Tholense Boys bekert probleemloos verder Herfsttitel dames Jacoba van Beieren Stil begin én eind van overvolle voetbalschool in Sint Philipsland 'We hebben wel even gejuicht, ja' Van Beieren blijft in hoofdklasse Donderdag 29 oktober 2009 Smerdiek breekt z'Jn team voor rust °P mat in tweede helft heen. We stoorden ook op iedere Solderen Hoofdklasser te sterk voor Smerdiek ddmes 't Zand heerst bij Smerdiek Eerste verliespartij Smerdiek 3 Batho 2 wint weer Twaalf prijzen voor OVJV Geluk wint met overmacht ZZ-licht Vijf winstpunten bij L2-debuut Succes voor Eendrachtruiters EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Handtekeningen verzamelen en trainen als prof kan even niet meer Te oud Goudomrande zaterdag SPS, met dank aan Vosmeer en Smerdiek Het binnenhalen van de eerste periodetitel komt voor SPS in zicht. Zelf won de formatie van coach Rien Voshol zonder moeite bij hekkensluiter WIK: 0-2. De directe concurrenten Mevo en Smerdiek lieten steken val len. Vosmeer stak de zustervereniging een helpend handje toe, door de partij in Zierikzee verrassend met 0-2 naar zich toe te trekken. Smer diek deed zichzelf de das om, door bij ZPR een veilig lijkende 0-3 voor sprong alsnog uit handen te geven. De thriller in Bergen op Zoom ein digde in 3-3. Stavenisse kwam niet in actie. Bij het duel met Vrederust kwam de scheidsrechter niet opdagen en lukte het niet om tijdig een vervanger te regelen. In de vierde klasse zijn dit seizoen overigens slechts twee periodes te vergeven, elk verdeeld over twaalf wedstrijden. De zaterdag gespeelde duels tellen voor de tweede periode. De 0-2 eindstand deed vermoeden mannen zat", zei Stoutjesdijk. „Ze dat SPS bij rode lantaarndrager kwamen met honderd kilometer per WIK op zware tegenstand was ge- uur uit de kleedkamer en op het sluit. Wie erbij was, zag echter een eind van de rit vlogen ze nog zo eenzijdig duel waarin de bezoekers hard." Na een uur kwam de aanslui- nooit in de problemen kwamen, tingstreffer tot stand, een moment Jorn Elcnbaas zorgde in de 21e mi- waarbij de tegenstander uit de rug nuut op aangeven van Willem Bcve- van Martijn Lindhout ontsnapte en lander voor de openingstreffer. Pas knap de 2-3 binnen werkte. Tol ont- in de slotminuut maakte Bevelander steltenis van Stoutjesdijk. „Net op aan alle onzekerheid een eind. SPS het moment dat het offensief wat moest het in Kerkwervc doen zon- leek te luwen en we beter in de der de vorige week in de derby met wedstrijd kwamen." Andreas Stavenisse geblesseerd geraakte Vroegop, nog niet geheel fit na de Hilbert van Akkeren. Het is nog on- - bij Chrislandia opgelopen blessure duidelijk hoe lang de smaakmaker en daarom aanvankelijk aan de kant van de seizoensopening moet toe- gehouden, kreeg daarna een goede kijken. Voshol verwacht dat hij tot kans op de mogelijk beslissende aan de winterstop geen beroep kan vierde treffer. De buitenkant van de doen op de spits. „Natuurlijk is dat paal stond het doelpunt in de weg. een ernstige tegenslag, in de eerste ZPR schakelde nog een tandje bij en plaats voor die jongen zelf. Als kwam een kwartier voor het einde ploeg moeten we er overheen stap- langszij: 3-3. Een treffer die volgens pen en gaan we verder met de spc- Stoutjesdijk niet had mogen vallen. Iers die we wel tot onze beschikking „Een hoge voorzet, met iedereen hebben." van ons in het strafschopgebied en Geluk bij een ongeluk is dat Sjaak dan toch vrij inkoppen. Dat mag Quist weer fit is én zaterdag bij niet gebeuren." WIK voor het eerst dit seizoen in de In de boeiende slotfase kregen beide basis startte. Na een behoudend be- partijen kansen op de winnende gin groeide Quist in zijn rol als ver- treffer. Hilbert Brinkman zag bij bindingsspeler, in een goede wissel- een scrimmage de bal van de lijn werking met Jorn Elcnbaas. gehaald worden, en Van Haaften Doordat de mandekkers Leo Vroeg- scoorde oog in oog met de Bergse op en Leonard Quist een puike par- doelman niet. Aan de overzijde tij op de mat legden, viel er van de moest ook Alex Stoutjesdijk enkele thuisclub weinig te duchten. WIK malen vol aan de bak. „Alex haalde kwam over de hele wedstrijd gezien vandaag weer een acht", vond nauwelijks een keer of vijf in de coach Stoutjesdijk. De Smerdiek- buurt van doelman Dennis Boer. trainer had gemengde gevoelens bij Aan de overzijde grossierde SPS in het verzet van ZPR. „Ik vond dat ze hoekschoppen. Verder dan het doel- veel te hard speelden. Aan de ande- treffendc schot van Elenbaas, dal als re kant heb ik die jongens een com- een kanonskogel via de onderkant pliment gegeven voor hun inzet. Ze van de lat binnen sloeg, kwam de hebben er verschrikkelijk veel encr- lijstaanvocrder voor de pauze echter gie ingegooid en daardoor hebben niet. wij het gewoon verspeeld." Smer- Na de hervatting bleef het krachts- diek ziet de kloof met lijstaanvocr- verschil duidelijk, hoewel Leonard der SPS groeien. Stoutjesdijk kon er en Sjaak Quist plaats maakten voor mee leven. „Ik heb nooit gezegd dat Leander Rijstenbil en Joey van Ak- we kampioenskandidaat zijn. Na- keren. Ramon Voshol, Jorn Elcn- tuurlijk gaat iedereen na zo'n goede baas en invaller Van Akkeren lieten start dromen, de trainer ook. Maar goede mogelijkheden op het uitbou- we moeten realistisch blijven. Als wen van de voorsprong onbenut, we bij de bovenste vier eindigen, Daardoor bleef het spannend tot het hebben we het dit jaar goed ge- eind. Coach Voshol gaf na afloop daan." toe, toch bang geweest te zijn voor een verdwaalde bal. „Dat ding zal Vosmeer komt OD Stoom maar een keer goed voor iemands voet vallen." In de slotfase zorgde Voor het eerst dit seizoen kon Vos- Bevelander voor de beslissing, door meer spelen in de door coach Aad een inzet van Jan Deij onderweg van de Meeren beoogde opstelling, van richting te veranderen. Op slag Het resultaat mocht er zijn: een was de WIK-kecpcr kansloos: 0-2. knappe 0-2 overwinning op top- Het betekende de achtste overwin- ploeg Mevo. Met name de rentree ning op rij voor de formatie van van spelmaker Jaouad Allouchi zet- Voshol. te zoden aan de dijk. Allouchi ver- Na het komende vrije weekeinde deelde en heerste als vanouds, met richt SPS het vizier op de duels met ook weer Hicham Benhammou als Chrislandia en Vosmeer. „Als* we extra rustpunt in de verdediging, die wedstrijden weten te winnen. Vosmeer had ook het voordcel van zijn we een eind spekkoper." Voshol een vroeg doelpunt. In de vijfde mi- heeft wel vertrouwen in de op- nuut viel een als voorzet bedoelde dracht. „Ik ben nu tweeënhalf jaar bal van Monahim Elbousaksaki met de jongens bezig en probeer ze plots in het Zicrikzeese doel: 0-1. de dingen bij te brengen die belang- Vermeer dicteerde de wedstrijd, rijk zijn. Een wedstrijd Ieren uitspe- met soms oogstrelende combinaties, len, zoals vandaag bij WIK, hoort In defensief opzicht werd de ploeg daar ook bij." De .vreugde in het bijna niet beproefd, ook al omdat de kamp van SPS Werd nog groter na backs Mo Allali en Mo El Jilali zich het bekend worden van de andere prima kweten van hun taak. In het uitslagen. Het verlies van het later doel stond Ibrahim El Jilali, na het begonnen Mevo werd dankbaar ver- afhaken van Sander Nagtegaal weer welkomd. De ploeg stond op dat de onbetwiste eerste keus. Nagte- moment al in de kantine in Kerwer- gaal, de beoogde concurrent, is van- ve. Voshol bracht de vreugde onder- wege studieredenen en onvrede over koeld onder woorden. „We hebben de gang van zaken bij Vosmeer op wel even gejuicht, ja." gestapt. Aad van de Meeren was bij zonder tevreden over het spel dat legde. „We walsten er gewoon over- meter en dat is wel eens anders ge- Vrijwel in het rustsignaal kreeg het weest. Als je Mevo laat voetballen, duel tussen ZPR en Smerdiek, naar tikken ze je suf. Nu deden wij dat." later bleek, de beslissende wending. Na de pauze probeerde de thuisclub Voor het eerst in de wedstrijd wist wel de bakens te verzetten. Het de gevaarlijke spits van de thuisclub offensief leverde dreigende situaties zich vrij te maken van mandekker op, maar geen open kansen. Gaandc- Herbcrt Vermaas, om vervolgens weg de tweede helft hervond Vos- doelman Alex Stoutjesdijk te ver- meer de controle, waarbij de snelle schalken: 1-3. Coach Cecs Stoutjes- vlcugelaanvallcrs Mourad Tihani en dijk noemde het moment na afloop Addcrahin El Fadili te weinig deden cruciaal. „Dat doelpunt heeft bij met de ruimte die het aandringende hen de moraal hoog gehouden." Mevo bood. Door het ontbreken van In feite was er voor Smerdiek zater- de goede laatste pass bleef de bevrij- dag niets aan de hand. hoewel de dende tweede treffer lang uit. Tien Bergenaren zich met hand en tand minuten voor het einde viel de bc- verzetten. ZPR, na een zwakke start slissing. Mourad Tihani legde een van het seizoen inmiddels compleet hoekschop precies op de pantoffel en op volle oorlogssterkte, was niet van topscorer Rachid Bouhoudane, bang om de aanval te zoeken. Ook die uit een onmogelijke hoek de 0-2 werd regelmatig de rand van het inschoot. Bij Vosmeer maakten Sou- toelaatbare opgezocht. Erik van fian Allouchi en Mustafa Alhor nog Haaften was na een kwartier het hun opwachting, als vervangers van eerste slachtoffer. Vreemd genoeg Mo El Jilali en Adderahin El Fadili. deed de arbiter hel natrappen af met Komende zaterdag wacht de lastige een gele kaart. Het zette de toon wedstrijd met Chrislandia. Daarna voor een harde wedstrijd, waarin volgen voor Vosmeer de streekduels Smerdiek het combinatievoetbal be- met SPS en Smerdiek. Van de Mee- loond zag met drie schitterende ren verwacht dat zijn ploeg zich na treffers. Erik van Haaften ging hal- een stroeve start alsnog bovenin verwege de eerste helft goed door meldt. „Als we zo spelen als van en vond de meegekomen Soulyman daag, zijn er weinig clubs die ons cl Bouazzaoui: 0-1. Kort daarop kunnen stoppen. Dit was de beste was Hilbert Brinkman het cindsta- wedstrijd die ik lot dusver van Vo- tion van een mooie, door Van Haaf- smeer gezien heb. Ook vorig jaar ten en Remy Korthouwcr ingeleide, legden we tegen Mevo een kanjer aanval. Na de 0-3 van de goed op vai) een partij op de mat, maar deze een steekpass anticiperende Van was nog een stukje beter." Haaften leek er geen vuiltje meer SPS 8 24 29-3 aan de lucht. De 1-3 van de Berge Mevo 8 18 26-12 naren veranderde de zaak. Smerdiek 7 16 21-8 Stoutjesdijk bracht met Andreas Waarde 5 12 15-8 Vroegop en Leroy Pors na de pauze FSV 7 12 16-12 twee verse krachten in het veld, om Vosmeer 6 10 18-13 de verwachte stormloop het hoofd Halsteren 6 10 13-8 te bieden en meer snelheid te krij Brouwershaven 7 9 14-17 gen bij de uitvallen. Remy Korlhou- Chrislandia 6 7 13-10 wer en Gert Jan Snip bleven in de Vrederust 6 7 10-18 catacomben achter. De wissels sor ZPR '84 8 4 16-30 teerden niet het beoogde effect. „Ik Stavenisse 6 0 2-32 weet niet wat er in de thee van die WIK '57 8 0 9-31 het eiland. „We hebben dit jaar extra bekend heid aan de voetbal- school gegeven bij de andere clubs, ook van wege de prijs die wc af gelopen jaar hebben ge wonnen bij de Richard Krajicck Foundation. De inschrijvingen lie pen als een trein. Eerst kregen onze eigen le den de gelegenheid zich op te geven en bij 55 hebben we de in schrijving op internet opengegooid. Binnen drie dagen zaten wc vol", zegt Noorthoek. De eerste dag is achter de rug, maar als halver wege het nieuws be kend wordt, dal lid Priscilla Walpot plotse ling is overleden, valt het doek voor het ver dere programma. Of dat nog op een ander tijd stip doorgaat, is de vraag. Anders was dins dag niet alleen de jeugd stevig aangepakt bij de voetbalschool, maar ook de trainers van No- ad. Paul Shipwright van de Arsenal soccer school zou de mannen dinsdag aan zijn trainingsmethode hebben on derworpen, terwijl de jeugd het pro gramma van het Engelse voetbal in stituut afwerkte. De kleintjes zouden woensdag te horen hebben gekregen dat als ze voetballer willen worden, ze daar naast iets achter de hand moeten houden. Ze zouden gistermiddag daarom techriiekles hebben gekre gen met het project Jeugd Sport en Techniek. Vorig jaar kregen de kin deren les in de weg- en waterbouw met een bouwen van een brug over twee hopen zand. Dit jaar zouden ze wegwijs zijn gemaakt in de metaal techniek en mochten ze metalen on- Erica Terpstra opent de voethalschool met behulp van confettikanonnen, maar slechts één van de vijf schiet de papiersnippers de lucht in. derdelen aan elkaar solderen. Gertjan van de Velde (10) kan zijn doel voorlopig niet verwezenlijken. Hij was namelijk naar de voetbal- school gekomen om handtekenin gen te verzamelen. Hij kan vanwege zijn zwakke enkels niet meedoen. Vorig jaar had hij een bal vol met handtekeningen. Zijn tweede bal is maandag grotendeels leeg gebleven. Wel heeft hij binnen een mum van tijd de krabbel van Terpstra, De Wolf en Sint Jago te pakken. Maar hij wil ze allemaal. Dus ook die van Shipwright, Jean Paul van Gastel en alle andere beroemde gasten die het sportveld aan de Zijpestraat zouden aandoen. Tholense Boys herstelde zich goed van de mokerslag die Klundert vori ge week in de competitie toediende (0-6) en plaatste zich zaterdag via Noordhoek zonder veel problemen voor de volgende bekerronde: 1-3. David Abekassis en Reinier de Groen (2x) zorgden voor de doelpunten. In de slotfase maakte bovendien Laurent Contant na anderhalf jaar blessureleed een voorzichtige rentree. Coach Jacco Theunisse was te vreden met het resultaat en enkele mooie treffers. „We hebben weer wat zelfvertrouwen kunnen tanken." Noordhoek, een zondagvijfdeklasser die dit seizoen nog ongeslagen is, wilde de huid duur verkopen. De jonge en fysiek sterke ploeg speelde compact en verzuimde niet om aan de noodrem te trekken als de situatie daarom vroeg. In de tiende minuut kopte de thuisclub zelfs op de paal van het ditmaal door Marius Bal verdedigde Thoolse doel. Bal kreeg hiermee een beloning voor noeste trainingsijver in de luwte van Mar cel Nuijten. Ook David Abekassis stond in de basis, op de plek van de van overbelasting herstellende Nick de Lang. Voor het overige had Theu nisse zijn vertrouwen gegeven aan dezelfde spelers die tegen Klundert /.o opzichtig faalden. In de 25c mi nuut namen de bezoekers de leiding. In een onoverzichtelijke situatie voor het Brabantse doel gaf Abekas sis het laatste tikje: 0-1In het ver volg van de eerste helft behielden de Tholcnaren het beste van het spel, zonder verder veel grote kansen te creëren. Alleen Niels Hopmans werd nog dreigend voor het Bra bantse doel en raakte het aluminium. In het tweede bedrijf demonstreerde Reinier de Groen zijn klasse. Na een uur spelen passeerde De Groen drie tegenstanders op rij, om de actie met een snoeihard schot in de bovenhoek te vervolmaken: 0-2. Enkele minu ten later schoot De Groen weer fraai binnen: 0-3. Erwin Doggen en Xan- der Rcns kwamen in de ploeg voor respectievelijk Jeroen Nieuwkoop en David Abekassis. In de slotfase maakte ook Laurent Contact zijn op-, wachting, als vervanger van het an dere jonge talent. Laurens Boven berg. De Thoolse defensie, met de weer als rustpunt fungerende Arjan van Dijke als laatste man, hoefde weinig kansen weg te geven. Pas en kele minuten voor het einde scoorde het hard werkende Noordhoek de eretreffer: 1-3. Tholense Boys moet komende za terdag op bezoek bij hekkensluiter Krabbcndijkc, de ploeg die onder leiding staat van oud-trainer Gaby Niemantsverdriet. Volgens Jacco Theunisse is Krabbendijkc geen team dat onderschat mag worden. „Maar met die wedstrijd van Klun dert in het achterhoofd neem ik aan dat ik niemand op scherp hoef te zetten." Smerdiek dames verloor op eigen veld met 3-6 van hoofdklasser 't Zand uit Tilburg. De voetbalsters vonden het volgens correspondent Wim Scherpenissc een wedstrijd om snel te vergeten. Hij meent ver der dat de kwaliteit van de grasmat flink te wensen overliet. De Thoolse voetbalsters openden aanvallend, maar het eerste doel punt van Martinc de Witte werd af gekeurd. De scheidsrechter beoor deelde de snelle reactie van De Witte - die de bal inschoot nadat de kecpster deze losliet - als duwen te gen de doclvrouw. De Tilburgcrs reageerden nog voor de rust met drie treffers en Smer diek had daar tot aan de pauze geen antwoord op. Al in de eerste mirfu- ten van de tweede helft kwam daar verandering in. Marline de Witte deed weer een poging om direct na aanvang te scoren en ditmaal met succes: 1-3. Hierna bouwden de Brabantse dames hun voorsprong uit naar 1-5. Smerdiek bleef vech ten, met doelpunten van Marieke Gocree en Anne Hage als resultaat. Maar in de slotminuten kon 't Zand via een strafschop de eindstand op de 3-6 bepalen. Het derde elftal van Smerdiek is de on geslagen status kwijtgeraakt. In een onderling duel met het ook nog onge slagen vierde van WC '68 werd het 7- 0. Smerdiek wijt het aan de eigen be zetting tijdens de wedstrijd. Bij de rust was het 3-0 en aan het eind 7-0. Twee man vielen gedurende de wedstrijd af: Jos Leemreijze viel geblesseerd uit en na de rust bleef Patrick de Jonge aan de kant omdat hij last had van zijn lies. Het enige dat Smerdiek kon doen, was de bal zover mogelijk wegschoppen. De buitenspelval werkte goed, maar één keer ging een speler van de thuis club er alleen vandoor. Dat was meteen raak. De heren 1 van tennisclub Jacoba van Beieren hebben zich afgelopen zaterdag door een 6-0 thuisoverwinning op Scelveringhe uit Renesse op een tweede plaats genesteld in de eindrangschikking. Daardoor zijn de Sniurdiekenaren ook volgend jaar weer van de partij in de hoofdklasse van de herfstcompetitie. Yerseke won thuis met 4-2 van de Stoof en pro longeerde daardoor hun titel van 2008. In de motregen werd er rond een uur begonnen met de dubbelspelen. Om dat het de laatste wedstrijd was wer den eenmalig de vaste duo's die de hele competitie samen gespeeld had den uit elkaar gehaald. Daardoor speelden ditmaal Michael Bazen en Curtis Goedegcbuure samen en Antal Joppe met Ruud Schot. Michael en Curtis begonnen niet al te sterk en keken in de eerste set regel matig tegen een achterstand aan. Maar gedurende de set ging het ni veau langzaam omhoog en wisten ze met 7-5 toch nog deze eerste set te pakken. De tweede set ging lang ge lijk op maar op het einde pakten de thuisspelers de beslissende break en met 6-4 was de partij en het eerste punt binnen. Ruud Schot en Antal Joppe hadden een betere start. Zij wonnen de eerste set eenvoudig met 6-2. Maar in de tweede set liep het allemaal niet meer zo vlot en konden de mannen uit Re- nesse wat terugdoen en de tweede set werd dan ook met 3-6 verloren. Antal en Ruud herpakten zich na dit setver- lies weer tot hun goede spel uit de eerste set en met 6-1 werd alsnog de 2-0 stand op het scorebord gezet. Michael Bazen ging als eerste de baan op voor de enkelspelen. In de eerste set kon zijn tegenstander nog een beetje weerstand bieden maar in de tweede set was deze weerstand ge broken en met 6-4 en 6-0 won Mi chael deze wedstrijd. Ruud Schot had er zin in bij zijn en kelpartij. De eerste set werd overtui gend met 6-0 gewonnen en ook de tweede set was zonder veel moeite voor hem met 6-2. Tussenstand 4-0. Ook Curtis Gocdegebuure had een makkelijke partij en met 6-0 en 6-1 pakte hij het vijfde punt voor Jacoba van Beieren. Captain Antal Joppe was de laatste die de baan betrad en hij maakte de dag en de competitie in stijl af door met 6-2 en 6-3 zijn wed strijd binnen te halen en de 6-0 eind stand neer te zetten. Voor de tweede keer op rij heeft het tweede team van badmintonclub Batho uit Tholen zaterdag de wedstrijd gewon nen. High Speed uit Waalwijk werd ver slagen met 5-3. De herendubbcl met Pascal de la Hayc en Stefan Bout werd eenvoudig gewonnen in twee sets: 21-15 en 21-8. De damesdubbel van Hélène Dicleman en Marja Potappel ging net verloren in een spannende driesetter met 23-21, 19-21 en wederom 19-21. Ook in de herenenkel van Pascal de la Haye werd behoorlijk geknokt, zijn inspannin gen werden dan ook beloond met een mooie 27-25 en 22-20. Het enkelspel van Stefan Bout ging iets makkelijker maar zeker mooi om te zien met een 21 - 6 en 21-6. Vervolgens ondervönd Ma- riëlla van Zetten iets meer tegenstand en verloor haar enkelspel met 20-22 en 7- 21. De mix van Hélène Dicleman en Ste fan Bout was snel gespeeld zij wonnen met 21-10 en 21-7. Als laatste werd een leuke wedstrijd gespeeld door Marja Po tappel en Pascal de la Haye deze won nen hun mix met 21-16en 21-19. Judovereniging OVJV uit Oud-Vosmeer heeft flink gescoord bij de wed strijd in Dintelöord. Er waren 130 deelnemers waartussen Joost de Witte een eerste plaats behaalde. De club pakte drie keer het zilver met Joost Noordhoek, Henk den Haan en Morischa van Hoek. Fabienne Decq zorgde voor brons. Drie vierde plaatsen waren er met Remco Kosten. Geert de Wit te en Bart de Witte. Anco van Gorsel en Koen Weterings werden beiden vijfde. Rick van Gorsel en Joel Scheurwater eindigden op de zesde plaats. Elisabeth Geluk heeft bij de ZZ- lichtwcdstrijd (subtop)in Hcinkens- zand met overmacht de eerste plaats behaald. De Setallandsc dressuura- mazone deelde in de eerste proef nog de punten mei een andere ama zone (61,41 procent), maar in de tweede proef was er geen twijfel over voor wie het goud was. Sama ranch liet een heel goed beeld zien en de oefeningen werden gewaar deerd met 66 procent, ruim 2,5 pro cent meer dan de nummer twee. Het nichtje van Elisabeth, Laura Ge luk uit Sint-Annaland, heeft met haar paard Zerida voor de eerste keer in de klasse L2 gestart. Ze deed dat suc cesvol, want op de dressuurwedstrijd in Roosendaal haalde ze vijf winst punten uit twee proeven. Haar eerste proef werd beloond met 205 punten (twee winstpunten) en de tweede proef met 212 punten (drie winst punten). Ze won beide proeven. Eendrachtruiters Vera Blom uit Scherpcnisse en Marjolein Akker mans uit Sint-Annaland hebben bei den succesvolle wedstrijden achter de rug. Vera Blom haalde in Oude Tonge twee winstpunten in de L2- dressuur. Ze heeft met Wella Bella nog twee punten nodig voor promo tie naar de klasse Ml. Marjolein Akkermans deed met Verona mee in Klundert. Ze haalde ook twee winstpunten, maar dan in de klasse LI: 184en 182 punten. Het damesteam van Jacoba van Beieren vierde zaterdag een feestje. Het damesteam van Jacoba van Beieren is zaterdag winnaar ge worden van de herfstcompetitie. Il se Baan, Belinda v.d. Werf-Groos, Diane van Bloppoel, Mariska v.d. Werf en teamcaptain Tamara Wee land-van Boven klopten Bathse- kreek uit Rilland met 5-1. Het team werd winnaar in de tweede klasse met vijf wiastpartijen en één ge lijkspel. Na de wedstrijd op de ba nen in Sint-Maartensdijk felici teerde penningmeester Leo Batenburg de dames namens het bestuur en bood hen bloemen aan. En natuurlijk was er champagne. Van Jacoba van Beieren speelden ook twee herenteams in de herfst competitie. De vereniging telt 198 leden, waarvan 70 jeugdleden. De banen bij Haestinge zijn de hele winter bespeelbaar, er staan dan ook de nodige activiteiten op het programma. Zoals de Goed Ware winterdubbel, een nieuw toernooi voor koppels. Op zondag wordt hiervoor in Sint-Maartensdijk ge- V speeld en op vrijdag in Sint-Anna- land. Verder is er de wintercompe titie, en in december worden rack etmiddagen gehouden voor de jeugd van de vereniging. „We bie den gastleden de mogelijkheid om winterlid te worden voor de maan den oktober tot en met maart", legt Leo Batenburg uit. John de Wolfis één van de gasttrainers hij de voethalschool van Noad die de kinderen liet voeleij hoe het is om een prof te zijn. „Zie je nou wel, nu gaat het weer mis." Erica Terpstra heeft met een aantal anekdotes het publiek vooraf al gewaarschuwd dat als zij een openingshandeling moet doen, die meestal niet vlekkeloos verloopt. Zo ook maandagmorgen als zij de vijfde voetbalschool van Noad '67 offi cieel komt inluiden. Slechts één van de vijf confettikanonnen schiet open als ze op het knopje drukt. Als clubsecretaris Gerard Noort hoek nog voor de opening de ruim 100 spelers en de toeschouwers toe spreekt, vraagt hij ze om.een minuut stilte vanwege een ongeval zater dagavond waarbij een 19-jarige dorpsgenoot, Hielke Reitsma, om het leven kwam. Het gekraak van de luidsprekers valt weg, de kinder stemmetjes doven, alleen de blazers voor de dansende luchtpilaren zijn nog te horen rond het stille veld. De jongen was geen lid van de club. „Wc houden er rekening mee, om dat dit een grote invloed heeft op de kleine gemeenschap hier", legt Noorthoek achteraf uit. Volgens Noorthoek was gasttrainer John de Wolf er ook door aange daan. Hij was namelijk al ge schrokken door een ongeluk met zijn dochter. Die had een aanrijding met haar scooter en moest maan dagmiddag naar de kaakchirurg voor een nieuw gebit. „Het siert John de Wolf dat hij toch is geko men." Alle tien teams komen één voor één aan de 'bobo's', zoals Terpstra zich zelf noemt, voorbij. Ze worden voorgesteld door Noorthoek. Als gladiatoren nemen ze hun positie in. Als dan uiteindelijk het startsein wordt gegeven, beginnen de jonge voetballers met warmlopen. De gasttrainers Errol Sint Jago (regio- coach van de KNVB) en De Wolf gaan daarna ieder naar een groepje. De Wolf neemt de allerjongsten als eerste voor zijn rekening. Ze komen met zijn allen om hem heen staan. Hij krijgt vragen op zich afgevuurd als: 'Voetbalt u óok?' en 'Bij welke club heeft u gevoetbald?' De Wolf antwoordt met: „Nee, ik ben nu te oud om nog te voetballen. Ik ben trainer en heb vroeger bij Feye- noord gevoetbald." Weer een vraag: „Die zijn helemaal niet goed hé?" De Wolf beaamt het. „Nee, het gaat niet goed." Of het daardoor komt, of niet, hij wordt in eens heel serieus. Een jongetje geeft iets te fel antwoord op een vraag. „Ben je boos ofzo?',', vraagt de oud international. „Nee? Dan mag je wel wat vriendelijker antwoord ge ven." Hij geeft aanwijzingen als kleine korte bevelen. „Hoofd om hoog, handen uit je zakken, blijven staan." Hij wijst fel naar het kleintje waar het voor bedoeld is. Zelf staat hij kaarsrecht, kijkt strak en houdt zijn telgen scherp in de gaten. Na enkele keren de voetballertjes,over het veld te hebben laten dribbelen met ieder een bal, is er al wat meer discipline zichtbaar. Telkens moeten ze stoppen met hun linkervoet op de bal, handen uil de zakken en hoofd omhoog. Ze zijn geconcentreerd. Drie dagen trainen als een prof. Dat is het uitgangspunt van de voetbal school van Noad. Erica Terpstra is er zeer over te spreken. „Dat zoiets is opgezet door vrijwilligers en dat de jeugd, iedereen, laagdrempelig een kans krijgt om groot te worden, dat is fantastisch. Ik ben ook ooit zo begonnen, ik heb ook veel te danken aan vrijwilligers." De voorzitter van het Olympisch comité wilde er dan ook graag bij zijn in Sint Philips land. Ze had zelf voorgesteld om de voetbalschool te openen, omdat ze woensdag bij de uitreiking van de certificaten, waar ze aanvankelijk voor gevraagd was, verhinderd was. „Ik moet voor het Olympisch co mité naar Londen, omdat daar in 2012 de Spelen worden georgani seerd. Ik wilde niet weer afzeggen, want vorig jaar kon ik ook al niet toen ze me voor de voetbalschool vroegen." De 109 deelnemers in de leeftijd van zes tot en met 14 jaar komen voor de helft van Noad en voor de andere helft van diverse clubs van Èmm^

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 9