LABO BAL Badkamers Met nieuwe plaatwerkerij is Goedhart klaar voor de toekomst 'Hoe dichter bij het water, hoe drukker het wordt' Automatiseerder Unicall failliet in de smalstad AUTOSCHADE? De Supermarkt van Halsteren imabo I ESSELINK Gouden, zilveren en koperen bruiloft vallen samen in één jaar Bouw voorjaar servicecentrum Scherpenisse Productie koelers verder geautomatiseerd in Sint-Maartensdijk Donderdag 1 oktober 2009 65e jaargang no. 46 Met een druk op de knop zette wethouder M.A.E. Vel thuis vrijdagmiddag de nieuwe geautomatiseerde plaat werkerij van Gea Goedhart in Sint-Maartensdijk in wer king. Daarmee werd een nieuwe fase ingeluid van het bedrijf aan de Nijverheidsweg. Het is klaar voor de toe komst. Met een investering van 2,7 miljoen euro durft Goedhart het aan om - ondanks de economische malaise - te investeren. Met 140 personeelsleden is het bedrijf belangrijk voor de werkgelegenheid op Tholen. De koe lers van Goedhart gaan naar West- en Oost-Europa en het Midden Oosten. Een klein deel gaat naar Azië. Veel Tholenaren in Bergse bios voor De Storm De belangstelling voor de film De Storm verloopt storm achtig. Dat zegt bioscoopeigenaar Carlo Lambregts. Hij heeft drie bioscopen in West-Brabant, waaronder Ci- nem'actueel in.Bergen op Zoom. „Hoe dichter bij het water, hoe drukker het wordt", zegt hij. Volgens Lam bregts komen er veel mensen uit Tholen naar de film in de Bergse bios kijken. Hij kan geen cijfers noemen. „Ik hoor het zo aan de spraak dat het Tholenaren zijn." Japans principe Primeur Gelreband bij taptoe OVM zie www.plus.nl MERCARI KOOPT DIRECT UW WONING! 0162-372211 www.mercari.nl Geldautomaat Poortvliet nog open Deze week Unicall Communication Technology b.v. uit Sint-Maar tensdijk is failliet verklaard door de Middelburgse recht bank. Op het hoogtepunt werkten er 20 mensen. Het be drijf huurde het voormalige arbeidsbureau van een Limburgse belegger, nadat het verhuisd was uit het voor malige gemeentehuis in Sint-Philipsland. Scherpenisse If-S3- 3j^f voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandcling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2,Tholen, tel. 0166-607060 Eendrachtbode, de Thoolse Courant 'ostbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland elefoon 0166-65?007 b.g.g. 653474 elefax 0166-657008 -mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 16,90 per halfjaar, 30,50 per jaar, per post 54,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,30 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,50 contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Ze worden onder meer gebruikt in koelhuizen, distributiecentra, slacht- ruimtes en vrieshuizen. In Dubai houden ze een skihal onder het vriespunt en onlangs verwierf' Gea Goedhart een order voor een fruitbe- drijf in India. Met de nieuwe machine wordt de productie niet alleen verhoogd, ook de werkomstandigheden voor de medewerkers wordt er mee verbe terd. Vier werknemers zijn speciaal opgeleid voor het bedienen van de machine, Jacco Hage uit Poortvliet, Jaap Kwaak en Nico Franke uit Sint-Maartensdijk en John Ridder hof uit Oud-Vossemeer. Het betekent een omslag in het wer ken. Het handwerk is nagenoeg uit gebannen omdat de machine het uit zoeken en verslepen van platen heeft overgenomen. De robot doet nu het zware werk én in een hoog tempo. „Een knap staaltje tech niek," zei de wethouder tegen de ruim 100 personeelsleden, de twin tig leveranciers en een aantal oud gedienden. De machine is in staat om volledig geautomatiseerd de platen op te pakken en naar de pons machine te brengen en na het pon sen weer terug te leggen op een van de tafels. Het afval van de platen wordt meteen geknipt en in de af valbakken gevoerd. Maar dat is volgens wethouder Vel thuis niet alleen bijzonder aan de fa briek. Ze hoorde dat er in het bedrijf gewerkt wordt volgens een Japans principe, een strategie voor continue verbetering. „Open staan voor ver anderingen. Kansen zien waar ande ren problemen zien. Met deze ma chine is de verbetering naar een hoger niveau getild. En wat de kan sen betreft: er heerst vertrouwen in een rooskleurige toekomst. Dat is een beeld dat ook leeft bij de ge meente Tholen: Gea Goedhart be hoort tot een van de modernste be drijven in de sector. Een bedrijf dat niet alleen kijkt naar prestaties, maar ook verantwoordelijkheden neemt voor duurzaam ondernemen. Het Runningteam Tholen (ter be strijding van kanker - red.) wordt gesteund. Er wordt op het milieu ge let. Het bedrijf is lid van het werkge versservicepunt. Kortom Goedhart heef het hart op de goede plaats. Een gezond bedrijf waar de regio trots op mag zijn. Ik hoop dat de ingebruik name van deze nieuwe lijn nog eens extra bij zal dragen aan die trots, want die is terecht." Algemeen directeur Erik de Jonge wees er op dat het de eerste keer is dat er bij Goedhart met een officiële handeling een machine in bedrijf wordt genomen. Het was echter meer dan dat. Het was ook een af sluiting van een periode van vijf jaar na de overname door Gea in 2004. Sinds die tijd is het bedrijf grondig verbeterd. „De opstelling en de routing in de fabriek is bijna helemaal vernieuwd, de daken zijn vernieuwd waardoor er bij daglicht kan worden gewerkt, bijna het ge hele machine-park is vernieuwd." Het was alleen de plaatwerkerij die niet meedeed in de vernieuwing omdat er geen geld voor was, ver telde De Jonge. Dat er toch geld voor is vrijgemaakt is het resultaat van allen, zei hij. Het traject voor de voorbereiding duurde drie jaar. „Er was geen standaardop lossing voor handen. Vooral de di versiteit van de producten vroeg om veel creativiteit. Dankzij de samen werking tussen het projectteam en de leveranciers is het gelukt. Voor een leek ziet het er al indrukwekkend uit. Ik ben me terdege bewust van de complexiteit ervan en ik ben zeer on der de indruk." Hij maakte een groot compliment aan iedereen die aan het project heeft meegewerkt. Het personeel en de bezoekers kre gen na de openingshandeling volop de gelegenheid het geautomatiseerde plaatbewerkingscentrum te bekijken. Een belangrijk deel van het apparaat is de arm die de platen oppakt, de sheetmaster, de plaatmeester. Die kan onder meer 'voelen' of de platen de juiste dikte hebben voordat hij ze op de ponsmachine legt. „Heel ver nuftig natuurlijk," zegt Jaap Kwaak, een van de procesoperators. Hij werk al 28 jaar bij Goedhart. „Als we vier maanden verder zijn dan kennen we de machine blindelings. Er mag niks aan mankeren, anders heb je een sto ring." Toen Goedhart zich in 1964 vestigde aan de Nijverheidsweg werden de platen nog met de hand afgetekend, de gaten werden er met de hand in geboord. Bijna een halve eeuw later, is dat niet meer voor te stellen. De techniek is met sprongen vooruitge gaan. De factor arbeid minder ge worden. Volgens manager engineering Theo de Hond maakt de onderneming de laatste jaren een sterke groei door. Om de productie te verhogen moest er wat aan de plaatwerkerij gebeu ren. „Er werd steeds meer plaat werk uitbesteed. Het machinepark uit eind jaren tachtig, begin jaren negentig was aan vervanging toe. De onderhoudskosten stegen en bij de productie ontstonden risico's." ZIE VERDER PAGINA 15 Lambregts kent de taal, omdat hij tien jaar les heeft gegeven in motorvoer tuigen op de lts in Sint-Maartensdijk. De bioscoop deed hij er altijd al naast. „Dat zit in de familie van mijn vrouw." De leeftijd van het publiek is over het algemeen wat ouder. „De ge middelde kleur van de haren is toch wel grijs." Lambregts is zeer tevreden over het aantal bezoekers voor de film. „We hebben gemiddeld 18 voor stellingen per week in Bergen op Zoom en die worden goed bezocht. Maandagavond was de film uitver kocht. Ik kan me de tijd niet heugen dat die avond was uitverkocht." De bioscoopeigenaar maakt er wel een kanttekening bij. Tot en met gis teren hield de Albert Heijn een actie met een filmwekenbon. waarmee het tweede bioscoopkaartje gratis was. „Daardoor krijg je een beetje een scheef beeld. Het is hierdoor sowieso drukker in de bioscoop, maar ik moet zeggen. De Storm springt er dubbel en dwars uit." De film draait in de grootste zaal, waar 160 zitplaatsen zijn. hij is al diverse malen uitver kocht. evenals zondagavond. Lam bregts verwacht dat de belangstelling nog wel even zal blijven. „Als er maandag zo'n 100 mensen in de zaal zitten", ben ik tevreden." Zelf is hij ook naar de voorstelling geweest. „Ik vond hem indrukwekkend, moet ik zeggen." Hij heeft de ramp niet zelf meegemaakt. „Ik ben rond die tijd verwekt." Voor de film is de boerderij van me vrouw Poot-de Witte in Scherpenisse één van de filmlocaties. De Storm is bekroond met de Gouden Filmtrofee, omdat hij inmiddels door meer dan 100.000 mensen is bezocht. De poster van de film is één van de vijf genomi neerden van de cinema.nl afficheprijs. De film staat ook bij de genomineer den voor een gouden kalf met het beste production design en de beste vrouwelijke bijrol. De bezoekers van de taptoe in Oud- Vossemeer hebben zaterdag een pri meur: de Gelreband uit Dieren voert voor het eerst de nieuwe show Be dazzling Latin op. Een breed scala aan Latijns-Amerikaanse muziek zal over de Raadhuisstraat klinken, en in de choreografie gaan de heu pen van de muzikanten los. Ook uit andere contreien wordt muziek gebracht op deze 29ste taptoe van Oud-Vossemeer's Muziekvereni ging. Showband KDO uit het Gel derse Groessen brengt een Russi sche show. En OVM zelf heeft 'Holland' als thema gekozen. De taptoe begint om half acht en is gratis toegankelijk, wél zal de be zoekers een vrijwillige bijdrage worden gevraagd. Vanaf half zeven verzorgen de drie deelnemende korpsen een streetparadc door het dorp. PLUS Grinwis Dorpsstraat 75-77 Halsteren SH.US Tel: 0164 68 32 71 Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl Advertentie I.M. Leen en Nelly Vroegop en dochters Wilma en Patricia Het is een bijzonder jaar voor de familie Vroegop in Oud-Vossemeer. Leen Vroegop (77) en Nelly den Hollander (72) zijn vijftig jaar getrouwd, hun dochter Wilma Vroegop is 25 jaar getrouwd en hun dochter Patricia Vroegop 12,5 jaar. Ze vierden het afzonderlijk maar zaterdag waren het gouden, zilveren en koperen bruidspaar samen op het feestje van Leen en Nelly in de Vossenkuil in Oud-Vossemeer. De stellen hebben het niet afgesproken. Het is puur toeval, benadrukken ze, maar ze genieten wel van de bijzondere gelegenheid. Donderdag was het precies een halve eeuw geleden dat Leen en Nelly in het huwelijk traden. Ze huwden op 24 september 1959 in Oud-Vossemeer. Vijfentwintig jaar later was het de beurt aan Wilma (45) die op 17 augustus 1984 met Jacob Oudesluijs (50) uit Sint-Maartensdijk in de smalstad in het huwelijksbootje stapte. En Patricia (36) volgde 12,5 jaar later. Zij werd op 5 juli 1996 in de echt verbonden met Martijn van Nijnatten (35) uit Sint- Maartensdijk. Ook in Sint-Maartensdijk. Leen Vroegop vindt'het prachtig. „Je hoort het niet veel van, van drie stellen in één gezin. Het is toch wel uniek." Wilma: „Toen wij onze trouwdag bepaalden, hebben we er echt niet aan gedacht dat we 25 jaar later trouwden dan mijn ouders. We kon den toen een huis kopen aan de Oosterscheldestraat. Dat was de reden om te trou wen." Voor Jacob is het dubbel feest. Hij werd eerder dit jaar vijftig. Geboren in het jaar dat Leen en Nelly trouwden. Ook Patricia ktxis het jaar van trouwen er niet bewust voor uit. „Nee, wij hebben eerst vijf jaar samengewoond in de Vier Mei straat voordat we gingen trouwen en naar de Gladiolenstraat verhuisden. Puur toeval allemaal." Nog zo'n gedenkwaardig feitje. Patricia was bruidsmeisje op het huwelijk van haar zus Wilma en zwager Jacob. Er zijn nog foto's van, lacht ze. Ze hebben de feestjes wel apart gehouden. Iedereen wilde het toch op zijn eigen ma nier doen. Pas vorige week, op het feestje thuis bij Leen en Nelly in de Dokter Re- nesstraat kwam het zo ter sprake. In de Vossenkuil kwamen ruim vijftig genodigden, familie, vrienden en bekenden. „We hebben het maar rustig gehouden, het was ge zellig," zegt Leen Vroegop. Leen en Nelly Vroegop (midden) met links hun dochter Wilma en Jacob Oudesluijs en rechts hun dochter Patricia met Martijn van Nijnatten. Volgend voorjaar is het eindelijk zo ver: het begin van de bouw van het woonserviceeentrum voor ouderen in Scherpenisse. Begin november wordt het definitieve ontwerp - zo wel de indeling als het uiterlijk - ge presenteerd. Dat verwachten ge meente, Castria Wonen, Marsaki en SVRZ. staat in een brief die deze week huis aan huis in Scherpenisse wordt bezorgd. Na de presentatie begint de procedure voor de bouw vergunning, en afhankelijk van het verloop daarvan, denken de partijen in het voorjaar te kunnen gaan bou wen. Ook gaan ze met de Dorpsge meenschap Scherpenisse praten over de mogelijkheid om met vrij willigers servicediensten op te zet ten. Negen maanden geleden is een in formatieavond gehouden en sinds dien bleef het stil rondom het pro ject. Dat leidt geregeld tot vragen hoe het ermee staat en of het nog wel doorgaat. Wat dat betreft is de brief duidelijk: het woonserviceeen trum kómt er. De afgelopen tijd is gepraat met toekomstige gebruikers. En de plannen zijn voorgelegd aan de welstandscommissie. Dat heeft tot aanpassingen geleid. Verder moet de architect er rekening mee houden dat de toekomstige huur- en koopprijzen redelijk blijven. In het complex komen 19 appartementen (13 huur en 6 koop), de huisarts, fy siotherapeut en zorgcoördinator, een recreatiezaal en gymzaal. De haal baarheid van een winkel wordt nog onderzocht. Bij het complex worden vijf woningen gebouwd. De geldautomaat in Poortvliet blijft op verzoek van de politieke partijen tot 2 januari open, maar er is alleen sprake van uitstel en geen afstel, zegt Anita Suijkerbuijk, directeur particulieren van de Rabobank Oos- terschelde. De geldautomaat in Scherpenisse was gisteren voor het laatst open. Poortvliet krijgt dus drie maanden respijt want de geldauto maat zou vandaag 1 oktober) geslo ten worden. De gea in Scherpenisse is voor een andere vestiging nodig. Gemeente, Castria Wonen, SVRZ en Marsaki gaan met de Dorpsgemeen schap Scherpenisse na of er vanuit het te bouwen woonserviceeentrum door vrijwilligers iets op poten kan worden gezet om 'geld te halen.' Volgens mevr. Suijkerbuijk zit er veel emotie in de bezwaren tegen de sluiting van gea's. „In Scherpenisse kun je geen boodschappen meer doen, zodat men al heel veel buiten het eigen dorp komt. Dan kun je in die andere plaats toch ook pinnen? En voor wie dal niet kan, sturen we het geld thuis via de geldexpres of er kan binnen de familie een volmacht worden gegeven voor de betaalreke ning." De directeur particulieren zegt de gevoeligheid van de sluiting van de gea's te begrijpen. „Het is een leefbaarheidsdiscussie. Voor sommigen is het verdwijnen van de gea in hun dorp ongemakkelijk, maar we volgen de trend in de maat schappij. En we zijn een commercië le instelling, zij het met een coöpe ratief karakter." Peter van Rooij maakte ambtenaren wegwijs op computer Bedrijf in voormalig arbeidsbureau had 25 medewerkers Ouderen van Rozeboom getrakteerd op liedjes en taart Kinderen Eevliet in Poortvliet rennen voor speeltjes EN VERDER... Weinig animo voor hurendag in Sint-Maartensdijk Biljartclub Krijt op Tijd viert jubileum met marathon SPS alleen op kop na zege op Vrederust DE VOGEL KENT MEN AAN ZIJN VEREN Dit nummer bestaat uit 20 pagina's ze programmeurs was er altijd werk. Procit had er veel meer commercië le mensen bij en dan word je kwets baarder, zeker als bedrijven hun in vesteringen gaan uitstellen. Het is nu een moeilijke tijd." Een woordvoerster van Procit maakt duidelijk dat er financiële proble men ontstonden toen een aantal klanten hun rekeningen niet volde den. „Als mensen niet betalen, dan wordt het moeilijk. Iedereen past ook op z'n tellen, alles is onzeker." Een deel van de activiteiten van Unicall wordt volgens haar elders voortgezet. In Scherpenisse is het aan de West straat gevestigde Silver beheer b.v. door de rechtbank failliet ver klaard. In Ouddorp had de holding een postbusadres en de statutaire zetel was Woerden. Er werkten 4 mensen die zich bezighielden met het leiden van andere ondernemin gen op het gebied van nationaal en internationaal transport, im- en ex port van groenten en fruit. Enig aandeelhouder was de stichting ad ministratiekantoor Silver beheer uit Den Haag. Wethouder M.A.E. Velthuis opende het nieuwe plaatbewerkingscentrum van GEA Goedhart in Sint-Maartensdijk, v.l.n.r. Jaap Kwaak, John Ridderhof, Jacco Hage, Velthuis en algemeen directeur Erik de Jonge. Oud-eigenaar Aad van Keulen uit Sint-Annaland verkocht Unicall vo rig jaar september aan Procit uit Rotterdam. „Achteraf het juiste mo ment, net voor het instorten van de markt door de financiële crisis", zegt Van Keulen. Hij bleef na de verkoop nog bij het bedrijf betrok ken. maar in mei vertrok de Sint- Annalander na verschil van inzicht met de nieuwe eigenaren. Hij begon bijna 20 jaar geleden in Steenbergen en betrok na de gemeentelijke sa menvoeging van Sint-Philipsland met Tholen het ge/neenlchuis aan de Kerkring. Toen dat te klein werd. kwam het voormalige arbeidsbureau in Sint-Maartensdijk in beeld. Van Keulen kwam toen ook in contact met Procit, die wilde uitbreiden op dezelfde markt waar Unicall actief was: telecommunicatie, ontwikke ling van software voor callcenters, e.d. Procit was actief in Nederland, Bel gië, Curasao, Suriname en de V.S. en had inclusief telewerkers, 25 me dewerkers in Sint-Maartensdijk. Daarnaast beschikte het bedrijf ook over 30 mensen in Nepal en 15 in India. Unicall was technisch specialist in een niche njarkt, vertelt Van Keulen. „We waren voorzichtig en voor on-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 1