de oude fietswinkel van Vis waar nu het Kunstencentrum in is gevestigd." Daar is plaats voor twin tig appartementen. Tot het nieuwe pand gereed is, kan Sjaloom voor het huisvesten van de cliënten gebruik maken van huur woningen van Castria. Brinkman is blij dat er meteen een ander alterna tief voor handen is. „Wij stappen uil het grote project en direct in een niepw plan dat alleen voor ons is en veel overzichtelijker is. Je mist dan wel de directe samenwerking met de andere zorginstellingen. Een voor deel is wel dat in de Dalemsestraat mensen op de begane grond kunnen wonen. In Stadszicht zouden ze op de eerste en tweede verdieping ko men." ZIE VERDER PAGINA 5 Deze week Jo Aalbrechtse uit Tholen begon als bottelaar en stopt als ambtenaar Model Aniek van Darnme uit Sint-Maartensdijk van Parijs naar Berlijn Piet Faasse uit Sint Philipsland zestig jaar lid van Schuttevaer EN VERDER... Maandhuur is voor vracht wagenchauffeurs te hoog Laatste varkensstal komt aan Bitterhoekseweg Tien mille voor Sophia kinderziekenhuis NIKT IEDEREEN WERD GÉBORÉN MET EEN ZILVEREN LEPEL IN DE MOND Dit nummer bestaat uit 28 pagina's t Advertentie I.M. De jury kon niet kiezen en daarom had Dancing on ice in Oud-Vossemeer twee win naars: Christianne Schot en Anne-Fleur Reijngoudt, allebei negen jaar. De elf kin deren die maandag over de kunstijsbaan zwierden, werden allemaal even enthou siast aangemoedigd door het massaal aanwezige publiek. Zaterdag is de baan voor het laatst open. Nu volgens de weersvoorspellingen de kans op vorst toeneemt, kun nen schaatsliefhebbers misschien al snel op natuurijs terecht. Het jaar 2009 zou dan eindigen zoals het is begonnen, met volop ijspret. De stichting Oud-Vossemeer 600 jaar heeft de vorst niet willen afwachten. Met de aanleg van een kunstijsbaan bezorgde ze het dorp een Thoolse primeur. Er is al veel gebruik van gemaakt, maar maandagavond was de publieke belangstelling buitengewoon groot. Ze stonden zelfs buiten voor de ramen. Geen wonder, want elf basisscholieren uit het dorp - negen meisjes en twee jongens - vertoonden hun kunsten tijdens Dancing on ice. En dat wilden hun familie en klasgenoten natuurlijk zien. Samen met een groep volwassenen, die gisteravond optrad, volg den de jongelui tevoren een aantal weken lessen op de kunstijsbaan in Breda bij Jolly Ice Sports. Jolanda Franken van deze organisatie vormde, samen met OVM-inslruclricc Lian Vroegop en miss majorette Rosalinda Goedegebuure, de jury die de prestaties moest beoorde len. Nadat een aantal leerlingen van Jolly Ice Sports had laten zien wat ze in hun mars hadden, beet de achtjarige Maarten Bakker de spits af. Na een kort praatje met speaker Jaap van der Jagt begon hij op de klanken van 'Zomaar een dag'. Jammer genoeg voor Maarten viel plots de stroom uit. Maar dat was snel verholpen en hij kon opnieuw beginnen. Na hem volgden Ya- ra Potappel, Roxanne Wijs. Amber de Gronckel, Guusje Hageman en Lotte Sijl. En na de pau ze Christianne Schot, Martijn Droogers, Anne-Fleur Reijngoudt, Anna de Rooij en Damaris Jobse. De jury had veel waardering voor wat de jongelui op muziek presteerden, zoals pirouet tes en bewegingen op de maat van de muziek. Maar ook voor de kleding en presentatie. Jury lid Jolanda Franken onderstreepte dal het op de synthetische vloer niet eenvoudig is; deze is stroever dan (kunst)ijs, zodat het lastiger is om de figuren te maken. Het publiek had waarde ring voor alle kandidaten. Uiteindelijk kwam de jury tot twee winnaars. Christianne Schol deed haar oefening op het nummer 'Everytime we touch' en Anne Fleur Reijngoudt op 'Ver liefdheid'. Beide meisjes hebben dermate veel talent dat ze mogen meetrainen met de wed- strijdgroep van Jolly Ice Sports, die op nationaal topniveau acteert. Het evenement was een mooie aanloop naar de viering van het zesde eeuwfeest van Oud-Vossemeer. Op het gezicht van de achtjarige Amber de Gronckel is tijdens haar ijsdans de spanning af te lezen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 1