Tholense Boys en WHS kunnen niet beter dan 0-0 WWW.ARDIKIHKENS.NI Vosmeer bezorgt SPS eerste puntverlies Verdienstelijk Vosmeer speelt gelijk bij Ouwerkerk: 2-2 Johan Schot wil eenheid smeden van selectie Doek valt voor clubblad SPS Donderdag,19 november 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Geflatteerde zege Smerdiek Balveroveraars Onderbreking verstoort ritme Stavenisse 19 Stimulans r Overmoedig NOAD'67 loopt in het mes 1 Voetbal V-* programma Donderdag 19 november uur Tholense Boys 5-WMS 4 20.00 Zaterdag 21 november uur Noad-Internos 14.30 Tholense Boys-Wolfaartsdijk 14.30 WHS-Yersekc(vr) 14.30 Smerdiek-Waarde 14.30 SPS-ZPR 14.30 Stavenisse-Brouwershaven 14.30 Vosmeer-WIK 14.30 Stedoeo-Smcrdiek da. 14.30 Smerdiek 2 da.-Tcrneuzen 14.30 Dauwendaele 2-Noad da. 14.30 Smerdiel Ycrseke SPS 2-M Thol.Boj Bruse Bc Mevo 3-1 Noad 4-[ Tholense Rillandia Smerdiel Noad 5-1 DMV 2-\ SPS 4-Sr Vosmeer Zondag Vosmeer Vosmeer Voetbal Uitslagen Derde kl: Thol. Boys-WHS 0-0. Noad-Olympia 2-5. Vierde kl.: SPS-Vosmeer 1-1. Smer diek-Vrederust 4-0, Mcvo-Stavenisse 6- 0. Vijfde kl.: Ouwerkerk-Vosmeer 2-2. Dames: Oostkapclle-Smerdiek 3-2, IJ- zendijke-Smerdiek 2 2-1, Noad-Bruse Boys 2-5, Smerdiek 3-Nieuwdorp 2 2-2. Tweede kl. res.: WHS 2-Zwaluwe 2 0- 3, Noad 2-The Gunners 2 4-2. Derde kl. res.: SPS 2-Krabbendijke 2 2- 4, Vierde kl. res.: Thol. Boys 2-lleinkens- zand 3 0-2. Smerdiek 2-Yerseke 3 3-1, ZSC 2-Noad 3 0-0. WHS 3-Vrederust 3 afgelast. Thol. Boys 3-Vrederust 2 3-0. Stavenisse 2-Rillandia 3 1-6. DVO 3- Noad 4 7-2. Vijfde kl. res.: Thol. Boys 4-SPS 3 af gelast, DVO 5-Smerdiek 3 8-0, Noad 5- Moc 2 0-4. Allianee 3-WHS 5 4-2, Vo- smeer 3-NVS 2 2-0. Zesde kl. res.: Vosmeer 4-Dioz 3 I -1 Zevende kl. res.: Smerdiek 4-SPS 4 2- 5, Chrislandia 3-Thol. Boys 5 10-4. No ad 6-WIIS 4 uitgesteld. Jeugd: Kruiningen-1hol. Boys BI 1-4, ZPR-Thol. Boys B2 3-3, DVO-Thol. Boys Cl 1-0, Thol. Boys C2-FC Bergen 2-2. Thol. BoysC meisjes-N VS l-0.Yer- seke-Thol. Boys Dl 3-1. Thol. Boys D2- FC Bergen 3-3, Halsteren-Thol. Bovs D3 4-0. Thol. Boys E2-Dosko 0-1. Smerdiek F1-Thol. Boys F1 l-l. Thol. NOAD begon met offensieve bedoe lingen aan de wedstrijd. Olympia. een ploeg uit het rechterrijlje die bo vendien de nodige invallers telde, liet zich gewillig opsluiten. Het vcld- overwicht maakte de thuisclub over moedig. Op het middenveld dachten aanvoerder Iwan Geense en zijn sè- condant Danny Steijn vooral vooruit en ook laatste man Remy van Herk bemoeide zich met de zaken, door regelmatig voor zijn verdediging te spelen. Die naïeve speelwijze werd door Olympia genadeloos afgestraft. Een vrijstaande speler van de bezoe kers kon na twintig minuten simpel voor de 0-1 zorgen. Het leek nog een incident toen Frank den Engelsman kort daarop de gelijkmaker achter de doelman werkte: 1-1. Toch was er meer aan de hand. NOAD bleef ach terin ruimte weggeven wat de Bra banders in slaat stelde om, weer in vrije positie, de trekker voor de tweede keer over Ie halen. Nog voor de pauze tekende Lars Steijn met een schitterend afstandsschot in de kruising voor de 2-2. Alle goede voornemens voor de tweede helft 3 da.-Brusc Boys I 14.30 >-WHS2(vr.) 14.30 erlijn 2 14.00 's 2-Flocdekenskerke 2 12.30 iys 3-Smerdick 2 12.30 ^oad 3 14.30 )VO 3 12.30 Boys 3-ZPR 2 14.30 3-WHS 3 14.30 3-Bergcn 2 12.30 "holense Boys 4 13.30 V HS 5 14.30 nerdiek4 12.30 2 za.-Noad 6 14.30 22 november uur 3-Dosko 6 11.00 4-Schutters 3 10.00 Trefzeker Topscorer Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 12 Willem Bevelander (SPS) II Andreas Vroegop(Smerdiek) 10 Smerdiek-spclcr Andreas Vroegop is doorgedrongen tot de topdrie van het topscorerklassement. Met twee doelpun ten bracht hij zijn totaal op tien. In de derby tussen SPS en Vosmeer bleef Wil lem Bevelander voor de derde zaterdag op rij 'droog' staan. Rachid Bouhoudane scoorde wél en voert nu de lijst aan met twaalf treffers. Drie voetballers maakten hun eerste competitiedoelpunt: Lars Steijn van Noad, en Jeffrey Kruf en Martijn Brooijmans van Vosmeer. Boys F2-Stavenisse F l-l, Thol. Boys F3-Smerdiek F2 2-1; Robur-Vosmeer C meisjes 5-1, Rood Wit-Vosmeer D 0-9, Vosmeer El-VVC 3-2, Vosmeer E2- Thol. Boys F.3 5-7, Vosmeer Fl-Moc 0- 5, Unitas-Vosmeer F2 1-8; Sprundel- WIIS B 0-5, WHS Cl-Vosmeer C 7-1, WHS C2-Nw. Borgvliet 0-3, WHS Dl- Smerdiek D 6-0. VVC-WHS D2 1-1, WHS El-Thol.Boys F.1 15-0. WHS E2- Steenbergen 9-3. WHS E3-Meto 2-3, WHS E meisjes-Roosendaal 2-5. Divo- WllS I I 7-Ö, WllS F2-Bergen 0-14, WHS F3-NVS 0-10. konden snel de prullenbak in. Bin nen luttele minuten leidde Olympia met 2-4, na een rake vrije trap en nog een onachtzaamheid in de laat ste lijn. Met Koen van Dijke als ex tra aanvaller voor back Remco Buijs gooide NOAD alles op de aanval. Arjan van Dijke loste achterin de jonge Roy van Splunter af. Olympia kwam met de rug tegen de muur te staan en ontsnapte soms op wonder baarlijke wijze aan de aansluitings- treffer. Paal en lat stonden doelpo gingen van Koen van Dijke. Rob den Engelsman en Danny Steijn in de weg. Ook John van Splunter had in vrije positie het doelpunt op zijn hoofd. Door het uitblijven van goals werd het spel van de Fluplanders steeds gejaagder. In de slotfase be sliste Olympia het duel met de zo veelste counter definitief: 2-5. Een hard gelag voor Ko Stoutjesdijk. ..We zijn ongedisciplineerd bezig geweest. De afspraken die wc met elkaar hebben gemaakt, zijn niet na gekomen. Dit mag niet meer gebeu ren." In het inhaalduel met Internos en de confrontatie met erfvijand WHS moet NOAD volgens Stout jesdijk de schade herstellen. „Nu is het zaak om veerkracht te tonen en moeten we laten zien dat we echte Fluplanders zijn." Geen doelpunten, veel spanning, felle duels en soms een bloedstol lend moment in het zestienmeter gebied. De derby tussen Tholense Boys en WHS liet zich in één zin samenvatten. Ondanks het ont breken van treffers was er op sportpark de Bent geen toeschou wer die zich verveelde. In de twee de helft was de thuisclub nog het dichtst bij de w inst, met een schot van Ronnie de Graaf op de bin nenkant van de paal en een inzet van Reinier de Groen die met een ultieme reflex door doelman An ton Elenbaas werd gepareerd. Beide teams konden na afloop vre de hebben met het resultaat. WHS omdat er niet meer in zat. Tholen se Boys omdat Jiet na een turbu lente week verdienstelijk spel op de mat had gelegd. Johan Schot, de interim-trainer hij de Tholena- ren, was niet ontevreden. „Het team staat. Nu de resultaten nog." Natuurlijk ging het in de aanloop naar het strcekduel vooral over het onverwachte opstappen van Jacco Theunisse als hoofdtrainer. Vaste bezoekers van de donderdagavond training bij Tholense Boys spraken over ongewoon scherpe oefeningen, waarbij Johan Schot regelmatig een pauze had ingelast om zijn selectie toe te spreken. Schot zelf deed er luchtig over. „Ik denk dat Jacco dat ook altijd heeft gedaan. Je ziet din gen gebeuren die beter kunnen, ze ker als je weet dat WHS op bezoek komt. De tijd is hoe dan ook te kort geweest om dingen te veranderen, als je dat al zou willen. Eigenlijk is daar ook geen reden toe. Zo slecht heeft hel elftal de laatste weken niet gespeeld en veel alternatieven heb ben we niet." Wel is Schot vol over tuiging aan zijn tijdelijke opdracht begonnen. „Het is een moeilijke si tuatie voor de club en als je dan ge vraagd wordt, reageer je positief." Een eenheid smeden van de selectie ziet Schot als zijn belangrijkste op dracht. ,.Je moet voor elkaar en voor Tholense Boys willen winnen, niet voor een trainer." Vanaf het eerste fluitsignaal van ar biter Quinten was duidelijk dat de thuisclub er voor wilde werken. De slag speelde zich voornamelijk op het middenveld af, waarhij Perry Snoep en Matthijs Bruijnzeel vaak hun meerdere moesten erkennen in de tegenstander. Zelden werd het gevaarlijk voor de doelen. Reinier Op de zaterdagochtend van de der by had Van de Meeren zijn man schappen bij elkaar geroepen in de bestuurskamer van Vosmeer. In die bespreking kwam de afgang tegen Smerdiek nadrukkelijk aan de orde en werd besloten om de tactiek aan te passen. Tegen lijstaanvoerder SPS kozen de oranjehemden voor een defensieve aanpak, met een dubbele slopper in het centrum en een versterkt middenveld. Ibrahim Tajarni kreeg de opdracht om top scorer Willem Bevelander uit de wedstrijd te houden. Bouhoudane werd voorbestemd om als enige spits te fungeren. „Niet aanvallen, maar opvangen", vatte Van de Mee ren het gewijzigde strijdplan sa men. Vosmeer werd geholpen door een droomstart. Al in de derde minuut werd Leo Vroegop op de vleugel uitgespeeld en in het centrum kopte de vrijstaande Bouhoudane vol overtuiging in: 0-1. SPS-traincr Rien Voshol noemde die vroege treffer cruciaal voor het verdere verloop van de wedstrijd. „We wa ren in die beginfase duidelijk nog aan hel zoeken naar onze posities. De organisatie was nog niet goed weggezet en Vosmeer profiteerde de Groen speelde de in de diepte sprintende Ronnie de Graaf te hard aan. zodat de Thoolsc schaduwspits te ver naar de zijkant werd gedron gen en de kans voorbij ging. Ook een vrije trap van De Graaf leverde geen resultaat op. Aan de overzijde daartan. We hebben er veel energie in moeten steken om nog gelijk te komen." Hoewel SPS meer balbezit had, lukte het de thuisclub nauwe lijks om kansen te creëren. Tajarni groeide uit tol beste man van het veld en neutraliseerde Bevelander als aanspeelpunt. Ook andere be langrijke spelers als Jorn Elenbaas en Ramon Voshol lukte het niet om hun stempel op de wedstrijd te drukken. „Het was bij ons allemaal net niet goed genoeg", aldus coach Voshol. „Acties werden te ver door gevoerd. Voorzetten kwamen niet aan. Dat mogen we onszelf verwij ten. maar het was ook de verdienste van Vosmeer dat puik stond te ver dedigen." Na een halfuur kwam SPS toch langszij, in de gesloten wedstrijd als vanzelfsprekend uit een stilstaande situatie. De hoek schop werd afgeslagen en uit de tweede lijn schoot Erwin Feijtcl fraai de l-l binnen. Tijdens de rust hamerde' Van de Meeren in de kleedkamer op hel bewaren van de discipline. Ook bereidde hij zijn ploeg voor op een te verwachten offensief van een door de vind ge steund SPS. Hoewel Ali Oumha- med zich al snel moesten laten ver vangen met een blessure, kwam Vosmeer niet echt in de problemen. Ook de geblesseerde spelmaker Ja- oud Allouchi werd nauwelijks ge mist. Diens jongere broertje Sou- lian loste Oumhamcd af. Later in de werd een inzet van Patrick van Schetsen geblokkeerd, na mistasten van keeper Marcel Nuijten bij een hoge voorzet van Dennis Vaders. Matthijs Bruijnzeel nam een hoek schop van Perry Snoep op de pan toffel, maar het schot raakte enkel tweede helft bracht Van de Meeren met Adderahin El Fadili nog een extra wapen in de ploeg. De niet fit te Mourad Tihani maakte plaats voor de snelle vleugelaanvaller. Voshol hield in de andere dug out vertrouwen in zijn mannen en wis selde niet. Een kwartier voor het einde seinde hij zijn ploeg in om vooral geen onnodige risico's te ne men. Een extra spits erbij zetten was ditmaal geen optie. ..We staan voldoende punten op de ranglijst voor en dan moet je soms genoegen nemen met een punt. Niet verliezen was op dat moment belangrijker." Toch perste SPS er een soort van slotoffensief uit. Ramon Voshol schoot naast, een inzet van Leonard Quist werd geblokkeerd en Erwin Feijtcl mikte over.. Voshol was na afloop realistisch. „Op basis van die laatste vijf minuten zouden we mis schien dc zege hebben verdiend. Maar in de 85 minuten daarvoor was de wedstrijd volmaakt in ba lans. Alle complimenten voor Vos meer." Van der Meeren keek alweer vooruit naar de komende ontmoe ting met WIK die meetelt voor de tweede periode. Vosmeer pakte daarin al een keer de volle buit. „Als we tegen WIK winnen, doen we het met zes uit twee goed. Voor het seizoen geloofden de jongens in het kampioenschap. Dat is nu geen optie meer. Maar we willen natuur lijk wel graag voor die tweede pe riode voetballen." Bij SPS was het na afloop even stil in de kleedka mer. erkende Voshol. „Maar je weet dat dit een keer kan gebeuren. Er is ook geen man overboord. We zijn nog steeds ongeslagen. Misschien is dit juist de prikkel die we nodig hebben om het komende zaterdag tegen ZPR beter te doen. Die ploeg is de laatste weken op dreef. We zullen het beste in onszelf omhoog het bord van de hoofdsponsor van de thuisclub. Reinier de Groen be sloot een ter hoogte van de midden lijn ingezette actie met een verdekt schot dat Elenbaas haast verraste, met in de herkansing nog bijna Lau rens Bovenberg die toesloeg. Ook moeten halen om weer die drie pun ten te pakken." De 4-0 zege op Vrederust deed een gemakkelijk potje vermoeden. De werkelijkheid op sportpark Haes- linge was anders. Pas in de laatste minuten wist Smerdiek een magere 1-0 voorsprong uit te bouwen. Daarvoor waren de bezoekers enke le malen dicht bij de gelijkmaker geweest. De lat stond bij een zon dagschot een treffer van de Braban ders in de weg. Ook een miraculeu ze redding van doelman Alex Stoutjesdijk hield Smerdiek in die moeilijke fase na rust op de been. De thuisclub was nog wel goed ge start. met vlotte combinaties en en- met een vrije trap van Reinier dc Groen, door een woud van spelers, had de WHS-doelman alle moeite. Een plots hel veld oprennende hond zorgde voor hilariteit, door zich vol overgave over dc wedstrijdbal te ontfermen. Met veel tact en dc broekriem van het Thoolse be stuurslid Rien Koppenhol werd het beest naar de zijkant gedirigeerd. Gezien het ontbreken van clubkleu ren ging het niet om een ludieke supportersactie. Later bleek dc vier voeter afkomstig uit de aanpalende nieuwbouwwijk Sladszicht. De vaak bekritiseerde Thoolse verdedi ging beet zich vast in de tegenstan der, hoewel twee zwakke momenten de bezoekers op voorsprong hadden kunnen brengen. Jeroen Oosdijk en Arvin de Witte hinderden eikaar, terwijl ze beiden vrij konden inkop pen. Op slag van rust maakte laatste man Carlo Hcijbocr zijn enige slip pertje van dc middag met balverlies in de opbouw, maar de Setallanders weigerden te profiteren. WHS-trai- ner Joost Hulshof vond dat zijn ploeg matig had gepresteerd. „Bij ons bleven teveel spelers onder hun gebruikelijke niveau. Juist de jon gens die bij ons belangrijk zijn. konden het vandaag niet brengen. De wind maakte goed spel moeilijk, maar daar hadden beide elftallen last van. Ook vrije trappen en cor ners, normaal gesproken een wapen van ons. kwamen niet uit de verf." Na de hervatting wisten de groen- witten in het geheel niet meer ge vaarlijk te worden. De voorop in de strijd gaande Thoolse aanvoerder Jeroen Nieuwkoop probeerde het met een schot uit de tweede lijn en liet even later een voorzet los, waar bij Bovenberg een teen tekort kwam en ook de achter hem staande Dc Groen het net niet wist te vinden. Halverwege de tweede helft volgde het moment, waarop de Thoolse supporters opveerden. De door Xan- der Rcns aangespeelde Dc Graaf vuurde van afstand tegen de binnen kant van de paal, met doelman Elen baas als een verbaasde toeschouwer op dc eerste rij. Met een vreemde carambole stuiterde de bal terug het veld in. tot ontsteltenis van de schutter. „Ik zag hem al birinenval- len. He^ past in het plaatje van de laatste weken. We hebben niet al te veel geluk gehad de laatste lijd." Bij afwezigheid van dc nog altijd ge blesseerde Nick de Lang speelde De Graaf een opvallende rol. kort ach ter de diepste spitsen. In de eerste kclc mooie kansen als resultaat. Toch duurde het tot de 37e minuut, voordat Leroy Pors het net vond: 1- 0. In het tweede bedrijf liet Smer diek na om de wedstrijd te beslis sen. Andreas Vroegop kreeg een goede mogelijkheid bij een kopbal, maar raakte het leer verkeerd. De kans voor Remy Korthouwer was nog mooier. Voor een vrijwel leeg doel bleef de jonge aanvaller treu zelen. zodat ook toen de tweede treffer uitbleef. Vredenist putte moed en trok soms flink ten aanval. Tien minuten voor het einde gooide Andreas Vroegop met een actie door dc defensie de pan ij voorgoed in het slot: 2-0. De gedemoraliseer de bezoekers moesten hierna nog treffers van Daan de Viet en Andre as Vroegop toestaan. Met name dat laatste doelpunt, een bal vol op de pantoffel, was van grote schoon heid. Dankzij de zege nadert Smer diek lijstaanvoerder SPS tot vijf punten. Coach Cees Stoutjesdijk was dan ook tevreden. „Deze over winning is geflatteerd. Voor de rest liggen we lekker op koers." Een blessure van de arbiter leidde bij het duel tussen Mevo en Stave nisse tot een gedwongen onderbre king van ongeveer een uur. Op dat moment was dc stand 2-0 in het voordeel van de thuisclub. Coach Wim Westerhuis noemde die voor sprong voor de ploeg uit Zierikzee nauwelijks verdiend. „We speelden gewoon goed mee. Alleen het sco ren blijft voor ons moeilijk." In dc vijfde minuut zette MarCo Klippel met een mooie pass aanvoerder Kees van Putte al vrij voor de kee per. De inzet verdween luttele cen timeters naast het doel, zodat de ruggensteun van een vroege voor sprong er niet kwam. In de 20e mi nuut lanceerde Perry Potappel de in de diepte sprintende Mark Tak. Op het beslissende moment wachtte Tak te lang en ging ook die kans voorbij. Even later kwam Stavenis se op achterstand, na een vrije trap waarbij doelman Aalt de Rijke ver keerd stond opgesteld: 1-0. Na een halfuur werd het 2-0, uit een snelle counter die met name Erik dc Rijke verraste. Door een spierblessure bij dc scheidsrechter leek de wedstrijd weken van het seizoen was hij voor al invaller, en dan meestal op de flank. De Graaf was tevreden over zijn bijdrage. „Deze rol ligt mij wel. Je komt vaak aan dc bal en je hebt veel vrijheid. Voor dc zijkant vind ik mezelf eigenlijk te statisch." Met het inbrengen van Pieter Lindhoud en Niels Westdorp hoopte WHS de derby alsnog naar zich toe te trek ken. Arvin de Witte en Dennis Va ders maakten plaats. Ook dc inval lers bij dc grocn-witten konden het verschil niet maken. Telkens waren het Thoolse bal veroveraars als Fred dy Simons, Marien Hopmans en Hans Willem Hopmans die duels wonnen. Ook op het middenveld was dc thuisclub de bovenliggende partij, met Joris van Dijke als ver vanger voor de geblesseerd geraakte Jeroen Nieuwkoop. Bij WHS waren het niet toevallig vechters als Ri chard van de Rcpc, Jeroen Oosdijk en Dennis Oosdijk die overeind ble ven. „Elke tweede bal was op een gegeven moment voor Tholense Boys", erkende Joost Hulshof. „Wc moeten blij zijn met de 0-0." Twee keer nog waren dc Tholenaren in de buurt van het winnende doel punt. Een boogbal van Bovenberg had te weinig vaart, zodat doelman Elenbaas zich kon herstellen. In de slotminuten reageerde dc WHS- goalie gepast op een schot van Rei nier dc Groen. Ook een door de wind gedragen voorzet van Niels Hopmans werd door de sluitpost over de lat getikt, zodat de 0-0 op het bord bleef. „We hebben slecht gespeeld", -vond Matthijs Bruijn zeel. „Hel was allemaal te slap van onze kant. Nu moei hel over veer tien dagen tegen NOAD maar ge beuren." Hulshof noemde na afloop dc trainerswissel bij Tholense Boys niet in het voordeel van zijn ploeg. „Vaak zie je dat zoiets een stimu lans geeft aan een elftal om er voluit tegenaan te gaan. Zeker als daar ie mand komt te slaan die naar dc naam Johan Schot luistert. Voor ons kwam dit op het verkeerde moment. We wilden hier voor de winst gaan, maar dat zat er vandaag niet in. We moeten nu even een stapje op de plaats maken." Johan Schot zelf had gemengde gevoelens. „Als er één ploeg recht had op de zege, dan wa ren wij het. Zéker na rust waren we meest gevaarlijke ploeg. Aan de an dere kant was het, gezien de voorge schiedenis. zaak om vandaag niet te verliezen. Hier kunnen wc mee ver der." vroegtijdig te eindigen. Een aanwe zige rapporteur dwong Stavenisse volgens Westerhuis om te wachten op een vervanger. Na zowat een uur dralen werd hel restant van de eer ste helft uitgespeeld, een fase waar-, in Stavenisse nog twee goede mo gelijkheden op de aansluitingstreffer aan zich voorbij liet gaan. Kort na de rust viel het doek voor dc bezoekers. Een breed tepass van Marco Klippel werd on derschept. met de 3-0 als direct ge volg. Bij Je volgende aanval werd de buitenspelval knap omzeild en had doelman Dc Rijke wederom het nakijken: 4-0. Kees van Putte kreeg op aangeven van Perry Potappel nog een goede mogelijkheid om de eer te redden. Alleen voor de keeper lukte het Van Putte echter niet om te scoren. In het laatste kwartier sloeg Mevo, in dc invallende duis ternis. nog tweemaal toe: 6-0. Wes terhuis was niettemin tevreden over het ver/et van zijn jonge team. „Als je de uitslag ziet, denk je dat we zijn weggespeeld. Dat was dus niet het geval. In het eerste halfuur vond ik ons zelfs de betere partij. De kopjes zijn nooit omlaag gegaan, ook niet na de 4-0, en daar ben ik trots op." Na zeventien jaar is het clubblad van vierdeklasser SPS ter ziele. De re dactie heeft besloten om de stekker uit het blad te halen omdat ook de website' van dc vereniging dc nodige informatie biedt en actueel is. De laatste jaren was er ook vaak sprake van een overlapping van de teksten in gedrukte en digitale vorm. Daar naast melden de bestuursleden Ap van de Belt en Corné Polderman, de grote inspiratoren van het clubblad, dat ook het aanleveren van de nood zakelijke kopij soms te wensen overliet. Daarnaast is de productie van het clubblad volgens beiden een bewerkelijk proces. Het blad onder scheidde zich door een hoge kwali teit. zowel in vormgeving als in houd. SPS heeft in overleg met sponsor Woonboulevard Poortvliet wel besloten om tweemaal per jaar een huis-aan-huis verschijnend blad met verenigingsnieuws uil te geven. Advertentie I.M. Niet eerder dit seizoen werd NOAD'67 zo op zijn tekortkomingen ge wezen als zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Olympia. De Fluplanders kregen een oorwassing met 2-5. Door een gebrekkige organisatie liep de formatie van Ko Stoutjesdijk keer op keer in het mes van de op de te genaanval loerende Dongenaren. De nederlaag kwant hard aan, hoewel de schade beperkt bleef omdat ook lijstaanvoerder klundert onderuit ging tegen Internos. Bij winst op Olympia zouden de Fluplanders qua verliespunten de leiding in de derde klasse hebben genomen. Ook daar om had Stoutjesdijk het na afloop niet naar zijn zin. „Doodzonde als je die andere uitslagen ziet." Bij Ouwerkerk. net als Vosmeer een staartploeg, hoopte de formatie van Adrie Capelle de eerste zege in de wacht te slepen. Beide partijen hielden elkaar in evenwicht en deelden de punten: 2-2. Vosmeer kon zich een beetje de morele overwinnaar noemen, omdat het een 2-0 ach terstand ongedaan maakte. Dankzij de remise heeft de Thoolse zondag ploeg de rode lantaarn overgedragen aan DZC'09. Capelle was blij met de getoonde veerkracht. "We hebben verdienstelijk gespeeld en waren QP het eind nog dicht bij de overw inning." van het openingsdoelpunt uit zijn ooghoek dat keeper Aarnoudse iets te ver voor zijn doel stond, om de bal vervolgens van ruim vijfentwin tig meter over dc machteloze keeper te tillen: 2-0. „Ik heb in mijn han den geklapt", bekende Capelle na afloop. Dat voetbal in de vijfde klasse soms leuk kan. zijn, bewees kort daarop ook Jeffrey Kruf. Van ruim dertig meter jaagde hij een vrije trap in de kruising: 2-i. Bijna nam Ouwerkerk op slag van rust weer een grotere voorsprong. De in écn-op-één situaties altijd sterke Aarnoudse bleef overeind toen een aanvaller vrij voor hem opdook, zo dat Vosmeer geloof hield in de tweede helft. De bezoekers waren in het tweede bedrijf inderdaad de be tere ploeg. Na een combinatie met Toon Kouwen besloot Jeffrey Kruf in het zijnet. Kouwen zelf kopte ra kelings naast in een scrimmage die ontstond uit een vrije trap van Kruf. Een kwartier voor het einde kwam de verdiende gelijkmaker lot stand. Het was de zelden scorende Martijn Brooijmans die koelbloedig afrond de, na voorbereidend werk van Kou wen en Vroegop: 2-2. In de slotfase werd nog een treffer van Kruf om onduidelijke redenen afge keurd en zag Kouwen een door braak in de kiem gesmoord, na een fluitsignaal van dc arbiter die bui tenspel constateerde. "Terwijl de as sistent zijn vlag omlaag hield", mopperde Capelle. Na het vrije weekeinde wacht Vosmeer het cru ciale duel met DZC. Inzet is dan de laatste plaats op de ranglijst. Bij winst neemt Vosmeer afstand van dc donkerste hoek van de kelder. "Dan moet hel voor ons echt gebeuren." Het eerste kwartier was in het voor deel van de thuisclub. Toch waren de beste kansen aanvankelijk voor Vosmeer. Na een goede aanval over de linkerkant schoot Jeffrey Kruf naast. Ook de rechterflank liet zich niet onbetuigd, met John Vroegop in de rol van afmaker. De routinier produceerde in riante positie niet meer dan een rollcrtje, zodat ook die kans voorbij ging. Vosmeer moest het zondag doen zonder de geblesseerde basisspelers Ricky de Klerck en Jacco Vaders. Ook Tom my van der Plas ontbrak. Op zijn plaats in de verdediging speelde dit maal Alex Havcrmans, normaliter uitkomend in het inmiddels opgehe ven tweede elftal van de club. Voor in fungeerde Toon Kouwen in de spits als aanspeelpunt, een taak die hij uitstekend uitvoerde. Kouwen had een voetje in vrijwel elke aanval van de bezoekers. Halverwege de eerste helft nam Ouwerkerk dc lei ding. uit een hoekschop die op ge lukkige wijze werd verlengd en met een vreemde boog over doelman John Aarnoudse zeilde: 1-0. Vrijwel vanaf dc aftrap was Vosmeer dicht bij de gelijkmaker. Jeffrey Kruf zag zijn inzet, via de binnenkant van de paal. terug het veld inspringen. „Op zo n moment zit het ons ook niet mee", baalde Capelle. Het werd nog erger toen Ouwerkerk even la ter de voorsprong uitbouwde, op een manier jdie bij elke voetballief hebber tot de verbeelding sprak. Na een mooie crosspass zag de maker Vosmeer-speler Mo Allali zet een aanval op in de derby bij SPS. Na negen overwinningen op rij rekende SPS erop, dat ook erfvi jand Vosmeer aan de zegekar kon worden gebonden. Op sportpark D'n Ae- kerboam hielden beide partijen elkaar echter in evenwicht. Een terech te 1-1 eindstand was het resultaat. Rachid Bouhoudane en Erwin Fe- ijtel zorgden voor de doelpunten in het streekduel. Vosmeer voelde zich na afloop de morele winnaar, ook al omdat de beschamende 2-8 neder laag van een week tevoren tegen Smerdiek nog naschrijnde. Coach Aad van de Meeren was blij met het eerherstel. „Alle lof voor die binken van ons. Ze hebben superieur gespeeld. Ik ben zo trots als een pauw." WHS-aanvoerder Patrick Ketting houdt Reinier de Groen van Tholense Boys van de bal. De druk bezochte derby in de derde klas eindigde zoals die begonnen was: 0-0.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 19