LABO BAL 'Vrachtwagens schieten bij het passeren steeds de stoep op Tholen bezuinigt 2 tot 3,5 miljoen i Ordinaire methode om directeur weg te poetsen ervértoarming Samen ontspannen om straks voor zieke te zorgen www.salushealthclub.nl K r T imabol ESSELINK AUTOSCHADE? Darten voor Roparun Woensdag dankdag De Supermarkt van Halsteren 1000 M2 FITNESS-PLEZIER Donderdag 12 november 2009 65e jaargang no. 52 Scherpenissenaar in gestolen auto gepakt 1MB I W i zie www.plus.nl MERCARI KOOPT DIRECT UW WONING! 0162-372211 www.mercari.nl Buurtcomité doet voorstellen voor verbeteren veiligheid in Oud-Vossemeer In 2012 wordt in Oud-Vossemeer de verkeerssituatie van heel het doip onder de loep genomen, maar voor de le den van het buurtcomité de Molen duurt dat* iC lang. Ze lieten dinsdagmiddag aan wethouder C.L. van Dis en en kele ambtenaren zien en horen hoe de veiligheid en de leefbaarheid van de molenbuurt zou kunnen worden ver beterd. Conflicten De gemeente Tholen staat aan de vooravond van ingrij pende bezuinigingen. Vanaf 2012 moeten er structureel miljoenen minder worden uitgegeven. Er zijn drie scena rio's opgesteld, die variëren van 2 tot 3,5 miljoen euro. De komende maanden worden gebruikt om, in samen spraak met de gemeenteraad en het maatschappelijk middenveld, te komen tot keuzes. Daarbij wordt geen en kel beleidsterrein uitgesloten. Burgemeester en wethou ders hebben met onmiddellijke ingang een vacaturestop aangekondigd. Geen takendiscussie Oud-leerlinge Nelleke Bijnagte uit Scherpenisse: Het justitieel onderzoek naar de handelwijze van de di recteur van de Groen van Prinstererschool in Scherpenis se loopt nog. Maar de schorsing houdt de gemoederen in het dorp en daarbuiten bezig. Oud-leerlinge Nelleke Bij nagte reageert op de commotie die is ontstaan na alle be richtgeving over de kwestie. Andere school Mantelzorgers krijgen verwendag in Meulvliet voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2, Tholen, tel. 0166-607060 ,drachtbode, de Thoolse Courant s 5, 4697 ZG Sint-Annaland -n 0166-657007 b.g.g. 653474 0166-657008 •C-ma/ redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 16,90 per halfjaar, 30,50 per jaar, per post 5<50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,30 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. De politic heeft maandagavond een 16-jarige jongen uit Scherpenisse opgepakt. Hij zat, met twee Berge - naren van 19 en 20 jaar, in een ge stolen auto. Agenten keken uit naar de rode Fiat, die de nacht tevoren bij een woninginbraak in Bergen op Zoom was meegenomen. Ze kregen hem in het oog op de Steenbergse- weg in Halsteren, ter hoogte van de kruising met de A4. De bestuurder probeerde aan de politie te ontko men, maar na een achtervolging kon de wagen staande worden gehouden. Alle drie de inzittenden zijn aange houden, er wordt onderzocht of ze ook de inbraak in de woning hebben gepleegd. De auto is door de po litie meegenomen voor sporenonder zoek. Het runningleam Tholen is alvast geld aan het inzamelen voor deelna me aan de volgende Roparun, de es tafetteloop tussen Parijs en Rotter dam. Het team organiseert op zondag 6 december vanaf twaalf uur 's middags een dartstoernooi in Haestinge te Sint-Maartensdijk. Het maximaal aantal deelnemers is 64. Voorinschrijven kan via running- leamtholen@kpnplanet.nl of robin- @fourstar.nl. Ook kan ter plaatse van elf tot twaalf uur worden inge schreven. De opbrengst gaat naar de stichting Roparun die als doel heeft hel leven van kankerpatiënten zoveel mogelijk te veraangenamen. Run- ningteam Tholen doet in 2010 voor de derde keer mee aan de Roparun. De eerste twee keer is in totaal meer dan 20.000 euro ingezameld. Woensdag 18 november vieren de protestantse kerken op Tho len en Sint-Philipsland dankdag voor gewas en arbeid. Zowel 's morgens, 's middags als 's avonds zijn er dan kerkdiensten. Hel overgrote deel van de win kels en postkantoren is dan ge sloten, evenals alle protestants- christelijke scholen en de openbare basisscholen in Stave- nisse, Sint-Annaland en Sint Philipsland. m r' PLUS Grinwis Dorpsstraat 75-77 Halsteren PLUS Tel: 0164 68 32 71 Verkeersambtenaar C. Meijboom maakt een gebaar om zijn woorden kracht bij te zetten tijdens het bezoek van wethouder C.L. van Dis aan de Molenbuurt in Oud-Vossemeer. Eén van de grootste ergernissen is de doorgaande weg Onder'de Molen waar het verkeer gebruik van maakt dat van Tholen naar Sint-Annaland of Sint-Philipsland of andersom rijdt. Vrachtverkeer, landbouwvoer tuigen, bussen van Connexxion pas seren er dagelijks. Het komt volgens Vincent van Bijnen, die op de hoek van de Molenstraat/Onder de Molen woont, elke dag voor dat vrachtwa gens, als ze elkaar tegemoet komen, de trottoirs gebruiken. „Ze schieten de stoep op. De weg is te smal." Hij stelde voor er paaltjes te plaat sen zodat de vrachtwagens niet meer de stoep op kunnen rijden. Op die manier wordt volgens het co mité het verkeer gedwongen op de rijbaan te blijven. Daarmee wordt de veiligheid van de voetgangers en de bewoners van de huizen aan On der de Molen verbeterd. „De bewo ners hier gebruiken de voordeur niet. Dat is niet voor niks. Ik kan el ke dag foto's maken van vrachtwa gens die over de stoep rijden," zei hij. Probleem is ook dat een deel van de stoep maar één meter breed is. Het plaatsen van paaltjes kan alleen hel- SALUS pen als ze om de vijftien meter ko men te staan. Dat zou beter zijn dan betonnen hindernissen. Volgens Van Bijnen zijn die te groot waardoor er minder ruimte voor voetgangers overblijft. Volgens de bewoner h6c- ven vrachtwagens niet over de stoep. „Als ze het heel rustig doen, kan het wel." Van Bijnen leidde samen met bewo ners Dré Aarnoudse, Patricia Hart man en Erwin Aarden het gezel schap met Van Dis en de ambtenaren Kees Meijboom en Jan Geers rond. Volgens Geers zou het plaatsen van paaltjes wel een oplos sing zijn, maar dan moet het aan weerszijden wel helemaal vol gezet worden. Ook volgens Van Dis zou dal afdoende zijn. De weg (de tra verse door het dorp) was van de pro vincie, maar die ruilde het stuk om de bouw van de brandweerkazerne bij de oprit naar de Thoolse brug mogelijk te maken. De rondleiding begon bij de in gang van het dorp aan de Oud-Vos- semeersedijk, waar Van Bijnen wees op het bordje voor 30 kilo meter. Dat is volgens hem te klein. Maar volgens Van Dis is het de vraag of een groter bord invloed zal hebben op de snelheid van het verkeer. Volgens Van Bijnen is er niemand die het ziet of wil zien. Het vertragen van de snelheid zal volgens hem bijdragen aan het ver minderen van de trillingen. En hulpmiddel zou zijn er een plateau of een drempel aan te leggen. Ze liggen dan ook ver genoeg van de woningen. Het oversteken van voetgangers en fietsen zou ook be ter gemarkeerd moeten worden. Maar volgens Meijboom zijn er juist geen borden gezet omdat dit gedeelte van de doorgaande route een bijzonder stuk weg is. „De provincie had er moeite mee om er strepen te zetten omdat het een 30- kilometerzone is.' Dit is al een compromis." Ook de parkeeroverlast in de Mo lenstraat kwam ter sprake. Vanaf vijf uur in de middag staat de straat vol, legde de bewoner uit. „Tot op de hoek. Bewoners kunnen hun auto niet kwijt." In de straat komt het regelmatig tot 'conflicten lussen gemotoriseerd verkeer en kwetsbare fietsers'. Er zijn vol gens de bewoners te weinig veilige parkeerplaatsen. Het comité is zich er van bewust dat de Molenstraat al meerdere malen op de agenda van de gemeenteraad heeft ge staan, maar dat dit niet tot oploss ingen heeft geleid. Van Dis legde uit dat er al een aantal pogingen was ondernomen om de situatie te verbeteren. „We hebben toen zes of zeven varianten voorgelegd. Daar zijn zes reacties op gekomen. Daaruit bleek dat elke bewoner zijn eigen variant had. Dan wordt het voor de gemeente ook erg las tig." Het comité stelt onder meer voor om van de Molenstraat een woonerf te maken, ook al is het geen doodlopende weg. Bij een woonerf kunnen de trottoirs ver dwijnen en de auto's in de parkeer vakken worden gezet. Die moeten dan wel zo gesitueerd worden dat er maar stapvoets kan worden ge reden. Het bevoorraden van de su permarkt zou door kleinere vracht wagens moeten gebeuren, of via de Gankelweg en de Coentjesweg plaats moeten vinden. Volgens het comité worden er nu regelmatig fietsers aangereden. 'Daarom rij den veel fietsers over de stoep en rijden daar voetgangers aan.' Het verkeersplateau bij de ingang van de Molenstraat veroorzaakt vol gens het comité veel overlast van trillingen en lawaai. Het comité stelt voor het plateau te vervangen door een 'verkeersdruppel' in het midden van de weg waar de auto's omheen moeten rijden. Meijboom wees er op dat de straat en de weg door het dorp nog niet zo lang geleden zijn aangepast en dat er in 2012 een verkeerscirculatie plan zal worden opgesteld voor heel het dorp. Niet eerder, zei Van Dis. „De gemeenteraad heeft ervaren dat het probleem toch wat minder is. Dus dat het minder urgent is." Maar volgens Van Bijnen wil dat niet be tekenen dat de gemeente niets hoeft te doen. ZIE VERDER PAGINA 7 Vacaturestop gemeente; geen gedwongen ontslagen Het snijden in de organisatie is één van de manieren om de uitgaven van de gemeente te beperken. Daarbij val len - vooralsnog - geen gedwongen ontslagen. De vacatures en het ver wachte natuurlijke verloop zijn in beeld gebracht en daarmee denkt de gemeente de bezuiniging op dit on derdeel te kunnen opvangen. Nieuw personeel wordt even niet aangetrok ken. „In de komende discussie over de bezuinigingen kijken we ook naar ta ken en activiteiten. De uitkomst daar van kan gevolgen hebben voor de per soneelsformatie en daar kunnen wc vooraf op inspelen", licht gemeente secretaris S. Nieuwkoop toe. „Waar leg je de nadruk. Bij de publieksfunc tie. de vergunningverlening, de con trolerende taak", geeft burgemeester W. Nuis aan. Het managementteam, zeg maar de hoogste ambtenaren, gaat op zoek naar oplossingen binnen de organisatie. Ook andere kosten van de bedrijfsvoering worden onder de loep genomen, zoals het organiseren van bijeenkomsten in het gemeentehuis. Het gcmccntepcrsoneel is gisteren middag geïnformeerd over de op han den zijnde bezuinigingsoperatie. De onzekerheid over hoeveel de ge meente de komende jaren van het rijk krijgt, alsmede de gevolgen van de re cessie, maken het nodig dat er wat ge beurt. Gemeentebestuur en ambtelij ke top zijn tot de conclusie gekomen dat bezuinigen de oplossing is. Dat levert geld op. De andere optie, een takendiscussie, gaat over andere vra gen en vraagt veel meer tijd. De burgemeester spreekt van een be zuiniging met een omvang die in de afgelopen decennia zijn weerga niet kent. Alle gemeenten krijgen er mee te maken. Immers, het rijk wil 35 mil jard bezuinigen en daarvan zal naar verwachting drie miljard voor reke ning van de gemeenten komen. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten adviseert om met drie tot vijf procent korting op het gemeente fonds rekening te houden. Nuis: „Eén procent van wat Tholen uit dat fonds krijgt, is 230.000 euro. Om aan Je ge ven waarover we praten." Het zal ze ker acht tot tien jaar duren voor de rijksoverheid de financiën op orde heeft. En dus zullen ook in Tholen gedurende zo'n lange periode de ge volgen merkbaar zijn. ZIE VERDER PAGINA 7 Vooral de reacties op verschillende websites is de 29-jarige Scherpenisse- na;ir een doorn in het oog. Ze betreurt het dat Duvekot zwart wordt gemaakt zonder dat aangetoond is dat er een strafbaar lëit is begaan. „Ik heb zelfde hele school doorlopen en bij hem in de klas gezeten. Ik was ook geen brave leerling, hoor. Dat mensen nu zo met elkaar omgaan en hem zo veroordelen, vind ik heel erg triest. En met mij zeker een groot aantal ouders. Ik heb de afgelopen dagen met zeker twintig ouders gesproken die er ook zo over denken." De directeur heeft veel steunbetuigin gen gehad, zegt ze. Zelf maakte ze dat kenbaar door een kaart te sturen. Ze heeft zelf geen kinderen, maar zegt dat er 'geen ouder is die zijn kind niet eens een keer hard aanpakt.' „Er is nu een wet waar je mensen makkelijker mee kan aangeven. Daar wordt ge bruik van gemaakt. Dit is een ordi naire methode om Duvekot weg te poetsen." Volgens Bijnagte kunnen ze met deze wet in de hand 'heel Scherpenisse wel aanpakken.' Ze wijst er op dat de directeur over zijn optreden excuses heeft aangebo den aan de ouders maar dat die niet worden geaccepteerd. „Ik ben niet kwaad op die ouders, maar ik vind het jammer dat het zo moet. De school staat al in een negatief daglicht door het rapport van de inspectie. In de kerk leren we dat we zo niet met elka ar om moeten gaan. Als je een prob leem hebt met de school, doe je kind dan naar een andere school." ZIE VERDER PAGINA 7 Deze week Laura van Dijke uit Tholen kampioen schoolslag Barend Neven uit Oud-Vossemeer zit even op stoel burgemeester Leerlingen Jenaplanschool uit Poortvliet op bezoek bij koeienboer EN VERDER... Cor en Jannie Pleune-Oskam zestig jaar getrouwd Nieuw tankschip Aswintha met thuishaven Tholen Jan Walhout kampioen bij Vogelvrienden HF.T PIJNTJE VAN EEN GAUVVEN PEN, IS 'T FELSTE WAPEN DAT IK KEN Dit nummer bestaat uit 20 pagina's KACHELS, HAARDEN EN SCHOUWEN Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl I Advertentie LM. „Leuk zo'n dagje weg. Dan zie je ook andere mensen", zegt de 72-jarige Marien Heijboer uit Sint-Annaland. Hij is samen met zijn vrouw Dientje mantelzorgen Ze zorgen voor hun dochter Lennie (48) die sinds 36 jaar lijdt aan epilepsie. Speciaal voor hen en andere mantelzorgers uit Tholen heeft het steunpunt mantelzorg van de gemeente een verwendag georgani seerd op de tiende Dag van de Mantelzorg. Ongeveer 60 van de ruim 2500 mantelzorgers uit de gemeente kwamen dinsdag naar Meulvliet voor een programma vol workshops, een lezing en een zangvoorslelling. Eigenlijk had Jacqueline Heijboer gehoopt op 100 aanmeldingen. Ze heeft nog ge probeerd het aantal op tc schroeven, door erop te wijzen dat niet het hele programma hoeft te worden bijgewoond. „Ik kreeg toen alleen telefoontjes van mensen die zich al hadden aangemeld, maar zeiden dat ze dan maar een paar uur kwamen." Ze snapt dat het niet voor iedereen mogelijk is om te komen, omdat de situatie voor iedereen anders is. „Maar er zijn ook mantelzorgers die een vrije dag hebben genomen op hun werk." De bedoeling is om de zorg eens om te draaien: de mantelzorgers worden zelf in de watten gelegd. „Mensen zien dat niet altijd, maar mantelzorg kan echt heel zwaar zijn", zegt Jacqueline Heijboer van het steunpunt mantelzorg. „Als je man of vrouw bijvoorbeeld dement wordt, ben je je echtgenoot kwijt. Hel is niet meer de persoon waarmee je alles kunt bespreken. Dat zie je niet zo gauw van buitenaf." Vaak komt de zorg voor een familielid op de schouders van écn persoon terecht. En dat kan een enorme druk op die persoon betekenen. Volgens wethouder M.A.E. Velthuis, die de mantelzorgers in Meulvliet toesprak, neemt de druk op mantelzor gers alleen maar toe door onder andere veranderingen in de zorg, waardoor minder mensen een beroep kunnen doen op (betaalde) begeleiding. Aan die toenemende be lasting van mantelzorgers, wil het steunpunt mantelzorg een eind maken. Er wordt gestimuleerd zoveel mogelijk samen voor een zieke te zorgen en om daar bij te helpen, gaat de gemeente volgend jaar vrijwilligers omscholen tot netwerk- coach. Zie verder pagina 11. 43 Tijdens de workshop gezichtsverzorging leren de mantelzorgers fris voor de dag te komen door hun gezicht te boenen met behulp van watten en tissues. «MS Mi® MKW 43

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 1