Thoolse deelnemers domineren wedstrijd aan winderige havens SPS blijft koploper na winst op Waarde, Vosmeer verliest Vosmeer mist beleving Denk en Zet wint eerste partij Donderdag 8 oktober 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Foutenregen nekt badmintonners Reserve en jeugd Jacoba van Beieren wint eenvoudig Ruucstoppelen heerst weer alleen Linda van de Velde en Corné Westerlaken nationaal kampioen kustvissen Linda van de Velde uit Scherpenisse en Corné Westerla ken uit Sint-Maartensdijk zijn zaterdag Nederlands kam pioen geworden bij het kustvissen. De 40-jarige Van de Velde was de beste bij de vrouwen, de 16-jarige Wester laken won bij de jeugd tussen de 15 en 20 jaar. Ilonka Rijnberg uit Oud-Vossemeer werd derde bij de dames, en bij de jeugd behaalde David van de Velde, zoon van Lin da, de tweede plaats. Ook voor de jongste deelnemer Coen Fase uit Sint-Annaland was er succes. Hij werd tweede bij de jeugd tot 15 jaar. Hobby In mineur Dames verliezen kans met gelijkspel Tweede team SPS blijft koploper in de vierde klasse B. De ploeg won de moeilijke uitwedstrijd in Waarde, maar nam pas in de tweede helft voldoende afstand. Vosmeer liet drie punten bij Halsteren achter. De ploeg speelde lange tijd met tien man. Stavenisse verloor thuis weer met grote cijfers. Dit keer van Chrislandia: 0-7. Smerdiek was vrij. Zaterdag krijgt Stavenisse Vosmeer op bezoek. Vosmeer met tien man Verlies Stavenisse Ton van Os snelste Tholenaar Van der Slikke wint tweemaal Vosmeer blijft na de 4-0 nederlaag tegen Hansweertse Boys hekkenslui ter. „Er was geen beleving, anders dan vorige week tegen Renesse. En dan kom je te kort", zegt trainer Adrie Capelle. Hij vertrouwt er echter op dat hij de spelers voor zondag, als de derby tegen NVS op het pro gramma staat, niet hoeft te motiveren. eenvoudig wist te pakken. En in de voorlaatste minuut schoot een aan valler rakelings over het doel. Capel le: „Je mist zelf de eerste de beste kans. En daarna kom je door niet op letten op achterstand." De trainer bracht voor de tweede helft Toon Kouwen in de ploeg voor Rick de Klerck. Maar toen na tien minuten een aanvaller alle ruimte kreeg om de 2-0 binnen te schieten, was het gebeurd. Een treffer van de bezoekers zat er geen moment in. Hansweert kreeg wel wat kleine kansen, maar die maakte Aarnoudse onschadelijk. Robin Capelle maakte plaats voor Danny Driehuijs. Maar toen tien minuten voor het einde diens broer Jeffrey met kramp uit viel, waren de wissels op en moest Vosmeer met tien man verder. Hans weertse Boys profiteerde in de slot fase door nog twee keer te scoren. Eerst uit een vrije trap die door doelman Aarnoudse werd afgesla gen waarna de bal alsnog over de doellijn dwarrelde. En ten slotte met een afstandsschot. „Toen we met tienen kwamen, moesten we meer risico gaan ne men. Maar door het uitblijven van punten worden de jongens alleen maar onzekerder. Het zelfvertrou- jvenjsjriinimt^ Bij Vosmeer stond Michel Nelen voor het eerst in de basis, maar John Vroegop ontbrak door een schor sing. Hansweertse Boys - dat dank zij sproeien door de gemeente voor het eerst deze competitie op het ei gen veld in actie kon komen - was het meest in de aanval. Na dik tien minuten leverde dat een afstands schot richting de goal op, maar John Aarnoudse tikte de bal goed weg. Halverwege de eerste helft kreeg Tom van der Plas een mogelijkheid om te scoren, maar de doelman stop te zijn inzet. Meteen daarna was het aan de andere kant gevaarlijk. Ook Jacco Vaders kreeg een prima moge lijkheid om Vosmeer op voorsprong te zetten. Maar hij kreeg een voorzet van Jeffrey Kruf niet onder controle en daarmee was de kans verkeken. Twee minuten later mocht Hans weertse Boys een hoekschop nemen. Via de onderkant van de lat stuiterde de bal uit het doel, waarna een spe ler die alsnog achter Aarnoudse de poneerde. De thuisclub kreeg voor de rust nog twee kansen. Eerst met een omhaal die de Vosmeer-doelman De sterspelers van badmintonclub Batho uit Tholen hebben zaterdag op eigen terrein een nederlaag gelden. Flving Shuttle uit Bergen op Zoom pakte met 2-6 de winst. Alleen Martijn de Jonge en Anja Eind hout waren te sterk voor de Brabanders in hun enkelpartijen. De Jonge versloeg zijn tegenstander in twee sets met 21-9 en 21-12. Lindhout had eveneens genoeg aan twee sets om de Bergse dame te ver slaan: 21-16, 21-8. Ferry Lammers vocht als een leeuw, want hij gaf zich pas na drie sets gewonnen. De laatste set ging maar nipt naar de Brabanders: 12-21, 21-17, 19-21. Het verlies werd geweten aan te veel fouten aan de kant van de Tho- lenaren. Ze konden er niet hun tan den in zetten en het initiatief nemen. Het tweede team heeft met 4-4 gelijkge speeld tegen High Speed in Waalwijk. Pascal de la Haye en Martijn Brander zorgden voor de winstpartijen. Samen wonnen ze de dubbel met 21 -17 en 21 -19 en ook hun enkelspelen eindigden in hun voordeel. Pascal was na twee sets klaar met 21-19, 21-19. Martijn had drie sets nodig. Hier werd het 21-14 19-21 en 25-23. Ook de mixpartij van Pascal de la Haye en Mariella van Zetten werd in twee sets gewonnen met 25-23 en 21 -11 De jeugd U13 reisde afgelopen weekend naar Gilze. Daar wonnen ze met 2-6 van de junioren van die club. Ze begonnen de wedstrijden met een enkel en een dubbel, want op een baan waren er al leen lijnen voor een enkelspel. Amber Lindhout beet de spits af en al vroeg te gen een achterstand aankijkend, (6-1) begon ze sterk aan haar inhaalrace. Het werd uiteindelijk 10-21 en 12-21. De jongens (Jochem Deurloo en Mathijs Mulder) hadden wat meer tegenstand, maar konden de winst met 15-21 en 16- 21 toch binnen halen. Omdat er een meisje ziek was, speelde Manon Nelen tegen een jongen. Hier had ze weinig problemen mee, en met 10-21 en 14-21 pakte ze hem in. Het enkelspel van de jongens werden allebei verloren. Jochem had een driesetter gespeeld en maar net ging de winst naar de tegenpar tij 21-19, 13-21 en 21-19. Bij de overige drie partijen kwam de tegenstander niet meer langszij, al werd de gemengd dub bel van Amber en Matthijs maar nipt ge wonnen: 12-21.21-15 en 19-21. Batho UI 1 was simpelweg te sterk voor Meppers. Met 8-0 werd de tegenpartij, die alleen met meisjes speelde, inge maakt. Alle partijen van Robin Junge. Carlo van den Berge, Tanja Dieleman, Anouk Brandwijk en Larissa Junge wer den in twee sets gewonnen. De heren 1 van Jacoba van Bei eren hebben afgelopen zaterdag een eenvoudige 5-1 uitoverwin- ning geboekt op Scelveringhe I te Renesse. Door deze overwinning staan de heren met 10 punten uit drie wedstrijden op de tweede plaats in de hoofdklasse van de herfstcompetitie. Renesse blijft door de nederlaag op de laatste positie staan. Op een natte morgen met af en toe harde windstoten werd onder niet optimale weersomstandigheden be gonnen met de dubbelpartijen. Ruud Schot en Curtis Goedegebuure be gonnen wat stroef, maar wonnen toch de eerste set met 6-4. De tweede set ging een stuk soepeler en met 6-1 werd het eerste punt binnengehaald. Tegelijkertijd hadden Micheal Ba zen en Antal Joppe het een stuk las tiger. Ze verloren de eerste set rap met 6-1. In de tweede set kwamen ze even zo snel op een 4-1 voor sprong, maar ze konden deze voor sprong niet vasthouden en de set pakken. Met 6-4 ging de tweede set en de partij alsnog naar de thuis ploeg uit Renesse. Om het slechte weer voor te zijn, werden gelijk na de dubbelpartijen de enkelpartijen de baan op ge stuurd. Curtis Goedegebuure won eenvoudig zijn partij met 6-3 en 6-1 Ook Ruud Schot pakte snel een punt voor de Smurdiekenaren door met 6-2 en 6-1 te winnen. En op de derde baan liep captain Antal Joppe over zijn tegenstander heen met 6-1 en 6-0. Als laatste ging Michael Ba zen de baan op. Hij vervolgde de positieve trend van zijn medespelers en won ook makkelijk met 6-1 en 6- 2 wat de eindstand op 5-1 bracht voor Jacoba van Beieren. Tennisclub De Ruucstoppelen uit Sint Philipsland heeft zondag tij dens de vierde speeldag om de GoedWare Eilanden Cup voor Teams weer alleen de koppositie gepakt in het klassement. Op hun thuisbanen verloren ze maar een wedstrijd waardoor ze de gedeelde eerste plaats met T.O.V. voor zich zelf konden opeisen. Wegens het ontbreken van een team van Eegedima werd ter plaatse het schema aangepast voor de aanwezi ge teams. Ook kregen deze teams al lemaal twee punten voor hun wed strijden die ze normaal gesproken tegen de Tholenaren hadden moet spelen. Als eerste gingen Bianca en Lydia v.d. Peet van De Ruucstoppelen de baan op tegen Mieke van 't Hof en Petty Menheere van tennisclub Sint- Annaland. De Fluplandse dames wo nen met 10-5. Tegelijkertijd waren Henny Filius en Yvonne Havermans van T.O.V. bezig in hun wedstrijd te gen Anouk Hage en Simone Snoep van Jacoba van Beieren. De Vos- meerders trokken aan het langste eind door met 8-6 de 2 punten bin nen te halen. En als laatsten in de eerste ronde speelden Bart Hertog en Frank Schoep van T.O.V. tegen Frank den Engelsman en Adrie van Dijke van Sint Philipsland. Laatstge noemden kwamen snel op voor sprong maar de Vosmeerders kwa men goed terug. Toen de bel ging, hadden Frank en Adrie toch nog een kleine voorsprong van 8-7 en pakten ze de belangrijke punten. In de tweede ronde speelden Frank den Engelsman en Huib Huis van De Ruucstoppelen tegen Ruud Schot en Curtis Goedegebuure van Jacoba van Beieren. In een close match waren het uiteindelijk Ruud en Curtis die twee punten voor Smurdiek pakten door net met 8-7 te winnen. Bart Hertog en Bram Filius van T.O.V. wonnen eenvoudig van het duo Ma thijs v.d. Graaf en William Quist uit Sint-Annaland met 16-2. Lydia v.d. Peet en Netty van Westen uit Flup- land waren met 9-7 te sterk voor An- je de Jong en Yvonne Havermans. Sandra Borst en Curtis Goedege buure pakten in de derde ronde snel de twee punten voor Jacoba van Bei eren tegen Petty Menheere en Wil liam Quist van tc Sint-Annaland door met 10-4 te winnen. Frank Schoep en Henny Filius zorgden voor nog meer punten bij T.O.V. door met 11-4 te winnen van Antal Joppe en Anouk Hage van Jacoba van Beieren. En de laatste twee pun ten van deze ronde gingen naar de thuisploeg uit Sint Philipsland. Adrie van Dijke en Bianca v.d. Peet won nen zeer sterk met 13-1 van Setallan- ders Mieke van 't Hof en Wim Ver maas. In de vierde en laatste ronde pakten Huib Huis en Netty van Westen twee zeer belangrijke punten voor De Ruucstoppelen in hun duel met T.O.V. om de koppositie. Ze versloe gen met 8-7 Bram Filius en Anje de Jong. Petty Menheere en Mieke van 't Hof verhoogden het puntenaantal van tc Sint-Annaland door Sandra Borst en Simone Snoep van Jacoba van Beieren met eveneens 8-7 te ver slaan. En de allerlaatste punten van deze dag gingen naar Smurdiek. An tal Joppe en Ruud Schot wonnen met 10-4 van Mathijs v.d. Graaf en Wil liam Quist. De dagstand: 1. Ruucstoppelen 12 p.; 2. T.O.V. en Jacoba van Beieren 8 p.; 4. TC Sint-Annaland 4 p. Tussen stand na vier speeldagen: 1. Ruuc stoppelen 30 p.: 2. T.O.V. 26 p.; 3. Jacoba van Beieren 18 p. 4. TC Sint- Annaland 13 p.; 5. Eegedima 10 p. De laatste speeldag om de Eilanden Cup voor Teams is zondag van twaalf tot vijf uur op de banen van tc Sint-Annaland. Er is nog van alles mogelijk, omdat er per gewonnen wedstrijd drie punten in plaats van twee kunnen worden gepakt. In de laatste ronde wordt bekend welke club de wisseltrofee mee naar huis mag nemen en zich een jaar lang de sterkste vereniging van de gemeente Tholen kan noemen. Schaken Linda van de Velde (tweede van rechts) en Corné Westerlaken (naast haar) zijn Nederlands kampioen. David van de Velde werd tweede (links) en Ilonka Rijnberg derde. De Thoolse deelnemers domineer den met hun hoge klassering de wedstrijden aan de havens van Eu ropoort. Ze zijn trots op het resul taat en tonen graag de Delfts blau we borden. Die vinden ze belangrijker dan de medailles. „We vissen voor de borden," zegt kam pioene Linda van de Velde. „Die zijn uniek, de medailles lijken alle maal op elkaar." De omstandigheden waren wisse lend. De jeugd die in de Amazone haven viste, had last van de harde wind. Bovendien waaide er ook zwarte roet van het terrein voor ko- lenoverslag. Aan het eind van de dag waren de witte toppen van hun hengels zwart. De dames stonden aan de Dintelhaven en hadden min der last van de wind. Er werd gevist bij opkomend water. Voor Linda van de Velde van de Oosterscheldevissers uit Sint-Maar tensdijk was het de tweede keer dat ze nationaal kampioen werd. In 2004 veroverde ze voor het eerst de titel. Nu was ze weer de sterkste van de 24 dames. Maar de spanning bleef tot het eind van de vier uur durende wedstrijd duren. De onder linge verschillen waren bij de eerste drie heel klein. Het scheelde maar centimeters. Aan de haven werd vooral grondel en wijting gevangen. Linda: „De eerste keer had ik niks, maar alle andere keren had ik wel vis. Veel kleintjes. Ze tellen allemaal mee. Als ze onder de tien centimeter zijn tellen ze voor één centimeter. Zijn ze er boven dan wordt de werkelij ke lengte gerekend." De dames waren in drie vakken ver deeld. Ze ving in totaal 32 visjes, met een totale lengte van 325 centi meter. De nummer twee ving meer vis, namelijk 42, maar kwam op een lengte van 324 centimeter uit. Slechts één centimeter verschil dus. „Dat maakte het zo spannend. Je telt tijdens het vissen zelf wel mee, maar je kan een foutje hebben ge maakt. En dat geldt ook voor je te genstander," Veel lijd om de anderen in de gaten te houden is er niet, zegt ze kam pioene. „Je bent constant bezig met aas aan *lc haakjes te doen, in te gooien en op te halen." Ze viste met pieren en zagers. Die ene centime ter meer bracht haar de titel. Toen het bekend werd, balde ze haar vuist: „Ja, het is gelukt." Voor Corné Westerlaken van de Zeebaars uit Scherpenisse is het zijn eerste titel. Hij stond met 33 andere hengelaars langs de dijk. „Het ging wel goed. Ik heb maar één draai gemaakt zonder vis. Drie keer had ik drie vissen. Wijting en één steenbolkje. Het was nogal een «teile kant waar we stonden. Ik moest zo ver mogelijk in zien te gooien." Corné zag dat het ook bij de andere jongens in zijn vak goed ging. Pas na twee uur vissen kreeg hij van zijn coach te horen dat hij kans maakte op.de titel. „Ik dacht al dat ik goed zat. Dat werd toen be vestigd." Hij begon al met vissen toen hij acht jaar was. Zijn overbuurman' Jan van den Broek leerde hem de kneepjes van het vak aan de zeedijk bij de smalstad. Van den Broek was zaterdag controleur bij de B-jeugd. Corné is blij met zijn titel. Hij ving 34 vissen met een totale lengte van 525 centimeter. Vissen is zijn hob by. Westerlaken studeert infratech- niek (grond- weg-en waterbouw) aan het ROC Zeeland in Vlissingen, maar besteedt veel tijd aan het hen gelen. Pieren steken hoort daar ook bij. Het bord krijgt een plaatsje op zijn kamer. Hij bleef David van de Velde van de Oosterscheldevissers voor. De 20-jarige Scherpenissenaar was vorig jaar tweede en in 2006 der de. Hij deed voor de laatste keer mee bij de A-jeugd. Vooral de laat ste helft van de wedstrijd was voor David beslissend. „Ik kreeg het advies van coach Arjan Rijnberg om verder in te gooien. Toen ging het gelijk goed." David haalde de eerste keer een wijting op, maar ving ook een bot en een zeebaars van 38 centimeter." In totaal ving hij 37 vissen, vier meer dan Corné, maar minder in lengte: 466 centi meter. David houdt meer van wrakvissen dan kustvissen en is niet zo fanatiek als zijn moeder, zegt hij. Op de vijfde plaats ein digde Jeroen den Engelsman van De Zeebaars en op de zesde plaats Arjan van Moort van de Ooster scheldevissers. Clubgenote Ilonka Rijnberg (29) uit Oud-Vossemeer behaalde vorig jaar en in 2002 de titel bij de dames. Ze moest nu genoegen nemen met het brons. Zaterdag was ze in mineur. „Ik was moe, had pijn in mijn rug en baalde van mijn derde plaats. Maandagavond toont ze zich tevre den. „Ik stond toch maar weer op het podium." Ook zij ving voorna melijk grondel en wijting maar haalde ook een fint van 35 centime ter op. „Nooit eerder gevangen. Het is altijd leuk om een nieuwe vis te vangen." De fint is net als de zee baars een rondvis en een rover. Na 2.5 uur vissen begon Ilonka bij an deren te informeren hoe de stand was. „Nummer twee liep een beetje achter. Van Linda wist ik wel dat ze goed zat. De laatste drie kwartier werd het heel spannend. De man nen stonden me op te jutten. Ik had liever een halve meter verschil dan zo weinig centimeters." Sylvia Wesdorp van de Oosterscheldevis sers werd zesde. Bij de B-jeugd deden de broertjes Coen Fase en Pim Fase uit Sint-An naland van De Zeebaars mee. Coen werd tweede. Hij ving 10 vissen met een lengte van 300 centimeter. Vandaag (donderdag) vertrekt het Nederlandse damesteam en heren team naar Montenegro voor de we reldkampioenschappen. Linda en Ilonka maken deel uit van de zes- koppige ploeg. Clarinda Rijnberg uit Oud-Vossemeer is hun coach. Er zijn in deze categorie elf landen. Bij de heren gaat Arjan Rijnberg uit Oud-Vossemeer mee. Bij de heren doen 18 landen mee. Er zijn vier wedstrijddagen en een trainings- Het eerste team van schaakver eniging Denk en Zet uit Scherpe nisse heeft thuis goede zaken ge daan tegen Koudekerke. Ondanks een slechte start werd het 3,5-2,5. Johnny van den Berge verloor van Kou dekerkenaar L. Boone. Het was een open partij waarbij de Koudekerkenaar het voordeel in een scherp middenspel naar zich toe trok. Van den Berge was na een lange periode weer van de partij en had duidelijk moeite zijn oude spelritme weer op te pakken. De eerste nul was een feit. Joris van Dijke speelde tegen J. Paauwe met de zwarte stukken een dame gam biet. Degelijk spel van beide zijden mondde uit in een altijd moeilijk toren eindspel waarbij Van Dijke op fraaie wijze de strijd om een open torenlijn won. Met nog slechts vijf minuten op de klok promoveerde Van Dijkes vrijpion op de h-lijn tot dame en was de stand ge lijk getrokken. Op bord 6 kantelde de stand in het voor deel van de Denk en Zetters. Rick van de Breevaart liet eindelijk weer eens iets van zijn oude vorm zien. Met de witte stukken kwam een onregelmatige ope ning op het bord tegen J. Engelen. In het eindspel creëerde Van de Breevaart twee fraai verbonden vrijpionnen op de g- en h-lijn. In een eindspel altijd goed voor winst. Met een 2-1 voorsprong kreeg Bart Her tog spelend op bord 2 remise aangebo den door zijn tegenstander M. van Doe selaar. Een Siciliaanse partij met een messcherpe sveshnikov-variant liet een interessante en mooie partij zien. Hertog zette met de witte stukken de konings stelling stevig onder druk. Van Doese laar wist uiteindelijk de angel uit de stel ling te halen. Hertog nam het remise aanbod aan en bracht daarmee de stand op 2,5-1,5 in het voordeel van DEZ. Een Siciliaanse draken-variant werd door waarnemend teamcaptain Peter van de Breevaart ge speeld tegen C. Boogaard die de witte stukken hanteerde. In een ogenschijnlijk gedrongen stelling toverde Van de Bree vaart een mooie combinatie uit de hoge hoed waarmee het eerste pionnctje werd binnen gehaald. Niet veel later volgde er stukw inst en gaf Boogaard op. Met 3,5-1.5 op het scorebord werd de winst veilig gesteld. Theo Blonet speel de de laatste partij op bord 5 tegen J. Nordin. Een kalme Italiaanse opening explodeerde in zeer scherp spel voor bei de spelers. Blonet. altijd goed voor spek takel. had het punt voor het oprapen. Een kat in het nauw maakt echter rare sprongen. Slechts één zet van mat ver wijderd was het toch Nordin die aan het langste eind trok. In een alles of niets aanval zette Blonet zijn koning op het verkeerde veld waardoor hij op jammer lijke wijze het deksel op zijn neus kreeg. Afwezigheid van de vaste basisspelers Sebastiaan Koedoot en Dig de Graaf hadden uiteindelijk geen consequenties voor het team. Zaterdag 31 oktober speelt DEZ 1 uit tegen Het Witte Paard 5 in Terneuzen. De vrouwen van voetbalclub Smerdiek hebben zaterdag een kans om op kop te komen in de competitie verspeeld. De blauw-zwarten hebben de wedstrijd tegen CSW uit Wilnis thuis afgesloten met een 3-3 gelijk spel. Hierdoor kwam CSW langszij in de competitieranglijst. Bij winst had Smerdiek aan de leiding kunnen komen in de eerste klasse samen met Stedoco. Damesvoetbal CSW ging met de wind in de rug fel van start. Het lukte Smerdiek goed het team uit Wilnis tegen te houden. CSW was in het eerste gedeelte niet gevaarlijk voor het doel maar wel de best combinerende ploeg. Smerdiek viel na een kwartier aan, maar vlak voor het doel werd Suus Hopstaken een schietkans ontnomen door de doelvrouw. De Thoolse keepster Kaylee Diele man moest een paar keer goed uit komen om gevaar van CSW te voor komen. Het spel golfde op en neer tot twaalf minuten voor het einde van de eerste helft. Uit een voorzet werd de 0-1 binnen gekopt door CSW. Smerdiek was aangeslagen en met de harde wind viel het niet mee om de bal weg te krijgen. Een paar minuten later ging Smerdiek in de fout door op lijn te verdedigen. De spits van CSW kon op snelheid doorgaan en afmaken: 0-2. Martine de Witte nam een vrije trap over de muur van CSW. Die kon worden weggewerkt door de keep ster, maar Wendy de Wilde was er snel bij en schoot de 1-2 op het sco rebord, waarmee de dames gingen rusten. Na de rust zette Smerdiek CSW vast. Met een mooie aanval bracht Suus Hopstaken haar club terug in de wedstrijd.-Beheerst scoorde ze de 2-2. Smerdiek had nu de wind in de rug, maar moest ondanks dit voordeel wel oppassen voor de counters van CSW. In de vijfen zestigste minuut kon Anne Hage al leen doorgaan en ze schoot de bal hard in. Maar de keepster stompte de bal weg, die bleef liggen en als een duveltje uit een doosje schoot Wendy de Wilde keihard in: 3-2. Smerdiek rook meer en ging door met mooie aanvallen. Met nog een paar minuten op de klok ging CSW alles op alles zetten om nog te kun nen scoren. Vanwege de snelle en behendige spitsen die de club heeft, hadden de Thoolse dames hier moeite mee. Uit een snelle aanval van CSW had Smerdiek geen rug dekking staan en de spits kon haar derde doelpunt aantekenen 3-3. De dames uit het tweede team hebben wel de 3-2 op het sorebord kunnen hou den tegen koploper Peursum uit Gies- senburg. Ook in deze wedstrijd was de wind een lastige factor. Na de aftrap gooide Peursum alles in de strijd om met goed voetbal te kunnen scoren. Daar te genover stond een goed georganiseerd en compact spelend Smerdiek. Geheel onverwacht kwamen de blauw-zwarten al snel op voorsprong. Cynthia Kramer mocht in de tweede mi nuut een vrije trap nemen, halverwege de helft van Peursum. De bal werd bij de tweede paal gelegd. Daar kon de keep ster er net niet bij, waardoor de bal voor de voeten van Amber Govers viel. Die twijfelde niet en wist de bal binnen te werken: 1-0. Niet veel later verzond Ilse Polderman een mooie pass op Amber Govers, die aan de linkerkant was doorgestoomd. Haar voorzet kwam voor de voeten van de instormende Irma Hage. maar die schoot de bal hard over de kruising: geen doelpunt. Peursum kreeg achterin de mogelijkheid om op te bouwen. Een enkele keer kwa men de dames uit Giessenburg door over de flanken, maar veel voorzetten waren een prooi voor Esther van Leeuwen, of de verdedigsters, die goed bleven oplet ten. Smerdiek had last van de harde te genwind en kon de bal vaak niét goed bij elkaar in de voeten spelen. H(erdoor kwamen de Thoolse dames niet echt on der de druk vandaan. Een vrije trap van Peursum werd vanaf ruim 25 meter hard langs de muur ge schoten en belandde precies in de uiter ste hoek: 1-1. Met deze stand werden de kleedkamers opgezocht. Smerdiek startte voortvarend in de twee de helft, maar kwam toch op achterstand na 64 minuten. Met wat kunst en vlieg werk wisten de dames de schade te be perken. Na 75 minuten kwamen de blauw-zwarten op gelijke hoogte via Na omi van Mierlo en niet veel later rondde Ilse Polderman het op het randje van de 16 af met 3-2. Na de thee kon SPS orde op zaken stellen, maar dan moest de ploeg wel bij de les blijven, zegt Voshol. In de tweede helft kon SPS profite ren van de wind. Binnen twee mi nuten was het raak. Uil een vrije trap op ongeveer 20 meter ven hel doel bracht spits Hilbert van Akke ren de bezoekers op voorsprong. De wedstrijd kantelde. Het was nu SPS die Waarde op de eigen helft vastzette. Het was geen oogstre lend voetbal dat SPS liet zien, maar wel effectief. De spelers hiel den zich aan hun opdracht om eer der te storen in de opbouw van de aanvallende thuisploeg. Na zeven tien minuten besliste Willem Beve lander de wedstrijd: 1-3. De speler nam de bal aan, draaide met zijn li chaam naar het doel en 'frommel de' de bal in het doel. Waarde kwam er bijna niet meer aan te pas en slaagde er niet in de aansluiting te maken. Ramon Voshol werd gewisseld voor Colin van der Slikke. Diens broer Marnix kwam in het veld voor routinier Ab van de Belt na een botsing met een tegenspeler waaraan hij een pijnlijke kaak overhield. SPS blijft door de winst de ranglijst aanvoeren en krijgt za terdag Halsteren op bezoek. SPS haalde bij Waarde de volle winst, maar gemakkelijk ging dat niet. Voor de ploeg uit Poortvliet en Scherpenisse is Waarde een moeilijke tegenstander. Bij de Zuid-Bevelandse club werden in het verleden wel vaker punten ge morst. Trainer Rien Voshol spreekt er zelfs over in medische termen: het syndroom van Waarde. Dat ge voel leek SPS ook zaterdag weer te achtervolgen. De bezoekende.club kwam door Jorn Elenbaas na tien minuten op voorsprong op aange ven van Hilbert van Akkeren. Maar SPS had in het eerste kwartier al drie keer kunnen scoren. De kan sen werden echter niet benut. En dat werkte verlammend, zegt Vos hol. „We gingen alles fout doen wat we voorheen goed deden." In de eerste helft volgde dan ook de gelijkmaker, ook al hield SPS de tegenstander ver van het doel. Een kwartier voor rust scoorde Waarde uit een vrije trap van ongeveer 16 meter van het doel, geholpen door de krachtige wind. Met een gelijke stand ging SPS de rust in. Willem Bevelander maakte zaterdag zijn zesde doelpunt voor SPS in dit seizoen. Vosmeer leed tegen Halsteren de tweede nederlaag van het seizoen. In de uitwedstrijd verloor de ploeg van Aad van Meeren met 5-2. Vos meer mist nu de aansluiting met de streekclubs SPS en Smerdiek. Za terdag kan Vosmeer in de derby bij Stavenisse zich weer van de goede kant laten zien. hoopt de trainer. „De nederlaag bij Halsteren was een beetje onze eigen schuld. Door twee gele kaarten voor Ilias Eljilali moesten we met tien man spelen. Soms ga je dan als ploeg beter voetballen, maar dat was niet het geval." De eerste gele kaart kreeg de spe ler omdat hij een bal wegtrapte ter wijl de tegenstander een vrij trap moest nemen. „Het was maar twee meter, ,maar daar wordt een gele kaart voor gegeven." Later kreeg hij nog een keer een gele kaart na een overtreding en kon de speler naar de kant. Bovendien kampt de ploeg met een aantal geblesseerde spelers en ontbrak basisspeler Mo hammed Allali. De eerste vijftien minuten was er niets aan de hand, zegt Van Mee ren. Integendeel. „We speelden de sterren van de hemel. We hadden toen al twee goals kunnen maken." Via een afinval over de rechter flank van de thuisclub werd er ver keerd verdedigd. Halsteren maakte tegen de verhouding in een doel punt. Volgens Van Meeren kwam er toen de klad in. Bij het nemen van een corner door Halsteren werd de 0-2 binnengekopt door de lange spits van de thuisclub. Tien minuten voor rust kwam Vosmeer terug. Door goed combinatiespel had de verdediging van Halsteren het nakijken en zorgde Soufian Al- louchi voor de aansluitende treffer: 2-1. De gelijkmaker zat in de lucht maar de keeper van Halsteren wkit een vrije trap knap uit de kruising te tikkcfi. Toen Ilias na de tweecfc gele kaart uit het veld werd ge stuurd. begon Vosmeer verzwakt aan de tweede helft. Vijf minuten na de rust liep Hal steren verder uit 3-1. Vijf minuten voor het einde was er weer even hoop voor Vosmeer. Een verdedi ger van de thuisploeg maakte een overtreding in het strafschopge bied. Rachid Bouhoudane benutte de penalty feilloos: 3-2. Het leek er op dat Vosmeer ook de derde kon maken, maar door een foutje in de achterhoede werd het 4-2. Toen was' het bekeken. Halsteren liep uit en maakte de vijfde treffer. Stavenisse leed thuis weer een gro te nederlaag. Dit keer trof Chris landia zeven keer doel en wist de thuisclub wederom niet te scoren: 0-7. In de eerste minuut van de wedstrijd kwamen de bezoeker al op voorsprong. Het vroege doel punt sloeg een deuk in het toch al wankele zelfvertrouwen van het team van trainer Wim Westerhuis. Eerder verloor de ploeg met 0-8 van Smerdiek. In de achterhoede stapelde zich de ene fout na de an dere op. Bovendien werd het mid denveld 'overlopen' door de be zoekers. En ook de spitsen van Stavenisse kunnen op dit moment geen vuist maken. Stavenisse scoorde pas één keer in vier wed strijden. Bij rust keken de geelro den tegen een 0-4 achterstand aan. Ook in de tweede helft werd de ploeg van Westerhuis geregeerd door angst. De achterstand liep verder op. Eduard de Rijke werd gewisseld voor Mark Tak en Jere my Gierman kreeg een meer aan vallende rol. Twintig minuten voor het einde van de wedstrijd werd Erik de Rijke naar de kant gehaald en de jonge Sander Smits in het team gebracht. De wissels konden niet voorkomen dat Chrislandia verder uitliep. De jonge ploeg van Stavenisse bleef zonder punten en zonder doelpunten en heeft nog twee zware wedstrijden voor de boeg. Tegen Vosmeer en SPS. Ton van Os uit Poortvliet is de hoogst geëindigde Tholenaar bij de Kustmarathon Zeeland die zaterdag tussen Burgh-Haamstede en Zoute- lande werd gehouden. Hij eindigde tussen 851 deelnemers op de 48ste plek. Hij liep de marathon in drie uur. 38 minuten en 20 seconden. Het leverde hem tevens een twintig ste plaats op in zijn categorie, de 40-plussers. Kees Lindhoud uit Sint-Annaland liep de 40 kilometer in drie uur. 41 minuten en 22 secon den, waarmee hij de 53e plaats in het klassement behaalde. Voor de 50-plussers betekende dat een zesde plaats in zijn categorie. Anne Kwist was de beste dame van het eiland. De Thoolse liep de mara thon in 4:16:48 uur en behaalde daarmee de 282ste plek in het alge meen klassement en de vierde plaats bij de dames. Piet de Rijke uit Sint-Annaland eindigde in de mid denmoot op plaats 496 in 4:42:05 uur. Een dag eerder bij de Ladiesrun liep Joke de Neef-Verspeek uit Scherpenisse mee op de vijf kilo meter. Ze deed dat in 37 minuten en 11 seconden en eindigde daarmee als 96ste. Er kon ook gewandeld worden. Martin Daams uit Sint- Maartensdijk en uit Oud-Vossemeer Laurens Dorst, Anita Goedege buure. Leo Havermans, Frans Ver hees en Helma Verhees schreven zich in voor de wandelmarathon. Paardensport Linsey van der Slikke uit Tholen is za terdag twee keer eerste geworden bij een springwedstrijd in Alblasserdam. Ze deed mee in de klasse B met haar pony Surprise. Alle balken bleven liggen en daarbij zat Linsey keurig op haar pony. Ze kreeg er 45 en 47 stijlpunten voor.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13