'Ik zeg hetzelfde als Ramses Shaffy, Iaat me mijn eigen gang maar gaan' Hondenbelasting niet meer van deze tijd 'Leo en Joop een gouden paar, zijn een eeuw lid nu met elkaar' Bezige bij Rondweg bij Oud-Vossemeer Wie durft Donderdag 19 november 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Gerrit Bril gaat weg bij de Casembrootschool. Hij wordt 65, dus hij moet gaan. Hij vindt afscheid nemen niet leuk, maar één ding vindt hij er het minst leuk aan. „Dat ik alles rond de nieuwe school niet mag afmaken. Daar had ik me helemaal op ingesteld. Dat zit me het meest dwars." De directeur van de Sint-Annalandse basis school neemt op 27 november officieel afscheid, een paar weken voor zijn verjaardag. Hij kijkt terug op ruim 40 jaar onderwijs op Tholen. Geschorst Tankcommandant Directeur Gerrit Bril neemt na 24 jaar afscheid van Casembrootschool Stampen Opvolger Zangvereniging VZOS Sint Philipsland huldigt trouwe leden en dirigent Na het geslaagde jubileumconcert beleefde het gouden zangkoor VZOS uit Sint Philipsland zaterdag opnieuw een hoogtepunt. De tweeling Leo en Joop Neele is vanaf de oprichting lid, Joke Bos een kwart eeuw. En dirigent Jan Wesdorp is veertig jaar aan het koor verbonden. VZOS zong alle jubilarissen toe, maar ook de familiele den zorgden voor een leuke verrassing. Creatief Muzikaliteit Stemmen van lezers f-T7T- Dc directeur zit in de eerste kamer naast de ingang van het noodge bouw aan de F.M. Boogaardwcg. „Ik zit hier prima", vindt hij. In het nieuwe gebouw, de brede school op de oude locatie in de Schoolstraat, had hij zijn kamer op precies dezelf de plek gepland. Maar het bouw plan heeft vertraging opgelopen en daarom zal hij die ruimte nooit be trekken. Want zijn tijd als onderwij zer zit erop. Niemand zal ontkennen dat hij daar zijn eigen stempel op heeft gedrukt. Het is een man die zijn eigen weg gaat. Dat is nog het meest naar vo ren gekomen, toen de acht openbare scholen van het eiland werden ver enigd in een federatie (1995), later de Octho. Hij stak het toen, en nu nog, niet on der .stoelen of banken dat hij tegen een dergelijk orgaan was. „Er moet een grondige reden voor zijn om te zeggen, ik doe het anders. Nu wor den er mensen aangesteld om aller lei papierwerk te regelen en dat kost allemaal meer geld. Ik vind dat het best meer mag kosten, maar laat het dan ten goede komen aan de leerlin gen, door dat geld bijvoorbeeld te besteden aan meer onderwijzers." Een andere reden voor protest is de komst van een bovenschoolse direc teur. „Die moest worden aangesteld om bij ons het papierwerk uit han den te nemen, zodat wij meer voor de klas konden staan. Dat vond ik in eerste instantie geweldig. Maar wij als schooldirecteuren gingen in functie achteruit, waardoor wij sala ris moesten inleveren. Daarvan werd die man betaald. Maar doordat wij van directeur naar locatieleider gingen, liepen we alle voordelen van directeur zijn mis, zoals vergoe dingen en extra vrije uren. En feite lijk is er voor ons niets veranderd." Bril is destijds samen met zijn colle ga Jan Plekkenpol van De Luijster in Sint Philipsland voor tWee weken geschorst geweest met inhouding van salaris vanwege hun uitlatingen. Ze stappen daarop naar de rechter en worden in hun gelijk gesteld. Na tweeënhalve dag staat hij weer voor de klas, maar aan de verdere conse quenties van het ontstaan van de Octho heeft hij moeten toegeven. „Het was een vervelende periode, maar ik heb mij erbij neergelegd." De Octho betekent voor Bril dat al les meer over één kam wordt ge schoren. „Vroeger hadden we over leg tussen de schooldirecteuren en dan bespraken we eikaars methoden en deelden we ervaringen uit. Nu hebben we een vaste lijst met pun ten die worden afgehandeld onder leiding van de bovenschoolse direc teur." Toch heeft hij er zijn eigen draai in kunnen vinden. „Ik zeg het zelfde als Ramses Shaffy, laat mc mijn eigen gang maar gaan. En als Frank Sinatra, I did it my way." Gerrit Bril is op 19 december 1944 geboren in Zutphen. Hij is enigst kind. Aanvankelijk gaat hij na de lagere school naar de hbs. „Maar daar ben ik vanaf ge stuurd." Zijn moeder wil dat hij doorleert en als hij samen met zijn vader een oude klasgenoot tegen komt die vertelt dat hij op de kweekschool zit, vragen zijn ou ders of dat ook niet iets voor hem is. Zo gaat hij naar de kweek school in Doetinchem. „Ik heb er niet echt bewust voor gekozen." Hij gaat daarna voor 18 maanden als kortverband vrijwilliger bij de cavalerie. Hij is daar lankcomman- dant en was dat graag gebleven, maar hij is inmiddels getrouwd (nu 46 jaar geleden) en zijn vrouw Conny tekent protest aan als hij bij het leger blijft. Zo komt hij in 1969 op Tholen terecht, waar hij op 3 maart van dat jaar als onder wijzer begint op de openbare lage re school in Oud-Vossemeer. Hij komt zó groen voor dc klas, de derde en de vierde, op een school met in totaal drie man personeel. Hij was de jongste van zijn twee collega's, een juf en de directeur. Problemen heeft hij er nooit mee gehad. „Er was altijd sfeer in de klas. Ik heb er een geweldige tijd gehad." Hij is verliefd geworden Gerrit Bril houdt er veel hobby's op na. Vroeger hield hij postdui ven, maar die deed hij weg toen hij naar Oud-Vossemeer kwam. Daar wordt hij lid van de voetbalclub, waar hij actief is als voet baller en jeugdleider. Ook gaat hij wielrennen met een groepje waarin ook Ruud Havermans zit. Bij voetbalclub WHS in Sint-An- naland is hij nog voorzitter geweest. Dat is inmiddels allemaal verleden tijd. Van huis uit heeft hij altijd paardgereden en dat brengt hij ook over op zijn dochters Margot (46) en Queeny (40). De eerste, die in Poortvliet woont, is nog steeds actief in die sport en rijdt op hoog niveau dressuur. Queeny is ermee gestopt en heeft nu een schoonheidssalon in Sint-Annaland. Bril rijdt nu geen paard meer, maar jureert op een jaar zo'n zestig dressuur- wedstrijden in de regio. Thuis heeft hij zo'n 80 sierduiven waar mee hij af en toe tentoonstellingen bezoekt. En met succes: ..Ik ben wel eens kampioen geweest en val regelmatig in de prijzen." Gerrit Bril heeft vee! tijd besteed aan de nieuwe school, maar zal er niet meer in werken. In de hoek, rechts naast de ingang, was zijn kamer gepland. Daar komt nu de nieuwe schooldirecteur. op Oud-Vossemeer. Dat vindt hij een heel apart dorp in vergelijking met de rest van Tholen. Al gauw voelt hij zich daar thuis, maar op den duur wil hij graag promotie maken. „Ik zag wat het school hoofd allemaal moet en kan doen en dat ambieerde ik ook." Daarom gaat hij solliciteren en dat leidt in 1985 tot een betrekking bij de Ca sembrootschool in Sint-Annaland. Met zijn aanstelling als directeur verhuist hij ook naar dat dorp. „Dal moest toen." Hij heeft er zijn draai kunnen vinden. Als hij op zijn nieuwe school begint, heeft hij vier collega's met een school van 120 leerlingen. Nu zijn er 18 leerkrachten en ruim 200 leerlin gen. Hij noemt zichzelf iemand van de ouderwetse leermethodes. „Ik ben van de stol'erin stampen. Van klassi kaal onderwijs en de uitvallers hel pen. Alles zonder rekenmachine." Over dat laatste apparaat is hij on verbiddelijk. „Nu hoor je ze van alle kanten zeggen dat kinderen niet meer kunnen rekenen. Ik ben voor alles uit het hoofd, desnoods met een kladpapiertje erbij. Een rekenmachi ne is voor mij een waardeloos ding. Ik weet niet eens hoe die werkt." Autoritair w il Bril zichzelf absoluut niet noemen. „Van mij hoeft het al lemaal niet zo officieel." Zowel leerlingen als leerkrachten kunnen zo bij hem binnenlopen. En als een leerling een keer ondeugend is, maakt hij daar geen groot punt van. „Ik houd van een vriendelijke ma nier van omgaan met kinderen, geen klets voor dc kop." Hij wil dat ieder een het vooral gezellig heeft op school. „Het moet gewoon leuk zijn. Ook onder dc leerkrachten. Er heerst hier saamhorigheid. Als er iets is, wordt altijd samen iels gere geld of vangt de één de ander op. Natuurlijk zijn er ook wel mensen weggegaan. Dat is vervelend. Hel gras zal ergens anders wel groener zijn geweest." Hij geeft zijn leerkrachten veel vrij heid. „Ik wil dat ze zichzelf kunnen zijn en geef ze hun eigen verant woordelijkheid. Ik heb altijd ge hoopt dat ze er goed mee omgaan." Bril is een man die eigenlijk wars is van alles wat volgens de regels is, zoals functioneringsgesprekken. „Als ik door de school loop en ik hoor elke keer uit hetzelfde lokaal een hoop kabaal komen, dan weet ik heus wel dat er iets aan de hand is. Dan ga ik tussendoor eens naar zo'n leerkracht toe en vraag ik wat er op doet. Als directeur moet je weten wal er gebeurt in je school en niet wachleji tot dal eens naar boven komt in een officieel gesprek." Daarom houdt hij ook niet van de huidige vorm van inspectie. „Zo'n inspecteur toetst onder andere via een geschreven schoolplan de school aan een aantal punten, en als die de norm niet haalt, is het een zwakke school. Dat vind ik nogal kort door dc bocht. Als ik inspecteur was, ging ik in dc klas zitten en kijken hoe het eraan toegaat. Pas dan kun je zeggen of het goed of slecht is." Gerrit vindt het belangrijk dat elk kind tot zijn recht komt. De citotoets vindt hij een momentopname. „Een kind kan een slechte dag hebben." Hij is het vaak niet eens met de uil komst ervan en heeft wel eens zijn eigen oordeel ernaast gezet. „Ik praat met ouders en de vervolgoplei ding als de toets voor een kind lager uitvalt dan het in mijn ogen kan." Hij is tegen nieuwe methodes waarin van het kind wordt verlangd dat het zelfstandig werkt. „Daar sta ik niet achter. Geen één kind gaat uit zichzelf iets doen. Bovendien moeten kinde ren tegenwoordig alles maar kunnen. Dat kan niet. Het ene kan meer dan het andere. Daar moet je genoegen mee nemen. Nu wordt een kind dat niet goed meekomt, uil de groep ge haald, bijgewerkt en bijgespijkerd, maar het houdt een keer op." Hoewel Bril het als directeur druk heeft met allerlei zaken, staat hij graag voor dc klas. Zijn voorkeur gaat uit naar groep 8. „Die kinderen zijn op een leeftijd waar je het meeste aan kwijt kunt. Daar kun je wat volwassener mee omgaan en het is leuk om een beetje te dollen als ze in de puberteit komen." Bril is van mening dat het op zijn school de minst geliefde groep is onder leer krachten. „De kinderen zijn wat mondiger. Dat is dc tijd, denk ik. Daar moet je mee om kunnen gaan." Bril houdt daar juist van. „Vorig jaar had ik een hele ondeugende groep, maar ik vond het heel leuk. Daar zat ook mijn kleinzoon in. Ik denk dal groepen met zulk gedrag vaak wel goed zijn qua intellect." Bril bekijkt altijd alles van de posi tieve kant. Zoals de drie inbraken tijdens zijn carrière: een keer in het oude schoolgebouw en twee keer in het noodgebouw, waarbij ze het vooral op computers gemunt had den. „Ik moet de inbrekers wel een compliment geven, dat ze niet alles kapot hebben gemaakt. Ze hadden ons ook in een grote rotzooi kunnen achter laten. Nu is het verzekerings- werk, maar goed. je wordt er nooit beter van." Toch is er iets dat hem altijd blijft achtervolgen. „Er is op beide scholen een keer een leerling overleden, waarvan één uit mijn ei gen klas. Dat grijpt erin. Als je ou der wordt, denk je toch vaker aan zulk soort dingen terug. Eén over leed door ziekte, een ander door een ongeval. Ik heb het er nog wel eens over met mijn vrouw." Bril is geen man die stil gaat zitten na zijn pensioen. Maar hoe hij zijn vrije tijd gaat invullen, weet hij nog niet. „Ik heb met mijn vrouw afge sproken dat ik eerst ga uitrusten." Hij heeft vaak lange dagen gemaakt voor zijn werk en daarnaast is hij veel van huis voor zijn hobby's. Eén ding weet hij wel zeker: hij wil meer tijd besteden aan zijn jongste kleinkind van 1.5 jaar. „Dat is mijn nieuwste hobby." Op dc Casembrootschool hebben ze nog geen geschikte vervanger voor hem kunnen vinden. Misschien zijn ze op zoek naar een nieuwe Gerrit Bril? „Dat zou kunnen. Ik weet het niet. Het gaat buiten mij om, maar één ding heb ik altijd nagestreefd: spuug nooit in de trog waaruit je hebt gedronken, want daar schiet je niets mee op." Als vervolg op het verslag van de raadscommissie bestuurszaken ,Bij afschaffen hondenbelasting moe ten andere heffingen omhoog' wil ik nader ingaan op de onrechtvaar digheid in de hondenbelasting. De gemeente mag hondenbelasting heffen voor het houden van een hond en niet voor de overlast die deze huisdieren kunnen veroorza ken. Zo is deze heffing in de ge meentewet (artikel 226) geregeld. Voor de doorsnee burger is de hon denbelasting er alleen maar om al le poep die deze huisdieren produ ceren, op te ruimen, maar dat is wettelijk dus niet zo. Dus honden belasting is geen bestemmings heffing! De hondenbelasting is ontstaan in de Middeleeuwen. In die tijd wa ren er veel reizende en trekkende groepen mensen. Met deze groe pen trokken vaak zwerfhonden mee. Een veel voorkomende ziekte die deze honden meebrachten, was de hondsdolheid. Ook de gevestig de burgerij had haar honden en de ze werden door de zwerfdieren ge makkelijk besmet. Dit was in die tijd één van de oorzaken om een belasting te gaan heffen om de be strijding van hondsdolheid mee te financieren. Weer veel later, in 19e en 20e eeuw, waren er veel trek honden onder de minder bedeelde middenstanders. Bakkers, groente boeren, visboeren enz. hadden de ze beesten om hun verkoopkarren mee voort te trekken. In die tijd is de hondenbelasting aangepast en werd het een transportheffing. De meer bemiddelde middenstanders die een paard en wagen hadden, werden hiervan gevrijwaard. Toen al begon in feite dc ongelijkheid. Wat is nu de praktijk? De gemeen te heft al vele jaren een forse hon denbelasting. Ze noemt dit zelf een progressief beleid. Men zou hier goedkeurend bij kunnen knikken. Er zijn immers veel te veel hon den, en al deze honden poepen op straat en blaffen de hele buurt bij elkaar. De gemeente kan in dit op zicht toch niet progressief genoeg wezen? Ik zal u uit de droom hel pen. De gemeente spint goed garen bij heel veel honden. Dit levert veel geld op. Er komt per jaar 155.000 euro binnen vanwege hel feit dan mensen een hond houden. Een heel klein deel hiervan wordt aangewend om overlast te bestrij den: 32.000 euro. Het geld dat overblijft (128.000 euro) gaat naar de pot algemene middelen. Dit be tekent in de praktijk dat alle bur gers die een hond houden, fors meer belasting betalen dan allen die geen hond hebben. Velen van de laatste groep houden echter ook huisdieren., Deze huisdierenhou ders, katten, paarden, kippen, dui ven enz. hoeven echter geen extra belasting te betalen hoewel er in deze categorie huisdieren bij zijn die ook overlast veroorzaken. Denk bijv. maar aan paarden, kat ten en duiven. Landelijk betalen hondenhouders met elkaar 72.267.000 euro waarvan een slor dige 60 miljoen euro naar de alge mene middelen van de diverse ge meenten gaat. Leuk toch die 1,7 miljoen honden? Gelukkig zijn er steeds meer gemeenten die besef fen dat hier inderdaad iets heel scheef gaat. Inmiddels heffen nog 316 van 441 gemeenten hondenbe lasting, dat is dus nog 71%. Tholen ligt met haar hondenbelasting in dc categorie dure gemeenten, 25 gemeenten zijn nog duurder dan Tholen. Het gemiddelde ligt voor 1 hond op 42,51 euro. Tholen ligt daar met 69 euro ver boven. Ik wil bereiken dat dc gemeente Tholen de hondenbelasting in zijn geheel afschaft. Hiervoor is op dit moment geen geld, liet de meerder heid van de fracties me weten. In deze moeilijke tijd hebben we het geld gewoon hard nodig: 155.000 euro- is niet zo maar een bedrag. De gemeenteraad gaat hier echter voorbij aan het feit dat diezelfde moeilijke tijd er voor heel veel bur gers ook is. Burgers die al jaren lang veel te veel betalen aan een in middels onzinnig geworden wetje uit de middeleeuwen dat in stand wordt gehouden om de gemeente kas te kunnen spekken. Daarom, moet m.i. deze belasting onmiddel lijk worden afgeschaft. Voor alle duidelijkheid, persoonlijk over weeg ik geen wilde protestacties, barricades of spandoeken. Dit ver dient het gemeentebestuur niet. Er gebeuren zo veel mooie dingen in onze gemeente die een ongepaste reactie van de zijde van de honden houders niet verdraagt. Mijn voor stel is om te komen tot een bijeen komst ergens in dc gemeente om in gezamenlijkheid te komen tot een verklaring die het college ertoe brengt om deze belasting af te schaffen. Ook valt te denken aan een juridisch advies of een uit spraak van de Nationale Ombuds man. Jammer is het tenslotte om te moeten constateren dal de verschil lende fracties zo weinig construc tiefs in konden brengen. Ik had ze uitstekend op de materie voorbe reid door allerlei informatie naar dc commissieleden te mailen, ook gewezen op mijn ingezonden stuk van juli. Dat men dan niet verder komt dan bijv. het vergelijken van de hondenbelasting met de foren senbelasting, vind ik ronduit een bedenkelijke zaak. Staande de ver gadering had men nooit kunnen be sluiten de hondenbelasting af te schaffen. Een principiële uitspraak om deze zaak binnenkort nader te overwegen, bleef echter ook uit. Later, ja laterblijft dat wellicht later? Hondenhouders, stuur uw re actie en u hoort nog van mij. Siem Baaij, Tholen, Kon. Julianastraat 76, sba;jJj@ kpnplanet.nl Dirigent Jan Wesdorp en de leden Leo Neele, Joop Neele en Joke Bos (v.l.n.r.) zijn al vele jaren betrokken bij VZOS. „Dit is boven alle verwachtingen. Het heeft me echt geraakt. Dankje wel bestuur voor de bijzonder mooie momenten van vanmiddag." Leo Neele vertolkte aan het einde van de middag de gevoelens van de jubilerende zangers en dirigent over de hulde die hen ten deel was geval len. Het begon er al mee dat ze bij binnenkomst hun kinderen en klein kinderen troffen in De Wimpel. Uit genodigd vanwege de voor VZOS bijzondere jubilea. „Dal we twee le den hebben die vanaf de oprichting, dus vijftig jaar, lid zijn, vind ik zeer bijzonder", zei voorzitter Henk Ge luk. Met zilveren jubilaris Joke Bos uit Sint-Maartensdijk maken ze sa men 125 jaar lidmaatschap van VZOS vol. Leo en Joop Neele waren nog maar veertien toen zc lid werden van dc net opgerichte christelijke zangver eniging Vooruitgang Zij Ons Sla ven. Ze zijn al die tijd gebleven, en hadden en hebben hun verdiensten voor het koor. Leo Neele was zelfs ruim dertig jaar bestuurlijk actief als voorzitter, en ook een periode bestuurslid van de Zeeuwse Zan- gersbond. „Je hebt die functies op een gedreven wijze ingevuld", blikte Geluk terug. Hij memoreer de de deelname aan de concoursen van dc bond in Middelburg en het concert dat VZOS Neele aanbood bij diens zilveren jubileum als voorzitter. Maar ook hoe deze, na zijn verhuizing naar Sint-Maar tensdijk, via Steenbergen naar de repetities kwam en op de thuisreis meestal het - alweer jaren verdwe nen - café De Ijskelder aandeed. „Tegenwoordig beperk je je tot ge woon lekker zingen. En je favoriete componist daarbij is Hcinrich Schütz." Wat Geluk uit de verhalen van beide broers over vroe^r was bijgebleven, was de bashoorns waarmee ze als bassen zongen. „Een soort megafoons om de zware tonen kracht bij te zetten, heb ik mc laten vertellen. Maar ik had er nooit eerder van gehoord en het is jammer dat ze niet bewaard zijn gebleven." Hoewel een tweeling, zijn Leo en Joop Neele zeker geen twee handen op één buik. Geluk: „Ik sta al jaren tussen hen in bij de bassen. En dan hoor je goed dat ze het lang niet al- lijd eens zijn. Behalve wanneer ze een nieuwe auto gingen kopen, dan bleken ze dezelfde voorkeur te heb ben." Ook halen beiden graag oude verhalen op. Joop zat nooit in het bestuur, maar is volgens de voorzit ter erg behulpzaam. Voor het koor bij het gereedzetten van stoelen en halen of brengen van het orgel, maar ook in het dorp om met men sen naar het ziekenhuis te rijden. Ook zat hij 19 jaar namens VZOS in het bestuur van de Wimpel waarvan vele jaren als secretaris. „Je bent een liefhebber van de koorzang. Maar ook van het eenvoudige lied, de psalm, het gezang. En voor moeilijke nummers blijf je gaan om ze onder de knie te krijgen." Joke Bos zingt weliswaar een kwart eeuw bij VZOS in Sint Philipsland - eerst als sopraan, daarna als alt - maar was tevoren lid van het gelijk namige koor in haar woonplaats Sint-Maartensdijk. Daarnaast is haar creativiteit een kenmerkende eigenschap, zei Geluk. „Of het nu kaarten maken is, handwerken, of fotoalbums samenstellen, je beleeft er veel plezier aan. Voor de zang maakte je spontaan hoesjes voor de muziekstandaards, met ieders naam erop." Verder is de jubilaris onlos makelijk verbonden met het olie bollen bakken. „Je was vanaf het eerste uur betrokken bij de opzet en dc organisatie. Hebt er zelfs een keer een gedicht over gemaakt." VZOS is in de regio bekend om de kwaliteit van de oliebollen. Maar de bijnaam 'oliebollenkoor' doet af breuk aan het niveau van VZOS en moet nooit meer gebruikt worden, vond burgemeester Nuis tijdens de receptie aansluitend aan het druk bezochte jubileumconcert in Tho len. Geluk had voor de 64-jarige broers Neele elk een horloge met inscriptie, en voor Joke Bos een kettinkje. Natuurlijk waren er ook bloemen. En het koor verraste de jubilarissen met een gelegen heidslied, wat bijzonder in de smaak viel. De voorzitter riep ver-1 volgens dirigent Jan Wesdorp uit Sint-Annaland naar voren, want ook voor deze had hij iets in pet to. Geluk typeerde hem als ie mand voor wie muziek en zang een wezenlijk onderdeel zijn van het leven. „Je bent er dagelijks mee bezig, kunt niet zonder. Bij een eerder jubileum heb ik gezegd dat je niet met mes en vork eet, maar met mes en stémvork." Veertig jaar staat de dirigent voor het koor en hij wist daarmee een hoog niveau te bereiken. „We kennen je als een uiterst muzikaal mens met een natuurlijke muzika liteit. Iemand ook die op muzikaal gebied niet gauw concessies doet." Geluk wilde niet voorbij gaan aan dc gezondheidsproble men waarmee de 70-jarige Wes dorp de afgelopen twee jaar werd geconfronteerd. „God heeft je er doorheen geholpen. Dat maakt ons dubbel gelukkig." Het koor zong óók de dirigent toe: 'Leve Jan, leve de dirigent!' Ook voor Wesdorp was er een horloge. De cadeaus konden niet op, want de families van dc jubilarissen boden toegangskaarten aan voor een uit voering van Bachs Johannes Pas sion, eind maart in Den Haag. Familieleden haalden leuke herin neringen op, die duidelijk maakten hóe belangrijk de rol van VZOS in de gezinnen is geweest. Meest ver rassend voor de jubilarissen was dat de kleinkinderen - bijgestaan door dc kinderen - hen toezongen op de wijze van 'M'n opa'. „Je moet er maar op komen", reageerde Leo Neele in zijn dankwoord. De huldiging werd afgesloten door voorzitter Steven Sandee van de af deling Zeeland van de Koninklijke Christelijke Zangersbond. Hij had voor elke jubilaris een kort woordje, bood de heren Neele een wandbord aan en Joke Bos een sjaal. Wesdorp kreeg bloemen, want voor dirigen ten kent de bond geen jubileumge schenken. Hierbij wil ik reageren op het be zoek van wethouder Van Dis aan de bewoners van Onder de Molen/Mo lenstraat in Oud-Vossemeer. Hierbij werd het voorstel gedaan om paal tjes op de stoep te plaatsen, om zo te voorkomen dat vracht auto,s over de stoep rijden tijdens het passeren van een andere vrachtauto. Volgens mij heeft die desbetreffende per soon totaal geen idee wat de beper kingen zijn van een vrachtauto. Ik wil van hem wel eens Ieren hoe je daar met 2 vrachtauto's elkaar moet passeren zonder gebruik te maken van de stoep. Door de lengte van de voertuigen, de bochtige weg.en de versmallingen is het daar niet mogelijk om anders te hande len. Het plaatsen van paaltjes zal de overlast alleen maar verergeren, in plaats van verbeteren! De enige mogelijkheid is een rondweg om Oud-Vossemeer heen. maar helaas ligt het dorp te ver bij Middelbug vandaan, zodat we deze situatie nog wel en kele jaren zullen houden. Dit is geen verhaal dal ik uit mijn mouw heb geschud, maar ik kom er elke werkdag met mijn vrachtauto door heen. Kees Mol, Sint Philipsland. Van vrijdag- op zaterdagnacht zijn er twee personenauto's in de Hoge- dorpstraat bekrast. Een aan de rech terkant van achter naar voren, de andere auto aan de achterkant over het kofferdeksel. En of dit nog niet genoeg was: de ruitenwisser van de achterruit is helemaal vernield. Wie durft zich te melden? A J. Hage, Poortvliet, Telefoon 612711. Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn leuen uerdiept. Ik uoeI me begrepen. En tdch is het mijn interieur, mijn stijl! .d*eê www.interieur-paauwe.nl l R Zonnemaire ligt ulakbij Zierikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 3