THOLEN Uitvoering gladheidbestrijding Vacature jongerenraadslid voor jongerenraad Tholen Alzheimer Inn Tholen Openbare bekendmakingen jeugd vgfctt Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 50 Donderdag 10 december 2009 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Een raad waar. Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u con tact opnemen met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. - Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte wel kom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het ser vicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1.U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abonnement hebben op de Eendrachtbode, kun nen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gratis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen intemet-aansluiting hebt, op papier via de brievenbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166-657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Tegen het eind van 2009 begint het weer kouder te worden. Dit houdt in dat de kans op gladheid toeneemt. Bij het bestrijden van de gladheid heeft de gemeente onderscheid gemaakt tussen le en 2e urgentiewegen. Ie urgentie De volgende wegen worden ingedeeld bij de le urgentie: alle 50 km wegen, alle fietspaden en bedrijventerreinen. Verder de ontsluitingswegen, de aanrijroutes nabij de scholen en vertreklocaties van hulpverleningsvoertuigen. 2e urgentie. Alle overige straten in de kernen krijgen een 2e urgentie. Dat betekent dat er hier minder wordt gestrooid. Alleen, wanneer er sprake is van sneeuwval van enige betekenis of ijzel zullen deze stra ten gestrooid worden. De strooiactie zal aanvangen nadat de le urgentie gereed is. Bij opvriezen van natte weggedeelten waarvan verwacht wordt dat dit van korte duur is zal het tijdelijk glad kunnen zijn. Dus als u van huis vertrekt, bent u dan op de straten van de 2e urgentie alert op gladheid. Als u wilt weten wat de le urgentiestraten zijn, kunt u terecht op de website van de gemeente Tholen www.tholen.nl. Voor de jongerenraad van Tholen zijn we op zoek naar een enthousiaste jongere tussen de 12 en 23 jaar die plaats wil nemen in de jongerenraad J0TH. Als jongerenraadslid van de jongerenraad J0TH: Geef je advies aan B&W over zaken die jongeren raken in de gemeente Tholen! Dit gebeurt gevraagd en ongevraagd; Draag je zelf ideeën aan op het gebied van jeugdzaken binnen de gemeente Tholen; Organiseer je met het hele team activiteiten voor de jeugd op de 9 kernen van de gemeente Tholen. De gemeente Tholen biedt jou: Een mogelijkheid om iets voor de jeugd van Tholen te beteken samen met een enthousiaste groep jonge ren; Teambuildingsactiviteiten om van de jongerenraad een goed team te maken; Verschillende trainingen om het werk in de jongerenraad mogelijk te maken; Alle onkosten die je maakt worden vergoed; Begeleiding door de jeugd- en jongerenwerkers van de gemeente Tholen. Voor vragen kun je contact opnemen met leden van de jon gerenraad (joth@tholen.nl) of met Ingrid Bras (jongerenwerker gemeente Tholen) via telefoon nummer: 06- 51776440. Lijkt het jou leuk om iets te betekenen voor de jongeren van de Gemeente Tholen en denk jij dat je een bijdrage kan leveren om Tholen nog leuker te maken stuur dan een mailtje vóór 18 december 2009 naar ibr@tho- len.nl. Voor wie? De Alzheimer Inn is een laagdrempelige ontmoetingsplaats voor dementerenden, hun familieleden, mantelzorgers, hulpverle ners, vrijwilligers en andere belangstellenden. Waarvoor? De bezoekers kunnen ongestoord en informeel met elkaar pra ten, ervaringen uitwisselen en hulpverleners en deskundigen consulteren. Iedere bijeenkomst heeft een thema en een stukje ontspanning in de vorm van muziek. Wanneer? De eerstvolgende bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 11 decem ber a.s. en heeft als thema: Als het thuis niet meer gaat Een ervaringsdeskundige vertelt over de dilemma's voorafgaan de aan de opname van haar echtgenoot. Henny Pons vertelt over mogelijkheden van de dagopvang en de gang van zaken bij een definitieve opname. Jacqueline Heijboer en Anja van Damme vertellen over opvang door vrijwilligers en respijtarran- gementen. Waar? De Alzheimer Inn wordt gehouden in de recreatiezaal van Dalemhof in Tholen. Aanvang 14.00 tot 16.00 uur. Muziek wordt verzorgd door Rob Durand op gitaar. U hoeft zich van te voren niet te melden. De toegang is gratis evenals de koffie en thee. De Alzheimer Inn is een initiatief van de Alzheimer werkgroep Tholen, de Vrijwillige Thuiszorg/Steunpunt van de gemeente Tholen met medewerking van zorgcentrum Ten Anker. Tnr BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Geulweg 35 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een loods. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 21 december 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 17 en vrijdag 18 december 2009 ter inzage in de publieke leesruim- te van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zoge naamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Industrieweg 6 te Sint Philipsland: het gewijzigd uit voeren van een vergroting van de machineberging: verzonden 30-11-2009. - Prins Bernhardstraat 49 te Stavenisse: het verande ren van de voorgevel: verzonden 30-11-2009. - Veerdijkseweg 4 te Scherpenisse: Het plaatsen van een overkapping: verzonden 30-11-2009. - Nijverheidsweg 10 Pluimpotweg 48 te Sint- Maartensdijk: het bouwen van een bedrijfspand: ver zonden 30-11-2009. - Koningin Julianastraat 69 te Tholen: het veranderen van de kozijnindeling van de voorgevel: verzonden 01-12-2009. - Mosselhoekseweg 7 te Tholen: het bouwen van een bedrijfsloods: verzonden 02-12-2009. - Brugstraat 25 te Tholen: het oprichten van een woning in bestaande zolderruimte: verzonden 03-12- 2009. - Slabbecoornweg 1 te Tholen: het plaatsen van een slibbuffertank: verzonden 03-12-2009. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. 0NTHE.F FINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffingen van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunningen te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouw vergunning met toepassing van: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening; Rijksweg 5 te Sint Philipsland: het uitbreiden van een bedrijfswoning (2009-1185); Nieuwlandseweg 246 te Sint-Annaland: het plaat sen van een tuinhuis (2009-1252); 's-Gravenkreek 21 te Sint-Annaland: het vergro ten van een woning (2009/1141); Vanaf 11 december 2009 tot en met 21 januari 2010 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouw vergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbe schikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschik king naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling ver gunningen en handhaving, telefoon: 0166- 668562/668363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende beschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aan leiding van de ontwerpbeschikking, dat zij ontheffing van de geldende bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwver gunning met toepassing van: Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening: Mosselkreekweg 32 te Sint Philipsland: het oprichten van een berging (2009-1006); Vanaf 11 december 2009 tot en met 22 januari 2010 ligt de beschikking ontheffing en bouwvergun ning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen voornoemde verleende beschikking ontheffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd wor den gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 27 november 2009 besloten een gehan dicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 december 2012 aan de overzijde van het pand Schoolstraat 43 in Sint-Annaland voor Thomas van Maren. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 2 december 2009 besloten: 1. de gehandicaptenparkeerplaats bij het pand Brugstraat 5 te Tholen ten behoeve van de heer K.H. Weber tot 1 februari 2014 opnieuw te reserveren; 2. een gehandicaptenparkeerplaats in één van de par keervakken aan de achterzijde van het pand Mossellaan 42 in Tholen te reserveren tot 1 november 2013 voor Danique Zwaai. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelij ke ordening (Bro) maken burgemeester en wethouders van Tholen bekend dat zij het bestemmingsplan Tholen Noord in voorbereiding hebben. Het betreft een bestemmingsplan welke tot doel heeft het bedrijven terrein Noord te Tholen deels te transformeren tot woningbouw en deels een actualisering van het bestaande bedrijventerrein. Het voorontwerpbestem mingsplan zal omstreeks december 2009 ter inzage worden gelegd. Op grond van artikel 1.3.1, tweede lid, Bro wordt hier gemeld dat met betrekking tot het genoemde plan op dit moment nog geen inspraakreacties naar voren kun nen worden gebracht. Ook liggen nu nog geen stukken ter inzage. Onafhankelijke instanties worden nu nog niet in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over het plan. Inspraakreacties kunnen pas door een ieder naar voren worden gebracht gedurende de ter mijn dat het voorontwerpbestemmingsplan ter inzage wordt gelegd. De kennisgeving van de ter inzage leg ging van het voorontwerpbestemmingsplan Tholen Noord wordt omstreeks december 2009 gepubliceerd in de rubriek Tholenderwijs van de Eendrachtbode en op de gemeentelijke website. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer drs. ing. G.H. Kooiker via telefoonnummer 0166 - 668 302. jongerenorganisatie Tholen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 11