Erebogen voor verzorgende Elda fiets» OVERBEEKE VAN DIJKE n Zelf koe melken en kalfjes aaien op excursie in Thoolse koeienstal Veilig uit en thuis met de discobus Hoe zit het met uw Zeeuwse DNA? Zeeland op over openbaar vervoer Nieuwe bedrijven Donderdag 12 november 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Bewoners en collega's van De Schutse in Sint-Anna- land wachtten vrijdagmid dag voor het gemeentehuis verzorgende Elda Elenbaas op die in het huwelijk trad met Koen van Dijke. De 23-jarige Elda werkt sinds twee jaar in het woonzorg centrum. Vier bewoners van de afdeling Meekrap en Molenzicht en acht col lega's van haar stonden met bogen klaar die ver sierd waren met hartjes. De 22-jarige Koen van Dijke komt uit Sint-Phi- lipsland en werkt bij Kleinbouw Techniek. Hij voetbalt bij Noad'67. Het stel gaan in Sint-Philips- land wonen. Jenaplanschool uit Poortvliet krijgt uitstapje van ZLTO V Provincie maakt mogelijk Annebeth Evertz Volg de vergadering van Provinciale Staten op internet Warme melk, koeienslijm, een plassend kalf en poep- lucht. De kinderen van de School met de Bijbel in Poort vliet hebben heel wat indrukken opgedaan bij een kijkje in de stal bij veehouder Vissers aan de Razernijweg in Tholen. De ZLTO afdeling Tholen en Sint Philipsland organiseert elk jaar een bezoek van een schoolklas aan een agrarisch bedrijf. Deze keer was het de beurt aan groep 5/6 van de Jenaplanschool. Tholen Oud-Vossemeer Stavenisse Scherpenisse Poortvliet Sint-Philipsland li t u t i i Bel (0166) 61 25 09 'oor een verzekeringsadviei op maat! S nbva verzekeringen •financiële diensten hypotheken •pensioenen Elda Elenbaas en Koen van Dijke worden opgewacht door bewoners en collega 's van De Schutse. Wonen en dagbesteding. De pro vincie heeft op verzoek van het Kla verblad Zeeland het project keuze in kleinschalige vormen voor wonen en dagbesteding tot en met 31 de cember te verlengen. Training bestuurders. De provin cie Zeeland betaalt 12.968 euro voor de training van nieuwe be stuurders en leidinggevenden. Jasmijn de Lepelere is niet bang van koeien en kalfjes en aait ze zonder schroom onder toeziend oog van haar klasgenootjes en op de achtergrond boer Antoon Vissers. -L _L -L Provinciewerk WS Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Zeeland biedt verrassend veel. En de fiets is een prima middel om dat te ontdekken. 2010 is uitgeroe pen tot het Zeeuws jaar van de fiets. Dit beeldmerk verbindt al die activiteiten. Waarom bent u in Zeeland? Welke band heeft u met de provincie? We nodigen u uit om dat eigen ver haal te vertellen. Want iedereen heeft weer een andere reden om in Zeeland te wonen, werken of rec reëren. Al die verhalen laten samen de verschillende kanten van onze provincie zien. En daardoor ont staat een completer beeld van Zeeland, ook bij niet-Zeeuwen. Als we het ware, echte gezicht en karak ter van Zeeland laten zien, zullen ook anderen de kwaliteiten van onze provincie ontdekken. Het Zeeuws DNA vormt daarbij de verbindende factor. In het Zeeland DNA-boek vindt u de dragers van de Zeeuwse identiteit: kleuren, materialen, geuren, beelden en verhalen. Het is de bedoeling dat het-Zeeuws DNA op allerlei plaatsen zichtbaar wordt, als versterking van typisch Zeeuwse zaken. Zo kun je als ondernemer Zeeuwse kleuren als meekrap en paalhoofd gebruiken'in je interieur. Of je kunt het waarmerk gebruiken om aan te geven datje product uit Zeeland komt. Met de woorden 'Zeeland, echt waar' wilten we de kwaliteiten en bijzonderheden van Zeeland onder de aandacht brengen of onthullen. Want welke provincie heeft de meeste Michelinsterren per hoofd van de bevolking? Zeeland, echt waar! We willen geen mooie praatjes vertellen zonder inhoud, maar juist laten zien wat onze provincie te bie den heeft. Ook u kunt uw eigen producten of initiatieven op deze manier een 'Z-je' geven. Wilt u meer weten? Kom dan 23 november om 13.30 uur naar de Commissievergadering Economie en Mobiliteit in het Provinciehuis. Dan wordt het promotieconcept toegelicht aan Statenleden. Of neem eens een kijkje op www.zeeland.nl/promotie, waar u het DNA-boek online kunt bekijken. In deze rubriek vertellen we over organisaties, projecten of evenemen ten die (medel subsidie ontvangen van de Provincie Zeeland. Dit keer discotheek The Limit in IJzendijke die subsidie kreeg voor hun disco bus. Deze bus rijdt door de gemeente Sluis en een deel van de gemeente Temeuzen Zaterdagavond 21 november 2009 rijdt de eerste discobus naar dis cotheek 'The Limit' in IJzendijke te Zeeuws-Vlaanderen. De Provin cie verstrekt tot en met oktober volgend jaar 31.400,- euro aan dit experiment. George van Heukelom, gedeputeerde openbaar ver voer: 'De discobus draagt bij aan de realisatie van het provinciaal verkeers- en vervoersbeleid. De verkeersveiligheid tijdens het uit gaan wordt erdoor vergroot. Van jongeren in Zeeuws-Vlaanderen krijg ik vaak te horen dat juist het vervoer in deze regio een groot probleem is in de avond en nacht. De Provincie vindt het belangrijk jongeren een veilig alternatief voor het autogebruik te bieden door middel van deze discobus.' Gerust hart Martin Heijt is eigenaar van de discotheek in IJzendijke. Deze is onlangs volledig verbouwd en volgens de laatste trends ingericht. 'Ik ben heel erg blij dat we subsidie hebben gekregen van de Provincie. Het zorgt ervoor dat de ouders nu met een gerust hart kunnen slapen, omdat hun zoon of dochter veilig heen en terug wordt gebracht. Taxicentrale Renesse verzorgt de ritten op zater dagavond met een laatste rit terug naar huis om 4.30 uur. De dis cobus is gratis. Er breekt een-spannende tijd voor ons aan. We hopen op een groot succes met veel aandacht voor de buren. Zij mogen natuurlijk geen last van ons hebben.' Meer informatie? Het rittenschema van de discobus is te vinden op www.thelimit.nl. Informatie over de projecten en experimenten die de Provincie Zeeland uitvoert op het gebied van openbaar vervoer is te vinden op www.degoedekantop.nl. Provinciale Staten Profiel: Statenlid PvdA. Lezen is haar grootste hobby Ivan literaire historische romans tot filosofische vraagstukkenJ. Zij is opgegroeid in Koudekerke en heeft een intense band met Vlissingen, waar haar ouders en grootouders vandaan komen. Ze woont in Wemeldinge wat zijzelf 'het mooiste dorp aan de Oosterschelde' vindt. Annebeth Evertz is statenlid sinds 2007 en voorzitter van de commissie Welzijn. 'In mijn werk heb ik een belangrijk persoonlijk streven. Ik streef namelijk naar een humane samenleving, leder mens moet in vrijheid een goed en leefbaar bestaan kunnen opbouwen. Dat streven is heel nauw verbonden met de begin selen die de Partij van de Arbeid uitdraagt. Ik realiseer me dat het een groot ideaal is, maar elk stapje er naar toe is er één.' Goed op weg van A raar B 'Voor Zeeland maak ik mij sterk om tot een kwalitatief goed en betaalbaar openbaar vervoer te komen. We gaan de goede kant op. Er komt namelijk een tekort aan fossiele brandstof (olie) met als gevolg dat in de nabije toekomst de brandstofprijzen stijgen. Hierdoor zal de auto voor grote groepen mensen onbetaalbaar worden. Met alle gevolgen van dien! De mobiliteit van de Zeeuwen komt daarmee onder druk te staan, want wij kennen in Zeeland vooral grote afstanden tussen het platteland en de steden. Voor mij en mijn partij een uitdaging om te zorgen dat er in ieder dorp een goede busverbinding blijft bestaan.' Als statenlid vind ik verder dat de Provincie zich best mag bemoeien, zelfs als regisseur, met Zeeuwse maatschappelijke problemen zoals de ziekenhuizen, de ambulance en de leefbaarheid van kleine ker nen.' Meer informatie over Provinciale Staten vindt u op http://ps.zeeland.nl/ Rick en Martin Heijt hopen op een succesvolle inzet van de discobus. Vrijdag 13 november vanaf 9.30 uur vindt de vergadering plaats van Provinciale Staten in de Statenzaal, Abdij 6 te Middelburg. De ver gadering kunt u bijwonen vanaf de publieke tribune in het provin ciehuis. U kunt haar ook live volgen via internet en Omroep Zeeland. In deze vergadering onder andere aandacht voor de Europese Kaderrichtlijn water voor de Schelde en het mediabeleid in 2014. Er is geen speciale software nodig om de vergadering op internet te volgen. Een eventuele pop-up blocker' moet u wel uit schakelen. Vergadering volgen? Kijk dan op http://ps.zeeland.nl/online Antoon en zijn vader Jan Vissers zien het wel zitten om de kinderen een beetje wegwijs te maken in hun 150 koeien tellende melkveebe drijf. Ze splitsen de klas in tweeën en nemen ieder een groep onder hun hoede. De selectie van Antoon bestaat alleen uit meisjes. Hij neemt ze eerst mee naar de basis van het bedrijf: de zwartbonte da mes. Ze staan met hun kop ver grendeld in het hek van de stal, want ze worden zelfs tijdens het voor hen onverwachte bezoek ge schoren. Het is een handige bij komstigheid voor de kinderen, want nu kunnen ze ze makkelijk aaien. Niet elk meisje durft in de buurt te komen van zo'n groot koeienkop, maar de meesten gaan de uitdaging wel aan door veilig achter een klasgenootje de koe te bohaderen. Hier en daar klinkt een hoge gil in de stal, afgewisseld door ééntje in koor. Vertederende geluiden als de ruim te met dc kalfjes wordt betreden. Maar zodra er eentje gaat plassen, kijken de meeste meisjes vol afkeer en roepen ze dat ze het vinden stin ken. In een andere ruimte staan de kalfjes van twee weken oud en dan is het hek van de dam. De kinderen mogen erbij in de stal. Maar zowel sommige kalfjes als sommige meisjes zijn daar nog wat onwen nig bij. Zodra er een dier van schrik wegschiet, deinzen de meis jes gillend achteruit. Anderen zijn wat onverschrokke- ner. Zo benadert Rhodé Grahbijn heel rustig een exemplaar van het jonge vee en krijgt het uiteindelijk voor elkaar het te kalmeren. In een ander hok verdwijnt de hand van Lusinc Wardanian in de bek van een kalf. Het zuigt er naar hartelust op. Zijn hokgenoten vinden na een poosje observeren ook de moed om dichterbij te komen, en beginnen aan de kleren van Lusine te sabbe len. Ze zit helemaal onder het slijm als ze uit het hok klimt. Dan begeeft het gezelschap zich in dc melkkuil. Antoon geeft uitleg wal hi j er doet en haalt vervolgens een koe erbij. De meisjes mogen één voor één proberen melk uit de uier te krijgen. De verbazing is groot als ze voelen dal de vloeistof warm is. Jasmijn de Lepelere vindt het melken zo interessant dat ze er geen genoeg van kan krijgen. Ze heeft geen enkele schroom meer en gaat zover mogelijk onder dc koe hangen om goed bij dc uier te kun nen. Maar hier stopt de rondleiding nog niet. Antoon wil ze alles laten zien. ,,We vertellen het verhaal van koe tot kaas." Inschrijving in het Handelsregis ter van nieuwe bedrijven op Tho len en Sint-Philipsland in de maand augustus 2009. Salus Health Club b.v., Het Lint 1, het exploiteren van een fitnesscen trum, het verzorgen van kinderop vang, het.exploitcren van een sport school en healthcentrum, dc aan- en verkoop van voedingssupplemen ten, directeur-grootaandeelhouder Daconed b.v. Rogaco, Machteld van Gelrestraat 46, beheer en inspectie van stookin- stallaties, eenmanszaak R.G.C. Vis ser. RS beveiliging, Kalisbuurt 45, eve nementen en horecabevei liging, eenmanszaak R. Sloos. Ridderhof homecare, Cornclis Fran- kenstraat 15, thuiszorg, eenmans zaak H.H. Ridderhof. Maatschap van den Bergh-Hooge- stcger, Buurtweg 22, fokken en hou den van melk- en rundvee alsmede teelt voedergewassen als bieten en mais, maten A.N. van den Bcrgh en mevr. Chr. C. van den Bcrgh- Hoogeslegcr. Reformatorische Fractie Tholer RFT, Langeweg 62, het behartiger van dc belangen van dc Thoolse burgers hij het besturen van de ge meente Tholen, voorzitter M. Griej uit Tholen, secretaris M.J. Klippel. Muziek ensemble Ars Musica Beatrixlaan 15, muziekvereniging voorzitter J.I. Heijbocr, penning meester G.W. Harmsen uit Ocgst geest. C.J. Deurloo, Hogeweg 21, fokker en houden van melkvee, akkerbouv en bocrdcrijwinkel, eenmanszaak. Maatschap Kleppe, Bram Groene wegeweg 2. akkerbouw en fokker en houden van rundvee, maten C.F Kleppe, mevr. R Kleppe-Stoutjcs dijk en C.P. Kleppe. Daan design. Van der Slikkewcg 2 web- en grafisch design, een mans zaak D.M.H. Duijm. Anasign, Molenstraat 42, software consultancy en webhosting, een manszaak O. Janssens uit Halsteren Pedicurepraktijk Nel van Kolt hoorn. Zijpestraat 34, eenmanszaal mevr. C.J. van Kolthoorn-van d Beek. i I talie kiiflthUDHI Dirt SNS"$ Regio Bonk Hypotheek adviseur Burgemeet 25 4693 CJ Poortvliet 7?(0I66) 612509 F: 101661 612912 Postbus 47 4690 flfl Tholen E info@overbeeke.nl I: aituuj.overbeeke.nl Colofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland. Fotografie Input/Output fotografie. Hoek (foto The Limit), Photographies Ifoto fiets). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrumtazeeland.nl of per telefoon op 0118- 631 4 00. Of schrijf naar Postbus 6001. 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 4331 BK Middelburg. De volgende Provincii werk verschijnt op 2 december 2009.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 19