Nieuwjaarsreceptie op 4 januari 2010 Vacature jongerenraadslid voor jongerenraad Tholen jeugd vstarat! vervolg Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 51 Donderdag 17 december 2009 Openingstijden milieustraat rond de feestdagen Eenraa waar, Tholenderwijs De milieustraat kent de volgende aangepaste openingstijden in verband met de feestdagen Donderdag 24 december Vrijdag 25 december Zaterdag 26 december Donderdag 31 december Vrijdag 1 januari Zaterdag 2 januari normaal geopend gesloten gesloten normaal geopend gesloten normaal geopend Voor de openingstijden en meer informatie kunt u terecht op de website www.zrd.nl. Het'college van burgemeester en wethouders, de gemeenteraad en de medewerkers van de gemeente Tholen wensen 'u goede feestdagen en een voorspoedig 2010. De Nieuwjaarsreceptie wordt gehouden op maandag 4 januari 2010. Vanaf 19.30 uur bent u van harte welkom in het atrium van ons gemeentehuis aan Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor de jongerenraad van Tholen zijn we op zoek naar een enthousiaste jongere die plaats wil nemen in de jongerenraad J0TH. De jongerenraad is op zoek naar Een enthousiaste jongere tussen de 12 en 23 jaar die onderstaande aan spreekt. Als jongerenraadslid van de jongerenraad Joth; Geef je advies aan B&W over zaken die jongeren raken in de gemeente Tholen. Dit gebeurt gevraagd en ongevraagd. Draag je zelf ideeën, aan op het gebied van jeugdzaken binnen de gemeente Tholen. Organiseer je met het hele team activiteiten voor de jeugd op de 9 kernen van de gemeente Tholen. De gemeente Tholen biedt jou; Een mogelijkheid om iets voor de jeugd van Tholen te beteken samen met een enthousiaste groep jongeren. Teambuildingsactiviteiten om van de jongerenraad een goed team te maken. Verschillende trainingen om het werk in de jongerenraad mogelijk te maken. Alle onkosten die je maakt worden vergoed'. Begeleiding door de jeugd- en jongerenwerkers van de gemeente Tholen. Voor vragen kun je contact opnemen met leden van de jon gerenraad (joth@tholen.nl) of met Ingrid Bras (jongerenwerker gemeente Tholen) 06- 51776440 Lijkt het jou leuk om iets te betekenen voor de jongeren van de Gemeente Tholen en denk jij dat je een bijdrage kan leveren om Tholen nog leuker te maken stuur dan een mailtje naar ibr@tholen.nl vóór 18 december 2009. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel; 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschik king wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschul digd zijn. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot mevrouw G.A. Kwekkeboom van de afdeling Vergunningen en Handhaving, tele foon (0166) 668541. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleent mandaat, bekend dat met ingang van 18 december 2009 op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht het ontwerp-bestemmingsplan "Kom Tholen", 4e herziening (Bebouwdendam 20-22 en 30 te Tholen) ter inzage ligt. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt tijdens de openingsuren geduren de zes weken voor een ieder ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens kan het voor ontwerp worden ingezien op de gemeentelijke website www.tholen.nl, onder de rubriek Actueel, subrubriek Bekendmakingen, onderdeel Bestemmingsplannen. De genoemde herziening betreft een verrui ming van de gebruiksmogelijkheden voor de panden aan de Bebouwdendam 20-22 en 30. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze over het ontwerp kenbaar maken bij de gemeenteraad van Tholen, Hof van Tholen 2 te 4691 DZ Tholen. Voor inlichtingen over een en ander of voor het maken van een afspraak omtrent het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer ing. V. van de Griend van de afde ling Ruimtelijke Ontwikkeling, telefoonnummer 0166-668560. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleent mandaat, bekend dat met ingang van 18 december 2009 op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht ter inzage ligt het ontwerp- bestemmingsplan Buitengebied, 7e herziening (Sluisweg 8 te Sint Philipsland). Het ontwerp-bestemmingsplan ligt gedurende zes weken ter inzage tij dens de openingsuren in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens is het ontwerp-bestemmingsplan in te zien op de gemeentelijke website www.tholen.nl, rubriek Actueel, onderdeel Bekendmakingen. Genoemde herziening betreft een verbijzondering van het toepassen van de 'ruimte voor ruimte'-regeling in het buitengebied van de gemeente Tholen. De belangrijkste reden daartoe is dat middels de 'ruimte voor ruimte'-regeling het saneren van detonerende of in onbruik geraakte agrarische bebouwing kan worden gesaneerd. In ruil voor deze agrarische bebouwing kunnen woningen gerealiseerd wor den. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze over het ontwerp kenbaar maken bij de gemeenteraad van Tholen, Hof van Tholen 2 te 4691 DZ Tholen. Voor inlichtingen over een en ander of voor het maken van een afspraak omtrent het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer ing. P. Quist van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, telefoonnummer 0166-668235. Bekendmaking De gemeente Tholen heeft voor het bestaande bedrijventerrein Noord te Tholen een nieuw bestemmingsplan Tholen Noord opgesteld. Het bestemmingsplan heeft tot doel het zuidelijke gedeelte van het bestaande bedrijventerrein inclusief Slachtveld om te vormen tot woongebied met commerciële voorzieningen. Voor het resterende gedeelte van het bedrijventerrein betreft het een actualisering van het bestaande bestemmingsplan. Het plan v/ordt begrensd door de Grindweg, de Nieuwe Postweg (brug), de Eendrachtsweg (dijk) en haven en de Ten Ankerweg, inclu sief de bestaande brandweerkazerne ten zuiden van de Ten Ankerweg. Het voorontwerp van het nieuwe bestemmingsplan ligt met ingang van 18 december 2009 voor een ieder tijdens de openingsuren gedu rende vier weken ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tljolen 2 te Tholen. Tevens kan het vooront werp worden ingezien op de gemeentelijke website www.tholen.nl, onder de rubriek Actueel, subrubriek Bekendmakingen, onderdeel Bestemmingsplannen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tij dens kantooruren bellen naar de heer drs. ing. G.H. Kooiker, tele foonnummer 0166-668302. Ingezetenen en natuurlijke en rechtspersonen, die in de gemeente een belang hebben kunnen, indien zij daartoe aanleiding zien, schrif telijk inspraakreacties indienen omtrent deze bestemmingsplanherzie ning. Schriftelijke reacties kunnen gedurende de termijn van terinza gelegging naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen, Postbus 51 te 4690 AB Tholen, gestuurd worden. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 12 - 2009. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van alge meen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van de gemeenteraad van 12 november 2009 tot vast stelling van de Verordening afvalstoffenheffing 2010. Deze verordening treedt in werking met ingang van de achtste dag na publicatie van deze bekendmaking. Toelichting: Het tarief voor de afvalstoffenheffing voor een meerper- soonshuishouden wordt met ingang van 2010 verhoogd met 9,00 naar 264,00 per jaar. Het tarief voor een eenpersoonshuishouden wordt verhoogd met 6,00 naar 198,00 per jaar. 2. De besluiten van de gemeenteraad van 10 december 2009 tot vast stelling van de onderstaande verordeningen: a. Verordening onroerende-zaakbelastingen 2010; b. Verordening lijkbezorgingsrechten 2010 (inclusief Tarieventabel); c. Legesverordening 2010 (inclusief Tarieventabel); d. Verordening liggeld pleziervaartuigen 2010. Ten aanzien van de Legesverordening 2010 en daarbij behorende tarieventabel geldt dat titel 2 (Dienstverlening vallend onder fysieke leefomgeving omgevingsvergunning) van de tarieventabel in wer king treedt op het tijdstip waarop de Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Staatsblad 2008, 496) in werking treedt en het dan tot wet verheven wetsvoorstel Invoeringswet Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Kamerstukken 31953) in werking treden. De datum waarop dit tijdstip valt is tevens de datum van ingang van de heffing voor die titel. Titel 3 (Dienstverlening vallend onder Europese dienstenrichtlijn) van de tarieventabel treedt in werking op 28 december 2009, deze datum is tevens de datum van ingang van de heffing voor die titel. De raad heeft een aantal in de gemeente Tholen geldende belasting verordeningen opnieuw vastgesteld. In deze verordeningen zijn de per 1 januari 2010 door te voeren wijzigingen in de tarieven ver werkt. De belangrijkste tarieven in 2010: De onroerende-zaakbelastingen (OZB) worden geheven van de eigena ren van woningen en van eigenaren en gebruikers van niet-wonin- gen. De heffingsmaatstaf voor de onroerende-zaakbelastingen is de woz- waarde. De woz-waarde die geldt voor het belastingjaar 2010 wordt begin 2010 aan u bekend gemaakt. De OZB wordt berekend naar een percentage van de waarde van de onroerende zaak. De tarieven 2010 zijn 'als volgt vastgesteld: a. voor de eigenaren van woningen 0,0827 van de waarde van de onroerende-zaak; b. voor de eigenaren van niet-woningen 0,1385 van de waarde van de onroerende-zaak; c. voor de gebruikers van niet-woningen 0,1120 van de waarde van de onroerende-zaak. De tarieven lijkbezorgingsrechten 2010 zijn aangepast aan het nieu we begraafplaatsenbeleid. De meest voorkomende tarieven bedragen in 2010: Soort recht Tarief 2010 Uitgifte van een eigen enkel diep graf (30 jaar) 1.500,00 Uitgifte van een eigen dubbeldiep graf (30 jaar) 3.000,00 Gebruiksrecht voor een algemeen graf (15 jaar) 850,00 Verlengen van een eigen graf (10 jaar) 500,00 Begraafrecht 650,00 Inschrijven eigen graven 30,00 Vergunning plaatsen grafmonument 120,00 Jaarlijks onderhoudsrecht voorwerpen op graven 44,00 Onderstaand een aantal verschillende vormen van dienstverlening met de daarbij vanaf 1 januari 2010 verschuldigde leges (ter vergelij king zijn ook de tarieven 2009 vermeld): Soort recht Tarief 2010 Tanef 2009 Huwelijksvoltrekking 318,00 €318.00 Uittreksel GBA 6.70 6,70 Paspoort 46,55 46,00 Nederlandse identiteitskaart (vanaf 14 jaar) 41,10 40.70 Nederlandse identiteitskaart (tot en met 13 jaar) 8,95 Rijbewijs 30,40 30.40 De leges zijn, met uitzondering van de leges voor reisdocumenten, ingaande 2010 niet verhoogd. De tarieven voor de reisdocumenten bestaan uit een gemeentelijk deel en een rijksdeel. Het rijksdeel is vanaf 2010 met circa 2,5 verhoogd. De tarieven voor de vaste ligplaatsen (abonnementen) en voor pas santen zijn verhoogd met 3 Nadere informatie inzake bovengenoemde belastingverordeningen wordt u desgewenst verstrekt door de afdeling Middelen, cluster Financiën en Belastingen, de heer H. van Vossen, telefonisch bereik baar onder nummer (0166) 668346. De besluiten treden in werking met ingang van de achtste dag na publicatie van deze bekendmaking. Register kinderopvang In dit register worden de instellingen voor kinderopvang vermeld, welke in de gemeente Tholen geregistreerd zijn op basis van de Wet Kinderopvang. Het gehele register is in te zien via de gemeentelijke website, www.tholen.nl. U vindt het register via "wonen en welzijn" en "onderwijs en kinderopvang". In dit register zijn per 7 september 2009 de volgende aanvullingen c.q. wijzigingen opgetreden: Met ingang van 7 september 2009 is Ria's Kinderdagverblijf gestart met buitenschoolse opvang in openbare school De Oosterscheldeschool, Watertorenstraat 6 te Scherpenisse. Met ingang van 10 februari 2009 is Toerdeloo Kinderopvang, locatie Scarpejaantjes Watertorenstraat 8 te Scherpenisse gestart met dagop vang voor 15 plaatsen. Er is een melding binnengekomen van Toerdeloo Kinderopvang dat zij op de locatie kinderdagverblijf Scarpejaantjes voornemens zijn met ingang van januari 2010 te starten met buitenschoolse opvang. Met ingang van 1 januari 2010 start Toerdeloo Kinderopvang, locatie Brede School, Schoolstraat 34-40 te Sint-Annaland met kinderdagop- vang voor 16 plaatsen en buitenschoolse opvang voor 70 plaatsen. Met ingang van 1 januari 2010 start Toerdeloo Kinderopvang, locatie Schoolstraat 1 te Sint Philipsland met kinderdagopvang voor 10 plaatsen en buitenschoolse opvang voor 16 plaatsen. De inspectierapporten zijn in te zien via de website van de gemeente Tholen. Wijziging register kinderopvang Op basis van de Wet Kinderopvang dient ieder kinderdagverblijf mel ding te doen bij het wijzigen van activiteiten voor kinderopvang. In dit register heeft zich de volgende wijziging voorgedaan: Er is een melding binnengekomen van Toerdeloo Kinderopvang van het starten met buitenschoolse opvang in het pand van peuterspeel zaal De Scarpejaantjes, Watertorenstraat 8 te Scherpenisse. Het register Kinderopvang is in te zien op de website van de gemeente Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 14