3500 euro voor Geref. Gemeente Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 oktober 2009 Dakkapel Slikkenburg Andere kerkbestuurders Nieuwe beheerder Inloopochtend De Kraal Ouderen luisteren naar archivaris Titel voor Evelien Verkamman Tiende seizoen jamsessies Magda Noordijke meeste punten Volop kandidaten Serie 116 caramboles Inloop De Pluus Kerst en Nieuwjaar met Vosmeer 600 Goede biljartstart Rooijakkers Infoavond Heenetrechtschool Beste gemiddelde Cees Burgers Schuur Voorstraat Uitbreiding woning Schoolstraat Met fiets in sloot Zangavond en beroep op Donselaar Geslacht in eigen slagerij Nieuwe groenteboer Kleuters op bezoek in de Meestoof Verandering voorgevel Marinissen/Zwerus Vier huizen Onder de Linden Heien voor Haestinge Bezwaren Luchtkasteel Bleekveldweg Zangavond Verlichting fietspad Gewicht taart Ontbijten, zingen en jeugddienst Verkoping Geen rijbewijs Lerarendag Nierstichting Fase vangt meeste vis i 2 Tholen Aan Slikkeburg 4 wil M.J. Tail een dakkapel aanbrengen aan de voorzij de van de woning. De welstands commissie had er geen moeite mee. Aan de Doelweg 62 wil C.H. Don ken zijn woning vergroten. Het gaat om een bijkeuken aan de achterzijde van het huis. Ook hier ging de com missie mee akkoord. Hetzelfde gold voor het aanbrengen van twee dak kapellen op de woning aan de Bebouwdendam/Eendrachtsweg van makelaardij Hopmans Geense. Er komt een beneden- en een bovenwo ning. Ouderling J.A.C. Gaakeer en diaken J.M. Sch'ot zijn per 1 januari in de Hervormde Gemeente periodiek af tredend en niet herkiesbaar. Ouder ling L.M. van Dijke is wel herkies baar. Daarnaast zijn er in het afgelopen jaar nog twee vacatures ontstaan voor ouderling-kerkrent- meester. De leden kunnen nieuwe kandidaten indienen bij de kerken raad. waarna er 6 en 7 november een stemming volgt over de per vacature voorgestelde twee kandidaten. Hulpkoster A. Quist is beheerder ge worden van de zalen in de Reho- bothkerk van de Gereformeerde Ge meente. die veel door verenigingen worden gebruikt. Vanaf de inge bruikname van de nieuwe kerk in de wijk Stadszicht had I.D. van der Maas die taak op zich genomen, naast het kosterschap. Montessorischool De Kraal houdt vrijdag 16 oktober van negen uur tot half twaalf een inloopochtend. De school heeft als uitgangspunt van handelen de individuele ontwikke ling van het kind. In de lessen is het de bedoeling dat de kinderen wor den uitgedaagd. Ze worden gestimu leerd tot zelfstandigheid en het ne men van verantwoordelijkheid voor eigen handelen/leren en sociale vaardigheden worden geoefend. Zo wil de school dat Ieren leuk blijft, dat kinderen gemotiveerd worden. Een ander aspect van de school is dat samen met ouders/verzorgers en kinderen de school wordt vormgege ven. Tijdens de inloopochtend kun nen belangstellenden een kijkje ne men in de klas en wordt de visie van de school toegelicht. De christelijke ouderenvereniging Tholen heeft donderdag geluisterd naar een uitgebreide lezing van ge meentearchivaris Fred van den Kie- boom. Er kwamen ongeveer 25 mensen, waaronder enkele nieuwe leden en gasten, naar de bijeenkomst in het gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond. De vice-voorzit- ter. mevr. Duijzer-Kwist opende de vergadering met gebed, waarna zij het Bijbelgedeelte Math. 1-17 voor las, dat gaat over het geslachtsregis ter van Jezus. Zij hield daarover een korte meditatie. Dhr. Van den Kie- boom was uitgenodigd om een lezing te houden over stamboomon derzoek. Hij vertelde veel wetens waardigheden over zijn beroep, waar toe onder meer het geboorteregister van de gemeente behoort, evenals het bevolkingsregister met de afstamme lingen van gemeenteleden. Na 1811 werd door Napoleon verplicht gesteld bevolkingsregisters bij te houden. Hij gebruikte ze om te zien wie hij als soldaat kon oproepen. Een en ander werd door de archivaris nog nader toegelicht met archiefstukken die hij had meegenomen, waaronder ook een aantal stamboomonderzoeken van verschillende families. Daarbij was ook een album, een zogenaamde kroniek van de familie van de Thool- se oud-burgemeester Van Stapele. Die woonde destijds in het histori sche pand aan de Brugstraat 16. Na deze uitvoerige uiteenzetting kon ie dereen de meegebrachte stukken na der bekijken en konden vragen wor den gesteld. De vice-voorzitter bedankte dhr. Van den Kieboom voor zijn boeiende causerie en meende na mens alle aanwezigen te kunnen spreken van een zeer geslaagde bij eenkomst. Zij sloot de vergadering met dankgebed. Evelien Verkamman heeft vrijdag de titel master of science in internatio nal business behaald. De Thoolse heeft de daarbij behorende studie gevolgd aan de Universiteit van Til burg. Café The Sixties luidt zondag om half vijf het tiende jamsessieseizoen in. Als speciale gasten voor het tweede lustrum heeft de organisatie Simon Frydman uit Amsterdam (gi- taar/vocals) en basgitaarspeler Otis Hornsbee uit Amerika uitgenodigd. Frydman is de voorman van The Shufflekings, een band die altijd ho ge ogen gooit op menig Blues/rock evenement en Hornsbee heeft in het verleden samengewerkt met Jimmy Reed. Momenteel is hij bezig met MamasBadBoys, een band met een breed repertoire. Muzikanten die be langstelling hebben op het podium te klimmen, dienen zelf een instru ment mee te nemen. Magda Noordijke heeft donderdag op de wekelijkse speelavond van klaverjasclub Stad Tholen de meeste punten behaald. Zij kaartte 5539 punten bijeen. Verdere uitslag: 2. Wim Anthonisse 5145 p.; 3. Henk Snepvangers 4885 p.; 4. Geert Ko- lyn 4815 p.; 5. Herman Oldenburg 4764 p. Oud-Vossemeer De Hervormde Gemeente houdt 19 oktober een verkiezingsavond om de vacatures in de kerkenraad te vervul len. De leden hebben volop kandida ten ingediend. De kerkenraad stelt voor de twee vacatures ouderling voor: I. Roggeband, J.E. Slager, D.A. van Gorsel en R. Eerland uit Tholen. Voor de vacature ouderling- kerkrentmeester zijn de twee kandi daten: G.H. Schilperoord en C. Krij ger uit Poortvliet. De 24-uurs biljartmarathon bij het gouden jubileum van Krijt Op Tijd (KOT) is een succes geworden, zegt penningmeester Chris Burgers. „Er was een fijne sfeer, leuke publieke belangstelling en niet te vergeten een goede verzorging door de uitba ters van clublokaal café De Hoop.'' Van zaterdagmiddag 2 uur tot zon dagmiddag 2 uur werkten de leden, aangevuld met gastspelers, librepar- tijen af van telkens een uur. Totaal zijn er 2783 caramboles gemaakt in 2054 beurten, wat resulteert in een moyenne van 1,35. Er werden 1004 poedels genoteerd. De hoogste serie is gemaakt door West-Brabander Ton van Eekelen, die liefst 116 pun ten achter elkaar scoorde. Daarmee boekte hij ook het beste gemiddelde, namelijk 13,04. Op de tweede plaats staat Perry Vroegop uit Tholen met een setje van 87 caramboles en 7,59 als moyenne. „En ons lid Rien Goudzwaard maakte een serie van zestien poedels", vertelt Burgers. „Hij speelde meerdere partijen, net als Pieter Droogers." Van de eigen leden van KOT speelden Ad Goede - gebuure en Danny Vaders de mooi ste partij. Zij maakten samen 159 caramboles in 39 beurten, en haal den een gemiddelde van respectieve lijk 2,15 en 1,95. Na afloop kaartten de aanwezige biljarters nog gezellig na. Komende zaterdag heeft KOT de jaarlijkse feestavond. Peuterspeelzaal de Pluus houdt op 17 oktober van tien uur tot half twaalf een inloopochtend aan de Bou Kooijmanstraat. Ouders met peuters tussen de anderhalf en twee jaar kunnen kennismaken met de peuterspeelzaal. De leidsters zijn aanwezig om informatie te geven en de peuters kunnen in de tussentijd spelen. De stichting Vosmeer 600 is gestart met de kaartverkoop voor allerlei evenementen in het kader van het 600-jarig bestaan van het dorp. Van af 24 december is er een kunstijs baan op het plein aan de Raadhuis straat en op en rond de ijsbaan worden diverse evenementen gehou den. zoals een Christmasparty en Vosmeers Oud Nieuw. Niet-leden kunnen vanaf 2 november kaarten kopen. De Christmasparty op twee de kerstdag bestaat uit een muzikaal programma verzorgd J&E Entertain ment. Op Oudejaarsavond is er een WinterWonderLand met stube en koek en zopie en muziek van Live on Tour. Tegen middernacht zullen de aanwezigen aftellen tot het jubi leumjaar 2010 officieel begint. Dat gaat gepaard met een spectaculaire lasershow. Er is tijdens Oud en Nieuw voor kinderopvang gezorgd. Kinderen van 3 tot 10 jaar kunnen deelnemen aan een piratenfeest in De Vossenkuil. Aanmelden kan tot 10 december via evenementen vosmeer600jaar.nl Kaarten voor de feesten zijn te koop aan de Weelhoekstraat 10 op maan dag- en dinsdagavond van zeven tot negen uur. Nico Rooijakkers heeft vrijdag de kortste partij met 24 caramboles en de hoogste serie met 9 caramboles gemaakt tijdens de start van de on derlinge biljartcompetitie van Keu's Zat. De uitslagen: Ad Havermans- Benjamin Suurlant 10-7,692; Tim van Mierlo-Nico Rooijakkers 8,286- 10; Pierre de Ronde-Piet Potappel 7,6-10; Robert de Jonge-Marco Hommel 7,273-10. Die Heenetrechtschool houdt op 20 oktober een voorlichtingsavond voor ouders die nog een school moeten uitkiezen voor hun peuter. De ouder raad en het docententeam ontvangen de belangstellenden vanaf kwart over zeven met koffie. De voorlich tingsavond duurt tot half negen. Tij dens de vrijblijvende kennismaking ontvangen de bezoekers informatie over de dagelijkse gang Van zaken in beide kleutergroepen, het zorgsys teem en de rapportage aan ouders. Er worden vragen beantwoord en de avond wordt afgesloten met een rondleiding door het gebouw, 's Morgens kunnen ouders, opa's en oma's de lessen van hun kind of kleinkind bijwonen. Voor de ouders van de groepen 1 t/m 8 wordt die dinsdagavond ook voorlichting ge geven. In de diverse lokalen wordt aan de hand van moderne methoden door de leerkrachten uitleg gegeven over het dagelijkse leren en werken van de leerlingen. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Cees Burgers het beste gemiddelde met 2,714 en de kortste partij in 21 beurten. De hoogste serie werd met 10 caramboles gemaakt door Karei en Jos Hommel..De uitslagen: J. de Koning-T. de Reus 10-8,333; W. Bosch-R. de Jonge 10-7,5; L. van Wezel-P. de Leeuw 10-4.333; K. Hommel-J. Hommel 10-8.590; A. Hommel-A. Deurloo 10-7,143; C. Burgers-H. van Daalen 10-5.625; S. Etienne-H. Rensink 10-8,085. Van daag staat de eerste ronde, van de be kercompetitie op het programma. Aan de Voorstraat 39 wil J.C. Rijn berg een schuur bouwen. De wel standscommissie was onlangs ak koord met de hoofdvorm. De schuur wordt opgetrokken uit rabatdelen. Rijnberg wil er ook een dakkapel opzetten, maar dat werd door de commissie-ontraden. Aan de Schoolstraat 10 wil J.C. Goedegebuure zijn woning uitbrei den. De welstandscommissie bekeek het plan. maar was het niet eens met de manier waarop de uitbreiding was vormgegeven. Volgens voorzit ter M.A. Onrust was de goot van de aanbouw te hoog. De commissie wil de eigenaar uitnodigen om over het plan te praten. Maandag 12 oktober haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Aan de Schoolstraat krijgt een inwo ner toestemming van de gemeente om een garage te verbouwen tot wo ning. Een 63-jarige man uit de gemeente Tholen is zaterdagavond met zijn fiets de sloot ingereden. Dat deed hij rond half twaalf op de Nieuwlandse- weg. Bij de val heeft de man zijn been gebroken. Hij is naar het zie kenhuis vervoerd. De Hersteld Hervormde Gemeente houdt zaterdag om half acht een Donderdag, vrijdag en zaterdag UMaandagdinsdag en woensdag Malse bieflappen I Varkensschnitzels Bami/nasivlees Roerbakreepjes I I I I I 500 gr. 6,25 Rundergehakt 1 kg 500 gr. 4,25 Schouderkarbonade 1 kg 500 gr. 3,25 Magere speklappen 1 kg 500 gr. 4,25 Blinde vinken 5 halen Eigen gekookte ham 100 gram 1,39 Boterhamworst 150 gram 1,20 Kipfilet met bieslook 100 gram 1,20 Gerookte kipsalade 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie LM. zangavond in de Bethelkerk. Deze avond is georganiseerd door de ac tiviteitencommissie ten behoeve van het bouwfonds. Het mannen koor Rehoboth verleent medewer king aan de avond en dominee Gielen uit Poortvliet verzorgt de opening, meditatie en sluiting. De gemeente heeft een beroep uitge bracht op kandidaat N.A. Donse laar uit Oosterland. Hij heeft tot 26 oktober om hierover te beslissen. Donselaar heeft ook een beroep ontvangen van de gemeente in Zuilichem/Nieuwaal. De Groentebroer neemt op de weekmarkt de plaats in van familie De Jong, die na vele jaren is ge stopt. De Groentebroer is het be drijf van de gebroeders De Haan uit Sint-Philipsland en werd on langs tweede bij de verkiezing tot beste ambulante groenteman van het jaar. De kleuters van de Casembroot- school zijn op bezoek geweest in het streekmuseum de Meestoof. Het is een jaarlijks terugkerend uitje dat steeds erg leuk en educa tief is voor de kinderen. Groep 1 had van tevoren gepraat over het museum. De juf had de kinderen geleerd dat ze nergens aan moch ten komen, maar wel luisteren en kijken. Met een sneltreinvaart werd alles van vroeger vergeleken met nu en de kinderen kregen geen tijd om zich te vervelen. Ze von den de dokter erg spannend en ook vonden ze de schoolklas niet op hun eigen klas lijken. De kleding en het speelgoed waren heel an ders Aan de Prins Bernhardstraat 49 wil M.L. Dorst zijn gevel veranderen. Er komt een andere indeling. De gevel wordt met een damwandpro- ftel bekleed. De welstandscommis sie ging er onlangs mee akkoord. De ouderlingen Marinissen en Zwerus zijn per 31 december pe riodiek aftredend en niet herkies baar in de Hervormde Gemeente. De kerkenraad hoopt van de leden kandidaten te krijgen om deze steunpilaren af te lossen. Ouder- ling-kerkrentmeester De Rijke is wel herkiesbaar. Diaken J. Potap pel heeft om persoonlijke redenen tussentijds bedankt, zodat er nog een zorg bijgekomen is. Sint-Maartensdijk Voor het laatste stukje van het nieu we woonwijkje Onder de Linden zijn vier woningen ontworpen. Drie starterswoningen en één patiowo- nine. De welstandscommissie keur de Het plan onlangs goed. Het is de zoveelste aanpassing van het plan. Eerst waren er patiowoningen voor zien aan het Prins Frisohof 14 tot en met 20. Daar bleek geen behoefte aan. Toen werden het starterswonin gen. Een rijtje van vier. De bewo ners aan de Prins Constantijnlaan maakte daar bezwaar tegen. Het plan werd aangepast. Nu gaat het om drie woningen met een zadeldak en één huis met een plat dak. Dit pand komt aan de kant van de be woner die bezwaar maakte tegen de hoge muur van het blokje huizen achter zijn tuin. Maandag is aan de Sportlaan met het heien voor de nieuwbouw van Haestinge begonnen. Vandaag (don derdag) zal wethouder C.L van Dis er symbolisch de eerste paal voor slaan. Dat gebeurt rond kwart voor vier. De inwoners van het dorp heb ben allemaal een uitnodiging in de bus gekregen. Om half vier worden de belangstellenden verwacht bij de bouwplaats. Na het slaan van de heipaal is er gelegenheid een hapje en drtmkje te nuttigen in het be staande Haestinge. Zes toekomstige bewoners van de nieuwe huizen Onder de Linden willen dat het kunstwerk Het Lucht kasteel wordt verplaatst. B. en w. hebben dat verzoek echter afgewe zen. Het kunstwerk stond er al toen de vmbo-school er nog was. Dat wisten de bouwers ook. De gemeen te had met de projectontwikkelaar afgesproken dat het kunstwerk daar moest blijven' en dat verplaatsing geen optie was. De aannemer maak te de. plannen daarom zo, dat er geen woning, maar een garage recht achter het kunstwerk staat. De toe komstige bewoner denkt echter last te hebben van de verlichting van het kunstwerk 's avonds. B. en w. zeg gen dat verplaatsing van het kunst werk, dat 3,5 meter hoog is en rond de 3,5 ton weegt, technisch vrijwel onmogelijk is en bovendien kost baar zou zijn. Het Luchtkasteel is ter plaatse in elkaar gezet. Verplaat sing zonder beschadiging is volgens het college vrijwel onmogelijk en erg duur. De plek Onder de Linden is ook niet zomaar gekozen. Het kunstwerk verwijst onder andere naar het vroegere kasteel dat er te genover heeft gestaan. Er zit een kroontje op Het Luchtkasteel dat verwijst naar koningin Beatrix, die nog steeds Vrouwe van Sint-Maar tensdijk is. B. en w. willen het kunstwerk op dezelfde plek laten staan. Aan de Bleekveldweg mag geen huis met bijgebouw komen. B. en w. hebben een verzoek afgewezen op basis van bestemmingsplan bui tengebied. Het perceel is gelegen binnen een bouwvlak met de be stemming woondoeleinden met de nadere aanwijzing maximaal 1 huis per bouwvlak toegestaan. Er staat binnen het bouwvlak al een woning, zodat er geen tweede huis gebouwd mag worden. Het bouwvlak is in dit geval groter dan het perceel. De koren Door Eendracht Verbon den en Met Hart en Stem werken zaterdag 17 oktober om half acht mee aan de zangavond in de Maar tenskerk. Het Setallandse mannen koor staat onder leiding van dirigent Koos van der Slikke en organist Leen Heijboer. De christelijk ge mengde zangvereniging Met Hart en Stem heeft Jacobine Quist als di rigent en de organist is Pieter Quist. De beide organisten begeleiden ook de samenzang. De collecte is be stemd voor Bonisa Zending. Peter van Heiningen zal een appelwoord spreken. In gebouw Calvijn wordt een verkooptafel ingericht t.b.v. Bo nisa Zending. Delta Infra B.V. gaat de openbare verlichting langs het fietspad rich ting Stavenisse aanpassen. Het bedrijf heeft hiervoor opdracht ge kregen van de provincie. De werk zaamheden starten vanaf 26 oktober en er wordt 12.050, 46 euro exclu sief BTW voor uitgetrokken. Het gewicht van de taart die Carin van der Kleijn voor burendag maak te, woog 1156 gram en niet 1175 gram, zoals in het verslag van vori ge week stond. Henny Bos was er met 1175 gram het dichtst bij. Zij mocht de taart mee naar huis ne- De Hervormde Gemeente Rehoboth staat zaterdag bol van de activitei ten. 's Morgens is er van acht tot tien uur een mannenontbijt en 's avonds is er om half acht een zang avond. De heer W. Nuis komt bij het mannenontbijt een interactief ge sprek houden over een thema dat te maken heeft met leiderschap. Het mannenontbijt is een bijeenkomst waarin mannen met elkaar kunnen spreken, luisteren en zingen en stil staan bij een Bijbelgedeelte of actueel thema. Opgave is noodzake lijk en kan bij Jaap Hage, jha- ge61@zeelandnet.nl of tel. 603089. De zangavond wordt gehouden ten behoeve van de partnergemeente in Roemenië. Het mannenkoor Altena uit Uitwijk, bekend van het EO-pro- gramma Nederland Zingt, verleent onder leiding van Martin de Jong haar medewerking samen met gos pelgroep Bright Light uit Middel burg. Muzikale medewerking komt van mevr. Hage-van de Velde op het orgel en Henk Teuling op piano. Dominee J. Reehorst heeft de alge hele leiding. Een week later, op zondagavond 18 oktober wordt om zeven uur de eerste jeugddienst van het nieuwe seizoen gehouden. Deze staat in het teken van een survival- tocht waarmee het leven wordt ver- Bezoekers van de verkoping konden volop grasduinen in tweedehands spullen. Met een opbrengst van ongeveer 3500 euro zijn de verenigingen van de Gereformeerde Gemeente Sint-Annaland tevreden over de verkoping die ze zaterdag organiseerden. Een gedeelte van het geld gaat naar de zending, maar het merendeel is voor de verbouwing van de kerk. Er wordt druk gewerkt aan plan nen om het verenigingsgebouw uit te breiden, 's Morgens was het al gezellig druk bij de ver koping. Het was fris zaterdag, maar dat weer hield de mensen er niet van om te komen. „Nu kunnen we pyjama's verkopen", zei mevrouw Jansen die samen met haar man textiel aan bood. Binnen was een koffiehoek ingericht en waren spulletjes te koop. Maar ook op het par keerterrein was het nodige te vinden. Hier was een rommelmarkt waar bezoekers konden grasduinen. Maar ook bloemen en planten. Daarvoor konden tevoren ook al bestellijsten ingevuld worden. Kinderen mochten bij Ma rie-Christine van der Moere een kleurige kaars maken. Zij toonde allerhande verschil lende vormen en gelegenheidskaarsen. Een kapster was er ook, evenals reparateurs van computers. Bezoekers maakten gezellig een praatje met elkaar, want zo'n verkoping is na tuurlijk ook een gelegenheid om elkaar te tref fen. Voor de jeugd was er een hallonnenspel. Aan de inwendige mens was ook gedacht, er stond een frietkraam op het terrein. In de loop van de middag wakkerde de wind aan, maar daar had de organisatie beperkt last van om dat de verkoping om drie uur was afgelopen. Predikbeurten Zondag 11 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Meeuse, Bilthoven. HERSTELD HERV. GEMEENTE" 9.30 u. ds. Den Ouden, Nieuw- Lekkerland. 14.30 u. ds. Verheul. Woudenberg, wo 14/10 19.45 u. ds. Pronk. HERV. GF.M. IMMANUEL 10 u. ds. v.d. Zee, Sleeuwijk. GEREF. KERK 10 u. da. v.d. Wel, Berkel en Ro denrijs. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Tanis. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn. R.K.-KF.RK zo 11 u. woord-, gebed- en conynu- nieviering. J. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Scheurwater. 18.30 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littcl. Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering, jubileumviering RK koor The Next. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Gerritsen. Oud-Alblas. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. v.d. Brink. 16 u. ds. Gielen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 10/10 19.30 u. ds. De Heer. wo 14/10 19.30 u. ds. Van Krim pen. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis, St.-Annaland. 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 8/10 19.30 u. dhr. Van Houdt, Poortvliet. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Vroegindeweij, Rotter dam. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 u. (H.A.), 14 en 18.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Harkema, Middelharnis. vr 9/10 14.30 u. ds. Den Boer, huw.bev. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 14/10 19.30 u. ds. Meeuse. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. geleken. De voorganger in deze dienst is ds. Reehorst. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door vier akoestische gitaristen, Willem Jan de Voogd van der Straaten, Mark Westdorp, Wim de Wolf en Arco Bolluijt. Scherpenisse De vrouwenvereniging van de Gere formeerde Gemeente, Waakt en Bidt, houdt woensdag haar jaarlijk se verkoping in het verenigingsge bouw naast de kerk. Er wordt van drie tot vijf uur en van zeven uur tot half negen van alles te koop aange boden. Er is een kaasmarkt en er zijn vers gebrande noten, boeken, cd's, speelgoed en meer. 's Middags om vier uur is er een verkoping bij opbod. Voor de kinderen is er een knutselzolder ingericht en is er een grabbelton. Een 31-jarige man uit de gemeente Tholen is zaterdagnacht rond tien voor half twee aangehouden op de Westkerkseweg. De man bestuurde een voertuig terwijl hij niet in het bezit is van een rijbewijs. Hij is door de agenten thuisgebracht. De ouderraad van de Oosterschelde- school heeft maandag de wereld le rarendag aangegrepen om de lera- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u„ Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen. in gang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 13/10 9-12 u.CWI, Hof van Tho len 2, Tholen, afspr. 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 okt. donderdag 8 6.39 -18.52 vrijdag 9 7.15-19.32 zaterdag 10 7.59 -20.22 zondag 11 8.49-21.22 maandag 12 9.57 -22.42 dinsdag 13 11.27- woensdag 14 0.12-12.52 donderdag 15 1.42 - 14.07 vrijdag 16 2.39 -15.02 zo 11/10 10.57 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De opbrengst van de collecte voor de Nierstichting, die van 20 tot en met 26 september is gehouden, is van een aantal dorpen bekend. De collectan ten haalden in Sint-Maartensdijk 741,22 euro' op, in Scherpenisse 706,09 euro, in Sint Philipsland 664,54 euro en in Anna Jacobapolder 218,83 euro In Sint-Annaland werd er meer opgehaald dan vorig jaar: 1453,24 euro tegen 1370,80 in 2008. In het dorp collecteerde een vrijwilli ger voor de tiende keer. ren in het zonnetje te zetten. De leerkrachten kregen een corsage op gespeld, er was taart en alle leerlin gen op het schoolplein werden voorzien van ballonnen. Onder een luide Hiep Hiep Hoera gingen de ballonnen de lucht in, maar hier en daar moesten een paar ballonnen het ontgelden. Han Fase heeft met 81 centimeter de meeste vis gevangen bij de tien de bekerwedstrijd van hengelsport club De Zeebaars. Die werd zater dag vervist aan Moggershil. De dertig deelnemers vingen in totaal 618 cm vis. De verdere uitslag: 2. B. Polderman 77 cm; 3. J. Priem 69 cm; 4. Jan Kodde 52 cm; 5. K.J. Priem 50 cm; 6. A. Heijboer 39 cm; 7. D. Westdorp 37 cm; 8. A. Munter 36 cm; 8. H. van Tiggele 36 cm; 10. M. Mosselman 35 cm; 11. K. Pol derman (le jeugd) 31 cm; 12. D. van Vossen 29 cm. ZIE VERDER PAGINA 5

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2