Tholen levert twaalf ton plastic in Plaatselijk nieuws A EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 5 november 2009 Concordia HoIIandia Geleerde straatnamen De Veste serveert ontbijt Regenboog is straatwijs Kleuren voor Sint Hage wint klaverjassen Orgel- en samenzangavond Ds. J. Ben Zvi in Gereformeerde kerk Jamsessie Tentoonstelling Vogelvrienden Seniorenmiddag Rooijakkers hoogste serie Schoolontbijt op Anthoniusschool Hoogste gemiddelde Jos Hommel Peuterspeelzaal plat m Bad in de tuin Lagere grondprijs Bazen en Goedegebuure kampioen Collecte molen Geslacht in eigen slagerij Reanimatiecursus Nieuw bedrijf Nieuwe weg Brief Ten Kulve Aarden wint clubbeker vissen Countryavond BEZOEK ONZE VERNIEUWDE SHOWROOM Potter Keukens Najaarsverkoping Serre aangepast Wozoco Najaarsmarkt Verkoping Goudzwaard start biljarten goed Bushokje vernield Bestellen Meeste vis Van Sas Breeman ouderling Koekverkoop v Multiple Sclerose 2 Zaterdagavond pakt Concordia in Mculvliet opnieuw uit met een con cert ter gelegenheid van het 125-ja- rig bestaan. Het harmonieorkest in een nieuwe opstelling, samen met Ncderpopband Kaas en diverse so listen. Met talent van eigen bodem: Annika Boxhoorn, nu zangeres, be gonnen bij Concordia op klarinet. Het orkest opent met een nummer speciaal gecomponeerd door oud- Tholenaar Martin Fondse (zonder Concordiaverleden), nationaal en in ternationaal opererend musicus. En veel bekende muziek, van Anouk tot Marco Borsato, van Blof tot Rob de Nijs. Het wordt volgens de jubi- leumstichting een feest van herken ning voor jong en oud. De zaal wordt feestelijk versierd. Diverse so listen zullen het publiek verrassen. Aanvang 20.00 uur. Voorverkoop bij Peter Terlouw. Hage Textiel en C1000. Er is al een Stcvinweg op bedrijven terrein Welgelegen en b. en w. bor duren op dit thema voort met namen van wereldberoemde natuurkundi gen/uitvinders. De nieuwe straatna men waar o.a. Hemi winkelinteri eurs en Van Trier transportbanden zich zullen vestigen, zijn: Lorentz- weg, Curieweg, Marconiwcg en Ein- steinweg. De kinderen van basisschool De Veste ontbijten vandaag op school. Ze doen mee aan het nationaal schoolontbiji, dat deze week op di verse scholen wordt gehouden. Het is een initiatief van het Voorlich tingsbureau Brood en is bedoeld om kinderen, ouders en leerkrachten het belang van ontbijten te laten zien. Het ontbijt bestaat, naast een assorti ment wit-, bruin- en volkorenbrood en broodjes van de plaatselijke bak ker, uit halvarine, smeerkaas, ge kookte eieren, fruitstroop, vruchten- hagel en verse halfvolle melk. Deelnemende scholen dragen per ontbijtje 25 eurocent af aan het goe de doel. Dit jaar is er voor gekozen om Right To Play te ondersteunen, een organisatie zich inzet om kinde ren in ontwikkelingslanden te laten sporten en spelen. Basisschool De Regenboog heeft dinsdag meegedaan aan het ver- keersprogramma Streetwise van de ANWB. Alle groepen hebben in ver schillende praktijklessen wat meer 'straatwijsheid' opgedaan. Groep 1 en 2 volgde de les Toet toet, waarin de kinderen in de speelzaal verkeers geluiden leerden herkennen en oe fenden met veilig oversteken. Ook leerden ze de autogordel in combi natie met het kinderzitje gebruiken. Blik en Klik was de les voor groep 3 en 4. Zij leerden heztzelfde als de eerste twee groepen en kregen als extra een ritje in een elektroauto in Mculvliet, waarbij het belang van het dragen van een gordel werd uit gelegd. Groep 5 en 6 leerden via Hallo auto van alles over de remweg en de invloed van de reactietijd daar op. Ze mochten het ervaren in een echte auto, naast de ANWB-instrue- tcur. Groep 7 en 8 werden via een praktijkles op het schoolplein voor bereid op het zelfstandig fietsen naar de middelbare school. Sinterklaas arriveert op 14 novem ber in de haven en ter voorbereiding daarop kunnen kinderen een kleur plaat ophalen bij juwelier Angelique in de Dalemsestraat. Daarmee zijn prijzen te winnen en bij de komst van de Sint, wordt bekendgemaakt wie er heeft gewonnen. De klaverjasclub Stad Tholen heeft donderdag weer haar wekelijkse speelavond gehouden. Daarbij heeft Leen Hage de meeste punten be haald. Hij won met 5326 punten, ge volgd door Herman Oldenburg met 5052 punten. Julian Poot haalde de op twee na hoogste score met 4922 punten, Janet Deurloo werd vierde met 4850 punten en Kees Schot vijf de met 4817 punten. Organist Pieter Heykoop speelt op 14 november psalmen en geestelijke liederen op het Van Damorgcl in de Grote Kerk. Hij improviseert en be geleidt daarnaast de samenzang avond die Mission Music Concerten die avond om half acht organiseert. Op uitnodiging van de stichting Steun Messiasbelijdende Joden komt de Messiasbelijdende predi kant ds. J. Ben Zvi uit Jeruzalem naar de Gereformeerde kerk in de Visstraat. Hij geeft op maandag avond 16 november om half acht een lezing onder de titel De vergeten garf (n.a.v. Deut. 28:19). Er wordt een collecte gehouden om het werk ten dienste van de Messiasbelijden de Joden voort te zetten en uit te breiden. W t Eetcafé The Sixties aan de Kaaij houdt zondag weer een jamsessie. Het café vormt dan een ontmoe tingsplek voor muzikanten die sa men muziek maken. De organisatie zorgt voor een complete back line, inclusief gitaarversterkers, basver- sterker, slagwerk en geluidsinstalla tie. De deelnemende muzikanten dienen wel hun eigen instrument mee te brengen en zich te melden bij de sessieleiding (Stikkie Djoo, ofwel Jos Rijnkels). Speciale gasten zijn Robert Smith (vocals-bluesharp) en Jane Onderwater (saxofoon). De sessie begint om half vijf en de toe gang is gratis. Oud- Vossemeer Vogelvereniging De Vogelvrienden organiseren morgen en zaterdag de Bijzondere Tentoonstelling in de Vossenkuil. Er zijn voor deze ten toonstelling 530 vogels ingeschre ven die gisteren zijn gekeurd door zeven keurmeesters. De tentoonstel ling is op vrijdagmiddag te bezoe ken door de ouderen uit hel dorp, die worden getrakteerd op een kopje koffie en bingo. De scholen zijn ook uitgenodigd voor een bezoek. De kinderen hebben op school een kleurplaat met een vogel ingekleurd, waarmee een prijs is te»wonnen. De tentoonstelling is op vrijdagavond van half acht tot tien uur open voor publiek en op zaterdag zijn de vo gels van half twee tot zeven uur te bekijken. Tijdens de tentoonstelling draait het Rad van avontuur met mooie prijzen. Omstreeks drie uur zal de trekking van de grote loterij plaatsvinden. De stichting Vosmeer 600 jaar orga niseert op woensdagmiddag 30 de cember een middag voor alle senio ren uit het dorp en de directe omgeving. Deze wordt gehouden in de stube van het Winterwonderland dat van 24 december tot en met 2 ja nuari in het dorpscentrum te vinden is. Vanaf twee uur worden de 55- plussers getrakteerd op optredens van tonprater Den Teun, Beiers or kest De Edelweiss Buben en zang groep Zokantook. Mensen die deze middag willen bijwonen kunnen zich vóór 20. december aanmelden bij mevr. Heydra, Molenweg 38, tel. 672395 of via evenementen@vo- smeer600jaar.nl. Nico Rooijakkers had vrijdag de kortste partij en de hoogste serie tij dens de vierde speeldag in de onder linge biljartcompetitie van Keu's Zat. Hij haalde 17 caramboles en speelde met 18 beurten de kortste partij. Uitslagen: J. Kruf-T. van Mierlo 7,931-10; N. Rooijakkers-P. Potappel 10-5,625; M. Reijngoud-P. de Ronde 8,4-10. Zonder ontbijt vertrokken de kinde ren van de Sint Anthoniusschool dinsdagmorgen naar school. Zij be hoorden namelijk tot de ruim een half miljoen kinderen die deze week 's ochtends een ontbijtje nuttigen op school. Door mee te doen aan het nationaal schoolontbijt onderschrijft de school het belang van een goed, dagelijks ontbijt. En zo kwam het dat al vroeg in de ochtend de tafel tjes van de kinderen gezellig gedekt klaarstonden. Net voor de kinderen arriveerden, werden schalen met di verse broodsoorten, zoet en hartig broodbeleg en pakken melk klaarge zet. Een gekookt eitje maakte het ontbijt helemaal compleet. Voor de kinderen was het een voedzaam, leerzaam maar ook gezellig begin van de schooldag. Dat de kinderen nu wal later dan normaal aan het ontbijt zaten, en daar extra veel trek in hadden was duidelijk: de boter hammen, broodjes en krentenbollen verdwenen in rap tempo van de schalen. Als afsluiting kreeg ieder een nog een werkblad mee naar huis, zodat ook daar nog eens extra stil kan worden gestaan bij het belang van een goed ontbijt. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers werden er deze week door verschillende om standigheden maar vier wedstrijden gespeeld. Jos Hommel speelde de hoogste serie met 13 caramboles. Arno Deurloo speelde de kortste partij in 27 beurten en met 2,333 het hoogste gemiddelde. De uitslagen: J. Hommel-A. Deurloo 6,41-10; W. Bosch-A. Hommel 6-10; P. de Leeuw-J. de Koning 7,333-10; P. Goossens-S. Etienne 10-10. De voormalige peuterspeelzaal bij de gymzaal en het sportveld is vori ge week met de grond gelijk ge maakt. De peuters van De Pluus ver huisden twee jaar geleden naar hun nieuwe onderkomen in het Vossen- kuilcomplex. Sindsdien stond het gebouwtje leeg. Tot vorig jaar zomer mevrouw C. Sital-Naipal hel van de gemeente mocht gebruiken voor haar bedrijfje Sital Surinaamse Roti. Ondanks bezwaren van de onder neemster, die zelfs aanbood het pand tc kopen, moest ze eind augustus de ruimte verlaten. Dc sloop levert ruimte op voor extra parkeerplaat sen. Die zijn welkom als de - ver bouwde - gymzaal straks mede het vaste onderkomen is geworden van muziekvereniging OVM. Het nu gesloopte gebouw is in 1956 gebouwd als brandweerkazerne, maar verloor die functie door de op heffing van de Vossemeerse brand weer begin 1975. Na een aantal ja ren kwam het beschikbaar voor de peuters. De droogtoren voor de slan gen is toen al grotendeels afgebro ken. Sint-Annaland De familie Westdorp had tijdens de muzickmarathon van Accelerando het hoogste bod uitgebracht op het aanbod om een week lang een spa- bad in de tuin te kunnen hebben. Ze hebben op deze wijze een aardig be drag in de kas van de muziekvereni ging gestort. Het bad is vrijdag in de tuin van de familie Westdorp geïn stalleerd. In plaats van één week, mogen ze twee weken gebruikma ken van het warme buitenbad. Om de bouw van starterswoningen in Vroonstede mogelijk tc maken verlaagt de gemeente de grondprijs. Westvest Projectontwikkeling uit Sint-Maartensdijk (voorheen bouw bedrijf Muller-Franke) heeft er plan nen voor de bouw van starterswo ningen. B. en w. hebben echter laten weten dat de gemeente er graag hui zen voor senioren ziet verri jzen. Vol gens b. en w. is daar veel behoefte aan. Het is echter geen harde voor waarde, laat b. en w. weten. De heren M.C. Goedegebuure en A. Bazen hebben beiden een kampioen schap behaald tijdens de tentoonstel ling van vogelvereniging Zanglust in Rilland. Het eerstgenoemde lid van vogelvereniging Vogelvreugd werd dat met een grijyrug dwergpapegaai groen van 93 punten. Het ander lid van de plaatselijke vogelclub won met een agapornis roseicollis groen van 93 punten. Ook diverse andere vogels van deze inzenders werden van een goede waardering voorzien, wat duidt op een goede kwaliteit van de vogels. Maandag 9 november haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. De collecte voor de restauratie van molen De Vier Winden heeft 750 eu ro opgeleverd. Het totale tekort van 18.000 euro is door de collecte, gif ten, sponsoring en besparingen op aanbestedingen terug gedrongen Maandag t/m zaterdag I Doorregen rundvlees Varkenshaas Hamburgers uit eigen keuken I Varkenskluiven met of zonder zwoerd I I I I I I 500 gr. 500 gr. 5 stuks 1 kilo 3,98 3,98 3,50 3,50 Runderrollade 100 gram 1,50 Palingworst 100 gram 1,00 Gebraden gehakt 100 gram 1,00 Waldorf salade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. naar 12.500 euro. Dc familie Junk beker, die eigenaar is van dc molen, hoopt de komende maanden het te kort verder terug te kunnen dringen. De voortgang van dc restauratie is te volgen via de website www.mo- lenvierwindenstannaland.nl. De stichting Reanimatie en AED- trainingen Eiland Tholen organise ren in samenwerking met de hart stichting een nieuw cursusseizoen voor reanimatie en AED. Aanmel den kan via e-mail tderijke@kliksa- fe.nl of telefonisch 06-24952803 of 692705. Aan de Nieuweweg 12 komt een ak kerbouwbedrijf met een loonspuite- rij. B. en w. hebben besloten toe stemming tc geven. Momenteel is er een veehouderij. Die wordt stopge zet en vervangen door een akker- bouwbedrijf met een ruimte voor de spuiterij. Er is geen wijziging van het bestemmingsplan voor nodig. Sint-Maartensdijk B. en w. laten aan Ben te Kulve we ten dat zijn brief over het vervroe gen van het sluitingstijd van cafés (om het alcoholgebruik bij jongeren tc beperken) via dc ingekomen stukken op de agenda van de ge meenteraad is geplaatst. En dat er binnen de raad aandacht gevraagd is om er bij de verdere voortgang van het beleid rekening mee te houden. Hengelsportclub De Oosterschelde- vissers heeft vrijdag de bekers voor het afgelopen visseizoen uitgereikt in het clubhuis café Smerdiek. Adrie Aarden nam de eerste prijs in ontvangst. Bij de dames had B. v.d. Rhee het beste seizoen achter de rug. D. Eindhout won bij de junio ren. De beker voor de grootste vis was voor Wilco Keur met 1278 gram. Verdere uitslagen: Senioren: 2. Wilco Keur; 3. B. Beringen 4, J.v. Pieterson; 5. M. van Houdt; 6. E. o.d. Brouw; 7. R. Vermaas; 8. J. v.d. Rhee; 9. C. Andriesse; 10. P. Polderman. Dames: 2. mevr. B. Aarden; 3. mevr. J. o.d. Brouw. Ju nioren: 1. D. Eindhout; 2. M. Bijl. Countrylinedanceclub The Small- Tywn Dancers en Hans Visser orga niseren zaterdag een countryavond in Haestinge. De zaal, waar dj's countrymuziek draaien, gaat om acht uur open. Tijdens dc avond worden hapjes geserveerd. hier vind u de nieuwste keukens badkamers DIV. BADMEUBELS r»P=Op VAN C 3000.- ov NU VOOR 999.- Sanitair Installatie www.potterkeukens.nl Vrouwenvereniging Sola Gratia houdt woensdag haar najaarsverko- ping van tien tot twaalf uur en van half twee tot vier uur in gebouw Calvijn op de Markt. Er is van alles te koop voor het goede doel, zoals cadeauartikelen, kaarten, babbe laars en cd's. De kinderen kunnen enveloppen trekken en ir/eedoen aan een kleurplatenwcdstrijd. B. en w. trekken het besluit in om een dwangsom op te leggen aan de eigenaar van een serre aan de Sluis- wegeling 2. De serre was in strijd met de regels van de welstand ge bouwd. De eigenaar, was daardoor in overtreding en moest de serre aanpassen aan de bouwvergunning. Dat duurde volgens b. en w. te lang. waardoor er een dwangsom werd opgelegd als de veranderingen niet zouden worden aangebracht. De aanpassingen zijn inmiddels door gevoerd waardoor het dwangsom- besluit kan worden opgeheven. Voor de bouw van het woonzorg centrum aan de Laban Deur- loostraat hebben b. en w. besloten om het bestemmingsplan te wijzi gen. Het gaat om de zogeheten eer ste herziening van het bestem mingsplan Kom die nu in procedure wordt gebracht. De Gereformeerde Gemeente houdt zaterdag voor de vierde keer een najaarsmarkt. Deze wordt van tien tot vier uur gehouden op het industrieterrein aan de Paasdijk- weg 19. Dc opbrengst is bestemd voor medische zorg en voorlichting in de sloppenwijken en. voormalig slavendorp in de Dominicaanse Republiek. Er is een rommelmarkt en er staan kramen met onder an dere tassen, hobbyspullen, noten, fruit en antiek. Ook is er kleding te koop voor het hele gezin, waaron der nachtmode en hoeden. Verder zijn er auto's en fietsen, is er een imker en is cr orgelspel van Bart Burger. Er is van alles te koop voor de lekkere trek en voor de kinderen is er een grabbelton en een knutsel- hoek en kunnen ze een auto klcu- De vrouwenvereniging Naomi van dc Hersteld Hervormde kerk houdt woensdag van half drie tot acht haar jaarlijkse verkoping in ge bouw Eben Haëzer. Er zijn onder andere geborduurde tafellakens te koop naast schilderijen, sokken en speelgoed. Ook zijn er bloemen en planten, babbelaars, is er gebak en kunnen enveloppen worden getrok ken. Corné Goudzwaard heeft een goede start gemaakt bij de onderlinge bil jartcompetitie van café 't Centrum. Die is gestart met 17 leden, wat in houdt dat er 136 partijen moeten worden gespeeld. Goudzwaard haalde een gemiddelde van 3,2 en een hoogste serie van 21 carambo les. Zodoende scoorde hij een winstpuntenaantal van 15,09. Ook Adrie Schot was goed bij de les met 17,14-winstpunten. Een 16-jarige inwoner is zaterdag nacht rond half twee samen met een 17-jarige jongen uit Steenber gen gearresteerd. Zij werden be trapt door de politie, toen zij op de Wipstraat in Steenbergen de ruit van een bushokje vernielden. De agenten hadden bewust gepost, nadat zaterdagmorgen een soort- Het ophalen van de plastic zakken wordt met de hand gedaan, zoals hier in de Schoolstraat in Sint-Annaland. Met een opbrengst van 12.101 kilo in de eerste week loopt de geschei den inzameling van plasticafval in de gemeente Tholen naar verwach ting. In de woonkernen zijn 7167 zakken aangeboden, in het buitenge bied 602. Gemiddeld zat er zo'n anderhalve kilo afval in een zak. Gemeente en Zeeuwse Reinigings dienst (ZRD) hanteren één zak per maand per huishouden als uitgangs punt. Op grond daarvan is er afgelo pen week binnen de bebouwde kom op 84 procent en daarbuiten op 46 procent van de adressen plasticafval aangeboden. Dat is dan het gemid delde. Want in sommige straten wa ren duidelijk minder zakken te zien dan er huizen staan. Verder bereikte de redactie informatie dat er gezin nen zijn die aanmerkelijk méér zak ken nodig hebben: twee in de drie weken. Binnen de bebouwde kom haalde de ZRD 11.248 kilo op, in het buitengebied 853 kilo. De ervaring is, dat de zakken over het algemeen goed zijn aangeboden. In enkele gevallen hadden honden of katten ze opengekrabd, zodat het afval op straat lag. Dc bedoeling was om de zakken op de verzamel plaatsen voor de rolemmérs te zet ten^ Soms hadden inwoners ze bij hun eigen voordeur gezet. Die wer den niet meegenomen omdat de vuilnisauto daar niet kon komen. Dat het plasticafval niet tegelijk met het huisvuil wordt opgehaald, leid de soms tot misverstanden. In Oud- Vossemeer hadden enkelen op maandag de 'plastic hero' (zo wordt de zak voor het plastic genoemd) bij de rolemmer gezet, terwijl ze daar op woensdag worden opgehaald. In andere plaatsen waren mensen te laat, dan was de auto al langs ge weest. Dc gemeente adviseert dan ook om de zakken al om half acht 's morgens aan de straat te zetten Was in het buitengebied geadvi seerd om de zakken aan de rolem- mers te binden, dit bleek achteraf niet handig. Komt de auto voor het huisvuil als eerste langs, dan kan die de rolemmers niet legen omdat de zakken - waarvoor een aparte auto rijdt - er aan hangen. Tholenaren die extra zakken nodig hebben om hun plasticafval in te doen. kunnen deze bestellen bij de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD). De setjes van twaalf 'plastic heroes' zijn gratis - wél houdt de ZRD de aanvragen per adres bij - en worden binnen twee weken thuisbezorgd. De gemeente zal dal via Tholender- wijs onder de aandacht brengen, antwoorden burgemeester en wet houders op vragen van de PvdA- fractie. De zakken zijn overigens nog niet op voorraad. Wél staat in middels op de milieustraat in Sint- Maartensdijk een aparte container voor kunststof verpakkingsafval. PvdA'er H. Nieuwenhuis l}ad ook gevraagd of papier, zoals etiketjes, van het plastic verwijderd moet worden. B. en w. laten weten dat etiketjes en stickers niet zijn te ver wijderen, en dat daarmee in de ver werking rekening is gehouden. Predikbeurten Zondag 8 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Eijsden, Drie- bruggen. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENtE 10 u. ds. Hoek, Hoevelaken. 19 u. ds. v.d. Want, Schiedam. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom, H.A. GEREF. KERK 10 u. ds. De Jong, Kapelle-Bieze- linge. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.3p u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 u. stud. Maljaars. 14.30'en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. 19.30 u. gebedsdienst. R.K.-KF.RK zo 10.30 u. diakenwijding pastor Bornhijm in parochiekern v.d. Hei lige Quirinus te Halsteren. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Smit, Katwijk aan de Rijn. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattum, Oud-Beijer- land. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Van Veldhuizen, Dintel- oord. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Van Wijk. 16 u. ds. v.d. Linden. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 10/11 19.30 u. ds. Baan. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Harkcma, Middclharnis. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. v.d. Oever, Yerseke. 19 u. ds. Zandbergen, Waddinx- veen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Kooten. 14.30 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 (H.A.) en 18.u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 u. leesdienst. 14.30 stud. Maljaars. 18.30 u. ds. Gunst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Blom, Ridderkerk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 5/11 19.30 u. dhr. Van Houdt, Poortvliet. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Estié, Heinenoord. gelijke vernieling had plaatsge vonden. De twee jongens zijn op het bureau verhoord. Sint-Philipsland Leo van Sas heeft zaterdag de meeste vis gevangen bij de viswed strijd van hcngelsportclub'De Ma kreel. Hij ving 88 centimeter vis. De totale visvangst van de leden was 4,95 meter. Jan van Moort werd tweede met 64 centimeter. 3. Wim Faasse 51 cm; 4. Adrie Aarden 42 cm; 5. Thijs Geuze 37 cm. De heer M. Breeman is bij de on langs gehouden verkiezing in de Hervormde Kerk gekozen voor het ambt van ouderling. De heer J. Kra mer is voorgedragen voor het ambt van diaken, maar hij heeft voor zijn benoeming bedankt. De leerlingen van de christelijke scholengemeenschap Prins Maurits te Middelharnis hebben onlangs dc traditionele koekverkoopactie ten behoeve van financieel geadopteer de kinderen in India, Haïti en Gu- atamala gehouden. De netto-op brengt bedraagt ongeveer 11.000 euro. Dankzij de aankoop van koek ontvangen dc kinderen in de ge noemde landen het komende jaar weer voedsel, kleding en onder wijs. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn lel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentessestr. wo'10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL di 10/11 CWI, Hof van Tholen 2, Tholen, 9-12 u„ afspr. 0118-673501 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 5 t/m vrijdag 13 nov. donderdag 5 4.40 -16.55 vrijdag 6 5.22 -17.39 zaterdag 7 6.05 - 18.25 zondag 8 6.52 - 19.19 maandag 9 7.45 -20.22 dinsdag 10 8.52 -21.37 woensdag 11 10.07 -22.57 donderdag 12 11.22- vrijdag 13 0.12-12.35 ma 9/11 16.58 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Waterschapsfusie 8 ton. De fusie van de waterschappen Zeeuwse Ei landen en Zeeuws-Vlaandcrcn le vert nog niet direct voordelen op. Voor zogenaamde frictiekosten wordt 800.000 euro gevraagd van de algemene vergadering. Digitaliseren beeldarchief. De pro vincie geeft 157.063 euro subsidie aan omroep Zeeland voor het digi taliseren en ontsluiten van het beel darchief 2008-2011 De vrijwilligers van het MS Fonds trotseren vanaf 23 november regen en wind om met de collectebus langs de deuren te gaan. Het MS Fonds helpt mensen die multiple sclerose hebben met coaching, voorlichting en financiering van we tenschappelijk onderzoek. De ziekte is nog niet tc genezen. In Tholen zijn nog collectanten nodig. Meer informatie via Noëlle van der Walle, tel. 0166-603042. A i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2