SPS alleen op kop na heel eenvoudige zege op Vrederust Kinderen Eevliet rennen voor speeltjes 35 Vosmeer verliest op valreep AVC start met winstpunten Historisch moment voor Smash Donderdag 1 oktober 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 0' Noad 2 revancheert op WHS 2 Zuurverdiende winst Smerdiek dames Smerdiek struikelt voor het eerst Zes gasttrainers bij voetbalschool Dames 2 winnen ook Reserve en jeugd Gemorste punten Smerdiek 2 Stalprijs voor Henriët v.d. Velde Voetbal programma Zaterdag 3 oktober uur Tholense Boys-Noad 15.00 Intemos-WHS 14.45 Stavenisse-Chrislandia 14.30 Waarde-SPS 14.30 Halsteren-Vosmeer za. 15.00 Smerdiek da.-CSW 15.00 Smerdiek 2 da.-Peursum 13.00 Dauwendaele 2-Smerdiek 3 da. 14.30 WHS 2-Dinteloord 2 14.30 VVGZ 3-Noad 2 11.00 Kogelvangers 3-SPS 2 14.00 Tholense Boys 2-Duiveland 3 13.15 Noad 3-Yerseke 3 15.00 DFS 3-Smerdiek 2 14.30 Tholense Boys 3-Stavenisse 2 11.30 WHS 3-ZPR 2 14.30 Noad 4-Seolto 3 15.00 SPS 3-Moc 2 14.00 Smerdiek 3-Chrislandia 2 15.00 Tholense Boys 4-Vrederust 4 13.15 WC 4-Noad 5 12.45 Tholense Boys 5-Stavenisse 3 15.00 Vosmeer 2 za.-Noad 6 14.30 Chrislandia 3-WHS 4 14.00 SPS 4-Kogelvangers 4 14.30 Zondag 4 oktober uur Hansweertse B.-Vosmeer 14.30 Odio 3-Vosmeer 2 12.00 Vosmeer 3-Dosko 6 11.00 Voetbal Uitslagen Derde kl.: WHS-Klundert 3-0, Noad- Good Luck 2-0, Olympia-Thol. Boys 1- 3. Vierde kl.: Smerdiek-Mevo 4-5, SPS- Vrederust 6-0, Vosmeer-Waarde afge last. Vijfde kl.: Vosmeer-Renesse 0-1. Dames: Wartburgia 2-Smerdiek 0-2, Everstein-Smerdiek 2 2-5, Smerdiek 3- Klundert 0-5. Tweede kl. res.: Noad 2-WHS 2 6-0. Derde kl. res.: SPS 2-Unitas 2 17-3. Vierde kl. res.: Smerdiek 2-ZSC 2 3-6, Colijnspl. Boys 3-Thol. Boys 2 0-6, FSV 2-Noad 4 4-4. Seolto 3-WHS 3 5-5, Hal steren 3-Thol. Boys 3 2-2, Vrederust 3- Stavenisse 2 5-3. Vijfde kl. res.: Chrislandia 2-SPS 3 1-3, Rillandia 4-Smerdiek 3 1-5, Noad 5- Thol. Boys 4 afgelast. WHS 5-Unitas 4 3-2, Vosmeer 2-Inter- nos 4 afgelast, BSC 8-Vosmeer 3 11-4. Zesde kl. res.: Devo 3-Vosmeer 4 3-0. Zevende kl. res.: WHS 4-Vosmeer 2 za. 9-1, Stavenisse 3-Vosmeer 2 za. 3-4, WHS 4-SPS 4 3-3, Kogelvangers 4- Thol. Boys 5 20-1. Jeugd: Thol. Boys BI -Grenswachters 4- 2, Smerdiek C2-Thol. Boys C2 3-6, Ro- bur-Thol. Boys C meisjes 1-7, Thol. Boys Dl-Cluzona 4-3, Moc-Thol. Boys D3 4-2, Vivoo E2-Thol. Boys E3 2-2, Thol. Boys F2-Steenbergen 5-7; NVS- Trefzeker Topscorer Hilbert van Akkeren (SPS) 6 Andres Vroegop (Smerdiek) Willem Bevelander (SPS) 5 Rachid Bouhoudane (Vosmeer) Niels Hopmans (Thol. Boys) 3 Jorn Elenbaas (SPS) Soulyman el Bouazzaoui (Smerdiek) Matthijs Bruijnzeel (WHS) Twee nieuwe koplopers in het topscorer- klassement: Hilbert van Akkeren maakte drie treffers voor SPS, Andreas Vroegop twee voor Smerdiek, waardoor ze allebei op zes kwamen. Dat is één doelpunt meer dan Bouhoudane - die niet in actie kwam omdat Vosmeer werd afgelast - en Beve lander. Ook Jorn Elenbaas van SPS schopte er zaterdag twee in. Nieuwe na men in het overzicht zijn Jeroen Nieuw koop (Thol. Boys), Armando v.d. Repe (WHS), John van Splunter en Arjan van Dijke (Noad). Vosmeer D 1-7, Meto-Vosmeer E2 3-2; NVS-WHS B 1-6, WHS Cl-Vivoo 5-3, WHS C2-Roosendaal 3-3, WHS C meis jes-Vosmeer C meisjes 4-0, VVC-WHS Dl 2-2, Halsteren-WHS D2 3-8, Dosko- WHS E2 2-1, WHS E meisjes-Moe 0- 20, NVS-WHS F1 10-1, WHS F2-A1- liance 1-7, WHS F3-Smerdiek F2 4-2. Geen onaardig voetbal, weinig resultaten. Dat is na vier speeldagen de tussenbalans bij Vosmeer. In het wegens de droogte in een uitwedstrijd omgezette duel bij Renesse ging de ploeg van coach Adrie Capelle op de valreep onderuit: 1-0. Capelle noemde het verlies zuur. „We waren zo dicht bij een punt en dan ga je alsnog onderuit, met een doelpunt dat stonk naar buitenspel bovendien. De jongens hebben het zeker na rust goed gedaan en genoeg kansen gecreëerd, alleen de beloning blijft nog steeds uit." Vijfde klasse Vosmeer had in Renesse weer de be schikking over ervaren krachten als John Vroegop en de van zijn huwe lijksreis teruggekeerde Michel Nee- len. Het was echter de jonge rechts achter Tommy van der Plas die met zijn tomeloze inzet uitgroeide tot de beste speler van de middag. Tot ple zier van Capelle. „Die jongen heeft longen in zijn lijf, dat wil je niet we ten. Hij hield mooi de gevaarlijkste spits van Renesse uit de wedstrijd." De thuisclub was in het eerste be drijf veruit de bovenliggende partij. In de tiende minuut werd doelman John Aarnoudse bij een kopbal ge red door de onderkant van de lat. Aan de overzijde had Jeremy Stol wijk na doorkoppen van Jacco Va ders de voorsprong op zijn schoen. Na een halfuur ontsnapte Vosmeer bij een schot uit de tweede lijn dat rakelings naast de kooi van Aar noudse ging. Kort voor de pauze bleef de goed uit zijn doel komende Vosmeer-keeper meester in een één- op-één situatie, zodat de rust met 0- 0 aanbrak. In de tweede helft nam Vosmeer het heft meer en meer in handen. Jeremy Stolwijk werd bij een doorbraak teruggefloten wegens buitenspel en bij de volgende aanval handelde de jonge aanvaller net te onrustig om de score te kunnen ope nen. „Hij is zo snel maar ook nog zo jong, en mist daardoor nog wel eens het overzicht", nam Capelle zijn spits in bescherming. Vosmeer legde bij vlagen leuke combinaties op de mat en bleef kansen afdwingen. Jac co Vaders kopte in de 70e minuut bij een goede mogelijkheid in handen van de doelman. De kansen voor de bezoekers leken te'stijgen, na een ro de kaart voor Renesse. Robin Capel le was het slachtoffer van een natrappende beweging. Vosmeer wenste geen onnodige-risico's te ne men en beide partijen konden vrede hebben met de brilstand. Een on achtzaamheid van John Vroegop in blessuretijd zorgde voor een late kentering. Vroegop tastte mis bij een diepe bal en zag geen andere uitweg dan het doorbrekende Renesse onre glementair te stuiten. Een rode kaart was zijn deel. De thuisclub zette nog eenmaal aan voor een klein slot- offensief en sloeg, gesteund door het fel meelevende publiek, in de 98e minuut toe: 1-0. Volleybal Met 4-0 heeft het eerste heren team van volleybalvereniging AVC '87 uit Tholen de competitie geopend. De ploeg trok met een mengeling van spelers uit het tweede en het derde herenteam van het vorige seizoen naar tegen stander Mikro-Electro in Roosen daal. AVC begon geconcentreerd aan de eerste set en deze verliep daardoor goed. Ook de tweede set werd met ruime cijfers gewonnen: 16-25. De altijd gevreesde derde set werd met 20-25 gewonnen. Dit was niet de beste set van AVC wat geheel vol deed aan de verwachting na twee gewonnen sets. Er werden veel per soonlijke fouten gemaakt, voorna melijk in de service, pass en aanval. De vierde set begon goed. Met veel afwisseling in de aanval, een paar goed bekeken prikballen en een goe de verdediging werd ook hier het set punt aan AVC toegeschreven. Het eerste team, dat bestaat uit de spelers Chris Hage, Arjen Zandijk, Mark Draaijer, Jeroen Melse, Adri- aan Noteboom, Stefan Bout, Patrick Mees en Menno Ruiter was nage noeg compleet. Alleen setupper An ton Timmermans is vanwege een blessure nog niet inzetbaar. Het team bestaat uit mensen die op meerdere posities kunnen spelen. Ook de andere teams behaalden, bijna allemaal, goede resultaten: Heren 2, bestaande uit Ko Droogen- dijk. Freek Smits, Obeid Popalzai, Nico Klippel, Tinus Suurland, René Minheere, Allessandro Snijders, Corjan Rijsdijk, Herman Bosman en Henk Noteboom, won uit met 3- 1 van Zuvo. Jongens BI won uit met 4-0 van Mikro. Jongens B2 verloor uit met 4-0 van Condor en de C-jeugd speelde thuis gelijk te gen Vat. AVC speelt op 10 oktober alle wedstrijden thuis. Het program ma: C-jeugd-Groene ster, 13:15 u.; Jongens B2-Mikro Electro, 13:15 u.; Meiden A-Mikro Electro, 15 u.; Jongens BI-De Hilver, 15 u.; Heren 3- Scheldesport, 15 u.; Dames 1- Scheldesport, 17 u.: Heren 1-Ardi- to, 17 u. Het tweede team van Noad '67 heeft za terdag revanche kunnen nemen op WHS 2, na de ongelukkige ontmoeting in de bekerwedstrijd. De Fluplanders wonnen met 6-0 op eigen veld van de Setallandse voetballers. Noad zette vanaf de eerste minuut WHS onder druk en wilde WHS dwingen om fouten te maken. De forma tie uit Sint-Annaland zakte ver terug op eigen helft en maakte de ruimtes hier door zeer klein. Met snelle spitsen was WHS enkele malen zeer gevaarlijk in de eerste helft maar keeper Michael Har- togs speelde uitstekend. In de eerste helft speelde Noad rommelig, te gehaast en vergat de bal rond te spelen en balbe zit te houden. Er waren wel wat kansen, maar die werden niet benut. Noad speel de wat verlamd en vooral tegen zichzelf waardoor er ook enige irritatie onstond. In de rust gaf leider Johan Filius een donderspeach. WHS liet zich in de twee de helft opnieuw ver terugzakken en probeerde met dezelfde tactiek het spel van Noad te ontregelen maar na zes mi nuten in de tweede helft kwam Noad op voorsprong door een schot van Jeroen Reijngoudt via de binnenkant van de paal, 1-0. Noad was bevrijd en drukte door. Een prima aanval door het midden via Dennis Kot en Marco Reijngoudt eindigde enkele minuten na de ope ningsgoal voor de voeten van Jeroen Verwijs. Die twijfelde niet en schoot hard binnen. 2-0. Dennis Kot haalde in de 60e minuut maar eens flink uit van net binnen de 16 meter en schoot de bal steenhard in de kruising, 3-0. WHS pro beerde er nog wel uit te komen maar hierdoor ontstond nog meer ruimte voor Noad en een goed lopende aanval via Arjan Moerland, Dennis Kot en Jeroen Reijngoudt eindigde onder druk van de Noad aanvallers in een eigen doelpunt van WHS, 4-0. Ook in de laatste tien mi nuten deed Noad de ploeg uit Sint-An naland nog pijn en ook Dennis van Star- kenburg mocht zijn goaltje meepikken op aangeven van Arjan Moerland, 5-0. De rappe Van Starkenburg liet ook de laatste minuut nog een keer zijn hielen zien aan de tegenstander, deze maakte een overtreding in het 16 meter gebied. De goedleidende scheidsrechter kon niet anders kon dan een penalty geven. Mar co Reijngoudt schoot de penalty onbe rispelijk binnen en de 6-0 stond op het bord. Hilbert van Akkeren van SPS (links) maakte drie doelpunten in de wedstrijd tegen Vrederust. SPS jaagt op het eigen clubrecord en boekte tegen Vrederust de vierde zege op rij. Het werd 6-0 voor de formatie van Rien Voshol die daarmee nog één overwinning is verwijderd van de mijlpaal in de geschiedenis van de vereniging. Omdat Smerdiek het cruciale treilen met Mevo ver loor (4-5) voert SPS nu alleen de ranglijst in de vierde klasse aan. Vo smeer en Stavenisse kwamen niet in actie. Stavenisse omdat het in de afdeling met dertien ploegen een vrije zaterdag had. Vosmeer bleef aan de kant vanwege de droogte, ook al omdat bij de voorziene tegenstan der Waarde dezelfde problemen speelden en omzetten van het duel geen optie was. Vierde klasse SPS had tegen Vrederust geen ge vaar te duchten. Het werd op sport park D'n Aekerboam een eenzijdig duel, met bij de eerste aanvallen al goede kansen voor Ramon Voshol en Willem Bevelander. In de twaalf de minuut nam de thuisclub de lei ding uit een strafschop, toegekend nadat een kopbal van Jorn Elenbaas door een Brabantse verdediger met de hand uit het doel werd geslagen. De boosdoener kwam er met geel goed vanaf en Hilbert van Akkeren zorgde voor de 1-0. Hoewel de arbi trale beslissing discutabel was, had coach Voshol er vrede mee. „Eigen lijk staat er een rode kaart op zo'n overtreding. Maar tegen tien zich ingravende mensen hadden we het misschien moeilijker gekregen." De vroege voorsprong leidde tot wat verslapping bij SPS. Het spel werd rommeliger, vond ook Voshol. „We wilden teveel tegelijk en leken alles in één beweging goed te willen doen. Hoewel het positiespel in orde was,- deden we het aan de bal niet zorgvuldig genoeg. Ook sprongen we te slordig met de kansen om." Gezien het veldoverwicht was het vreemd dat het tot de 35e minuut duurde, voordat er weer werd ge scoord. Het was Jorn Elenbaas die op de van hem bekende wijze vanaf links naar binnen sneed en met zijn rechterbeen de 2-0 liet aantekenen. Na een slalom door de Brabantse verdediging maakte Van Akkeren er 3-0 van. Dat werd ook de ruststand, met dank aan doelman Dennis Boer die goed ingreep bij een doorbraak van Vrederust. Kort na de hervatting werd het -4-0, na voorbereidend werk van Bevelander en Elenbaas als schutter. SPS kon rustig gaan wisselen en bracht Joey van Akke ren binnen de lijnen voor linkshalf Michel Lisseveld. In de slotfase maakten ook A-junior Marnix van der Slikke en Mark Elenbaas hun opwachting. Leonard Quist en Wil lem Bevelander maakten plaats. Tussen het wisselen en het missen van kansen werd er ook nog twee maal gescoord. Hilbert van Akkeren (5-0) en Ramon Voshol (6-0) kon den de felicitaties van hun medespe lers in ontvangst nemen. Als de weersomstandigheden het toelaten neemt SPS het zaterdag op tegen Waarde, een ploeg die nog maar twee keer in actie kwam maar daar in wel het maximale resultaat haal de. Voshol waarschuwde op voor hand voor onderschatting. „De kracht van die ploeg laat zich moei lijk inschatten. Ik denk dat we reke ning met ze moeten houden en seri eus dat duel in moeten gaan." De confrontatie met Mevo was vooraf door Smerdiek tot een heuse graadmeter benoemd. Het werd op Haestinge een open wedstrijd, waar in de doelpunten als rijpe appelen van de boom vielen. In de tweede helft trokken de bezoekers uit Zie- rikzee de partij naar zich toe (4-5) en bezorgden Smerdiek daarmee de eerste nederlaag van het seizoen. De verliezende coach Cees Stoutjesdijk sprak van een wedstrijd met twee gezichten. „Voor rust deden we het goed en moest Mevo vooral achter ons aanlopen. Na de pauze was het precies andersom. We werden toen in de duels afgetroefd, konden daar door ons combinatievoetbal niet meer spelen en gingen steeds verder achteruit." Stoutjesdijk kon na af loop de vinger nog niet op de zere plek leggen. „Natuurlijk is Smer diek nog een jonge ploeg en niet ge- 'wend om bovenin mee te spelen. Misschien lag het daar aan. We ko men nog ervaring tekort en juist daarop worden dit soort wedstrijden beslist." Het was Andreas Vroegop die Smerdiek in het cruciale duel aan de leiding bracht: 1-0. Mevo was niet onder de indruk en ant woordde met een vrije trap die fraai om het muurtje werd gebogen: 1-1. Bij de 1-2 werd doelman Alex Stoutjesdijk geklopt in de lucht en vervolgens bij de tweede paal ge passeerd. Na een overtreding op Erik van Haatten mocht Soulyman El Bouazzaoui een penalty verzilve ren: 2-2, meteen de ruststand. Smer diek moest het zaterdag doen zon der de pas vader geworden Herbert Vermaas. Daardoor startte Duncan Weeland dit seizoen voor het eerst in de basis. In de tweede helft druk te Mevo door. Een snelle aanval over de linkerkant werd afgerond met een onhoudbaar schot: 2-3. Na een individuele actie van Andreas Vroegop werd het nog wel 3-3. Met Remy Korthouwer als extra spits hoopte Smerdiek de partij te force ren. Daan de Viet ging naar de kant. Het was echter Mevo dat het meest profiteerde van de ruimtes die groter werden. Pas bij de stand 3-5 wist Erik van Haaften te scoren. Bijna werd het in de extra tijd nog gelijk bij een doorbraak van de jonge Mar- tijn Lindhout. De bal ging juist over, zodat Smerdiek met lege handen achter bleef. Komende zaterdag heeft de formatie van Cees Stoutjes dijk geen competitieverplichtingen. De time-out komt volgens Stoutjes dijk niet ongelegen. „Nu kunnen we in alle rust analyseren wat er precies is fout gegaan. Het is zaak dat we hiervan leren. Want we willen na tuurlijk wel tot de bovenste ploegen blijven horen." SPS 4 12 16-2 Mevo 4 9 19-7 Smerdiek 4 9 14-5 FSV 4 9 13-8 Waarde 2 6 6-2 Vosmeer 3 4 9-7 Halsteren 3 4 5-3 Chrislandia 3 4 6-5 Brouwershaven 3 3 4-10 ZPR'84 4 3 7-17 Vrederust 3 1 3-12 Stavenisse 3 0 1-14 WIK'57 4 0 5-16 Noad '67 heeft een aantal grote na men uitgenodigd voor de voetbal- school aan het eind van deze maand en het lijstje is nu compleet. De Feye- noord jeugdtrainers Gaston Taument en Jean Paul van Gastel en oud-Ar- senal speler en international Glenn Helder werken mee aan het program ma op het Fluplandse voetbalveld. Eerder werd bekend dat ook John de Wolf, Errol Sint Jago en Paul Ship wright komen. Efica Terpstra reikt de certificaten uit. De Wolf en Sint Jago zijn er op de maandag, dinsdag ko men Helder en Shipwright en de woensdag nemen Taument en Van Gastel voor hun rekening. De kinderen van de Eevliet beginnen enthousiast aan de sponsorloop voor hun school. Klein én groot, allemaal deden ze vrijdag mee. De leerlingen van basis school de Eevliet in Poortvliet renden 's middags een half uur lang rond jes over het veld van SPS om geld op te halen voor hun school. Er deden 62 van de 64 kinderen aan mee. Twee waren er afwezig. De kleintjes lie pen langs één zijde van het veld heen-en-weer, de oudere kinderen ren den rond het hele veld en zo hebben ze 1226 euro in het laatje gebracht. Het wordt besteed aan speelmateriaal voor op het schoolplein. Het geld is van tevoren opgehaald door de kinderen. Die zijn met sponsorlijsten langs familie en vrienden gegaan. Juf Annika de Jong is blij dat het gelukt is om de sponsorloop te organiseren. „Wij zijn een kleine school en we moeten met minder mensen aan dezelfde ei sen voldoen. We hebben een drukke weck gehad, de inspectie kwam ook langs. Het rapport hebben we in middels ontvangen, en alles was ge lukkig goed. Ook de ouders hebben in een enquête aangegeven dat ze te vreden zijn." Het extra geld dat wordt binnenge haald via de sponsorloop is hard no dig. vindt De Jong. „Het meeste geld dat we ontvangen, wordt be steed aan lesmateriaal. Dat gaat voor. Het buitenspelmateriaal is al tijd een ondergeschoven kindje." Nu is het schoolplein voorzien van on der andere een ballenkorf, een dui- kelstang en een open klimauto. „Maar dat is het ook wel. We heb ben samen met de ouders een hin- kelpad aangelegd, maar de rubberen tegels zijn om de een of andere re den kromgetrokken, dus daar moe ten we een oplossing voor beden ken." Het geld zal in eerste instantie ge bruikt worden voor wat kleiner speelmateriaal zoals skippyballen en diabolo's. „In overleg met de kinderen kijken we of we wat gro tere kunnen wegzetten. Maar groot materiaal zoals een klimrek is al gauw heel duur. Bovendien moet eerst het schoolplein opnieuw be straat worden, want door de wortels van een boom zijn er tegels scheef komen te liggen." De Thoolse voethaldames hebben de uitwedstrijd tegen Wartburgia in Amsterdam met een 0-2 over winning afgesloten. De eersteklas sers van Smerdiek waren uiter aard blij met de score, maar volgens de correspondent werden ze meerdere malen in hun spel dwarsgezeten door de scheidsrech ter. In de eerste minuten hield Kaylee Dieleman met een voortreffelijke redding uit een corner Smerdiek overeind. Een paar minuten later kon Debbie Doornen op snelheid door gaan, ze schoot door de benen van de keepster van Wartburgia, maar de bal werd door een speelster van de thuis club uit het net geschoten. De scheidsrechter keurde het doelpunt af. In het begin ging het spel over en weer. waarbij Smerdiek iets beter speelde met meer druk. De opbouw liet aan beide kanten te wensen over. Marieke Goeree ging met een prach tige actie vol schijnbewegingen goed door. maar haar inzet werd goed ge zien door de keepster van Wartbur gia. Na een half uur werd Smerdiek ster ker. Een pass van Wendy de Wilde net voor het doel, had ingeschoten kunnen worden door Anne Hage die niet meer op de bal rekende. Gelijk daarna liet Anne Hage een voorzet van Suus Hopstaken net over de lat suizen. Tien minuten voor de rust liet Marieke Goeree Suus Hopstaken al leen door gaan. Suus schoot de bal prachtig over de Amsterdamse doel- vrouw heen: 0-1 Na de rust was Smerdiek gelijk wak ker en voorkwam Kaylee Dieleman met een prachtige redding een doel punt. Daarna was het de paal die Smerdiek hielp. Smerdiek kreeg in dit sportieve duel vier gele kaarten voor praten, terwijl de dames vol gens de correspondent alleen maar vroegen hoe lang het nog duurde of voor wie een bal was. In de tachtigste minuut ging Wendy de Wilde prachtig door op de keep ster. Met een mooie lob schoot ze te gen de lat, de terugspringende bal viel precies voor haar voeten en ze probeerde uit te halen maar werd ge heel onderuit geschoffeld. Er volgde geen strafschop. Een paar minuten later verschalkte Marieke Goeree met een hard schot de keepster, ook nu werd de bal met twee handen uit het doel geslagen door een Amster damse speelster, maar ook daar volg de geen afstraffing op. In de vijfen tachtigste minuut tekende Suus Hopstaken met een prachtige lob over de keepster de 0-2 aan. De dames uit het tweede elftal van Smer diek hebben met 2-5 hun eerste uitwed strijd van de competitie gewonnen. De ploeg begon wat onzeker op het natte en gladde veld van Everstein. Het was wen nen na het trainen op de kurkdroge vel den. Toch kreeg Smerdiek de eerste grote kans. Vanuit een corner, genomen door Wendy v.d. Reest, leek Josca Jansen de bal binnen te koppen. Helaas ging de bal net over de kruising. Een minuutje later, kwamen de Thoolse dames wel op voor sprong. Irma Hage ging vanaf het mid denveld door en nam de bal mee. Na het omspelen van de keepster kon ze net het laatste tikje niet geven. Gelukkig was Wendy v.d. Reest attent meegelopen om de bal de nodige richting op te schieten: 0 -1. Vijf minuten later kwam Smerdiek goed weg. Een fantastisch binnengeschoten doelpunt van Everstein werd afgekeurd vanwege buitenspel. In de 25e minuut kreeg de spits van de thuisploeg de gele genheid met bal en al op Esther van Leeu wen af te stormen. Ondanks goed uitko men wist zij het doelpunt niet te voorkomen: 1-1. Wat volgde was een rommelige periode op het scherpst van de snede. Vooral de snelle Liza Catseman werd meermalen hardhandig tegengehou den. In de 37e minuut wist de net ingevallen Emmy Molhoek de bal vakkundig binnen te tikken voorde 1-2. Binnen twee minu ten werd de spore verder uitgebouwd. Emmy Molhoek speelde de bal in de 16 waar de bal tegen de hand van een verde digster kaatste. Er volgde een penalty die Josca Jansen wist te benutten voor de 1 -3. De tweede helft was duidelijk minder spectaculair dan de eerste. Waar de mei den van Everstein het steeds meer met el kaar aan de stok kregen, hield Smerdiek de organisatie op orde. Everstein produ ceerde nog wel de aansluitingstreffer. Vanuit een corner werd de bal binnenge werkt. Smerdiek raakte niet in paniek tn ging steeds beter voetballen, waarbij er zelfs wat kansen kwamen. In de 73e mi nuut was het dan wel weer raak. Emmy Molhoek maakte haar tweede doelpunt via een steekpass van Ilse Polderman. Ook Polderman kon een doelpunt bij schrijven bij haar totaal doordat ze een strafschop beheerst binnenschoot voor de 2-5. Nog tot het einde kreeg Smerdiek JcansenjnaaHieH>leen>y^iezejjtand^ De eerste overwinning van deze competitie Ls na drie duels een feit voor Smash '76. De hoofdmacht van de Sint-Annalandse tafeltennis club won dit weekend met 8-2 van de nummer twee in de tussenstand: KruLskamp 1 uit 's-Hertogenbosch. Smash haalde zaterdag voor eigen publiek stevig uit en staat nu met 17 punten derde in de hoofdklasse, wat nog nooit eerder is gebeurd in het bestaan van de club. Weliswaar waren de Brabanders zon der hun kopman naar Sint-Annaland gekomen, maar de thuisploeg greep deze kans met beide handen aan. Rou tinier Christian van 't Hof blijft maar doorgaan met winnen. Hij bleef onge slagen en na negen partijen heeft hij nog slechts één partij verloren. Van 't Hof, die inmiddels zo'n dertig jaar achter de tafeltennistafel actief is, heeft dit niet eerder meegemaakt. Ook zijn teamgenoten Merijn v.d. Klooster en Remco Vroegop snoepen elke week puntjes mee. Ditmaal wonnen zij beiden tweemaal. Het dubbelspel werd gewonnen. V.d. Klooster stond zijn plaats af (wilde zijn rug sparen i.v.m. lichte blessure) aan Vroegop. Blije gezichten nog steeds bij Smash'76 die vooraf als een van de degradatiekandidaten van start ging, maar nu elke week vriend en vijand blijft verbazen. Veghel/Herwaarden 3 gaat" aan de leiding met 26 punten. Red Star '58 staat tweede met 22 pun ten en Middelburg volgt Smash op de voet op de vierde plaats met eveneens 17 punten. De Kruiskamp '81 is ge zakt naar de vijfde plek met 16 pun ten, Wanzel/Belcrum staat zesde met 10 punten en SAR '72 en Hotak '68 sluiten de lijst met beide zes punten. Het tweede herenteam. spelend in de vierdeklasse, nam het zaterdag thuis op tegen Hotak 6 uit Hoogerheide. Beide teams gaven elkaar niets toe. waardoor er een gelijkspel uit de bus kwam rollen: 5-5. Wederom geen zege voor het twee de team. Smash '76 speelde met de broertjes V.d. Graaf en Jacob Elenbaas in de basis. Laatstgenoemde was deze dag goed op dreef en bleef alle drie de partijen ongeslagen. Dit behoedde zijn team voor een nederlaag, .want Marnix v.d. Graaf had zijn vorm niet te pakken en bleef op nul steken. Zijn broer Ma thijs. vorige week nog zonder punten, voegde de twee andere punten toe. Smash blijft in de onderste regionen en gaat dit weekend op bezoek bij de kop loper. Voor seniorenteam 3 kwam de eerste ze ge van deze competitie. Bij Markiezaat 8 uit Bergen op Zoom, werd met 7-3 ge wonnen. Jan-Willem van Vossen speelde hier 100% in het enkelspel en wist sa men met Esther Bruijnzeel ook de dub bel te winnen. Bruijnzeel won tweemaal en Ellen Hage eenmaal. Smash schuift door deze zege op naar de middenmoot en komt zodoende wat weg uit de degra datiezone. Bij de jeugd was er weinig succes dit weekend. Alleen het tweede jeugdteam speelde gelijk. De andere drie teams ver loren hun derde duel van de najaarscom petitie. Het eerste jeugdteam kreeg zelfs een pak slaag van Westerzicht 1 uit Vlis- singen. De bezoekers wonnen met maar liefst 9-1. Erik Bruijnzeel redde de eer voor zijn club. Smash staat nu laatste in de tweede klasse junioren en zaterdag treft men de koploper. Het tweede jeugd team hield het hoger genoteerde Markie zaat l. op 5-5. Bennie van Poortvliet en Petriek Vroegop wonnen elk in het en kelspel tweemaal. Invalster Leontine Aarnoudse pakte uitstekend een puntje mee. Het derde jeugdteam verloor thuis met 6-4 van Westerzicht 3. Joost van Dijke werd matchwinnaar en bleef onge slagen. Het vierde punt kwam van Leon tine Aarnoudse. Het beginnersteam ging op bezoek bij Middelburg 7 en stelde te leur door met 6-4 te verliezen. Martijn Keur deed het goed met tweemaal winst. Sander Zwagemaker en Fernando Ket ting wonnen elk eenmaal en daar bleef het bij. Programma zaterdag: Middelburg- Smash 1 (2/10); Vice Versa '51-Smash 2; Smash 3-Breda; Wanzl/Belcrum- Smash jeugd 1; Smash jeugd 2-Ame- muiden; Vice Versa '51-Smash jeugd 3; Smash jeugd 4-Yerseke 6. Smerdiek 2 heeft zaterdag tegen ZSC '62 haar eerste punten van het seizoen gemorst. Het werd 3-6 in het nadeel van de Thoolse voetballers. Anders dan de uitslag doet vermoeden waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. De scherp te voor de goal en persoonlijke fouten bij Smerdiek beslisten echter de partij. In het eerste kwartier werd Smerdiek door de geroutineerde ploeg uit Scharen- dijke onder druk gezet, maar dat leidde niet tot doelpunten. Smerdiek opende de score via Wesley Withagen. Niet veel la ter kwam doelman Comé van Haaften er met een vrije trap van af, toen hij bij het uitkomen Martin Kiesenberg van ZSC torpedeerde. Niels Hage stond op de juiste plaats bij een scrimmage voor het doel, na een comer van Jeffry Stoutjes dijk: 2-0. Heel snel na deze goal maakte ZSC de aansluitingstreffer. Laatste man Jordy Hage rekende op buitenspel, maar Rudolf van Vossen was niet meegestapt en de weg naar het doel was vrij: I -2. Op slag van rust werd het zelfs 2-2 via een strafschop, nadat Van Haaften opnieuw een overtreding had begaan binnen de beruchte lijnen. Na de thee. golfde het spel op een neer. En waren er aan beide zijden diverse kansen. ZSC was de eer ste ploeg die succesvol was: 2-3. Smer diek kwam vervolgens weer op gelijke hoogte, doordat Wesley Withagen de bal snoeihard in de kruising schoot: 3-3. Vervolgens waren Niels Hage. Jelle Rin ses en Withagen opnieuw gevaarlijk, maar een goal bleef uit. Aan de andere kant werd Leander Brinkman eenvoudig door zijn tegenstander uitgespeeld, die doelman Van Haaften kansloos liet. Smerdiek ging nu risico's nemen en ging achterin één op één spelen. Dit risico werd niet beloond, want via de counter liet ZSC nog twee maal de netten bollen. De familie Breure heeft zaterdag voor het eerst een onderlinge wedstrijd georgani seerd op hun pensionstal Ravensoord in Sint-Maartensdijk. Twaalf dames klom men op hun paard en twee meisjes op hun pony voor het uitvoeren van een dressuur- proef. Bij de paarden ging de beker naar Henriët v.d. Velde uit Sint-Maartensdijk met Norton. Zij behaalde 197 punten. De jongste deelnemer van 7 jaar mocht op de shetlandpony Falco het spits afbijten. Ze reed een nette vaardigheidsproef die be stond uit onder andere een slalom en een hindemisbalk. Het leverde haar een eerste prijs op. Bij de pony's klasse B reed Romy Geluk met haar pony Mudje een keurige proef die goed was voor 193 punten en een eerste prijs. De tweede prijs bij de paarden ging naar Renke Hage met Guido. Zij re den 194 punten bijeen. Het brons was voor Charlotte Guequierre met Hydjara met 193 punten, gevolgd door Whitney Breure met Symfonie op de vierde plaats en 190 punten. Alle overige deelnemers zaten boven de officiële winstpuntengrens van 180 pun ten. Miriam Moerland met Hilton haalde 190 punten, José Gunter met Ferro 186 punten, Marcella Goedegebuure met Scooby 186 punten, Yolanda v.d. Berge met Omada 185 punten, Jessica Versteeg met Scooby 184 punten. Petra Kouwen- hoven met Djidini 182 punten. Jac- gueline Duvalois met Dancer 181 punten en Charlotte Guequierre met Norton 180 punten. De dag was. mede door het mooie weer, een succes en volgens de deelnemers zeker voor herhaling vatbaar.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 17