Gemeente zet spoed achter komst Hemi i T Houte Muziekmarathon versterkt sfeer Accelerando en levert veel geld op Muzikanten maken taptoe tot mooi muziekfeest in Vossemeer Meer aandacht voor taalles op vier Thoolse basisscholen Tholenaar fietst voor goede doel 'Joth betaalt teveel uit eigen zak' 22.500 euro voor nieuwe instrumenten en geluidsinstallatie Bedrijf wil in februari gaan bouwen interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Donderdag 8 oktober 2009 De vreugdetranen biggelden bij menigeen royaal over de wangen toen notaris Schot het resultaat van de tweede muziekmarathon van Accelerando bekend maakte. De 22.500 euro overtrof alle verwachtingen. Er is immers sprake van een economische crisis, dus zou de 18.500 euro van de eerste marathon in 2003 wel gehaald wor den? Oud-voorzitter Cor Vroegop kon er niet bij. Zo'n geweldig resultaat in deze tijd deed iedereen bij de Sint- Annalandse koninklijke fanfare goed. Goed humeur EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT „Het was super hé." Tevreden ziet vormgever Lian Vroegop samen met dirigent Ivo Kouwenhoven Oud- Vossemeer's Muziekvereniging als laatste het dorpsplein afmarcheren. Zaterdagavond half tien. De 29ste taptoe zit erop. Een twee uren durend muziekfestijn met geva rieerde muziek en verrassende optredens. Met tamboers op klompen en muzikanten gestoken in Russische tunie ken. Het publiek vermaakt zich kostelijk. En beloont de optredens stuk voor stuk met een 'daverend applaus'. Snoepjes Kalinka Ambassadeurs Verjaardag 78 sponsorlijsten Marimba in Vroonhof Lustrumfeest Hollandse klompen, piekhelmen, kozakkenmutsen en 'Brabant' bij OVM Voor de komst van Hemi Winkelinrichtingen van Halsteren naar Tho- len, moet het bestemmingsplan worden herzien voor het bedrijventer rein Slabbecoornpolder-Welgelegen. Het gaat om een uitbreiding van ongeveer 5,6 hectare waarvan Hemi ongeveer 4,5 hectare wil gebrui ken. Om de procedure te versnellen hebben b. en w. afgezien van het verlenen van inspraak. Hemi wil in februari beginnen met de bouw. Er ligt nu nog een agrarische be- Vanwege het spoedeisende karakter stemming op het perceel aan de Langeweg, maar is aangekocht voor de uitbreiding van het bedrijventer rein. Volgens b. en w. past de vesti ging van Hemi in het beleid van de gemeente om bedrijven aan te trek ken. Hemi heeft 175 werknemers in dienst waarvan ongeveer vijftig werknemers uit de gemeente. Het biedt zowel laag- als hooggeschoold werk. Op het bedrijf wordt vooral hout bewerkt. Dat beslaat ongeveer 20 procent van de omzet. Verder wordt het pand gebruikt om onder delen op te slaan die kant en klaar worden ingekocht. Dat betreft onge veer 80 procent van de omzet. Het transport wordt uitbesteed. hebben b. en w. besloten om het voorontwerp-bestemmingsplan niet ter inzage te leggen. Dat is volgens de toelichting ook niet verplicht. Wel vinden b. en w. het een goede zaak dat burgers er in een vroeg sta dium bij worden betrokken. Hemi moet dan in het bezit zijn van de vereiste vergunningen. Wel kun nen betrokkenen hun zienswijzen indienen tegen het ontwerp-bestem- mingsplan. Dat heeft vanaf 14 au gustus zes weken ter inzage gele gen. Er heeft niemand op gereageerd. De commissie ruimte praat er maandagavond over in de openbare vergadering die om half acht begint. Adrian Goedegebuure fietst zaterdag een rondje over het eiland om geld in te zamelen voor de stichting Hebron. De 23-jarige Tholenaar doet dat op een zelf omgebouwde fiets, die in tegengestelde richting stuurt. Het is de eerste actie die hij voert voor de Antilliaanse stichting. Samen met zijn vriendin Lianne Konijn (17) wil hij meer gaan doen, zoals een statiegeldbonnenactie in de supermarkten. Goedegebuure start om tien uur bij het kerkelijke verenigingsgebouw De Wingerd in Tholen. Van daaruit doet hij Oud-Vossemcer, Sint-Anna- land, Stavenisse, Sint-Maartensdijk. Scherpenisse, Poortvliet en van daaruit weer zijn woonplaats aan. In elk dorp wil hij mensen ontmoeten om ze te vertellen over zijn goede doel. Hij denkt dat hij met zijn spe ciale fiets de aandacht kan trekken. Hij heeft eerder zo'n fiets gezien op vakantie in de Veluwe. „Toen heb ik al vijf kilometer kunnen oefenen." Goedegebuure weet nog niet hoe het fietsen zaterdag zal gaan en kan er nog geen tijdschema aan vastkno pen. Hij wil voornamelijk plekken in de dorpen aandoen waar veel men sen zijn, zoals de supermarkten. De Tholenaar en zijn vriendin kwa men in aanraking met de stichting door een artikel in een tijdschrift. Hebron is een christelijke organisa tie op Curasao die zich inzet voor jongeren. Het is een dochterinstel ling van stichting de Hoop uit Dor drecht. Er is 13 jaar geleden een kin derdorp gebouwd op het Antilliaan se eiland, waarin de jongeren iets van het christelijk geloof mee krij gen naast de kans een mooie toe komst op te bouwen door ze op te vangen in een opvanghuis, veilig heid en zekerheid te geven en een opleiding aan te bieden. Hierdoor krijgen ze de mogelijkheid in de toe komst zelfstandig te kunnen wonen en werken en daarnaast een gezin kunnen onderhouden. Het geld dat Goedegebuure voor de stichting inzamelt word gebruikt om een nieuw gezinsvervangend tehuis te bouwen. Er is naar schatting 300.000 euro voor nodig. Hebron kan nu tien jongeren opvangen, maar wil ook de andere jongeren op het eiland helpen. Goedegebuure en zijn vriendin heb ben hun actie Eiland voor eiland ge noemd. Ze hebben inmiddels zo'n 600 euro ingezameld via vrienden en kennissen en hopen zo veel mo gelijk geld te collecteren. Ze voeren hun actie tot februari, want dan moet het geld bij Hebron binnen zijn. a Advertentie I.M. En niet alleen daar, want ook An dre Wiltschut van de Luchtballon uit Ossendrecht deelde zaterdag avond in de Wellevaete in de vreugde. Hij kreeg een geluidsin stallatie voor de grote zaal van het vakantieverblijf voor jongeren met astma aan de Trambaan in Calf- ven. Accelerando had er een paar weken geleden op zaterdagavond zelf een concert gegeven, zodat de leden wisten waarvoor een deel van de opbrengst van de muziek marathon bestemd was. Tijdens het tegenbezoek keek Wiltschut zijn ogen uit. „Wat me het meest frappeerde was dat iedereen ge noot. De betrokkenheid was groot. En toen het zeven uur was, zag ik tranen in de ogen van jullie voor zitter Jack Westdorp. Naast de mooie bijdrage is het feit dat de Luchtballon nu een plaatsje heeft gekregen in alle Accelerando-har- ten een prachtige opsteker van de ze muziekmarathon", zei Wilt schut. De 12-jarige Sharon van Iwaarden was van de jeugd de enige die het 24 uren volhield. Van vrijdag avond zeven uur tot zaterdagavond zeven uur deed ze aan het volledi ge programma mee en ze bracht 100 euro aan sponsorgeld binnen. De bugelblazer zat 's nachts als enige in haar rij, want de andere jongeren genoten van hun nacht rust. Sharon had vrijdagmiddag een beetje voorgeslapen. Haar moeder Will speelde ook mee in de fanfare en die maakte eveneens de 24 uren vol. „Maar zelf had ik het moeilijker dan Sharon, al was mijn dochter zaterdagavond ook een eind op." De 65-jarige saxofonist Koos van Poortvliet was de oudste blazer die de marathon voltooide. Zes jaar geleden was hij er ook al bij en met de tweede muziekmarathon had hij ook bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd geen moeite. „Ik heb nergens last van gehad, al heb je natuurlijk wel eens een dipje. Maar met de vrij dag erbij ben je eigenlijk 45 uren in touw, dus het blijft niet bij die 24 uren." Het humeur noemt Van Poortvliet heel belangrijk voor het welslagen van zo'n marathon. „Je zit immers 24 uren boven op el kaar, maar de sfeer in de vereni ging is er alleen door verstevigd." De saxofonist roemt de verzor ging. „Het eten en drinken was prima-en dat is natuurlijk ook veel waard om zo'n evenement te laten slagen. De saté na afloop was heel goed." De sponsoring staat bij Koos van Poortvliet niet voorop. „Dat is niet zo mijn ding, al zorg ik natuurlijk wel voor mijn vaste bedragen, maar het belangrijkste Jongerenwerker Ingrid Bras wil meer declaraties zien: De leraren van de Thoolse protestants christelijke basisscholen De Re genboog, De Ark, Jenaplan en Het Kompas gaan de komende drie jaar meer aandacht besteden aan de taalontwikkeling van hun leerlingen. Ze doen mee aan een lees-taalproject, dat de koepelorganisatie VPCO Tho len samen met de organisatie voor protestants christelijke onderwijs op Schouwen-Duiveland, RADAR, heeft opgepakt. Ze hebben samen inge schreven op het project, dat wordt gestimuleerd en mede gefinancierd door de overheid. De scholen willen op deze manier meewerken aan het verbeteren van de taalvaardigheid van Zeeuwse kinderen. Vorige week hadden de docenten van de in totaal elf basisscholen een startdag in het Grevelingenrcstau- rant. Ze kregen daar een openings toespraak per video van staatssecre taris Sharon Dijksma, gevolgd door een aantal lezingen van taalexperts. Er werd hen de beproefde methoden van de afgelopen 20 jaar voorgelegd en verteld welke er het beste blijken te werken. Daarnaast kregen de meesters en juffen allerlei informa tie over het taal- en leesonderwijs. Zo leerden ze vooral hoe het beter kan. Piet Walhout, de algemeen di recteur van VPCO Tholen, legt uit dal het huidige taal- en leesonder wijs niet slecht is. „Iedereen doet het een beetje op zijn eigen manier. Dat is allemaal wel goed, maar wat helpt nu daadwerkelijk?" Daar gaan de leraren de komende jaren mee aan de slag. Zo is er meer aandacht voor de ontwikkeling van de woor denschat bij kinderen in de onder bouw. „Dat is veel belangrijker dan vroeger werd gedacht." De docenten worden een paar keer per jaar bijge schoold, ze krijgen af en toe hulp in de klas voor het taalonderwijs en ze kunnen ervaring en kennis uitwisse len met collega's. Dat laatste wordt op meer gebieden gedaan met de scholengroep in Schouwen-Duive land. Walhout vertelt dat het onder wijs nu niet ineens drastisch veran derd. „Er wordt al meer gedaan aan lezen en taal. Nu worden de leraren bijvoorbeeld nog alerter op vorde ringen. Het zal zich ontwikkelen naar wat beter kan." De scholen wil len dat elke leerling een goede lezer wordt en vaardig en correct met taal kan omgaan. Het RPCZ, de Zeeuw se schoolbegeleidingsdienst, bege leidt dit taal-leesproject. Het organiserende OVM koos 'Ik hou van Holland' als thema voor de eigen show. Koud hebben acht mu zikanten op het bordes van het am bachtsherenhuis de intrada ingezet, of het begint te regenen. Waaien doet het de hele dag al, dus écht Hollands weer bij deze taptoe. Ge lukkig voor hel publiek, dat tóch even de paraplu nodig heeft, blijft de nattigheid beperkt tot het optre den van OVM en wordt het daarna droog. Bekende Nederlandstalige nummers klinken over het plein, en de majorettes en miniretten laten met verve hun nieuwste dansjes zien. Verrassend is de introductie van een zangeres bij de taptoe. Re- nata Potter uit Tholen zingt 'Bra bant' van Guus Meeuwis. In het dorp aan de boorden van het Schel- de-Rijnkanaal, de grens tussen Zee land en Brabant, kan dat allemaal. OVM kijkt zelfs nog verder oost waarts en marcheert af met 'Het land van Maas en Waal' van Boude- wijn de Groot. De honderden belangstellenden die het taptoeterrein omzomen, horen vervolgens de klanken van 'Love is in the air'. Het nummer van Paul Young luidt een rits bekende pop nummers uit de afgelopen veertig jaar in. zoals Let's twist again en Paradise by the dashboard light. De muzikanten van KDO uit Groessen, merendeels jonger dan achttien. spelen de muziek met gemak. De uitstraling van hun zwarte unifor men met groen-gouden bies vormen een schril contrast met de boeren kielen en klompen van de drumband van OVM. die het publiek aanslui tend verrast met de Klompendans. Tambour-maïtre Hans Vroegop loopt voorop met een riek waaraan aardappelen zijn gestoken. En twee dames in jurken met delftsblauwe motieven delen snoepjes uit aan het publiek. De Gelreband uit Dieren vergast de toeschouwers op Latijns-Ameri kaanse klanken, van bekende num mers als Guantanamara en Copaca- bana. In hun blauwe broeken en oranje uniformjassen geven de der tig muzikanten een fraaie show ten beste, waarbij af en toe 'het slot van de heupen gaat' zoals speaker Jaap van der Jagt aankondigt. Zijn het hier de muzikanten die ac tief zijn, als KDO opnieuw het ter rein betreedt wordt nadrukkelijk ac tie van het publiek verlangd. De tambour-maïtre laat daar, luid roe pend en met zijn sabel zwaaiend. geen twijfel over bestaan. Meeklap pen en -zingen, is de boodschap. Het gezelschap heeft een gedaante verwisseling ondergaan voor 'From Russia with love': zwarte laarzen en broek, rode tuniek en zwarte bont muts. Nummers als De Sabeldans, Katyusha en Kalinka worden ge speeld. Ondertussen zwerven drie 'Russen' over het plein. Halen uit hoeken (lessen wodka om van te drinken, maken grapjes met toe schouwers, pikken dames uit het publiek voor een dansjes. KDO oogst er, terecht, veel waardering mee. Het 'daverend applaus' dat Jaap van der Jagt voor de zoveelste keer deze avond vraagt, is meer dan verdiend. En dan is het alweer tijd voor de fi nale. De drie deelnemende korpsen treden aan en Ivo Kouwenhoven di rigeert dit grote orkest bij de koraal Blijf bij mij Heer. en het Wilhelmus. Het taptoesignaal wordt dit keer vertolkt door Joël van Driel. OVM, is vast van plan volgend jaar voor de dertigste keer een taptoe te organi seren. En dat wordt speciaal, belooft de speaker. Want in 2010 bestaat de vereniging 85 jaar en Oud-Vosse- meer 600 jaar. De ontlading bij de muzikanten na 24 uren musiceren, zaterdagavond om zeven uur toen de tussenstand ruim 17 mille was. Het oplaten van blauwe ballonnen bij de Wellevaete was voor Accelerando het startsein voor een uiterst succesvolle muziekmarathon, die 24 uren later maar liefst 22.500 euro had opgebracht. is dat onze vereniging er door ver sterkt is." „Dit schept een enorme betrokken heid", zei ook voorzitter Jack Westdorp in zijn dankwoord. Hij zwaaide de leden, vrijwilligers en andere verenigingen uit Sint-An- naland die meewerkten aan het programma, lof toe voor hun inzet. „Het samen doen was bij deze ma rathon belangrijk. De helft van Ac celerando was ook organisatorisch bij dit evenement betrokken, er is ontzettend veel werk verricht. Ook de medewerking van andere ver enigingen maakt deze actie zo bij zonder. En we hebben onze maat schappelijke, rol benadrukt met de geluidsinstallatie voor de Lucht ballon, die door de fa. Vroegop in Ossendrecht zal worden geïnstal leerd. Het vakantieverblijf voor jongeren met astma heeft er veel ambassadeurs bijgekregen en me de daardoor is deze muziekmara thon erg goed geslaagd." Vrijdagavond tegen zeven uur werd de marathon symbolisch ge opend met het oplaten van blauwe ballonnen door de muzikanten, die daarna op een grote aanhangwa gen plaatsnamen voor een rijdend concert. Chauffeur Henri Jansen van Pieperline manoeuvreerde Ac celerando vakkundig door de stra ten van Sint-Annaland, langs ge parkeerde auto's en andere obstakels. Een keer moest hij plot seling remmen en dat was direct te merken op de wagen, maar de rit verliep verder zonder ongemak ken. Terug in de Wellevaete begon een lang programma in de sport zaal, waarbij de aanwezigheid van de muzikanten werd gecontroleerd door een vaste en een steeds wis selende jury, waarin o.a. burge meester Nuis, de wethouders Vel thuis en Van Dis en oud-wethouder Van Kempen zitting hadden. Nuis* en Van Dis traden ook nog als gastdirigent op van Accelerando. De nachtelijke uren werden ge bruikt voor het instuderen van de nummers die zaterdagmiddag uit gevoerd werden. De repetities wer den onderbroken door bewegings oefeningen o.Lv. leidsters van gymnastiekvereniging WIK en het zingen van liedjes. Dat bleek een goede manier om fit te blijven en tussendoor was er ook een eet- en drinkpauze. waarbij 's nachts om half een tomaten- of groentesoep werd geserveerd. Zo werden de droge lippen weer even gesmeerd, want sommige muzikanten kregen daar op den duur wel last van. Een van de muzikanten, Petra Goede gebuure, vierde zaterdag haar ver jaardag en daar werd om twaalf uur 's nachts uitgebreid aandacht aan besteed met een serenade en een speciaal lied. Ze bleef de hele marathon actief als hoornblazer. Zaterdagmorgen stapte Acceleran do weer op de wagen voor een rij dend concert door het dorp en menigeen zwaaide in pyjama van achter een raam naar de muzikan ten. Weer terug in de Wellevaete begonnen de repetities weer, maar nu met de koren die ook 's mid dags aan de echte uitvoering mee werkten: Dodi Dodi (volksdans vereniging) en VZOS, Kir Royal, Olleke Bolleke en het Casembroot- koor en het Schorrekoor. In andere ruimten van de Wellevae te waren er nog allerlei attracties voor de bezoekers. Kunstwerken van leerlingen van Jos Boogaard, dorpsfoto's van heemkundekring Stad en Lande van Tholen, histori sche films van Kees van Winkelen, enz. Verder waren er enveloppen te koop. was er een grabbelton, een snoepkraam en prijsvragen. Albert van Driel had bij een fotowedstrijd over de totale leeftijd van vereni gingen met 1820 gewonnen. En Jo- landa Westdorp krijgt een bubbel bad in bruikleen waarop ze het hoogste bod had uitgebracht. Bij de finale, zaterdagavond tussen zes en zeven uur, stond niet alleen het podium vol met de koorleden, maar was ook de zaal afgeladen met belangstellenden. Dirigent Clemens Rosmulder pepte zijn muzikanten voor de laatste keer op en ook bij presentator Peter Wie laard was na bijna 24 uren het en thousiasme nog niet verminderd. Zeker niet toen op een grote klok boven het podium het bedrag al maar groeide naarmate de eindtijd van zeven uur dichterbij kwam. De 17.162,43 euro die op het scherm kwam, was echter alleen het be drag via de sponsorlijsten van de leden en niet de giften tijdens de marathon zelf of van de verkoop van de enveloppen, e.d. Onder een luid gejuich werd de muziekmara thon afgesloten toen de klok zeven uur aangaf. De muzikanten kregen saté met brood voorgeschoteld, terwijl notaris Schot met de jury de 78 sponsorlijsten controleerde. Toen hij het resultaat van 22.500 euro bekend maakte, kreeg menige muzikant het te kwaad. „Het is ongelofelijk veel geld, maar een gemiddeld instrument kost ook 2000 euro en een zware jongen (bas) zelfs tien mille", zei voorzitter Jack Westdorp. „Dit evenement is echter veel meer dan een financiële actie. Het gevoel dat je aan deze actie overhoudt, de saamhorigheid, dat is heel bijzon der. In 2003 haalden we bruto 18.500 euro op en binnen onze vereniging bleek er meer dan vol doende draagvlak om zo'n mara thon te herhalen. En als Sint-An naland iets organiseert, dan doen we het goed met medewerking van velen. Zo maakten vrijwilligers van de EHBO vele uren en ook de jeugdsoos en speeltuinvereniging Vrij en Blij ondersteunden ons. Sommige vrijwilligers waren 24 uren actief, anderen stonden 1 uur achter een kraam. De medewer king was groot." De Accelerando-voorzitter was des te meer verrast over de opbrengst omdat hij zich realiseerde dat het een moeilijke tijd is voor het be drijfsleven. „Maar we hebben ei genlijk geen last gehad van de eco nomische crisis. Vanuit de bedrijven is er meer binnengeko men dan in 2003. Heel veel leden hebben hun netwerken bij bedrij ven benut, naast familie en vrien den. Sommigen hadden 2 tot 3 sponsorkaarten vol." Notaris Schot noemde de op brengst .indrukwekkend.' „Het is allemaal uitstekend gegaan. Drie dubbel is alles nagerekend en de handtekeningen van de wisselende jury voor aanwezigheid van de le den gecontroleerd. Mijn compli menten voor deze organisatie." Ook Andre Wiltschut van de Luchtballon uitte zijn bewonde ring. „Als ik zie hoeveel tijd jullie voor ons vrij hebben gemaakt, dan is dat buitengewoon." Als blijk van waardering en herinnering aan de bijzondere inzet van Accelerando voor het vakantieverblijf voor jon geren met astma in Ossendrecht bood hij een klok aan voor de mu ziekzaal van de Wellevaete. Wilt schut was vergezeld door Diana Ernst uit Bergen op Zoom, die voor de zevende keer het vakantie verblijf bezocht en met het weg trekken van een doek over een ou de radio de geluidsinstallatie symbolisch in ontvangst nam. Ac celerando zelf kan een marimba, drumstel en een vierde pauk aan schaffen voor de uit 18 leden be staande slagwerkgroep. Of er dan nog geld over is voor een vervoer middel voor de instrumenten, wordt bekeken. Zo'n kwart van de opbrengst van de muziekmarathon gaat namelijk op aan allerlei kos ten die met de organisatie van dit grote evenement waren gemoeid. De nieuwe slagwerkinstrumenten zal Accelerando half december be spelen tijdens een concert in woonzorgcentrum Vroonhof naast zorgcentrum de Schutse. - „Jullie moeten meer declareren." Dat was het advies van jongerenwer ker Ingrid Bras aan de jongerenraad Tholen tijdens de vergadering in Sint-Maartensdijk. De begroting van de Joth werd daarin behandeld en bij de uitgaven die tot 10 augustus berekend waren, viel op dat het gedeclareerde bedrag voor onder meer reiskosten en trainingen lager was dan begroot. De jongeren van Tholen gaan hiermee in tegen het ge drag van veel politici in Den Haag, die juist in opspraak kwamen door hun veelvuldige declaratiegedrag. Bras is van mening dat de leden van de jongerenraad te veel uit eigen zak betalen en vindt dat niet de be doeling. „Jullie doen al zoveel voor de jongerenraad. Jullie stoppen er al zoveel tijd in. het is niet de bedoe ling dat jullie dat ook nog eens alle maal zelf gaan betalen. We hebben er een budget voor, maak daar ge bruik van, schrijf al je gemaakte kosten op en dien je bonnetjes in." Voor reiskosten en declaraties is dit jaar 1000 euro begroot en daarvan is tot nu toe 168,80 euro uitgekeerd. Voor trainingen, teambuilding en cursussen is 1500 euro te verdelen en daarvan is 669,50 euro gebruikt. Ook de kosten voor de jongeren- raadsvergaderingen blijven steken op een bedrag van 296,25 euro, ter wijl daar 1000 euro voor is begroot. De grootste kostenpost van het af gelopen jaar is het lustrumfeest dat de jongerenraad aan het begin van het jaar hield vanwege het vijfjarig bestaan. Daarbij werd wel de begro ting overschreden. Er was 2150 eu ro voor uitgetrokken, maar de reke ning betrof 2296,90 euro. In totaal heeft de jongerenraad 10.112,75 euro te besteden in 2009. Daarvan wordt 10.000 euro gesubsi dieerd door de gemeente, heeft de Rabobank 50 euro gestort voor Ma ke a difference day (MADD) en was er nog een overschot van 62,75 euro uit 2008. Van dat totaalbedrag worden dit jaar nog de talentenjacht Tholen's got talent bekostigd (begroot op 1315 euro) en een verkeersveiligheids- project (geraamd op 1500 euro aan uit te delen hebbedingetjes). Ingrid Bras gaat bekijken of het geld dat het jeugd en jongerenwerk van de gemeente Tholen dat is uit getrokken voor preventieactiviteiten besteed kan worden aan het ver- keersveiligheidsproject van de Joth. Ook verwacht Bras dat de afdeling jeiigd en jongerenwerk geld over houdt en ze gaat uitzoeken of dit wellicht kan worden besteed aan de jeugdbeleidsverkiezingen die de Joth in maart willen organiseren. Die zijn begroot op 10.000 euro. Daarvan wil de jongerenraad 2000 euro uit eigen middelen betalen (nieuwe begroting voor 2010), 7000 euro denkt de raad te verkrijgen via de gemeente (bijdragen politieke partijen, overschot jongerenwerk en subsidieaanvraag) en 1000 euro moet op een andere manier binnen gehaald worden. De drumband van OVM verraste het publiek met een klompendans.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 7