Vijf ton voor herstel Korenbloem r Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 1 oktober 2009 Met drank achter stuur Borstvoeding in de eerste weken Friedensstimme avond Man dronken op Oesterdam Kleutertheater. Moeliker wint start seizoen Inloopochtend NPB Lezing evolutie en toeval Dronken op de vangrail Suijkerbuijk exposeert in Gent Schrijver heeft diploma Statiegeldactie Geslaagd BEZORGER Kortste partij Hommel Muziekmarathon Vragen supermarkt Feest voor juf Judith Linedansen Karaokewedstrijd Activiteitenmarkt Hollandse avond Najaarsverkoping Beroep op Klok Afscheid Stoutjesdijk Geslacht in eigen slagerij J Club van 50 Sponsoren 't Hummeltje Asselbergs laat vrouwen lachen Fancy-fair en markt Visserskoor Jubileumzangavond Avond over migraine Uitleenpost dicht Goud voor Elenbaas Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Verkeersles Jubileumconcert Sportspeurtocht Nieuw melkveebedrijf Creamiddag Gereformeerde Kerk Unicef zoekt mensen Prinses Beatrix Fonds Nierstichting Bingo in A JP Een 28-jarige automobilist uit Bergen op Zoom is zaterdag een half uur na middernacht op de Ten Ankerweg aangehouden door de politie. Hij werd aan de kant gezet voor een blaastest en daaruit bleek dat hij 2.5 keer de toege stane hoeveelheid alcohol had gedron ken. Zijn rijbewijs werd daarom inge vorderd. De geboorte van de baby en het geven van borstvoeding in de eerste weken. Dat is het onderwerp van de maande lijkse informatiebijeenkomst van Borstvoedingorganisatie LLL. Be langstellenden met betrekking tot vra gen over borstvoeding, kunnen ook de avond bezoeken die van acht tot tien uur wordt gehouden op donderdag 8 oktober, op het adres Stoofstraat 8. De bijeenkomst is bestemd voor aanstaan de moeders en voor moeders die al een kind borstvoeding geven. Baby's en vaders zijn ook welkom. Telefo nisch hulp of informatie over borst voeding via Ria Verheul, tel. 606333 of het landelijk hulpnummer van LLL 0111-413189. De stichting Friedensstimme houdt dinsdagavond 13 oktober om half acht een bijeenkomst in het Calvijn college. Eén van de evangelisten van de stichting. Benjamin Pereyotsjikov, komt vertellen over zijn werk. Ook wordt er een video vertoond over de omstandigheden in Rusland. De stich ting zet zich reeds 30 jaar in voor on dersteuning van christenen in de voor malige Sovjet Unie bij hun evangelisatie- en zendingsactiviteiten. Op de Oesterdam is zaterdagmorgen rond half drie een 45-jarige automobi list uit de gemeente Borsele aange houden. Tijdens de surveillance zagen agenten een personenauto half op de weg en gedeeltelijk in de berm staan. Achter de auto zagen zij een man staan plassen. Bij het aanspreken van de man werd al snel duidelijk dat hij zwaar onder invloed van alcohol was. Ondanks dat de motorkap en de uitlaat van de auto nog warm waren, beweer de hij hier al anderhalf uur stil te staan. Hij werd aangehouden op verdenking van rijden onder invloed en overge bracht naar het bureau. Uit de adem analyse bleek dat hij ruim 4,5 maal de toegestane hoeveelheid had gedron ken. De MusicalXpres is gestart met het Delta-Kleuter-Theater. Hierbij worden in basisschool De Kraal theaterlessen gegeven aan kleuters. Tien kleuters hebben maandag deelgenomen aan de proefles. Vanaf aanstaande maandag worden wekelijks lessen gegeven door Jorina Verhees van de Poortvlietse MusicalXpress. Het Delta-kleuter theater is samengesteld door Jorina Verhees en zij geeft zelf de lessen aan de kleuters. Bij voldoende belangstel ling voor theaterles voor kinderen van af groep 3 wordt van half vijf tot half zes op De Kraal lesgegeven. Meer in formatie bij Jorina Verhees 06- 21106839. Inschrijven kan via de website www.musicalxpres.nl. Rinus Moeliker heeft de eerste com petitieavond van het seizoen van de klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Op de wekelijkse speelavond in eafé Hof van Holland, klaverjaste hij 5028 punten bijeen. De leden kaarten elke donderdagavond om half acht en kun nen nog wat speelmaatjes gebruiken. Verdere uitslag: 2. Herman Oldenburg én Huib Oostdijk 4987 p.; 4. Wim An- thonisse 4795 p.; 5. Peter Luten 4725 punten. De NPB Tholen organiseert vanaf dinsdag vier inloopochtenden in het kerkgebouw aan de Oudelandsestraat 11. De bedoeling is een informeel sa menzijn. De voorgangster van de NPB Tholen. mevrouw Mieke Punt, zal aanwezig zijn om een en ander vorm te geven. De ochtend begint om tien uur en duurt tot ongeveer twaalf uur. De overige inloopochtenden zijn op de dinsdagen 3 november, 2 februari en 2 maart 2010. Henk Weltevreden houdt donderdag avond 8 oktober om half acht een le zing over evolutie en toeval, in het kerkgebouw van de NPB Tholen. Weltevreden (1951) studeerde af in de wijsbegeerte op het onderwerp 'toe val' en werkte als docent in Japan en de Volksrepubliek China. Hij doceert op de Erasmus Universiteit, schrijft romans, reisverhalen, columns en is programmamaker bij de RVU, NPS, Humanistische Omroep en de VPRO. Hij correspondeert al enige tijd met de vinder van de eerste mens, prof. dr. Donald Johanson die nog vaak in Et hiopië werkt. Ook reisde hij af naar Addis Abeba, had gesprekken met de wetenschappers daar in het veld en ging naar de precieze plek in de Afar woestijn waar op 24 november 1974 Lucy, de oermoeder van de mensen, werd gevonden. Een 52-jarige vrouw uit de gemeente Tholen is maandagmiddag met haar auto over de vangrail bij de afslag Nieuwe Postweg naar de Grindweg geschoven. Ze kwam tot stilstand te gen een lantaarnpaal. Volgens eigen zeggen twijfelde zij of ze de afslag wel wilde nemen en nam daardoor te laat een beslissing. Hierdoor kwam zij met haar auto op de vangrail terecht die daar uit de grond kömt. Agenten roken dat de vrouw gedronken had en hebben bij haar een blaastest gedaan. Hieruit bleek dat de vrouw ruim vie renhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Op het bureau kon zij haar rijbewijs inleveren. Haar auto is total loss. De vrouw zelf liep volgens de politie geen verwondingen op bij het eenzijdige ongeval. Désiré Suijkerbuijk doet mee aan de expositie van het GO.'Art project in de oude veeartsenijschool in Gent. De tentoonstelling heeft als thema Identi teit/Individualiteit en bevat werk van studenten en oud-studenten van de kunstacademie van Antwerpen. De opening is woensdag om half zes. De tentoonstelling duurt tot en met 18 ok tober en is op zaterdag en zondag te bezoeken. Roderick Schrijver is geslaagd voor zijn diploma monteur/montage/onder houd. Hij heeft de opleiding hiervoor gevolgd aan de vakmetaalschool in Et- ten-Leur. Ml Oud- Vossemeer De statiegeldactie van Woord Daad heeft 200,20 euro opgebracht. Deze opbrengst komt ten goede aan warme maaltijden voor arme mensen in India. Jeroen Donken heeft zijn diploma voor de vakmetaalschool in Etten- Leur gehaald. Hij is geslaagd voor de opleiding monteur/montage/onder houd. gevraagd op donderdagochtend voor de Eendrachtbode in Oud-Vossemeer. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via telefoon 657007 of e-mail: sollicitatie «eendrachtbode.nl In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Jos Hommel de kortste partij in 22 beur ten en het hoogste gemiddelde met 3,545. De hoogste serie werd behaald door Thedo de Reus met 20 carambo les. De uitslagen: T. de Reus-W. Bosch 10-5.111; J. Hommel-A. Hom mel 10-7,222; P. Goossens-J. de Ko ning 6,875-10; P. de Leeuw-R. de Jon ge 10-5,556; L. van Wezel-A. Deurloo 10-6,508; H. Rensink-C. Burgers 9,574-10; H. van Daalen-K. Hommel 6.875-10. Sint-Annaland Morgenavond om kwart voor zeven geeft Accelerando met het oplaten van ballonnen bij de Wellevaete het start sein voor de muziekmarathon. Van vrijdagavond zeven uur tot zaterdag avond zeven uur wordt er gemusi ceerd. De leden hebben zich laten sponsoren door familie en bekenden om geld bijeen te brengen voor slag werkinstrumenten, een eigen vervoer middel voor de instrumenten en stich ting de Luchtballon in Ossendrecht. Na het oplaten van de ballonnen volgt er een muzikale rondrit door het dorp, maar om acht uur gaan de Acceleran- do-leden de Wellevaete in, waar de meesten pas zaterdagavond zeven uur uitkomen. De hele nacht wordt er ge repeteerd, onderbroken door oefenin gen om fit te blijven. Zaterdagmorgen oefenen een aantal koren mee, die 's middags vanaf twee uur optreden. Volksdansvereniging Dodi Dodi be gint met VZOS, gevolgd door Kir Royal, Olleke Bolleke, .het Casem- brootkoor en het Schorrekoor. Daar naast zijn er tal van andere activiteiten, zoals een grabbelton voor de kinde ren, fotowedstrijden, een tentoonstel ling van schilderijen en oude dorpsfo- to's. Burgemeester Nuis is een van de juryleden die moet controleren of de muzikanten wel echt aanwezig zijn om hun sponsorgeld te kunnen verdie nen. Notaris Schot maakt zaterdag avond de opbrengst van de actie be kend. De gemeenteraadsfractie van ABT wil van burgemeester en wethouders méér weten over het laatste gesprek met su permarkteigenaar A. Gunter, In de commissie ruimte zei wethouder Heij- boer onlangs dat er 'vrij recent' een gesprek plaatsvond. Wannéér is dat geweest, vraagt ABT. Verder is de fractie benieuwd naar de vorderingen. En wanneer er geen schot in de zaak zit. wat daarvan de reden is. De ge meente praat al langer met Gunter over diens supermarkt Cl000 aan de Spuistraat. Deze zou in de plannen voor het havengebied een nieuwe plek moeten krijgen. Juf Judith van der Vlies is gisteren in De Wellevaete in het zonnetje gezet voor haar 25-jarige werkverband bij peuterspeelzaal Olleke Bolleke. De peuters konden 's middags samen met haar feestvieren en daarna was het tijd voor de volwassenen, waaronder de collega's van de stichting peterspeel zalen Tholen, om haar te feliciteren. In café An de Slööve start danslerares Bets Aarts uit Steenbergen maandag avond om half acht een countryline- dancegroep voor beginners. In de eer ste lessen zullen de basisdanspassen en beginnersdansen van deze van oor sprong Amerikaanse dans behandeld worden. Geïnteresseerden kunnen meedoen. De les duurt tot half tien. Meer informatie bij Dinsena Reedijk, tel. 06-25592216. De nachtegalen uit het dorp kunnen zaterdag mee doen aan de voorronde van de Nederlandse karaokekam- pioenschappen. Die worden 's avonds gehouden in café An de Slööve. Ter plaatse liggen inschrijfformulieren klaar en'de wedstrijd begint om tien uur. De winnaar gaat door en maakt dan kans op de hoofdprijs, dit is een reis naar Amerika. Meedoen is gratis. De Gereformeerde Gemeente houdt zaterdag van tien tot drie uur een acti viteitenmarkt aan de Weststraat. Er worden onder andere groenten en fruit, knutselspullen en elektronica verkocht. Ook worden er kaarsen ge maakt en is er een rommelmarkt. De opbrengst is bestemd voor de zending en de kerk. Café Havenzicht houdt op vrijdag 16 oktober om tien uur een Hollandse avond in de zaal. Zanger Arie-Frans zorgt voor een meezingavond. De toe gang is gratis. KI Stavenisse De stichting Adullam houdt woens dagmiddag van twee tot vijf uur een najaarsverkoping aan de Pilootweg. Er zijn onder meer hoeden, kleding, foto- en kerstkaarten, hobbyartikelen om zelf kaarten te maken, snoep en speel goed te koop. Dinsdag 6 oktober wordt voor de zending en Adullam oud papier op gehaald. Advertentie I.M. De Oud Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op domi nee T. Klok. Hij is momenteel predi kant in de gemeente te Urk. Sint-Maartensdijk De Hersteld Herv. Gem. heeft onlangs afscheid genomen van Jan Stoutjes dijk die meer dan 24 jaar lang leider was van de jongensclub. Om de veer tien dagen gaf hij leiding aan jongens I Malse biefstuk Verse kipfilet Varkenslever Losse worst I I I I I I 250 gr. 4,25 500 gr. 3,75 500 gr. 1,90 500 gr 1,99 Ronde schouderham 150 gram 1,00 Jong gesneden kaas 100 gram 0,99 Grillworst 150 gram 1,20 Runderrookvlees 100 gram 1,50 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Rundvlees met randje 1 kg 7,00 Boerenhamlappen 1 kg 5,50 Varkensribbetjes 1 kg 4,50 Rundervinken 5 halen 4 BETALEN! I I I I I Advertentie I.M. van 9 tot en met 12 jaar bij het knutse len en het Bijbellezen. Stoutjesdijk, van huis uit timmerman, gaf aanwij zingen bij het maken van werkstukjes van hout of metaal. Hij had graag de 25 jaar vol gemaakt, maar vanwege li chamelijke omstandigheden is dat niet mogelijk. Zijn opvolger is Marcel van Dijke. Tijdens het afscheid op het halijaarlijkse verenigingsoverleg (met vertegenwoordigers van alle vereni gingen, clubs, kerkenraad en kerk voogdij) kreeg Stoutjesdijk twee boekjes met uitleg over de Jakobus- brief. Ds. Joppe bedankte hem voor zijn inzet. Na de herfstvakantie begint de jongensclub weer, op dinsdag avond van 7 tot half 9. Leo Troost en Leny de Graaf zoeken 50-plussers die in het dorp wonen of op een andere manier met Smurdiek verbonden zijn en graag van tijd tot tijd samenkomen met leeftijdgenoten voor een 'goed gesprek, een drankje en een hapje, muziek en ouderwetse gezelligheid'. Via een kaart roepen ze 50-plussers op om op zaterdag 31 ok tober naar Hotel Kom te komen voor de eerste bijeenkomst. Ze bespraken het idee met de eigenaren van het ho tel die het initiatief ondersteunen. Troost en De Graaf willen nu de Club van 50 oprichten. Ze vragen om voor 20 oktober te reageren, zodat ze op 31 oktober kunnen starten. Tel: 663991 of leotroost@zeelandnet.nl De sponsorochtend van peuterspeel zaal 't Hummeltje heeft zaterdag 475 euro opgebracht. De kinderen konden aan allerlei spelletjes mee doen, zoals skippyballen en pictogr ambingo. De opbrengst wordt ge bruikt voor de aanschaf van een rolgordijn, 't Hummeltje telt veertig kinderen. Er is nog plaats. De plattelandsvrouwen zijn donder dag bezocht door de heer Asselbergs uit Bergen op Zoom. Hij kwam de Smurdiekse afdeling vertellen over zijn passie voor natuurbehoud en de daarbij horende jacht. Asselbergs ver telde op humoristische wijze over zijn belevenissen en wisselde zijn verhaal af met gedichtjes en verhaaltjes uit een van zijn vele uitgegeven boekjes. Hij sprak ook over zijn functie al bui tengewoon ambtenaar van de burger lijke stand. Dat doet hij sinds 2002 voor de gemeente Bergen op Zoom. Hij heeft er een boekje over geschre ven 'Zeg 'ns Jaaa', waaruit hij ver schillende verhaaltjes voorlas. De lachspieren van de dames werden de ze avond regelmatig getraind. De voorzitter sloot de avond af met de mededeling dat de volgende avond wordt verzorgd door het alternatief bestuur op 12 oktober. Ze bedankte de heer Asselbergs vervolgens harte lijk voor de geslaagde eerste avond van het seizoen en bood hem als dank een enveloppe met inhoud aan. De voorzitter kreeg op haar beurt als dank een door hem geschreven boek je over zijn belevenissen na het ernsti ge ongeval dat hem overkwam. Daar is hij na een lange revalidatie, welis waar gehandicapt, maar vol goede moed weer uitgekomen. Het boekje is nooit uitgegeven, maar wordt cadeau gedaan aan alle mensen die hem op wat voor manier dan ook hebben bij gestaan in die tijd. De Juliana van Stolbergschool houdt zaterdag aan de Oosterscheldestraat een fancy-fair en rommelmarkt. Van een tot vier uur zijn er veel tweede hands spullen te koop en ook kinder kleding. Er worden ook groente en fruit, oliebollen en andere lekkere dingen aangeboden. Er zijn allerlei activiteiten voor jong en oud zoals darten, cijferspel, spijkerbroekhan gen, ballonnenspel, lollybord en meer. Ook is er een springkussen. Het Bruinisser Visserskoor treedt za terdag 10 oktober om half drie op in Maartenshof. Het vijftigleden tellen de koor staat onder leiding van diri gent Jacob Knuist en brengt vissers en zeemansliedjes ten gehore met ins trumentale begeleiding van twee ac cordeonisten. Scherpenisse Jeugdkoor De jonge Lofstem bestaat 30 jaar en daarom wordt op vrijdag 9 oktober om half acht een jubileum zangavond gehouden in het kerkge bouw van de Geref. Gem. Aan deze avond werken mee het jeugdkoor Sja- loom uit Tholen o.l.v. M. Bakker, ge mengd koor De Lofstem o.l.v. J.C. v.d. Slikke en het jubilerende jeugd koor zelf o.l.v. IJ. van GorSel. De plattelandsvrouwen hebben bij de eerste bijeenkomst na de zomerstop geluisterd naar Linda Jorissen. Zij is werkzaam bij het farmaceutische re clamebureau Remedica en gaf de vróuwen aan de hand van beelden en mondelinge toelichting uitleg over hoofdpijn en migraine. Jorissen ver telde dat migraine het meest voor komt bij mensen in de leeftijdsgroep van 25 tot 55 jaar. Op latere leeftijd komt het minder voor. Twee tot drie keer zoveel vrouwen als mannen lij den volgens Jorissen aan migraine. Ze noemde enkele symptonen van mi graine: langdurige hoofdpijnaanval- len. kloppende bonzende hoofdpijn, pijn aan een kant van het hoofd, mis selijkheid en licht niet kunnen verdra gen aan de ogen. Ze vertelde ook wat over de medicijnen tegen migraine, zoals pijnstillers. Alle leden kregen aan het eind van de bijeenkomst nog wat documentatie mee. De voorzitter bedankte Linda Jorissen voor de inte ressante avond en overhandigde haar hiervoor een attentie. De uitleenpost van de openbare bi bliotheek gaat op 31 december dicht. Op de laatste dag van het jaar verliest het dorp de voorziening in 't Ouwe Raed'uus. De SP-Tholen on dernam een poging via de advies commissie samenleving om de ge meenteraad terug te laten komen op een eerder genomen beslissing de uitleenpost te sluiten. B. en w. heb ben het verzoek voor heroverwegen besproken en stellen de leden van de commissie voor om het ingezette bibliotheekbeleid voort te zetten. De uitleenpost sluit op oudjaarsdag. Op 2 januari sluit ook de geldauto maat van de Rabobank aan de Schoolstraat. Vrachtwagenchauffeur A. Elenbaas is in Nijkerk onderscheiden als Rid der van de Weg der eerste klasse, wegens tien jaar aaneengesloten schadevrij rijden. Hij is één van de 96 chauffeurs die zaterdag een gou den medaille kreeg uit handen van schaatslegende Ard Schenk. Elen baas rijdt bij transportbedrijf Bijl in Sint-Maartensdijk. In totaal zijn ruim duizend chauffeurs in het be- roepsgoederenvervoer onderschei den voor een periode (3, 5, 10 of 20 jaar) schadevrij rijden. In aanmer king komen bedrijven die meedoen aan het veiligheidsplan van verze keraar TVM. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De plattelandsvrouwen zijn vorige week min of meer ontvoerd voor een verrassingsavond naar autorijschool Mattemburgh in Bergen op Zoom. Ze werden er gastvrij ontvangen door de heer Mattemburgh en daar na nam rij-instructeur de heer Schouten het over. De dames kregen eerst uitleg over de autorijschool zelf en daarna hebben ze een theo rie-examen afgelegd. Dat viel de vrouwen nog niet mee. mede omdat ze geen ervaring hebben met de ma nier waarop tegenwoordig het exa men word afgelegd. Ze vonden het geweldig leuk om te doen en hebben er behoorlijk wat van geleerd. Sint-Philipsland De christelijk gemengde zangver eniging Vooruitgang Zij Ons Stre ven (VZOS) houdt op 24 oktober haar jubileumconcert vanwege het 50-jarig bestaan. Het concert wordt gehouden in de koorkerk van de Hervormde Kerk in Tholen en be gint 's avonds om half acht. Na af loop van het concert wordt er tot elf uur een receptie gehouden in ver enigingsgebouw De Wingerd. Jeugdhonk De Kelder organiseert morgenavond een sportspeurtocht. Deelnemers kunnen zich in groep jes van maximaal 8 personen opge ven tussen half zeven en zeven uur uur in het jeugdhonk. Voor jongeren onder de 8 jaar is er begeleiding no dig. Na opgave worden een be schrijving van de route en de spelre gels verstrekt. De speurtocht gaat over alle soorten van sporten. Ze moeten niet alleen worden gezocht, maar ook worden beoefend. Tussen door en na afloop staat er iets lek kers klaar. Voor alle deelnemers is er een attentie en er worden prijzen uitgereikt om half elf. Iedere vrij dagavond is het vrije inloop in de opgeknapte De Kelder voor alle De restauratie van molen De Korenbloem in Scherpenisse is eindelijk van start gegaan. Vijftien jaar geleden werd er al over gespro ken. Het opknappen kost ongeveer vijf ton. Gemeente, rijk en provincie dragen bij aan de restauratie. Gisterenochtend werd met het herstel van de molen aan de Westkerkseweg begonnen. Eerst takelde Jordy Weggemans van Kraanver huur Tholen de roeden er een voor een af. Dat verliep zonder problemen. De roeden werd naast de molen gelegd. Daarna werd de kap van de romp getild en ook naast de molen gezet. Hier wordt hij hersteld. Het grootste werk zal bestaan uit het rechtzetten van de molen die al in 1872 is scheefgezakt. Waarschijnlijk is hij toen ook nog eens 70 centi meter in de grond gezakt. Hij wordt 15 centime ter omhoog geperst en weer rechtgezet. Om dat mogelijk te maken, worden negentien stalen buispalen met een doorsnee van 22 centimeter in de grond geslagen: 15 rond de molen en vier bin nen in het gebouw. Die worden gevuld met be ton. In het maaiveld worden gaten gemaakt die gevuld worden met beton zodat er een betonnen vloer ontstaat. Vervolgens wordt de molen om hoog geduwd (vijzelen). Als die op de juiste hoogte is, komt de betonnen vloer op de palen te rusten. Deze methode werd eerder met succes beproefd bij De Vijf Gebroeders in Heinkens- zand. Leen Verhage uit Tholen is er vrijwillig molenaar, maar was gisteren verhinderd om bij het begin van het werk aanwezig te zijn. Bij de restauratie worden deuren, ramen en lui ken gerepareerd of vervangen. Het metsel- en voegwerk van de romp wordt hersteld. De wie ken worden vervangen; ze krijgen nieuwe latten. Of de ijzeren roeden vervangen moeten worden, is de vraag. Volgens ambtenaar Rinus de Graaf hangt het af van de conditie van de roeden. Hij kapte er met de hamer stukken roest af. Ook bal ken worden onder handen genomen. Trappen worden opgeknapt of vervangen, waar nodig vloeren recht gelegd. Spruiten, schoren, staart en kruiblok worden vernieuwd. Ook het draaiende werk wordt nagezien. Ten slotte wordt de stenen romp van de molen helemaal gewit en ook het houtwerk weer geschilderd. De werkzaamheden worden verricht door bouwbedrijf Nonnekes uit Goes en molenmakersbedrijf Berkhof uit Zwar- tebroek. Het werk duurt tot juni/juli volgend jaar. Aan de Westkerkseweg in Scherpenisse zijn gisteren de roeden en de kap verwijderd van de Korenbloem. 1 f Predikbeurten Zondag 4 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Volk. Den Haag. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Joppe, St.-Maartens dijk. 16 u. ds. Van Wijk, Herkingen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Woestijne, Waarde. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Boot. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse, H.A. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering, gezins viering. VRIJZ. GEL. GEM. NPB 10.30 u. Da. N. Verburg, Gouda. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Wienen, Katwijk aan Zee. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's Gravendeel. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Van Bennekom, Sommels- dijk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. v.d. Kamp. 15.30 u. ds. Van Estrik. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 8/10 19.30 u. ds. Van Houdt, Poortvliet. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Beek, Ridderkerk. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. di 6/10 19.30 u. dhr. Van Veen, Ha- zerswoude. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. (H.D.) ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. van der Aa, Numans- dorp. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 17 u. ds. Van 't Hof, Oude Tonge. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Schipper. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Timmers, Lage Zwaluwe. jongeren van 10 tot 20 jaar. Van ze ven tot elf uur kunnen jongeren ga- men, tv kijken, muziek luisteren en plezier maken. Iedere derde vrijdag in de maand wordt er om zeven uur een filmavond gehouden. Op de Hy- vessite van jeugdhonk De Kelder staat wat er gedraaid wordt. Vrijdag 30 oktober is er een halloweenfeest, op 20 november is het karaoke- avond en op 11 december wordt er een galafeest gehouden. Aan de Rijksweg 6 komt een melk veehouder uit Waspik. De onderne mer heeft de boerderij van L. de Oude aangekocht. De gemeente wil mede werking verlenen aan het vergroten van het bouwvlak. Dat antwoorden b. en w. op een vraag van Van Dun ad vies die namens de melkveehouder optreedt. Zijn cliënt is nu gevestigd in de Overdiepsepolder bij Waspik. Die polder wordt gereserveerd voor wa terberging. Voor het vergroten van het bouwvlak is een wijziging nodig van het bestemmingsplan. De Gereformeerde Kerk in Anna Ja- cobapolder houdt zaterdag 10 okto ber de jaarlijkse creamiddag aan de Langeweg 49. Er wordt geknutseld, er zijn spelletjes en voor drinken en iets lekkers erbij wordt gezorgd. Jongens en meisjes van vier tot en met twaalf kunnen meedoen. De middag duurt van twee uur tot half vijf. Opgeven kan tot donderdag 8 oktober bij Meta van Nieuwenhuij- zen tel. 573441 of Marja Potappel 573112. Hulporganisatie Unicef zoekt voor Sint Philipsland vrijwilligers. Bin nenkort begint de najaarsverkoop HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8. za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag).' Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 1 t/m vrijdag 9 okt. donderdag 1 2.37 -14.52 vrijdag 2 3.17-15.32 zaterdag 3 3.52 - 16.02 zondag 4 4.22 - 16.35 maandag 5 4.55 -17.09 dinsdag 6 5.30 - 17.42 woensdag 7 6.02 - 18.12 donderdag 8 6.39 - 18.52 vrijdag 9 7.15-19.32 zo 4/10 8.12 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN 1 okt Stamboomonderzoek, lezing dhr. F. v.d. Kieboom voor leden Chr. ouderenver., geb. NPB, 14.30 u. 2 okt Presentatie jeugdparticipatie, Joth en gemeente, gem.huis, 15.45-17 u. 3 okt Birdwatchday, vogels tellen, Natuurvereniging Tholen, Oester dam, 9-16u. 6 okt Inloopochtend NPB, kerkge bouw Oudelandsestr., 10-12 u. 8 okt Evolutie en toeval, lezing H. Weltevreden, NPB-gebouw, 19.30 u. 8 okt Borstvoedingsavond, LLL, Stoofstraat 8,20-22 u. SINT-ANNALAND 2 en 3 okt Megamuziekmarathon, 24 uur muziek. Accelerando, Wellevaete, start 19 u. 3 okt Activiteitenmarkt, Gereformeer de Gemeente, Weststraat, 10-15 u. 3 okt Karaokekampioenschappen, voorronde, café An de Slööve, 22 u. STAVENISSE 7 okt Najaarsverkoping, stichting Adullam, Pilootweg, 14-17 u. SINT-MAARTENSDUK 1 okt Zeeuwse boerderijen, lezing G. Smallegange, Maartenshof, 19.30 u. 3 okt Rommelmarkt en fancy fair, Jul. v. Stolbergschool, 13-16 u. SCHERPENISSE 9 okt Jubileumzangavond De jonge Lofstem, Gereformeerde Gemeente, 19.30 u. POORTVLIET 1 okt Verkoping, vrouwenver. Tryfe- na, zaal Ger. Gem., 15-17 u. en 19- 20.30 u. SINT PHILIPSLAND 2 okt Sportspeurtocht, jeugdhonk De Kelder, 18.30 u. 3 okt Rommelmarkt, Herv. Gemeen te, De Wimpel, 9.30-14 u. 7 okt Herfststuk maken, leden platte- landsvr. afd. Sint-Philipsland, de Wimpel, 19.30 u. 9 okt Bingo, werkgroep Dorp, dorps huis Anna Jacobapolder, 20 u. +film+++film+++film+++film+ CINEMACTUEELDe Storm - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., zaenzo 16, 18.45 en 21.15 u. Har ry Potter and the half-blood prince - vr t/m zo 20.45 u., wo 20 u. Ice age 3: Dawn of the dinosaurs (Ned. gespr.) - za en zo 13.45 u. en wo 16 u. G-force (Ned. gespr.) - za, zo en wo 13.45. Lover of loser - do, ma en di 20 u., vr 18.45 u., zaen zo 13.45, 16, 18.45 u., wo 13.45 en 16 u. Spangas op survi val - do 20 u., vr 18.45 u., za 13.45, 16 en 18.45 u., zo en wo 13.45 en 16 u. Sunshine cleaning - ma 20.30 u. The burning plain - zol9 u. en di 20.30 u. The proposal - vr t/m zo 21.15 u., wo 20 u. The ugly truth-do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u. Up -wo 13.45 en 16 u. De collecte voor het Prinses Beatrix Fonds heeft in Poortvliet 417,49 eu ro opgebracht. Het fonds bestrijdt spierziekten en bewegingsstoornis sen door het financieren van weten schappelijk onderzoek en zet zich in om de kwaliteit van leven van pa tiënten en hun familie te verbeteren. De Stavenissenaren hebben samen 626,72 euro in de pot voor de Nier stichting gestopt. De stichting hield vorige week haar nationale collecte week. weer van kaarten en cadeaus uit de brochure en daar is hulp bij nodig. Mensen die affiniteit hebben met Unicef en daar uren voor willen vrijmaken, kunnen meer informatie vragen bij mevr. Van der Vlies-van Dijke, tel. 572336. Werkgroep Dorp AJP organiseert op 9 oktober om acht uur 's avonds een bingo in het dorpshuis van Anna Ja cobapolder. Opgeven bij Sjaan Kaashoek, tel. 572843 of bij Jo- landa van Alphen 572450. Bij te weinig opgaven gaat de bingo niet door. V 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2