SP biedt Moerland petitie aan over sluiten van geldautomaat 'Voor ouderen is het heel lastig om hun woning te verkopen' Lievensberg is meest gastvrij Zand op velden ongelukkig Nieuwe bedrijven Denk en zet paki weer punten Koersballen Donderdag 5 november 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint Philipsland Ze moesten er dinsdagavond even op wachten, maar na ruim een half uur konden de leden van de SP-Tholen doen waar ze voor gekomen waren: het aanbieden van een petitie tegen het sluiten van de pinautomaten in Scherpenisse en Poortvliet aan Piet Moerland, de voor zitter van de raad van bestuur van de Rabobank. Esther Hoppenbrouwers van Castria Wonen op woon- en leefbeurs Uniek concept Twee dagen feest bij Poortvliet se gymclub Excelsior viert diamanten jubileum Torenoffer Westerlaken achtste op NK vissen Thoolse ruiters in de prijzen •verzekeringen •financiële diensten •hypotheken •pensioenen Het Lievensberg ziekenhuis in Bergen op Zoom doet het goed, zo blijkt uit onderzoeken. Het ziekenhuis is nummer één in gastvrijheid. Het Bergse ziekenhuis werd van tien genomineerde ziekenhuizen voor de Gastvrij- heidzorg award 2009 het meest gastvrij bevonden. In een landelijke enquê te naar de beste medisch specialisten van het weekblad Elsevier is het Lie vensberg ziekenhuis op meerdere specialismen in de top tien geëindigd. Het ziekenhuis kreeg naast de num- huisnieuws staat, dat hij vindt dat mer 1 notering vier sterren voor gastvrijheid. Het kreeg onder meer complimenten voor de receptie, de aandacht voor eten en drinken en de keuzemogelijkheden voor de pa tiënten en de kindvriendelijkheid van hel gebouy. Het onderzoek en de prijs zijn on derdeel van Gastvrij heidzorg met sterren. Dat is een initiatief van LOC Zeggenschap in zorg, Koksgil- de Nederland en B+B Vakmedianet die stfeven naar transparantie in de gastvrijheidz.org in de vorm van een sterrengids en een top 10. Inspecteurs bezochten eind vorig jaar het ziekenhuis, en namen in hun onderzoek ook het oordeel van de cliënten mee. De burgemeester van Tholen, W. Nuis, heeft het zie kenhuis gefeliciteerd Vanuit zijn functie als voorzitter van de Raad van Toezicht. In het blad Zieken- het ziekenhuis op de goede weg is en dat het behalen van de prijs past in het streven de kwaliteit van het ziekenhuis in beeld te brengen en waar mogelijk te verbeteren. Voor het onderzoek van Elsevier werd aan artsen, verpleegkundigen en ziekenhuismanagers gevraagd waar de beste specialisten werken en naar wie zij zelf zouden toegaan voor een behandeling. De antwoorden re sulteerden in een nationale top tien voor 28 specialisten en een vergelij king van twaalf disciplines per regio. De volgende medisch specialismen uit Lievensberg staan in de top tien van hun specialisme: 1. Dermatolo gen en psychiaters; 2. reumatolo gen; 4. geriaters; 5. keel-, neus- en oorartsen, anesthesisten/pijnbestrij- ders, urologen en gynaecologen; 6. medische microbiologie; 10. patho logie; 11. revalidatieartsen. Ongelukkig, noemt sportambtenaar Piet van der Vlies het feit dat er pas vrijdag in opdracht van de gemeente kwistig met zand is gestrooid op de velden van onder meer Smerdiek en Stavenisse waar zaterdag wedstrij den op werden gespeeld. Het bestrooien van de velden wordt in het najaar gedaan in plaats van de zomer, legt Van der Vlies uit. „In de zomer is het funest voor het gras als de zon er op schijnt." Volgens Van der Vlies is het beter om het zand in het begin van de week op het veld te strooien. „Als het dan regent dan spoelt het zand weg, schijnt de zon dan vallen de droge zandkorrels tus sen de grassprieten. Ongelukkig dat het nu op vrijdag is gebeurd want als het niet uitgespoeld is, dan blijft er op sommige plekken altijd meer liggen." Inschrijving van nieuwe bedrij ven op Tholen en Sint Philipsland in het Handelsregister in de maand juli 2009. Axces b.v., Ondernemersweg 12, handel, advies, ontwerp en installa tie van producten en diensten op het gebied van uitlaatgassen-systemen voor verbrandingsmotoren, neven vestiging van Axces Schiedam. Maatschap Geluk-Breure, Ketting- dijk 6, landbouwbedrijf, maten A. Geluk en mevr. S.J. Geluk-Breure. 0. ter Beek, Oesterstraat 15, ver pleegkundige, eenmanszaak. Maatschap Van Ast, Oudelandsedijk 14, landbouwbedrijf, maten M. van Ast en M.L. van Ast. Maatschap Kramer, Watervlietse- dijk 2, fruitteeltbedrijf, maten A.Kramer en mevr. G.A. Kramer van der Maas. De Echopraktijk, Vliethof 7, prak tijk voor echoscopie, eenmanszaak mevr. P.J.C. Timmers. Maatschappij huisartsenpraktijk Vliethof, Vliethof 10, maten A.H.B. Bakkerus, mevr. M.H. Bierema uit Halsteren en mevr. L. van Winger den-Klootwijk uit Bergen op Zoom. Speeleiland Tholen, Erf 11het tref fen van voorbereidingen tot de uitoe fening van een detailhandel in speel goed, vennootschap onder firma van mevr. M.C. de Leeuw-de Korte en mevr. J.P. Lindhout-Moeliker. Anelai b.v., Hoogstraat 48, het ver lenen van diensten en adviezen op het gebied van organisatieontwik- king en de begeleiding in verande ringsprocessen, directeur-grootaan deelhouder H. Bosman. Thuiszorg Joke, Patrijzenweg 27d, eenmanszaak mevr. J.W. Potappel- IJzerman. Maatschap Duine, Kromme Dreef 2, landbouwbedrijf alsmede fokken van schapen en geiten, maten A. Duine en mevr. D.C. Duine-van Dij- ke. Kwekerij Brink Flowers, Dorpsweg 22, teelt van bloemen, sierplanten, bloembollen, eenmanszaak R. ten Brink. Medical Beauty Center, Raadhuis straat 26, schoonheidsinstituut, ne venvestiging van Luxury4You uit Woensdrecht. Tuinderij G. van Brakel, Ceciliaweg 1, akker- en tuinbouw, biologische bladgewassen en vruchtgroenten, teelt van groenten en champignons, eenmanszaak G. van Brakel. W.H. Hage, Langeweg 6, land bouwbedrijf, eenmanszaak, 2 werk zame personen. DMK montage b.v. in oprichting, Ceciliaweg 4, montage van keu kens, badkamers en plafonds, als mede voorbereidende bouw- en af- timmerwerkzaamheden, 10 perso neelsleden, directie M.J. van Dijke en D.B. investments b.v. Petra's verstelshop, Ooststraat 38, verstellen en repareren van kleding, eenmanszaak mevr. PC. Oosdijk-de Witte. Mevr. J.J. van Leeuwen, Julianas- traat 33, verloskundige, eenmans zaak. Stichting Setalland in harmonie," Westraat 17, het organiseren van ac tiviteiten voor de jeugd, voorzitter/penningmeester mevr. M.JvM. Bruijnzeel-Sandee, secreta ris mevr. Y.M. Reiners. M. Suurland, Oud Kempenshofste- deweg 1, landbouwbedrijf, een manszaak. M.C.J. de Wilde, Stavenisseweg 6, landbouwbedrijf, eenmanszaak. J. van 't Hof, Kerkstraat 32, land bouwbedrijf, eenmanszaak, 2 werk zame personen. Apotheekhoudend huisarts D.J.J. Panis, Poststraat 5a, eenmanszaak. N.C. de Jonge, Oostvest 45, thuis zorg, eenmanszaak. Maatschap Mol, Heideweg 1, land bouwbedrijf, maten H.J. Mol, J.L.C. Mol en mevr. J.L. Mol-de Rijke. A.M. Kloet, Tweede Dijk 5, land bouwbedrijf, eenmanszaak. J. Bijl zeeaas, Pres. Rooseveltstraat 29, spitten van en groothandel in zeeaas, ambulante (markt)handel in ongeregelde goederen, klussenbe drijf, eenmanszaak J.L. Bijl. Maatschap Vissers, Langeweg 61, fokken en houden van melk- en rundvee, maten mevr. C.L.M. Vis sers-Mulders, C.J.A. Vissers en J.H.Ch. Vissers. Landbouwbedrijf Van der Slikke, Langeweg 33, verpachting van land bouwgrond, eenmanszaak mevr. M.E. van der Slikke-Minderhoud. Maatschap Lindhout, Engelaarsdijk 4, landbouwbedrijf, maten C.M. Lindhout, mevr. B.Ch. Lindhout- Lindhout, W.C. Lindhout en mevr. J.M. Lindhout-Vissers. Maatschap Lindhout Bollen, Enge laarsdijk 4, teelt van sierplanten en bloembollen, maten C.M. Lindhout, mevr. B.Ch. Lindhout-Lindhout, W.C. Lindhout en mevr. J.M. Lind hout-Vissers. Stehouwer, Lange Kruisweg 6, landbouwbedrijf alsmede fokken en houden van schapen en geiten, een manszaak van J.C.A. Stehouwer. Verenigingsgebouw van dê Oud Ge reformeerde Gemeente in Neder land, Voorstraat 36, exploitatie buffet, eenmanszaak mevr. E. Hoek- van Westen. SNS& Regio Bonk Hypotheek ■adviseur nbua bet-uk ken KMscvt Burgemeet 25 4693 CJ Poortvliet 7/(0166) 612509 F: (0166) 612912 Postbus 47 4690 Rfl Tholen Einfo@oveiteeke.nl I: ujujuj.overbeeke.nl Theo Korevaar (links) in gesprek met Piet Moerland, voorzitter van de raad van bestuur van de Rabobank. Ongeveer tien leden van de SP wachtten voor het winderige ge meentehuis op Moerland, die op de onderncmersavond een lezing zou houden. Ze hadden een spandoek ge maakt met de tekst: Pinautomaat moet blijven in de kleine kern. SP'er Theo Korevaar uit Stavenisse bood Moerland de petitie aan. Hij vroeg aan de topman van de Rabobank om toch vooral oog te blijven hebben voor de kleine woonkernen en de pinautomaten open te houden. De bestuursvoorzitter antwoordde dat hij de petitie voor zou leggen aan het bestuur maar dat de verschillende vestigingen van de Rabobank au tonoom zijn in hun beslissingen over de automaten voor geldopname. In de petitie aan 'Geachte Piet Moer land' legt de SP uit, dat de inwoners van Poortvliet en Scherpenisse pijn lijk verrast waren door de onver wachte mededeling van de Rabo bank, dat de geldautomaten gesloten zouden worden. Dal er protest is aan getekend en dat het besluit de leef baarheid van de dorpen - die toch al zo op de tocht staat - verder ver schraalt. Dat protest baatte niet. 'An deren hebben zich tot u gewend met de vraag of u als hoogste baas van de bank én als geboren en getogen Tho- lenaar de directie in Goes van het on zalige plan af wilde brengen. U heeft dat geweigerd omdat het uw verant woordelijkheid niet zou zijn. Dat ge loven we niet en dat valt ons tegen van u.' Ook wordt gewezen op de 1,3 miljard winst die de bank in een half jaar maakte en het feit dat de bank nog veel aan sponsoring van sport doet. De SP vraagt Moerland om 'zijn Thoolse hart eens te laten spre ken. „U kunt er voor zorgen dal onze dorpen niet nog verder in een andere crisis wegzakken: die van de onleef- baarheid.' Volgens de SP heeft Moer land als baas van de bank een 'zeer grote invloed' en kan hij er voor zor gen dat 'de pinautomaat als basis voorziening blijft'. 'Maar dan moet u het wel willen en de verantwoorde lijkheid niet laf afschuiven naar een paar onderdanen in Goes. Wij hopen dat u ook in de toekomst met opge heven hoofd uw geboorte-eiland kunt blijven bezoeken.' De actievoerders van de SP mochten niet naar binnen omdat het een be sloten bijeenkomst was voor onder nemers en andere genodigden. C. van de Berge van de beveiliging kwam hen dat ook vertellen, maar dat gebeurde volgens de SP-ers op een autoritaire manier. Burgemeester W. Nuis -die later de actievoerders kwam begroetten zei dat te betreu ren, maar wees er op dat ieder zijn verantwoordelijkheid heeft en de be veiliging niet door de gemeente wordt geïnstrueerd. Esther Hoppenbrouwers en Hans Postma (links) bij de stand van Castria Wonen op de woonbeurs. Castria Wonen heeft vrijdag en zaterdag op de woon- en leefbeurs in Bergen op Zoom niet vijftien belangstellenden afspraken gemaakt over de aankoop van een woning of appartement en over het berekenen van de kosten van de aankoop van een huurwoning via de methode slimmer kopen. Voor ouderen die naar een zorgappartement willen is het lastig om hun eigen woning te verkopen. Hoofd woonbeheer Ko Droogen- dijk van Castria is tevreden over het resultaat van de beurs in het Sport centrum Boulevard waar vrijdag 1000 en zaterdag 1650 bezoekers op af kwamen. „Op zo'n beurs komen mensen die belangstelling hebben en een ver volgafspraak maken. Dat is goed gelukt." Zo was er bijvoorbeeld vraag van huurders naar de aan koop van hun huurwoning via de methode slimmer kopen die Castria sinds augustus vorig jaar loepast. Tot nu toe zijn er in Sint-Maartens dijk op deze manier twee huurwo ningen aan de huurders verkocht. Huurders krijgen tot 30 procent korting op de marktwaarde. Bij ver koop heeft Castria het eerste recht op kopen. Afhankelijk van de geko zen korting bij aankoop, deelt Cast ria Wonen op dat moment in de waardeontwikkeling van de wo ning. Ook bij verlies. Op de beurs presenteerden voor lichtster Esther Hoppenbrouwers en Hans Postma (hoofd van de vesti ging in Halsteren) twee projecten in Tholen: Dalemhof en Het Lint. één in Sint Philipsland. Luijsterzicht, en één in Halsteren, Frederic Stede, De verkoop van de appartementen in Dalemhof stagneert. Volgens Hoppenbrouwers is er wel veel in teresse in de woningen op het ter rein van woonzorgcentrum Ten An ker. „Maar het is voor veel ouderen op dit moment lastig om hun eigen woning te verkopen. Er zijn er nog zeven te koop, we doen ze allemaal in de verhuur." Eind juli besloot Castria om van de resterende zeven appartementen er drie te verhuren. Maar nu is besloten om ze alle ze ven te gaan verhuren. Per maand kosten de appartementen 800 euro (kale huur). De servicekosten be dragen ruim 71 euro per maand. Het Lint in Stadszicht is bijna vol ledig bezet. Van dë 31 koopapparte menten zijn er nog 2 te koop en één te huur. Het complex werd in 2008 opgeleverd, maar de verkoop vlotte maar niet. Het nieuwste project is het 13 ap partementen tellende complex Luijsterzicht in Sint Philipsland. Dat wordt in januari opgeleverd. Het is na de Rozenboom het tweede hoogbouwcomplex in het dorp. Luijsterzicht telt vier bouwlagen. Op de vierde etage komen twee ap partementen. De nieuwe bewoners hebben er een weids uitzicht over de polder en de Krabbenkreek maar ook over het dorp. Volgens Hoppenbrouwers werd de informatieavond voor het complex op 24 september matig bezocht. Voor de kijkdag, twee dagen later, was meer belangstelling. „We ver wachten dat in de lente de eerste béwoners er in kunnen." Er zijn ze ven huur- en zes koopappartemen ten. Op de beurs waren vijf woning bouwverenigingen, projectontwik kelaars, makelaars en huurdersver enigingen aanwezig. De Thoolse huurdersvereniging Samen Sterk ontbrak. Volgens voorzitter E. Schouten van Samen Sterk was het niet mogelijk om de stand te bemannen. „Voor Castria is ook Huurdersbelangen Halsteren actief. Die heeft voor ons waargenomen. Wij hadden geen mensen die op die twee dagen aan wezig konden zijn. De meesten van ons werken. Onze schoorsteen moet ook blijven branden." Samen Sterk telt 650 leden. De beurs die voor de tweede maal werd gehouden, werd gecombineerd met een markt voor 55-plussers. Projectontwikkelaars en makelaars met hun stand stonden tussen de woningbouwverenigingen. Voor Marsaki stond Els ten Brockc-Mo- lenaar bij Castria Wonen. Marsaki bouwde onder meer Dalemhof en Het Lint. Sjaak Dorst van Nieuwen- huis Projectontwikkeling en Henk Sturris van Den Ouden makelaardij presenteerden de nieuwbouw van 6 twee-onder-een[kapwoningen in Scherpenisse. De twaalf woningen komen achter de woningen aan de Pyruslaan. Het was voor het eerst dat ze met het project naar buiten kwamen. Adri Rijnberg uit Sint-Annaland stond voor het eerst op een beurs met zijn bouwproduct Uw droom- woning. Zijn zoon Bertran wachtte de bezoekers op met een folder over de bouw van een nieuw huis die helemaal voldoet aan de wensen van de koper. „De belangstelling is goed," zegt Adri Rijnberg. „Het concept slaat goed aan. Er is al een aantal mensen dat zegt dat ze terug komen." Volgens de ondernemer is hel een uniek concept. „Ontstaan doordat nogal wat kopers gecon fronteerd worden met hogere kos ten omdat niet alles op de tekening van tevoren is uitgerekend. Wij hebben een bouwteam waar alle disciplines van meet af aan in zit ten. Van een interieurarchitect tot een hovenier. De kopers mogen al les zelf invullen. Wij maken de wo ning op maat. En vragen pas een bouwvergunning aan als de offerte klaar is." Tot nu toe bouwde Rijn berg woningen volgens dit principe in Dinteloord en Halsteren. De huidige voorzitter. Rietje Krijger is het langste lid. Sinds 1972. Daarna volgen secretaris Ina Bolier (1977) en penningmeester Riet Ha- ge (1978). We hebben het over dé drijvénde kracht achter gymvereni ging Excelsior uit Poortvliet. Die bestaat op 14 november namelijk zes tig jaar. Dat wordt twee dagen achtereen gevierd in de gymzaal aan de Burgemeet: op 13 en 14 november. De gymvereniging is opgericht door de vrouw van de toenmalige huis arts, wijlen mevrouw Kugel. De naam is toepasselijk voor de sport beoefening, want Excelsior betekent steeds hoger. Het is tot een paar jaar terug de enige gymvereniging in het dorp en nog steeds de enige met een licentie van de gymbond KNGU voor gym- en turnlessen. Normaalgesproken had de vereni ging rond de 120 leden, maar met de komst van de nieuwe vereniging BEP (Bewegen en Plezier) is dat aantal gedaald naar 85, vertelt Ina Bolier. Ze wil er verder niet teveel woorden aan vuil maken en richt zich liever op de eigen vereniging. Jong of oud, man of vrouw, het maakt niet uit om lid te worden van Excelsior. Voor alle leeftijdsgroepen is er wat te doen, recreatief of op wedstrijdniveau. En in dat laatste onderscheid Excelsior zich ook van BEP, want de club richt zich ook op wedstrijden. „Onze leden hebben al diverse eerste, tweede en derde plaatsen behaald", zegt Bolier. Het gaat dan om turnen en springen. Er zijn recreatiegroepen voor de jeugd en er zijn een damessenioren- grocp en een herentrimgroep. Met al die verschillende leeftijdscatego rieën en niveaus is er vrijwel elke middag en avond iets te doen bij Excelsior.- „Behalve op vrijdag avond", weet Bolier. Het dagelijks bestuur wordt ge vormd door de drie dames van de oude garde en is aangevuld door nog vier bestuursleden: Laura en Petra Hage, Majanca van Dijke en Jannet Hoogerbruggc. De eerste drie van de jongere lichting zijn naast bestuurslid ook leidster. Ze hebben onlangs hun licentie behaald om ook gym- en turnles te geven. „Ina Smulders* uit Oud-Vossemeer was hun mentor." Bolier heeft zelf heel lang de kleutergroepen onder haar hoede genomen. „Ik heb dat 23 jaar gedaan en in 2001 heb ik een stapje terug gedaan." Alle leden pakken uit tijdens het ju bileumfeest. Op vrijdag begint dat om zeven uur 's avonds met een dans- en turnshow. „Daar zitten Disncyelementen in. De leden gaan verkleed als allerlei Disneyfiguren, van Tarzan tot zeemeerminnen en heksen. Het wordt echt heel leuk." Alleen de herentrimgroep doet niet mee. „Ze willen niet. Dat is altijd al zo. Ze werken nooit mee aan een optreden. Toch dragen ze hun steen tje bij door te helpen sjouwen met toestellen. Het is fijn dat op die ma nier iedereen meehelpt", vindt Bo lier. De volgende dag, op zaterdag, is het dé beurt aan alle kinderen uit het dorp die maar willen meedoen. An- nemarie van der Sterren en Maikel Goudzwaard houden ze namelijk van twee tot vier uur bezig met spel letjes in de gymzaal. Deelnemers worden gevraagd hun sportkleding aan te trekken. De weken vooraf gaand aan het jubileum weekend hebben de leden lootjes verkocht. De vereniging maakt aan het einde van de spelmiddag om vier uur de winnaars van deze loterij bekend. Ook wordt een prijs uitgereikt aan het lid dat de meeste lootjes heeft verkocht. Schaakvereniging Denk en Zet uit Scherpenisse heeft ook haar twee de wedstrijd gewonnen in de eer ste klasse van de Zeeuwse schaak competitie. In Sas van Gent werd met 3,5-2,5 gewonnen van het vijfde team van Het Witte Paard. Beide teams speelden niet in hun sterkste opstelling. Omdat Denk en Zet verzwakt aan de start verscheen had teamleider Dig de Graaf voor een tactische bordbezetting geko zen. Dat betekende dat invaller Marcel van de Berge werd opge offerd aan het eerste bord. Hij mocht proberen een vuist te maken tegen de op papier veel sterkere S. Bajraktari maar daar kwam niet veel van terecht. Na een Siciliaanse ver dediging was de zwartspelcr uit Zeeuws-Vlaanderen veel beter ko men te staan waardoor hij eerst een stuk won en daarna de partij. Voordat het echter zo ver kwam, wa ren er al twee andere partijen afgelo pen. De eerste op reglementaire wijze en de ander, volgens de correspon dent, door een blunder. Rick van de Breevaart speelde op het eerste bord een Siciliaanse verdediging tegen T. Perisic. Voordat de opening over vloeide naar het middenspel ging de telefoon van zijn tegenstander rinke len. Die wist niet dat dit niet was toe gestaan. De wedstrijdleider verklaar de de partij als verloren. Niet lang daarna werd de stand weer gelijk nadat invaller Corné Harmsen besloot zijn dame totaal onnodig weg te geven op het vierde bord. Na een Scandinavische verdediging had Harmsen zijn e-pion geofferd voor een voorsprong in ontwikke ling. Bij een stukkenruil liet hij zich opzadelen met een dubbelpion waardoor zijn stelling minder dui delijk werd. Toen deze pion werd aangevallen, volgde er een blunder waardoor zijn tegenstander familie schaak kon geven en de dame verlo ren ging. Bart Hertog kwam op het zesde bord tegen J. Vanhijfte trager op gang. Met zwart koos hij voor het open Spaans, maar kwam er al snel achter de theorie niet goed te be heersen. Hierdoor verloor hij Een centrumpion en kwam via de open c-lijn behoorlijk onder druk te staan. Toch kreeg hij de kans te ro- cheren en verder te ontwikkelen. Zijn tegenstander koos er voor om zijn d- en f-pion op te spelen en minder te letten op de ontwikkeling van zijn damevleugel. Hertog kreeg daardoor de kans de koningsvleugel te penetreren en bezit te nemen van de open f-lijn. De Zeeuws-Vlaming ging gedwongen mat na een knap torenoffer van Hertog. Nadat de tussenstand 2-2 was ge worden, was het verder aan Sebasti- aan Koedoot en Dig de Graaf de overwinning binnen te slepen. Koe doot was op het vijfde bord rustig uit de opening gekomen maar had een langdurige paardpenning kun nen afdwingen op c6. Nadat hij de c- en e-lijn had geopend kon hij, mede door de ontstane tijdsnood van zijn tegenstander, beslissend voordeel krijgen en het volle bord- punt mee nemen naar het Thoolse land. Daarna was een half punt voldoende voor Dig de Graaf om de twee wed- strijdpunten mee naar huis te ne men. Dit werd hem wel erg gemak kelijk gemaakt want direct na de overwinning van Koedoot kreeg hij een remiseaanbod. Na een Pirc-ope- ning was de scherpte uit de stelling en omdat de tijd op de klok ook be perkt was, werd er geen risico geno men en het aanbod geaccepteerd. Hierdoor heeft Denk en Zet de volle vier matchpunten uit twee wedstrij den. Bij de volgende wedstrijd neemt het schaakteam het op de schaakzolder in Scherpenisse op te gen Souburg 3. Het Nederlands kampioenschap kustvis- sen is door meer Tholenaren vervist dan vorige week vermeld stond in hei artikel over kampioen Arjan Heijboer. De na hem hoogst genoteerde Tholenaar is de zestienjarige Comé Westerlaken. De Smurdiekenaar vist eveneens voor De Zeebaars en werd achtste. Die plek ging gepaard met een medaille. Bij hengelsportvereniging De Edelkar- per in Bergen op Zoom vissen ook aar dig wat Tholenaren die meegedaan heb ben aan het NK in Noordwijk. Van die club is Jan Verhees met de 23ste plek de hoogst geëindigde Tholenaar. Andere Thoolse clubleden zijn Remco Geuze (27ste), Arjan Rijnberg (32ste) en Remi Lindhout (120ste). De Edelkarper deed ook mee met een korps. Daarbij is niet vermeld dat naast Atjan Rijnberg, ook Remi Lindhout meeviste. Het korps, met in totaal vijf vissers, eindigde als vijfde. In een ander korps van Dë Edelkarper viste Jan Verhees mee. Dat team werd negende. Remco Geuze werd met een korps van de Bergse club achttiende. Daarnaast is een aantal Tholenaren gese lecteerd voor de topcompetitie. Dat is een serie van acht viswedstrijden waar uit de nationale selectie gevormd wordt. Arjan Rijnberg behoort al tot de nationa le selectie evenals Remi Lindhout en Remco Geuze. Vanzelfsprekend hoort ook tweevoudig Nederlands kampioen Arjan Heijboer daarbij. Andere geselec teerden voor de topcompetitie: Jan Ver hees, Comé Westerlaken, Adrie Aarden, Govert v.d. Rhce. Wïlco Keur, Cees van de Velde. Rini Neele en Kees de Graaf. Met 50 stijlpunten en een foutloos par cours mocht Linsey v.d. Slikke uit Tho len zaterdag de eerste prijs in ontvangst nemen bij een springconcours in Albias- serdam. Ze deed mee in de klasse B op haar pony Surprice. Het tweede parcours werd beoordeeld op stijl. Ze reed dit par cours ook foutloos en had hier 46,5 pun ten, maar viel daarmee net buiten de prijzen. Marjolein Akkermans uit Sint- Annaland ging zaterdag met Verona op pad om een dressuurproef te rijden in Ouddorp. Ze had een slechte dag, want met 153 punten werd haar LI-proef op drie punten na net niet gewaardeerd met een verliespunt. Akkermans houdt de moed erin en verwacht dat het de vol gende keer beter gaat. Linsey en andere Eendrachtruiters oefenden een week eer der hun springtechniek bij een spring- wedstrijd bij manege Oostmocr in Stad aan 't Haringvliet. De Thoolse ponyrui- ter deed mee in de klasse 30 tot 60 centi meter en werd daarbij derde. Christel Vader werd tweede met Hester. Zij sprong mee in de categorie 20 tot 40 centimeter. Jan v.d. Slikke reed met Om- iro mee in de klasse 80 tot 100 centime ter en werd derde. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1. mevr. R. Bolier en mevr. D. Lindenberg 34 p.; 2. J. Sprenkels en W. Deurloo 31 p.; 3. mevr. B. Schot en mevr. N. Deurloo 23 p.; 4. mevr. C. Sprenkels en mevr. J. Bos 21 p.; 5. mevr. L. Ver schoor en mevr. L. van Bale, én G. Bolier en W. Bijl 16 p.; 7. mevr. A. Hilgerson en mevr. J. Verbraeken 11 punten. Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: I. W. Bijl en mevr. C. van Mierlo 43 p.; 2. J. Bijnagte en A. Wielaard 35 p.; 3. mevr. M. Dane en C. Brcure 28 p.; 4. mevr. T. Breure en C. van Gorsel 27 p.; 5. A. Poot en mevr. B. Bijnagte 22 p.; 6. mevr. L. Wielaard en T. Goode 20 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poortvliet 26 p.; 2. D. van Dijke 24 p.; 3. mevr. C. van Mierlo 23 p.; 4. mevr. R. Nagtegaal 15 p.; 5. mevr. C. Wilsing 14 p.; 6. mevr. L. Weeze- naar 13 p. K l

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13