Barsten in groepsproces waren voor Jacco Theunisse niet meer te lijmen Bezoek zaterdag om 14.30 uur de bekerwedstrijd Dieleman Tholense Boys - Wolfaartsdijk Op naar de volgende bekerronde 1 PROFILE Trainer Tholense Boys stapt onverwacht op SST) 2 rgè HOPMANS GEENSE MAKELAARDIJ O.G. AUTOSCHADE LABO BAL MELSE ben van der heiden optiek 18 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 november 2009 Jacco Theunisse en Tholense Boys zijn met onmiddellij ke ingang uit elkaar. Het besluit werd in goed overleg genomen, nadat Theunisse in de aanloop naar het duel met WHS te kennen gaf niet verder te willen gaan. Hoe wel Tholense Boys venast was door de mededeling, be sloot het bestuur om de wens in te willigen. Oud-speler Johan Schot neemt voorlopig de taken van de opgestapte trainer waar. Paul van Buuren, in het verleden eerder werkzaam als coach op de Bent, wordt genoemd als een belangrijke kandidaat om Theunisse op te volgen. Theu nisse wil niet in details treden over zijn beslissing. Wel spreekt hij van een zwaar besluit. „Ik heb er heel veel energie in gestoken, maar op een gegeven moment houdt het gewoon op." Spiegel Donderslag C1000 lage prijzen zo voor het inkoppen Jansen Tholen B.V. ook bij u installeert: Installatiebedrijf Contant UW WAARBORGINSTALLATEUR drukkerij uitgeverij design ADRIE VAN BURGH DE RIJKE PARTNERS UW THUIS IS ONS 5 LEUNIS S3 VERJflflL potheek THOLEN www.derijke-partners.nl Fa. van 't HOF ALUMINIUM grootste collectie vloer- enl wand NIET ALLEEN BETER IN BANDEN AUTOBEDRIJF RENAULT www.autobedrijfbal.nl .00 lm m m Wir W 1 i Jacco Theunisse had hij de komst naar Tholense Boys te maken met een afgeroomde selectie. Hij moest het elftal vernieuwen en op de toekomst voorbereiden. Het halletje ging rollen na de te leurstellende 0-1 nederlaag tegen Good Luck, vorige week zaterdag. Theunisse verliet onmiddellijk na de wedstrijd het Thoolse sport park. De Roosendaalsc ocfcnmccs- ter was zwaar ontgoocheld over het resultaat en had zich met name geërgerd aan negatieve reacties vanuit het publiek, na het wisselen van Ronnie de Graaf. Volgens Theunisse was er meer aan de hand. „Ik stap niet op vanwege een paar opmerkingen en een neder laag." De gestopte trainer heeft er geen behoefte aan om na te trap pen, richting de vereniging waar hij aan zijn tweede seizoen bezig was. „Het is een prachtige club, en met 98 van de honderd mensen bij Tholense Boys kan ik prima over weg. Ik heb geen zin om mensen met naam en toenaam te beschadi gen." Theunisse voert een opeen stapeling van kleine irritaties aan als reden van zijn vertrek. Voor het overige moet er volgens hem geen drama van worden gemaakt. „Ik ben gewoon een trainer die zijn hobby even niet meer zo leuk vind." Insiders wisten al langer dat Theunisse diep vanbinnen teleur gesteld was over de gang van za ken. Nog voor zijn aantreden vorig jaar zomer probeerde hij tal van oud-spelers in de regio te overre den terug te keren op de Bent. Overal ving hij bot. Gaandeweg de competitie bleek ook dat zijn se lectie niet op één lijn zat en was er sprake van onderlinge irritaties tussen sommige spelers. De beoog de leider Michel de Jong ging in het tweede elftal spelen en stapte na het seizoen over naar VVC'68. Bij Theunisse kwam de klap hard aan. Zeker toen Tholense Boys na een sterke opening van de compe titie plots begon te haperen, met vijf wedstrijden op rij zonder zege. Theunisse wil er niet teveel over kwijt. „In elke mand heb je wel één of twee rotte appelen. Maar op sommige momenten is de ploeg in derdaad geen eenheid. En bij het uitblijven van resultaten steekt oud zeer al snel de kop op." Theunisse was met name teleurgesteld toen hij merkte dat er achter zijn rug ge klaagd werd. „Ik ben altijd en te gen iedereen open geweest in de communicatie. Dat verwacht je dan ook van anderen." Behalve de barsten in het groeps proces waren er ook randgebeurte- nisscn die niet naar wens verlie pen. Theunisse spande zich persoonlijk in om een assistent- trainer voor het tweede elftal te vinden. Op zijn voorspraak kwam Louis de Nijs naar Tholcn. Vervol gens lieten de reserves het na de zomermaanden op de training af weten, met als direct gevolg slech te prestaties. „Dan voel ik me per soonlijk in mijn hemd staan." Volgens .insiders liep Theunisse een nieuwe deuk op toen Marius Bal, de beoogde concurrent voor eerste doelman Marcel Nuijten, onlangs te kennen gaf niet onder de lat te willen staan. Ook waren er de kritische reacties langs de lijn, vanuit de harde kern van de sup porters. „Terwijl ik ook met die mensen na afloop in de kantine al tijd de dialoog ben aangegaan." Nog voor het duel met Good Luck wist Theunisse dat hij een knoop moest doorhakken. „Eén van de spelers hield me op de training een spiegel voor, toen hij zei dat ik de laatste weken niet meer zo vrolijk was." De vertrokken trainer voelt zich gesterkt door de vele reacties, met name vanuit de spelersgroep. „Ik ben overspoeld met telefoon tjes en sms-jes van de jongens, ook van reserves en spelers die niet ze ker waren van hun plaats." Theu nisse hoopt snel op betere resulta ten voor Tholense Boys. „Over de hele linie is het gewoon een fijne groep. En als het eenmaal weer gaat draaien, weet ik dat ik mijn bijdrage heb geleverd." Theunisse deelde zijn besluit op dinsdagavond mee aan Rien Kop- penhol, het bestuurslid dat verant woordelijk is voor technische za ken. Juist de avond tevoren had het bestuur volgens secretaris Piet van der Vlies oriënterende ge sprekken gevoerd over een moge lijke contractverlenging voor Theunisse. De stemming was po sitief. „Omdat Jacco voor ons nog steeds een trainer was die paste bij onze ambities. Hij heeft heel zijn ziel en zaligheid in de club gelegd en kreeg de spelers weer naar de training, iets wat zijn voorgangers niet lukte. Het is ook een sociaal mens, iemand die dichtbij de jongens staat." De me dedeling van Theunisse op dins dagavond was voor Van der Vlies een donderslag bij heldere hemel. „Wij hebben als bestuur nooit sig nalen gekregen dat er iets structu reel mis was." In het indringende gesprek met Koppenhol op dins dagavond bleek dat de trainer bij zijn standpunt bleef. Ook een be middelingspoging op woensdag door voorzitter Jan Heshof bleef zonder resultaat. Hoewel Heshof de trainer het liefst aan zijn con tract wilde houden, was het voor Van der Vlies duidelijk dat er geen weg meer terug was. „Als een trainer niet meer gemotiveerd is, heeft het geen zin meer." Van der Vlies houdt een vervelend gevoel over aan de kwestie. „Ik vind dat Jacco zijn besluit kort door de bocht heeft genomen. Als er een probleem met een of twee spelers zou zijn. had hij dat ook bij ons kun nen aankaarten. In goed overleg zouden we dat allicht hebben kun nen oplossen." Van der Vlies vindt niet dat Tholense Boys een moeilij ke selectie heeft. „In elke selectie heb je wel een paar man die hun kont tegen de krib gooien." Even min noemt hij de kritische suppor ters uitzonderlijk. „Bij elke vereni ging heb je mensen die meehuilen met de wolven in het bos. Ze roepen hosanna als het goed gaat en kruisi gen de trainer als het tegenzit. Bij ons als bestuur had Jacco nog alle krediet. We vinden het jammer dat hij zo snel de handhoek geworpen heeft." Oud-speler en boegbeeld Jo han Schot werd bereid gevonden om als interim-trainer te fungeren, tot dat een opvolger bekend is. In de wandelgangen worden Paul van Buuren en zelfs Leendert Geelhoed genoemd, oud-trainers van Tholense Boys en momentcel zonder club. Van der Vlies wil niet ingaan op na men. „Wel is het belangrijk dat we snel iemand vinden die de vereni ging kent en die in staat is om de zaak vlug op de rails te krijgen." JE MAAKT HET MET FIXET Nijverheidsweg 4 4695 RC Sint-Maartensdijk Tel. (0166)66 71 81 Vang 4-6 4661 TX Halsteren Tel. 0164-685090 www.fixetsintmaartensdijk.nl www.fixethalsteren.nl C1000 JURGEN STROOT Postweg 3a 4691 RH Tholen ma t/m wo 8.00-20.00 u. do en vrij 8.00-21.00 u. zaterdag 8.00-18.00 u. Zeevisgroothandel rokerij De Eendracht verkoop van verse zeevis en schaaldieren Edisonweg 5-7, 4691 RB Tholen Tel. 0166-603923 Fax 0166-604906 info@eendrachtvis.nl www.eendrachtvis.nl Tevens verdeler van Prins en Dingemans mosselen e-mail: adres: lnfo@jansentholen.nl www.jansentholen.nl •Machinebouw "Laswerk Verspanende bewerkingen Superflnishing walsrollen •Vlamspuiten Industriële automatisering •Industrieel technisch Elektrotechnisch onderhoud installateur Slabbecoornweg 51 4691 RZ Tholen Tel. 0166-601090 Fax 0166-604257 Gas - Waler - Sanitair - Centrale verwarming - Elektra - Loodgieters- en dakdekkerswerken Dalemsestraat 5 •Tholen Tel. 0166-602581 Fax 0166-603104 06-53832718 info@contant-installatie.nl www.contant-installatie.nl voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2,Tholen, tel. 0166-607060 Oudelandsestraat 9 4691 BJ Tholen Postbus 13 4690 AA Tholen Tel.0166-604150, Fax 0166-604085 www.drukkerijdieleman.nl info@drukkerijdieleman.nl Automobielbedrijf - Autoschadeb RMP€R€STfiflRT 1THOLEN, T€l. 0166-603079 voor grote en kleine: BEURTEN REPARATIES SCHADE EN REPARATIES ERKEND APK ll-KEURINGSSTATION NIEUWE en GEBRUIKTE AUTO'S adviesgroep 4. Burgemeet 35 4693 CJ Poortvliet T (01661 61 35 09 (01661 61 39 13 Postbus 47 4690 RR Tholen lnfo8overbeeke nl ujujiu.overbeeke.nl verzekeringen Efinanciële diensten H hypotheken E pensioenen Aswintha Scheepvaart B.V. Stevinweg 9, tel. 0166-602480 lingstij' ma. t/m vr. 8.00-17.30 u. za. 9.00-13.00 u. MULTIMATÊ Stevinweg 11, tel. 0166-604418 Openingstijden: ma. t/m wo. 9.00-18.00 u. do. en vr. 9.00 tot 20.00 u. za. 8.00-17.00 u. MAKELAARS 0166-604522 www.leunis.nl 3 -e o> 9e 5 V) -ae to tb co1 u. O "O a to tü O) c tb c <b O co tb to c Jb O iS c c 2 2 -ï c O O -§ c c 0 tb ,c 5) Q. tb Q Een centimeter of twee. In voetbal is dat soms een wereld van verschil. In het streekduel met WHS afgelopen zaterdag was het weer zover. We doelen op de in zet van Ronnie de Graaf, halverwege de tweede helft op de binnenkant van de paal. De bal kwam terug het veld in, met als gevolg voortdurende onzekerheid over de srand van zaken bij Tholense Boys. Bij winst op de erfvijand uit Sint Annaland zou niemand het meer hebben gehad over de negatieve reeks van de laatste weken. Nu bleef her 0-0 en heb ben we het bekerduel tegen Wolfaarts dijk nodig om het zelfvertrouwen op te vijzelen. Een wedstrijd die voor ons op het goede moment komt. Even een ander spanningsveld. Niet het aanhikken tegen de stand op de ranglijst. Lekker vrijuit voetballen, met de bedoeling een ronde verder te komen. Natuurlijk is er bij Tholense Boys de voorbije week het nodige gebeurd. Een trainer die opstapt in het midden van het seizoen is geen goede zaak. Vanaf deze plaats willen we Jacco Theunisse nog eens bedanken voor zijn inzet. Want in een kort gesprekje vooraf gaf hij altijd wel een bruikbare voorzet voor deze thuispagina. In het voetbal regeert het opportunisme en dus moeten we verder. Met ons boegbeeld Johan Schot als inte rim-trainer. Een opdracht die hem wel is toevertrouwd. Als geen ander kent Johan de kwaliteiten van elke speler. In zijn ac tieve loopbaan was de aanwezigheid van Johan in de kleedkamer altijd al voldoen de om een bijzonder spanningsveld te creëren. Een prikkel voor jonge spelers, die met onze routinier in de buurt het gevoel kregen dat het niet mis kon gaan. Iets van die magie zagen we al terug in de derby met WHS. Geen doelpunten, wel een hartverwarmende inzet en de wil om te winnen. Om WHS in persoonlijke duels af te troeven moet je wat in huis hebben. Freddy Simons, Hans Willem Hopmans, Marien Hopmans, Jeroen Nieuwkoop, allemaal speelden ze met een leeuwenhart. Als laatste man deed ook Carlo Heijboer het uitstekend, door op tijd in te stappen op het middenveld en met rust aan de bal. Gaat het schot van Ronnie erin, dan spelen we een we reldpartij. Zo simpel is voetbal soms. Trouwens, we doen nog gewoon 'mee voor de bovenste plaatsen in de derde klasse. Slechts vijf punten scheiden ons van de nummer één, Klundert. Er is dus geen man overboord. Het vlaggenschip ligt op koers, om met een legendarische voorzitter van de club uit het verleden te jpreken. (5w m 0\ushmnml CCPCDILÜIJ - 'ÜIDIöii Van links naar rechts. Ie rij; Koen Wilsing, Omar Boudou, Koen Nieuwkoop. 2e rij; sponsor Marja van Dijke, Remco Bosmans, Jelles de Kok, Marijn de Hond, Mandy Schot, Marleine Reymers, Samir Ibrahim, Ablas Boudou (leider!trainer). 3e rij; Wiebe Smits, Frank Heijboer, Lucas den Hartog, Anco Westdorp, Kees Wilsing (leider). Niet op de foto; Marvin Gangasingh, trainer John Nieuwkoop, grensrechter Sander van Zetten. Op zaterdag 31 oktober kregen de spelers en de leiding van Tholense Boys BI prachtige geelzwarte sporttas sen. Deze werden geschonken door de extra sponsor van Tholense Boys BI Visrestaurant HOF VAN HOL LAND uit Tholen. Eigenaresse Marja van Dijke ontving uit handen van jeugdvoorzitter Albert Walpot een mooi boeket. Van de leiding van de BI ontving ze een fraai bloemstuk. Hartelijk dank Marja, voor deze fraaie sporttassen 1 Top vierde klasse Het verleden brengt ons ook bij Wolfaartsdijk, onze te genstander in deze beker ronde. Vroeger kruisten we vaak de degens met deze ploeg. Het waren de jaren van cracks als Jan van der Vlies, Cor van Houdt, Ri- nus Minheere en misschien heeft zelfs de piepjonge Jo han Schot nog wel tegen Wolfaartsdijk gespeeld. Van daag de dag is het op 29 juli 1946 opgerichte Wolfaarts dijk een gezonde vereniging met ruim 250 leden, een flink aantal als je dat koppelt aan het aantal inwoners van het dorp. Behalve senioren, junioren en pupillen heeft Wolfaartsdijk ook een da mesafdeling: de wuuven worden ze daar op de websi te genoemd. Ook neemt Wolfaartsdijk al meer dan twintig jaar deel aan het zaalvoetbal en doen 55-plus- sers er aan gezond bewegen. Het eerste elftal behoort op dit moment tot de top in de Zeeuwse vierde klasse, hoe wel afgelopen zaterdag on verwacht werd verloren van Borssele: 1-2. Wel pakte Wolfaartsdijk al de eerste periodetitel en heeft het de meeste doelpunten in de vierde klasse gescoord. In negen wedstrijden werd maar liefst 35 keer het net gevonden, een indrukwekkende moyenne. Tholense Boys weet dus dat het geen eenvoudige opdracht wordt om een ronde verder te komen. Toch willen we dat graag. Vorig seizoen werden we pas in een laat stadium uitgeschakeld door topper AS WH, voor onze selectie een hoogtepunt in het sei zoen. Zoiets willen we graag nog eens meemaken. Op korte termijn zou winsr ook wind in de rug betekenen voor de resterende wedstrijden tot aan de winter stop. Het gaat dus ergens om op de Bent. U bent van harte welkom. Pupil van de week Aswin Kuhn, onze pupil van komende zaterdag, komt uit een gezin dat met hart en ziel verbonden is aan de club. Vader, moeder en zus zetten zich alle maal in voor de vereniging. Natuurlijk kent Aswin alle spelers van het eerste elf tal en heeft als doel om er straks zelf ook in te spelen. Als laatste man dat zou mooi zijn. Nu speelt onze Ajax-fan nog in de El, ook als laatste man. Vrije trap pen nemen is zijn specialiteit. Aswin is 10 jaar, zit al 6 jaar op voetbal en weet nog niet wat hij later worden wil. Hij weet wel dat witte rijst met saté het lek kerst van allemaal smaakt en dat de goudvis z'n lievelingsdier is. Tot slot wenst As.win het eerste veel succes tegen Wolfaartsdijk. Aswin Kuhn A B S. Naai- Breimachines Bedrijventerrein Welgelegen' Ondernemersweg 19 4691 SL Tholen Tel.: 0166-60 70 85 Naai- en lockmachines Breimachines Alle reparaties Wol breimachinegarens Borduurpakketten - Inruil en Financiering - Open: di t/m vrij za 9.00- 17.30 uur 9.00 - 16.00 uur Molendijk i-4 ST.MAARTENSDUK Tel.(01M) M 211S www.verjaal.nl Wassen - Drogen - Vriezen - Koelen - Home Cinema LCD/Plasma - Huishoudelijk apparatuur Digitaal foto en film - Digitale TV - Computer accessoires Installatietechniek Professioneel geluid - Eigen Service dienst Vliethof 3 4691 HATholen Tel. 0166-606643 Fax 0166-606711 www.apotheekthoien.nl Noordzijde Zoom 7, 4613 AA Bergen op Zoom Telefoonnummer: (0164) 27 44 90 Faxnummer: (0164) 27 44 99 E-mailadres: info@derrjke-partners.nl Uw adres voor: accountancy, loonadministraties en belastingadviezen - Ramen, Deuren Winkelpuien - Automatische Deuren - Isolatie Glas - Rolluiken - Zonwering Slabbecoornweg 214691 RZ Tholen Teletoon 0166-604140. Fax. 0166-604123 Tevens uw adres voor alle glassoorten U zoekt een beëdigd makelaar/taxateur op het eiland Tholen! Hans Hopmans, Molenvlietsestraat 5,4691 BT Tholen. Telefoon 0166-603525 www.hopmansengeense.nl C J Welgelegen 2b Tholen T 0166 606 681 E info@engelsmantholen.nl www.engelsmantholen.nl Openingstijden: vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag 10.00-16.00 uur en op afspraak. Profile Tyrecenter Rinus Roon Nijverheidsweg 8, 4695 RC St.-Maartensdijk 1 Tel. 0166-664198 Zuid Oudaan 6- 4691 HH Tholen Tel. 0166-603381 Mob. 06-28673864 Fax 0166-612032 E-mail: info@atelieraurum.nl www.atelieraurum.nl klaassen roondzorg totaal Eendrachtsweg 9 4691 EK Tholen Tel 0166 - 60 64 44 Fax 0164 - 24 88 44 Bal Wattstraat 3,Tholen, tel. 0166-602440, fax 604440 De apotheek is geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 u. en za 11.00-12.00 u. Voor spoedrecepten builen de openingslijden vind! u informatie bij de apotheek of op de telefoonbeantwoorder. Herhaalreceptuur. waarvan u voor 11.00 uur hij de arts de uitgeknipte etiketten heeft ingeleverd, kunt u na 16.00 uur of de volgende dagen ophalen bij de apotheek. Markt 6, Tholen, Tel. 0166-604947 tholen@benvdheiden.nl Serengeti Ray-Ban Ck sun Vogue DKNY

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 18