THOLEN Nieuwe buitengewone ambtenaren van de burgelijke stand Oproep voor vrijwilligers via Servicebureau Voor Elkaar Donderdag 12 november 2009 Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 46 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE Vrijwilligers gezocht voor het opnemen van boodschappen bij bewoners in Maartenshof te Sint- Maartensdijk Vrouwelijke vrijwilligers die allochtone vrouwen willen leren fietsen. 0166-667667 Voorelkaar De organisatie "Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg" (VPTZ) is op zoek naar vrijwilligers die bereid zijn de laatste levensfase van een patiënt en zijn directe omgeving te ondersteunen. Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeentehuis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeenteraad wilt bespreken, kunt u con tact opnemen met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte wel kom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het ser vicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1.U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abonnement hebben op de Eendrachtbode, kun nen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gratis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brievenbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166-657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Mevrouw W. van de Merbel-Zwaal, mevrouw M. van Groningen-Drok, mevrouw M. van Oevelen-van der Kooij, mevrouw 0. van der Werf-Reijngoudt en mevrouw Zorgdrager zijn er klaar voor om toekomstige bruidsparen van dienst te zijn. Onlangs zijn enkele nieuwe buitengewone ambtenaren van de burgerlijke stand benoemd. De hui dige buitengewone ambtenaren van de burgerlijke stand (de heer W.C. van Kempen, de heer H.W. van Eenennaam, mevrouw A. van Strien-van Leeuwen en mevrouw C. Strack-van den Berg) heb ben hierdoor enkele nieuwe collega's gekregen, die hen kunnen ondersteunen bij het sluiten van de huwelijken in de gemeente Tholen. 0p 27 november 2009 zal ér in zorgcentrum Maartenshof te Sint-Maartensdijk een winkeltje geopend worden. In dit winkeltje waarin de dage lijkse boodschappen voorradig zullen zijn, wordt ook een boodschapperiservice opgestart. Hiervoor zijn we op zoek naar vrijwilligers die (elkaar afwisselend) tenminste twee keer per week enkele uren de boodschappen willen opnemen van de bewoners van Maartenshof. Vooral de vers artike len. In samenwerking met SPAR Van Ommen kun nen deze artikelen besteld worden. Maar hiervoor is menskracht nodig. Voor deze boodschappenservice zijn we dus op zoek naar verschillende mensen. Er wordt van hen ver wacht dat zij meedenken, de service helpen opzet ten, bemensen en zo nodig verbeteren. Mensen die geïnteresseerd zijn, vragen wij zo spoedig mogelijk te reageren naar Servicebureau Voor Elkaar, tele foon: 0166 668200 of mail naar: servicebureau@tholen.nl Het is voor deze doelgroep belangrijk om te leren fietsen zodat zij een zekere mate van zelfstandig heid ontwikkelen. Zij kunnen dan zelf hun kinde ren naar school brengen, boodschappen doen of in hun vrije tijd de omgeving verkennen. Bij het ROC-gebouw in Tholen zijn er fietsen beschikbaar voor deze lessen en met de eerste les- BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Stevinweg 1 te Tholen: het veranderen van een bedrijfspand; Sportlaan (ongenummerd) te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een voetbalkooi; Contr' Escarpe 15 te Tholen: het oprichten van een toilet- en douchegebouw; Doublethstraat 15 te Sint-Annaland: het plaatsen van een dakopbouw en dakkapel; Schoolstraat 1 te Sint Philipsland: het verbouwen van een pand tot tijdelijke huisvesting kinderop vang; Nijverheidsweg 38 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een hekwerk en toegangspoort; Nijverheidsweg 5 te Sint-Maartensdijk: het gedeelte lijk wijzigen van de linker zijgevel; Langeweg 53 te Sint Philipsland: het vergroten en plaatsen van drie sleufsilo's. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 23 november 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 19 en vrijdag 20 november 2009 ter inzage in de publieke leesruim- te van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zoge naamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Brugstraat 31 te Tholen: het plaatsen van 3 dakra men: verzonden 04-11-2009. - Haven 2 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een dubbelzijdige lichtbak aan de gevel: verzonden 04-11-2009. - Westpoort 19 te Sint-Maartensdijk: het gedeeltelijk wijzigen van de voorgevel: verzonden 04-11-2009. - Coentjesweg 53 te Oud-Vossemeer: het plaatsen van een carport: verzonden 04-11-2009. - Bou Kooijmanstraat 68 te Oud-Vossemeer: het plaat sen van een overkapping en het vernieuwen van de schutting: verzonden 05-11-2009. Verleende sloopvergunningen - Oesterdam 3 te Tholen: het slopen van een zeil- school: verzonden 05-11-2009. belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij op 30 oktober 2009 de volgende aan vraag voor een kapvergunning hebben ontvangen: Tholen Gemeente Tholen, voor het kappen van 1 berk op de vestingwal ter hoogte van Regentessestraat 27. De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen liggen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de ter mijn van ter inzagenlegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen worden bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aan vraag van Roosagro B.V., Pater Visserslaan 12 te Mariaheide, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) in verband met het veranderen van de bestaande inrichting, gelegen aan de Bram Groenewegeweg 6a te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie L, num- mer(s) 651, 695 en 696, die zij hebben ontvangen op 28 augustus 2009 gunstig te beschikken onder opleg ging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Het ontwerpbesluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 13 novem ber 2009 gedurende zes weken ter inzage in de cen trale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te ■Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, tele foonnummer 0166-668389). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avond openstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. servicebureau Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen Na. de genoemde periode van zes weken liggen de stuk ken tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aange vraagde besluit, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder ziens wijzen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefo nisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswij zen. U kunt daarvoor bij voorkeur voor 11 december 2009 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffingen van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunningen te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouw vergunning met toepassing van: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Buurtweg 83 te Stavenisse: het uitbreiden van een vakantiewoning (2009-987); Bosstraat 12 te Tholen: het plaatsen van een tuin huis (2009/842); Vanaf 13 november 2009 tot en met 24 december 2009 liggen de ontwerpbeschikkingen ontheffing en bouw vergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en ope ningstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbe schikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschik king naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling ver gunningen en handhaving, telefoon: 0166-668 562/ 668 363. Van een mondelinge zienswijze zal een ver slag worden opgesteld. Verleende beschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aan leiding van de ontwerpbeschikkingen, dat zij onthef- sen zal worden begonnen op het schoolplein van basisschool "de Veste" in Tholen. Alle lessen worden in de kern Tholen gegeven. Wie interesse heeft om deze lessen te geven kan contact opnemen met Servicebureau Voor Elkaar, telefoon: 0166 668200 of mailen naar servicebu- reau@tholen.nl Veel terminale patiënten willen thuis sterven. Het verzorgen van een geliefde in die periode is erg zwaar ook al is er hulp van de thuiszorg. Om deze mantelzorgers wat te ontlasten door een paar uur per dag de zorg over te nemen, zijn vrijwilligers nodig. De mantelzorger kan dan weer even "opla den" door eens naar de kapper te gaan of een wan deling te maken, terwijl hij/zij weet dat hun gelief de in goede handen is. Op deze manier is het langer vol te houden. Dit vrijwilligerswerk kan bestaan uit: waken bij de patiënt, hulp bieden bij lichamelijke verzorging, emotionele ondersteuning. Iedere vrijwilliger volgt eerst een interne introduc tietraining van 4 dagdelen bij VPTZ. Bent u geïnteresseerd neem dan contact op met ser vicebureau Voor Elkaar, telefoon: 0166 668200 of mail naar servicebureau@tholen.nl of kijk op www.vptz-westbrabanttholen.nl fingen van de geldende bestemmingsplannen en bouw vergunningen verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening: Contr' Escarpe 15 te Tholen: het oprichten van een berging (2009-14); Geertruidaweg 54 te Scherpenisse: het plaatsen van een blokhut (2009-764); Vanaf 13 november 2009 tot en met 28 december 2009 liggen de beschikkingen ontheffing en bouwver gunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen voornoemde verleende beschikkingen ontheffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd wor den gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Beroep Degene die tegen een beschikking beroep heeft inge steld, kan tevens een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een beroeps schrift en het aanvragen van een voorlopige voorzie ning is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. Help de mensen die niet zelf kunnen vluchten! www.ontruimenmoetjeoefenen.nl BRANDWEER

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13