Bout: eenheid nodig Eigenaar verbaasd over weerstand ZLTO tegen het plan Mosselhoek Pieten zoeken de kade in Stavenisse Dorpsgemeenschap ook tegen woontorens Voorbehoud RFT bij specifieke begrotingsposten niet gesteund Helft niet verkiesbaar Politiek verdeeld over burgerwoningen in het buitengebied Van SGP mogen woontorens Sint-Annaland in de ijskast Geplande investeringen, subsidies en uitgaven voor per soneel die zijn opgenomen in de gemeentebegroting voor 2010, zou RFT bij de besprekingen over de noodza kelijke miljoenenbezuiniging opnieuw tegen het licht willen houden. Dit gezien de consequenties voor latere jaren. Huis kwijt Oesterstraat Stankoverlast Omgevingsplan Donderdag 26 november 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Alleen RFT steu^mSièlSd^er grote projecten De CU heeft in de gemeenteraad geprobeerd om via een motie meer duidelijkheid te krijgen over de exploitatie- opzet van de projecten Noord Tholen en. Havengebied Sint-Annaland. De fractie wil inzicht in de financiële bij drage van de gemeente, om mede op basis daarvan de haalbaarheid van de projecten te kunnen bepalen. Figurantenrol Alternatieve invulling van het havenplateau De Dorpsgemeenschap Sint-Annaland onderschrijft de bezwaren van de watersportvereniging en de belangen groep Suzannapolder tegen de bouw van drie apparte mentencomplexen op het havenplateau. De Dorpsge meenschap is voor de alternatieve invulling van het havenplateau met meer wandelmogelijkheden voor de inwoners en laagbouw op de dijk. Thoolse Rode Kruis viert vakantie M.J. Klippel - die hijvoorbeeld de noodzaak van tien mille extra subsi die voor de VVV in twijfel trok - diende er tijdens de jongste raads vergadering een amendement voor in. Geen enkele fractie steunde het. Overbodig, oordeelden de grootste partijen PvdA en SGP. „Hoe kun je de bezuinigingsronde objectief te gemoet treden als je tevoren al en kele zaken voor het voetlicht haalt", verwoordde wethouder Heijboer de mening van burgemeester en wet houders. Burgemeester Nuis gaf een soortge lijke reactie op het amendement van de CU, om de personeelsuitbreiding met bijna vijf volledige banen uit de begroting te schrappen, evenals de 25 mille voor een projectleider voor het mastcrplan Tholen. Nuis gaf aan dat ambtenaren nodig zijn om uit te voeren wat de raad via maatschap pelijke keuzes bepaalt. En hij zei dat de bedoelde personeelskosten niet structureel zijn, maar onder meer verplichtingen betreffen die zijn aangegaan om reïntcgratictra- jecten uit te kunnen voeren. CU- fractievoorzitter A.G. van de Sande nam daar genoegen mee en trok het amendement in. Hoewel het voor haar niet het enige punt is, gaf de PvdA aan bezorgd te zijn over het grotere beroep dat in woners - als gevolg van de recessie - doen op de sociale zekerheid. „Daar staat de PvdA voor in, dat is onze eerste taak en plicht", aldus J. Oudcsluijs. Herkenbaar, reageerde P.W.J. Hoek (SGP). Hij noemde het van belang dat de overheid, op een verantwoorde manier, het sociale vangnet kan blijven. De inwoners moeten verzekerd zijn van een be staansminimum. Hoek verhulde niet dat, om de fi nanciën in de toekomst op orde te houden, pijnlijke keuzes gemaakt moeten worden. CDA'cr J.P. Bout zei dat ook. „Hier is moed en be stuurskracht voor nodig." Hij riep het college op om andere inkom stenbronnen te zoeken. En Oudes- luijs wees erop dat het leggen van accenten gevolgen heeft voor ande re terreinen. „De PvdA wil en zal die verantwoordelijkheid nemen. En ze staat open voor alle ideeën." ABT was blij met die laatste opmer king. „Dat biedt perspectief", zei J.J.P.A. Boulogne. Zijn fractie maakt zich vooral zorgen om het weerstandsvermogen van de ge meente, de ruimte om onverwachte tegenvallers op te vangen. VERVOLG VAN RECHTBANK Ook zou hij huisvredebreuk bij een vrouw, die hij kende, hebben ge pleegd. De 32-jarige man moest zich nog verantwoorden voor ge weld in september: een mishande ling in Sint-Maartensdijk en een in cident in Arnemuiden, waarbij hij iemand met een bierfles zou hebben geslagen. De verdachten konden worden aangehouden via telefoon taps en via een zendmast in de om geving van Goes. Het slachtoffer van de ripdeal liet in een schriftelij ke verklaring weten dat hij de dood voor ogen had gezien toen hij zo werd toegetakeld en vreesde zijn vrouw en zoontje niet meer te zien. „Ik heb last van zelfmoordneigin gen. Ik ben voor het leven getekend. Financieel en emotioneel heeft de overval voor mij verstrekkende ge volgen." Raadsman J. Boot had zo zijn twij fels. „Als een taxichauffeur wordt overvallen heeft dat grote gevolgen, maar dit was geen gewone overval. Het slachtoffer was ook drugs dealer." De advocaat vroeg de recht bank de strafmaat van zijn Thoolse cliënt te beperken, zodat hij over een of twee maanden vrij man is. „Bij een langere straf is hij zijn huis kwijt." De man zit inmiddels ruim drie maanden in voorarrest. Raads man J. Bronsveld vroeg voor zijn Brabantse cliënt een werkstraf, om dat zijn rol bij de overval beperkt zou zijn geweest. De rechtbank doet 7 december uitspraak. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Je moet in de raad eenheid zien te kweken, waru hoe meer het botst, hoe meer wantrouwen er bij de bur ger ontstaat. Een betrouwbare over heid straalt af op de inwoners, maar bij voortdurende onenigheid raken de burgers in verwarming. Demo cratie is dat je je neer moet kunnen leggen bij de besluiten van de meer derheid, anders moet je niet in de politiek gaan." Jaap Bout kijkt met genoegen terug op een paar hoogtepunten uit zijn bijna 12 jaar raadswerk. „In 2005 de den b. en w. voorstellen om de subsi dies met 10% te verlagen. Als CDA- fractie hebben we toen diverse groepen verenigingen bezocht om de gevolgen in beeld te krijgen. Met de voetbal-, muziek-, tennisverenigin gen, enz. voerden we overleg en daaruit kwam zoveel informatie, dal b. en w. met een voorstel kwamen om in 2007 de subsidieverlaging van 10% ongedaan te maken en op dat succes ben ik nog steeds trots." Ook in Middelburg wist de CDA-fractie- voorzitter de weg en na herhaalde klachten over landbouwverkeer in de Poortvlietse Stoofstraat bood hij pro vinciale staten een petitie aan voor de aanleg van landbouwpasseerstro- ken langs de nieuwe rondweg. Ook dat initiatief slaagde. „Dan heb je het gevoel dat je echt volksvertegen woordiger bent", zegt Bout. Met veel plezier denkt hij ook terug aan de talrijke contacten bij het CDA in Zeeland en West-Brabant. De Thoolse fractievoorzitter ont moette zijn Zeeuwse collega's om de vier tot zes weken, waarbij dan gemeenschappelijke onderwerpen werden besproken. „Je wisselde er varingen uit en legde ook proble men die hier op Tholen speelden, aan collega's voor. Het landelijk partijbureau ondersteunde ons ook veel. Alles bij elkaar heeft dat een enorm netwerk opgeleverd. Of het nu ons Tweede Kamerlid Ad Kop- pejan was, of europarlementariër Lambert van Nistelrooij, die contac ten bleken waardevol. Op lokaal ni veau deed je er je voordeel mee." Als voorbeeld noemt Bout het be houd van de truckersrit voor gehan dicapten op Tholen. Door Europese regelgeving zouden de vrachtwa genchauffeurs dat niet meer mogen doen omdat hun werktijden dan overschreden werden. „Samen met de SGP heeft het CDA dat opge pakt. Ik heb premier Balkenende in gelicht en Lambert van Nistelrooij en het resultaat was positief. De truckersrit mocht blijven!" De CDA-fractievoorzitter is echter nog niet klaar met zijn werk. Er staat nog een forse bezuinigingsron de voor de deur. „Als partij heb je natuurlijk altijd je voorkeuren. Ons programma is daarvoor het uit gangspunt en niet de portefeuille van een bepaald collegelid, ook al is het onze eigen wethouder. Keuzes maken bij de komende bezuinigin gen is best een uitdaging." Jaap Bout heeft de laatste zittings periode wel een aantal vervelende zaken meegemaakt, zoals de over schrijding van het krediet voor het nieuwe gemeentehuis en de verge ten btw bij een paar grote bouwwer ken. „Binnen de coalitie hadden we best een aardige band opgebouwd en als de nood aan de man was, dan waren wc er. En dat steeds met res pect voor eikaars standpunten." Binnen de fractie waren de lijnen kort, want zowel Bout als Rina Lig- tendag wonen in de Oesterstraat in Tholen. „Door het duale stelsel kreeg je als fractievoorzitter wel meer verantwoordelijkheden. Voor heen bracht de wethouder veel in formatie in, nu moest je zelf meer kennis vergaren. De schaduwfractie was daarbij ook heel nuttig. Daar vonden ook wel eens stevige discus sies plaats, maar we kwamen er al tijd uit. Verder organiseerde het CDA veel cursussen voor raadsle den. In Zeeland waren er ook diver se voorlichtingsbijeenkomsten over o.a. nutsbedrijf Delta, alcoholmati- gingsbeleid, enz. Wat ervaring en dossierkennis betreft, zou ik nog kunnen doorgaan, maar ik ben nu nog gezond en als je vier jaar bijte kent, ben je 67. We hebben twee kinderen - in Den Haag en België - en vier kleinkinderen en die willen we straks vaker bezoeken. Maar bij de politiek blijf ik ook na maart 2010 nog wel betrokken, mogelijk als adviseur van de nieuwe fractie. Verder blijft er nog zeker voldoende werk over: in de cliëntenraad van de SVRZ voor Ten Anker en in de huurderscommissie van Dalcmhof en het Lint." Voor de gemeenteraad leidt hij opnieuw de verkiezings campagne en hij beheert nog steeds de website van het CDA Tholen. Maar aan het raadslidmaatschap komt na 12 jaar een einde voor Jaap Bout. „Ik had de vrije keus. Bij het bestuur had ik een voorbehoud ge maakt over de verlenging en toen ik na de zomervakantie mijn besluit kenbaar maakte, was men zeer ver rast. De komende gemeenteraads verkiezingen zijn echter een natuur lijk moment om te stoppen. Het is goed geweest", aldus CDA-fractie voorzitter Jaap Bout uit Tholen. Van de vijftien kandidaten die in 2006 op de CDA-kandidatenlijst stonden, zijn er acht niet meer beschikbaar voor de gemeente raadsverkiezingen van 3 maart 2010. Jaap de Jager (3) en Anne van Strien-van Leeuwen uit Sint Philipsland, Krina Laban-Bout (8), Wim Bijl (12) en Joop van de Merbel (15) uit Tholen, Rien van Beek (11) uit Sint-Annaland, alsmede David Coppoolse (13) en Wim van Kempen (14) uit Poortvliet. Het CDA-bestuur wil ingrij pend vernieuwen en legt de leden negentien raadskandidaten voor onder wie maar liefst twaalf nieuwelingen. De kassen aan de Mosselhoekseweg 6 in Tholen staan maandag weer op de agenda van de commissie ruimte. De Redoute heet het plan voor vier woningen aan de Mosselhoekseweg in Tholen. Genoemd naar de Redoute Mosselhoek die in de Tachtigjari ge Oorlog deel uitmaakte van de Linie van de Eendracht. Het was een rustige plaats huiten de vestingstad. Dat moet het ook zijn als het 'land goed' er is. Op het perceel aan de Mosselhoek seweg 5 ligt een grote oppervlakte vervallen komkommerkassen. Ze liggen niet in een concentratiege bied voor de glastuinbouw. In ruil voor de sloop worden vier wonin gen gebouwd. De zogeheten ruim- te-voor-ruimte regeling van de pro vincie maakt dit mogelijk. Het project om de kassen te vervan gen door huizen, gaat niet van een leien dakje. Boeren in de buurt ma ken bezwaren tegen de komst van burgerwoningen in de polder. Ook de Thoolse politiek is verdeeld over het plan van Gert Romme van Flo- restede B.V. uit Den Bosch. De Pv dA en VVD waren in de laatste ver gadering van de commissie ruimte voor, CDA, ABT en RFT tegen en SGP en CU zochten een tussenop lossing 'door drie woningen in plaats van vier toe te staan. De boe ren zien het liefst de kassen gesa neerd worden, maar vinden dat de woningen te dicht bij hun bedrijven komen te staan. Ze vrezen dat de nieuwe bewoners gaan klagen over overlast. Romme geeft aan dat hij zoveel mogelijk aan de wensen van de agrariërs probeert tegemoet te komen. Het verbaast hem dat de re geling op weerstand stuit terwijl de regeling in Noord-Brabant en Zuid- Holland succesvol is en door de agrarische sector wordt omarmd. Romme maakt gebruik van een nieuwe provinciale regeling óm woningen te bouwen op plaatsen waar oude schuren, bedrijfsgebou wen of, in dit geval, kassen staan te verpauperen. Bovendien is de ZL TO, die de belangen van de boeren behartigt, voorstander van de ruim te-voor-ruimteregeling, maar keert de Zeeuwse afdeling zich juist te gen het plan voor de Mosselhoekse weg. „De ZLTO is vóór de nieuwe regeling die opgenomen is in het omgevingsplan van de provincie. Deze regeling is nota bene in sa menwerking met de ZLTO opge steld." Namens vier agrariërs diende de ZLTO bezwaren in voor A.W. van Dongen, C.L.M. van de Berge, J. van Binsbergcn en J.W. Hage, na mens maatschap Agter den Bos. Met name akkerbouwer Van Don gen die met zijn perceel direct grenst aan het plan, heeft bezwaren. Hij vreest dat hij niet uit kan brei den. Volgens Romme is het een re geling waar de agrarische sector niet omheen kan. „Er komen steeds meer bedrijven waar geen opvolger voor is en die niet door andere agra riërs worden opgekocht. Wil je per spectief geven aan de agrarische sector dan is dit een goede manier." Romme is zelf zoon van een tuin der. Hij is via het bedrijf van zijn vader nog zijdelings actief in de glastuinbouw. Het valt Romme juist op dat er op Tholen veel woningen in de polders staan. „Er is hier een rijke traditie van burgerwoningen in het buitengebied. Meer dan in West-Brabant of op Flakkee." Op het perceel aan de Mosselhoek seweg staat 15.000 vierkante meter glas, plus een woning. Op de plaats van de kassen kunnen drie wonin gen worden gebouwd, de bestaande woning wordt vervangen. De be zwaren van de buren legen het plan is onder meer dat de huizen te dicht aan hun percelen grenzen. „Dat is vijftig meter. De gemeente en de provincie waren akkoord. Maar we doen alsnog een handreiking en gaan voor Van Dongen op 100 me ter zitten." Ten opzichte Van het fruitbcdrijf van Van den Berge schuift het plan ook op. Volgens het omgevingsplan is er een afstand no dig van 50 meter tussen de fruit- percelen en de woongebieden, Romme doet er vijf meter bij. „Dit wordt via landelijk beleid voorge schreven om agrariërs en burgers te beschermen. Bovendien staat er al een burgerwoning." B&w nemen het voorstel over. Dat de nieuwe bewoners zullen gaan klagen over stankoverlast van het pluimveebedrijf van Van Bins bergcn. vindt Romme niet aanne melijk. „De wijk Molenhoek ligt ook vlakbij. De bewoners daar kla gen er niet over." Romme weerspreekt de suggestie dat er alleen maar rijke mensen uit de Randstad interesse hebben voor de woningen in het buitengebied. „Er zijn ook Tholcnaren geïnteres seerd. We hebben belangstellenden uit Tholen, uit Poortvliet en Scher- penisse, waarvan één boer in ruste. Bovendien hebben we ook positie ve reacties gekregen. Opruimen die rommel, zeggen ze." In het -omgevingsplan Zeeland 2006-2012 worden afstanden ge noemd tot woon- en verblijfsrecre- atiegebieden. 'In principe dient tus sen agrarische bedrijven en woon- en bedrijfsrecreatiegebieden een af stand van minimaal 100 meter aan gehouden te worden. Een kleinere afstand (50 meter) kan gehanteerd worden, indien daarvoor geen noe menswaardige hinder bij de gevoe lige bestemming(en) optreedt en dit niet leidt tot onevenredige beper kingen voor de betrokken land bouwbedrijven. Tussen (glas) tuin bouw- en fruittceltpercelen en woon- en recreatiegebieden dient een afstand van minimaal 50 meter aangehouden te worden.' In het bestemmingsplan buitenge bied, vijfde herziening, gaan b. en w. in op de 'woönparkcn' die moge lijk worden gemaakt door de ruimte-voor-ruimtcrcgeling. Daar bij gaat het om het vervangen van 'ongewenste of in onbruik geraakte bebouwing.' In samenhang met de ruimte-voor ruimteregeling zijn b. en w. bereid ruimte te bicden aan het saneren van bestaande gebou wen (agrarische of niet agrarische bedrijfsgebouwen), in combinatie met vervangende woningbouw. Herbouw van woningen dient in be ginsel plaats te vinden op de sane ringslocatie.' Per nieuw te bouwen woning dient 1000 vierkante meter bedrijfsge bouwen te worden gesloopt. Er mogen drie woningen worden ge bouwd. Bestaande w'oningen mo gen worden vervangen en dienen te worden ingepast. Het geheel moet van hoogwaardige kwaliteit zijn. De huizen mogen een maximale in houd hebben van 750 kubieke me ter. De commissie ruimte spreekt maan dagavond over de zesde herziening van het bestemmingsplan buitenge bied tijdens de openbare vergade ring in het gemeentehuis. Sinterklaas krijgt veel tekeningen van de kinderen in Stavenisse. Geen stoomboot, maar een houten hengst, de TH5, brengt het Spaanse gezelschap zaterdag in Stavenisse. Daar staan lang voor de komst van Sint Nicolaas al kindertjes over het water van de haven te turen. Maar het bootje vaart niet zo snel. Ralf Smits van de plaatselijke Sinterklaas vereniging houdt het publiek via de microfoon in spanning. Zodra de boot in zicht komt, roept hij iedereen op om te zingen. Het is een 'gou we ouwe' uit het Sinterklaasliedjesrepertoire. Had de goedheiligman vorige week kunststof steiger aanlegt, lijken de in Tholen en Sint-Annaland nog stormachtig weer, zijn aankomst in Stavenisse wordt voorzien van een vriendelijk zonnetje. Als de houten boot vlak voor de kade aan de pieten en de sint wat wankel van de reis. Eén voor één en al aarzelend weten ze op de steiger te klimmen. Sinterklaas komt als laatste van de boot. De man wordt door twee pie ten op het krukje op de steiger ge holpen. Ondertussen zijn twee an dere pieten al op onderzoek uit. Ze zoeken de weg naar de wal, maar lo pen op een dood spoor aan het eind van een steiger. Ze vragen de kinde ren welke kant ze op moeten en ko men zo toch nog als eerste op het vasteland. De toeschouwers worden beloond met handenvol pepernoten. Sinterklaas gaat vervolgens alle kin dertjes achter de drankhekken langs om ze een hand te geven. Hij wordt overladen met tekeningen. Als hij ze allemaal gehad heeft, begroet hij zijn 'oude juf' Cock Sloutjesdijk met een hand. Zij is speciaal voor de gelegenheid met haar man Bram en hun kleindochter naar de intocht van de sint in Stavenisse gekomen. Sinterklaas houdt niet van te lang stilstaan en vraagt iedereen om hem te volgen voor een tocht door het dorp en zo loopt het havenplateau leeg, voor een muzikale stoet, om de Stove, zo de Voorstraat in. De motie kreeg alleen steun van RFT. Bij de andere fracties stuitte de CU vooral op onbegrip. „Maan dag gaan we over dit onderwerp spreken. Waarom dan nu een mo tie?" zei J. Oudcsluijs (PvdA). Ook SGP'cr H. Geluk vond het niet juist om op deze manier 'geforceerd' aan informatie te komen. Hij verwees eveneens naar de bijeenkomst van maandag; een besloten bijeenkomst waar de raadsleden door burge meester en wethouders zijn bij gepraat over beide projecten. „Ook wij zijn benieuwd, maar we wach ten af. Onderhandelen kost tijd", zei VVD'er G.J. Hoek. Het CDA wilde eveneens de 'bijpraatsessie' afwachten. En ABT nam genoegen met de goede afspraken die er vol gens deze fractie over plan Noord zijn gemaakt. Daarentegen vond M.J. Klippel dat er duidelijkheid moet zijn vóór er een discussie kan plaatsvinden over bezuinigingen in de toekomst. Wethouder Heijboer legde ten aan zien van plan Noord uit, dat de in december vorig jaar gepresenteerde exploitatieopzet nog altijd geldt. Er is praktisch niets veranderd, zei hij. De gemeenteraad heeft drie miljoen beschikbaar gesteld. Een definitieve exploitatieberekening kan er pas ko men als het project wordt afgeslo ten, aldus de wethouder. Hij gaf aan dat een exploitatieovereenkomst deel zal uitmaken van een samen werkingsovereenkomst. Het is de bedoeling die in februari te onderte kenen. De gemeente gaat voor de ontwikkeling van het gebied name lijk samenwerken met Castria Wo nen en Bouwfonds Ontwikkeling. Daartoe wordt een besloten ven nootschap opgericht, met de ge meente Tholen als enig aandeelhou der en een gestort kapitaal van 90.000 euro. Wat het Havengebied Sint-Anna land betreft, gaf wethouder Goossen aan dat een conceptovereenkomst over de ontwikkeling niet eerder dan in maart gereed zal zijn. Er is veelvuldig overleg met de verschil lende partijen om tot een exploita tieopzet te komen voor de grond en de opstallen. „We hopen rond de jaarwisseling tot overeenstemming te komen." Inmiddels zijn er vijftien bezwaren ingediend tegen de be stemmingsplannen voor dit gebied. De hele zaak blijft onduidelijk, vond CU-fraeticvoorzitter A.G. van de Sande. „Er is behoefte aan vol strekte helderheid. Raad en burgers hebben het recht om te weten hoe de vork aan de steel zit." Hij hield vast aan zijn motie, maar Klippel was de enige die deze steunde. Deze wees erop dal van sommige grote projecten inmiddels bekend is dat er tekorten te verwachten zijn. „Met andere woorden: die gaan de sa menleving gewoonweg een berg geld kosten." Van RFT mogen de voorbereidingen dan ook meteen stilgelegd worden, om vervolgens te kijken hoe de plannen afgesloten 'kunnen worden - of in de ijskast ge zet - met zo weinig mogelijk scha de voor de samenleving. Klippel noemde ze: het project Gorishock, Havengebied Sint-Annaland, de vestingonderdelen in het masterplan Tholen en de supermarktplannen voor Noord Tholen. De SGP kon zich een heel eind in het betoog van RFT vinden, zei P.W.J. Hoek. Maar tegelijkertijd sig naleerde hij een dilemma omdat de gemeente met een aantal partners in gesprek is. „Trekken we de stekker eruit, in hoeverre zijn we dan een betrouwbare overheid?" Hoek had ook al aangegeven dat zijn fractie absolute voorrang wil geven aan projecten waarbij de gemeente een direct belang heeft. „Projecten zoals de woontorens op het havenfront te Sint-Annaland mogen per direct in de ijskast." Hoek vond dat de raad eerder bij dergelijke projecten be trokken moei worijcn om een afwe ging te kunnen maken over de wen selijkheid ervan. „Je kunt dit zomaar roepen. Want gezien de in vestering is er bijna geen weg terug meer", reageerde Van de Sande, die bijval kreeg van Oudesluijs. „De to rens weg, dan doe je een behoorlij ke ingreep." Hoek wees erop dat de gemeenteraad nog geen enkele uit spraak over de woontorens heeft ge daan. „Straks mogen we alleen nog ja zeggen. Hebben we een figuran tenrol." In een brief aan b. en w. vraagt de Dorpsgemeenschap het college om het alternatief serieus te beoordelen en de mogelijke inpassing daarvan zorgvuldig te bekijken. De Dorpsgemeenschap is overigens niet blij met de bezwaren. „Bij der gelijke omvangrijke plannen is dat wel gebruikelijk, maar dit baart ons wel de nodige zorg. Zeker in een tijd van economische crisis dienen dergelijke projecten voortvarend uitgevoerd te worden. Ondanks de bezwaren willen we dan mik dat de voortgang van het project geen ver traging oploopt. De woonvoorzie ning voor senioren, de supermarkt en de damwand moeten echt in 2010 aangepakt worden." Bestuursleden van de Dorpsge meenschap zeggen de havenplanncn nauwgezet te volgen, o.a. via de voorlichtingsavonden. „Het gaat immers om de toekomst van Sint- Annaland, een dorp met een hechte gemeenschap. Wc beschikken over een sterke en veelzijdige midden stand en daarnaast kennen we een rijk verenigingsleven. Daar zijn we zeker trots op, maar er zijn evenzeer knelpunten die met de nodige spoed aangepakt dienen te worden: het grote tekort aan seniorenwoningen, het ruimtegebrek in en om de huidi ge supermarkt, het met dranghek ken afgezette havenplateau en de desolate staat van onderhoud van het gehele gebied rondom de haven van Sint-Annaland." Voorzitter An- co Fase van de Dorpsgemeenschap hoopt met zijn oproep druk op de ketel te houden, ondanks de vijftien bezwaren waarvan vier tegen ont- werp-bestemmingsplan Havcnplcin. B. en w. moeten daarop nu eerst re acties geven. 2009 tetl nog maar goed 1 maand en dan is het al weer 2010, waarin het gemeentebestuur in elk geval de toestand met de damwand wil oplossen. Het Rode Kruis afdeling Tholen en Sint-Philipsland is vorige week met 13 gasten en negen vrijwilligers naar Rheden gereisd. Daar hebben ze een week lang vakantie gevierd in De Paardestal. De gasten hebben alle mogelijke zorg van de vrijwilligers ontvangen en er zijn diverse uitstap jes gemaakt zoals een rondrit over natuurgebied de Posbank, een bezoek je aan Bronkhorst - het kleinste stadje van Nederland - en een dagje win kelen. Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn leuen oerdiept. Ik uoel me begrepen. En tdch is het mijn interieur, mijn stijl! 7UI 20* www.interieur-paauwe.nl Zonncmaire ligt ulakbij Zierikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 3