TIIOLEN Tweede inzamelronde kunststof afval Mega Flirt Night Donderdag 19 november 2009 Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 47 Kom jij ook Flirten?!? gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 I' Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur, tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeentehuis. U kunt een afspraak itiaken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u con tact opnemen met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte wel kom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het ser vicepunt in het gemeentehuis van Tholen. In de week van 23 t/m 27 november 2009 wordt voor de tweede keer de maandelijkse inzamelronde gereden. De eerste inzamelronde is suc cesvol verlopen. In totaal is er binnen de gemeente 12000 kilo verpakkingsafval opge haald, waarvoor de gemeente voor deze ronde uit het afvalfonds 6700,- als ophaalvergoeding ontvangt. Daarnaast bespaart het de gemeente 1700,- voor het niet verbranden van dit afval in Moerdijk. Een 'winst' dus van ongeveer 7400,-. Ook het milieu is geholpen, omdat deze 12.000 kilo plastic die in Tholen is ingezameld, niet is ver brand. De gemeente hoopt dat de komende inzamelronde leidt tot een nog hoger aanbiedpercentage. Inzameldata Ter informatie vindt u hier het inzamelschema voor november: Tholen stad: alle straten ten noorden van de lijn Postweg, Ten Ankerweg en Grindweg. buitengebied oostelijk deel Tholen stad: alle straten ten zuiden van de lijn Postweg, Ten Ankerweg en Grindweg (incl. de genoemde straten) buitengebied westelijk deel. Oud-Vossemeer en Sint Philipsland buitengebied Sint Philipsland Poortvliet, Scherpenisse en Sint-Maartensdijk Vrijdag 27 november Stavenisse en Sint-Annaland Plastic Heroes zakken op? Ieder huishouden heeft een set van 12 plastic zakken ontvangen, welke snel op kunnen gaan. Zijn uw zakken op, of dreigen ze op te raken kunt u telefonisch nieuwe bestellen bij de Zeeuwse Reinigingsdienst op het nummer 0900-443 3333 of via een e-mail naar: info@zrd.nl. Een nieuwe set van 12 zakken wordt dan maximaal een week later kos teloos bij u thuis bezorgd. Opmerkingen naar aanleiding van de le ronde Opmerkelijk is de goede samenstelling van het aangeboden materiaal. Het bevatte minder vervuiling dan het landelijk gemiddelde. Daarmee is dit afval een prima grondstof voor hergebruik. De Zeeuwse Reinigingsdienst heeft de volgende algemene opmerkingen naar aanlei ding van de eerste inzamelronde: Zakken werden over het algemeen keurig aangeboden op de verza melplaatsen in de kernen. Zakken werden goed gebundeld tot trossen, vaak meerdere zakken aan elkaar gebonden Aanbieders maakten goed gebruik van bijv. hekwerk, bermpaal e.d. om zakken tegen wegwaaien te fixeren Let u op dat u de zakken niet op privéterrein aanbiedt, bijvoorbeeld bij de voordeur. De zakken moeten aan de openbare weg staan. De tijden waarop de wagens langskomen zijn afwijkend van die van de containers, dus let u er op dat u de zakken tijdig aanbied. Het advies van de ZRD: zet de zakken uiterlijk 7:30 uur buiten.. Jeugd- en Jongerenwerk gemeente Tholen organiseert op vrijdag 27 november 2009 een Mega Flirt Night in De Wellevaete te Sint-Annaland. Tijdens deze avond zal J&E Entertainment de muziek en een licht- en lasershow verzorgen. De avond begint om 21.00 uur en de muziek stopt om 02.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de deur en kosten 4,-. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1.U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2.De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen Waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. t Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abonnement hebben op de Eendrachtbode, kun nen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gratis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brievenbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166-657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl BOUWEN Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 23 november 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 19 en vrijdag 20 november 2009 ter inzage in de publieke leesruim- te van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer- pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zoge naamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Hoogstraat 16 te Tholen: het veranderen van een gevelopening: verzonden 12-11-2009. - Kadijk 18 te Tholen: het gewijzigd uitvoeren van een verleende vergunning: verzonden 12-11-2009. Verleende bouwvergunningen eerste fase - Molenstraat 6 te Oud-Vossemeer: het vergroten van de bovenverdieping woning: verzonden 12-11-2009. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling' Vergunningen en Handhaving, telefoon: Q166-668200. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 21 t/m 26 oktober 2009 de volgende aanvragen voor een kapvergunning hebben ontvangen: Gemeente Tholen, voor het kappen van 6 elzen, Karreveld; Gemeente Tholen, voor het kappen van 10 elzen, Schelpkreekstraat, ter hoogte van huisnr. 7 t/m 19 en 38 en 40, waarvoor herplantplicht zal gelden. De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen liggen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de ter mijn van ter inzagenlegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij op 26 oktober 2009 de volgende kapver- gunning(en) hebben verleend: Gemeente Tholen, voor het kappen van 2 iepen aan de Stoofweg, ter hoogte van Huygensstraat 98. Tholen Gemeente Tholen, voor het kappen van 4 elzen in de Burgemeester Van der Hoevenstraat, ter hoogte van Burgemeester Lichtenbergstraat 1, waarvoor herplant plicht geldt van 2 nieuwe bomen. Tegen de verleende vergunning(en) kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schrifte lijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, Postbus 52, 4690 AB Tholen. Van de vergunning(en) mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inza genlegging is verstreken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend bij de presi dent van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien geduren de de termijn van terinzagelegging een bezwaar of ver zoek om een voorlopige voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van de heer A. van Duijnhoven, Heikampstraat 15 te Oss, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gele- gen aan de Noormansweg 3 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie M, nummer(s) 1177 en 1368, die zij hebben ontvangen op 30 september 2009 gun stig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Het ontwerpbesluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 20 novem ber 2009 gedurende zes weken ter inzage in de cen trale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, tele foonnummer 0166-668389). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avond openstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stuk ken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aange vraagde besluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder ziens wijzen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefo nisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswij zen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 18 december 2009 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon (0166) 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGE N Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van het gel dende bestemmingsplan en bouwvergunning te verle nen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Noorddijk 4 te Sint Philipsland (2009-464); Vanaf 20 november 2009 tot en met 3 december 2009 liggen de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbe schikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschik king naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51; 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het-maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling ver gunningen en handhaving, telefoon: 0166-668 562/ 668 363. Van een mondelinge zienswijze zal een ver slag worden opgesteld. OPENBARE BEKENDMAKINGE N Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht namens het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen bekend dat er na de herinrichting van de Kalisbuurt in Oud-Vossemeer een parkeerverbodzone wordt ingesteld. Het parkeren is dan alleen nog toegestaan in de aan gewezen parkeervakken. Tevens wordt er in het gedeelte gelegen tussen de Hofstraat en het pand Kalisbuurt 57 éénrichtingsverkeer ingesteld met uit zondering van fietsers. Het huidig geldend inrijverbod voor vrachtwagens wordt tegelijkertijd opgeheven. Het besluit ligt vanaf 20 november 2009 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens werkdagen in de openbare leesruimte ter gemeentesecretarie, Hof van Tholen 2 te Tholen van maandag tot en met vrij dag tussen 08.30 tot 17.00 uur. Dit besluit treedt in werking op de dag volgende nadat da termijn van zes weken is verstreken. Iedere belang hebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 10 november 2009 besloten een gehan dicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 december 2011 nabij het pand Marehoekstraat 1 te Oud- Vossemeer voor Daniël van Klinken. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naarti en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13