Tholenderwijs Jongeren praten gemoedelijk over alcoholgebruik bij het uitgaan CU hoopt op eerste vrouw in de fractie An Leendert d'n Jisten as prins 'ad in hin 600 jaer iemand gedocht Jongerenraadsvergadering in Poortvliet Vergaderingen raadscommissies Tien procent deelnemers blaastest jongerenraad drinkt teveel Kerk en alcohol Lezing Rinus Spruit in bieb Wandeltocht in de winter 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 november 2009 week 47 Donderdag 19 november 2009 Raadscommissie Ruimte Raadscommissie Samenleving Raadscommissie Bestuurszaken Echte controle Mol gestopt Nieuw bestuurslid Groot Pesööt krijgt nieuwe oag 'eid aan vooravond van jubileumfeest De jongerenraad (Joth) vergadert op donderdag 19 november 2009 in dorpshuis 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. De vergadering begint om 19.30 uur. De agenda is als volgt: 1. Welkom 2. Mededelingen 3. Notulen 20 oktober 2009 4. Ingekomen post 5. Inspraakmogelijkheid voor bezoekers 6. Evaluatie Tholen 's got talent 7. Mega flirt night 8. Werkgroepen 9. Rondvraag 10. Afsluiting De jongerenraad wil alle jongeren van Tholen de gelegenheid geven om de openbare jongerenraadsver- gaderingen te bezoeken en vergadert daarom regelmatig in de verschillende kernen. Op deze manier hoopt de jongerenraad de jongeren te stimuleren om gebruik te maken van de inspraakmogelijkheid, die iedere vergadering op de agenda staat. Ook worden jongeren in de kernen op de hoogte gehouden van de onderwerpen waar de jongerenraad zich meë bezig houdt. Het is voor de jongerenraad van groot belang om te weten welke zaken jongeren raken, zodat zij het college van B en W goed kunnen adviseren over het jeugdbeleid van de gemeente Tholen. De commissie Ruimte vergadert op maandag 30 november om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Schriftelijke vragen voor het college van burge meester en wethouders Antwoord B&W op schriftelijke vraag 09.17497 fracties CU en PvdA over kassenbouw Sint- Annaland Antwoord B&W op schriftelijke vraag 09.18045 fractie RFT over anti-hagelkanon Sint- Maartensdijk Antwoord B&W op schriftelijke vraag 09.18539 fractie ABT over havengebied Sint-Annaland Antwoord B&W op schriftelijke vraag 09.19377 fractie PvdA over kunststofafvalinzameling Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel wegenbeleid met resultaten onderzoek rehabilitatie en onkruidbestrijding en financiële gevolgen Voorstel tot vaststelling van: - de verordening voor het beheer en gebruik van de toekomstige uitbreidingen van de begraafplaatsen; - de tarie- venverordening en tarieventabel lijkbezorgings- rechten 2010 Voorstel tot het ontvankelijk, deels gegrond en deels ongegrond verklaren van de tegen het bestemmingsplan Buitengebied, 6e herziening, ingediende zienswijzen en het bestemmingsplan gewijzigd vast te stellen Voorstel om het besluit van 9 juli 2009 om geen medewerking te verlenen aan het windmolen park te Stavenisse te heroverwegen Voorstel om: 1) in te stemmen met de jaarreke ning 2008 2) in te stemmen met de begroting 2010 van Woonwagenschap Midden- en Noord- Zeeland en daarbij de in het voorstel opgenomen opmerkingen te maken Voorstel tot bespreking van opbrengsten in rela tie tot de kosten van huisafval. De commissie Samenleving vergadert op dinsdag 1 december om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten Schriftelijke vragen voor het college van burge meester en wethouders Antwoord B&W op schriftelijke vraag 09.18693 fractie SGP over CJG Antwoord B&W op schriftelijke vraag 09.17995 fractie WD over overlast jongeren haven Sint- Maartensdijk Door burgemeester en wethouders voorbereide stuk ken Voorstel tot aangaan samenwerking op gebied van leerplicht en RMC in Oosterschelderegio in vorm van gemeenschappelijke regeling met mandate ring bevoegdheden aan centrumgemeente (Goes) Voorstel tot het nemen van een besluit inzake het openhouden van het werkplein te Tholen per 1 januari 2011 Voorstel uw motie inzake intensivering van het alcoholmatigingsbeleid vorm te geven door mid del van uitvoering van het regionale activiteiten plan Oosterschelderegio 2009-2010 Voorstel om te besluiten tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling Centrale Post Ambulancevervoer Zeeland met ingang van 1 januari 2010 Voorstel tot vaststelling Verordening Wet gemeen telijke antidiscriminatievoorziening voor de gemeente Tholen Voorstel om vijf verordeningen op grond van de Wet investeren in jongeren (WIJ) vast te Stellen Voorstel om geen zienswijzen in te dienen over de 4de begrotingswijziging 2009 van het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio Door de gemeenteraad ingebrachte onderwerpen Bespreken locale educatieve agenda 2009-2010 Bespreken brief SVRZ d.d. 14 september 2009 over subsidie 2010 De commissie Bestuurszaken vergadert op woens dag 2 december om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agen da staan onder meer de volgeijde punten Presentatie politie jaarplan 2010 Schriftelijke vragen voor het college van burge meester en wethouders Antwoord B&W op schriftelijke vraag 09.18480 fractie RFT over C-2000 systeem Ingekomen stukken en mededelingen Monitor economische recessie oktober 2009 Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken Voorstel om, onder voorwaarden, in te stemmen met het convenant tussen de Veiligheidsregio Zeeland en het ministerie van BZK Voorstel om in te stemmen met de ontwerp-2e begrotingswijziging 2009 en 2e begrotingswijzi ging 2010 van de Veiligheidsregio Zeeland Voorstel tot aanpassing van artikel 4.7f, inzame len gebruikt textiel, aan de Wet dwangsom en beroep bij niet tijdig beslissen Voorstel tot vaststelling van de tarieven onroe- rende-zaakbelastingen 2010 Voorstel tot vaststelling van de Verordening lig geld pleziervaartuigen 2010 Voorstel tot vaststelling van de Legesverordening 2010 en de daarbij behorende tarieventabel Voorstel tot vaststelling van de slotwijziging begroting 2009 Voorstel om geen wensen of bedenkingen te heb ben over: 1. het voorgenomen besluit van het college tot oprichten van een besloten vennoot schap, of 2. het voorgenomen besluit van het col lege tot deelneming in een V0F of een CV Spreekrecht voor inwoners De commissievergaderingen zijn openbaar. U kunt als inwoner gebruik maken van twee vormen van spreekrecht. Aan het begin van de commissieverga deringen kunt u in maximaal 5 minuten zaken onder de aandacht te brengen van de commissiele den die niet op de agenda staan. Dit noemen we het algemene spreekrecht bij commissievergaderin gen. Wanneer u hiervan gebruik wilt maken, kunt u zich aan het begin van de vergadering aanmelden bij de raadsgriffie. Daarnaast is er het spreekrecht per agendapunt. Per agendapunt is er discussie mogelijk met de commissieleden. Als u gebruik wilt maken van dit spreekrecht, wordt het op prijs gesteld als u dit van tevoren doorgeeft aan het grif fiesecretariaat (tel. 0166) 668 350. Inzage agenda's De (voorlopige) agenda's met bijbehorende voorstel len liggen voor iedereen van maandag tot en met vrijdag tijdens de openingsuren van het gemeente huis ter inzage in de publieke leesruimte. De agen da vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audiono- tulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, tel. (0166) 668 350. Tien procent van de 256 jongeren die zaterdagavond in Poortvliet en Tholen meededen aan een blaastest van de jongerenraad (Joth) had teveel gedronken om nog auto of brommer te mogen rijden. Met de actie wilde Joth de jongeren bewust maken van de gevaren van alcohol in het ver keer. In Poortvliet meldden 116 jongelui zich vrijwillig voor een blaastest, in Tholen 140. Joth-voorzitter Hermen Geluk is te vreden over het verloop van de actie, die vooral is gericht op jongeren on der de achttien. Tien leden van de raad praten in enkele cafés met leef tijdgenoten over alcoholgebruik en de risico's daarvan, met name op jonge leeftijd. Buiten kunnen de cafébezoekers vrijwillig meedoen aan een blaastest. Sancties staan er niet op. liet is puur om te laten zien wat het drinken van alcohol doet. ..Het gaat er gemoedelijk aan toe. Met de jongeren is goed een serieus gesprek te voeren. En ze melden zich ook grif voor de lest. vinden het een goede zaak", vertelt Geluk op de stoep van café 't Centrum in Poort vliet. Wie niet had gedronken (de li miet voor beginnende bestuurders ligt op 0.22 promille ofwel 95 micro gram) kreeg een sleutelhanger. Hier is de actie om negen uur begon nen. Joth werkt samen met de politie, die speciale apparatuur beschikbaar heeft gesteld waarop het promillage is af te lezen (anders dan bij de offi ciële apparaten, waarop een P of een F de hoeveelheid alcohol aangeeft). Ook medewerkers van Indigo pre ventie zijn present om voorlichting te geven over alcoholgebruik. Niet al leen de bezoekers m het café wordt gevraagd of ze willen blazen, maar ook jongeren die naar binnen gaan. Jenny Goudzwaard van 't Centrum is daar blij mee. „Indrinken thuis, vóór het cafébezoek, gebeurt heel veel on der jongeren", zegt ze. „Als het om alcoholmisbruik gaat wordt er meestal naar de horeca gewezen. Maar sommigen hebben al meer dan genoeg op als ze hier komen. Eigen lijk is dat voor de ouders", vindt ze. Twee meisjes uit Sint-Maartensdijk komen naar buiten en willen wel eens weten hoe het met hun alcohol promillage staat. De een heeft twee pilsjes op, de ander een mixdrankje. Tot hun verbazing blijft de meter van het blaasapparaat op nul slaan. Het duurt minstens een half uur voor de alcohol in je adem merkbaar is, legt een politieman uit. „En wanneer je ook nog rookt, werkt dat vertra gend." Op zijn vraag waarom ze ei genlijk alcohol drinken, komt een wat aarzelend antwoord. Willen ze in een bepaalde stemming komen? „Nee, het is gewoon lekker." Met een twintiger die ook eens wil blazen, is het wel anders gesteld dan met de tv?ce jongedames. Bij hem geeft het apparaat 1.13 promille aan. Maar het café is dan ook niet zijn eerste adres vandaag, hij was ook al in de sportkantine. In een auto moet hij in ieder geval maar niet meer stappen, maakt een politieman hem duidelijk. Omdat het in Poortvliet nog rustig is en alle cafébezoekers inmiddels aan de test hebben meege daan. vertrekken Joth en politie wat eerder naar Tholen dan gepland. Daar worden verschillende cafés aangedaan, en ook daar zijn de reac ties van het publiek over het alge meen positief. Over de hele avond gemeten hebben negen 18-jarigen volgens de blaas test teveel gedronken, acht 17-jari gen en een zelfde aantal 16-jarigen. Het hoogste gemeten promillage is 1.44 en dat is zes tot zeven keer de toegestane hoeveelheid. Dit betreft een 17-jarige jongen. Maar er is ook een jongen van dertien betrapt met 0,91 promille alcohol. Zijn ouders worden daarvan in kennis gesteld. De politie combineerde de actie van Joth met een échte alcoholcontrole. Er werd vanaf 9 uur eerst gepost op de uitvalswegen van Poortvliet, en vanaf half elf rond Tholen. Op de Sloofstraat in Poortvliet zat de eerste de beste passerende automobilist al fout. De 36-jarige inwoner bleek twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd en kreeg een rijverbod van vijf uren. Bij een promillage van één hanteert het Twee Snmrdiekse meisjes melden zich in Poortvliet hij Joth-voorzitter Hermen Geluk voor een alcoholhlaastest. openbaar ministerie een straf van 350 euro, en tussen de één eh 1,15 promille is dat 450 euro. Op de Ten Ankerweg in Tholen zag de politic een auto langs de verkeer de kant van een rotonde wegrijden en zette de achtervolging in. De 23-jari- ge bestuurder uit Heerle werd aan de kant gezet. Van hem bleken bij justi tie nog twee boetes open te staan. De man moest zijn rijbewijs afgeven en krijgt dat pas terug nadat die boetes zijn betaald. Bij de begrotingsbehandeling in de gemeenteraad stipte de Chris- tenUnie de alcoholproblematiek aan. Fractievoorzitter A.G. van de Sande vatte dat onder het begrip duurzaamheid: de manier waarop we als samenleving samen leven. Daar ligt, zei hij, voor de Thoolse jeugd een uitdaging gezien de informatie die de GGD over alcoholgebruik geeft. En hij wierp een aantal vragen op. ,,Hoe duurzaam is sport en alcoholgebruik? Hoe duurzaam is ons voorbeeld als ouderen naar onze jeugd als het gaat om alcoholge bruik? Hoe duurzaam zijn kerken als ze kijken naar het alcoholge bruik van de eigen leden?" De CU wilde up de ledenvergadering in de Vossenkuil te Oud-Vosse- meer dinsdagavond graag de top vijf van de kandidatenlijst presente ren, maar zowel Mariska van Deelen als Els Overbeeke, de nummer 3 en 5, ontbraken. Toch staan er 7 vrouwen op de kandidatenlijst van totaal 29 mensen. Er zijn tien nieuwe kandidaten, terwijl vijf mensen uit 2006 niet meer op de lijst staan. De CU heeft een sterk Thools ge halte met 19 van de 29 kandidaten uit die plaats en ook vier Tholena- ren aan kop. Drie komen er uit Oud- Vossemeer, 2 uit Sint-Annaland en Poortvliet, 1 uit Scherpenisse, Sint- Maartensdijk en Sint Philipsland. Uit Stavenisse en Anna Jacobapol- der zijn er geen kandidaten. Nu het aantal raadsleden stijgt van 19 naar 21 hoopt de CU op een der de zetel en daarom ziet voorzitter Ricn Nagtegaal nieuweling Mariska van Deelen op een verkiesbare plaats staan. De 36-jarige lerares van de Eben Haezcrschool - toch vooral een bolwerk van de Gerefor meerde Gemeente en de SGP - maakt al deel uit van de schaduw- fractie. Dat geldt ook voor Wim Both - .pure Rotterdammer' - die volgens Nagtegaal als fractievolger wordt gewaardeerd wegens zijn dui delijke standpunten. Hij was actief in onderdeclscommissies van de po litie en geeft in Ossendrecht nu les aan leden van de mobiele eenheid en aan politieruiters. Els Overbeeke (44), voorheen lerares aan de Sint- Annalandse chr. basisschool en nu leraar geschiedenis en Nederland aani het Revius/Wartburgcollege in Peter Grabijn, Poortvliet; 17(4) Kees van der Eist, Tholen; 18(17) Jan-Pictcr Mostert, Oud-Vossemeer; 19(5) Otto ter Beek. Tholen; 20(0) Bap Leunis, Tholen; 21(18) Joanc Roggebrand-Wagemakers. Tholen; 22(16) Jaap Hage, Daicmsestraat, Tholen: 23(20) Iza van Gorsel-van Dijke. Tholen; 24(3) i Paul van Belzen, Tho- WHS-cloelman ien: 25(21) Ad Nieu- .7 j-j wenhuize, Tholen; jongste kandidaat 26,22, Andre Nieuu- kerk. Tholen; 27(23) Ben 't Hart. Tholen: 28(24) Ad van der Wiel, Oud-Vossemeer; 29(0) Wim Grocncveld, Tholen. Ten opzichte van 2006 zijn afgeval len: 7. P.G. Quist uit Sint Philips land; 8. oud-staten- en raadslid Wim Mol uit Tholen; 10. Jan Potappel uit Stavenisse; 13. mevr. T. Smit- Schuitvlot uit Tholen; 15. J.D. Droogers uit Oud-Vossemeer. Rotterdam, blaast ook haar partij mee in de schaduwfractic. Jongste CU-kandidaat is de 21 -jarige Corn iel van Leeuwen uit Sint-Annaland, die in zijn vrije tijd doelman is ging WHS. bij voetbalvercni- De volledige kandidatenlijst met lussen haakjes de plaats in 2006 luidt als volgt: 1(1). Bram van de Sande, Tholen; 2(2) Jaap Hage. Tholen; 3(0) Maris ka van Deelen, Tholen; 4(0) Wim Both, Tholen; 5(6) Els Overbeeke- Trommel, Sint-Annaland; 6(0) Mar- eel Vcrcammen. Tholen; 7(11) Jan Harmsen, Scherpenisse; 8(0) Cor- niel van Leeuwen, Sint-Annaland; 9(0) Sonja de Graaft', Tholen; 10(12) Koos de Feijter, Sint-Maar tensdijk; 11(9) Jannic van Dijke-van de Bor, Poortvliet; 12(19) Rien Nagtegaal, Oud-Vossemeer; 13(0) Kees de Bakker, Sinl-Philipsland; 14( 14) Magreet de Wolf-Quist, Tho len; 15(0) Peter Dek. Tholen; 16(0) Jan v.d. Burg uit Poortvliet werd ge kozen als nieuw bestuurslid om met name penningmeester Ad Nieuwen- huize te ondersteunen. De raads fractie deed verslag hoe het vergaan is met de speerpunten uit 2006. De ze zittingsperiode werden tot nu toe 47 (schriftelijke) vragen gesteld, 20 amendementen ingediend en 28 mo ties. Verder werden er vier initialief- yoorstellen ingediend - steeds met wisselende partijen - waarbij het al coholmatigingsbeleid, hel extra geld voor maatschappelijk werk en han delen als millenniumgemeente wer den aangenomen. Een initiatief voorstel over de overschrijding van de kosten van het nieuwe gemeente huis haalde het niet. Het bestuur had met zowel Bram van de Sande als Jaap Hage evalu atiegesprekken gevoerd voor de kandidatenlijst werd vastgesteld. „Ze hebben allebei redelijk direct ja gezegd", vertelde voorzitter Nagte gaal. Beiden maakten wel duidelijk dat elke voorbereiding voor de raads vergadering thuis wel met ,een ge zonde dosis spanning' gepaard gaat. „Elke keer leef je weer toe naar dat moment. Het is immers mooi werk om mee te kunnen werken aan be langrijke maatschappelijke vraag stukken in je gemeente. Overigens is het gemakkelijker gezegd dan ge daan om vanuil de Bijbel politiek te bedrijven." Jaap Hage steekt 14 uren per week in de politiek. „Het is een. bewuste keuze om maatschappelijke verant woording te dragen en te werken in Gods wijngaard. Ik doe het met heel veel plezier, maar je zou er best wel eens meer waardering voor willen krijgen." Voor Hage was het vier jaar geleden allemaal nieuw, maar nu zit hij .redelijk onbevangen' in de gemeenteraad van Tholen. De Zeeuwse schrijver Rinus Spruit vertelt dinsdag in de bibliotheek Tholen over zijn boek De rietdekker. Het verhaal is een familiegeschiede nis. De oude rietdekker vertelt, zijn zoon schrijft het op en blijft door schrijven tot na zijn vaders dood. Ri nus Spruit schetst met gevoel het harde bestaan van e.en rietdekkersfa milie in Nieuwdorp in het begin van de vorige eeuw. Hij laat de lezer ken nismaken met een manier van leven, die door de dagelijkse details heel herkenbaar wordt en dichtbij komt. De lezing begint om acht uur 's avonds en toegangskaarten zijn ver krijgbaar in de bibliotheek of telefo nisch te reserveren via 0166-607027. Wandclsportvereniging Oosterschel- stappers is de naam van de nieuwe vereniging in Sint-Maartensdijk die in februari een wandeltocht houdt onder auspiciën van de Zeeuwse Wandel sportbond. Het is de eerste wandel tocht uit een serie van vijf. De vereni ging is ontstaan in samenwerking met het evenementencomité Smalstad. Kees Wessels is een van de bestuurs leden van de vereniging in oprichting. De eerste tocht op zaterdag 27 febru ari gaal over 5. 10. 15, 20 en 30 kilo meter en voert onder meer door de Pluimpot en langs de Oosterschelde. Oud-Vossemeer heeft een nieuwe prins carnaval. Na achtereenvol gens prins Jos, prins Kedööze en prins Weijte zwaait vanaf de ko mende woaidaehen prins Leen- dert d'n Jisten de scepter over Gróót Pesóót. Leon van Treijn presenteerde zich zaterdag op het bordes van het ambachtsheren huis. Dat de viering van het 600- jarig bestaan van het dorp, vol gend jaar, het carnavalsmotto zou bepalen was minder verrassend dan de prinsenkeuze. In hin 600 jaer, luidt het nieuwe thema. Voor de jaarlijkse elluf-elluf vie ring verzamelden de leden van de Vlööientrappers en andere carna valsvierders zich zaterdagavond in café De Hoop. Daar deelde voorzit ter Piet Potappel mee, dat het be stuur van de carnavalsvereniging is aangevuld met' Ida Vroegop en Niels Havermans. Zij nemen de plaatsen in van Rianne Vcrhees- Pleune en Gert-Jan Duine. Dweil band de Lamsóören opende het feest, waarna gróótste boer Moppe, nar Kobus en pliessie Witte ver schenen. Mét de prinsenmuts, die de scheidende prins Weijte in fe bruari had ingeleverd. Om de spanning op te voeren over wie de nieuwe oag'eid zou worden, werd een ludiek filmpje getoond. De rode draad daarin was. dat het vanaf de stichting van Vossemeer in 1410 eeuwenlang niet was gelukt een prins carnaval voor het dorp te vinden. Tot eind jaren zestig de eer ste carnavalsvereniging - ook al Vlööientrappers geheten ont stond. Maar die ging na een aantal jaren ter ziele. Pas in 1992 kreeg het carnaval in het dorp een vervolg en sindsdien waren er drie prinsen. De nieuwe man kwam op het film pje natuurlijk niet in beeld. Met zijn gezicht dan. want wél was te zien hoe hij zijn prinsenpak aantrok en in een auto stapte. Moppe vroeg alle vlooien om mee te gaan naar het ambachtsheren huis. De deur daarvan stond wijd open, een flinke schijnwerper in de hal strooide zijn lichtstralen uit over het plein, In die hal stond de nieuwe prins met zijn rug naar het publiek, dat verrast reageerde toen deze zich omdraaide. Gróót Pesóót had een nieuwe prins: Leendert d'n Jisten. In het diepste geheim is de opvol ger van Weijte gekozen, slechts een klein groepje ingewijden wist er van. Tóch is Leon van Treijen al in juni voor de functie gevraagd. Na een korte bedenktijd - „ik moest toch zeker met mijn yrouw over leggen. en die reageerde meteen positief" - besloot hij de taak op zich te nemen, vertelde hij de ver zamelde menigte. Daaronder Van Trcijcns eigen kinderen, die net zo verbaasd waren als iedereen. Het zal na elf jaar prins Weijte wennen zijn voor de vlóóien en luusjes in Gróót Pesóót. De nieuwe leutvorst zal het carnaval op zijn eigen ma nier uitdragen. In ieder geval pre senteerde prins Leendert zich in een nieuw kostuum, met ballon broek. Na de presentatie werden in café De Hoop het nieuwe motto, het moltolied en de kirtuk gepresen teerd. En natuurlijk hield boer Moppe er zijn praatje waarin hij de plaatselijke gebeurtenissen op de korrel nam. De woaidaehen zijn volgend jaar op vrijdag en zaterdag 12 en 13 fe- 't Is vrêêd! roepen grootste hoer Moppe, nar Kobus en leden van de boerenploeg de nieuwe prins Leendert d'n Jisten van Gróót Pesóót toe. bruari. Tevoren zijn er de gebruike lijke bals: Eintjesdurpbal op 23 ja nuari en Bitterbal op 30 januari. De carnavalskranl Vlóóienkrantjc ver schijnt half januari. Maar ook bin nenkort is er al een activiteit. Want L op 28 november organiseert bouw club Gróót Pesóót voor het eerst een bouwlëest.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 14