f Minder pepernoten door recessie bij intocht sint in Scherpenisse Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 november 2009 Geen maquette Plastic zakken Groep vestingwallen Varianten scholen Sinterklaasconcert Subsidie voor De Verwachting Psalmzang rond Kerst Onder invloed te hard en recidive Man met kwade dronk opgepakt Borstvoeding en werk combineren Geert Kolijn meeste punten Lezing niontessori Kringloopwinkel Tentoonstelling de Zwaluw Hoogste serie Cees Burgers Jeugddienst I Geslacht in eigen slagerij Concert Polyhymnia Geen ballenvanger Beroep ds. Versluis Bijzondere opdracht Eindejaarsconcert Winterfair Lachvoorstelling met Bassie Sint bij WHS Banketlètteractie SmdB drukt eigen gedichten Kerststukje Keutjesavond in Elenahof Geen windmolens Liggeld stijgt Dansende pennen op de Rieburch Alcoholcontrole Mestopslag mag Nieuwe kerkbestuurders Bezwaren Sportlaan Planwijziging voor wozoco Geen rolstoellift Sinterklaasoptocht Agenda Twee kandidaten Tholen B. en w. hebben geen geld om een maquette te laten bouwen van de stad. Dhr. Cleverens uit Halsteren had ongevraagd een voorstel gedaan om de stad na te bouwen, zoals hij dat al eerder voor diverse andere plaatsen deed. Bergen op Zoom bij voorbeeld, v*aar de maquette in het Markiezenhof staat. Roosendaal is ermep bezig. De gemeentearchivaris daar vindt zo'n maquette een aan trekkelijke manier om de geschiede nis laten te zien. Het karwei vergt wel anderhalf jaar, maar dan heb je ook een historische maquette van 1,5 x 2 m in hout. Niet alle bewoners van de Ten An- kerweg is het kennelijk duidelijk dat de 'plastic heroes' op dinsdag opge haald worden. Nu werden ze maan dag gewoon bij de containers gezet terwijl op het schema duidelijk staat dat ze dinsdag worden opgehaald. Acht mensen zijn door b. en w. be noemd in de klankbordgroep ves tingwallen. Het college denkt hier mee een brede inhoudelijke inbreng vanuit de bewoners en betrokkenen te krijgen. Voorzitter W. Blaas van de heemkundekring zit erin, mole naar J. van Gorsel, dhr. Melchers na mens scouting Hcenctrccht en als bewoner van de Molenvlietsestraat. voorzitter Loos van de natuurvereni- ging. voormalig gemeentearchivaris J.P.B. Zuurdeeg van de stichting Menno van Coehoorn. heemkunde kring en stichting de Zeeuwse Mo len, alsmede de bewoners Mens (Bolwerk), Quist (Hoogstraat) en Verkammen (Wal). B. en w. rekenen de drie varianten door voor nieuwbouw/verplaatsing van de scholen en de sportaccommo daties aan de Zoekweg. Het college had voor de voetbalvelden de Nieuwlandseweg over het viaduct op het oog, maar Tholense Boys wil aan de Zoekweg blijven. Sloop van de met veel zelfwerkzaamheid ge maakte kantine en het omploegen van de velden zou kapitaalvernieti ging zijn. Op de plek van de huidige sportvelden zouden dan de basis scholen kunnen uitbreiden. De fi nanciële gevolgen van elke variant worden nu goed in kaart gebracht. De gemeenteraad kan dan met het oog op het duurzame financiële be leid een zeer weloverwogen keuze maken. Het jeugdorkest van Concordia geeft zaterdag een sinterklaasconcert, waarbij in het bijzonder de sint en zijn pieten te gast zijn. Ook de sa- menspelgroepen 1 en 2 van de mu ziekvereniging laten hun klanken horen o.l.v. dirigente Andrea van de Velde. Het concert is te beluisteren vanaf vier uur "s middags in de gym zaal aan de Zoekweg. De toegang is gratis. De provincie trekt 10.000 euro subsidie uit voor het in stand hou den van molen De Verwachting aan de Vlasmarkt. Het geld is be stemd voor een periode van zes jaar, van'2010 tot en met 2015. Ei genaar J. Van Gorsel kan alleen aanspraak maken op het volledige bedrag, als die kosten ook daad werkelijk zijn gemaakt. Een zesde deel van de subsidie wordt elk jaar als voorschot uitbetaald. De eerste vier jaar bedraagt het voorschot 1667 euro per jaar. Het restant van 832 euro wordt in het vijfde jaar uitbetaald. Concertorganisatie NHC organiseert op zaterdag 5 december een psalm zangavond met het thema kerst in de Grote Kerk. Ds. C. van Krimpen verzorgt de opening, meditatie en sluiting en organist Martin Weststra- te begeleidt de samenzang. Er wórdt een collecte gehouden t.b.v. de ver bouw van de Gereformeerde Ge meente in Krabbendijke. Tevens worden er opnames gemaakt voor een cd die in de week na het concert verschijnt. De cd, waarvan de op brengst ook bestemd is voor boven genoemd doel, is vooraf te bestellen bij de activiteitencommissie.aanpas sing kerkgebouw Ger.vGem. Krab bendijke, p/a Morlodestraat 32, 4413 AR Krabbendijke, of rienk- hoogerland@kliksafe.nl. Het con cert begint om zeven uur en duurt tot ongeveer kwart voor negen. Na af loop is er koffie, thee of fris. De toe gang is gratis. Met een slok teveel op, een te hoge snelheid en een ongeldig rijbewijs reed een 36-jarige Tholenaar don derdagavond in het vizier van de po litie. Ze signaleerde de man rond tien over elf 's avonds toen hij met zijn auto op de Oude Rijksweg in Rilland reed. De agenten lieten de auto stoppen en namen een blaastest af bij de man, waaruit bleek dat hij 4 meer dan de toegestane hoeveelheid alcohol op had. De man gaf in eer ste instantie een valse naam op en kon zich niet legitimeren. Het bleek dat hij een ongeldig verklaard rijbe wijs had, omdat hij al een paar keer eerder was veroordeeld voor het rij den onder invloed. Hij krijgt een boete. Een ruziemakend stel in de Kaai- straat in Steenbergen trok in de nacht van zaterdag op zondag de aandacht van de politie. Een 27-jari- ge man uit Tholen kreeg ruzie met zijn vriendin die wilde dat hij nog zou autorijden, terwijl hij dronken was. De dienders gingen poolshoog te nemen en zagen dat de man zijn vriendin bij haar keel pakte. Vervol gens richtte hij zijn agressie op de agenten. De Tholenaar bedreigde daarbij een van de agenten en ver zette zich hevig tegen hun pogingen hem tot bedaren te brengen. De poli tiemensen hebben na herhaalde waarschuwingen pepperspray in het gezicht van de man gespoten, hem tegen de grond gewerkt, geboeid en aangehouden. Later toonde de Tho lenaar spijt van zijn gedrag. Hij krijgt een proces-verbaal. Het combineren van het geven van borstvoeding met een baan. dat roept voor veel moeders vragen op, merkt borstvoedingsorganisatic LLL. Daarom staan deze vragen centraal op de maandelijkse informatiebij eenkomst over borstvoeding. Op die avond kunnen ook andere vragen ge steld worden over borstvoeding. De bijeenkomst wordt op donderdag avond 10 december van acht tot tien uur gehouden aan de Stoofstraat 8. Tijdens de avond is er materiaal ter ondersteuning van borstvoeding te koop. Telefonische hulp of informa tie over borstvoeding wil kan via Ria Verheul, tel. 606333. Bij de wekelijkse speelavond van klaverjasclub Stad Tholen heeft Geert Kolijn de meeste punten be haald. Hij klaverjaste naar een aantal van 5117 punten. Han Visser werd tweede met 5086 punten. Rinus Moeliker bleef als derde boven de 5000-punten grens met 5012 punten. Leen Hage werd vierde met 4920 punten en Henk Snepvangers vijfde met 4884 punten. Montessorischool De Kraal organi seert vanavond om half acht een le zing over het montessorionderwijs. Spreker Els Westra gaat tijdens deze lezing met name in op hoe de ont wikkeling van de kinderen wordt gevolgd en vastgelegd: Els Westra is pedagoog, GZ-psycholoog en on derwijskundige. Ze is ruim 40 jaar werkzaam in het montessorionder wijs o.a. als opleider. Ze is de auteur van het Montessori KindVolgSys- teem (MKVS). De basis van het montessorionderwijs ligt bij Maria Montessori. De vrouwelijke Itali aanse arts werkte veel met kinderen en had als slogan 'Help mij het zelf te doen'. Ze zag dat kinderen ver rassend veel leerden als ze met een persoonlijke aanpak werden bege leid. De kringloopwinkel in de Wattstraat is zaterdag van half tien tot half vier geopend en op woensdag 9 decem ber van negen uur tot half twaalf. Er is een nieuwe voorraad en er kunnen goederen ingeleverd worden. Com puters, printers en encyclopedieën worden niet in ontvangst genomen. M Oud- Vossemeer Postduivenvereniging de Zwaluw houdt morgen en zaterdag haar jaar lijkse tentoonstelling in de Vossen- kuil. Het rad van avontuur draait op vrijdagavond vanaf half negen en op zaterdag vanaf de opening van de tentoonstelling om vier uur. Er zijn diverse prijzen te winnen voor jong en oud. Zaterdagavond is er vanaf half tien een bonnenverkoop van na tionale en regionale topspelers. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Cees Burgers de hoogste serie met 16 caramboles, de kortste partij in 19 beurten en het hoogste gemiddelde met 3. De uitslagen: C. Burgers-J. de Koning 10-6; H. Rensink-J. Hommel 8,723-10; K. Hommel-A. Hommel 8,788-10; S. Etienne-W. Bosch 10- 7,333; A. Dcurloo-R. de Jonge 8,889- 10; L. van Wezel-T. de Reus 7,083-10. De Hervormde Kerk houdt zondag avond om half zeven de laatste jeugddienst van dit jaar. Aan deze dienst werken ds. P. de Graaf uil Ze- t venbergen en het gospelkoor Poly hymnia mee. Het thema is 'Gewo gen en niet te licht' naar aanleiding van de geschiedenis van Daniël. De collecte is bestemd voor de opvang van zigeunerkinderen in Roemenië; dit collectedoel zal in de dienst wor den toegelicht. Maandag 30 november t/m zaterdag 5 december Maandag 30 november wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Polyhymnia geeft op 19 december een concert ter gelegenheid van het afscheid van dirigent Hannie Droogers. Ze heeft ruim 36 jaar het koor geleid. Op deze avond zal ook de nieuwe dirigent zijn intrede doen. Maarten van de Kooi neemt het stokje over. Het gratis concert wordt van half acht tot half tien gehouden in de Hervormde Kerk en om het bij te'wonen kunnen belangstellenden zich aanmelden via aanmeldencon- ccn@hotmail.com. Sint-Annaland Het gemeentebestuur geeft prioriteit aan andere zaken dan een ballenvan ger op het trapveld aan de Hoender- weg. Dat vertelde ambtenaar Karin Bommclijn donderdag in de verga dering van de jongerenraad, waar Si mon van Lit dit ter sprake bracht. De jeugd had hem erop geattendeerd dat het aanwezige bosschage niet kan voorkomen dat ballen geregeld in de sloot terecht komen. Ds. E. Versluis, die hier inmiddels vier jaar werkt, heeft een beroep ont vangen van de Hervormde Gemeen te Sommelsdijk op Goeree-Over- fiakkce. Ouderling M.C. den Engelsman, die volgens de kerkorde niet meer her kiesbaar was in de kerkenraad van de Hersteld Hervormde Gemeente, is nu benoemd tot ouderling met bij zondere opdracht. De kerkenraad was er niet in geslaagd om kandida ten te vinden om de vacature te ver vullen. Ouderling P. den Ouden is bij enkele kandidaatstelling herko zen. Er waren geen tegenkandidaten ingediend. Voor de niet-herkiesbare diaken en secretaris H. de Ruiter zijn G.A. Dekker en J. Moerland kandi daat gesteld. Muziekvereniging Accelerando houdt op 12 december om zeven uur 's avonds een eindejaarsconcert in het atrium van woonzorgcomplex Vroonhof. Het is het laatste optreden van het jaar voor de muziekvereni ging, vandaar de keuze voor die naam. Zowel bewoners als andere belangstellenden kunnen, voorzien van jas, de voorstelling bezoeken. Het orkest en de slagwerkgroep brengen ingetogen nummers en en kele liederen in kerstsfeer. Ook zijn er momenten van samenzang. De Bethelkerk houdt zaterdag een winterverkoping ten behoeve van het bouwfonds. Er worden van half tien tot een uur allerlei waren te koop aangeboden, zoals kaas, kerstcd's, cadeauartikelen, boeken, juwelen en puddingbroodjes. Ook is er een kof fiehoek. Speklappen 500 gram 2,75 Imtf ot zonder /woerd, gemanneerd of gepaneerd Runder 500 gram 5,98 I dunne lende, lendesteak of lenderollade 5 slavinken voor maar I I I I I I Rosbief 100 gram Pal i ngworst 100 gram Speculaassalade 100 gram 3,50 Bij 250 gram kipragout 4 pasteibakjes gratis!!! I SINT PIET TIP: Rauwe hammetjes, vleescheque, vleesschotels, worstletters, worstvarken tje, gourmet, fondue, steengrill, hapjes-, saladeschotels, saucijzenbroodjes, bami-balletjes, mini hartige taartjes, mini saté, enz Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Voorstraat Slagerij Slager organiseert op woensdag 2 december een lach- spektakel met clown Bassie. Het podium staat op het parkeerterrein aan de Ooststraat. Het optreden begint om twee uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de loods van Pieperlinc aan de Oost- weg. Sinterklaas komt morgen bij voet balclub WHS op bezoek. Hij be antwoordt dan de vragen die de jeugdleden aan hem en zijn pieten hebben kunnen stellen via whs- sint@zeelandnet.nl. Ook wordt de sinterklaasliedjes top drie bekend gemaakt. Alle kinderen konden namelijk hun mooiste drie sinter klaasliedjes doorgeven. Tafeltennisclub Smash '76 houdt een banketletteractie ten bate van de vereniging. De roomboter amandel- lctters kunnen tot en met zaterdag via het uitgedeelde formulier be steld worden of via banketletterac- tie@smash76.nl. De letters, worden op vrijdagavond 4 december of za terdagmorgen 5 december thuisbe zorgd. In het kader van kunst en taalont wikkeling hebben de leerlingen van groep 6 van de School met de Bijbel in twee ochtenden kennis gemaakt met taaldrukken. Lutie van Dort heeft uitgelegd wat taai- drukken precies is. En elk kind heeft daarna een gedichtje met een bijpassende tekening gemaakt over het thema 'Wat is gewoon?'. De gedichtjes zijn door de kinde ren op de computer gezet en ge print. De 33 bladen zijn meegeno men naar de taaldrukwerkplaats in Bergen op Zoom, waar de kinde ren met behulp van ouders op hun eigen blad een kleur hebben ge drukt met onder meer inkt en een roller. Ook hebben'ze vormen en letters gestempeld en met de druk- machine gewerkt. Groep 7 bracht een bezoek aan de bibliotheek, waar bibliothecaresse Petra Das uitlegde uit hoe en waar een boek te vinden is. Daarna mochten de kinderen in tweetallen vragen be antwoorden. Een deel van de ant woorden was te vinden via de computer. Apdere antwoorden vonden ze in de boekenkast. Groep 8 was uitgenodigd voor de Thoolse techniekdag. Sommige kinderen vonden het best lastig om een stuk hout te schaven en een balkje van precies 20 cm te zagen zonder te meten, maar uit eindelijk ging elk kind met een tas vol zelfgemaakte spullen naar huis. De plattelandsvrouwen gaan op woensdagmiddag 9 december een kerststukje maken. Deelnemers die nen zelf een mes en een schaar mee te nemen. Carolien de Leeuw bege leidt de deelnemers om twee uur in de Wellevaete. Stavenisse Zo'n 35 mensen hebben zich don derdag tijdens de Keutjesavond in Elenahof te goed gedaan aan spek, worst, kaantjes, ribbetjes en aan wat het varken verder te bieden heeft. De avond was bedoeld voor de be woners van het zorgcentrum, de vrijwilligers en bezoekers van de dinsdagmiddagsoos. Men genoot volgens de organisatie van het ou derwets lekkere eten en de gezellige sfeer. De avond werd afgesloten met een kopje koffie. Belangstellen den kunnen vrijblijvend de soos van de Elenahof bezoeken. Op dinsdag middag zijn er spelletjes als Rum- mikub en sjoelen en er kan een kop je koffie worden gedronken en een praatje worden gemaakt. Naast de spelletjesmiddagen zijn er activitei ten als de bovengenoemde Keutjes avond, maar ook een dia-avond, een kerstmiddag en het jaarlijkse reisje. B. en w. zijn niet van plan om hel be sluit om geen windmolens te plaatsen te heroverwegen. Daar heeft vereni ging Zeeuwind om verzocht. Op 9 ju li besloot de gemeenteraad om geen medewerking te verlenen^aan het plan voor vier nieuwe turbines van elk 3MW aan de Nieuweweg en de Poes- dreef. Het plan zou een investering van 10 miljoen euro vergen. Voor de molens zou een kabel worden aange legd voor aansluiting op het stroom- netwerk waar ook de nieuwe wind molens in de Noordpolder bij Sint-Maartensdijk op aangesloten zouden worden. Dat kan nu niet meer. Het tarief voor de ligplaatsen in de haven stijgt volgend jaar met drie procent. Mogelijk gaan de eigena ren van de boten ook meebetalen aan het vervangen van de damwand. B. en w. studeren op het aanpassen van de damwand. Dat zal mogelijk financiële gevolgen hebben voor de tarieven na 2010. In overleg met het bestuur van de watersportvereni ging zal bekeken worden hoe de las ten zullen worden verdeeld. Vanaf januari gaan de eigenaren 35,35 p^r vierkante meter euro betalen. Nu betalen ze 34,33 euro per vierkante meter. Het voorstel wordt woens dagavond besproken in de commis sie bestuurszaken. Sint-Maartensdijk De kinderen uit de groepen 7 en 8 van basisschool de Rieburch hebben hun pennen laten dansen voor de landelijke dichtwedstrijd voor kin deren van de stichting Kinderen en Poëzie. Dit jaar is het thema Als dichters dansen. Ter inspiratie heeft Karlicn Eggermont van Funky Feet Dancestudio in Bergen op Zoom voor allebei de groepen een work shop hiphop verzorgd. Mot de ter men bounce, wave, pose, een im provisatie van Karlien en het tonen van hun eigen kunstjes, hadden de kinderen genoeg stof tot het vormen van een gedicht. Bij een alcoholcontrole vrijdag avond en vrijdagnacht heeft de poli tie drie automobilisten een rijver bod opgelegd. In twee gevallen gebeurde dat aan de Nijverheids- weg, om elf uur en om twaalf uur. De andere bestuurder werd rond cén uur aan de Hogeweg aangehouden. Alle drie hadden teveel alcohol in hun bloed, bleek uit de blaastest. De provincie heeft een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor de bouw van een mestopslag aan de Gemaalweg. De gemeente had een verzoek ingediend voor de afgifte van de verklaring. De provincie geeft aan dat het plan voor de mest opslag niet overeenkomt met het be stemmingsplan, maar dat hier spra ke is van specifieke omstandig heden. Het feit dat er twee ver mengde bouwblokken van twee af zonderlijke eigenaren zijn en de aanwezigheid van een minicamping van de andere eigenaar heeft de doorslag gegeven dat de provincie wil meewerken aan de realisatie van een mestopslag. P. van Dieren wordt ouderling en D. Deurloo diaken in de Hersteld Her vormde Gemeente. Zij vervullende per l januari de vacatures van ou derling J.C. Koopman en diaken G.M. van As. Ouderling C.J. Knuist is herkozen, evenals diaken M.H. Hengstmengel. Van Dieren was no tabel en per l januari periodiek af tredend, zodat daarvoor op 2 de cember een opvolger moet worden gekozen. Notabel E. Scherpenisse is wel herkiesbaar. B. en w. hebben bezwaren tegen de weigering toepassing bestuurs dwang en een bouwvergunning aan de fa. Weggemans voor het perceel Sportlaan 4 niet-ontvankelijk en on gegrond verklaard. Een omwonende had de gemeente verzocht om be stuurlijke handhaving tegen contai ners die bij het bedrijf stonden. Om dat er mogelijkheden waren voor legalisering van de situatie, zagen b. en w. geen aanleiding om op te tre den. Daarom verklaarde het college het bezwaar tegen het vermeend weigeren van bestuurlijke handha ving niet-ontvankelijk. In augustus is een bouwvergunning verleend waartegen in september een be zwaarschrift werd ingediend. Daar om kwam de eerdere handhavings- kwestie nog eens aan bod. Dit bezwaar hebben b. en w. nu onge grond verklaard omdat er geen grond is om de bouwvergunning te weigeren. Bij de bushalte wordt Sint Nicolaas opgewacht door de kinderen, hun ouders en grootouders. Ook de recessie is aan Sint Nicolaas niet voorbij gegaan. Dat bleek zaterdagmiddag toen de goedheilig man aankwam in Scher penisse. Op het vrachtwagentje waarmee hij door het dorp reed hing de tekst: Wegens re cessie worden er minder pepernoten uitgedeeld. Toch viel het uiteindelijk wel mee. De pieten deelden toch ruim pepernoten uit aan de kinderen die stonden te wachten op sinterk laas. Hij was dit jaar niet met paard en wagen gekomen, maar met het openbaar vervoer. Rond kwart over twee stapte hij samen met zijn pieten uit de bus, lijn 108 van Con- nexxion. Die kwam uit de richting van Sint- Maartensdijk en was op weg was naar Bergen op Zoom. Sinterklaas zat gewoon met zijn mijter op tussen de andere reizigers. Bij het uitstappen werd hij geholpen door een van zijn pieten, maar die wilde eigenlijk terug naar Spanje. Hij had al 1 heimwee en hield de sint vast aan diens mantel. Gelukkig ging dat weer over. Sin terklaas gaf de kinderen een handje. Van sommigen kreeg hij een tekening. De oude man moest vervolgens in de laadbak van de vrachtwagen klimmen. Ook daar werd hij bij geholpen. F.en van de pieten speelde sin terklaasliedjes op de accordeon. De stoet reed een rondje door het dorp en stopte bij het Holland Huis waar de kinderen liedjes voor Sint Nicolaas zongen. Predikbeurten Zondag 29 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) en 18.30 u. ds. Me- ijcr. HERSTELD HERV. GEMEENTE 8.30 u. ds. v.d. Want, Schiedam. 18.30 u. ds. Joppe, St.-Maartens- dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. 10, i 4.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. prof. dr. Cossce, Rotter dam. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. H.D. 18.30 u. ds. De Graaf, Zevenber gen, jeugddienst. GEREF. KERK 10 u. ds, Reehorst, St.-Maartens dijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boot. 15.30 u. ds. v.d. Zwan, Sliedrecht. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Prins, Ederveen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9 u. ds. Oorschot. 16 u. kand. Donselaar. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppc. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dienst o.l.v. kerkenraad. 19 u. da. De Jong, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. wo 2/12 19.30 u. ds. Belzen, Urk, tijdrede SGP. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's Gravendeel. 14.30 u ds. v.d. Griend, Krabben dijke. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer, H.A. 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. stud. Maljaars. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 3/12 19.30 u. ds. Klok, Urk. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. Scherpenisse Om het woonzorgcomplex en vijf woningen te realiseren aan de La- ban Deurloostraat moet het bestem mingsplan worden gewijzigd. Dit plan ligt tot 10 december ter inzage op het gemeentehuis en tot die tijd kan er ook bezwaar worden ge maakt met een brief naar het college van burgemeester en wethouders. B. en w. geven geen toestemming voor het plaatsen van een rolstoellift in de toren van de hervormde kerk omdat dit het authentieke beeld van het rijksmonument verstoort. Mo menteel gaan rolstoelgebruikers via de zijdeur de kerk binnen, maar de wens van de kerkenraad is om die samen met de grote stroom kerk gangers binnen te kunnen laten. De gemeente heeft er onderzoek naar gedaan. De toren is, evenals de kerk zelf, een rijksmonument dat stamt uit de eerste helft van de 16de eeuw. Een rolstoellift, met zijn moderne, strakke en metalen uitstraling, past volgens b. en w. niet in het plaatje van een eeuwenoud monument. Het college hecht aan behoud van het authentieke beeld van de toren. Poortvliet Sinterklaas komt zaterdag in het dorp aan. De sinterklaasoptocht be- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vlicthof 8, za' 11-12 u. DIERENARTS VV. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. j-i Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 nov. t/m vrijdag 4 dec. donderdag 26 9.32 -22.32 vrijdag 27 10.52 -23.42 zaterdag 28 11.57 - zondag 29 0.35 -12.52 maandag 30 1.27 -13.45 dinsdag 1 2.12 - 14.32 woensdag 2 2.55 -15.12 donderdag 3 3.42 - 16.00 vrijdag 4 4.27 -16.47 wo 2/12 8.32 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 26 nov Lezing montessorionder wijs, Els Westra, De Kraal, 19.30 u. 28 nov en 9 dec Kringloopwinkel, Wattstraat, za 9.30-15.30 u. en wo 9-11.30 u. 28 nov Els Buitendijk speelt Anna Boom, gebouw NPB, 15 u. 28 nov Sinterklaasconcert, Concor dia, gymzaal Zoekweg, 16 u. 28 nov De romantische fluit, kamer muziekconcert, sticht. A. Kelder mans Concerten, stadhuis Hoog straat, 20.15 u. 3 dec Lezing zeeweringen, dhr. Beaufort, chr. ouderenver., NPB-ge- bouw, 14.30 u. 5 dcc Psalmzangavond, NHC con certen, Grote Kerk, 19-20.45 u. 10 dec Borstvoedingsinfoavond, LLL, Stoofstr. 8, 20-22 u. OUD-VOSSEMEER 19 dec Concert Polyhymnia, Her vormde Kerk, 19.30-21.30 u. SINT-ANNALAND 27 nov Mega Flirt Night, jongeren avond met muziek, gem. Tholen, Wellevaetefc21-2 u. 27 en 28 nov Vogeltentoonstelling, Vogelvreugd, Wellevaete. 28 nov Winterfair, Bethelkerk, 9.30- 13 u. 9 dec Kerststukje maken, platte landsvrouwen, Wellevaete, 14 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 30 jan Expositie Louis Sauter, natuurfoto's, Scaldis Naturalis, za 11-16 u. en in kerstvakantie van ma t/m za. 30 nov Vrouwenochtend, Hervormde Gemeente Rehoboth, 9.15-1115 u. 6 dec Dartstoernooi voor Roparun, runningteam Tholen, Haestinge, 12 u. SCHERPENISSE 28 nov Turegluren, wandeling Staatsbosbeh., VVV Tholen, start kruising Platteweg/Gatweg/Schoon- dorpseweg 13.30 u. POORTVLIET 27 nov Bingo met optreden Kir Royal, Ouwe Raed'uus, 19.30 u. 28 nov Sinterklaasintocht, start gymnastiekzaal, 14 u. SINT PHILIPSLAND 28 nov Sinterklaasintocht, haven, 11 u. 2 dec Verkoping, vrouwenver. Tabit- ha. Rozeboom, 14.15 u. +fi 1 m+++fi 1 m+++fi 1 m+++fi lm+ CINEM'ACTUEEL Bergen op Zoom: 2012 - do, ma en wo 20 u., vr 20.45 u., za en zo 15.45 en 20.45 u. Birdwatchers - ma 20.30 u. De Storm - vr en za 18.45 u., wo 16 u. Komt een vrouw bij de dokter - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.45 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u. Michael Jackson's: This is it -vr 18.45 u., za, zo en wo 16 u. New Moon, The Twilight saga - do, ma en di 20 u., vr t/m ma 18.45 en 2115 u., wo 16 en 20 u. Sinterklaas en de verdwenen pakjesboot - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Sinterklaas journaal: De meezing moevie - za, zo en wo 13.45 u. Spangas op survi val - za, zo en wo 13.45 u. Terug naar de kust - do, di en wo 20 u., vr 2115 u., za en zo 18.45 en 2115 u. Troubled water - zo 19 u. en di 20.30 u. Up - za, zo en wo 13.45 u. gint om twee uur vanaf de gymnas tiekzaal aan de Deestraat. Daarna is er om kwart voor drie de voorstel ling 'Het avontuur van de zak van Sinterklaas' in 't Ouwe Raed'uus. Sint Nicolaas en zijn pieten bezoe ken rond half vijf de bewoners in Poorthove. Ouderling Agterdenbos en diaken Van Houdt zijn bij enkele kandi daatstelling herkozen in de kerken raad van de Hersteld Hervormde Gemeente. Voor diaken' Rottier, die kerkordelijk niet meer herkiesbaar is, zijn G. Buth en A.W.M. Nortier kandidaat gesteld. ZIE VERDER PAGINA 7

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2