Koperen jubileum ds. C. de Jongste Restverontreiniging Molen- en Platteweg 'Elke keer als er een boot langs kwam, staken mensen hun hand op' Wachtlijst voor nog te bouwen gezinsvervangend tehuis Schutse Sparta ION L I— barantie* SU s§ Spectaculair vuurwerk bij gouden ondernemersfeest Vakanties Rode Kruis Eerste paal in januari aan Coentjesweg Oud-Vossemeer Donderdag 27 augustus 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Predikant kan 8 maanden niet werken Zaterdag om 21.30 uur aan Zwarteweg in Tholen Zwarteweg dicht Bij bouw nieuwe huizen Scherpenisse Broers Patrick en Mark van Dijke gaan mee op jongerenreis Henri Dunant Ze hebben er van genoten en zitten nog vol verhalen. De broers Patrick en Mark van Dijke (22) uit Sint-Annaland voeren onlangs mee op de Henri Dunant van het Rode Kruis. En reis speciaal voor jongeren met een handicap. Van Amsterdam naar Zaltbommel. Ze zagen een roofvo gelshow, bezochten de disco, maar zagen ook een poli- tieboot die op zoek was naar een lijk. Weg kwijt Schrikken Braderie Open dag in Atelier Boogaard In de eerste week van januari gaan de heipalen de grond in voor het gezinsvervangend tehuis bij dagactiviteiten centrum de Schutse in Oud-Vossemeer. De veertien ap partementen voor gehandicapten zijn allemaal toegewe zen. „De nood is hoog", zegt vestigingsleider Huib Dorst. "Je zou iedereen een plekje gunnen, want we had den ruim 25 aanmeldingen. Daarom onderzoeken we of we op Schouwen-Duiveland nog een gezinsvervangend tehuis kunnen stichten." Auto's naar achter 5^_. n CD m •A X ü^sarc0B&0Q8 Ds. C. de Jongste is 12,5 jaar aan de Gereformeerde Gemeente in Tho- len verbonden. Een koperen jubileum komt bij predikanten niet zo vaak voor omdat ze na vier jaar al beroepbaar zijn en dan ook vaak naar een andere kerkelijke gemeente vertrekken. Er zijn echter altijd uitzonderingen en in het verleden waren dat o.a. ds. J.G. van Loon in Sint-Maartensdijk, ds. A. Egas in Poortvliet en de vorig jaar vertrok ken deeltijd-predikant van de NPB Tholen, ds. Peters, die alledrie hun koperen jubileum vierden. Ds. Dc Jongste kwam begin 1997 als 49-jarige predikant vanuit Alblasser- dam (zijn eerste gemeente) naar Tholen. Hij had de h.t.s. in zijn geboorte plaats Rotterdam gevolgd en was jarenlang technisch hoofdambtenaar bij de gemeente met begeleiding van woningbouwprojecten als kerntaak. Kerkge schiedenis had ook dc belangstelling van De Jongste, die op zijn 41ste naast zijn werk begon aan een theologiestudie. Op 8 oktober 1992 werd hij op 45- jarige leeftijd bevestigd als predikant in Alblasserdam. Een gemeente met 600 leden en Tholen had er ruim 1000. Vanwege zijn gezondheid kon ds. De Jongste in de zondagse preek geen aandacht schenken aan zijn koperen jubileum van 12 augustus. Na eerder in het universitair ziekenhuis in hel Bel gische Leuven aan zijn been te zijn geopereerd, moet hij nu 33 bestralin gen ondergaan in het Zeeuws Radio therapeutisch Instituut te Vlissingen. Om de reisafstand te beperken kun nen ds. en mevr. De Jongste tijdens de kuur en de nazorgperiode in de pastorie van de vacante Gereformeer de Gemeente Middelburg-Zuid ver blijven. De predikant kan al bij al acht maanden niet werken. Van 12 tot en met 17 februari maakte hij nog een zendingsreis naar Albanië naar de kleine gemeente in wording Delvinie. Een moeilijke reis met het vliegtuig, over de weg, over zee en met de trein. Eerder was ds. De Jong ste in Zuid-Afrika. Tijdens zijn kope ren jubileum moest hij zich noodge dwongen rustig houden, maar als de behandeling voorspoedig verloopt, kan de predikant mogelijk in decem- ber weer preken in de Rehobothkerk in Ds.de Jongste. Tholen. Een tankautospuit met volledige bezetting moet zaterdagavond paraat staan tijdens het afsteken van vuurwerk om 21.30 uur aan de Zwarte weg in Tholen. Wagenvoort uit Wapenveld steekt ter gelegenheid van het gouden jubileum van de ondernemersvereniging na de braderie vuurwerk af. Daarbij zijn kogelbommen van 8 inch, die worden inge graven of met zandzakken worden afgeschermd, waarbij het publiek eigenlijk op minimaal 325 meter moet staan. Volgens Wagenvoort is dat ook zo, maar de provincie Zeeland zegt, dat het volgens de kadastrale onder grond maar 300 meter is. Het pu bliek staat op een brede strook (pad met gras) tussen de huizen en de wa tergang. Deze watergang is met een afrastering afgeschermd, zodat het te water raken van publiek redelij kerwijs is uitgesloten. De strook waar het publiek zich kan begeven, is langs twee kanten via even brede paden ontsloten, zodgt de vluchtwe gen als voldoende worden be schouwd. Het tussenliggende gebied is half open en bestaat uit bebossing en gedeeltelijk uit gras. De dichtst bijzijnde huizen liggen op 310 me ter, de Gareelmakersdreef ligt op ruim 325 m van de ontbrandings- plek. Gegeven de specifieke omstan digheden (half open terrein, matig overzicht en ruime vluchtwegen) vindt de provincie het verantwoord dat het publiek op het meest kriti sche punt 25 meter dichter bij de af- steekplaats van het vuurwerk staat dan in de richtlijn staat aangegeven. De burgemeester van Tholen heeft ook een verklaring van geen be zwaar verstrekt. Hij ziet geen be zwaar in verband met de veiligheid. De Zwarteweg wordt zaterdag vanaf 14.00 uur afgesloten voor het ver keer, zowel bij de Gemaalweg als bij de Oudelandsedijk. De Zwarte weg is een lange, rechte weg, waar de vuurwerkmakers eventuele door rijders van ver zien aankomen. De opbouw gebeurt op 25 meter van de Zwarteweg. De rekken waarin het vuurwerk komt, moeten volgens de provincie wel voldoende stabiel zijn omdat vastzetten in het asfalt niet mogelijk is, tenzij dit op de dreef gebeurt. De twee wegafzettingen moeten pas bemand worden wan neer het vuurwerk tot ontbranding wordt gebracht. Het gebied tussen Tholen en de Zwarteweg bestaat ge deeltelijk' uit bos en deels uit gras. Door de hoogte van het bos kan de veiligheidszone vanaf de Zwarte weg matig overzien worden. Wa genvoort moet het bos een uur voor dat het vuurwerk ontstoken wordt, uitkammen, zodat er zekerheid is dat zich daar niemand meer bevindt. De provincie trof tijdens de inspectie van de afsteekplaats een kudde scha pen aan binnen de veiligheidscirkel. Zaterdagavond mogen zich geen die ren binnen die cirkel bevinden. Hoe wel de Zwartweg binnen het Natu- ra2(XX)-gebied ligt, is er volgens de provincie geen risico op negatieve effecten op de natuurwaarden. Het vuurwerk mag alleen doorgang vinden als de richting en de snel heid van de wind op het afsteekter- rein elk gevaar voor publiek of brandgevaar uitsluiten. Bij wind kracht 5 of meer, vastgesteld op 10 m vanaf grondniveau, mag geen vuurwerk worden afgestoken. De Zeeuwse weerman Jos Broecke voorspelt voor zaterdag windkracht 5 met zon en regen, maar in de praktijk valt 's avonds nogal eens de wind weg, zodat het gouden jubi leum van ondernemersvereniging Tholen toch spectaculair ingeluid kan worden. Na de sanering van de bodemverontreiniging aan de Molenweg/Platte- weg in Scherpenisse is er op drie plaatsen restverontreiniging achterge bleven. Het gaat om de weg en berm van de Margrietlaan (10 m3), de Molenweg (35 m3) en in de ondergrond van perceel Platteweg 11 (40 tot 50 m3). De provincie Zeeland vindt op basis van het evaluatieverslag en nazorgplan van HMB uit Maasbree dat er gebruiksbeperkingen gel den. Tevens dienen er maatregelen genomen te worden in het belang van bescherming van de bodem. De gemeente w il bij de toekomstige re constructie van wegen en rioleringen de restverontreinigingen aan de Margrietlaan en Molenweg opruimen. Hierover zijn waterleidingmaat schappij Evides, waterschap Zeeuwse Eilanden en het Kadaster ingelicht. In mei 2007 werd de ern stige verontreiniging met polycycli sche aromatische koolwaterstoffen vastgesteld. Koper, lood, zink, mi nerale olie en asbest werden op de gedempte watergangen bij de Mo len- en Platteweg aangetroffen. De sanering werd gefaseerd uitgevoerd van september tot en met november vorig jaar en op 8 april van dit jaar. Ter hoogte van Platteweg 3-5 en de Margrietlaan werd in de noordelijke putwand nog een sterk verhoogd ge halte PAK vastgesteld. De restver ontreiniging bedraagt 10 kubieke meter. Aan de westkant, tegen per ceel Platteweg 3-5, is in de erfver- hardingslaag een verontreiniging geconstateerd. Er is grond afge voerd, maar ter hoogte van Platte weg 11 is 40 tot 50 m3 restveront reiniging achtergebleven, voor een groot deel onder de bebouwing. Op perceel Molenweg 32 is een sterk puinhoudende toplaag afgevoerd. Totaal ging 3864,47 ton grond weg,w aarvan 1877,35 ton naar ATM in Moerdijk en 1987,12 ton naar Jaartsveld in Steenbergen. Met schoon zand en gekeurde gebruiks- grond van elders (2369 m3) en van binnen de saneringslocatie (97 m3) is alles weer opgevuld. Na de sane ring bleek in het grondwater maar een zeer lichte verontreiniging met tolueen en xylenen te zijn. Omdat er aan de Molenwcg/Platte- weg nieuwbouwwoningen gepland zijn, heeft de gemeente in februari nog een onderzoek laten doen. Daarbij is op perceel Molenweg 32 een brandstofgeur waargenomen. De grond bleek hier op 13 m3 sterk verontreinigd met minerale olie. Op 8 april is 17,98 ton grond ontgraven en afgevoerd naar Jaartsveld in Steenbergen. In het controlemonster is geen verhoogd gehalte aan mine rale olie meer vastgesteld. De bo dem blijkt volgens de provincie nu geschikt voor woningbouw. Ook voor jongeren organiseert het Rode Kruis vakanties. De af deling Tholen en Sint-Philipsland bemiddelde voor de broers Van Dijke uit Sint-Annaland. Laura Blok en Rika Goedegebuure zijn binnen de vereniging verantwoordelijk voor de vakantieprojecten. Naast een reisje op een van de drie Henri Dunantschepen, kun nen mensen met een handicap ook een weekje op vakantie in een van de hotels van het Rode Kruis. Voor de afdeling was het de eerste keer dat ze jongeren aanmelden voor de speciale jon gerenreis. Meer info: 06-12257399 of 652912. Mark (links) en Patrick van Dijke uit Sint-Annaland genoten van de reis op de Henri Dunant. Het was voor het eerst dat de broers met een schip op vakantie gingen. Het schip van het Rode Kruis is he lemaal aangepast voor mensen met een rolstoel. De jongens werden door hun ouders aan boord gebracht op de Ruiterkade aan het IJ in Am sterdam, achter het centraal station. Volgens Mark was de boot en de af vaart indrukwekkend. Op de kade stonden de mensen die de passa giers hadden gebracht. Er werd uit bundig gezwaaid. Mark en Patrick hadden zoveel te gelijk om naar te kijken dat ze het zwaaien naar hun ouders al spoedig staakten. Mark: „Elke keer als er een boot langs kwam, staken de mensen een hand op. Dat was heel leuk. dat hand op steken." Op het IJ was het druk, op het IJsselmeer rustiger toen de Hen ri Dunant koers zette naar Urk. Daar kwam de boot tegen de avond aan. De broers vielen van dc ene verba zing in de andere. „We wisten niet wat we overkwamen. Er stonden een heleboel mensen aan de kant om ons op te wachten. In zo'n klein plaatsje! Alsof ze nog nooit een boot hadden gezien. Maar het had te maken met het feit dat de Henri Dunant een grote boot is." Toen de loopplank was uitgelegd, konden de mensen van de wal de boot oplopen om even binnen te komen kijken." Dc 38 passagiers werden verdeeld in groepjes. Elke groep kreeg een kleur toegewezen. De groep van de tweeling, telde zes personen. Op de 38 gasten waren evenveel of zelfs meer begeleiders. Patrick: „Als we wat wilden vragen, konden we bij iedereen terecht." Tijdens de reis werd er tussen de verschillenden groepen een wed strijd gehouden. Om de dag werd er een spel gedaan, zoals sjoelen, snoephappen, iets uitbeelden en pa tience spelen. Wie de meeste punten haalde, was de winnaar. De groep van Mark en Patrick werd derde. De broers sliepen in één hut. In de slaapcabine was een airco en ze konden tv kijken, maar ook beelden zien van waar ze voeren. Er stond namelijk een camera op de punt van de boot. Ze genoten erg van het ge zicht op het water. Op een van de avonden werd er ka raoke gedaan. De passagiers konden zingen op tekst die op een beeld scherm wordt geprojecteerd. Er kon ook op worden gedanst. Maar dat was aan Mark en Patrick niet be steed. Patrick: „Mij zie je niet op de dansvloer. Het is wel leuk om te kij ken. Zeker als er liedjes van beken de artiesten wierden gespeeld, zoals van Fransje Bauer en Jantje Smit. Die avond duurde wel van half ne gen tot twaalf uur. half één. Zo lang bleven we op." In Kampen ging het gezelschap van de boot af, de stad in. Mark: „Het was toen heel warm. Je kon ook gaan zwemmen maar wij zijn de stad ingegaan. Ze gingen wat drin ken op een terrasje. Toen ze terug naar de boot wilden gaan, raakten ze de weg kwijt, vertelt Patrick. „We hebben het toen aan een me vrouw gevraagd, maar die wist het niet goed omdat ze er nog niet zo lang woonde, zei ze. Er waren ver schillende havens, zei ze. Ze heeft ons wel een bepaalde richting opge- wezen. Via een paar steegjes, kwa men we toch weer op een bekende straat terecht." Was er de ene avond karaoke, de an dere avond was er disco op de Henri Dunant. Er kwam een deejay aan boord die muziek draaide dat afge stemd was op de jongeren. Er kon den ook nummers worden aange vraagd maar Patrick noch Mark maakten daar gebruik van. Het was steeds erg druk op de dansvloer. Pa trick: „Dan moest ik helemaal naar voren door de menigte." Onderweg moest de Henri Dunant op zijn reis een paar keer schutten. Mark: „De boot moet veel vaart minderen en voor de sluis even stil liggen. Dan ging hij met 1 of 2 kilo meter per uur voorzichtig de sluis in varen. Dan lagen we even vast en ging de ene deur dicht en de andere open, tot we weer los waren en ver der voeren. Dat was heel mooi om te zien." Patrick ging in Deventer van boord, maar Mark bleef aan boord. Hij was even knock out, zegt hij omdat hij veel op het terras in de zon had ge zeten. Patrick ging met de andere le den van de groep iets drinken. Toen ze een andere groep ontmoetten, trokken ze met elkaar op. Eén avond vergeten ze zo snel mo gelijk. zeggen ze bijna tegelijk. Ie dereen was gevraagd om zich te ver kleden als cowboy. Toen ze van huis weg gingen, had zijn moeder een pak mee gegeven. Dat was gevraagd in de brief aan de ouders en verzor gers. Patrick vond dat toen al niks om in een 'apenpakje' te moeten verschijnen. Mark: „Onder het eten had ik het nog aan, maar ik heb het snel uitgedaan. Ik had het zo heet. Het was allemaal wol. En ook nog eens de allerwarmste dag. Ik ben gauw in mijn korte broek en hempje gaan zitten." Ook Patrick trok het hesje uit om het minder warm te hebben. In Arnhem genoten ze van een roof- vogelshow. Omdat de boot in de Rijn dicht bij een drukke weg lag waar de vogels van zouden kunnen schrikken, werd besloten om het op treden van de dieren binnen te doen. In de salon. Alle ramen werden ge blindeerd. Patrick: „Er hingen nog wel ballonnen in de zaal. Ze konden blijven hangen, zeiden ze, maar na twee keer ging het mis en vloog er een valk in de planten. Daarna wei gerde hij. Toen hebben ze de ballon nen weg gehaald." Ze zagen er een oehoe, maar ook een dwerguiltje. Een vogel lieteft ze niet vliegen, een slechtvalk. Mark: „Die gaat met 300 kilometer per uur op zijn doel af. Binnen kan dat niet." Ze maakten het ook mee dat een van de roofvogels op een camera landde toen er een foto werd ge maakt. Patrick: „Wie bang is voor roofvogels mocht dicht bij het raam gaan zitten. Wij zaten onge veer half in. We hebben dit wel eens eerder gezien. Op de braderie in Sint-Annaland." Bij Mark scheerde er een aasgier over zijn hoofd. „Hij raakte met een nagel mijn hoofd. Het was een van de grootste vogels." Het dwerguiltje werd voor het laatst bewaard. „Nu komt de grootste vogel, zeiden ze. Het was het kleinste van allemaal." Patrick: „Dc vrouw vertelde dat het uiltje thuis gewoon op de bank zit als ze televisie kijkt." In Arnhem was het niet alleen maar vertier voor de gasten van de Henri Dunant. Vlak voordat de disco zou beginnen, dacht Patrick dat hij een politieboot of ambulanceboot zag. Met blauw licht. Mark geloofde het niet. „Ik zei: Dat bestaat niet. Het is een sleepboot. Maar toen heb ik het aan een begeleidster gevraagd en die zei dat Patrick gelijk had. Het was een ambulanceboot." Vlakbij, op de Nelson Mandelabrug was een 46-jarige man van de brug gesprongen. Mark: „Ze waren met zijn drieën en hadden elkaar uitge daagd, zeiden ze. Een was gespron gen en heeft het niet overleefd. De politie moest 's avonds nog zoeken naar het lijk." Het incident gaf de nodige commotie. De Henri Dunant lag ook in de buurt van een afkickboot voor drugs- en alcoholverslaafden. Mark (lachend): „O, dat is lekker, willen ze ons aan de drugs hebben?" De vrijwilligers die als begeleiders optreden, komen overal vandaan. Patrick vroeg aan twee van hen wat ze in hun dagelijks leven deden. „Ze werken allebei bij de politie. Ik dacht dat ze in de zorg of zo zouden werken, maar ik kon het even niet vatten. Ze deden het al voor de ze vende keer en zeiden dat ze het met jongeren leuker vonden dan met de ouderen omdat er leukere activitei ten zijn." Op de laatste avond, de vrijdag avond, lag de boot in Zaltbommel. Ze konden genieten van een menu van vijf gangen. En tijdens de dis co werd er met hapjes rondgegaan. Patrick: „Je kon eten wat je wilde en opblijven zo lang je wilde. Sommigen blijven de hele nacht op. Dat schijnt traditie te zijn. Maar wij zijn niet opgebleven. We zijn om één uur naar bed gegaan omdat we de volgende dag om tien uur werden opgehaald. Naar huis, naar de braderie. Maar onze va kantie was zeer geslaagd. Volgend jaar willen we weer graag mee." Beide Van Dijkes zijn weer aan de slag. Patrick werkt van dinsdag tot vrijdag in een winkel in Hooger- heide die tweedehands kleren ver koopt, en maandag in school, het Prinsentuin college waar hij admi nistratief- en archiefwerk doet. Mark werkt op het archief van de gemeente Tholen. Hij houdt zich onder meer bezig met het digitali seren van gegevens. Waar nu nog dieren lopen in een weiland, komen volgend jaar veertien appartementen voor dagactiviteitencentrum De Schutse Zeeland voor gehandicapten. Maarssen goed. „Een mooie pre sentatie", oordeelde voorzitter ir. F.B. van den Meiracker, de direc teur van stichting Dorp Stad en Land, die in de zomervakantie in viel voor de vaste commissiebe manning. Hij had alleen een op merking over het parkeren van auto's voor het gebouw. De andere huizen aan de Coentjesweg hebben allemaal voortuinen en dat wilde de welstandscommissie graag ook bij het gezinsvervangend tehuis zien. „In de voorgevellijn dus geen blik. Het plan kan nog aan kwali teit winnen als er geen auto's ko men te staan in de semi-openbare strook aan de voorkant. De par keerplaatsen kunnen beter aan de achterzijde gepland worden", zei Van den Meiracker. Het gebouw wordt opgetrokken van roodbruine baksteen, lichtgrijs hout, grijze panelen, witte boeide- len en antracieten dakpannen. In oktober kiest de Schutse Zee land de aannemer en over belang stelling heeft Dorst niet te klagen. De werkhonger is groot. Het dag activiteitencentrum erachter werd in 2007 gebouwd door bouwbe drijf Bogert uit Tholen, maar die onderneming bestaat inmiddels niet meer. De bouw van de appar tementen is een fiks karwei van zo'n 1.2 miljoen euro. De bouw tijd is negen maanden. In novem ber wordt er begonnen met het bouwrijp maken van het perceel. Daarvoor moet het dierenverblijf verplaatst worden. „De voorberei dingen verlopen heel voorspoe dig", aldus Huib Dorst. Op zaterdag 5 september houdt Atie- ler Jos Boogaard in Sint-Annaland een open dag. Na de succesvolle da gen tijdens KunstKieke in mei. waar aan zo'n twintig cursisten deelnamen, is het nu mogelijk om het werk van het afgelopen seizoen van alle cursis ten te bekijken. In alle groepen zijn twee gezamenlijke opdrachten ge daan. Het belangrijkste van de op drachten is om op een spoor gezet te worden en daar wat mee te doen. Op wat voor manier wordt door de cursis ten zelf bepaald. Zo blijft het voor ie dereen een verrassende reis. De cur sisten zijn echter niet verplicht aan deze opdrachten mee te doen, ze mo gen ook aan hun eigen thema's wer ken. Vorig seizoen is begonnen met het maken van een zelfportret. De tweede opdracht was naar aanlei ding van de tentoonstelling over Wa- terhouse in Groningen. Schilderijen met een verhaal als onderwerp. Dat was vroeger al zo. Ook nu nog wor den schilders geïnspireerd door een verhaal. De opdracht was om je te la ten inspireren door een verhaal, hetzij mythologisch, bijbels of een sprook je. Ieder heeft dat op zijn of haar ma nier uitgewerkt. Naast de gezamenlij ke opdrachten is er (x>k individueel gewerkt. Zo zijn er allerlei onderwer pen te zien zoals stillevens, portretjes van kinderen, landschappen, bloe men. dieren en fantasie. De open dag van 11.00 tot 17.00 uur is aan de Anna van Bourgondiëstraat 58. De toegang is gratis. Aan de Coentjesweg in Oud-Vosse- meer worden voor het bestaande dagactiviteitencentrum veertien ap partementen gebouwd. Daar is nu weiland met een dierenverblijf. Op de begane grond komen zeven woonruimtes voor meervoudig ge handicapten. op de verdieping ko men eveneens zeven appartemen ten voor mensen met een lichtere handicap. In elke bouwlaag is 1 lo geerkamer gepand voor tijdelijke opnames, zodat er twaalf vaste be woners zijn. De Schutse Zeeland zoekt vijf personeelsleden voor het te bouwen gezinsvervangend te huis: verzorgenden en verpleeg kundigen. Overdag zijn de bewo ners veelal in het dagactivitei tencentrum, maar ervoor en erna, dus ook 's nachts is er altijd een be geleider aanwezig. De bezoekers van het dagactivitei tencentrum worden nu thuis opge haald met de eigen bus van de Schutse Zeeland, waarmee vrijwil lige chauffeurs rijden. Voor hen die een appartement krijgen, is dat ver voer niet meer nodig, maar de bus heeft nog volop een functie. „We zoeken dan ook nog vrijwilligers die als chauffeur willen meewer ken", zegt Huib Dorst. De helft van de toekomstige bewo- ners komt van het eiland Tholen. de andere helft uit overig Zeeland. De Schutse Zeeland is een nevenvesti ging van de hoofdzetel in Kesteren. Daarnaast heeft de reformatorische stichting nog een gezinsvervangend tehuis in Puttershoek. Gezien het aantal aanmeldingen van Schou wen-Duiveland bekijkt de directie de mogelijkheden om in Oosterland of Bruinisse nog een gezinsvervan gend tehuis te bouwen. Daarbij werkt de Schutse Zeeland samen met de stichting Adullam. De welstandscommissie Jceurde de ze maand het ontwerp van architec tenbureau Jorissen-Simonetti uit Si Bebouwdendam 5-7 4691EH Tholen Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 5