Weer puntenverlies Smerdiek dames Eigenaar Wouter Dijksman: 'Zijn bouw, zijn kleur, zijn hoogte alles klopt' Beschamende vertoning Tholense Boys: periodetitel uit zicht verdwenen Smurdiekse Sint Bernard Haakon is mooiste hond van de wereld Donderdag 22 oktober 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Tweede elftal maakt Sparta in Braat scoort vier keer voor Noad 2 Als iemand bij de familie Dijksman in Sint-Maartensdijk op bezoek gaat, kan hij niet om hun grote hobby heen. Wie de woning binnenstapt wordt direct begroet door een enorm grote harige viervoeter, de Sint Bërnardhond Gozer. Hij is één van de negen Sint Bernardhonden die het gezin herbergt in hun kennel Reyer Friends. Daar zit een grote topper tussen: Haakon van 't Hof ten Eynder. Die is begin deze maand junior wereldkampioen gewor den in Slowakije. Beetje waaks Stilte Zwemmen Fokken Smerdiek 3 blijft ongeslagen Ongelukkige wedstrijd Smerdiek 2 r*^T! Voethal L*_J programma Zaterdag 24 oktober uur Rillandia-Noad 14.30 Noordhoek-Thol.Boys(beker) 16.15 WHS-Serooskerke(vr.) 14.30 Mevo-Vosmeer 15.00 ZPR-Smerdiek 14.30 WIK-SPS 14.30 Vrederust-Stavenisse 14.30 Smerdiek da.-'t Zand 15.00 Tricht-Smerdiek 2 da. 12.00 Noad da-ZSC 10.00 Koewacht-Smerdiek 3 da. 12.45 Tholense Boys 2-Noad 3 12.30 Smerdiek 2-Duiveland 3 15.00 Stavenisse 2-Scolto 3 15.00 Tholense Boys 3-FSV 2 14.30 WHS 3-Vrederust 2 13.30 Noad 4-Vrederust 3 14.30 SPS 3-Bergen 2 14.00 WC 4-Smerdiek 3 12.30 Tholense Boys 4-Rillandia 4 12.30 Vrederust 4-Noad 5 12.30 DVO 6-WHS 5 15.00 SPS 4-Smerdiek 4 14.30 Noad 6-WHS 4 13.30 Thol.Boys 5-Chrislandia 3 14.30 Stavenisse 3-Kogelvangers 4 13.30 Zondag 25 oktober uur Bergen 3-Vosmeer 2 11.30 Vosmeer 3-Lepelstraatse B. 2 11.00 Vosmeer 4-Roosendaal 7 10.00 Dinsdag 27 oktober uur Vosmeer-Stavenisse(vr.) 19.30 Voetbal Uitslagen Derde kl.: Thol. Boys-Klundcrt 0- 6, DVO-WHS 1-4. Seolto-Noad 0- 2. Vierde kl.: Stavcnissc-SPS 0-6, Chrislandia-Smerdiek 0-2. Vijfde kl.: Robur-Vosmeer 6-0. Dames: Smerdiek-Jodan Boys 1-2, Smerdiek 2-Sparta '30 6-1, Noad- Robur 3-11. ZSC-Smerdiek 3 4-2. Tweede kl. res.: WHS 2-Pelikaan 3 2-4, Kogelvangers 2-Noad 2 2-9. Derde kl. res.: Alliance 2-SPS 2 5- 3. Vierde kl. res.: Thol. Boys 2-Bruse Boys 3 213, Noad 3-Duiveland 3 1- 0. Halsteren 2-Smerdiek 2 4-2, WHS 3-Stavcnisse 2 1-2, Noad 4- Halsteren 3 2-1, DVO 3-Thol. Boys 3 5-1. Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-Noad 5 6-1, SPS 3-Vrederust 4 1-1, Thol. Boys 4-DVO 5 2-3. WHS 5-Zwaluwe 5 afgelast, HSC 2-Vosmeer 2 3-2, Vosmeer 3-HSC 3 1-1. Zevende kl. res.: Thol. Boys 5- Vosmccr 2 za. 2-2. WHS 4-Smer- diek 4 5-2. SPS 4-Noad 6 8-2, Ch- rislandia 3-Stavenisse 3 afgelast. Jeugd: WHS Cl-RBC 0-4, Wel berg-WHS Cl 0-7, Steenbergen- WHS C2 1-1. WHS C meisjes-N VS 0-2, Nieuw Borgvlict-WHS Dl 1-7, Nieuw Borgvliet-WHS El 0-7. WHS E3-Vosmeer E2 6-3, BSC- WHS E meisjes 7-1, Noad Fl-WHS F1 2-1, WHS F2-Roosendaal 1-6, SPS F2-WHS F3 0-3; Lcpelstraalse *Sj Willem Bevelander (SPS) 10 Rachid Bouhoudanc (Vosmeer) 9 Hilbert van Akkeren (SPS) Dankzij drie treffers tegen Stavenisse heeft Willem Bevelander de leiding ge nomen in het topscorerklassement. De SPS'er staat op tien. één treffer meer dan Rachid Bouhoudanc die niet in actie kwam omdat Vosmeer vrij was. Op de derde plaats staat Hilbert van Akkeren met zeven doelpunten. Zaterdag scoor den Erik van Haaftcn (Smerdiek) en Matthijs Bruijnzeel (WHS) ieder twee keer cn hebben er nu vijf achter hun naam staan. Erwin Fcijtel maakte zijn eerste competitietreffer voor de ploeg uit Poortvliet. Boys-Vosmeer C 8-1, WW-Vos meer C 1-2, Vosmeer C meisjes- Thol. Boys C meisjes 1-8. Vosmeer D-Welberg 11-0, NVS-Vosmecr El 3-2, Vivoo-Vosmeer F1 11-0, Vos meer F2-Gaslel 0-9; DSE-Thol. Boys A 4-0, SVC-Thol. Boys BI 5- 0, Sprundel-Thol. Boys B2 2-6, Thol. Boys Cl-Steenbergen 0-1, Rimboe-Thol. Boys C2 1-2. Thol. Boys C3-Moc 2-6, Thol. Boys Dl- Grenswachters 2-5, Halsteren-Thol. Boys D2 3-2, Thol. Boys D3-WHS D2 3-8, VVC-Thol. Boys El 0-2, Thol. Boys E2-WHS E2 3-8. Thol. Boys Fl-NVS 7-0, Thol. Boys F2- Halsteren 4-4, Moc-Thol. Boys F3 3-2. TPO-Thol. Boys MP 19-T Het is het damesteam van voetbalclub Smerdiek weer niet gelukt een wedstrijd winnend af te ronden. De vrouwen gingen zaterdag thuis met 1-2 onderuit tegen Jodan Boys uit Gouda. Het was een nederlaag die hard aankwam bij de dames van Smerdiek, omdat ze voor aanvang twee punten voor stonden op deze tegenstander. Smerdiek startte sterk en al in de ze- vendc minuut was het raak. Anne Hage speelde Suus Hopstaken aan die met een mooie draaibeweging een schot in uiterste hoek deponeer de 1-0. Jodan Boys probeerde te rug te komen en met een hard schot moest keepster Kaylee Dielcman redding brengen voor Smerdiek. Na niet goed verdedigen op links van Smerdiek kon Jodan Boys een voor zet van binnenschieten. Smerdiek pakte de draad toch weer op en met een steekbal zette Wendy de Wilde Anne Hage vrij, maar An ne kon ondanks haar prachtige posi tie de aanval niet afmaken. Met een hard Schot zat Suus Hopstaken nog dicht bij een treffer, maar de bal scheerde net over de lat. Marieke Goeree gaf Anne Hage een tweede kans. maar ook ditmaal kreeg Anne het leer niet tegen de touwen. Het geluk was niet aan de kant van de Zeeuwse dames. Jodan Boys speelde een stuk beter na de rust en in het eerste kwartier kregen de dames uit Gouda een paar mooie mogelijkheden. Ze wer den allemaal opgevangen door Kaylee Dicleman, die goed stond te keepen. Met een mooie actie van Lenny Stoutjesdijk kwam Smerdiek weer terug in de wedstrijd. Ze schoot de bal in de hoek, maar de keepster van Jodan Boys kon de bal met een mooie redding eruit ram melen. Suus Hopstaken leek ver volgens door te kunnen gaan maar ze werd onderuil gehaald. Uit de vrije trap van Smerdiek kwam geen gevaar meer. Toen Mandy Roels zeven minuten voor tijd de spits van de tegenpartij onderuit haalde, was de vrije trap voor Jodan Boys wel beslissend. Die werd onhoudbaar in de kruising geschoten. Smerdiek zette in de laatste minu ten alles op alles om punten binnen te halen. Anne Hage verdedigde goed door met een counter de bal net voor de doellijn weg te halen voordat de vijandige spits binnen kon schieten. Met een paar mooie acties zorgde Debbie Doornen nog voor veel gevaar. In de laatste mi nuten was het toch bijna raak: met een schitterend schot schoot Suus Hopstaken via de lat over. Met 6-1 hebben de dames van het tweede elftal van Smerdiek het eerste dameselftal van Sparta '30 ingemaakt. De Thoolse da mes begonnen serieus tegen de Braban ders, maar de brilstand bleef ondanks di verse aanvallen lang op het bord staan. Na nog wat schoten uit de tweede lijn die (net) naast gingen of in de handen van de keep ster belandden was hel in de 34e minuut dan locfi raak via Debbie Doornen. Dat Spana een niet te onderschatten tegenstan der bleek, werd duidelijk in de 40e minuut. Een voorzet vanaf de rechterkant viel pre cies over de Smurdiekse verdediging. Daar werd de bal hard en zuiver ingeschoten, maar met een katachtige reflex liet Kaylee Dicleman zien waarom ze de talentvolste keepster van Smerdiek is. Net voor 'rust leek Smerdiek de score te verdubbelen toen Irma Hage een goede voorzet net naast kopte. Na de rust gooide Sparta er een tandje bo venop. Zo ontstond er een boeiend gevecht tussen twee positief voetballende ploegen. De gasten uit Andcl creëerden de eerste grote kans van de tweede helft. De spits van de tegenpartij stormde hard op het doel af en joeg de bal hard over het doel. Zo kwam Smerdiek goed weg. Dat het tandje bij zijn tol ging eisen werd al snel duidelijk. Waar Smerdiek zonder zwakker te worden kon wisselen kreeg Sparta steeds meer moeite om het tempo vast te houden cn bij te benen. Balverlies op eigen helft stelde Smerdiek dan ook in staal om de score uit te breidden. Ilse Pol derman kon de bal oppikken en de opsto- mende Wendy Metskc bedienen. Die wist wel raad met haar kans: 2-0. In het laatste kwartier van de wedstrijd braken de Thoolse dames de tegenstander en breidden ze de score in rap tempo uit. Irma Hage school de bal vanaf een meter of 20 over de keepster in het doel. De keepster wist de bal nog wel te beroeren, maar te weinig om het doelpunt te voorko men: 3-0. Een tweede foutje in de verdediging van Sparta betekende het vierde doelpunt via Naomi van Mierlo. Nog geen minuut later maakte ze haar tweede. Sparta rechtte nog één keer haar rug. De spits pegelde van grote afstand de bal voorbij Kaylee Dieleman: 5-1. Het slotak koord van de wedstrijd was echter weer voor Smerdiek. Een 3 tegen 1 situatie werd handig uitgespeeld, waardoor Ilse haar fel begeerde doelpunt kon meepikken. Edwin Braat is niet alleen bekwaam op de tennisbaan, ook bij voetbal weet hij wat de bedoeling is. Hij nam vier van de negen doelpunten voor zijn reke ning in de wedstrijd van de reserves van Noad '67 tegen Kogelvangers. Het werd 2-9 in het voordeel van de Fluplaridse club. De wedstrijd begon wat rommelig. Noad moest in verband met de diverse wijzigingen in de op stelling even haar draai vinden. Kogel vangers probeerde met veel arbeid hel spel van Noad te ontregelen. Na een kwartier spelen begon Noad geleide lijk aan beter te draaien ondanks on zorgvuldig spel en in de twintigste mi nuut viel de eerste treffer via de voet van Jeroen Reijngoudt: 1-0. Noad was los en enkele minuten later was hel de beurt aan Braat. Hij sprintte zijn te genstander eruit en schoot beheerst de 0-2 binnen. Vijf minuten later vond Reijngoudt opnieuw het net, 0-3. Vlak voor rust verslapte Noad iets en maak te Kogelvangers op fraaie wijze 1-3. Kogelvangers putte moed en ging met man cn macht in de aanval. Hierdoor ontstond veel ruimte waardoor Peter van Oudenaarde de bal breed op Je roen Verwijs kon tikken die niet twij felde en vol uithaalde, 1-4. Op slag van rust werd het ook nog 1-5 door Edwin Braai. Direct na rust pakte No ad de draad goed op cn waren er gelijk weer kansen. Met een stiftbal over de keeper scoorde Edwin Braat 1-6. Mar co Reijngoudt kwam alleen voor de keeper, maar werd neergehaald. De pe nalty nam hij zelf: 1-7. Tien minuten later kreeg Braat de bal weer voor hel doel, maar hij scoorde niet. De terug- stuiterende bal was een prooi voor Marco Reijngoudt I -8. De concentratie zakte begrijpelijkerwijs wat weg en Kogelvangers maakte nog een doel punt, 2-8. Vlak voor tijd was er een pri ma pingelactie van Marinus van Dijke waarmee hij Marco Reijngoudt op de vleugel bediende. Deze gaf een strakke voorzei op Edwin Braat die zijn vierde van de middag scoorde, 2-9. Wouter Dijksman uit Sint-Maartensdijk is de trotse eigenaar van de Sint Bernard wereldkampioen Haakon. Wouter Dijksman (50) is twee jaar geleden met zijn vrouw Helma (39) en dochters Esther (15). Danielle (12) en Jeanine (9) vanuil Ridder kerk naar Sint-Maartensdijk ver huisd. Hun oudste dochter Suzanne (23) is al het huis uit als het gezin naar Tholen komt. „We gingen al- lijd al dagjes naar Zeeland toe. Toen ik op een dag een andere rou te met mijn rnotor nam, reed ik langs dit huis aan de Provinciale- weg. Er stond een bordje te koop en toevallig trof ik net de'eigenaar." In Ridderkerk woonden ze ook in een groot huis, een villa, maar de boerderij in Smurdiek heeft precies de ruimte en vooral de rust die ze zoeken. Ze hebben dan al vijf Sint Bernards en hebben dat aantal nu dus uitgebreid. Alleen Gozer woont in huis, de rest, waaronder winnaar Haakon, zit in rennen in de aan grenzende schuur en heeft uitlopen naar builen. De 6-jarige Gozer zat in Ridderkerk ook in huis en Wou ter wil hem daarom niet in de ren zetten. „Dat is hij niet gewend." Om ze allemaal in huis te houden, vindt hij niet te doen. „Zie je hel voor je, negen van die grote hon den. Dan blijft er weinig van het huis over." Zijn liefde voor het ras zit in hem. „Ik vond ze altijd al leuk. We had den thuis geen honden en toen ik op mijn 22ste op mezelf ging wonen, had ik binnen een half jaar een Sint Bernard." Hij woonde toen op een flatje. „Het zijn heel rustige honden, dus je kpnt ze goed in huis houden. Meestal zijn kleine honden veel drukker." Hij heeft het daarna ook nog met andere rassen geprobeerd, maar kwam toch weer terug op de Sint Bernard. „Je moet een hond hebben die bij je past. Ik heb nog een Beagle gehad, maar ik werd er gek van. Die was veel te wild en speels." Hij wijst naar Gozer. „Die grote, als hij eenmaal de visite heeft begroet, dan ligt ie daar gewoon." Hij vindt Sint Bernards een heerlijk karakter hebben. „Op straat moet iedereen ze zo kunnen aanhalen cn thuis moeten ze wel een beetje waaks zijn", zo vindt hij ze goed. Hij vertelt dat zijn dochters er alles mee kunnen. „De jongste gaat er gewoon lussen staan en als ze een beetje moeilijk doen tegen elkaar, zet ze ze op hun plek. En dan luiste ren ze nog ook. Zo zijn ze. Het is prachtig om te zien." Qua uiterlijk valt hij op hun forsheid. „En ik vind het belangrijk dat ze nog goed kun nen bewegen als ze groot zijn. Je ziet soms dat ze niet meer mooi kunnen lopen als ze heel groot zijn." Haakon schijnt alles in huis te heb ben. „Zijn bouw, zijn kleur en zijn hoogte (82 centimeter), alles klopt. Een keurmeester zei eens dat het de mooiste Sint Bernard is die hij ooit gezien heeft." Op de boerderij heeft hij de ruimte voor zijn honden. Hij heeft het erf omheind met een hoog hek. zodat ze er los kunnen lopen. De beesten boel is uitgebreid met drie pony's, waaronder een Hatlingcr van Jaap de Boer uit Sint-Annaland, twee poezen en drie schapen. De laatste dieren heeft hij geërfd van de cam pingeigenaar waar zijn ouders altijd kampeerden. „Voor elke dochter een schaap. Ik mocht ze zelf uitzoe- In het duel was SPS heer en meester: Jorn Elenbaas (links) van SPS aan de bal. belaagd door Jos van der Jagt die in de tweede heljt met een bloedende lip liefveld verliet. Het moest een feestje worden en het werd een nachtmerrie. Na het pijn lijke 0-6 verlies tegen de directe concurrent Klundert is de eerste perio detitel voor Tholense Boys een utopie. De klap kwam hard aan op sport park De Bent. Zwaar teleurgesteld stapten de spelers van het veld en ook coach Jacco Theunisse was in herfststemming. Net als de trouwe suppor ters langs de lijn had Theunisse een ploeg gezien die deed herinneren aan de stuurloze equipe van vorig seizoen. „En ook vorig jaar kon het een paar keer en gebeurde het niet. Als het erom gaat, zijn we er niet." Derde klasse De opening van de in de vertrouw de opstelling gestarte thuisclub leek nog veelbelovend. Rcinicr de Groen ontsnapte op de linkervleu gel, kreeg onderweg ruzie met de bal en miste in vrije positie voor de keeper. In de vijfde minuut was het aan de overzijde meteen raak. Het Thoolse verdedigingscentrum lag ineens volledig open, doelman Marcel Nuijten werd gepasseerd met een lob en een meegekomen speler tikte eenvoudig de 0-1 bin nen. Het was met name laatste man Arjan van Dijke die regelmatig stond te schutteren. Na het doel punt van Klundert was Van Dijke de kluts kwijt, leverde de bal zo maar in bij een tegenstander en mocht de thuisclub niet klagen dat de Brabanders de aanval besloten met een schot in het zijnet. Ook bij een hoge voorzet in het hart van de defensie kroop de formatie van Theunisse nog een keer door het oog van de naald. In feite zouden de misverstanden en communica tiefouten zich in het verloop van de partij alleen maar verder opsta pelen. Dat had ook Theunisse ge zien. „Elke bal tussen middenlinie en verdediging of tussen verdedi ging en keeper was gevaarlijk." Een verklaring had de coach niet. „Wc hebben met dit elftal en in de ze opstelling de beste tegenstan ders opgerold en nu niet. Er moet een mentale oorzaak zijn." Natuurlijk was het niet alleen Van Dijke die faalde. Vrijwel elke spe ler van de thuisclub bleef onder zijn gebruikelijke niveau. Waarbij het opviel dat alle middenvelders zich verstopten, ook het aanspeel punt Nick de Lang en de normali ter om zijn rushes gevreesde Niels Hopmans. Voorin kwam de tengere Laurens Bovenberg er niet aan te pas en Reinier de Groen begon keer op keer aan uitzichtloze mis sies, omgeven door tegenstanders en zonder het juiste gevoel voor de bal. Een vrije trap van Erwin Dog gen ging rakelings over cn Xander Rens, een van de weinige Tholcna- ren die nog net een dunne voldoen de haalde, zag een scherpe voorzei op het dak van het doel belanden. Na een halfuur was duidelijk dat Tholense Boys met een onmogelij ke opdracht bezig was. Klundert mocht elkaar frank en vrij de bal toeschuiven, totdat de vrije man gevonden was: 0-2. Meer dan een kopkans voor Niels Hopmans wist de naar zichzelf zoekende thuis club voor de pauze niet meer af te dwingen. Op de achterstand viel niets aan te merken, getuige ook het feit dat de Brabanders in hel eerste bedrijf meer dan tien hoek schoppen wisten af te dwingen. Theunisse had het vanaf de kant met verbazing gadegeslagen. „Normaal is Arjan de rust zelve en nu schrok hij van elke bal die hij kreeg. En zo waren er nog wel een paar." Met Ronnie de Graaf op de positie van Xander Rens hoopte Tholense Boys na de hervatting op meer aanvallende impulsen. Het ver wachte offensief kwam er. zonder dal het veel om het lijf had. Aan voerder Jeroen Nieuwkoop pro beerde het van afstand met een hooghal, de opgerukte Freddy Si mons kopte in handen van de kee per en Hans Willem. Hopmans schoot uit de tweede lijn naast. Na een uur spelen greep Theunisse in, met een wissel waar weinig op af te dingen viel. De trage Van Dijke werd naar de kant gehaald om de ken. Het is wel makkelijk, want ze houden het gras lekker kort." In huis wonen nog twee kleine hondjes, een soort Chichus (of Shih Tzu. red.), zegt Wouter. Hij vindt ze wel leuk. maar ze hebben niet zijn voorkeur. „Als ze vragen hoeveel honden ik heb, zeg ik altijd, negen en twee kleintjes." Elke dag gaan Wouter cn zijn vrouw met de honden wandelen over het strand of langs de zeedijk. Ze ne men er meestal zes tegelijk mee in hun bus. En als ze vies zijn, laat Wouter ze zwemmen, ,,'s Zomers gaan mijn dochters mee in hun bad pak. Daar wordt het nu een beetje te koud voor." Hij vertelt dat hij pas toch nog even zijn lange broek moest uittrekken, omdat Haakon aan het eind van de wandeling nog even in de sloot sprong. „Alle hon den zaten al in de auto cn ik ging met hem nog even terug de zee in. Ik moest wel mee het water in, om dat hij hel anders niet begreep. Hij wist dat we naar huis gingen." Wouter en Helma hebben samen een sportschool in Ridderkerk. Zij werkt daar een paar ochtenden in de week. en Wouter vertrekt altijd 's middags die kant op, cn werkt dan tot sluitingstijd, vaak laat in de avond. Voordat ze in 1997 met de sportschool begonnen, werkten ze allebei bij de PTT. Wouter heeft dat 30 jaar gedaan, zijn vrouw 15 jaar. „Ik heb er van alles gedaan, op de vrachtwagen gereden en ik was postbode." Daarnaast hield hij zich bezig met bodybuilding. „Daar ben ik mee ge stopt toen we de sportschool begon nen, want anders was ik teveel met mezelf bezig. Ik moest op mijn voe ding letten cn heel veel trainen." In 1995 had hij zijn laatste wedstrijd. Hij werd toen net geen Nederlands kampioen. „Daar baalde ik loen best van, want de eerste prijs was een auto. Nu werd ik tweede en kreeg ik een mand met spullen." Omdat hij altijd om advies* werd ge vraagd door bodybuilders, kwam hij op het idee een eigen zaak te begin nen. Helma heeft dat gestimuleerd door op zoek te gaan naar een ge schikt pand. En dat vonden ze in Ridderkerk. Nu nemen de honden flink wat tijd in beslag. Vooral het bezoeken van shows, is een dagvullcndc bezig heid. Wouter denkt dat hij ongeveer 20 tot 25 shows per jaar bezoekt. „We willen niets missen." Hel we reldkampioenschap in Bratislava in Slowakije duurde vier dagen. Er kwamen ongeveer 21.000 honden van verschillende rassen bijeen vol gens Wouter. Haakon won er niet al leen het wereldkampioenschap, maar ook de titel BOB. Dal bete kent Best Of Breed cn wil zeggen dat hij de beste van zijn ras is. „Dat is eigenlijk belangrijker om te win nen." Het bijzondere van dat deze reu deze prijs heeft gewonnen, is dat hij nog aalvlugge spitsen van Klundert niet nog meer in de kaart te spelen, Tijs Nijmeijer kwam in de ploeg en ging voorin spelen, met de be doeling dat in de defensie Jeroen Nieuwkoop de gaten zoü dicht lo pen. Binnen de minuut was die 'op zich logische wissel zonder waar de. Bij een vrije trap kwam Marcel Nuijten aarzelend uit zijn goal, om vervolgens met een mooie kopbal in de bovenhoek te worden ver schalkt: 0-3. De lat stond bij een vrije trap van Ronnie de Graaf een mogelijk boeiende slotfase in de weg. Met Joris van Dijke voor Er win Doggen speelde Theunisse zijn laatste troefkaart uit. Verschil voor het verloop van de wedstrijd maakte het niet. Het gedemorali seerde Tholense Boys liep zonder kop of staart in het rond, met Klundert dat dankbaar gebruik maakte van de zeeën ruimte die de thuisclub bood. Op de rand van buitenspel werd het een kwartier voor het einde 0-4. De beschamen de vertoning ging voort, met een vrije trap die werd teruggekaatst op een inkomende speler en Nuij ten voor wie de schuiver te mach tig was: 0-5. Tot overmaat van ramp raakte de Thoolse doelman bij een botsing met een spits van Klundert ook nog eens gebles seerd. zodat veldspeler Freddy Si mons de keeperstrui moest aan trekken. Met tien man haalde de aangeslagen Tholenaren het einde, waarbij een kopbal in dé kruising (0-6) nog meer zout in de wonden gooide. Noad '67 is na zaterdag de voornaamste belager van Klundert in de strijd om de eerste periode. Bij winst in het inhaalducl met Rillandia hebben de Fluplanders zelfs de beste papieren. Tholense Boys moet tot nader order in de wachtkamer plaats nemen. Na twee gelijke spelen en een neder laag staan de Tholenaren weer met beide benen op de grond. Theunis se had er weinig meer aan toe te voegen cn ook aanvoerder Nieuw koop had bij de deur van de kleed kamer geen trek in een reactie. „Ik heb geen woorden voor deze wed strijd. En als ik nu iets zeg, zeg ik de verkeerde dingen." Met een nij dig gebaar gooide de Thoolse aan voerder zijn sigaret op de grond, om zonder verder commentaar in de kleedkamer te verdwijnen. De stilte achter de deur sprak boekde len. Klundert 7 15 16-9 Tholense Bovs 7 14 14-12. Noad '67 6 13 12-7 Internos 7 13 15-10 Good Luck 7 13 9-9 WHS 7 12 15-10 Beek Vooruit 7 9 13-15 Olympia '60 7 8 12-11 Rillandia 6 6 13-14 Seolto 7 6 11-14 Krabbendijke 7 3 10-18 DVO '60 7 1 6-17 zo jong is. „Hij is 16 maanden oud en meestal zijn jonge honden veel slungcligcr. Daar win je niet zo gauw iets mee." Haakon lijkt overal te win nen. Hij is ook jeugdkampioen van Nederland, Luxemburg en Slowakije cn daarom ligt volgens Wouter het Nederlands kampioenschap voor volwassen Sint Bernards binnen handbereik. „Maar dat kan hij pas worden als hij 27 maanden is." Wouter heeft Haakon niet zelf ge fokt, hij heeft hem gekocht bij Fran- ky de Tandt in Geraardsbergen, een succesvolle fokker. Wouter en Hel ma zijn nu zelf begonnen met fok ken en hun eerste teefje doet het goed. Alexia is nu een jaar en is pas 'Best in show' geworden op de jon- •ge hondendag van de Nederlandse Sint Bernardclub in Beusichem. Gozer is haar vader. Wouter is er apetrots op. Elke hond heeft een speciaal plekje bij hem. Hij vertelt met tranen in zijn ogen over zijn pas overleden honden Barney en Duke. Ze zijn gestorven aan ouderdom en ziekte. De familie Dijksman heeft er Hink wat kosten voor over gehad om ze zo lang mogelijk in leven te hou den. „Maar er was geen houden aan. Duke is overleden aan een maagtor sie. Het was ineens gebeurd." De hele familie is in de weer met de dieren, zo begint dochter Danielle ook mee te lopen in shows en viel Alexia met haar in de prijzen. En Helma is ook verknocht aan hel ras. „Toen onze puppy's de deur uit gin gen, stond mijn vrouw met tranen in haar ogen. Zo moeilijk kan ze ze loslaten." Wouter wil wel blijven fokken, maar hij wil niet verder uit breiden. „Ik wil maximaal tien hon den houden." Dat aantal lust flink wat voer. „Ik haal altijd 25 zakken van 20 kilo en daar doe ik een klei ne drie maanden mee. Het voordeel is wel dal nu Haakon het zo goed doet, we steeds meer voer gespon sord krijgen. Ik krijg nu een paar zakken cadeau." Wouter traint zijn honden voor de shows door ze met hun poten in de juiste houding te zetten - voetjes recht vooruit - en ze ongeveer tien minuten zo te laten staan. „Op een show moeten ze minimaal vijf mi nuten in dezelfde houding blijven staan, zodat de keurmeester ze kan bekijken. Daarom oefen ik tien mi nuten. dan is het altijd goed." Haa kon heeft al op jonge leeftijd van zijn fokker zo leren staan. „Daar hoef ik eigenlijk niets meer aan te doen, hij weet hoe hij moet staan." Maar het lukt niet met alle honden. ..Barney was een hele mooie hond, maar bij hem ging het niet. Als je hem goed had gezet, plofte hij zo in elkaar. Hij gaf er niet om." Wouter heeft nu al zijn, ogen op Haakon gericht. Dat is_ de trots van de familie. ..We gaan volgend jaar naar Denemarken. Dan is Haakon twee jaar oud en moet het gebeuren. Ik hoop dat hij bij de grote jongens kampioen wordt." De derby tussen het derde elftal van Smer diek en het vijfde van Noad is in het voordeel van de nog ongeslagen blauw zwarten beslist. Het werd 6-1 voor het thuisspelende Smerdiek. Het werd al vrij snel duidelijk dat Smerdiek de bovenlig gende partij was. Na een kwartiertje was er de eerste mogelijkheid voor Smerdiek. Harold Vermeulen ging goed door maar was te egoïstisch, daar waar Jan van Haat ten en Bram v.d. Male er veel beter voor stonden, wilde hij het zelf doen. De Smur- diekenaren gingen gewoon door wat de 1- 0 opleverde, Bram v.d. Male stuurde Jan van Haaften weg die de keeper ontspeelde en daarna de bal in het net schoot. Later legde Patrick de Jonge een comer precies op het hoofd van Brant v.d. Male, die de 2- 0 binnen kopte. Vijf minuten voor rust gaf Harold Vermeulen en voorzet op Patrick de Jonge cn die schoot de 3-0 binnen. No ad kwant ook af en toe voor de goal maar Theo Rijnberg hield het doel schoon. Na de rust begon de thuisploeg goed. Patrick de Jonge rondde een mooie aanval af in 4- 0. Een klein kwartier later werd Harold Vermeulen door Bram v.d. Male in de diepte aangespeeld en nu lukte het Ver meulen wel om te scoren. Noad kreeg een comer en daaruit werd in de kluts de bal binnengeschoten door een Noadspeler waardoor de eretreffer een feit was: 5-1. Vlak voor tijd werd Jan van Haaften aan gespeeld door Vermeulen en Van Haaften maakte zijn tweede van de middag. Tegen medekoploper Halsteren hebben de reserves van Smerdiek naast de punten ge pakt: 4-2. Al vroeg in de wedstrijd kwam Smerdiek ongelukkig op achterstand na een slippertje van doelman Come van Haaften. Smerdiek pakte de draad op en slichtte gevaar via Richard Baaiemaas op aangeven van Gert-Jan van Ham en Niels Hage, na voorbereidend werk van Jeffry Stoutjesdijk. Keeper Van Haaften viel ge blesseerd uit en werd door Rick Zwage- maker in de goal vervangen. Na een half uur moest ook Van Ham geblesseerd afha ken, zodat Elmar v.d. Griek zijn opwach ting maakte. Vlak voor de rust was er een goede mogelijkheid voor V.d. Griek, maar hij lief die onbenut. Na de thee zat het Smerdiek wederom niet mee. Smerdiek drong aan en de gelijkmaker hing in de lucht. Maar Halsteren kreeg een straf schop. omdat de scheidsrechter oordeelde dal Ivo Kloet zijn tegenstander vast had gehouden. Smerdiek protesteerde tever geefs tegen het besluit. De strafschop werd benut en Smerdiek keek tegen een 2-0 achterstand aan. De inzet van Smerdiek werd beloond, toen de blauw-zwarten een penalty kregen wegens hands. Aanvoerder Jordy Hage maakte van elf meter geen fout: 2-1Elmar v.d. Griek. Wesley Witha gen en Jcffry Stoutjesdijk hadden de ge lijkmaker op hun schoen, maar faalden. Aan de andere kant werd er wel gescoord, toen Smerdiek bij een corner niet goed dekte: 3-1. Smerdiek ging achterin één op één spelen en daarmee ging het mis, want via de counter scoorde Halsteren de 4-1 Ivo Kloet zat toen aan de kant wegens een tijdstraf na commentaar op de wedstrijd leiding. Jctfry Stoutjesdijk moest eveneens naar de kant met een rode kaait voor na: trappen. Smerdiek wist uiteindelijk toch het net te vinden toen Jordy Hage een cor ner binnenkopte. De tijd was echter tekort om nog een punt uit het vuur te slepen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 15