Club van 50 voor ouderen die wat leven in de brouwerij willen m yf Onderwijzer Matze viert robijnen jubileum met zijn eerste klas UW s •<Vf DEMONSTRATIES ZATERDAG iik* P, rv mrf jt*.ss mm - CU wil harde garanties Alternatief voor sluiten uitleenpost Poortvliet i 17 rwTHRrpi Militairen op de Oesterdam Donderdag 15 oktober 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Geen 'snoepzakken' voor komst van Henii Gemeentebestuur zoekt alternatief voor het sluiten geldautomaten Praktische vragen PvdA over plastic Moonlightshoppen in straten Tholen Leo Troost en Leny de Graaf starten in Sint-Maartensdijk in Hotel Kom De Club van 50 wordt beslist geen besloten club, bena drukken Leo Troost en Leny de Graaf uit Sint-Maartens dijk. Iedereen die boven de vijftig is en graag met dorps genoten of oud-dorpsgenoten een gezellige avond door wil brengen is welkom. Leo (57) en Leny (53) willen wat meer leven in de Smurdiekse brouwerij. In de winter maanden is er weinig te doen in het dorp. Daar willen ze verandering in brengen. Op zaterdag 31 oktober vindt de eerste bijeenkomst plaats in Hotel Kom. Geruststelling Agenda's vol Harde garanties Aanvaring Interrupties Poltrona Frau L0GUS Woonmaand! r111 ttttttttttt t tt::if i deni°u%Stie*%n WhiterWhitee° *<>omfntnrer>ds Bang en Olufsen '9ej Gaggenau koken en proeven Domotica Homesystems Koken en proeven Binnenhuisarchitectuur iiraiii-idEii Hemi Winkelinrichting komt geheel op eigen kracht naar Tholen. Dat zei wethouder K.A. Heijboer maandag avond op een vraag van J.J. van 't Hof (ABT) hij het wijzigen van het bestemmingsplan bedrijventer rein Slabbecoornpolder-Welgelegen in Tholen. De gemeente zet spoed achter de zaak omdat directeur Ricn Koopman in februari met de bouw wil beginnen. Hij wil 4,5 ha. aanko pen. Van 't Hof vroeg of Hemi 'snoepzakken' had gekregen om naar Tholen te komen. Heijboer zei dat dit niet het geval was. Ook Rewin, de regionale ontwikkelingsmaatschap pij voor West Brabant waar Tholen ook bij is aangesloten, heeft volgens Heijboer geen 'enkele rol' gespeeld in het verplaatsen van het bedrijf van Halsteren naar Tholen. Volgens H. Nieuwenhuis (PvdA) had Bergen op Zoom een snoepzak om Hemi te proberen te behouden. „Wij zijn blij dat Hemi komt. Het bedrijf heeft Thoolse wortels en zorgt voor veel werkgelegenheid." Raadslid G.J. Hoek (VVD) was ra zend enthousiast over de gevolgde snelle procedure. „In dit geval maak ik complimenten. Super, zo snel dit is gemaakt." P.W.J. Hoek (SGP) was het met hem eens. M.J. Klippel (RFT) was kritischer. Hij vroeg zich af wanneer Tholen vol is. Het lijkt er volgens hem op dat b. en w. industriegrond ontwik kelt als bedrijven zich aandienen. Wel zei hij zich te realiseren dat ge zien de krimpende arbeidsmarkt 'moeilijk de rem op deze ontwikke ling' kan worden gezet. Hij pleitte voor een beheerste groei. „Wc moe ten niet alles tot Oud-Vossemeer volbouwen." Van 't Hof vroeg zich ook af of b. en w. hebben moeten investeren om de vestiging van Hemi mogelijk te ma kken. De wethouder verwees Van 't Hof naar het grondexploitatieplan voor het bedrijventerrein. De gemeente Tholen gaat een ultieme poging ondernemen om de geldauto maten in Pcxrrtvliet en Scherpenisse op een of andere manier te behouden. Wethouder C.L. van Dis verklaarde dal dinsdagavond in de commissie sa menleving, op vragen van H.W. van Eenennaam (SGP). In gesprekken met Caslria Wonen, Dorpsgemeen schap Scherpenisse en andere partijen wordt volgens Van Dis gezocht naar een oplossing, mogelijk in een woon zorgcomplex. „Wc willen enigerlei vorm van dienstverlening behouden of in het leven roepen." Van Dis erkende dat de voorgeno men sluiting van de geldautomaten door de Rabobank een negatieve in vloed heeft op de leefbaarheid in de kleine kernen. Wel vindt het college het positief dal de bank de politieke partijen intussen heeft uitgenodigd voor een informatiebijeenkomst. Ook beseft het college dat het be sluit in eerste instantie de verant woordelijkheid van de bank is. Toch gaat Van Dis nu bekijken of er alter natieven mogelijk zijn. „Op die ma nier komen wc tegemoet aan de roep van velen." De PvdA zit met een aantal prakti sche vragen over de gescheiden in zameling van plasticafval. Vragen die in de kortgeleden huis aan huis verspreide folder onvoldoende worden beantwoord. Bijvoorbeeld hoe en waar de voorraad aangele verde plastic zakken aangevuld kan worden. En of er op de milieustraat in Sint-Maartensdijk een container is.voor dit afval (zo nee, waarom niet?). Ook of papier, zoals etiket jes, van het plastic verwijderd moet worden. Via een publicatie in de voorlichtingsrubriek Tholender- wijs zou het gemeentebestuur on duidelijkheden moeten wegnemen, vindt de PvdA. Hoewel de fractie enerzijds stelt dat de plasticinza meling breed wordt gedragen, komt ze anderzijds met haar vragen om sceptici over de streep te trek ken. Het centrum van Tholen staat zater dag in het teken van moonlightshop- ping. De ondernemersvereniging van Tholen heeft de winkeliers in de stad opgeroepen om mee te doen, zodat de stralen gevuld zijn met kraampjes. Aan de moonlightshopping is een goed doel verbonden en dat is dit jaar de stichting Goed Ontmoet. Dat is een vocdselbank die zijn ontstaan vindt in I Bergen op Zoom maar inmiddels di- verse uitdeelpuntcn heeft in de zuid- I westhoek. Er lopen gesprekken met de gemeente Tholen om ook op Tho len een uitdeelpunt van voedselpak ketten te creëren. Tijdens de moon lightshopping, die van zes uur lot negen uur duurt, is de binnentuin van de gasthuiskapel geheel ingericht met knutselkramen voor kinderen. Er zijn lootjes te koop bij de winkeliers met als hoofdprijs een ballonvaart. Daar naast is er een ballonncnactie. Er is een dinerbon voor de eigenaar van de ballon die het verst komt. De prijsuit reiking van de lootjes is om kwart voor negen en de opbrengst van de acties wordt om negen uur overhan digd aan Leo Meyer, voorzitter van stichting Goed Ontmoet. VERVOLG VAN SPEELTERREIN Omdat het wat verder van huizen ligt, maar tóch centraal, lijkt hel de be woners een goede plek. Maar ook het dorpsbos zou kunnen, hoewel dat wat verder van de wijk ligt. De bewoners denken dat extra toestellen daar het gebruik van de bestaande kunnen stimuleren. De gemeente had alle be woners in de buurt van het bestaande speelhoekjc aangeschreven, maar er kwamen er slechts een paar naar de Vosscnkuil. Kinderen waren daar niet bij, terwijl die juist op kleurige pa pieren hun voorkeur voor bepaalde speeltoestellen duidelijk hadden kun nen maken. Het speeltuintjc is bedoeld voor de kleinere jeugd, en er komen vier toestellen in. De keuze zal waarschi jnlijk vallen op onder meer een gecombineerd klimtoestel met glij baan. een veerwip en een rekstok. Naar de plaats kijkt de gemeente nog nader, laat ambtenaar Joost Krijger weten. Maar de groenstrook achter het rijtje huizen zal het niet worden. De bedoeling is om het spcelterreintje voor de zomervakantie te realiseren. Ook in andere dorpen worden dergelijke terreintjes aangepakt. De gemeente heeft er geld voor uit de pot voor het kleine kcmcnbcleid. Leny de Graaf en Leo Troost willen met de Club van 50 mensen in contact brengen. Op het hoekje van de Kaaistraat en de Markt, schrijven ze op het kaart je dat ze onder vrienden en beken den hebben verspreid om te zien of er belangstelling is. Tot nu tot weten ze van ongeveer twintig mensen dat er interesse is voor zo'n club. Leny: „We horen van meer mensen dat ze hier iets missen. Het is gewoon ont staan uit geluiden die we op hebben gevangen." Aan de naam club moet volgens Leo niet te zwaar worden getild. Het beestje moet een naam hebben. „Maar het is geen besloten club of zoiets als de Lionsclub waar jc door een commissie wordt beoor deeld. Helemaal niet. Het is voor ie dereen. Ook mensen van 60 of van 70 jaar die nog vitaal zijn en be hoefte hebben om met anderen eens wat te praten. Jc voelt je er bij thuis of niet. Het is vrijblijvend. Er is geen lidmaatschap. Niemand hoeft contributie te betalen." Ze hebben het voortouw genomen om mensen samen te latch komen. Voor 'een goed gesprek, een drankje en een hapje en ouderwetse gezel ligheid'. Dat goede gesprek mist Troost. „In de jaren 60 en 70 had je veel meer discussie over maatschap pelijke zaken. Nu is het vaak alleen gezellig met een muziekje erbij. Een beetje gesprek met diepgang is er niet zo gauw meer." Het is ook weer niet zo dat hel moet. Het kan volgens Leny ook vanzelf gaan. „Net als vroeger toen je gewoon tegen iedereen aan stond te pralen. Dat kan over dagelijkse zaken gaan, maar het kan ook de diepte ingaan. Dan kun je een leuke avond hebben." Troost houdt van organiseren. Men sen bij elkaar brengen en enthou siast maken. Hij wordt vaak ge vraagd als presentator. Doet dat bijvoorbeeld in Tholen bij hel Ha- venfeest. Het zit een beetje in zijn bloed. „Eigenlijk wilde ik eerst hier iets in de Muijepolder doen. De wijk bestaat nu 20 jaar. Wij waren de eerste bewoners. Maar het is zo groot geworden dat het niet makke lijk is om dat op korte termijn op poten te zetten. Jc moet geld vragen, een tent regelen of een barbecue. Daar heb ik van afgezien." Toch bleef het hem wel bezig hou den. Het idee kreeg meer vorm toen ze hun verjaardagen vierden. Dat doen ze altijd samen op een dag. Meestal thuis. In augustus. Ze zet ten een tent in de tuin voor de gas ten. Leny: „Maar dan is het afwach ten wat het weer doet. Het was ook niks bijzonders dit jaar. 57 en 53 jaar, vond ik, maar samen werden we 110 jaar, zei Leo toen." Ze besloten het feestje niet thuis maar buitenshuis te houden en kwa men in het nieuwe hotel van Marijn van Son en Kyra Bijlstra terecht. Dat beviel. „Het is een mooie plek om samen te komen. Dat hebben wij ge mist in het dorp. Een plek waar ou deren eens kunnen blijven hangen na een braderie of Koninginnedag. Dat zag je pas weer na de opening van de Markt in september. Toen bleef het 's avonds lekker druk." Volgens Leo is het een hele geschik te plek. „En omdat we het voor mensen van boven de vijftig doen. komt er geen jeugd. Dat is voor veel mensen ook een geruststelling. Ou deren gaan toch wat meer voor ge zelligheid dan voor muziek bijvoor beeld. Nu hebben we een mooie locatie, laten we er dan ook gebruik van maken." Toch willen ze de avond wel een beetje aankleden. Volgens Troost moet er ruimte zijn om iets de pre senteren. „Ik kan me voorstellen dat iemand die een reis heeft gemaakt daar een uurtje dia's van wil laten zien. Het kan ook een wijnproeverij zijn of een spreker. Als je dat niet doet, wordt het snel een saaie avond, denk ik. Maar het is maar net wat de mensen zelf voor ideeën aandragen." De Club van 50 wil dan ook al om acht uur beginnen. „Zeker ook voor ouderen is dat beter. Er is al een vrouw van zeventig jaar die gezegd heeft dat ze wil komen omdat ze maar alleen is. Zo iemand gaat niet snel naar Bergen op Zoom om iets op te zoeken. Die kan nu gewoon hier op haar dorp blijven." Troost en De Graaf hebben al ver schillende positieve reacties gehad. Toen Leo zaterdag om boodschap pen ging. was hij twee uur onder weg, zegt hij. „Mensen spraken me er over aan. Maar we willen wel graag dat mensen zich van te voren aanmelden. Het is voor de eigenaren van het hotel wel prettig om te we ten of er dertig of zestig mensen ko men." Hex; vaak de club bij elkaar zal komen, is nog niet duidelijk. Leo en Leny denken aan drie of vier avonden in de winter. „Maar ook dat ligt aan de reacties van de men sen." Volgens Leny zijn ook mensen die niet meer in het dorp wonen welkom. „Maar ze moeten wel een band met Smurdiek hebben. Het zou leuk wezen om mensen in con tact te brengen of weer in contact te brengen. Ik ken mensen die buiten het dorp wonen en daar behoefte aan hebben." Op de eerste avond zal Leo de bezoekers verwelkomen en uitleggen wat de opzet is. „Zelf heb ben we genoeg contacten. Onze agenda's staan vol. Maar in het dorp missen we iets cultureels. Wij den ken dat er draagvlak voor is." Ze vragen belangstellenden voor 20 oktober te reageren: tel: 663991 of leotroost@zeelandnel.nl r - KlUi ux --m j Sijr.4 - »L' De klassenfoto van 1970 werd overgedaan. Op de bovenste rij v.l.n.r.: Meester Matze, Johan Heijboer, Anja Fase-Mosselman, Ab Westdorp, Katie van Winkelen-van Vossen, Wim Kacit, Adrie Goedegebuure, Mike den Engelsman, Rien Goedegebuure, Johan van Dijke, Sjaan Poot- van Ast en Wim den Braber. Middelste rij v.l.n.r.: Jan den Engelsman, Dina van de Klooster-Goedegebuure, MaartjeAarnoudse, Simon van Vossen, David Wessels, Sjaak Vroegop en Hanna Ketting-Bruynzeel. Voorste rij v.l.n.r: Han Fase, Henk Aarnoudse, Bram van Poortvliet, Maris Heijboer, Ab Ketting, Jan Goedegebuure, Rien Kaat en Rino Keur. Onderwijzer J.N. Matze, nu di recteur van de School met de Bij bel in Langbroek, vierde afgelo pen zaterdag in Het Trefpunt in Sint-Annaland zijn veertigste jaar als onderwijzer. Hij deed dit samen met zijn allereerste klas. In oktober 1969 werd onderwij zer Matze aangenomen op de School met de Bijbel in Sint-An naland. Hij werd toen onderwij- I zer van klas 4 en ging in 1970 met deze leerlingen over naar klas 5. Dus zijn eerste klas heeft hij 2 jaar lesgegeven. De heer Matze heeft ook nog familie wo nen in Sint-Annaland en komt nog regelmatig in het dorp op bezoek. De band die toen met de ze leerlingen ontstaan is, is hij nooit vergeten en zijn grote wens was om^zijn jubileum met deze klas te vieren. Het Trefpunt was afgelopen zaterdag het ontmoe tingspunt met zijn oud-leerlin gen. Van de 29 leerlingen uit die tijd waren er 26 aanwezig. Ook de partners van deze leerlingen waren allemaal uitgenodigd. Onder het genot van een drankje en een uitgebreid buffet werden vele herinneringen opgehaald en er werd een video getoond van de jaren 1969 tot en met 1973 met opnames van schoolreizen, sportdagen en andere gebeurte nissen. De heer Matze kreeg een statenbijbel cadeau en voor me vrouw Matze was er een mooie plantenbak. Ook hadden alle leerlingen een bijdrage geleverd aan een herinneringsalhum dat voor meester Matze was ge maakt. VERVOLG VAN MOSSELHOEK J.L. Hage (CU) was kritisch. Ook hij vond dat de agrariërs geen be lemmeringen moeten ondervinden. Hij vroeg zich af hoe b. en w. dat kunnen garanderen. De CU wil de bouw van de woningen wel toestaan maar dan op een andere plek. Een andere geluid kwam van de VVD. G.J. Hoek wees op de voor delen van de regeling. „Als wc daar niks doen staat het te verpauperen. Bovendien is er voor nummer 5a al een woonbestemming. We moeten zoeken naar het stellen van eisen aan de nieuwe bewoners." Van 't Hof (ABT) verbaasde zich over de opstelling van de VVD. „Ik heb het idee dat de VVD toch op de hand van de agrarische ondernemers is. maar u gaat ze beperkingen opleg gen." Hoek vond van niet: „Ik zoek naar een manier om eisen aan de nieuwe bewoners te stellen." Maar volgens Van 't Hof heeft dat geen zin als er landelijke wetgeving is die daar geen rekening mee houdt. Hoek wil eerst duidelijkheid hebben over of dat mogelijk is. Dat moet dan dienen als 'extra slot op de deur'. „Ik heb veel begrip voor de ondernemers maar ik wil ook de kassen er weg hebben." P.W.J. Hoek van de SGP stelde juist dat de boeren 'onbelemmerd' hun bedrijf moeten kunnen voeren. Hij kon zich wel voorstellen dat de re geling soelaas kan bieden, maar hij vroeg zich af of er genoeg is geke ken naar alternatieven. „Kijk of het kan bij lintbebouwing of buurt schappen." Hij vond de milieuzone van 50 meter te kort. „Met 100 me ter afstand heb je meer garantie." De SGP kon nog geen steun aan het plan geven. De PvdA was het in grote lijnen eens met de VVD. „Het is een ma nier om de kassen af te breken, be taalbaar af te breken. We neigen naar de VVD maar willen het eerst nog eens in beraad nemen. Is het wel of niet inpasbaar en welke af spraken kun je met bewoners ma ken." Wethouder K.A. Heijboer lichtte toe dat de 50. meter grens niet vanaf de De uitleenpost in Poortvliet gaat definitief dicht per 1 januari 2010. Een ruime meerderheid van de commissie samenleving verklaarde zich dinsdagavond akkoord met het standpunt van de college en zag ook in de recente protesten vanuit de bevolking geen aanleiding om de koers te wijzigen. Wel komt er een onderzoek naar een boekendienst aan huis voor niet mobiele lezers en wisselcollecties in beide basisscholen in het dorp. Ook een wisselcollectie voor volwassenen in het woonzorgcom plex behoort nog tot de mogelijkheden. Het is wel onduidelijk waar het geld voor deze voorzieningen vandaan moet komen. Toch waren de meeste commissieleden blij met de door de Thoolse bibliotheek aange dragen voorstellen om met alternatieve dienstverlening de pijn bij de bevolking te verzachten. Niemand stond echter te juichen, ook H. Ge luk (SGP) niet. „Politiek is keuzes maken en dat moet je wel eens moei lijke beslissingen nemen. Dit is er één van." woning wordt gemeten maar vanaf de perceelsgrcns. „Dat is een enorm verschil. En het gaat om drie nieu we woningen en eentje die wordt vervangen.'" Volgens Hage was het voorstel te veel geschreven naar de wensen van de projectontwikkelaar. Hij wilde 'harde garanties' voor de on dernemers dat ze geen strobreed in de weg worden gelegd. Hoek (SGP) was het volledig met de CU eens. Heijboer probeerde de frac ties op andere gedachten te bren gen door uit te leggen dat de rege ling alleen wordt toegepast via een herziening van het plan buitenge bied. „Dat biedt meer zekerheid om bepaalde zaken die op het rand je zijn te regelen. Voor Van Dongen is er geen belemmering voor de uit breiding op het bedrijfsvlak. En burgers weten dat ze in het buiten gebied gaan wonen. Ze mogen de ontwikkeling van de bedrijfsvoe ring niet belemmeren. Romme kreeg nog een kans om te reageren, maar toen was de tweede termijn al verstreken. Voorzitter H, Geluk was vergeten hem eerder in de ge legenheid te stellen zijn zegje te kunnen doen naar aanleiding van de opmerkingen van de commissie leden. „Als iemand er hinder van mocht ondervinden, dan zal dat ge toetst moeten worden aan de wette lijke kaders." Militairen van de vliegbasis Woensdrecht hebben dinsdag een oefening gehouden op de Specl- mansplaten bij Tholen. Een groep van 15 personen slapte 's morgens vanaf het terrein aan de Oesterdam in een Cougar transporthelikopter die hen naar Bruinisse bracht. De militairen moesten lopend terug naar Tholen. Ze oefenden voor uit houdingsvermogen en leidinggeven. Het was de Thoolse bibliotheekdi- rectcur Wim Otterman die in de commissie gebruik maakte van het spreekrecht en met de alternatieve voorstellen kwam. Al kort na het raadsbesluit in april van dit jaar om de uitleenpost te sluiten, ging hij met de vrijwilligers om de tafel. Zes van hen verklaarden zich bereid om mee te werken aan een boeken dienst aan huis. Volgens Otterman gaat dat niet met de bus van het Ro de Kruis gebeuren. Een eerdere proef in Tholcn-stad met die vorm van vervoer mislukte. Het ligt in de bedoeling dat de vrijwilligers zelf het vervoermiddel gaan organise ren, met coördinatie vanuit de ge meente. Via het Servicebureau Voor Elkaar wordt gezocht naar meer vrijwilligers. De boekendienst aan huis past binnen het huidige budget en kan volgens Otterman gratis worden aangeboden. Anders ligt het met de wisselcollecties op de scho len. Daarvoor is per school lussen de 800 en 1000 euro op jaarbasis nodig, exclusief de personele inzet van een professionele kracht gedu rende vier uur per week. Ervaringen op basisschool De Schalm tonen aan dat een dergelijke ondersteu ning nodig is, om het beoogde doel (leesbevordering) te bereiken. De collecties van telkens 150 boeken kunnen driemaal per jaar worden gewisseld. De onderwijsbiblio- theckdienst van de Zeeuwse Biblio theek stelt de collecties beschikbaar. Eventueel kunnen andere titels via het internet worden besteld. Met in gang van volgend jaar is die vorm van reservering in Zeeland gratis. Commissielid G. Boelhouwcrs (VVD) toonde zich onmiddellijk enthousiast. „Het is voor de jeugd een duidelijke plus. afgezet tegen de huidige situatie. Er wordt op deze manier een kwaliteitsslag ge maakt." De oppositiepartijen CU, RFT en ABT bleven onverminderd kritisch en pleitten ervoor om de uitleenpost open te houden. M.J. Klippel (RFT) zei de protesten in het dorp goed te kunnen begrijpen. „De mensen in Poortvliet hebben geen boodschap aan kwaliteit en certificering. Ze willen gewoon een boek lenen, niets meer en niets minder." Volgens Klippel heeft hel besluit om de uit leenpost te sluiten ook niets met kwaliteit te maken en juist alles met bezuinigen. Daarom zou ook in de visie van het RFT een wisselcollec- tic geen zin hebhen. „Aan personele kosten kom je voor beide scholen samen al gauw uit op 20.000 per jaar. Terwijl de kosten van een bibli otheekservicepunt in een dorp wor den geraamd op ongeveer 21.000 euro. Over wat voor verschil hebben we het dan eigenlijk?" Die opmer kingen kwamen hem op een aanva ring te staan met andere commissie leden. zoals E. Bastianen (PvdA). „Wat u wilt, kan helemaal niet. De uitleenpost voldoet niet aan de kwa liteitsnormen die BibliOosterschel- de stelt en die de leidraad vormen van het raadsbesluit. Op die manier wordt de uitleenpost losgekoppeld van overig Zeeland en waar haalt u dan de boeken vandaan?" Ook wet houder M.A.E. Velthuis voelde zich aangesproken. „De vestiging in Poortvliet voldoet niet aan de eisen van de Arbo-wet. U wilt toch ook dat mensen, vrijwilligers dan wel professionele krachten, in een ver antwoorde omgeving werken." Namens het ABT pleitte B. A. Box start voor slimme combinaties, zo als een bibliobus nieuwe stijl (met pinautomaat), een servicewinkcl of een uitleenpost als onderdeel van een commerciële ruimte. Het liefst zag zij dat de uitleenpost gewoon open bleef. „Want elke andere op lossing blijft een vermindering." J. Hage (CU) liet zich in vergelijkbare bewoordingen uit en vond dat er sprake was van een onafgewogen besluit. Ook deze opmerking was goed voor interrupties van Bastia nen (PvdA) en Geluk (SGP). Bei den riepen de uitvoerige besluitvor ming door de jaren heen over het bibliotheekwerk in herinnering. Ook de voorgenomen sluiting van de uitleenpost in Poortvliet was vol gens Geluk uitvoerig besproken. „Ik heb nog nooit zo'n afgewogen be sluit genomen." Zowel PvdA, SGP, CDA als VVD schaarden zich ach ter hel collegestandpunt om de uit leenpost te sluiten. Wel werd aan dacht gevraagd voor het uitbreiden van het aantal vrijwilligers, om van de boekendienst aan huis een succes te kunnen maken. Zowel die dienst als de wisselcollccties op scholen moeten volgens de commissie per 1 januari 2010 operationeel zijn. „Er moet sprake zijn van een naadloze overgang", aldus Bastianen. Bij het opstellen van de Kadernota worden eventuele financiële consequenties duidelijk. Ook het standpunt van de scholen over de wisselcollccties is nog niet bekend. VERVOLG VAN OVERLAST Van Dis zegde toe een overzicht te zullen geven over de acties die zijn ondernomen. „Op basis hiervan kunnen we kijken of wc er contact over opnemen." Maar ook deze uit leg vond Hage niet bevredigend. „We hebben heel weinig aan alleen een lijstje. Ga in overleg." Beuns die nog achter het spreekgestoelte stond reageerde daarop: „De hou ding is typerend voor de wethouder in het overleg." Een aantal bewo ners ondersteunde de opmerking met applaus. Hage wilde hel lijstje voor de raadsvergadering hebben. De wethouder beloofde het te pro beren. ni euw: Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn leuen oerdiept. Ik uoel me begrepen. En tdch is het mjjn interieur, mijn stijl! 20" www.interieur-paauwe.nl aoi318 z 0 n 1 M Zonnemaire ligt ulakbij Zierikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. RJIï*******y '/oi24 Bergen op Zoom: Zeelandhaven 7, T 0164-27 15 00 kijk voor meer informatie op: www.logusbergenopzoom.nl Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 3