Oude kaarten op monumentendag Plaatselijk nieuws Twintig Thoolse monumenten openen deuren op 12 september Roemenen vast 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 augustus 2009 Ander dak Veerweg Dak in herfstkleur Visruimte groter BEZORGER Rook op kamer Ten Anker Inbraak viswagen Informatie over borstvoeding Vuur slaat over op dijk Twee chalets erbij Snorkelaar in de fout Winkeltje wooncomplex Sloep overvaren Rolluik stuk Si Verontreiniging Oostvest Riool Radda Barnen Plan Kom akkoord Fitness up fietsmeerdaagse Trouwen in hotel Fototoestel afgenomen Geslacht in eigen slagerij J Tuinberging Pluimpot Kinderopvang o.b.s. Mest bassin Gorishoek Twee afstanden fietsen Meeste vis Van Vossen Afwijkende grafsteen Bouw windmolens Machineberging Koaiefeêst naar Wimpel In elke Thoolse woonkern zijn tijdens de open monu mentendag, zaterdag 12 september, oude kaarten of plat tegronden te zien. Het gemeentearchief exposeert ze op panelen in opengestelde monumenten, daarmee inspe lend op het thema 'Op de kaart'. Op Tholen en Sint Phi lipsland kan het publiek deze dag twintig monumenten bekijken. Nieuw daarbij is molen De Verwachting in Tholen. De dag wordt om tien uur geopend met het afvu ren van de kanonnen aan de Molenvlietsestraat in Tho len. Herenhuis r;k.-kerk Brandje plat dak 8500 euro extra voor monumenten Tholen S. Jansen mag op zijn schuur aan dc Veerweg de dakbedekking vervan gen. De welstandscommissie keurde het plan met donkergrijze stalen sandwichpanelen goed. De woning van D.P. Gunst aan de Meanderlaan mag uitgebreid wor den. Hij kreeg groen licht van de welstandscommissie voor toepas sing van rode baksteen, donkerblau we gevelbekleding, lichtgrijs voeg werk, witte trespa dakgoten en dakbedekking in herfstkleur. Vishandel Kees Bazen gaat aan de Ondernemersweg zijn bedrijfsruim te vergroten. Met de toepassing van witte gevelpanelen, witte kunststof kozijnen, aluminium deuren en grij ze dakbedekking van kunststof had de welstandscommissie geen pro bleem. gevraagd op donderdag ochtend voor de Een- drachtbode in de wijken stadskern en waterfront Belangstellenden kunnen zich aanmelden via telefoon 657007 of sollicitatie@ eendrachtbode.nl De brandweer rukte maandagmid dag rond kwart voor één uur uit na een automatische brandmelding in woonzorgcentrum Ten Anker. Bij aankomst bleek op een kamer van een bewoner op de tweede verdie ping de rookmelder af te zijn gegaan door het roken van een sigaret. r &jf nnentw/i bloemdecoraties woon cadeauwinkel >.d. re*9ê Bloem Sr Woondecoratie Tbokn Onze najaarscollectie is binnen o.a. nieuwe kinderkamerlijn met héééél veel harten. Graag tot ziens op de braderie Eendrachtsweg 8-10 4691 EK Tholen, tel. 0166-602662 606382 Advertentie I.M. In een visverkoopwagen die gepar keerd stond op een terrein aan de Ambachtsweg is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken. De daders gingen er met een klein geldbedrag vandoor. Moeders en aanstaande moeders kunnen maandelijks terecht op de informatiebijeenkomsten van borst voedingorganisatie LLL. Deze avon den zijn bestemd mensen die meer willen weten over borstvoeding. Al le facetten van het geven van borst voeding komen aan de orde en er is gelegenheid om vragen te stellen of ervaringen te vertellen. Vanaf 10 september start een nieuwe serie in formatie bijeenkomsten. Per avond komt er een onderwerp aan bod waarbij moeder, kind en (borstvoe ding centraal staan. De andere avon den zijn op 8 oktober, 5 november en 10 december. Daarna begint de serie opnieuw. Het is ook mogelijk om één of twee avonden te volgen. De bijeenkomsten worden van acht tot tien uur gehouden aan de Stoof- straat 8. Meer informatie bij Ria Verheul 606333. Maandagmiddag rond kwart over een is de brandweer van Sint-Anna- land uitgerukt om een brandje aan de Vrijberghsedijk te blussen. Het vuur was overgeslagen van een per ceel waar stoppels op werden ver brand. Na een half uur was de blus- groep weer terug op de kazerne. Sint-Annaland Op het park Krabbenkreek aan de Nieuwlandseweg komen er weer twee chalets bij. B. en w. hebben hiervoor vergunning gegeven, inclu sief voor een bijbehorende berging. Verder mag er een bestaande recre atiewoning worden uitgebreid en mag er ook nog een tuinhuis komen bij een andere recreatiewoning. Maandag 31 augustus wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Maandag hield de waterpolitie in de Krabbenkreek een 50-jarige inwoner uit het dorp aan die illegaal een kreeft had gevangen. Dat gebeurde rond het middaguur. De man was aan het snorkelen. In zijn bootje trof de politie de door de snorkelaar ge vangen kreeft aan. Tegen de zwem mer is proces-verbaal opgemaakt. De man attendeerde de politie op en kele fuiken die hij onderweg had ge zien. Bij controle bleek dat er zes il legaal waren gezet. In de buurt van Sint Philipsland trof de patrouille nog eens twee illegaal geplaatste fuiken aan. Volgens de politie waren de acht fuiken goed gevuld met kreeft en vis. De dieren werden te ruggezet en de fuiken in beslag ge nomen. Stavenisse In het woonzorgcentrum van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Wethouder C.J. Moerlandstraat komt een winkeltje. Omdat de de tailhandelsactiviteiten van onderge schikte aard zijn, hebben b. en w. hiervoor toestemming verleend. De kerkenraad hadt verzocht om zelfge maakte artikelen als kaarten, kleren en cadeau-artikelen die via de vrou wenvereniging van de kerk binnen komen. in een ruimte van het woon zorgcentrum te mogen verkopen. Zaterdagmiddag is vlakbij het Bra bants Vaarwater een sloep met vier mannen aan boord door een binnen vaartschip overvaren. De opvaren den uit Etten-Leur en Breda, konden door een zeilschip aan boord worden genomen. De sloep is gezonken. De waterpolitie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. Het binnenvaartschip, een duwboot met een geladen tankduwbak, was om ongeveer twee uur vanuit het Kanaal door Zuid-Beveland de Oosterschel- de opgevaren. Vlak bij het Brabants Vaarwater werd de sloep overvaren. Hoe dat precies is gebeurd, is nog niet duidelijk. Volgens de politie ge ven betrokken partijen tegenstrijdige verklaringen af. Het zeilschip zette de drenkelingen (allen twintigers) af op het binnenvaartschip. Een red dingsboot pikte ze daar op en zette ze af aan de wal. Twee personen zijn naar het ziekenhuis gebracht, een van hen bleef een nacht ter observa tie. De gezonken sloep was door de mannen gehuurd om een dagje te vissen. 4 Onbekenden hebben donderdag avond rond half elf een rolluik be schadigd van een woning in de Prins Bernhardstraat. Ze gooiden er een steen tegen. Het schadebedrag is on bekend. Sint-Maartensdijk B. en w. hebben bezwaar ingediend tegen de beschikking van de provin cie Zeeland ten aanzien van de bo demsanering aan de Oostvest 11Er worden hier drie huizen gebouwd en volgens de provincie wordt de ver ontreinigde grond ter plaatse van de woningen geïsoleerd door de beton- vloeren van de huizen. In de achter tuinen is de grond 1 meter diep afge graven en is een nieuwe, schone laag grond aangebracht. Na controle blijkt volgens de gemeente echter, dat er onder de huizen kruipruimtes zijn van 85 centimeter, waar wel de gelijk contact met verontreinigde grond mogelijk is. Daarom willen b. en w. dat een voorziening wordt aan gebracht zodat er geen contact meer mogelijk is met de verontreinigde grond. Er wordt een schoonwaterriopl aan gelegd in de Prins Constatijnlaan, Radda Barnenstraat en Koning Bea- trixstraat. Verder wordt de bestaande riolering daar vervangen. B. en w. hebben er geld voor beschikbaar ge steld. Het gaat om een project waar bij het regenwater afgekoppeld wordt, zodat het niet in de rioolwa terzuiveringsinstallatie terecht komt. B. en w. hebben de uitspraak van de Raad van State over de ongegrond- verklaring van de bezwaren tegen de eerste herziening van bestemmings plan Kom, voor kennisgeving aange nomen. Op 26 augustus 2008 beslo ten gedeputeerde staten van Zeeland om goedkeuring te verlenen aan het door de gemeenteraad vastgestelde plan. Dit bevatte in hoofdzaak het opheffen van de geluidzone (waarin bepaalde geluidswaarden vastge steld worden) rond het bedrijventer- 1 I rein. Deze zat nog op het bestem mingsplan vanwege de aanwezig heid van de betonfabriek die er vroe ger zat. Wettelijk gezien is de aanwezigheid van een geluidszone op dit bedrijventerrein tegenwoordig overbodig. Er zijn namelijk meer wetten en regelingen omtrent geluid. Daarom is besloten de geluidszone op te heffen, maar dat wil niet zeg gen dat een bedrijf zomaar lawaai mag gaan maken. Bij de Raad van State was toch beroep ingesteld om dat bezwaarmakers bang waren dat de verandering gevolgen had voor hun bedrijfsvoering. Dit blijkt echter niet het geval en daarom zijn deze bezwaren ongegrond verklaard. Fitness is het thema van de fiets meerdaagse van het evenementenco mité Smalstad die dinsdagavond om half zeven van start gaat bij cafetaria Centrum aan de Haven. Behalve de gebruikelijke afstand van 25 kilome ter is er nu ook een afstand van 10 ki lometer. Daarmee wil het comité te gemoet komen aan de wens van ouders die samen met hun kinderen willen fietsen. Het wordt dan voor grotere groepen aantrekkelijker om mee te doen. Deelnemers die niet in staat zijn om drie avonden te fietsen, kunnen twee avonden meedoen. Dit jaar is het thema fitness gekozen voor het sportieve evenement. Fiet sen en fitness is gezond, aldus het comité. Iets van deze combinatie zullen de deelnemers gaan ervaren, maar wat wil het comité niet kwijt. Het evenement wordt samen gehou den met de Dorpsgemeenschap Scherpenisse. Op vrijdag 11 september is hotel Kom aan de Markt het decor voor een huwelijksvoltrekking. Burge meester en wethouders hebben be sloten daar aan mee te werken. Het wordt alleen op die dag toegestaan. Zaterdag heeft de politie van Bergen op Zoom een 56-jarige inwoner uit het dorp aangehouden die vanuit een supermarkt aan de Glacisstraat fo to's zou hebben gemaakt van winke lende vrouwen. Hij zou volgens de politie zelfs geprobeerd hebben fo to's te maken onder de rokken van de vrouwen. De politie nam de foto camera in beslag. Na verhoor is de man op vrije voeten gesteld. Tegen hem wordt proces verbaal opge maakt. Scherpenisse Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag Haaskarbonade Kalkoenschnitzels I Cordon bleu Kalkoen satévlees I I I I I I 1 kg 6,50 Rundvlees met randje 1 kg 7,00 500 gr. 4,50 Boerenhamlappen 1 kg 5,50 250 gr. 2,45 Varkensribbetjes 1 kg 4,50 500 gr. 4,25 Hamburgers 5 halen 4 BETALEN! Runderrollade 100 gram 1,50 Zult uit eigen keuken 150 gram 1,00 Rundertong 100 gram 1,50 Tomatensalade 100 gram 1,00 Ovenloempia's nu 4 voor maar 5,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie LM. Bij een recreatiewoning op camping de Pluimpot mag een tuinberging geplaatst worden. B. en w, hebben hiervoor een bouwvergunning ver leend. Ria's kinderdagopvang heeft van b. en w. toestemming gekregen voor gebruik van de openbare Ooster- scheldeschool. De stichting Octho. die de openbare basisscholen ex ploiteert. had het college om mede werking gevraagd voor de buiten schoolse opvang. Alleen op het perceel Gorishoekse- dijk 23 mag P. Versluys een mest- bassin aanleggen, maar niet aan de Platteweg of Westkerkseweg. Dat hebben b. en w. besloten. In april kregen b. en w. een verzoek voor een mestbassin aan de laatste twee wegen, maar dat wees het college af. Er werd bezwaar ingediend, maar dat hebben b. en w. niet ont vankelijk verklaard. Op grond van het geldende bestemmingsplan Bui tengebied kan er aan de Platteweg of de Westkerkseweg geen mestbas sin komen. Daar is bij de vaststel ling van het bestemmingsplan des tijds nadrukkelijk aandacht aan besteed, aldus het college. Er is toen voor gekozen dat voor bestaande agrarische bedrijven mestbassins mogelijk en noodzakelijk zijn, maar de realisering ervan moet binnen het op de bestemmingsplankaart aange geven bouwvlak gebeuren en dat is in dit geval Gorishoeksedijk 23, vlakbij de woning van Versluys en de nabij gelegen campings de Pluimpot en Gorishoek. Op de fietsmeerdaagse die de Dorpsgemeenschap Scherpenisse samen met het evenementencomité Smalstad vanaf dinsdagavond houdt, kunnen deelnemers dit jaar kiezen uit twee afstanden. Er is een route van 25 kilometer en eentje van tien kilometer. De 10 kilometer is nieuw. De afstand is geschikt voor ouders die samen met hun kinderen willen fietsen. Het thema dit jaar is fitness. Fietsen en fitness zijn vol gens de organisatie gezond. Iets van deze combinatie zullen de deelne mers ondertveg ervaren. Wat dat wordt, is een verrassing. Deelne mers die niet in staat zijn om drie avonden te fietsen, kunnen twee avonden meedoen. De start is dins dagavond om half zeven bij café Zeelands Welvaren aan de Lange- weg. D. van Vossen van hengelsportver- eniging de Zeebaars ving zaterdag de meeste vis tijdens de zevende be kerwedstrijd aan de dijk bij Mog- gershil. Er waren 29 deelnemers die 23 vissen aan de kant brachten met een totale lengte van 1551 centime ter. ID. van Vossen 233 cm, 2 C. Wes- terlaken 128 cm, 3 J. Kodde 117 cm, 4 J.W. Gouw 109 cm, 5 K. Pol derman (le jeugd) 102 cm, 6 M. Mosselman 91 cm, 7 J. den Engels man 75 cm, 8 J. Priem 74 cm, 9 H. Dijke en J. van den Broek 71 cm, 11 J. Bijl 54 cm. 12 L. Koppenhol 52 cm. Poortvliet B. en w. hebben toestemming gege ven voor het plaatsen van een dub bele grafsteen op de algemene be graafplaats. Deze is standaard wel toegestaan, want het komt vaak voor dat echtparen op de grafsteen komen te staan. Volgens de regels moet er echter een staand en een liggend gedeelte zijn. In dit geval bestaat het gedenkteken alleen uit een staand gedeelte, zodat het colle ge ontheffing moest verlenen en dat is ook gebeurd. Maandag 7 september hoop de zending oud papier op te halen. Advertentie I.M. Sint-Philipsland B. en w. hebben kennis genomen van de uitspraak van de Raad van State van 24 juni, waaruit het colle ge concludeert dat de bouwvergun ning voor vijf windturbines bij An na Jacobapolder in stand is gebleven. De bezwaren zijn afgewe zen. Na meting bleek dat de be zwaarmakers woonachtig zijn op ongeveer 3,5 en 2,2 kilometer. Be- sloten is toen, met in acht name van de in de jurisprudentie genoemde afstanden, de bezwaarschriften niet- ontvankelijk te verklaren. Er speel de echter nog iets .anders. Bezwaar makers hadden hun bezwaar ingediend bij de techtbank Middel burg. die verzuimde het door te stu ren naar de gemeente, dus zou het bezwaar sowieso ongegrond zijn vanwege de termijnoverschrijding. Toen heeft de rechtbank geoordeeld dat de gemeente er toch naar moest kijken. Daartegen is toendertijd weer bezwaar gemaakt door de pro jectontwikkelaar en daar heeft de Raad van State uitspraak over ge daan. De uitspraak komt er op neer dat de rechtbank bij de behandeling van het beroep ook de afstandscrite ria in acht had moeten nemen en om die reden had moeten besluiten het beroep ongegrond te verklaren. Het lokale bouwbedrijf Kleinbouw Techniek mag voor 52.250 euro, ex clusief btw, voor de provincie Zee land een machineberging bouwen bij het wegensteunpunt op het in dustrieterrein. De aannemer kreeg het karwei na een meervoudig on derhandse aanbesteding, waarvoor Fraanje uit Lewedorp, Hanse staal bouw uit Nieuwerkerk en Peters uit Middelburg ook waren uitgenodigd. Het jaarlijkse koaiefeêst verhuist naar dorpshuis de Wimpel. Het Fli- plands feestcomité heeft dat om or ganisatorische redenen besloten. Gewoonlijk werd het in een tent op de haven gehouden, maar dat is vol gens het comité weergevoelig. Bo- De voormalige winkel van Melse, oorspronkelijk een herenhuis uit de 18de eeuw, is één van de twintig Thoolse monumenten die op 11 september toegankelijk zijn voor het publiek. De organiserende stichting Open Monumentendag stelt dit keer de cartografie centraal. Gemeentear chivaris Fred' van den Kieboom speelt daar graag op in, want in zijn collectie is het nodige oude kaart materiaal voorhanden. Kopieën daarvan zullen, op panelen, te zien zijn. In elke woonkern worden kaar ten van die betreffende plaats ge toond in één van de opengestelde monumenten. Het publiek kan tus sen tien uur 's morgens en vijf uur 's middags gratis een kijkje nemen. De volgende gebouwen zijn open: Tholen: voormalig stadhuis. Grote Kerk, rooms-katholieke kerk. molen De Hoop, molen De Verwachting, woning Markt 24 (voorheen Melse). Oud-Vossemeer: kerk hervormde gemeente, rooms-katholieke kerk, ambachtsherenhuis. Sint-Annaland: houten standerd molen. Stavenisse: kerk hervormde ge meente, korenmolen, boerderij Den Roosentuyll. Sint-Maartensdijk: Maartenskerk, voormalig gemeentehuis, molen De Nijverheid. Scherpenisse: kerk hervormde ge meente. Poortvliet: kerk hervormde ge meente. Sint Philipsland: molen De Hoop, kerk hervormde gemeente. De provincie Zeeland maakt op za terdag 12 september het busvervoer gratis, om het bezoek aan de open gestelde monumenten te bevorde ren. Ze vindt dat de monumenten dag bijdraagt aan het instandhouden van en het voorlichten over het cul turele erfgoed. Van de zes monumenten die in het stadje Tholen de deuren openen, is het voormalige pand van fa. Melse (de woning die grenst aan de kerk) aan de Markt er één. Enkele jaren geleden bleek dit een behoorlijke trekpleister op de monumentendag. De familie Swarthoff heeft het ge kocht en brengt het deels terug in oude staat. Volgens een steen in de achtergevel is het gebouwd in 1768, in opdracht van burgemeester Johan Jacob van Lichtenbergh en zijn vrouw Djederica Cornelia Jacoba Vleugels. Uit de bewaard gebleven bouwtekening blijkt dat de keuken en het sekreet aan de achterzijde van een ouder pand afkomstig wa ren, staat te lezen in een beknopte beschrijving die oud-gemeentear chivaris Zuurdeeg van 'Huis Lich tenbergh' gemaakt heeft. Het was een statig herenhuis met twee ver diepingen en de deur in de afge schuinde hoek van beide bijna haaks op elkaar gebouwde vleu gels. De burgemeester en zijn vrouw overleden respectievelijk in 1786 en 1789. Lichtenberghs zuster verkocht het pand in 1802 voor 6000 gulden, vier jaar later bracht het nog maar 3999 gulden op. Het woonhuis kwam in bezit van de fa milie Van Stapele, in 1854 werd het verkocht aan notaris en burgemees ter Krijn Wagtho. Omstreeks 1900 liet vermoedelijk mevrouw Haayer- van Hiele de kap en de tweede ver dieping wegbreken. De familie Haayer liet het pand in 1923 split sen en verkocht een deel aan de winkeliers D. en J. Melse. Rond die tijd zal de huidige voorgevel van het winkelpand - afkomstig van een winkel uit Leiden of Delft - zijn geplaatst. Melse werd in 1958 tevens eigenaar van het andere deel van het pand, tegen de rooms-ka tholieke kerk. Hij maakte rond 1980 een forse uitbreiding aan de achterkant. Swarthoff heeft die weer weggebroken nadat hij drie jaar geleden eigenaar werd. Predikbeurten Zondag 30 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Joppe, Sint-Maartens dijk. 17 u. dr. Buitelaar. wo 2/9 19.45 u. ds. Pronk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. v.d. Maarel, Nispen. GEREF. KERK 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Brons. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel (H.A.). R.K.-KERK zo 11 u. regioviering in Oud-Vos semeer. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen. Roosendaal. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. Brons. GEREF. GEM. IN NED. 10. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 9 u. eucharistieviering zo 9.30 u. woord-, gebed- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. ds. Maas, Herkingen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 16 u. kand. Kater, Kruinin- gen. GEREF. GEM. 9.30 en 14 u. leesdienst. 18 u. ds. Gunst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Mauritz, Cillaarshoek. 18 u. kand. Kornaat, Klundert. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. v.d. Ploeg, Bruinisse. 19 u. ds. De Graaf, Zevenbergen. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 27/8 19.30 u. dhr. Van Houdt, Poortvliet. do 3/9 19.30 u. dhr. Van de Veen uit Groenekan. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. vr 28/8 15 u. ds. Bakker, huwe- lijksdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere, H.A. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 2/9 19.30 u. ds. De Heer. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. mevr. Bakker. vendien is het ook niet eenvoudig om goed toezicht te houden als de tent niet wordt gebruikt. Het pro gramma zal daar echter niet onder lijden, stelt het comité. Het is en blijft een feest voor jong en oud. En het wordt nu gespreid over twee weekenden. De eerste avond is op vrijdag vier september en is op de jeugd gericht. Van zeven tot half ne gen treden er een clown en een jongleur op. Van negen uur tot twee uur wordt is er een optreden van ar tiesten tijdens de piratenavond. Op zaterdag 12 september zijn er twee activiteiten. Het plaatselijke Concordia en het Schorrekoor uit Sint-Annaland treden op van twee tot half zes. 's Avonds van half ne gen tot 1 uur sluiten de band Infinity en Massive (met zangeres Mireille) de avond af. Donderdag om half elf ontdekte een voorbijganger vlammen van een halve meter op het platte dak achter het winkeltje met curiosa aan de Voorstraat. De man alarmeerde de brandweer en ging zelf met de bu ren van café 't Dorp het brandje blussen. Ze zetten een ladder tegen de muur van de garage om er bij te kunnen. Toen de brandweer arri veerde waren de vlammen al ge doofd. De oorzaak van de brand is niet bekend. De bewoners waren niet thuis. De resterende nüddelen voor nieuw cultuurbeleid - 8500 euro - willen b. en w. volgend jaar inzetten voor het promoten van Tholen als monu- mentenstad. Het college wil stimu leren dat bijvoorbeeld de Grote Kerk en het stadhuis in de Hoog straat meer opengesteld worden voor het publiek. Daarbij denken b. en w. ook aan een advertentiecam pagne. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenfijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 aug. t/m vrijdag 4 sept. donderdag 27 9.02 -21.17 vrijdag 28 9.42 -22.12 zaterdag 29 10.42 -23.27 zondag 30 12.12 - maandag 31 1.02-13.42 dinsdag 1 2.22 -14.47 woensdag 2 3.12 -15.32 donderdag 3 3.55 -16.07 vrijdag 4 4.27 -16.37 vr 4/9 18.04 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Agenda THOLEN aug Expositie aquarellen en pen seeltekeningen M. van der Meer- Witte, gemeentehuis, tijdens ope ningsuren. 28 en 29 aug Braderie, centrum, vrij 13-21 u. en za 9-21 u.; vuurwerk 21.30 u. 3 sept Lezing Calvijn, voor leden chr. ouderenver., NPB-gebouw, 14.30 u. 10 sept Borstvoedingsavond, LLL, Stoofstr. 8, 20-22 u. OUD-VOSSEMEER 5 sept Trekkertrek, stichting Thool se Dagen, Klaverveld, 12-18 u. 10 sept Freek de Jonge, cabaret, Uit op Tholen, Vossenkuil, 20 u. SINT-ANNALAND t/m 31 okt Exposities Oud speel goed en Hoe de was was, streekmu seum De Meestoof, Bierensstr., di t/m za 14-17 u. 29 aug Musica Nautica, muziekfes tijnjachthaven, 19.30 u. 5 sept Invitatietoernooi, tafeltennis, Smash '76, Wellevaete, 9.15-18 u. 5 sept Voorronde Women in Rock festival, café An de Slööve, 19 u. 5 en 26 sept Natte laarzentocht, met gids Staatsbosbeh., VVV Tholen, start Sluispolderdijk 14 u. 12 sept Perenplukdag Woord en Daad, 8-16 u. SINT-MAARTENSDIJK 28 aug Discozwemmen, zwembad Haestinge. POORTVLIET 5 sept Oldtimerrit, Renaultclub CAR, vanaf Kruijtenburg, 11-16 u. SINT PHILIPSLAND 4 sept Koaifeest, Wimpel, 19-20.30 u. en v.a. 21 u. 12 sept Koaifeest, Wimpel, 14- 17.30 u. en v.a. 20.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m aug Beiaardconcert, stadsbei- aardier Theeuw Ambagts, Gertru- diskerk, iedere tweede envierde woensdag om 20 u. t/m 6 sep Roofvogelshow, Markie zenhof, woensdag- en zondagmid dag 13.30 en 15 u. 28 t/m 30 aug Jeu de boules toer nooi, Petangeske, stadspark Kijk in de Pot. 28 aug Opera openluchtconcert. Het Concertkoor, Thaliaplein (bij goed weer)/Gertrudiskerk (bij slecht weer), 20.30 u. 29 aug The Funky Bamboo, dans avond, café Den Enghel, 23 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Bandslam - do t/m wo 13.45, 18.45 en 21.15 u. G-force - do t/m zo 13.45 en 16 u., ma 13.45, 16 en 18.45 u., di en wo 13.45 en 16 u. Public enemies - do t/m zo 18.30 en 21 u., ma 21 u., di en wo 18.30 en 21 u. Ice age 3: Dawn of the dinosaurs (Ned. gespr.) - do t/m wo 13.45 en 16 u. The pro posal - di t/m zo, di en wo 18.45 u. G.I. Joe: The rise of Cobra - do t/m wo 16 en 21.15 u. Het geheim van Mega Mindy - do t/m wo 13.45 u. Harry Potter and the half-blood prince - do t/m wo 15.30, 18.30 en 21 u. Hunger - ma 20.30 u. De politie heeft onlangs op de Zee landweg-oost (tussen Sint-Philips land en Steenbergen) drie Roeme nen aangehouden die verdacht worden van een inbraak in een fa briekspand aan de Rijksweg, van Nieuw-Vossemeer naar de Heen. De drie, zonder vaste woon- en ver blijfplaats, werden pas na een ach tervolging aangehouden. De politie van West-Brabant deed dat samen met de politie van Zeeland. De poli tie was de auto eerder, in Oud-Vos semeer, uit het oog verloren. In Sint-Philipsland waren eerder een aantal pogingen tot inbraak ge pleegd. Eentje in de Zijpestraat en twee in de Krammerstraat. Daarbij werden sloten geforceerd, maar werd niets meegenomen. Een oplet tende getuige had een beschrijving van de auto aan de politie gegeven. f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 2