LABO BAL Winnaar ondernemersprijs wil gemeente nog als klant Vijf supers tegen grotere Cl000 ff open 23 november Directeur geschorst na klacht van ouders HEALTH CLUB incruimii Leerlingen Ter Tolne ontbijten met topsporter in de klas AUTOSCHADE? Nieuwe burgers in gemeentehuis De Supermarkt van Haisteren PIA uit Tholen voor Ardi Keukens, Clysan en Van derZande 1000 M2 FITNESS-PLEZIER limabol Donderdag 5 november 2009 65c jaargang no. 51 ><^|SE BIBUOfy, I Afvalstoffenheffing drie procent erbij zie www.plus.nl Wij feliciteren PIA met de Thoolse ondernemersprijs 2009 „Ik zie deze prijs als een compliment dat we goed acte ren in de markt", zei directeur Mark de Leeuw van Pro Industrial Automation (PIA) dinsdagavond na de uitrei king van de Thoolse ondernemersprijs. Het elektrotech nische advies- en installatiebedrijf op bedrijventerrein Welgelegen in Tholen heeft vanaf 2000 een vliegende start gemaakt. De Leeuw en zijn mede-directeur Ferdi Laban hebben inmiddels 25 medewerkers. „Jammer ge- noeg heb ik nog steeds de gemeente Tholen niet als klant", zei Mark de Leeuw na het in ontvangst nemen van de Zyringusprijs. Gefeliciteerd! www.rabobank.nl/oosterschelde Rabobank WWW.SALUSHEALTHCLUB.IML Nieuwe tak Zevende keer Onverwachte bezwaren Havenplein Van Prinstererschool in Scherpenisse Het bestuur van de Groen van Prinstererschool in Scher penisse heeft de 53-jarige directeur J.W. Duvekot op non-actief gezet. Dat is gebeurd na een klacht van een ouder over het optreden van de directeur. Bij de politie is aangifte van mishandeling gedaan. Volgens voorzitter A.N. van den Hoek loopt er een justitieel onderzoek naar de directeur die vanaf maandag tijdelijk de toegang tot de school is ontzegd. ft (v\a voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2,Tholen, tel. 0166-607060 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 16,90 per halfjaar, 30,50 per jaar, per post 54,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,30 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Dc commissie bestuurszaken sprak gisteren over een verhoging van de afvalstoffenheffing met 9 euro voor gezinnen en 6 euro voor alleenstaan den. Het gemeentebestuur heeft ta rieven voorgesteld van respectieve lijk 264 en 198 euro, ruim drie procent hoger dan dc huidige. Hoe wel de insteek was om volgend jaar de belastingdruk voor dc Tholcnaren, in verband met de economische re cessie, niet te verhogen, ontkomt de gemeente er niet aan omdat dc kosten van dc afvalverwerking en de milieu straat zijn gestegen. Die belopen vol gendjaar bijna 2,3 miljoen euro, zo'n 90.000 euro méér dan dit jaar (exclu sief omzetbelasting). De afval stoffenheffing is kostendekkend. Handhaving van de huidige tarieven zou betekenen dat er in 2011 fors verhoogd zóu moeten worden. Daar voelt het gemeentebestuur niet voor. Om een gelijkmatige tariefstijging te bereiken, past de gemeente volgend jaar wél een ton bij uit de egalisatie reserve. In 2011 en 2012 is een ta riefstijging van vijf procent voorzien, vanaf 2013 is dat 2,5 procent. Vanavond worden er vijftig nieuwe inwoners verwacht op de welkomst avond in het gemeentehuis in Tho len. Dc inwoners worden ontvangen in de hal door burgemeester W. Nuis. Er is een presentatie over het bestuur van de gemeente en over Tholen zelf. Dc nieuwe inwoners krijgen ook een rondleiding door het ge bouw. Verder kan men zich laten in formeren over vrijwilligerswerk, hel VVV, de jongerenraad en dc steden band met het Poolse Iwawa. Ook het meldpunt voor klachten is present. PLUS PLUS Grinwis Dorpsstraat 75-77 Halsteren Tel: 0164 68 32 71 Mark de Leeuw van PIA nam de prijs, in de vorm van een ijskristal, in onh'angst. Hij werd samen met zijn vrouw Marjolein de Leeuw-de Korte in de bloemetjes, gezet. Rabobank. Een bank met ideeën. SALUS VRIJDAG 6 EN ZATERDAG 7 NOVEMBER BIJ www.esselink.nl Advertentie I.M. Juryvoorzitter Dre van Aert. die samen met Marielle Buys en Rien Koppenhol bedrijven had beoor deeld die pasten bij het thema .groeien in tijden van economi sche neergang', vertelde dat geke ken was naar de- groei tot en met 2008, de groei in het laatste jaar, de visie op de toekomst en de groei van de werkgelegenheid in de gemeente Tholen. Daarvoor waren totaal vier ondernemingen genomineerd. Clysan van Jan v.d. Giessen, 41 jaar geleden begonnen en sinds 1970 in Sint-Philipsland gevestigd, heeft 50 medewerkers. De DB keukengrocp uil Sint-An naland (o.a. Ardi) is in 19 jaar uit gegroeid van de eenmanszaak van Arjan van Dijke naar 6 vestigin gen met 120 medewerkers. Voor het eerst was er ook een detailhan- delsvesliging genomineerd: twee- wielerservice Van der Zande uit Oud-Vossemeer, die vorig jaar uit breidde aan de Kalisbuurt. Een de gelijk gegroeid bedrijf met 11 me dewerkers die aan dc derde generatie toe is. De logo's van dc vier genomineerden waren bij bin nenkomst in het gemeentehuis al op de taartjes te zien die bij de koffie gepresenteerd werden. PIA heeft in 2005 aan dc Energie weg een nieuw bedrijfspand be trokken. Dc klantenkring zit bin nen een straal van I00 km rond Tholen. Marine, industrie en in specties voor gemeenten vormen de belangrijkste pijlers. Door de stijgende vraag naar elektrotech nisch en mechanisch gekwalifi ceerd personeel, heeft PIA on langs een nieuwe tak opgericht waarbij medewerkers tijdelijk bij klanten gedetacheerd worden. Dc Thoolse onderneming is een er kend installatiebedrijf in de elek trotechniek en levert complete au- tomatiseringsoplossingcn. Juryvoorzitter Dre van Aert zei dat de sterke groei vanaf 2004 opval lend was, alsmede de diversiteit aan activiteiten en de visie naar dc toekomst toe. Mark dc Leeuw ver telde dat de beide directeuren nog volop meewerken aan de basis. Inspectiewerk voor gemeenten - Den Haag is een grote klant - krijgt een steeds groter aandeel, naast de industrie en offshore.„We willen groeien tot 35 medewer kers", zei de prijswinnaar, die vergezeld was van zijn vrouw, die een boeket bloemen ontving. De Zyringusprijs, genoemd naar de eerste Tholenaar die zout expor teerde, werd voor de zevende keer uitgereikt. Het Ondernemers Over leg Tholen (OOT) nam hiervoor destijds het initiatief en inmiddels is ook dc Thoolse Ondernemers Fe deratie (TOF) erbij betrokken. Bur gemeester W. Nuis vermeldde in zijn openingswoord dat TOF voor het eerst participeerde in de organi satie van de ondernemersavond, waarin ook de gemeente en de Ra bobank een belangrijke rol vervul len. De grote belangstelling dins dagavond wees volgens algemeen directeur Henk Bezemer van de Ra bobank Oosterschelde op de vitali teit van de Thoolse ondernemingen. Burgemeester Nuis zei dat men in onzekere tijden het hoofd koel dient te houden, al realiseerde hij zich ook dat dc crisis aanleiding geeft tot opruimacties. Hij prees zich ge lukkig, deel uit te maken van een samenwerkingsverband met 18 Brabantse gemeenten. „Een sterk Zeeland is maar gedeeltelijk een sterk Tholen; dat heb je pas bij een sterk Zuid-West Nederland;', aldus Nuis. Pagina 5: Tholen ligt gunstig en heeft goede werkers. De vijf supermarkten in de omliggende dorpen en middenstandsvereni ging Smalstad hebben bezwaar gemaakt tegen uitbreiding van Cl000 Gunter in Sint-Annaland. Zij vrezen ,een duurzame ontwrichting' van de winkelvoorzieningen op het eiland als er op het Havenplein een nieu we supermarkt van bruto 2000 m2 ontstaat, dus inclusief magazijn, kantine en kantoor. Projectleider Hennie Weeda zegt verrast te zijn door dit bezwaar. Tegen de komst van de Lidl in Sint-Maartensdijk, waarbij sprake was van een volledig nieuwe vestiging, waren die be zwaren er destijds niet. Er zijn totaal 15 zienswijzen binnengekomen, waarvan 4 tegen ontwerp-bestemmingsplan Havenplein en de overige tegen de plannen voor hoogbouw op het havenplateau. Deze week De Spar in Poortvliet, Sint-Maartens dijk en Sint Philipsland, alsmede Golft" Stavenisse en Oud-Vossemeer en middenstandsvereniging Smalstad hebben een advocatenkantoor uit Dordrecht in de arm genomen dat ge specialiseerd is in dit soort zaken. Volgens het distributie planologisch onderzoek (dpo) dat bureau stedelijke planning uit Amsterdam in opdracht van de gemeente Tholen heeft ge maakt, is het winkel vloeroppervlak van Cl000 Gunter nu 638 m-. Er zijn plannen de supermarkt uit te breiden tot 1800 m- brutovloeroppervlak. Daarbij komen 63 exclusieve par keerplaatsen. Volgens het dpo is de Cl000 in Sint-Annaland sterk verou derd en voldoet die niet aan dc mo derne maatstaven.' „Een uitbreiding naar een nieuwe volwaardige super markt groter dan 1000 nr is gewenst, zo niet noodzakelijk!om op termijn te overleven. Er is ruimte vooreen super tussen de 1000 en 1200 nr winkel- vloeroppervlak. Dit komt neer op 1250 tot 1500 m2 brutovloeropper vlak, exclusief laad- en losruimte", aldus het dpo, dat overgenomen is door b. en w. van Tholen. De Spar-organisatie uitte een jaar geleden al bezwaren bij wethouder Goosscn tegen de grotere Cl000 in Sint-Annaland, maar die hecht als liberaal aam de vrije concurrentie. Daarom is nu bezwaar aangetekend, maar dat heeft ook Gunter zelf ge daan die veel liever naast Busmari- Team aan de Koelhuisweg wil en op het Havenplein alleen maar beperkin gen verwacht. Middenstandsvereni ging Activa hecht echter weer aan die plek om de verbinding met de overige winkels te behouden. „De supermarkt is de motor van het detailhandelsaan bod in Sint-Annaland", aldus het dpo. Volgens het rapport is er over dc hele gemeente Tholen bekeken ook ruimte voor uitbreiding, want de su permarktdichtheid ligt met 0,19 bene den het landelijk gemiddelde van 0,22. Wanneer er 700 m2 bijkomt, zit de gemeente Tholen qua supermarkt- dichtheid op het gemiddelde van Ne derland. Pagina 3: Gesloten wand en geen hoogbouw Zolang dc klacht door justitie wordt behandeld, wil het bestuur geen mededelingen doen. „De ouders hebben een brief gekregen waarin staat dat de schorsing vanaf 2 no vember, dus na de herfstvakantie, ingaat. Voor de rest willen we er geen uitlatingen over doen." Van den Hoek zegt wel dal het om één klacht gaat. maar wil niets zeggen over dc aard van de klacht. „Voor de veiligheid en de rust op school doen we daar geen me dedelingen over. Het ligt nu bij justitie." De brief aan de ouders werd 23 ok tober verstuurd. Het bestuur schrijft hen dat in onderling overleg met dc directeur afgesproken is dat hij zijn werkzaamheden op de school voor lopig neerlegt. 'Hoewel het om een vertrouwelijk onderzoek gaat. zouden er naar aanleiding daarvan bij het team of de ouders vragen kunnen rijzen over de positie van de directeur. Het lijkt ons daarom goed dat onze directeur lopende het on derzoek zijn werkzaamheden niet uitvoert.' Het bestuur vraagt de ouders zorg vuldig om te gaan met de inhoud van de brief. En roept de ouders op om 'op een passende wijze' met hun kinderen te spreken over de afwezigheid van 'meester Duvekot.' 'Voor het bestuur, maar in het bij zonder voor onze directeur, is de si tuatie erg moeilijk. Tussen het bestuur en de directeur vindt overleg plaats over de ontstane situatie. Wij hopen dat u ons de rust en de ruimte gunt dal op een zorgvuldige wijze te kunnen doen. ZIE VERDER PAGINA 5 nhijm uit ■méér is Egbert Bornh( Oud-Vossei nieuwe diaken voor Sint Christoffelparochie Mooiste kater Charlie woont in Tholen bij Elles van den Hoek Leerlingen Westerpoort- college swingen op Afrikaanse muziek EN V ERDER... Poortvliet krijgt grootste woonboulevard van Zuidwest Nederland Club van 50 in smalstad trekt de aandacht van zestig ouderen WIE ANDEREN WEGWIJS WIL MAKEN MOET EERST ZELF DE WEG GAAN Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Hoe hij zo lang is geworden? Door goed te eten en vooral goed te ontbijten. Oud-basketbalspeler Henk Pieterse is 2 meter en 11 centimeter. Hij raakt met gemak het plafond in het noodlokaal van de openbare basisschool Ter Tolne in Tholen. Pieterse was dinsdag in Tholen om samen met de kinderen van groep 8 te ontbijten en om ze een les in basketbalspelen te geven. Vijf tien Thoolse basisscholen doen mee met het nationaal schoolontbijt die tot en met morgen (vrijdag) duurt. Pieterse maakt niet alleen induik door zijn lengte en zijn vlotte en directe manier van spreken. Ook door de verhalen die hij vertelt van de internationale organisatie Right to play (recht op spelen) die als goed doel aan het nationaal schoolontbijt is verbonden. De humanitaire organisatie is actief voor kinderen in de allerarmste lan den, vooral in Afrika en Azië. Door middel van sport en spel wordt gewerkt aan de persoonlijke ontwikkeling en gezondheid van kinderen. Pieterse zat samen met dc kinderen aan de broodjes en de melk, maar wees er op dat veel kinderen geen of weinig eten hebben en niet of nauwelijks aan sport en spel kunnen doen. Door armoede of oorlog. Het thema dit jaar is: samen ontbijten is top. Een goed ontbijt is immers nodig om topprestaties te leveren. Op school maar ook daarbuiten. Pieterse is daar een voorbeeld van. Hij vertelt hoe hij als Amsterdams jochie op school werd gepest omdat hij zo dun en lang was. Hij at zijn boterham men, afgezonderd op de wc, vertelde hij. Magere lat, zeiden ze tegen hem of lopen de röntgenfoto. Toen hij veertien was groeide hij heel hard. een halve meter zelfs. Op zijn vijftiende was hij 2 meter en 5 centimeter. Zijn leven veranderde toen hij basketbal ging spelen. Hij had talent en speelde zich in het nationale team, verkaste naar Amerika en speelde daarna in België en Duitsland en woont nu in Sint Wille- brord. Hij is een van de ambassadeurs van Right to play. „Die helpt andere kinderen in arme landen om ook te sporten. Ze regelt dat gymleraren er les kunnen geven of dat er voetbaltrainers worden opgeleid." Bakker en oud-voetbal Ier Ad Gladdines, vertelde dat dc bakkersbranche een deel van de opbrengst van het ontbijt aan Right to play afstaat. Op Ter Tolne zaten 235 kinderen aan het ontbijt. Thorsten Timmermans uit groep 4 van Ter Tolne mag een hal opvangen van de boomlange Henk Pieterse tijdens het nationaal schoolontbijt. 32

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 1