den Engelsman cf van Driel 40% korting 'Speelterrein bij Aldi wordt heel veel fraaier' Conservatisme Back to the basic MANTEL WEKEN Bij aankoop van een mantel/jack krijgt u 20- terug voor uw 'oude jas' 20% KORTING Bert Kramer VVD ontstemd over stemverklaringen Mededelingen van het waterschap 25% korting op je trouwpak! 30 oktober op alle stoffen sgp» Tholen Maandag 2 t/m zaterdag 7 november Boekgeschenk over de oorlog Van de Breevaart oo oo WINTERHOEDEN Rivian EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 oktober 2009 Hommel biedt geen excuses aan CU en ABT aan Het was een kwestie van wachten op het juiste moment. Donderdagavond vond fractievoorzitter F.J.A. Hommel van de VVD de tijd rijp om te reageren op de aantijgingen van A. van de Sande (ABT) en J.J.P.A. Boulogne (ABT) aan het adres van de VVD in de vorige raadsvergadering. Toen noemden zij Hommels opmerkingen over de geldelijke ondersteuning van de fracties uit de gemeentekas als 'fruit dat op de grond ligt te rotten' ongepast en alle perken te buiten gaan. Het ontbrak Hommel volgens Van de Sande aan respect. Boulog ne snapte niet dat Hommel er een waardeoordeel over uitsprak. Ze eisten ex cuses. Mondeling of schriftelijk. Ongepast Voorstraat 14 4697 EK Sint-Annaland S tojjenptaza Tei. 06-25273574 Zaterdag 31 oktober de gehele dag gesloten. Vanaf 2 november a.s. op dinsdag en donderdag om 16.30 uur gesloten. (basismateriaal uitgesloten). CU en SGP willen weer overleg buurtbewoners Toon uw Deze brengen wij naar de Oekraïne via een hulptransport. Beurs Woon Leef r 4r- Op de gehele nieuwe collectie Wij komen bij u aan huis met de nieuwste stalen Bel vrijblijvend: 06-22375157 10 Maak nu een afspraak voor de maand november of december en ontvang „i www.denengelsmanenvandriel.nl CU en ABT maakten gebruik van dat geld om on der meer een onderzoek te bekostigen naar de overschrijding van de bouw van het gemeentehuis. De VVD was niet tegen de fractieondersteuning. Maar hekelde min of meer de besteding van het geld aan thcma-avqndcn van de politieke partijen omdat de uitkomst ervan al bij voorbaat vaststaat. Vorige keer kon Hommel niet reageren omdat Van de Sande en Boulogne een stemverklaring afleg den waarop anderen volgens de regels niet mogen reageren. Nu kon Hommel hel wel. Het rottend fruit bleek rijp voor een reactie. Hommel zei zich te willen verdedigen in het openbaar en niet schrif telijk. „Onze fractie is ontstemd over de stemver klaringen. Onze verbazing richt zich op het proces en niet op de inhoud. Voorop staat dal de VVD in gestemd had met de besteding van de gelden. Maar wij hebben er een kanttékening bij het doel geplaatst. Het versterken van de volksvertegen woordigende. kaderstellende en controlerende rol kan voor ons afgeschaft worden. Een partij mag dat vinden. Voor ons staat de vrijheid van me ningsuiting hoog in het vaandel. Over standpunten moetje discussiëren, en daar wringt de schoen." Nu namen de liberalen het de fracties van CU en ABT kwalijk dat zij aan de vrijheid van menings uiting ('grondrechten onze democratie') tornden. Het pijnpunt is volgens Hommel echter dat het on derwerp vorige keer niet als bespreekstuk op de agenda stond en er niet meer over gepraat kon worden. Hommel noemde het echter ongepast dat CU en ABT in een slemverklaring inhoudelijk op zijn bij drage in de commissie bestuurszaken waren inge gaan zonder dat er over gedebatteerd is. ..Dat is be perking van vrijheid van meningsuiting omdat CU en ABT wisten dat de VVD niet op hun stemverkla ring in mocht gaan." Dat er dan ook nog eens excu ses werd gevraagd, begreep Hommel niet. „De VVD heeft in haar bijdrage nooit een oordeel geveld over het functioneren van de gemeenteraad. Nee, we heb ben alleen een kanttekening gemaakt over de fractie- vergoeding. We hebben geen minachting voor wie dan ook en zullen dan ook geen excuses maken." Van de Sande, L.J. van Doom (Boulogne was af wezig) en M.J.Klippel (RFT) beperkten zich in hun reactie en gingen vooral in op het voorstel om het geld voor de fractieondersteuning te besteden aan het cultuurbeleid. Van de Sande zei nog wel dat 'het oordeel van Hommel over de fractiever goeding pijn deed'. Van Doorn voelde zich niet aangesproken, maar Klippcl betreurde het dat Hommel een waardeoordeel over uitsprak. Hom mel zei echter geen waardeoordeel over het beste den van het geld te hebben uitgesproken. Ontwerp-lozingsvergunning nieuwbouw Sir Winston Churchilllaan, Middelburg Op 26 oktober 2009 is een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlakte wateren vastgesteld voor de lozing van bemalingswater afkomstig van de nieuwbouw van het appartementen complex aan de Sir Winston Churchilllaan in Middelburg op oppervlaktewater langs de Nadorstweg in Middelburg. Het ontwerp-besluit ligt vanaf 2 november tot en met 14 december 2009 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de informatiewinkel van de gemeente Middelburg, Kanaalweg 3 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 15.30 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerp lozingsvergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Gebiedscommissie vergadering Walcheren - Noord-Beveland 5 november Donderdag 5 november vindt de gebiedscommissie vergadering Walcheren - Noord-Beveland plaats. De vergadering start om 19.30 in Steunpunt Grijpskerke. U bent van harte welkom. Kijk op www.wze.nl voor meer informatie. Ambtshalve wijziging rwzi Willem Annapolder in Kapelle-Biezelinge Op 26 oktober 2009 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een ontwerp-lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewate ren vastgesteld voor de lozing van effluent afkomstig van rwzi Willem Annapolder, gevestigd aan de Weg langs de Zeedijk in Kapelle-Biezelinge. Wij zijn van plan de vergunning onder het stellen van voorschriften ambtshalve te wijzigen. Het ontwerp-besluit ligt vanaf 2 november tot en met 14 december 2009 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; in de hal van het gemeentehuis van de gemeente Kapelle, Kerkplein 1 in Kapelle, elke maandag en woensdag van 9.00 tot 16.00 uur, dinsdag en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag van 9.00 tot 18.00 uur; Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerp- lozingsvergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar bet dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. CU en SGP willen dat b. en w. nogmaals rond de tafel gaan met bewo ners rond de Aldi om voldoende steun te vinden voor het nieuw aan te leggen speelterreintje voor jeugd ouder dan twaalf jaar. De beide frac ties dienden er een motie voor in, maar die werd donderdag door een meerderheid van de gemeenteraad verworpen. Volgens A. van de Sande (CU) moet er meer draagvlak gevonden worden voor het speelterrein. In de commissie ruimte had een bewoner namens 28 gezinnen bezwaar gemaakt tegen het terreint je. Ze vrezen voor overlast van jongeren. Maar volgens wethouder C.L. van Dis is er alles aan gedaan om zoveel mogelijk bewoners achter het plan te krijgen. Volgens H. Nicuwcnhuis (PvdA) zou het punt in de commissie samenleving moeten worden behandeld. Daar was G.J. Hoek (VVD) het mee eens. Hij wees er op dat er ook al 'onrust in het gebied' was toen er bomen werden gekapt voor de aanleg van een riole ring. M.J. Klippcl (RFT) wees er op dat er al zes inspraakbijeenkomsten zijn ge weest. Maar dat er toch nog bezwaren zijn. „Het is een utopie dat dit tot ie ders tevredenheid uitgevoerd kan worden. We moeten nu de knoop doorhakken." Hij was het eens met b. en w. Ook al omdat het past binnen het door de gemeenteraad vastgestel de beleid. Van Dis bevestigde dat nog eens. Vol gens hem wordt uitvoering gegeven aan het groenstructuurplan en speel- ruimtebeleid. „Dit is geen extra speel plaats. Het gaat alleen om het ver schuiven van een terrein (van de ene naar de andere kant van Aldi- red.)" De wethouder vroeg zich af wat b. en w. nog meer moeten doen 'om dit soort moties te voorkomen'. „Bezwa ren over jeugd van 12 jaar en ouder zullen er blijven. Ook al gaan we naar een andere plek." Hij wees in dit verband naar wethou der M.A.E. Velthuis die in Sint-Anna- land lang met een jongcrcnontmoe- tingsplaats 'op haar nek heeft moeten sjouwen' om er een plek voor te vin den. „Het nieuwe terrein wordt er al leen maar heel veel fraaier op." Velthuis wees er op dat de gemeente raad zelf heeft bepaald om voldoende spcelgclcgenhcid aan te leggen. „Als het weg zou vallen, zal de overlast groter worden." In Sint-Annaland is gebleken dat de overlast wel meevalt. „Ook daar hebben we gezegd: als er overlast is maak afspraken met de po litic. Dat heeft altijd tot een goed re sultaat geleid." P.W.J. Hoek (SGP) riep toch op om een 'ultiem gesprek' aan te gaan met de bewoners. Juist om te voorkomen dat er bezwaren komen. „Dat zeg ik vanuit onze volksvertegenwoordigen de rol." Volgens Van de Sande was de motie simpel: nog één keer praten om te zien hex; het speelpleintje beheersbaar kan blijven. „Een zevende stap is veel. maar het is veel waard als ieder een akkoord gaat." Nicuwcnhuis was tevreden met hel antwoord van de wethouders. In de commissie ruimte had hij het gevoel gekregen met een kluitje in hel riet te zijn gestuurd. „Dit antwoord geeft meer voldoening. Het is ook de toon die de muziek maakt." Fractievoorzit ter Hoek reageerde daarop: „Ik ben voor de inhoud, niet voor de verpak king." De motie werd verworpen. Al leen SGP en CU steunden hem. Uit de schriftelijke toelichting blijkt dat er voor de renovatie van het wijk- park 467 enquêteformulieren zijn verspreid. 115 reageerden, 40 perso nen meldden zich aan om mee te doen aan een bewonersgroep. Er kwam een schouw waar 25 bewoners aan meededen. De plannen werden besproken in Meulvliet met 20 be woners. Later werden er bezwaren ingediend door bewoners van hel Waghtoplein en omgeving. Met de bewoners is een gesprek gevoerd en is het ontwerp toegelicht. Het bestek en de tekeningen voor de werkzaam heden zijn gereed. De aanbesteding wordt voorbereid. De gunning zal in december plaatsvinden en de werk zaamheden worden in februari ge start. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Fax 0118 - 621990 info s'wze.ni www.wze.ni Waterschap Zeeuwse Eilanden Sprekers: Bart-Jan Spruyt en IJmert Muilwijk (CU) Jongeren Forumleider: Dirk-Jan Nijsink Locatie: Calvijn College Tholen, Zoekweg 3, 4691HT Tholen Wanneer: DV. 6 november 2009 om 20:00 inruilactie Wij hebben jacks en mantels van o.a. de merken: ES PR ITT - MCGREGOR - TAIFUR - DAMO - PL LAND COLLECTION SOPHIE - MARCONA - DELMOD Tot ziens bij: 'Sporen van een oorlog' is de titel van het geschenk dat dit jaar is verbonden aan de Weck van het Zeeuwse boek. Aar- noud van der Dcijl en Marga Haas beschrijven er 15 plaat sen in Zeeland in met een verhaal over de Tweede Wereld oorlog. Sint-Maartensdijk is één van die plaatsen. 'En toen was het oorlog' gaat over wat bakkersvrouw Wcstcrwcel in haar dagboek schreef over het begin van de oorlog, de dag dat Tholen capituleerde. Zoon Gerard vertelt erover. In het 48 pagina's tellende, rijk geïllustreerde, werkje is ook een verwijzingen naar Sint-Philipsland opgenomen. Een 91- jarige Poolse veteraan die vertelt over de bevrijding van Axel en hel Belgische leper, had de in Anna Jacobapolder omgekomen prins Poniatowski als tankcommandant. De Week van het Zeeuwse bock is gisteren begonnen en duurt tot en met 7 oktober. Er doen 21 boekverkopers aan mee. Wie bij hen in deze periode voor ten minste 15 euro aan Neder landstalige boeken koopt, krijgt 'Sporen van een oorlog' ca deau. Castria Wonen cnêvier andere woningcorporaties organiseren op 30 en 31 oktober in Bergen op Zoom de beurs Woon Leef. De bezoeker kan er terecht voor informatie en advies over het huren of kopen van een (nieuwe) woning en alles wat daar bij hoort. Naast de woningcorporaties tonen ook projectontwikkelaars en makelaars hun projecten. Bezoekers hebben de mogelijkheid zich in te schrijven voor nieuw bouwprojecten in West-Brabant en Tholen. Hypotheekadvi seurs, notarissen en banken zorgen voor advies op hun eigen vakgebied. Op de beursvlocr is een speciale markt ingericht met betrekking tot de woon- en Iccfwcnscn van 55-plussers. Naast Castria Wonen zijn Woningstichting Dinteloord. Soom- land. Wonen West-Brabant en Woningstichting Woensdrecht be trokken bij de beurs Woon Leef. De beurs wordt gehouden in het sportcentrum Boulevard te Bergen op Zoom., Ze is op vrijdag geopend van twee tot acht uur, en op zaterdag van tien tot vijf uur. keukens badkamers vloeren 1/cut vtoen tot ptzfrutd p^ect y&ieyehl! Canadaweg 12a 4661 PZ Halsteren T 0164 630 329 www.vdbkeukens.nl j 1000 stuks Zandpad 110, t/oHema Middelharnis. 's maandags gesloten Tel. 48 07 06 Elspeet Staverdenseweg 17 T. 0577 - 49 25 oi H.l. Ambacht Brederodehof 66 T. 078 - 68i 70 84 Krabbendijke Dorpsstraat 55 T. 0113 - 50 39 20 Gratis parkeren voor de deur. De koffie staat altijd klaar. Voor project- woningstoffering tapijt «vinyl gordijnen marmoleum (buiten)zonwering laminaat

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 10