Sint komt in winderig Flupland aan O Plaatselijk nieuws ZIE VERDER PAGINA 14 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 3 december 2009 Loods aangepast Nieuwe indeling gevel Huis Luchtenburgseweg Fietsen Vliethof Brandalarm Conciërge Regenboog neemt afscheid Rommelpot maken Kerstconcert Jeugddienst in Ichthuskerk Luten wint klaverjassen Nieuwe bezorger Koelmeubels Hollaere Keuken in garage 'Dorpje' aan Kalisbuurt Femke is voorleeskampioen Snerttocht Sinterklaasmiddag Kruf wint biljarten Autoinbraak. Schoorsteenbrand Nieuwe schuur Woning groter Brandalarm op flirtavond Huis op plaats schuur l Geslacht in eigen slagerij Geluid Wellevaete Beroep Brainstorm over bevrijding Stem op dominee Kap op garage Herbenoeming Camera's bij nertsen Bos moeilijk toegankelijk Erker seniorenwoning Zangavond Verbindingsweg Vrouwen op opfriscursus Dartstoernooi Huizen Prins Frisohof Nieuwe loods 'Mooi buurtje' Overtredingen Noordstraat Drie partijen schaak Excursie met snert Dobbelen om cadeaus Andere diaken Afwijkend grafmonument Tholen De firma Van Trier heelt liet plan voor de houw van een loods op Wel gelegen II aangepast. De onderne ming deed dat op het verzoek van de welstandscommissie. Er komt nu een rechthoekige plattegrond. In de eerste tekening zat een schuine wand die de lijn van het terrein volg de. In de hoek van het pand komt een stalen kader met glas waarop ook de naam van het bedrijf wordt verwerkt. Welstand vond het een 'in teressante verbetering.' Aan de Kon. Julianastraat 69 wil J. de Heer-Bijl de voorgevel wijzigen. Er komt een 'terugliggend profiel', in gebroken wit en donkergroen. De welstandscommissie ging er onlangs mee akkoord. Aan de Simon Lindhoutstraat 14 en 16 willen L. de Jonge en I.L. Hage hun woningen vergroten voor de bouw van een badkamer. Ook daar had de commissie geen moeite mee. En C. Verkcrke wil achter zijn wo ning aan de Molenvlietscstraat 17 een serre bouwen van bijna 3,5 bij 3,5 meter. Door de goot inpandig te maken kan de schuur van de familie Van de Merbel aan de Luchtenburgseweg op de erfgrens komen te staan. Dal ad vies kreeg mevrouw Van de Merbel onlangs van de welstandscommissie na het zien van de tekening van de nieuw te bouwen woning en schuur/garage. Volgens het bestem mingsplan kan de schuur/garage een meter van de erfgrens worden ge bouwd, of tot op de erfgrens. In dat geval steekt de goot echter in de tuin van de buren. Om dat te voorkomen kan de goot inpandig worden ge maakt, zei voorzitter M. Onrust. Zc was blij met liet advies. De gemeente gaat bij de Vliethof méér stallingruimte maken voor fiet sen. Dat is nodig omdat veel scholie ren de bushalte bij dit complex ge bruiken. Dagelijks slaan hier dan ook tientallen fietsen op de stoep. Met de aanleg is 17.000 euro ge moeid. De brandweer nikte maandagoch tend rond kwart over elf uit voor een brandalarm bij Nestaan Holland aan de Slabbecoornweg 31. Hel bleek een loos alarm. Afkomstig uit een ruimte naast de losruimte. Volgens brandweercommandant J. de Feijter reageert de brandmelder in deze ruimte niet op het stof dat vrijkomt. In de ruimte ernaast wel. Omdat de deur naar deze ruimte openstond, ging het alarm af. Zaterdag ging liet korps naar Ten Anker na een melding rond kwart voor drie. Het bleek loos alarm. Er waren werkzaamheden, maar verge len was de brandmelder af te zetten. Huigje Vroegop neemt afscheid als conciërge van basisschool De Re genboog. Ze is in 1992 in dienst gekomen bij de vereniging voor protestants christelijk onderwijs (VPCO) en kort daarna trad ze in dienst bij de basisschool. Op 11 de cember neemt ze afscheid van het personeel en op 18 december van de kinderen. Ati Wcstra neemt haar taak over. De stichting STAD organiseert op 15 december van zeven uur tot half negen 's avonds een rommclpotma- kerij in Mculvliet. Stichting STAD wil hiermee alle kinderen en hun ou ders de kans geven om een goed werkende rommelpot te maken voor oudejaarsdag. Er zijn begeleiders aanwezig die ondersteuning bieden bij het maken van een rommelpot. STAD zorgt voor het vel, stokje, touw en blik. Er worden tijdens de avond ook oudejaarslicdjes gezon gen. Mission Music concerten organi seert op 19 december een kerstcon cert met het Urker Mannenkoor en Jigdaljahu in de Grote Kerk. De mannen van Soli Deo Gloria zingen o.l.v. Jaap Kramer, en hel jongeren koor slaat o.l.v. Willem Arie den Hertog. Lennart Morce begeleidt op vleugel en Jaap Kramer op orgel. Het concert begint 's avonds om half acht en kaarten zijn te koop bij de organisatie en bockhandel Oost- dijk. 'Mens, waar ben je?' is het thema van de jeugddienst die zondag om vijf uur wordt gehouden in de Ich thuskerk. Ds. Krügcr uit Baren- drecht gaat de dienst voor. Het the ma gaat over het zoeken naar God. Dit kan volgens de kerk op vele ma nieren, zoals in een gebed. Er wordt onder meer besproken waarover kan worden gebeden en hoe je weet of je gehoord wordt. t Peter Luten heeft de wekelijkse par tij van klaverjasclub Stad Tholen ge wonnen. Hij speelde 5904 punten bij elkaar. 56 punten meer dan Martin van Deurscn die als tweede eindig de. Stoffel Schot werd derde met 5569 punten. Janet Deurloo eindigde met 5429 punten op de vierde plaats en Kees Schot werd vijfde met 5019 punten. De club houdt op 19 decem ber haar jaarlijkse kersttoernooi. Op geven kan voor 18 december via te lefoonnummer 06-41861602. Oud- Vossemeer Dhr. B. Walraven uit de Heerman straat neemt met ingang van deze week de bezorging in Oud-Vossc- meer over van mevr. J. den Ouden. In verband met een andere indeling kan het zijn dat de abonnees de Ecn- drachtbodc op een ander tijdstip ont vangen dan ze tot nu toe gewend wa ren. Mevr. Den Ouden wordt hartelijk bedankt voor de bijna veer tien jaar dat zij de lezers elke don derdagmorgen van de Eendrachtbo- de heeft voorzien. B. en w. verlenen medewerking aan een nieuwe economische drager aan de Hollaereweg 9, waar nu een land- bouwschuur staat. Van der Harst, die voorheen een bedrijfspand had op Welgelegen in Tholen, wil in de landbouwschuur een opslagruimte en een werkplaats voor montage en reparatie van koelmeubelcn en koel- tafels voor de horeca beginnen. Ben w. treden op tégen de eigenaar van een woning aan de Van Over- veststraat waar de garage ingericht blijkt te zijn als een professionele keuken, vergelijkbaar met een hore- ca-inrichting. Het gaat om bedrijfs matig gebruik ten behoeve van een bedrijf dat etenswaren verkoopt. Dat is in strijd met bestemmingsplan Kom. B. en w. hebben de eigenaar aangeschreven om de illegale activi teiten te stoppen. Als dat binnenkort niet gebeurt, moet hij een dwangsom betalen. Aan de Kalisbuurt 1'8 wil-H. van Twillert w:il zijn woning-vergroten. De welstandscommissie ging er 'ge- Iet op de situatie" mee akkoord. Niet van harte. De eigenaar wil de nok verhogen, plus een uitbreiding aan de achterzijde. Volgens voorzitter M. Onrust kan dat alleen met een Fran se kap, maar vertoont de uitbreiding 'onderling geen samenhang.' „Dit is het hoogst haalbare, maar het wordt op deze manier een dorpje." Femke Goedegebuurc is donderdag voorleeskampioen van Die Heene- trechtschool geworden. De groep 8- leerlinge gaat de school vertegen woordigen tijdens de nationale voorleeswedstrijd. Zij las voor uit het boek Hoe overleef ik een gebro ken hart? van schrijfster Francine Oomen. Alle kandidaten hebben eerst in de klas geoefend en kregen daarbij ad viezen en bruikbare tips van hun klasgenootjes. Het gemiddelde cijfer van de klas en de beoordeling van een 'echte' jury, bestaande uit de heer en mevrouw Vroege mevrouw Nijssen en mevrouw Aarnoudse, hebben tenslotte de winnaar naar vo ren gebracht. De deelnemers gingen niet met lege handen naar huis. Zij kregen allemaal een setje pennen. De winnaar kreeg een oorkonde mee. Wandelsportclub Vosmeer organi seert op 29 december een snerttocht. Starten kan vanaf half zeven 's avonds vanuit de Vossenkuil. Hel thema is winterwondcrland naar het idee .van Vossemeer 600. Versnape ringen en spelletjes zijn een vast on derdeel bij de wandeltocht van vijf kilometer. Er wordt gestart in groe pen en daarom vraagt de organisatie of deelnemers tevoren willen in schrijven. Daarbij dient de leeftijd van de jeugdige wandelaars door te worden gegeven, zodat de jongste groepen als eerste kunnen starten. Voorinschrijven kan tot 28 december bij Leen Plandsoen, tel. 672953. Er kan bij de start ook worden inge schreven maar dan moet rekening worden gehouden met een latere starttijd. Zelf een groep samenstel len van ongeveer tien personen kan ook. Het streven is om na elke 10 minuten te starten. Aan het eind van de tocht is er snert in de Vossenkuil. De tocht gaat ook bij guur weer door. De wandelaars worden ver zocht lichte kleding te dragen en eventueel een veiligheid hesje aan te trekken en een zaklantaarn te ge bruiken. De. FNV bouw houdt zaterdag een sinterklaasmiddag voor de kinderen van haar leden. De vakbond doet dat elk jaar in de Vossenkuil. Het pro gramma begint om half twee en ein digt om vijf uur. De kinderen krijgen 4 een voorstelling van een clown te zien en daarna delen sint en piet ca deautjes uit. Aan het eind van de middag krijgen ze een snoepzak mee naar huis. Jeffrey Kruf heeft vrijdag de kortste partij gespeeld in de onderlinge bil jartcompetitie van Keu's Zat. Hij deed dat in 19 beurten en een gemid delde van 1,526. Uitslagen: A. Ha- vermans-J. Kruf 5,87-10; M. Hom- mcl-B. Suurlant 6-10; M. Reijngoud-T. van Micrlo 3,6-10; P. Potappel-P. de Ronde 10-6,8; N. Rooijakkers-R. d<fJonge 7,333-10. Een radio/cd-spcler, ongeveer 15 cd's, een paraplu, een zonnebril en een tas was de buit bij de inbraak in een auto in de Bou Kooij manstraat. Die is in de nacht van zaterdag op zpndag opengebroken. De tas is later met inhoud en onbeschadigd terug gevonden in de Burgemeester Ver- sluijsstraat. De brandweer uit Tholen rukte zon dagavond uit voor een schoorsteen brand in de Bou Kooij manstraat. De hoogwerker uit Bergen op Zoom moest er aan te pas komen om de schoorsteen schoon te vegen. Vol gens brandweercommandant J. de Feijter h^d dat te maken met de vei ligheid. Voor zover bekend is er vol gens de Feijter 'in eerste instantie' geen schade aan de woning. Aan de Lcguitscdijk wil J. Heester- mans een nieuwe aardappelloods bouwen van 57 bij 20 meter. De loods krijgt een koelgedeelte met een overstek aan de voorzijde. Op de tekening stond dat de wand van de overstek een meter boven het maai veld begon. De welstandscommissie stelde onlangs voor om dit door te trekken. Volgens Heestérmans was dat geen probleem. Er werd ook overlegd over de kleur. Voor de wan den dacht de akkerbouwer aan groen en voor het dak aan grijs. Op het kleurmonster voor het dak stond groen, maar dat was grijs. Sint-Annaland De woning 's Gravcnkrcek 21 mag groter worden. B. en w. hebben be sloten om hieraan planologische me dewerking te verlenen en een ont heffingsprocedure te beginnen om in afwijking van het geldende bestem mingsplan toch te kunnen bouwen. De brandweer rukte vrijdagavond rond tien voor elf uit na een branda larm in de Wellevaete. Er bleek ech ter niets aan de hand te zijn. Een van de bezoekers aan de 'megafiirtnight' van het jeugd- en jongerenwerk had een handmelder ingedrukt, meldt brandweercommandant J. de Feijter. J.W. van Dricl overweegt om aan de Hocnderweg een schuur om te bouwen lol woning. De schuur staat tussen twee andere schuren, maar volgens het bestemmingsplan is het mogelijk. Van Driel liet zich bij de welstandscommissie infor meren naar de mogelijkheden, voordat hij besluit om de schuur aan te kopen. Hij had een schets- plan meegebracht. De toegestane goothoogle is zes meter. Voorzitter M. Onrust vroeg Van Driel .om een deskundig tekenaar in te schakelen om het plan beter te kunnen beoor- Maandag 7 t/m zaterdag 12 december Varkensschnitzels div. soorten 500 gram Nasi/bamivlees 500 gram Rundervinken 5 halen Varkensribbetjes 1kg Beenham 100 gram 1,39 Katenspek 100 gram 1,00 Leverkaas 150 gram 1,00 Preparé 100 gram 1,00 4,25 3,25 4 betalen 4,50 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 I I I I I I I I I I I Advertentie I.M. delen. Omdat bij de uitbreiding van De Wellevaete meteen akoestische maatregelen zijn getroffen, hoeft de gemeente die aanpassing niet meer te doen via het project wettelijke re gelingen. Het krediet daarvoor kan daarom met 3,5 ton worden ver laagd. en de lasten vallen blijvend 39.000 euro lager uil. De Hersteld Hervormde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op kandidaat G.A. van den Brink te Bunschoten. Uiterlijk zaterdag 19 december moet hij zijn beslissing kenbaar maken. Het bestuur van de dorpsgemeen schap gaat op maandagavond met haar aangesloten leden (verenigin gen en scholen) in gesprek over de invulling van 4 en 5 mei 2010. Tij dens die dagen wil men stilstaan bij het feit dat Nederland 65 jaar gele den werd bevrijd. Met het oog op de toekomst heeft het bestuur gekozen voor het - thema 65 jaar vrijheid, waarmee de ruimte wordt geboden aan een bredere invulling dan alleen de bevrijding van 1945. Tegelijker tijd wordt er gesproken over de in vulling van Koninginnedag en wordt voorgesteld een optocht te houden op 5 mei. De brainstormses sie is van acht uur tot half tien in de Wellevaete. De leden van de Gereformeerde Ge meente kiezen vandaag een nieuwe dominee. Ze kunnen stemmen op ds. B. van der Heiden te Alblasser- dam of ds. D. de Wit te Rijsscn- West. Aan de 's Gravenkreek 46 wil P. R. Kok zijn woning vergroten door een kap op zijn garage te bouwen. De welstandscommissie ging er on langs mee akkoord. Wel wil de commissie dal de pannen dezelfde kleur krijgen als die van het dak van het huis. Stavenisse B.A. de Rijke is door de kerkenraad van de Hervormde Gemeente herbe noemd als ouderling-kerkrentmees- ter. Om zijn nertsenfarm aan de Oudc- landsedijk beter te beschermen, wil dhr. Walhout de afrastering vernieu wen en drie cameramastcn plaatsen. B. en w. zijn bereid daaraan mede werking te verlenen. Het bedrijf werd eerder belaagd door dierenac tivisten, die een groot aantal nertsen liet ontsnappen. De hoofddader is inmiddels aangehouden en zal nog worden berecht. Walhout heeft een grote schadeclaim ingediend tegen de verdachte. Het aangelegde dorpsbosje onder de Stoofdijk is moeilijk toegankelijk. Er in wandelen of spelen is niet of nauwelijks mogelijk. Dat zei J.J. van 't Hof (ABT) maandagavond tijdens de rondvraag in de commis sie ruimte. Hij vroeg ook aandacht voor hel wandelpad langs de water gang en de ijsbaan. Daar worden honden uitgelaten die er hun be hoefte doen, zei hij. „Het is niet fijn om daar te vertieren." Aan de Dokter Bernhardistraat komt aan een van de seniorenwo ningen een erker. De welstandscom missie ging daar onlangs mee ak koord. Bouwkundig tekenaar H. van der Graaf lichte de aanpassing toe. Met de uitbouw krijgen de bewo ners meer zicht op de polder. De slichting Actief Stavenisse orga niseert op 12 december een zang avond ter gelegenheid van het 410- jarig bestaan van het dorp. Het is het afsluitend evenement van het her denkingsjaar. Aan de zangavond doen zes koren mee: VZOS en een gelegenheidsmannenkoor uit Sint Philipsland o.l.v. J. Wesdorp, kin derkoor Sjaloom uit Sint-Annaland o.l.v. M. den Engelsman, het voor malig Smalstads mannenkoor o.l.v. K. van Dis en D. Lctzer leidt Canti- cum uit Tholen en een gelegenheids koor uit Stavenisse. De zangavond wordt gehouden in de Hervormde kerk en begint om half acht. De nieuwe weg op het industrieter rein aan de Nijvcrhcidsweg gaat Verbindingsweg heten. Dat hebben b. en w. besloten. De plattelandsvrouwen denken dat het goed is om een opfriscursus voor de verkcerskcnnrs te volgen. Dat is de conclusie na de presentatie die de heer Van Mourik van Veilig Verkeer Nederland donderdag voor hen hield. Hij vertelde hen dat het reglement verkeersregels en ver keerstekens 1990 (RVV 1990), dat op 1 november 1991 van kracht is geworden, alle verkeersregels en verkeerstekens(borden) bevat die al le weggebruikers moeten kennen en toepassen. Maar ook dat er in het RVV geen denkbeeldige situaties worden beschreven, zodat veel wordt overgelaten aan het gezonde verstand van dc weggebruiker. Dal verklaart dc slogan 'Geef je ver stand eens voorrang'. De dames werden daarna op hun parate kennis getest. De vragen aan dc hand van voorbceldsituaties moesten binnen 15 seconden met een ja ol' nee wor den beantwoord. Het resultaat was dat de vrouwen tot bovenstaande conclusie kwamen. Het Runningteam Tholen houdt zondag om 12 uur een dartstoernooi in Haestinge. Dc opbrengst van dit gesponsorde evenement gaat naar dc Roparun. Hel maximaal aantal deelnemers is 64. Voorinschrijving kan gedaan worden via running- teamtholen@kpnplanct.nl of Ro- bin@fourstar.nl. Ook kan ter plaat se van 11 tot 12 uur worden ingeschreven. Runningteam Tholen (team 85) probeert door onder ande re het organiseren van evenementen zoveel mogelijk geld in te zamelen voor deelname aan de Roparun, waarvan dc opbrengst bedoeld is om het leven van kankerpatiënten te veraangenamen. Aan de Prins Frisohof 14-20 wor den vier huizen gebouwd. B. en w. hebben ingestemd met het beginnen van een procedure om dc bouw vol gend jaar mogelijk te maken. Dit gebeurt op de grond waar voorheen de lagere technische school heeft gestaan. Daar zijn inmiddels al de nodige huizen gebouwd, maar om dat er onvoldoende vraag was naar de oorspronkelijk geplande wonin gen is er nu een alternatief plan voorgesteld. Aan de Schakelweg wil J. den En gelsman een bedrijfsruimte bou wen. De loods komt na'ast een be staande loods op het terrein van Weggemans. Het bedrijf komt aan de nieuw aan te leggen weg die van af de rotonde moet komen om de toekomstige woonwijk in dc Gcer- truidapolder te ontsluiten. Den En gelsman heeft nu een bedrijf aan de Wouthoekweg. M. van den Broek wil zijn woning aan de Oudestraat uitbreiden met een plat dak, maar dat stuitte bij de welstandscommissie op bezwaren. Volgens voorzitter M. Onrust van dc commissie gebeurt dat op een 'be langrijke plaats' in het dorp, name lijk in een beschermd dorpsgezicht. Bovendien vlak bij dc grote kerk. Van den Broek wil meer ruimte voor zijn kinderen in het huis dat in 1900 is gebouwd en al een plat dak heeft. „Wij weten niet meteen een oplossing," zei architect T. Jansen. „Normaal gesproken kan er een kap op maar u heeft al een plat dak." Met een schuin dak in plaats van plat dak krijgt de bewoner minder ruimte. Bekeken wordt of dc uit bouw aan dc zij- en dc achterkant schuin kan worden uitgevoerd. Van den Broek had er begrip voor, zei hij. „Het is een mooi buurtje. We moeten er samen uitkomen." Binnen vijf weken moet een aantal overtredingen die b. en w. aan dc Noordstraat/Rondweg hebben ge constateerd, beëindigd zijn. Als dat De sint moest in Sint Philipsland zijn mijter vasthouden omdat het zo hard waqide. In Sint Philipsland leek het zaterdag even of de stoomboot weer zou vertrekken. De kinderen op de haven zagen de boot nog een rondje maken. I)at was om nog beter aan te kunnen meren zodat de sint en zijn pieten veilig aan wal konden stappen. Een van de pieten stond al aan wal. Hij had de boot gemist, zei hij. Het waaide hard. Sinterklaas moest steeds zijn mijter vasthouden. Gelukkig was het gestopt met regenen. Sin terklaas nam de tijd om de kinderen te be groeten. Hij kende de namen van alle kinderen, leek het wel. De goedheiligman stapte in het rijtuig dat voor hem klaar 1 1 stond. Nog steeds zijn mijter vasthoudend. Sint Nicolaas maakte een rondgang door het dorp. Muziekvereniging Concordia liep voorop. In de Wimpel werd de middag feestelijk afgesloten met het zingen van lied jes en het uitreiken van cadeautjes voor de kleurwedstrijd. Predikbeurten Zondag 6 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Van Veldhuijzen, Din- tcloord. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Van Estrik, Goederee de. 16.30 u. ds. Bijl, Waddinxvecn. HERV. GEM. iMMANUEL 10 u. ds. De Graaf. 14.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel-van Dommele, Willemstad. 17 u. ds. Krüger, Barendrechl. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Boiten, Sliedrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grievink, H.A. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. dhr. Daleboudt, Ossendrecht. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boiten, Sliedrecht. 15.30 u. u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. ds. Gielen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Beider, Nieuwe Tongc. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 10/12 19.30 u. ds. Kort. Krim pen a/d IJssel. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, H.A. wo 9/12 19.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 10/12 19.30 u. ds. Zwartbol, Wekerom. di 15/12 19.30 u. ds. Van Prooijen, H.I. Ambacht. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. wo 9/12 19.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Van Wijk, Herkingen. 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Van Beek, Ridderkerk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Van Bennekom, Sommels- dijk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. dhr. Van Houdt, Poortvliet. 14.30 u. leesdienst. do 3/12 19.30 u. ds. Klok, Urk. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Oostende, Kapelle. niet gebeurt, moet er een dwangsom betaald worden. Er staat een onder stel van een caravan dat daar niet mag slaan. Er blijkt zonder bouw vergunning een erfafscheiding ge plaatst te zijn die daar ook niet mag staan en er worden diverse zaken opgeslagen op het buitenterrein, wat in strijd is met het geldende bestem mingsplan. In de interne competitie van Schaakvereniging Denk en Zet zijn dit weekend vanwege de externe wedstrijd van het eerste team slechts drie partijen gespeeld. Corné Niemantsverdriet won daarbij van Wilco Lindhout. Andries dc Meyer blunderde zijn dame weg tegen Jan van der Sleen en verloor daardoor zijn partij. Raymond Leemreijze en Marcel van de Berge besloten het punt te delen. Staatsbosbeheer organiseert op 29 december een excursie langs'dc Schcrpcnissepolder en door de Pluimpot. Onderweg wordt er ge pauzeerd in Scaldis Naturalis, waar voor iedere deelnemer een bord snert klaar staat. De excur sie start om half elf bij de voorma lige kruising Platteweg/Gatwcg/ Schoondorpseweg. De tocht duurt tot drie uur. Aanmelden kan via aanmelden@ scaldisnaturalis.nl of 664909. Gewoon naar het start punt komen kan ook. De plattelandsvrouwen hebben een hilarische avond beleefd in het kalland Huis met een sinterklaas enj Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za I 1.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bcvallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homccare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst 3 3.42 -16.00 4 4.27 - 16.47 5 5.12 - 17.37 6 5.59 - 18.27 7 6.49 - 19.19 8 7.39 -20.15 9 8.37 -21.17 10 9.42 - 22.22 II 10.47 -23.35 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 dcc. donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag wo 9/12 1.16 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 THOLEN 3 dec Lezing zeeweringen, dhr. Beaufort, chr. ouderenver., NPB-gc- bouw. 14.30 u. 5 dec Psalmzangavond, NHC con certen, Grote Kerk, 19-20.45 u. 10 dec Borstvoedingsinfoavond, LLL, Stoofstr. 8, 20-22 u. OUD-VOSSEMEER 19 dec Concert Polyhymnia, Her vormde kerk, 19.30-21.30 u. SINT-ANNALANI) 5 dec Familietoernooi, tafeltennis, Smash '76, Wellevaete, 14 u. 7 dcc Brainstormsessie, dorpsge meenschap, Wellevaete, 20-21.30 u. 9 dec Kerststukje maken, platte landsvrouwen, Wellevaete, 14 u. STAVENISSE 12 dec Zangavond. SAS, Hervorm de kerk. 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 30 jan Expositie Louis Sauter, natuurfoto's, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. en in kerstvakantie van ma t/m za. 6 dec Dartstoernooi voor Roparun, runningteam Tholen. Haestinge, 12 u. SCHERPENISSE 29 dec Snerttocht, Staatsbosbeheer, start kruising Platteweg/Gatweg/ Schoondorpseweg 10.30 u. POORTVLIET 12 dec Open dag MusicalXpres, Ouwe Raed'uus, 8.30-16 u. SINT PHILIPSLAND 9 dec Bloemschikken, plattelands vrouwen, de Wimpel, I9.30u. +fi I m+++fi I m+++fi 1 m+++fi 1 m+ CINEM'ACTUEEL: 2012 - do en ma 20 u-, vr 20.45 u., za, zo en wo 15.45 en 20.45 u. De Storm - vr en za 18.45 u., zo 13.45 u. en wo 16 u. Komt een vrouw bij dc dokter - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.45 u„ za en zo 16, 18.45 en 21.15 u. New Moon, The Twilight saga - do en di 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.15 u„ wo 13.45 en 20 u. Sinterklaas en de verdwenen pakjesboot - za 13.45 en 16 u, zo en wo 13.45 u. Sinterklaas journaal: Dc meezing moevie - za 13.45 u. Spangas op survival - za, zo en wo 13.45 u. Terug naar de kust - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 16, 18.45 en 21.15 u. The reader - zo 19 u. en di 20.30 u. Tulpan - ma 20.30 u. Up - za, zo en wo 13.45 en 16 u. dobbelspel. Dal werd gespeeld na het smullen van warme chocomel of koffie met kruidkoek. De da mes hadden ieder twee of drie ca deautjes meegebracht. Deze wer den midden op tafel gelegd. Aan de hand van dc nummers op dc dobbelsteen werd een opdracht uitgevoerd. Er moest geruild wor den met een buurvrouw en iemand die een klein cadeautje had, moest ruilen met iemand die een groot cadeau had. Er werd veel bij gela chen. Aan het eind van de avond konden alle dames één of meerde re cadeautjes mee naar huis ne men. Poortvliet Niet C. van 't Hof, maar D. Lind hout was in de Gereformeerde Ge meente gekozen als diaken, maar bedankte voor zijn benoeming, zo herstelde de kerkenraad een eerder bericht. Dc andere gekozen dia ken, J.K. dc Graaf, bedankte even eens. B. en w. hebben vergunning ver leend voor het plaatsen van een grafmonument dat afwijkt van de gebruikelijke regels op dc algemene begraafplaats.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2