Vosmeer krijgt voetballes bij Robur SPS overklast Stavenisse Posters van opbrengst Siems zaalvoetbal aan muur Den Hoedkliniek onthuld Korfballers bewijzen titel 10350 euro Vijfde voetbalschool start maandag Ruim verlies Jacoba van Beieren Koersballen Rijnbergen beste Nederlanders WK Leeragent voor de brandweer Smash steviger in hoofdklasse Twee keer succes voor Batho Het hoofdklasse tafeltennisteam van Smash '76 is bijna verzekerd van deelname in de winnaarscompetitie. De Setallandse tafeltennissers versloegen zaterdag in hun thuiszaal Hotak '68. De tegenstander van kwam met slechts twee spelers opdagen, zodat er al gelijk een 3-0 voorsprong op het elektronische scorebord stond. Reserves Donderdag 22 oktober 2009 Noad '67 viert maandag het eerste lustrum van haar voetbalschool. Die wordt om negen uur 's morgens geo pend door Erica Terpstra, de voorzitter van NOC* NSF. Vanaf dat moment is het terrein drie dagen lang be^.et door ongeveer 100 voetballers van zes tot en met 14 jaar. Die krijgen op de voetbalschool een training als profes sionals met behulp van grote namen. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 \V»f aarde: SPwS blijft de zeges aaneen rijgen. Ook Stavenisse kon de formatie van coach Rien Voshol geen moment in verle genheid brengen. Met een 0-6 overwinning drukte SPS het klassenverschil overtuigend in de score uit. Willem Bevelander nam de eerste drie treffers voor zijn rekening en had ook nog een aandeel in twee andere doelpunten. Eenvoudige zege Smerdiek De opbrengst van het vorig jaar gehouden Siems zaal voetbaltoernooi is vorige week zichtbaar gemaakt in de Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam. De 10.350 euro die de kliniek, die gespecialiseerd is in de behandeling van kankerpatiënten, van de sponsoractie kreeg, is be steed aan de aankleding van het uitzicht van de patiën- tenvertrekken met muurposters. De patiënten keken tot de onthulling tegen een kale muur aan. Een afvaardiging uit Sint-Annaland, waaronder de leden van het comité van Siems zaalvoetbaltoernooi, heeft de frames onthuld. Kees Vroegop is matchwinnaar Noad 3 Jeugd U13 Reserves Tafeltennis Die voorsprong werd niet vastge houden. want na drie enkelspelen en het dubbelspel keken Christian van 't Hof, Remco Vroegop en Mcrijn v.d. Klooster al tegen een 3-4 ach terstand aan. Een blamage leek zich af te gaan tekenen. Een korte pauze deed wonderen. Na een drankje in de foyer stonden de Smashers weer vol energie achter de tafel en gaven ze geen partij meer weg. De concur rentie morste punten waardoor hier mee het gat op vijfpunten komt in het voordeel van Smash'76. Het 5-5 gelijkspel waarmee het tweede team naar huis kwam, was meer dan van tevoren op was gerekend. ODT 6 uit Roosendaal behoort tot de kampioen skandidaten in de vierde klasse, maar met twee overwinningen van Mathijs v.d. Graaf en een van zowel Marnix v.d. Graaf als Jacob Elenbaas gaf het tweede scniorenteam prima partij. Het dubbel was ook een prooi voor Marnix en Ma thijs. Smash 3 verbaasde de supporters op een aangename manier. Het sterke Hotak '68 kreeg met 7-3 klop. Dat je na een hele nacht oliebollen bakken er achter de ta fel ook nog wat van kan, bewees Ellen Hagc door ongeslagen te blijven. Ze trok haar teamgenoten Cindy v.d. Klooster en Anky Vroegop met haar goede spel mee. Zij wonnen ieder ook twee partijen en samen het dubbel. Voor de jeugd was het een inhaalronde. Het tweede jeugdteam deed goede zaken door met 8-2 van Arnemuidcn te win nen. Joost van Dijke was opgeroepen als vervanger van de zieke Bennie van Poortvliet. Petriek Vroegop gaf geen partij weg en Christel Vroegop en Joost van Dijke deden met ieder twee over winningen niet veel voor hem onder. Christel en Joost wonnen ook de dubbel. Het vierde jeugdteam kwam niet verder dan 5-5 tegen Yerseke 6. Marlijn Keur en Fernando Ketting zorgen ieder voor twee punten en Sander Zwagentaker mocht een keer juichen. Programma zaterdag (alleen jeugd): Effect '71-Smash 1; Smash 2-Scaldina; Hotak '68-Smash 3; Smash 4-Middcl- burg. Direct na de aftrap is de KNVB-rc- giocoach Errol Sint Jago in Sint Philipsland om de jeugdige voetbal lertjes te trainen. Oud Feycnoordcr en international John de Wolf is de tweede gasttraincr van die dag. 's Middags geeft oud-Noadkeeper Kees Loozekoot jr. in samen werking met Wint van de Burg en Pictcr de Wachter keeperstrainin gen. Dinsdag nemen dertien trai ners, waaronder de internationale trainer Paul Shipwright en interna tional Glenn Helder, van de Arsenal Soccerschool deel aan de voetbal school. Ze laten de jeugd 's mor gens en 's middags de methode 'Play the Arsenal Way' ondergaan. Tijdens de laatste dag van de vijfde editie van de voetbalschool geven Feyenoordjeugdtrainers Gaston Taument. en Jean Paul van Gastel voetballes. De woensdagmiddag is gereserveerd voor het project Jeugd Sport en Techniek. De voetbal school wil de jeugdige spelers graag laten trainen en leven als topspor ters. Met het project wil Noad '67 ook oog hebben voor een carrière na de sport. Voor de uitreiking van de deelnamecertificaten om half vijf heeft de organisatie, de bondscoach van het Nederlands damcshockey team en tevens directeur van het Jo-, han Cruijff College Roosendaal, Herman Kruis bereid gevonden. De tennisheren van Jacoba van Beieren hebben zaterdag thuis met 1-5 verloren van kampioenskandidaat Yerseke 1. Voor het eerste heren team van Jacoba van Beieren rest er zaterdag nog een thuiswedstrijd tegen rode lantaarndrager Renesse. Deze wedstrijd dient wel ruim ge wonnen te worden aangezien twee van de vier ploegen in de poule moe ten degraderen uit de hoofdklasse. Jacoba van Beieren staat derde met twee punten achterstand op de nummer twee, De Stoof. Onder wisselende weersomstandig heden, van zon tot regen en wind, werden de wedstrijden gespeeld. Ruud Schot en Curtis Gocdege- buure speelden de eerste dubbel. Hun tegenstanders begonnen sterk en al snel was de eerste set met 6-2 verloren. In de tweede set waren de koppels meer aan elkaar gewaagd. Op 5-3 kregen Ruud en Curtis zelfs een setpoint, maar er werd ver zuimd deze te verzilveren. De man nen van Yerseke gooiden er een tandje bij en met 7-5 pakten ze de tweede set en het eerste punt. Antal Joppe en Michcal Bazen speelden ook tegen een zeer goed duo. Het lukte de Smurdiekenaren niet om de tegenstanders te ontrege len en met een 6-2 en 6-0 nederlaag werd er met een 2-0 achterstand aan de lunch begonnen en konden de minieme titelaspiraties zover die er waren weer terug in de ijskast. Michael en Antal gingen na de pau ze als eersten de baan weer op voor hun enkelspelen. Beiden begonnen sterk aan de wedstrijd, konden dit niet in punten omzetten. Antal Jop pe beet zich stuk op zijn tegenstan der en verloor met 6-3 en 6-2. Mi chael Bazen lukte het om één game meer te pakken, maar met tweemaal 6-3 moest ook hij het onderspit del ven. Daarna was het de beurt aan Ruud Schot en Curtis Goedegcbuure. Ruud Schot speelde op de eerste en kel tegen de beste man van het team van Yerseke. En hij gaf goed partij. De eerste set werd verloren met 6-1 maar in de tweede set bleef Ruud telkens een game voor op zijn te genstander. Tot 5-4 kon hij de voor sprong vasthouden maar toen was het' verzet gebroken. Met 7-5 in de tweede set kon hij met opgeheven hoofd zijn tegenstander de felicita ties overhandigen. Curtis Goedegcbuure zorgde voor de enige driesetter van de dag. De twee heren waren aan elkaar ge waagd en dat zorgde voor een span nende partij. Na de eerste set met 7- 5 gewonnen te hebben verloor Curtis de tweede met dezelfde cij fers waardoor er nog een derde en beslissende set nodig was. Tot 3-3 ging deze gelijk op. Daarna was het duidelijk dat de conditie van de Yer- sekenaar het niet meer trok en met 6-3 zorgde Curtis voor de redding van de eer van Jacoba van Beieren door een puntje te pakken. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijdcn van: Meulvlict: 1. mevr. B. Schot 36 p.: 2. W. Bijl 31 p.; 3. mevr. J. Vcrbrae- ken 22 p.; 4. W. Deurloo 21 p.; 5. .J. Sprenkels 19 p.; 6. mevr. C. Spren kels 17 p.; 7. mevr. A. Hilgcrson 15 p-; Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: I. T. Goodc en C. van Gorsel 33 p.; 2. mevr. C. van Mierlo en C. Breure 24 p.; 3. mevr. T. Breure en mevr. W. Lutt 22 p.; 4. mevr. L. Wielaard en A. Wielaard 21 p.; 5. mevr. A. Bocxe en mevr. M. Dane 18 p.; 6. mevr. B. Bijnagte en W Bijl 16 p.; 7. mevr. W. Kloet en J. Bijnagte 15 p. Oud-Vossemcer: 1. N. Moerkerken 45 p.; 2. mevr. L. Weezenaar en me vr. D. van Dijke 30 p.; 3. mevr. C. van Mierlo en mevr. L. van Poort vliet 29 p.; 4. mevr. C. Wilsing en mevr. C. Havermans 21 p. Nederland is op het wereldkampioenschap kustvissen in Montenegro buiten de prijzen gevallen. Zowel bij de heren als bij de dames moest Oranje met de achtste plek genoegen nemen. Bij de heren deden zestien ploegen mee, Por tugal pakte de titel. En bij de dames was Kroatië de beste van elf ploegen. In het individuele klassement bij de heren was Arjan Rijnberg uit Oud-Vos- semccr op de vijftiende plaats de beste Nederlander. Bij de vrouwen deed Arjans vrouw Ilonka Rijnberg hem na op de 26ste plaats. Linda van de Vel de uit Scherpenisse was 40sle en daarmee de sluitpost in het team van coach Clarinda van der Zande uit Oud-Vossemeer. Bij de herenwedstrijd won Nederland de tweede van in totaal vier wedstrij den. Arjan Rijnberg sloeg die dag elf vissen aan de haak. Bij de vrouwen lukte dat Ilonka Rijnberg in de vierde wedstrijd ook. het team eindigde als tweede. Iedereen bij de Thoolse brandweer dient v<x>rtaan bewust bezig te zijn met leren en verbeteren. B. en w. stellen daarvoor een leeragent aan, die niet al leen het centrale aanspreekpunt is, maar ook het proces leidt en ondersteunt. Dat heeft het college besloten. De Thoolse brandweer heeft kleine en grote branden, meer en minder ern stige ongelukken. Daarbij gaat wel eens wat mis en niet altijd komt dat in de evaluatie goed uit de verf. Om dat te verbeteren, stellen b. en w. een leera gent aan voor de vrijwillige brandweer. Het college baseert dit besluit op een kwaliteitsmeting. Daarbij bleek er geen beleid te zijn ten aanzien van het leren van incidenten. Er was geen vastgestelde procedure om over inci denten te rapporteren. Elke uitruk wordt vooraan geëvalueerd met de korps leden. ,.De brandweer wil komen tot een situatie waarin er geen drempels meer zijn om ervaringen en leerpunten te bespreken", zeggen b. en w. Siems Erasmus MC BL CHECH E Ven behoeve v .vu Je DAN I u- Rouetduia Tegen de oppermachtige koploper Robur kwam rode lantaarndrager Vosmeer er niet aan te pas. Het verschil op de ranglijst werd uitgedrukt in een 6-0 verlies voor het team van coach Adrie Capelle. Prima optre den van doelman John Aarnoudse voorkwam hogere cijfers. Capelle had het na afloop over een voetballes voor zijn jonge ploeg. „Robur was op alle fronten beter. We werden vanaf de eerste minuut onder druk ge zet. Ze bewogen voortdurend en schoven telkens mensen door. Eigen lijk speelden ze het spelletje, zoals het gespeeld m<H.'t worden. Het enige wat je mag hopen, is dat we ervan geleerd hebben." het stond 3-0. Kort daarop kreeg Vo smeer warempel een mogelijkheid. John Vroegop. de enige speler bij Vosmeer die overeind bleef op het door Robur vertoonde niveau, pas seerde enkele tegenstanders en stuitte op de keeper. Nog vtx>r de pauze werd het 4-0, na een afgesla gen hoekschop die werd besloten met een vlijmscherp schot uit de tweede lijn. Na de hervatting nam Robur wat gas terug, zodat de ploeg van Capelle het tempo beter kon bij houden. Ricky de Klerk was nog even gevaarlijk met een vrije trap. Voor de rest was het eenrichtings verkeer naar het doel van Aarnoud se. Miraculeuze reddingen van de Vosmeer-doelman zorgden ervoor dal de dubbele cijfers voor Robur buiten bereik bleven. Een kwartier voor het einde werd het met een schot in de bovenhoek 5-0. Een solo in de laatste minuut leverde een 6-0 eindstand op. Vierde klasse Ondanks de zevende overwinning in successie was de stemming bij SPS bedrukt. Reden: dc naar het zich laat aanzien ernstige knie blessure voor smaakmaker Hilbert van Akkeren, als gevolg van een overtreding die SPS een penalty en het zesde doelpunt van de mid dag opleverde. Coach Voshol moest daardoor noodgedwongen nog even meedoen als veldspelen „Zo'n overtreding op een moment dat er niets meer te halen viel voor Stavenisse. Dat overschaduwt voor mij het resultaat." Hoewel Stavenisse halverwege nog maar tegen 0-2 achterstand opkeek, kwam de thuisclub er geen moment aan te pas. Willem Bevelander kopte in de zevende minuut raak uit een hoekschop (0- 1), zodat de roodgelen vrijwel dc hele wedstrijd achter de feiten aanliepen. Pas in de 39e minuut leverde het eenrichtingsverkeer naar het doel van Aalt de Rijke een tweede treffer op. Michel Lis- seveld ging goed door over de zij kant en bood Bevelander de niet te missen kans op 0-2. Onmiddellijk na het versturen van zijn voorzet werd Lisseveld nog getorpedeerd, wat hem een rugblessure oplever de. Aan de zijkant moest Stavenis- se-coach Wim Westerhuis machte loos toezien. „We haalden bij lange na niet het niveau van vorige week bij Vosmeer. Voor een groot deel heeft dat te maken met dc kwaliteiten van dc tegenstander. De balcirculatie van SPS was voor ons niet bij te benen. En zien ze even geen oplossing, dan gaat hel balletje terug en beginnen ze weer opnieuw." Toch vond Westerhuis dat ook zijn eigen ploeg wel wat te verwijten viel. „Er waren bij ons een aantal jongens die niet genoeg arbeid aan de dag legden. Dat stelt me enorm teleur. Hel kan niet zo zijn dat we de ene weck overlopen van strijdlust en een wedstrijd la ter niet thuis geven." SPS wilde er geen misverstand over laten beslaan wie dc sterkste ploeg aan de Pi loot weg was. Kort na de hervatting baande Bevelan der zich op eigen houtje een weg door de verdediging van de thuis club: 0-3. Vervolgens behield de topscorer het overzicht en bood hij Ramon Voshol de 0-4 op een pre senteerblaadje. Ook in de 0-5 van Jorn Elenbaas in de 65e minuut had Bevelander een aandeel. Drie minuten later vond het incident rond Van Akkeren plaats. Met en kele mooie lichaamsschijnbewe gingen werd de defensie van Sta venisse ontrafeld en Marco Klippel zag geen andere mogelijk heid dan Van Akkeren op grove wijze van achteren onderuit te ha len. Krimpend van pijn moest het slachtoffer naar dc kant. Klippel kwam er tot verbazing van SPS zonder gele of rode kaart van af. Erwin Feijtel benutte de straf schop: 0-6. Wim Westerhuis nam het op voor zijn speler. „Iemand die bij mij een smerige overtre ding maakt, haal ik eruit. In mijn beleving was dat nu niet zo. Ik had meer de indruk dat die jongen van SPS ongelukkig op zijn knie te recht kwam. De scheidsrechter stond er ook bovenop en gaf geen waarschuwing." SPS moest im proviseren na het uitvallen van Van Akkeren. Dc koploper was met slechts dertien man naar Sta venisse afgereisd en had met Joey van Akkeren en Sjaak Quist al bei de wissels ingezet. Leonard Quist en de gekwetste Lisseveld waren naar de kant gegaan. Na enig na denken trok de 46-jarige Voshol zijn voetbalplunje aan. „Omdat het met z'n elven net wat gemak kelijker voetbalt, ook al staat er dan een oude man bij." Wim Wes terhuis vond dat er op de zege van SPS niets viel af te dingen. „Wc zijn niet één keer voor de goal ge weest. En als onze spitsen bijna in de verdediging moeten spelen, hebben we het niet goed gedaan." Voshol was tevreden dat er weer drie punten aan het totaal waren toegevoegd. „We hebben het slim gespeeld. Stavenisse kreeg geen voet aan de grond. Ze hebben geen kans gehad." Ook was Voshol blij met dc rentree van Sjaak Quist. „Eén van de lichtpuntjes deze middag." Niet de minste ploegen zijn in de loop der tijd bij Chrislandia onder uit gegaan. Op eigen veld is de fy siek sterke ploeg uit Hcijningen al tijd een lastig te kloppen tegenstander. Dc eenvoudige 0-2 ze ge van Smerdiek toont de groei bij de formatie van coach Cees Stout- jesdijk aan. Twee treffers van Erik van Haaften in het eerste kwartier bezegelden het lot van de thuisclub. Smerdiek kwam fel uil de startblok ken en zette de Brabanders meteen vast op eigen helft. In de zevende Leo Vroegop overhandigd nogmaals symbolisch de cheque aan de Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam, die met het geld muurposters heeft gekocht om het uitzicht van kankerpatiënten op te vrolijken (zie achtergrond). Sinds drie jaar wordt rond de kerst door vrienden van de aan kanker overleden Siem Vroegop uil Sint- Annaland een zaalvoetbaltoernooi georganiseerd in Dc Wellevacte. Doel van de organisatoren van het Siems zaalvoetbaltoernooi is samen terugdenken aan de tijd met Siem maar ook aan anderen die de afgelo pen jaren het niet gered hebben te gen deze vreselijke ziekte. Leo Vroegop, Ad de Keizer, Dennis Oostdijk, Perry Snoep en Andre van Ast, die samen het comité vormen, noemen het als een geweldige extra dat ze met het toernooi een bijdrage kunnen geven aan instellingen als Daniël den Hoed. Elk jaar zamelen ze via het toornooi geld in om in te zet ten in de strijd tegen kanker. Dit jaar komt het bedrag dat op 23 december wordt opgehaald ten goede aan het Kikafonds tegen kinderkanker. Voorde Daniël den Hoedkliniek was gekozen, omdat Siem hier tijdens zijn ziekte behandeld is. Het ma nagement van dc kliniek heeft er voor gekozen om het geld te beste den aan dc aankleding van de kliniek. Het comité had alle spelers en sponsors uitgenodigd om bij dc onthulling aanwezig te zijn. Met 19 man werd naar Rotterdam afgereisd. Daar aangekomen bleek er nog een verrassing te zijn voor de voetbal liefhebbers, want Ben Wijnstekers en Geert Meijer van voetbalclub Feyenoord waren ook aanwezig. De bijeenkomst vond plaats in de kamer waar Siem had gelegen. Dat maakte het extra emotioneel voor de aanwezigen. Siems moeder, me vrouw Vroegop, en Geert Meijer onthulden het frame, waarbij Meijer het comité toesprak. Hij was vol gens hen duidelijk gegrepen door het gebeuren en gaf aan dat hij het initiatief van het comité uniek vond. Na de onthulling was er koffie met gebak en tijd voor gesprekken. De dag maakte indnik op de Tholcna- ren en ze waren zeer te spreken over de manier waarop de kliniek de ont vangst had geregeld. „Heel deze dag heeft voor ons alleen maar meer energie gegeven om dit initiatief door te zetten. Daarom zijn wc (Kik al volop bezig met de organisatie van het vierde Siems zaalvoetbal- toernooi in De Wellevacte." Het tweede team van badminton club Batho uit Tholen, een totaal nieuw team, heeft zaterdag met overtuigende cijfers van Drie- schaar gewonnen. Met een totaal van 7-1 hebben de Tholenaren het team van Ossendrecht opzij ge schoven. Alle partijen werden in twee sets af gewerkt en met iets meer zelfver trouwen had Mariëlle van Zeilen ook haar enkclpartij kunnen win nen. Martijn Brander en Stefan Bout waren oppermachtig in dc he- rendubbel en veegden hun tegen standers met twee keer 21 -8 van het veld. Ook de dames wonnen over tuigend. Dc dubbel werd gevormd door Helenc Diclcman en Mariclle van Zetten: 21-16 en 21-10. Tonian Kees Vroegop heeft het derde team van Noad '67 de punten bezorgd in de wedstrijd tegen Duiveland: 1-0. De gasten probeerden het baltempo hoog te houden, maar de Fluplanders lieten zich hierdoor niet van de wijs bren gen. Duiveland kreeg de eerste kans. maar daarna brak Noad een aantal ke ren door. Echter, zonder resultaat. Duiveland kwam goed uit de rust en drong Noad terug op de eigen helft. De Fluplanders speelden matig en hadden er moeite mee tegen tien man te voetballen. Met name de bal naar elkaar toespelen ging slecht. Leon Hoek trok een speler van Duiveland v.d. Elsacker liet zich zowel alleen (21-6. 21-18) als in de mix met Ma riëlle van Zetten gelden (21-15 en 21-14). Dc U13-jeugd van Batho heeft thuis met 6-2 Blauw Wit verslagen. Het was een ware girlpower wedstrijd, want dc meis jes wonnen al hun partijen. Vooral Jenny Dieleman had geen moeite haar tegen stander van het veld te slaan met twee keer 21-6. In de damesdubbel met Manor»- Nelen werd het nog wel even spannend door concentratieverlies in de tweede set. Het bleef hij winst met 21-6 en 21-18. Matthijs Mulder en Jochem Deurloo verloren de herendubbel (twee maal 18-21) en Laurens Verkamman moest in zijn -enkclpartij dc winst weg geven: 10-21, 13-21. naar de grond in de zestien en het oor deel van de scheidsrechter was een pe nalty. Doelman Ligtendag koos de goede hoek en keerde de strafschop, de inlopende speler van Duiveland probeerde het in de rebound, maar ook deze keerde hij. Hierna ging Noad toch op zoek naar dc winnende treffer, omdat Duiveland er niet meer in ge loofde. Na een comer van Johan Rcijngoudt bleef er een scrimmage voor het doel. Via dc hak van Rien Filius bereikte de hal Kees Vroegop. De laatste scoorde via de onderkant van de lat. Hij pro beerde het even later nogmaals: vanaf rechts sneed hij goed in. maar alleen voor de doelman schoot hij net voor langs. minuut betaalde het offensief zich al uit. Leander Vroegop vond zijn broer Andreas, die op zijn beurt Erik van Haaften vrij voor dc keeper zette: 0-1. In de 14e minuut dezelf de rolverdeling: 0-2. Na die snelle voorsprong maakte Smerdiek niet de fout om op de eigen verdediging te vertrouwen. Waar mogelijk werd de aanval gezocht. Wel verdween het ritme uit de openingsfase, ook al omdat Chrislandia het randje van het toelaatbare opzocht. Dc vele spelonderbrekingcn zorgden ervoor dat het steeds rommeliger werd, hoewel de mogelijkheden op dc der de en beslissende treffer zich bleven aandienen. Het harde spel van de thuisclub leverde de controlerende middenvelder Leander Vroegop een blessure op, waardoor all rounder Soulyman El Bouazzaoui na een halfuur alsnog binnen de lijnen kwam. Ook Andreas Vroegop (heupblessure) haalde het einde niet. In de tweede helft kreeg Smer diek nog legio kansen om de score op te voeren. Martijn Eindhout raakte de paal, Leroy Pors miste een riante mogelijkheid, Erik van Haaf ten mocht bij een aanval zelfs tot driemaal toe aanleggen en in de slotfase verscheen ook Remy Kort- houwer nog twee keer vrij voor het doel. Chrislandia probeerde het wel, zonder dat dc druk werd omgezet in doelrijpe kansen. Verder dan wat vrije trappen kwam de thuisclub niet. Stoutjcsdijk vond dat zijn team het nodeloos spannend had ge maakt. „We hebben verzuimd om die derde goal te maken. Als die valt, ga je veel gemakkelijker spe len." Door dc overwinning blijft Smerdiek, met Mevo, volop in de achtervolging op SPS. „Het is zaak om elke wedstrijd te blijven winnen en dan zien we wel wie het langst volhoudt." De volgende horde voor Smerdiek is staartploeg ZPR'84. „Normaal gesproken moeten we die ploeg opzij kunnen zetten. Maar vo rig jaar zeiden wc dat ook en verlo ren we met 2-1Je moet gewoon el ke wedstrijd heel serieus benaderen." SPS 7 Mevo Smerdiek 6 Waarde 5 FSV 7 Halsteren 6 Chrislandia 5 Vosmeer 5 Vrederust 6 Brouwershaven 6 ZPR '84 7 Stavenisse 6 WIK '57 7 21 27-3 18 26-10 15 18-5 12 15-8 12 16-12 10 13-8 7 13-7 7 16-13 7 10-18 6 11-17 3 13-27 0 2-32 0 9-29 In het duel was SPS heer en meester: Jorn Elenbaas (links) van SPS aan de bal, belaagd door Jos van der Jagt die' in de tweede helft met een bloedende lip het veld verliet. Vosmeer kon in Goes geen beroep doen op Toon Kouwcn (hamstring) en Danny Driehuis (enkelblessure). Dc bezoekers werden vanaf de af trap op eigen helft teruggedrongen. Het was eigenlijk nog een wonder dat het een kwartier duurde, voordal Vosmeer bezweek onder dc storm loop. Na een serie hoekschoppen werd de bal achter Aarnoudse ge kopt: 1-0. Halverwege de eerste helft kwam de kwetsbaarheid van Vosmeer bij hoge ballen opnieuw aan het licht. Weer werd de corner met hel hoofd in het doel gewerkt: 2-0. Na een halfuur was alle twijfel over een zege voor Robur verdwe nen. Bij een mooie aanval werd Martijn Brimijmans uitgespeeld, de voorzet die volgde was op maat en 1. Bij een 1-2 achterstand ging het tem po van de Smurdiekenaren omhoog, waard<K>r de achterstand werd omgebo gen in een 4-2 voorsprong bij de rust. In de tweede helft was de thuisploeg heer en meester. Er werd met regelmaat ges coord, terwijl dc ploeg uit Dordrecht nauwelijks meer kansen kreeg. Ad Farla (3x), Marco v.d Hoek (3x), Marijke v. Keulen (2x), Petra de Jong en Jeffrey Pals vonden de korf. Emergo Cl had in de wedstrijd tegen Swift vooral moeite om het eigen spel te vinden. Er werd met 3-2 nipt verloren met treffers van Amber Stoutjcsdijk en Nicole Vermaas. Door gehaastheid bij hel afmakeq van kansen werden er nau welijks doelpunten gemaakt, waar de Thoolse ploeg vooral de eerste helft last van had. De tweede helft begon met een 1-0 voorsprong en daarin bleven de rood-zwarten veel kansen creëren die iets beter werden verzilverd. Een ruime 1-6 zege was er voor Emergo El waardoor de competitie werd afge sloten met een tweede plaats. De laatste wedstrijd werd gespeeld in Oost-Sou burg tegen Fortis E2. De ploeg kende een sterke start, zodat er al snel een 0-2 voorsprong genomen werd. Daarna wist Fortis iets dichterbij te komen, maar bij de rust was wedstrijd eigenlijk al ge speeld met een I -4 stand. In de tweede helft vonden de Tholenaren de korf wat minder, maar de thuisploeg zag geen kans meer om te scoren. Emergo won de strafvvorpen met 4-2. Chelsea v. Ooijen (3x), Didi Franke. Suzanne de Jong en Stephanie Langeland waren de doelpun- tenmaaksters. Het MW-team van Emergo had het in de openingsfase nog enigszins moeilijk te gen Movado, dal onderaan stond, maar de wedstrijd werd met 10-2 afgesloten. Het betekende de aerste zege voor MW Emergo heeft ook de laatste wed strijd van de competitie gewon nen. Met 10-6 werd Zevenbergen in een matige wedstrijd verslagen. I)e treffers waren van Gerrie An- thonisse (3x), Hans Peter de Jong (2x), Petra de Jong (2x), Marco v.d Hoek, I.iesbeth Potappel en Jaco Rip. De Smurdiekse korfbalvereniging die vorige weck al kampioen werd. startte nu niet goed tegen Zevenber gen. Desondanks ging het tot 2-2 gelijk op en met een voordeel van 4- 2 gingen de spelers pauzeren. In de tweede helft kwamen de gasten nog terug tot 4-4, maar daarna namen de rood-zwarten het heft weer in han den.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 17