Eerste prijs bij talentenjacht geeft winnaars zelfvertrouwen Kampioen kustvissen: 'Ik dacht nog toen ik begon, dit wordt niks' Tholenderwijs De gemeenteraad vergadert Vervolg Openbare bekendmakingen EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 oktober 2009 Marco Borsato Kinderpostzegels Lief en klein gezongen liedje maakt de luisteraars in De Vossenkuil stil Moonwalk Buikdansers De allerliefste Arjan Heijboer (22) uit Sint-Annaland heeft in Noord wijk met succes zijn titel van Nederlands kam pioen kustvissen verde digd. Volgens een woord voerder van Sportvisserij Nederland een unicum in de geschiedenis. „Een bij zondere prestatie. Het komt bijna nooit voor dat iemand twee maal achter een Nederlands kampioen wordt." Arjan Heijboer uit Sint-Annaland unieke topper met twee keer nationale titel Grootste exemplaar Uitslagen week 44 Donderdag 29 oktober 2009 Een dagje samen oefenen bleek genoeg om als beste talent van Tholen aangewezen te worden. De moeder van Geeke, Jacolien Deurloo uit Tholen, had haar dochter opgegeven voor de Thool- se talentenjacht van de Thoolse jongerenraad. En dat bleek een goede zet, want de jury wees de jonge zangeres en haar begelei der, Pieter Heijboer uit Sint-An- naland. vrijdagavond in de Vos- senkuil te Oud-Vossemeer aan als winnaar. ,Heel lief en klein gezon gen, goed op elkaar afgestemd', was het oordeel van de jury. Het luisterliedje Sweet Goodbyes van Krezip - het op een na laatste nummer - zegevierde na een veel belovend begin met de imatie van Billy Jean van Michael Jackson door Vincent van Woerkom. Geeke en Pieter, beiden 15 en leerlingen van 't Rijks in Bergen op Zoom, zongen en speelden zelf en dat ei gen werk werd gewaardeerd door de jury. ,Een hele leuke uitstraling en een hele leuke stem, ga er wat mee doen!', adviseerde de jury. Geeke had Pieter als begeleider aangezocht. „Ik kende hem van school en we hebben samen meege daan aan de Rijks musiealaward. Wc hebben maar 1 dag samen geoe fend, maar thuis hebben wc ieder afzonderlijk meerdere keren gezon gen en gespeeld", vertelt Geeke. Pieter speelde op de gitaar van zijn oom Ricn die hij vier jaar geleden van hem cadeau kreeg. Hij krijgt zowel les op de akoestische gitaar als de elektrische gitaar. ..De eerste prijs heeft ons zelfvertrouwen en 50 euro opgeleverd", was de reactie van Pieter. Vrijdag 20 november treden de winnaars op tijdens de vrijwilligersavond in het gemeente huis en in maart 2010 doen ze weer mee aan de musiealaward van 't Rijks. Mark van Gurp kreeg alle lof e'n de tweede prijs van 25 euro voor zijn vertolking van het nummer Als alle lichten zijn gedoofd van Marco Borsato. Hij had zich pas 's mid dags aangemeld om mee te doen, als invaller omdat iemand anders ziek was geworden. Af en toe spiek te hij de tekst op een briefje. „Leg gewoon een groot vel papier met de tekst voor je op de grond. Dat doen zelfs de grote artiesten", tipte jury lid Leo Troost. Hij had op sommige momenten kippenvel gekregen, en prees Van Gurp dat deze niet pro beerde om Borsato te imiteren. Zo kort geoefend en dan zo'n eigen stemgeluid noemde de jury knap. Een technisch mankement speelde Anouk op den Brouw. Rowen Nieuwpoort en Marcella van der Male aan het begin van hun optre den parten. Maar de meisjes - 8 en 9 jaar. en daarmee de jongste deel nemers - lieten zich niet weerhou den en brachten Dat is mijn wens. van De kleine zeemeermin, met verve. „Knap om dit voor een volle zaal te doen. En het ziet er netjes uit", vond jurylid EnricoTichem. Het trio stak de overige deelnemers van de MusicalXpres uit Poortvliet de loef af en nam de derde prijs van tien euro in ontvangst. De Thoolse jongerenraad (Joth) was na afloop tevreden over de ta lentenjacht. „We hebben zitten na praten en vonden het heel ge slaagd", zegt Michiel van der Velde daags na het evenement. Niet alleen het verloop van de avond, ook de publieke belangstelling werd posi tief ervaren. Er zaten vrijdagavond zo'n 150 tot 200 toeschouwers op Geeke Deurloo uit Tholen en Pieter Heijboer uit Sint-Annaland hebben al direct een goed gevoel na hun optreden. De jury bekroonde hun Sweet Goodbyes met een eerste prijs tijdens de Thoolse talentenjacht in Oud-Vossemeer. de tribunes in de Vossenkuil. Met name de achterban van stichting MusicalXpres - die tekende voor vijf van de veertien acts - roerde zich iedere keer flink. De bezoekers hebben zich ongetwijfeld vermaakt bij het muzikale festijn. Er hadden zich zeventien deelnemers aange meld, waarvan er uiteindelijk veer tien ook daadwerkelijk optraden. Of Tholen's got talent een vervolg krijgt, is nog niet zeker. De jonge renraad gaat dat bekijken. „Op zich willen we het wel jaarlijks gaan doen. Maar hel moet in onze plan ning passen. En er moet geld voor zijn", aldus Van der Velde. Deze eerste keer kon de organisatie reke nen op een bijdrage varf Pekoenja. Het jongerenfonds van de stichting Kinderpostzegels steunt activiteiten van en voor jongeren met maximaal 3000 euro. 'Tholen is in de ban van de grootste talentenjacht die ooit op het eiland gehouden is', klonk het aan het be gin van de avond in de theaterzaal van de Vossenkuil. De beide presen tatoren Ralf Smits en Michiel van der Velde, die met veel gejuich wer den ontvangen, kondigden om beur ten de deelnemers aan. Ze riepen als eerste alle Joth-leden naar voren. Maar op het verzoek om samen een dansje te maken, reageerden de jon geren niet bijster enthousiast. Vincent van Woerkom beet de spits af als Michael Jackson, met hel nummer Billy Jean. Hij was rede lijk tevreden over zijn optreden. „Dans en alles zagen er goed uit. Een prachtige moonwalk", oor deelde juryvoorzitter Anita Kou- wenhoven. De Thoolse zangeres beoordeelde de optredens samen met entertainer Leo Troost en Enri co Ticheni van de lokale omroep. Ze gaf Van Woerkom mee om een zogenaamde 'headset' te gebruiken in plaats van een microfoon op een standaard. „Die staat bij de dans passen alleen maar in de weg", vond ook Troost. Hij had Verder wat kritiek op de organisatie. Want die liet Vincent opkomen terwijl op de vloer nog niet alles in gereed heid was zodat hij niet meteen kon beginnen. Vervolgens was Anouk van Puyfe- lik, op gitaar begeleid door haar zus Fabiënne. duidelijk erg zenuwachtig bij haar live uitvoering van Sacrifice (van zangeres Anouk). „Jammer, want ik denk dat er véél meer in zit. De gitaar was heel goed gespeeld", zei Tichem namens de jury. Anita Kouwcnhoven had het stel toevallig enkele weken eerder zien optreden. „Toen ging het veel relaxter." De jury was ook wel kritisch als dat moest. Dat ondervond Lisa de Ko ning, met haar vertolking van Mira cle van Ilse de Lange. „Je mag wel een beetje meer oefenen", ,vond Anita. En Troost gaf aan dat de zan geres haar stem ging forceren om de hoge noten te halen. „Daar moet je zangles voor hebben. Ga zeker door", zei hij. De groep die het musicalnummer You're the one that I want, uit Grea se. vertolkte, oogstte veel lof. Het instuderen had niet meer dan een uur gevergd. „Maar jullie zijn heer lijk lekker bezig en zien wel hoe het gaat. En zo hoort het ook", gaf Leo Troost mee aan Mandy Duinc. Cat- harina Pfaff, Selma Jonker, Vincent van Woerkom. Stijn Visser en Ruby Matthijssen. Bij het voorlaatste nummer voor de pauze zorgden Daisy Pieters en Sophie van Rooij voor een oosters sfeertje in de zaal. Ze voerden twee buikdansnummers uit. Heel iets an ders dan de overige optredens, maar het publiek kon het waarderen. De fraaie bewegingen, het gebruik van sluiers. Vooral dat het synchroon gebeurde, viel de jury op. „Terwijl jullie eigenlijk ieder je eigen ding deed", aldus Troost. De 14-jarige Glenn Dancn, met zijn arm in een mitella, kreeg de zaal volgens de jury plat met ,Als ik haar zie' van Rene Schuurmans. Een gemakkelijke meezinger die hij eerder op het smartlappenfestival in Etten-Lcur uitvoerde. Naast num mers van Wolter Kroes en Frans Bauer heeft hij ook al een eigen nummer: De allerliefste. „En wie is dat?", wilde de jury weten. „Mijn moeder en m'n oma!", vertelde Glenn. Rapper Wouter Hoornweg had met zijn SLM-rap een minder feestelijk nummer, maar hij kreeg bij zijn toegift nog hulp uit de zaal. wat extra waardering genoot. Stefanie Barnes uit Sint-Annaland trad voor het eerst op voor publiek met Flying blind van Ilse de Lange. Dat ging met de nodige zenuwen gepaard, maar de jury was positief. Alleen zou haar stem nog beter té horen zijn wanneer ze alleen met een muziekband zong, maar die had Stefanie niet kunnen vinden. Dreamgirls van the Wickeds was een leuk, vrolijk optreden van Lies- beth, Denise Gucquierre, Evy, Bo- nita en Serena. Een vriendin kon in verband met een pin in haar been tot haar spijt niet meedoen. Na de latere winnaars Geeke Deur loo en Pieter Heijboer trad de 12-ja- rige Nienke Langenhuizcn uit Poortvliet als laatste op. Dat was haar tweede optreden al, want sa men met Mandy Duinc en Ruby Matthijssen had ze ook al Halo van Bcyonce gezongen. Nu was ze so list met Noonc van Alicia Keys. „Je moet nog veel leren", was het oor deel van juryvoorzitter Anita Kou- wenhoven. Toch krijgt ze zangles, vertelde Nienke. „Maar dit is een heel moeilijk nummer voor jou", zei de juryvoorzitter, die vond dat de Poortvlietse wel durf toonde. „Ga door, er zit wel wat in", zo moedigde Anita Kouwenhoven de jonge zangeres aan. Terwijl de jury zich boog over de uitslag, infor meerden de presentatoren bij de luisteraars naar hun voorkeur. Ed Kouwenhoven. zelf zanger/muzi kant, vond Glenn Danen met het nummer van Rene Schuurmans heel leuk. „En de buikdanseressen vond ik heel verrassend. Vorige week zat ik in Turkije, maar zo'n show heb ik daar niet gezien!" De jury voerde de spanning op door te melden dat ze het totaal niet met elkaar eens waren. „Maar iemand moet de oudste en de wijste zijn", riep Leo Troost. Uiteindelijk bleek de jury toch vrij eensgezind over de drie prijswinnaars, die VVV-bon- nen ontvingen, maar met adressen van winkels in West-Brabant in plaats van op Tholen. Joth organiseert 27 november een llirtpary in de Wellevaete met o.a. een lasershow en in maart 2010 zijn de jcugdverkiczingen rond de ver kiezing van de nieuwe gemeente raad. De Setallander, die de bij het kam pioenschap behorende gouden me daille kreeg omgehangen door wethouder G. van Duin van Noordwijk, moest het opnemen te gen ruim 200 deelnemers die allen tot de top van de Nederlandse kustvisserij kunnen worden gere kend. Dat betekent dat de concur rentie groot is, menen deskundi gen. De deelnemers werden met tracto ren en platte wagens naar de vis- stekken gebracht. Het parcours strekte zich uit van de boulevard van Noordwijk naar de Naald ter hoogte van Zandvoort. Heijboer: „Noordwijk is een eind weg. Ik was er nooit geweest en wist niet wat me te wachten stond." En dat voorspelde niet veel goeds. Niet alleen werd hij de hele vispe- riode gekweld door mistig weer en een miezerige regen, ook werd hij geconfronteerd met een zogenaam de mui. Een diepte op het strand waarin bij eb water in blijft staan. In de ene mui staat veel water, in een andere minder. „Je mag vol gens de reglementen pas door die mui heen als het water onder knie hoogte staat. Dat betekende dat ik eerst meer dan vijftig meter van de zee stond en pas na een uur dichter bij het viswater kon komen. Op dat moment stond de concurrentie, die geen- of een ondiepere mui had. al lang en breed te vissen en er was ook al gevangen." Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning bezwaar maken. Een bezwaar schrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving (telefoon (0166) 668200). Bezwaar Degene die tegen de beschikking bezwaar maakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sec tor Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVINGEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 8.40 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen in het kader van: Het Besluit glastuinbouw milieubeheer van: Grootscholte Projecten B.V., Langeweg ong. te Sint- Annaland. Bovengenoemde melding ligt met ingang van 30 oktober 2009 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 8.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tij dens kantooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668389. OPENBARE BEKENMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling maakt krachtens aan hem verleend mandaat bekend dat Castria Wonen/Marsaki in samenwerking met de gemeente Tholen voornemens is middels een planwijziging een woonzorgcomplex en 5 grondgebonden woningen te reali seren aan de Laban Deurloostraat te Scherpenisse. Burgemeester en wethouders hebben aangegeven in prin cipe medewerking te willen verlenen aan deze planwijzi ging. Na het doorlopen van de wijzigingsprocedure zijn burgemeester en wethouders dan ook voornemens van de gegeven bevoegdheid gebruik te maken. Daartoe ligt een ontwerp van het benodigde wijzigingsbe- sluit met ingang van 30 oktober 2009 overeenkomstig afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geduren de een periode van zes weken ter inzage tijdens de ope ningsuren in de openbare leeSruimte van het gemeente huis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Tevens is het plan in te zien via www.tholen.nl, onder Actueel, bekendmakingen, bestemmingsplannen. Gedurende de genoemde termijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen. Een schriftelijke zienswijze moet worden gericht aan het college van bur gemeester en wethouders, Hof van Tholen 2 te 4691 DZ Tholen. Als u een mondelinge zienswijze wilt indienen, kunt u contact opnemen met de heer ing P. Quist, tele- foonummer 0166-668235. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend man daat, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 22 oktober 2009 grond van artikel 3.1 Wro de volgende bestem mingsplannen ongewijzigd vastgesteld: Bedrijvengebied Slabbecoornpolder-Welgelegen, 2e her ziening (t.b.v. de uitbreiding van bedrijventerrein Welgelegen II); Bedrijvengebied Slabbecoornpolder-Welgelegen, 3e her ziening (t.b.v. de uitbreiding van bedrijventerrein Welgelegen II); Kommen Sint Philipsland, le herziening; (t.b.v. wijzi ging bestemming perceel Kerkring 1 te Sint Philipsland van Kantoordoeleinden in Centrumdoeleinden). Verder heeft de gemeenteraad in genoemde vergadering het bestemmingsplan Buitengebied, 5e herziening, gewij zigd vastgesteld. Dit bestemmingsplan geeft invulling aan de op onderdelen onthouden goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland aan het bestemmings plan Buitengebied en aan het in 2006 in werking getre den Omgevingsplan Zeeland 2006-1012. Verder zijn foutie ve bestemmingen aangepast en waar mogelijk verzoeken tot herziening van het bestemmingsplan verwerkt. Met ingang van 29 oktober 2009 liggen de raadsbesluiten, tezamen met de vastgestelde bestemmingsplannen, gedu rende 6 weken tijdens de openingsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer mr. G. Vos, telefoonnummer 0166-668327 of de heer ing. P. Quist, telefoonnummer 0166-668235. Gedurende bovengenoemde termijn van 6 weken kan door belanghebbenden beroep worden ingesteld tegen het besluit van de raad bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. Geen beroep kan worden ingesteld door een belanghebbende aan wie rede lijkerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijzen bij de gemeenteraad naar voren heeft gebracht. Het raadsbesluit treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien gedurende de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening, bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State is gedaan, wordt de werking van het besluit opgeschort tot dat op het verzoek is beslist. Bij toewijzing van het ver zoek geeft de voorzitter van de afdeling aan op welke onderdelen van het plan de voorlopige voorziening betrekking heeft. Het beroepsschrift moet worden gezon den aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE te 's-Gravenhage. Heijboer ving zijn eerste vis pas na twee uur. „Ik dacht nog: Dit wordt niks. Want toen ik begon met gooi en. hadden anderen al vijf of zes vissen gevangen." De ruim 200 deelnemers waren verdeeld over 25 zogenoemde korpsen. Die krijgen allemaal een stek. En in de ene stek, zo merkte Heijboer vorig jaar al, zit meer vis dan in de andere. De kampioen lootte stek nummer 11. Dit carna valsgetal bij uitstek zorgde ervoor dat de kampioen uit 2008 ook dit maal'niet achter het net viste. Want de Friezen mogen zeggen dat het elke dag visdag is, maar geen vangdag. Arjan Heijboer haalde er negen uit de zoute plas, goed voor 212 centimeter verse vis. Voor zijn grootste exemplaar bleef de meet lat steken bij 28 centimeter. In totaal haalden de deelnemers 6641 centimetej" vis uit het wateri Vooral kleine zeebaars, grote bot ten en schar. Tevens haalde een van de deelnemers een dikke pa ling uit het water. Heijboer: „Die zijn beschermd en tellen niet mee." Bij elkaar werden tijdens dit natio nale kampioenschap 398 vissen tij delijk in het zand gelegd. De grootste daarvan mal 49 centime ter. Heijboer: „Volgens de regels van Sportvisserij Nederland heb ben wc alle vis na meting gelijk te ruggezet." Dat werd mede gecontroleerd door Martijn Westdorp uit Sint-Anna land. Bestuurslid van de hengel- sportclub De Zeebaars uit Scher penisse. Deze vereniging had zich tijdens de voorselectie niet ge plaatst. „De Zeebaars had te wei- J plaats. En ook De Oosterschelde- vissers uit Sint-Maartensdijk was vertegenwoordigd bij de korpsen. De club had er zelfs twee afgevaar digd. Het team met Cees van de Velde, Wilko en Maurits Keur. Ilonka Rijnberg en Linda van de velde werd tiende met 291 centi meter vis. Het andere korps volgde op de elfde plaats. Govert v.d. Rhee, Rini Neele, Adrie Aarden. Eddy op den Brouw en Cees An- driesse vingen samen 276 centime ter vis. Het kampioenschap werd in Noordwijk gehouden vanwege het 60-jarig bestaan van de vereniging De Sportvisser uit die plaats. Vol gend jaar worden zowe( de Euro pese- als de wereldkampioen schappen kustvissen gehouden. Heijboer verwacht zich daar voor te kunnen plaatsen. Bij de individuele vissers deden nog meer Thoolse leden mee. Daarvan eindigde na Heijboer Govert v.d. Rhee als hoogste Tho- lenaar. Het lid van De Oosterschei - devissers uit Sint-Maartensdijk werd 29ste met 88 centimeter vis. Clubgenoot Rini Neele werd met 73 centimeter uit vier vissen der tigste. Verdere Thoolse uitslagen: 38. Cees van de Velde, Oostersch., 86 cm; 39. Kees de Graaf, Zeebaars, 73 cm; 60. Adrie Aarden, Oostersch., 73 cm; 81. Wilco Keur, Oostersch., 64 cm; 83. Maurits Keur, Oostersch., 51 cm; 96. Ilonka Rijnberg, Oostersch.. 55 cm; 125. Hans van Popering, Zeebaars, 43 cm; 127. Linda van de Velde, Oos tersch., 35 cm; 161. Eddy op den Brouw, Oostersch., 23 cm; 172. Cees Andriesse. Oostersch., 19 cm. 0p donderdag 17 september om 18.30 uur houdt de gemeenteraad van Tholen een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis te Tholen. Iedereen is van harte welkom. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende voorstellen: Let op: Deze vergadering begint om 18.30 uur in plaats van de gebruikelijke 19.30 uur. Bespreek/hamerstukken Voorstel tot vaststelling van de Programmarapportage per 7 september 2009. Voorstel tot het vaststellen van de Programmabegroting 2010 en de meerjarenraming 2011-2013. Voorstel tot vaststelling van de le wijziging van de Programmabegroting voor het jaar 2010. Voorstel tot verhoging van de tarieven afvalstoffenheffing per 1 januari 2010 en vaststelling van de daartoe benodigde belastingverordening. Inzage De voorlopige agenda met bijbehorende voorstellen ligt van maandag tot en met vrijdag tijdens de openingsuren van het gemeentehuis in de publieke leesruimte ter inzage. De agenda vindt u ook op www.tholen.nl (via de knop Bestuur en Organisatie, Vergaderkalender). U kunt op dezelfde plaats op de website later de audionotulen (in MP3-formaat) van deze vergaderingen beluisteren. Indien u niet de beschikking heeft over een computer of een internetverbinding, maar toch graag de notulen wilt beluisteren, kunt u contact opnemen met de griffie, tel. (0166) 668 350. Rechtstreekse uitzending door Omroep Tholen De gemeenteraadsvergadering wordt live uitgezonden door de lokale omroep; kabelfrequentie fm 107.6 en via de ether op fm 106.5. nig punten om mee te doen. Een extreem slechte prestatie", erkent Heijboer. die lid is van die club maar zelf automatisch werd ge plaatst vanwege zijn prestatie van vorig jaar. Wel deed het korps De Edelkarper uit Bergen op Zoom mee. Met Ar jan Rijnberg uit Oud-Vossemeer. Dat korps eindigde op de vierde Arjan Heijboer mag zich voor de tweede keer Nederlands beste kustvisser noemen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 14