'Handreiking ZLTO plattelands woningen Verkiezingskoorts Klippel als verloren zoon terug bij SGP 'Na vij te kwel in het zagers Rien van Dijke draagt bank over aan Marton Overbeeke SNS ^4 Re9ioBank Kantoor Sint-Annaland verhuist naar groter pand Donderdag 10 december 2009 Kassen aan de Mosselhoeksweg in Tholen De eigenaar van het kassencomplex aan de Mosselhoek- seweg in Tholen wil niet wachten tot de Tweede Kamer een wetsvoorstel aanneemt om nieuw te bouwen wonin gen in het buitengebied een 'plattelandsbestemming' te geven. G. Romme van Florestede uit Den Bosch die de kassen wil opruimen in ruil voor de bouw van vier bur gerwoningen, vraagt de gemeenteraad en b. en w. om nu al aan de slag te gaan. Maar dan met de juridische kaders die straks gaan gelden voor deze plattelandswoningen. EENDRACHTBODE, DETHOOLSE COURANT Bijzonder wrang Bij de volgende verkiezing gaat Rien Klippel via de zij deur af, voorspelde landelijk SGP-voorzitter Wim Kolijn uit Terneuzen in april 2006. Zijn voorspelling lijkt niet uit te komen. Integendeel. Als een verloren zoon wordt het RFT-raadslid uit Scherpenisse weer ontvangen bij de SGP. Wat in het voorjaar van 2006 gebeurde, is nog niet allemaal vergeten, maar wel vergeven. In elk geval door de bemiddelaars, het bestuur en de fractievoorzitter. Jaap Moerland en Josje Lindhout kweken zeeaas op land bij Stavenisse Na vijf jaar pionieren is het nu zo ver. Volgend jaar zo mer laten Jaap Moerland en Josje Lindhout bezoekers toe op hun zagerkwekerij Aquabaits aan de Nieuweweg in Stavenisse. Belangstellenden kunnen dan zien hoe de zagers in bassins op het akkerland worden grootge bracht. Het bedrijf zal enkele dagen worden opengesteld voor toeristen en andere geïnteresseerden. 3 i Windmolens Stemmentrekker Geen afvalwater Meer service Paardensport Tweede medewerker 'Plastic inzamelen is even wennen' De vestiging van de SNS Regio Bank in Sint-Annaland blijft bestaan, maar Rien van Dijke (61) stopt ermee. Per 1 januari draagt hij zijn onderneming over aan Overbee ke en Van Dijke Assurantiën, die in Poortvliet een soort gelijke bankvestiging heeft. Corné van Dijke, de zoon van Rien, komt in dienst van de nieuwe eigenaar. Het bankkantoor blijft voorlopig in de Schoolstraat, maar in het voorjaar van 2010 zal de SNS Regio Bank naar een groter pand elders in Sint-Annaland verhuizen. Daarover worden nog onderhandelingen gevoerd. I Bewoners moeten eventuele over- koord zouden gaan en hun bezwaren zouden intrekken. De eigenaar wil de ZLTO betrekken bij het opstellen van een huishoudelijk reglement. last van agrarische activiteiten dan moeten aanvaarden omdat ze nu eenmaal in het buitengebied wonen. In de commissie ruimte maakte de ZLTO onlangs bezwaar tegen het plan om er vier woningen te bou wen. Vier agrariërs in de buurt vre zen dat de nieuwe bewoners gaan klagen over overlast. Namens de ZLTO pleitte ir. P.A.M. Brouwer er voor de zaak op te schorten in af wachting van de regeling voor de plaltelandswoningcn. In de brief schrijft Romme dat de ZL TO daarmee een belangrijke handrei king heeft gedaan. Hij stelt dat de voorgestane ontwikkeling niet wordt geblokkeerd, anders zou de ZLTO 'een dergelijke suggestie niet doen.' Romme wijst er op dat er aan de nieuwe regeling voor plattelandswo ningen wordt gewerkt, maar dat dit 'doorgaans vertraging' geeft. Rom me vraagt de raad en het college om akkoord te gaan met een huishoude lijk reglement via een vereniging van eigenaren. Daarin moeten de ei genaren overeenkomen zich te ge dragen naar de spelregels zoals die te zijner tijd wettelijk zullen gaan gelden voor de plattelandswoningen. Volgens Romme is daarmee voor de ZLTO de kou van de lucht. .Voor ons als eigenaar en initiatiefnemer betekent dit dat onnodig oponthoud wordt voorkomen en wij voor het project niet verder met onnodige las ten worden geconfronteerd.' Eerder was die suggestie ook al in de commissie geopperd, maar vol gens Romme was toen niet duidelijk of de bezwaarmakers daar mee ak- Romme wijst er verder op hij sinds oktober 2007 in gesprek is met de gemeente. En dat een van de be zwaarmakers, E.W. van Dongen pas in december 2008 het akkerbouw bedrijf heeft gekocht. ,De gemeente was toen al meer dan een jaar met ons in gesprek over het toepassen van de ruimte-voor-ruimteregeling.' Hij voegt een kopie toe van de brief van 15 januari 2008 waarin b. en w. aangeven bereid te zijn mee te wer ken. .Van Dongen kon dus op mo ment van aankoop eenvoudig weten dat de gemeente positief stond te genover woningbouw aan de Mos- selhoekseweg.' Volgens Romme had Van Dongen zich van te voren moeten laten in formeren 'ingevolge de onderzoeks- verplichling die voortvloeit uit het burgerlijk wetboek'. Door dat na te laten heeft hij, volgens de brief schrijver, het aangegane risico 'op weinig genuanceerde wijze aan ons toegerekend.' Romme ervaart dat als 'bijzonder wrang op de lange en zorgvuldige voorbereiding van dit project.' Hij wijst er op dat hij de akkerbouwer toch tegemoet geko men is door de nieuwe woningen op 100 meter te situeren, terwijl maar 50 meter is voorgeschreven. Vanavond staat de herziening van het bestemmingsplan buitengebied op de agenda van de gemeenteraad. Gemeenteraadsverkiezingen 3 maart 2010 Jaap Moerland trekt de oogstmachine voort, de zagers vallen uit de trommel in de emmer. kokkels te proberen. „We hebben daarvoor Europese subsidie gekre gen om het project uit te voeren. We hebben kokkels ingezaaid. Al les werd bijgehouden en gemeten. Zoutgehalte, de zuurgraad, nitriet- en nitraatgehaltes, buitentempera tuur, watertemperatuur. Noem maar op. In begin ging alles dood." Op een gegeven moment was hel water zo zuiver dat het wel lukte. „In de winter hebben we er kokkels ingebracht uit de natuur. Na zes maanden was er jong broed geval len. Dus geboren in onze vijvers. Dat is nooit eerder ergens gelukt. Het was een leuk experiment. Een mooie bijkomstigheid, maar het ging er niet om met de kokkels ver der te kweken. Het is bewezen dat het gaat." Volgens een in april 2006 uitgege ven verklaring door de SGP-fractie tasten de geruchten over zijn thuis situatie de integriteit van de heer Klippel aan, als gevolg waarvan hij niet langer geloofwaardig kan func tioneren als raadslid namens de SGP. De fractie mag erop aange sproken worden, dat haar vertegen woordigers niet de schijn des kwaads tegen hebben.' t Na ,drie indringende gesprekken' werd Klippel uit de fractie gezet. Naast Kolijn was ook hoofdbe stuurslid Huib Uil uit Zierikzee in actie gekomen om de crisis binnen de Thoolse SGP op te lossen. Het lukte niet. Klippel, die eerst hele maal wilde stoppen, begon een ei gen lijst onder de naam Reformato rische Fractie Tholen (RFT). Volgens Kolijn was Klippel .niet langer van onbesproken gedrag' en daarom paste hij niet meer binnen de SGP-fractie. „De betrouwbaar heid en integriteit van de SGP-frac tie moet boven alle twijfel verheven zijn", was destijds de mening van Peter Hoek, die fractievoorzitter werd in plaats van Klippel. Die zeg de na 32 jaar zijn lidmaatschap op. Tien jaar was hij lid van de steun- fractie geweest, zestien jaar raadslid voor de SGP. De prive-aangclegenhcdcn die voor de SGP aanleiding waren voor het ingrijpen, waren volgens Klippel in de privesfeer opgelost. Hij ging als eenling aan het werk in de drie raadscommissies en de raadsverga dering, waarbij Klippel samen met ABT en CU oppositie voerde. Hij was kritisch ten opzichte van de voorstellen van b. en w. en kwam daarbij regelmatig in botsing met de coalitiepartijen, waaronder de SGP. Met verve vervulde Klippel zijn raadslidmaatschap en bijna vier jaar lang leverde hij volop zijn bijdrage aan de discussie. Met ABT en CU deed hij mee aan het onderzoek naar het tekort bij de nieuwbouw van het gemeentehuis. Verrassend genoeg wist Klippel als eenmansfractie za ken aan de orde te stellen, die de grote fracties over hel hoofd zagen. De overschrijding van de 22,5 Mw bijvoorbeeld bij de windenergie. Het RFT-raadslid speelde een hoofdrol bij de discussies over de windmolens in Stavenisse en Sint- Maartensdijk. Op een geg%en moment bleek Klippel niet meer alleen, maar was Rinus Griep uit Tholen zijn steunpi laar. De voormalig SGP-cr was lang geleden in zijn woonplaats al poli tiek actief, maar voor een verkiesba re plaats werd hij op een zijspoor gezet. De grootste SGP-achterban Tholen leverde na het vertrek van wethouder Van der Jagt geen verte genwoord i ger meer. Rien Klippel bleek bij diverse ver kiezingen veel stemmen te trekken. In 1994 en 1998 werden er zelfs voorkeursacties voor hem gevoerd. Toen werd hij met respectievelijk 281 en 476 stemmen als raadslid gekozen, hoewel hij beide keren op een onverkiesbare, zesde plaats stond. De verkiezing van Klippel ging toen ten koste van Jan-Kees Koopman uit Sint-Maartensdijk, wat binnen de partij voor commotie zorgde. De partijregels werden er voor aangepast om te zorgen dat niemand bij de SGP meer een voor keurszetel zou accepteren. Bij de laatste gemeenteraadsverkie zingen op 6 maart 2006 kreeg Klip pel 388 stemmen. Hij stond toen op de tweede plaats, direct achter lijst trekker en wethouder Karei Heij- boer. Nu de gemeenteraad volgend jaar 2 zetels extra krijgt en van 19 naar 21 gaat, zou de SGP op basis van de verkiezingsuitslag 2006 weer de grootste partij worden met 6 zetels. Dit inclusief de RFT-zetel. De vier raadsleden Peter Hoek, Jo- han Aarnoudse, Bert van Eenen- naam en Henk Geluk zijn opnieuw beschikbaar. Vermoedelijk wordt fractievoorzitter Hoek de nieuwe lijsttrekker en wethouderskandi daat. Rien Klippel komt dan mis schien als nieuwe fractievoorzitter terug als dat de voorwaarde zou zijn voor zijn terugkeer. De veelal vast houdende Scherpenissenaar, die zich niet zomaar van zijn stuk laat brengen, is voor de druk van het predikantentrio kennelijk gezwicht. Of het moet moeilijk geweest zijn om met dc RFT een kandidatenlijst te vormen, zodat de bemiddelings poging van de predikanten als een geschenk uit dc hemel kwam. In elk geval wekt de politieke transfer alom verbazing. Het zal ook even wennen zijn om een scherpe oppo sant straks in het coalitieblok terug te vinden, maar dal komt vaker voor bij [^.rtijen en raadsleden. y Moerland zal dc bezoekers dan la ten zien hoe de zagers of zeedui zendpoten worden geoogst. Met een machine die door hem, wadend door het water, wordt voortgetrok ken. En hoe uil microscopisch klei ne zaad- en eicellen een zager voortkomt. „We hebben het nu pas onder de knie," vertelt de 62-jarige ondernemer. Daarom willen ze ook nu pas met hun bedrijf naar buiten treden. Het is een vorm van 'zoute landbouw' waar steeds meer be langstelling voor bestaat van boe ren maar ook vanuit dc overheid. Dc provincie Zeeland stimuleert deze nieuwe vorm van aquacultuur. Het kweken van vis, schaal- en schelpieren en in het geval van Moerland ongelede dieren in kunstmatige omstandigheden. Het echtpaar leeft van de verkoop Een halfjaar geleden had Rien van Dijke nog niet gedacht dat hij na dc jaarwisseling zou stoppen. „Na 36.5 jaar heb ik geen hekel aan mijn werk, integendeel. Ik doe het van de zagers. De vraag naar aas blijft onverminderd' groot, zegt Moerland. „In de natuur zijn bijna geen zagers meer te steken." De zagers worden gebruikt als zeeaas voor de sport visserij. Moerland le vert het aas voornamelijk aan de hengelsportwinkels in de regio. Bij Aquabaits worden de bassins niet gevuld met zout Oosterschel- dewater, maar met zout grondwa ter, ook al ligt het bedrijf maar op een steenworp afstand van dc zee arm. „Het grondwater hier is net zo zout als het water in de Ooster- schelde, maar het is ook heel zui ver. En dat is het grote voordeel. Als je water uit de Oosterschelde gebruikt, haal je ook allerlei andere organismen binnen. Nu niet. Het is een uniek systeem." Toen Moerland met de kweek van graag en in al die jaren heb ik nooit hoeven te verzuimen. Mede dankzij mijn vrouw die allerlei hand- en spandiensten verleende, heb ik dit werk ook zo kunnen de zagers begon, voerde hij met een giertank zeewater aan voor de vijvers. „Maar dan haal je ook zee pokken, mossel- en kokkelzaad binnen. Dat is niet de bedoeling. Daarom zijn we naar de zoute bronnen gaan zoeken." Waar die zich bevonden wist de ondernemer niet. „Het stond niet op de kaart." Om die reden was het wel lang zoeken naar een bron met het juiste zoutgehalte, zegt hij. Op vier plaatsen op het perceel hebben ze gaten geslagen om het geschikte water te vinden met hetzelfde chlorideghaltc als het Oostcrschel- dewater. Het opgepompte water wordt door de bassins .geleid en na zuivering door een zandfilter en biofilter met bacteriën weer hergebruikt. Het is een gesloten systeem. Er is geen afvalwater. In de bassins ligt een laag zand op een bodem van folie waar de dieren in leven. Het water in de vijvers staat ongeveer dertig centimeter hoog. Vierentwintig uur wordt het water door de bassins ge pompt. doen, Als je echter naar de 62 gaat, dan ga je overwegen hoe je bedrijf in de toekomst verder zal gaan. Het zat er niet direct in dat we in onze familie een opvolger zouden krijgen. Onze zoon Marnix deed het bankwerk op vrijdag avond om als achterwacht bij te blijven, maar hij wilde er niet zijn hoofdberoep. Corné (22) had die interesse wel. maar zo'n overname vergt een flinke investering. In de regelmatige contacten met onze collega Marton Overbeeke kwam die situatie begin september ter sprake en toen raakte alles in een stroomversnelling." Rien van Dijke wilde zijn 1300 klanten namelijk niet zomaar los- Vóór het oogsten haalt Moerland met een grote hark het groen van de bodem. Om de zagers uit de zandlaag te halen, gebruikt Moer land een speciale machine die hij langzaam over de bodem trekt. Met een pomp wordt er lucht in de bo dem geblazen. Vervolgens wordt de los gespoten bodem met daarin de zagers opgezogen. Via een buis worden ze omhoog gebracht naar een trommel met gaatjes. Het water stroomt er weer uit, de zagers blij ven er in achter en worden in een emmer achter dc oogstmachine op gevangen. Dc zagers zijn ongeveer tien tot vijftien centimeter lang. Josje (53): „Ze kunnen wel 30 tot 40 centime ter worden, maar de hengelaars hebben liever deze maat. Die kun nen ze makkelijk aan de haak doen. De grote moeten ze in stukken snij den." Dc dieren krijgen visvoer dat ook aan karpers of forellen worden ge geven. „Belangrijk is dat het voer zinkt. Wc hebben verschillende soorten uitgeprobeerd." Op elke vijver staat een pomp die ongewenste bacteriën verwijdert, zogeheten eiwitafscheiders. Die laten. Ze moesten in even goede handen overgaan. „Mijn grote wens was dat de SNS Regio Bank voor Sint-Annaland behouden bleef, want we hebben heel veel gemakkelijke en ook zeer trouwe klanten. Voor de dorpsgemeen schap is behoud van zo'n voorzie ning ook belangrijk. Mijn tweede wens was dat Cornc bij Marton in dienst zou komen en voor beide wensen openden zich mogelijkhe den. Toen kon ik me ook vinden in een overdracht per 1 januari." De familie Van Dijke heeft al sinds 1945 een bankfiliaal in Sint- Annaland. Dc vader van Rien zette dat werk in 1945 voort van Kees Verhoole. De Nederlandse Mid- zijn van groot belang om het water zuurstofrijk te houden. Ze werken ook dag en nacht en halen de vuile deeltjes uit hel water. Als zwarte wachters slaan ze op een rij langs de bassins. Maar in dc zomer verft Moerland ze wit om ze te koelen als ze in de felle zon staan. „We hebben veel uit moeten vinden. Daarom duurt het zo lang voordat je het onder de knie hebt. Ik verge lijk het maar met een vliegtuig. Hoe lang heeft dat wel niet ge duurd voordal de eerste echt dc lucht in ging." Moerland heeft ook een laboratori um. Daar bekijkt hij door middel van de microscoop de ei- en zaad cellen van de zagers. Of ze rijp zijn voor bevruchting. Eén vrouwtje heeft een miljoen eicelletjes. Jaap: „Als dc bevruchting lukt, dan zie je de celdeling. Het bevruchten lukte in hel begin niet. We wisten niet hoe dat ging. Daar hebben we een heel jaar mee verloren." Als de voorplanting mislukt, dan kan Moerland een beroep doen op een Engels bedrijf die jong broed aan kan leveren. „Dat geeft ook aan hoe risicovol het is. Op deze manier kunnen we het risico sprei den. We voorkomen daarmee dat we een jaar niks hebben." Nadat de eieren zijn uitgekomen, gaan de dieren de vijver in. Ze worden als het ware ingezaaid. Maar ook geteld. Josje: „De eerste zes weken zijn spannend. Je ziet niks. Dan vraag je je af of ze het hebben overleefd. Dan pas ga je monsters nemen." Als ze een korreltje voer op dc bo dem heel langzaam zien bewegen, dan weten ze dat de zagers er aan zitten te eten. Na een maand of zes zijn de zagers 3 tot 5 gram en 10 tot 15 centime ter lang. Geschikt voor de verkoop. De lengte is vooral geschikt om tong mee te vangen. Aquabaits heeft ook regelmatig be zoek van vertegenwoordigers van de Hogeschool Zeeland. Docenten en studenten van de studierichting aquatische ecotechnologie waren benieuwd naar de kweek van za gers met zout grondwater. Ze vroe gen Moerland om het ook eens met denstands Spaarbank in Sint-An naland floreerde en kwam wat spaargeld betreft in de top drie van Nederland. Dc NMS veranderde in Regiobank en twee jaar geleden verkocht het ING-concern de for mule aan SNS. Elke morgen was zijn kantoor in de Schoolstraat open en op vrijdagavond. Het bleek in een behoefte te voorzien. „Veel ouderen inmiddels, maar toch ook jongeren kreeg je er als klant bij. Je kent ze allemaal. Meer dan negentig procent komt uit Sint-Annaland, maar ik heb ook klanten in Limburg en Fries land. Al die 36.5 jaar hebben we de wind meegehad en niet te ver geten de zegen van boven!" De SNS Regio Bank gaat niet al leen verder in Sint-Annaland, maar gaat komend voorjaar de vleugels ook uitslaan. „Marton Overbeeke doet immers ook in hypotheken en verzekeringen, naast dc spaar- en betaalmogelijkheden, dus er komt een aanvulling van de dienstverle ning in het dorp en daar is best be hoefte aan", zegt Rien van Dijke. Tol twee jaar geleden, toen de Re giobank werd overgenomen door de SNS, deed hij op bescheiden schaal aan hypotheken. „De klan ten schonken mij het vertrouwen, maar ik heb er nooit actief mee ge werkt. In mijn kantoor is er maar plaats voor 1 bureau, maar voor de nieuwe huisvesting wordt aan 200 m2 gedacht. Dan heb je een kan toor waar meerdere bureaus kun nen staan en dan kun je een com plete financiële dienstverlening onder 1 dak aanbieden. Sint-Anna land kan er alleen maar mee voor uit gaan. Er komt meer service in het dorp!" Naast de SNS heeft Sint-Annaland ook nog een Rabobank en een ING-kantoor (postkantoor) met geldhandelingen, waarmee het dorp rijk voorzien is. Marton Overbeeke greep de kans om het goedlopende kantoor van zijn col lega Rien van Dijke over te ne men, echter met beide handen aan. „Dit is een mooie kans voor ons en een welkome aanvulling. Van oudsher hebben we goede banden met Sint-Annaland via onze voor malige medewerker Jo Vermaas, die inmiddels met pensioen is. We hebben hier al heel veel verzeke- rings- en ook wel hypotheekklan- tcn. Sint-Annaland is qua leven digheid en ondernemerschap niet onbelangrijk en daarom willen wc hier graag zitten, naast onze vesti ging in Poortvliet, die gewoon open blijft." Twee jaar geleden nam Overbeeke Moerland ziet de kweek als zoute landbouw. „Net als een boer heb ben we in de zomer veel last van groen. En net als een boer moet ik het zien weg te halen. Als ik dat niet doet, kunnen de zagers niet bij het bladgroen, de draadalg, waar ze van eten. We bekijken of wc het groen er mechanisch uit kunnen halen want sproeien kan ik niet." Met een hark haalt Moerland het groen weg. Elke keer voordat er geoogst wordt. De gevangen zagers worden boven een bak water op roosters gelegd. Ze kruipen door de gaatjes en vallen in het water. Het groen blijft op de roosters achter. Ze gaan in het water naar de klan ten toe. Het echtpaar heeft er dc handen vol aan en woont bij het bedrijf om de pompen en de bassins in de gaten te houden. Het terrein is voorzien van camera's om indrin gers op een afstand te houden. Om te ontspannenn is er nog wel tijd voor de paardensport. Moer land is springruiter en pakt nog regelmatig een concours mee. Moerland: „Met het kweken zijn we dag en nacht mee bezig. Dit kun je er niet zomaar bij doen. Daarom lukt het ook. Het is net als met een concours, je moet de laatste hindernis zien te halen." de Regiobank van Gerard Goede- gebuure in Poortvliet over, dus hij heeft al ervaring met de overkomst van nieuwe klanten. Zijn bankbe drijf groeit door de overname van Rien van Dijke straks enorm hard. Er is sprake van een ruime verdub beling. Tijdelijk blijft de SNS Regio Bank nog in het bestaande kantoor in de Schoolstraat met dezelfde ope ningstijden, maar in de loop van het voorjaar verandert dat. In die nieuwe situatie vervalt de vrijdag avond, maar het kantoor zal wel 's middags open gaan. naast de mor gens. Naast Corne van Dijke komt er dan ook een tweede medewer ker. Corne van Dijke, die 's morgens al geruime tijd dienst doet en 's avonds een opleiding volgt voor het bankwerk - naast zijn cursus sen voor de brandweer - werkt 's middags nog bij energiewinkel BCON. Vanaf 1 januari is hij vol ledig voor de SNS Regio Bank be schikbaar. Rien van Dijke gaat na de jaarwis seling ook nog niet stilzitten, want zijn andere halve baan als boek houder bij aardappelhandel Bijl blijft hij nog doen. Na 64 jaar is de familie Van Dijke echter straks niet meer als eigenaar betrokken bij de bank. „Als je met nieuwe huisvesting kunt slagen, waarom zou je dan nog een jaar wachten met stoppen. De mogelijkheden dienen zich nu aan", aldus Rien van Dijke. Het inzamelen van plastic loopt nog niet helemaal vlekkeloos. In het buitengebied worden dc grijze em mer en de zakken met kunststof op één dag opgehaald, maar niet tege lijkertijd. M.J. Klippel (RFT) wees daar onlangs op in de commissie ruimte, ,,'s Ochtends wordt het huisvuil opgehaald en ook dé plas tic zak buiten gezet. Als het huisvuil is opgehaald, rijdt de vuilniswagen door. De mensen zetten dan hun plastic zak weer binnen. Als de wa gen dan later op de dag langskomt voor het kunststof, dan zijn ze weg." Ook H. Nicuwenhuis (PvdA) merk te op dat er nog enige verwarring heerst over het ophaalschema in dc bebouwde kom van Tholen. „Het is opvallend dat een aantal Tholenaren niet goed lezen. Het is al een paar keer gebeurd dat er zakken buiten stonden bij de grijze containers." Rien van Dijke rechtsgeeft na 36,5 jaar de vlag over aan Marton Overbeeke. De SNS Regio Bank blijft echter gehandhaafd in Sint- Annaland en Corne van Dijke Minks) komt in dienst van de niewe eigenaar f De zagers zijn na de oogst 10 tot 15 centimeter lang.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 3