Ruim vijftig nieuwe inwoners op welkomstavond van gemeente Watersnood en mantelpak brengen Zeeuw en vlotte Hollandse samen Ontslag 6 beveiligers na faillissement Van Heerde Wie van u zonder zonde is, werpe de eerste steen.... De gunst van de consument Donderdag 12 november 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Afvalstoffenheffing gaat ondanks plastic inzameling omhoog Afvalscheiding kan heffing beïnvloeden Huurpand aan de Energieweg in Tholen Vossemeerders vol van multimiljonair Stoppen Feest Niet alle nieuwe inwoners van de gemeente weten precies waar ze terecht zijn gekomen. Een van de be zoekers op de welkomst avond vroeg zich donder dag zelfs af of er wel fabrieken waren op Tho len. Op de burgeravond in het gemeentehuis werden ze bijgespijkerd. Ze kon den ook even op de stoel van de burgemeester zit ten. Donderdagavond nam een aantal nieuwe inwo ners de kans waar om in de zetel plaats te nemen. Vraag bij rondleiding: 'Er zijn toch geen fabrieken op Tholen?' Voorbereid Uit den boze 'Niet veel te beleven' Nachthemden Cor en Jannie Pleune-Oskam uit Sint-Annaland zestig jaar een paar De liefde tussen Cor (85) en Jannie Pleune (81) is eigen lijk uit nood geboren, want ze hebben elkaar ontmoet tij dens de ramp van 1953. Toen werd het Zeeuwse gezin Pleune geëvacueerd naar Waddinxveen. Daar leerden zij elkaar kennen en de vonk die toen oversloeg, brandt nu al zestig jaar. Het Sint-Annalands paar viert maandag haar diamanten bruiloft. Rode loper Stemmen van lezers Graag wil ik reageren op het voor paginanieuws in de EB van 5 no vember: Vijf supers tegen grotere Cl000. Vijf en de rest met tevens een advocatenkantoor uit Dordrecht tegen IDat is nog eens een ongelij ke strijd. Als dit de bedoeling is van het moderne en vrije ondernemer schap. dan is dit zeker geen goede ontwikkeling. Het midden- en kleinbedrijf is voor onze gemeente Tholen toch een stevige economi sche poot, maar concurrentie is nooit uit te bannen. Daarom ver baast het mij dat de ondernemers uit de smalstad, nu er zo'n mooi Markt plein is gerealiseerd met goede par- keermogelijkheden. hiertegen moe ten ageren. De plannen voor het Havenplein en havenplateau in Sint-Annaland da teren al van zeven jaar geleden en dat is zeker voor ondernemers in de foodsector veel te lang. Wij - en ik denk dat ik namens alle onderne mers in Sint-Annaland spreek - ho pen echter dat deze plannen toch snel doorgang kunnen vinden. Ze ker ook ten aanzien van de super markt van de familie Guntcr. Oud- Setallander P.W. Moerland, nu topman bij Rabobank Nederland, zei het vorige week nog in Tholen: ondernemerschap, vindingrijkheid en vernieuwend bezig zijn. Dus zonder advocaat! Zaken doen blijft ook in een periode van economische tegenwind draaien om de gunst van de consument. Wim Pleune, Sint-Annaland. Ieder huishouden in de gemeente Tholen heeft enige tijd geleden een groen foldertje met een oranje plas tic hero erop in huis gehad. Aan de binnenkant van de folder lees ik als eerste zin: de gemeente Tholen start met de gescheiden inzameling van plastic verpakkingsafval. En als laatste zin in de folder lees ik: wan neer ieder huishouden goed mee werkt door het plastic verpakkings afval gescheiden aan te bieden, levert dat een verlaging van de af valstoffenheffing op. Dat klinkt goed: iedereen wil minder betalen in deze tijden. Dus wij zijn ook aan het afvalschciden gegaan. Wc weten nu nog niet of ieder huishouden goed meewerkt natuurlijk, want het plastic is nog maar 1 keer opge haald. Wat schetst mijn verbazing als de EB van 5 november in de bus valt. Op de voorpagina linksboven lees ik: afvalstoffenheffing 3% erbij in 2010. En voor 2011 en 2012 is een tariefstijging van 5% voorzien en vanaf 2013 nog 2,5%. Conclusie: ook al doet ieder huishouden zijn best, de afvalstoffenheffing gaat toch omhoog. Daar hoeven we het niet voor te doen! J.P. Geluk,Poortvliet. De verhoging van de afvalstoffen heffing met zo'n drie procent is vanavond in de gemeenteraad een hamerstuk. De kosten stijgen en alternatieven zijn er niet, viel vori ge week te beluisteren in de com missie bestuurszaken. PvdA en CU betreurden het dat de eerdere' toezegging om de woonlasten vol gend jaar niet te verhogen, niet waargemaakt kan worden. A.G. van de Sande was benieuwd of Olaz en ZRD - de afvalverwerkers - aan een bepaald budget gehou den kunnen worden. Maar wet houder Van Dis gaf aan dat er meerjarige contracten zijn afge sloten (tot 2017) waarin een in dexering is afgesproken. Volgens M.J. Klippel (RFT) - die bijval kreeg van de PvdA - kunnen in woners de lastenstijging zelf beïn vloeden door méér te doen aan af valscheiding en zo de afvalstroom te verminderen. ABT'er J.J.P.A. Boulogne vond dat er een discussie gevoerd zou moe ten worden over de baten die afval kan opleveren. „Meer afval verbran den, levert energie op. Wij hebben uitgerekend dat het voordeel voor Tholen op 497.000 euro uitkomt.- Naar cijfers hierover hebben we eerder al eens gevraagd." Die gege vens komen eraan, zei de wethouder toe. De VVD was blij dat de 'be heersbaarheid van Olaz', zoals F.J.A. Hommel het noemde, door de CU aan de orde werd gesteld. „Ooit stonden we daarin alleen." Zes medewerkers van Beveiligingsdienst Van Heerde b.v. uit Tholen zijn hun haan kwijt door een faillissement. Curator mr. M.L. Huisman probeert de lopende contracten met een deel van de medewerkers aan een ander beveiligingsbedrijf over te dragen. Het was een faillissement op eigen verzoek. „De directeur zag het niet meer zitten", zegt mr. Huisman. „Voor de betrokkenen is het een kleine ramp, maar ik maak als cura tor wel grotere klappen mee. Het gaat in dit geval om een hele reeks van kleine schuldeisers." Hij is er nog niet achter wat de preciese oor zaak is van het faillissement en heeft ook nog geen compleet beeld van de administratie. „Beveiligen is pure dienstverlening en als je een goed tarief hebt, zou het moeten kunnen. De directeur noemde het faillisse ment een gevolg van de economi sche crisis omdat bedrijven ook in de kosten van beveiliging snoeien. Hij heeft ook de pech gehad onder een ongunstig gesternte te zijn ge start: voorjaar 2008, dus het is nog een beginnend ondernemer en he laas heeft hij het niet gered." Van Heerde begon in het voormali ge stadhuis aan de Hoogstraat in Tholen, waar een ruimte van de ge meente werd gehuurd. Later ver huisde hij naar bedrijventerrein Welgelegen waar aan de Energie weg een pand werd gehuurd. Veel bezittingen zijn er dus niet, want volgens de curator reed Van Heerde met leaseauto's. Een doorstart zit er volgens hem niet in. „Ik probeer nog zoveel mogelijk van de werkge- legenhefd te redden." Wilbert v.d. Broek van Scorpions bewakingsdiensten uit Etten-Leur zegt een aantal maanden geleden al 130 klanten in Bergen op Zoom, Halsteren en Tholen voor alarmop volging van Van Heerde overgeno men te hebben met twee medewer kers. „Maar verder nemen wij niets over en wc zijn ook niet benaderd." Hoewel er volop werk is in de bevei ligingssector, is de concurrentie ook groot. „Je moet messcherpe prijzen geven en toch kwaliteit bieden", zegt een kenner van de branche. Wie is Maik Willems? Die vraag zingt overal in Oud-Vossemeer rond sinds bekend werd dat de rijkste in woner van de gemeente Tholen uit het dorp moet komen. Op hel voetbalveld was het dit weekeinde hét gesprek. Niemand kent de 60-jarige eigenaar van de Bastion Hotel Groep, een ke ten van dertig hotels met vestigingen in onder meer Roosendaal en Breda. 'Ik ben hem in de supermarkt nog niet tegengekomen', grapt iemand. 'Zo'n sponsor kan Vosmeer 600 wel gebrui ken', zegt een ander. Verschillende bezoekers hebben Willems' naam in getikt op zoel nachinc Google en daar een foto van hem gevonden. Men vermoedt dat de man wel ergens in de polder zal wonen. Want een multimiljonair in een rijtjeshuis, dat ligt niet voor de hand. Willems wordt genoemd in de Rijkenkaart van het blad Quote, dat op haar website per gemeente de rijkste inwoner presen teert. Hij staat verder, met een geschat vermogen van 106 miljoen euro, op plaats 239 in de Quote 500: de door het blad samengestelde lijst van 500 rijkste Nederlanders. Een jaar geleden stond de hoteleigenaar op plaats 263 met een miljoentje minder, maar toen woonde hij kennelijk nog niet in Tho len. Maik Willems is de enige Thole- naar in de Quote 500. De ondergrens om in deze lijst te slaan, is een bezit van J5 miljoen euro. f toe en laat je zien wat je hebt in de maten van de klant. Maar de nieuwe eigenaar deed dat niet." Na twee jaar werd de winkel gesloten. „Nu woont er een gezin met tien kinde ren", vertelt Jannie. Zelf zijn ze drie jaar geleden naar een appartement in Vroonhof bij zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland verhuisd. Cor en Jannie hebben zich naast de winkel in Schcrpenisse ook altijd ingezet voor die in Sint-Annaland. „Ik naaide ook gordijnen voor klan ten in Sint-Annaland. Dat kwam er gewoon bij", zegt Jannie. Nu ze met pensioen is, naait ze vrijwel nooit meer. „Ik vind er niets meer aan. Ik doe het hooguit als er ergens een draadje aan los zit." Cor heeft er veel moeite mee, dat hij moest stop pen met werken. Hij wilde niet. „Wim zei, gebruik je verstand, je moet stoppen." Hij heeft zich erbij neergelegd, maar zoekt nog een ma nier om zijn heimwee naar de win kel te verwerken. Hij gaat nog vaak in de winkel in de Voorstraat langs. „Ik maak graag een praatje met de verkoopsters. Dat vind ik leuk. Ik zie ook wel dingen in de winkel, waarvan ik denk, dat zou ik anders doen. Maar dat zeg ik niet. Zakelijk bemoei ik me er niet mee." De stap om een eigen zaak te begin nen. zou Cor nu zo weer nemen. Het zit hem in zijn bloed. Zij zou terug houdender zijn. „Het is in deze tijd toch een groter risico." Beiden krijgen nu wat last van ou- derdomsverschijnselen. Zo zijn ze niet meer zo goed ter been. Wel kan hij nog steeds autorijden. Ze gaan dan ook nog wel eens op pad, vrien den of familie bezoeken. „Maar niet ver meer hoor, we blijven tegen woordig op het eiland." Ze hebben in het verleden wel vaak het eiland verlaten voor een vakan tie in het buitenland. We zijn onder anderen naar Zuid-Afrika geweest en Portugal en 's winters gingen we altijd langlaufen. Ook zijn we elf jaar lang naar Italië gegaan en tien jaar naar Zwitserland." Tegenwoordig zijn ze veel thuis. Ze kunnen het goed met elkaar vinden. Daar komt ook de nodige humor bij kijken. Zo draait hij figuurlijk haar mond op slot als hij eens aan het woord wil komen en waarschuwt zij de verslaggeefster dat ze de bezem bij de deur heeft gezet voor als het gesprek haar niet bevalt. Het huwelijksjubileum wordt maan dag thuis gevierd met een bezoek van de burgemeester en voor alle bewoners in de Vroonhof is er ge bak. Volgende week zaterdag houdt het paar een feestje in De Wellevae- te. „We hebben ongeveer 50 vrien den en familieleden uitgenodigd." Barend Neven uit Oud-Vossemeer die eerder in Schoonhoven woonde. E. van Gorkum-Pana die uit Hendrik Ido Aamhacht naar Tholen kwam. Yalla Camara uit Oud-Vossemeer die uit het Westafrikaanse Guinea komt. De Oekraïnse Olja Katunina uit Sint-Annaland. Ze waren uitgenodigd om kennis te komen maken met de gemeente. In groepjes werden ze rondgeleid. De zetel in de raadzaal zat heerlijk von den ze. Sommigen namen ook de voorzit tershamer ter hand. Ze hoefden niet op het plankje te slaan om een ver gadering te openen of te sluiten. De een keek als een streng bestuurder, de andere blikte lachend de zaal in. het ging er gemoedelijk aan toe, maar er werd wel met enig ontzag gekeken naar de portretten aan de wand die uit het gemeentehuis uit Sint-Maartensdijk zijn verhuisd. Naar de burgeravond waren ruim vijftig nieuwe inwoners gekomen. Ruim 300 waren uitgenodigd. Ze werden verwelkomd door burgc meester Nuis, kregen een film over Tholen te zien en werden rondge leid door ambtenaren en bestuur ders. In de raadzaal konden ze ken nis maken met raadsleden. Ook werd een kijkje genomen in UWV werkbedrijf. Daar werd geïnfor meerd naar het percentage werklo zen in de gemeente. De ambtenaar moest het antwoord schuldig blij ven. Ze dacht dat het drie procent was. Het officiële cijfer is 2,7 pro cent en dat is vergeleken met het Zeeuwse gemiddelde van 3,3 pro cent laag. Of er ook aanbod van werk was? Ja, die was er voor in de productiebedrijven. „Er zijn hier toch geen fabrieken." zei een in woonster uit Tholen die in juli hier was komen wonen. Ze had ze nog niet gezien. Anderen hadden ze wel geroken: de koekjesfabriek van De Waal in Tholen. de gebakken uitjes bij Richer en Son in Sint-Maartens dijk. Er wordt vooral gezocht naar mensen die met hun handen willen werken. In de glastuinbouw of in de verwerking van witlof. De dienstverlenende sector is niet sterk vertegenwoordigd in de ge meente. En of Tholen voor iedereen van de beroepsbevolking werk had? Nee, een groot deel van de beroepsbevol king gaat de brug over, naar West- Brabant en de Randstad. In de bestuurshoek was het even schrikken toen wethouder FJ. Goosscn vertelde dat Tholen de 'tweede gevaarlijkste plek' van Ne derland is. Hij wees op de aanwe zigheid van Sabic (General Electric) in Bergen op Zoom dat hemelsbreed maar op vijf kilometer afstang ligt. „En wat te denken van al die sche pen die door het Scheldc-Rijnkanaal varen. Een van de drukst bevaren kanalen van ons land. Als er wat ge beurt, moeten we daar op voorbe reid zijn." Hij wees de gasten er op dat er een crisisruimte is waar be stuurders en vertegenwoordiger van hulpdiensten bijeen kunnen komen om er voor te zorgen dat de bevol king wordt opgevangen in geval van calamiteiten." De deur van de ruimte bleef dicht, maarGoossen liet wel het 'zweetka mertje' zien waar burgemeester en wethouders elke dinsdag ('soms tot half drie 's middags') vergaderen. Het belangrijkste hoekje was echter het koffiehoekje, zei hij. Ook de ka mer van de burgemeester werd ge toond. Alleen jammer dat het buiten al zo donker was, zei Goossen. An ders hadden de nieuwe inwoners kunnen genieten van het uitzicht over de wetlands. „Keurig Neder lands voor nat land. We hebben hier vier hectare natuurgebied dat be graasd wordt door schapen. Het is nu nog kaal, maar we verwachten dat dit gaat vernaderen. Er strijken vogels neer die weer zaad van elders achterlaten. Op den duur wordt het een oerbos." In de hal legde Patrick Nelen, hoofd publickszaken uit, dat burgers in het gemeentehuis een pasfoto kun nen laten nemen als ze een nieuw identiteitsbewijs nodig hebben. Hij waarschuwde echter voor de grote drukte op de donderdagavond tij dens de avondopenstelling. Hij had het al meegemaakt dat er een lange rij voor het pasfotohokje stond. „Punt is dat er geen fotograaf in Tholen is." En dat er aan de foto's ook regels zijn verbonden. Lachen mag vol gens hem wel, als er maar geen tan den bloot komen. En een sterk spie gelende bril is uit den boze. Ook voor kinderen is het lastig. Als ze klein zijn komen ze niet in beeld. Hij raadde de nieuwe ingezetenen aan om dan naar een fotograaf te gaan. In de hal stond ook een tafel waar de inwoners klachten konden mel den. Er waren maar enkelen die daar gebruik van maakten. Twee gingen over straatverlichting, eentje in de Windsingel in Tholen, de ander aan de Nieuweweg in Stavenisse. Over het verkeer waren drie vragen. In de Julianastraat in Scherpenisse wijst een nieuwe bewoner op de gevaar lijke verkeerssituatie op de hoek met de Weststraat. En aan de West- zeedijk zou er door motorrijders te hard worden gereden. Bij de tafel van de brandweer deed brandweercommandant Koos de Feijter goede zaken. Er meldde zich een kandidaat aan voor de blus- groep in Tholen. „Een beroeps brandweerman uit het korps van Bergen op Zoom die in Tholen is komen wonen. Hij heeft wel interes se om bij ons te komen als vrijwilli ger. Dan hebben we er meteen weer een bevelvoerder bij want twee be velvoerders, Johan van Nieuwen- huijzen en Adrie Geuze, zijn ge stopt." Ook de zoon van de nieuwe Tholcnaar toonde interesse, maar dan voor de jeugdbrandweer in Sint Philipsland. De 16-jarige Barend Neven woont in Oud-Vossemeer. Hij woont in middels 2,5 jaar in de gemeente Tholen, maar kwam op de burger avond met zijn moeder mee die er nog niet zo lang woont. Barend vindt het wel een mooi eiland, zegt hij. „Het is wel wat anders dan Schoonhoven waar ik gewoond hebt. Oud-Vossemeer is niet zo bijzon der. Er valt niet veel te beleven. Er is een skatebaantje en daar komt de jeugd bij elkaar." Barend zit op het Westerpoortcollege in Tholen en doet metaaltech niek, vierdejaars. Hij gaat op de fiets. Hij heeft de inleiding van burge meester Nuis beluisterd. „Het grootste deel van wat hij heeft gezegd, wist ik niet." Met de jongerenraad (ook aanwezig) heeft hij geen con tact. Wel heeft hij met jongerenwerkster Ingrid Bras gesproken en ge vraagd of hij de half pipe op de skatebaan met graffiti mag bewerken. gedrag. En passief verzet. Agressie ve mensen schreeuwen even hard terug als met iemand in conflict zijn. Passieve mensen geven nauwelijks commentaar. Deze beiden passen niet binnen de etiquette (gewone omgangsregels tussen mensen). As sertieve mensen komen voor zich zelf op en hebben respect voor de ander. Alleen assertief gedrag past binnen de etiquette. En passief ver zet dan? Passief verzet is de lafste manier die er bestaat: ja zeggen en nee doen. Oftewel aan het schoolhek com mentaar leveren op en bekritiseren van hel gedrag van de directeur en in zijn gezicht poeslief doen. Dat is absoluut laag gedrag. Welk toezicht houden de ouders nog op het gedrag van hun kinderen? Weet u wat uw kind op school heeft gedaan? Hóe kiest u partij? Nelleke Noom, Scherpenisse. meerdere gezinnen van te voeden." Hij neemt de zaak alleen over. Oudste zoon Wim (58) is dan al ge boren. „Die is gewoon in de woon kamer geboren, want we hadden nergens anders verwarming. Overal zag je ijssterren op de ramen", ver telt Jannie. Ik zit op cursus. En leer daar erg veel. Dat is ook de bedoeling zult u denken. Het basisonderwijs kreeg ik van mijn ouders en van meester Du- vekot. Bij hem heb ik 4 jaar in de klas mogen zitten. Mogen? Ja! Want het was een fan tastische meester die heel veel van zijn kinderen hield. Ook toen was hij driftig, ook toen heeft hij kinderzieltjes geraakt. Ja toen ook. Maar dat was ook hel gedrag van andere leerkrachten hoor! Mishan deling? Welnee, dat kwam niet eens ter sprake, je had het zeker ver diend. En als je niet oppaste, kon je thuis nog een portie krijgen. Dan liet je het de volgende keer wel. Wat heeft die cursus er nu mee te maken? Afgelopen week leerde ik over agressief, passief en assertief Cor en Jannie Pleune hebben jarenlang een winkel op Scherpenisse gerunden zijn nog steeds niet op elkaar uitgekeken. gens, vijf meisjes - voor het eerst ontrpoette. De Scherpcnissenaren kregen on derdak bij een boer en gingen vanaf de boerderij de kost verdienen met kleding maken en de verkoop van textiel. Want dat was hun beroep ook op Tholen. Cor zijn vader had in 1920 zijn textielzaak in Scherpe nisse geopend, waarin hij naast de verkoop van stoffen ook kleding naaide. Cor zag niets in het werken met naald en draad en ging zelf op pad om de stoffen aan de man te brengen. Hoe en waar ze elkaaf precies heb De echtgenoten hebben die jaren vrijwel hele dagen met elkaar door gebracht.' Ze hebben jarenlang een winkel gehad op Scherpenisse, waarvoor ze zich beiden van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat dienst baar hebben gemaakt. Jannie Os kam heeft wel moeten wennen. Ze kwam van het vlotte Zuid-Holland naar het stugge Tholen. „We von den die Zeeuwen in eerste instantie een beetje ouderwets. Maar dat is allemaal goed gekomen hoor." Ze lacht, want dat is ook wat ze dacht toen ze het gezin Pleune - vader, moeder en tien kinderen: vijf jon- ben leren kennen, weten ze niet meer. In elk geval bestelde Jannie een mantelpakje bij de familie Pleu ne. „Zo moeten we elkaar ontmoet hebben", denken ze. Zij komt uit een gezin van drie kin deren (twee broers) en werkte des tijds bij Verheul op kantoor, het be drijf dat autobussen maakte. „Ik werkte met steno en was typiste." Als ze trouwen, doen ze dat chique. „Ik wilde graag een rode loper. Ik weet ook niet waarom, ik was toen zeker een beetje verwaand", zegt Jannie. Ze worden in de echt ver bonden in het gemeentehuis van Waddinxveen en het huwelijk wordt kerkelijk ingezegend in de (dan nog) Nederlands Hervormde kerk. Als huwelijkscadeau krijgt Jannie een servies van haar oude werkge ver. Dat heeft ze nog steeds, hoewel er twee bordjes gesneuveld zijn. Niet vanwege een echtelijke ruzie - „Die hebben we heus wel gehad hoor", zegt Cor -, maar door de vaatwasser. Cor neemt zijn vrouw mee naar Scherpenisse, zijn geboortedorp. Ze huren in eerste instantie de woning aan de Hoge markt 17. Het voorma lige hotel Hof van Oranje. „We be taalden drie gulden en negentig cent per maand. Dat is toch geen geld?", verbaast Jannie zich. Ze heeft de kwitantie nog en ook een foto van hoe het gebouw er vroeger uit zag. Het bestaat nog steeds, al is het wel verbouwd. Cor werkt de eerste twee jaar voor een groothandel in textiel in Oudenbosch, waarv'oor hij verte genwoordiger is. Totdat zijn vader vraagt hem te komen helpen in de zaak, want een broer ging weg om iets anders te doen. In eerste instan tie weigert Cor. „Ik moest het sa men met mijn broer doen. maar dat zag ik niet zitten. Bovendien was de winkel en het dorp te klein om er Cor vertelt dat hij altijd alles van de zakelijke kant heeft bekeken en daarom breidt hij de winkel uit met een woninginrichting. Zelf gaan ze dan boven de winkel aan de Hoge Markt 16 wonen. Beiden werken ze in de winkel om de klanten te bedie nen. Daarnaast gaat Cor op pad om textiel te verkopen. Jarenlang heeft hij ook aan bewoners van Vrederust in Halsteren geleverd. „Stapels nachthemden en ondergoed heb ik daar gebracht. Maar de laatste jaren werd het steeds minder, want ze moesten bezuinigen." Jannie doet buiten de winkeluren verstelwerk voor klanten en naait gordijnen. „Ik heb tot driejaar terug nog gordijnen genaaid." Ze krijgen in de tussentijd nog twee kinderen: Gert Jan (54) en Rianne (49). „Het was een vijfjarenplan", grapt Cor. Gert Jan woont niet meer op het eiland, maar in Maassluis. Hij werkt als rechercheur in Zoeter- meer. Rianne woont in Oud-Vosse meer en werkt al ruim 25 jaar bij de Rabobank. De vestigingen wisselen steeds, zegt Jannie. maar nu zit ze al een tijdje in Sint-Maartensdijk. In middels is dc familie uitgebreid met acht kleinkinderen en drie achter kleinkinderen, waarvan de vierde op komst is. Zoon Wim is zo vanaf dc lagere technische school in de zaak komen werken. Hij was toen ongeveer 15 jaar oud. Al gauw opent hij een tex tielwinkel op Sint-Annaland. Dat was in 1973. Zijn vader was ven noot. De winkel aan de Voorstraat bestaat nog steeds en is inmiddels uitgebreid met een klcdinggedeelte van zijn dochter Miranda, Pleune Youngstyle. Als Cor en Jannie, nu ongeveer der tien jaar geleden, hun zaak op Scherpenisse verkopen, is zij blij dat ze er van af is, maar heeft hij spijt. „Ik dacht laat maar gaan. Ik was blij dat er iemand was, die het wilde overnemen", zegt ze. Hij is te leurgesteld in dc koper. „Die dacht, wat die Pleune kan, kan ik ook. Maar die heeft zich daarop verke ken." Hij vertelt dat Pleune een goe de naam heeft op Tholen. „Het is niet om op te scheppen, maar het is echt zo." Vrijwel zijn hele familie komt uit dc middenstand. Cor en zijn vrouw hebben hun ziel en zaligheid in het runnen van de zaak gelegd. „Als iemand in dc win kel kwam, vroeg ik, wat zoekt u. Dan was hel bijvoorbeeld een nachtjapon. Nou, dan ga je ernaar

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 3