Tholenderwijs www.renaultmaat.nl RENAULT Top occasions Renaultdealer Maat www.renaultmaat.nl Controle hondenbelasting Senior Games 2009 in Tholen Wijzigingen aanvraag reisdocumenten Verwenactiviteit voor mantelzorgers! Proef verruiming openingstijden horeca tijdens evenementen Evenementen en collectes in september Van Steenis Auto's '[45: week 35 Donderdag 27 augustus 2009 Aantal honden Tarief Totaal eerste hond 66,50 66,50 tweede hond 109,50 176,00 derde hond 152,50 328,50 Kennel 337,00 7t$2 0* Veilingweg 15, Sint-Annaland Tel. 0166-653625 Nu direct uit voorraad leverbaar, vouw scootmobielen, de scootmobiel voor op vakantie of een dagje weg. Past in iedere auto. Nu, v.a. 1399,-. Autobedrijf Maat, nu ook voor uw Scootmobiel. Kijk ook eens op www.scootmobielmaat.nl of kom langs voor informatie en een proefrit. Tot 24 maanden garantie Service beurt voor aflevering APK keuring Nationale Autopas /e/vangend vervoer bij reparatie >24uur 74 dagen omruilgarantie Route service Europa Autobedrijf De Buitenvest 3 laar garantie en 3 laar mobiliteitservice 'ril ■-» II OJ Tijdens de braderie in Tholen op vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus 2009 zal er een proef gehou den worden met verruiming van de openingstijden van de horeca tijdens evenementen. In dit week end mogen de horeca-iruichtingen geopend zijn tot 03.00 uur. De terrassen mogen op deze dagen ook langer in gebruik blijven, namelijk op vrijdag 28 augustus tot 01.00 uur en op zaterdag 29 augustus tot 24.00 uur. Horecanota In de Horecanota, die behandeld werd in de gemeenteraadsvergadering van juli 2009, staat dat er bij wijze van proef tijdens een groter evenement een later sluitingstijdstip voor horecabedrijven zal worden vastgesteld. Het betreft dus niet de regu liere sluitingstijden van de horeca. Deze blijven ongewijzigd. Evaluatie De horecabedrijven die aan deze proef meewerken zijn café The Sixties, café Hof van Holland, café restaurant Hotel Zeeland en Café Hart van Tholen. Op een nog nader te bepalen datum, zal er een evaluatie plaatsvinden van deze proef met de ver schillende belanghebbenden. Wielrennen De gemeente Tholen heeft de organisatie toegewezen gekregen van de wieier weg wedstrijd tijdens de Senior Games 2009, die worden gehouden in Zeeland. Er vin den op vrijdagmiddag 11 september twee wedstrijden plaats. De eerste is een wielerwegwedstrijd over 120 kilometer, voor mannen en vrouwen van 50 tot 60 jaar. De tweede wedstrijd is over 90 kilometer, voor mannen en vrouwen van 60 jaar en ouder. Voetbal Verder is Tholen een van de locaties in Zeeland waar een voorronde van het voetbaltoernooi wordt gespeeld. De overige locaties zijn Kapelle, Hulst en Serooskerke. De finale wordt op zaterdag in Middelburg gespeeld. De voorronde van het voetbaltoernooi wordt gespeeld op sportpark De Bent te Tholen en vindt plaats op donder dag 10 september van 17.00 uur tot ongeveer 19.00 uur. In totaal worden er 6 wedstrijden van 20 minuten gespeeld met teams van 7 personen. Vrijwilligers De organisatie van de wielerwegwedstrijd is nog op zoek naar vrijwilligers die langs het parcours willen staan als verkeersregelaar. Heeft u interesse om te hel pen bij het in goede banen leiden van de wielerwed strijd, neemt u dan contact op met dhr. P van der Vlies, coördinator plaatselijke organisatie Senior Games 2009, via telefoonnummer 0166-668200 of stuur een e-mail naar pw@tholen.nl. Onderstaand kunt de bij de gemeente bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede (0166)668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. De evenemen tenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT DATUM Fietsmeerdaagse St. Evenementen Comité Smalstad Dinsdag 1, woensdag 2 en donderdag 3 september 23e Invitatietoernooi tafeltennis Smash '76 Zaterdag 5 september van 9.00 - 18.00 uur in gemeenschapscentrum De Wellevaete Trekkertrek Stichting Thoolse Dagen Zaterdag 5 september Collecte KWF Kankerbestrijding Maandag 7 t/m zaterdag 12 september Senior Games in Tholen (voetbal en wielerronde) Maandag 7 t/m zaterdag 12 september Fluplands Koai Feest in de Wimpel te Sint Philipsland Vrijdag 4 en zaterdag 12 september Oriëntatiepuzzelrit met personenauto's M.A.C. Tholen Zaterdag 12 september van 19.30 - 21.30 uur Collecte Prinses Beatrix Fonds Maandag 14 t/m zaterdag 19 september Rondgang Sint-Annaland Georganiseerd door Kon. Fanfare Accelerando Zaterdag 19 september Collecte Nierstichting Nederland Maandag 21 t/m zaterdag 26 september Verkoping in de Bethelkerk te Sint-Annaland Zaterdag 26 september van 9.30 - 12.30 uur Verkoping in ouderzorgcomplex te Stavenisse Zaterdag 26 september van 10.00 - 15.00 uur Collecte Fonds verstandelijk gehandicapten Maandag 28 september t/m zaterdag 3 oktober Vanaf september 2009 wordt er in opdracht van ons belastingkantoor SaBeWa een begin gemaakt met de controle op het houden van honden binnen de gemeente Tholen. De controle zal huis-aan-huis plaatsvin den en wordt verricht door medewerkers van het bureau Legitiem B.V. uit Velp. Er komt een controleur bij u aan de deur om te informeren of u een hond heeft. Ook stellen zij enkele vragen over het al dan niet hebben van één of meerdere honden. Indien niemand thuis is, is het mogelijk dat de contro leur op een ander moment nogmaals langskomt of u via een brief laat weten dat hij aan de deur is geweest. De controleurs zijn in het bezit van een legitimatiebewijs. Tarieven hondenbelasting De gemeente Tholen hanteert een progressief tarief. Dit betekent dat voor elke hond meer van dezelfde houder, per hond het belastingbedrag hoger wordt. In het belastingjaar 2009 gelden de volgende tarieven: Vanaf 21 september 2009 zal, als u een nieuw paspoort of Nederlandse Identiteitskaart gaat aanvragen, de mede werker achter de balie u ook om uw vingerafdrukken vra gen. De Europese Unie (EU) heeft hiervoor in 2004 een verordening opgesteld. Het doel daarvan is misbruik van reisdocumenten zoveel mogelijk tegen te gaan. Het opne men van vingerafdrukken is verplicht. Hoe werkt het? De baliemedewerkers hebben een apparaat waarmee zij vier van uw vingerafdrukken elektronisch opnemen. Alle opgenomen vingerafdrukken worden opgeslagen in de reisdocumentenadministratie. Twee vingerafdrukken wor den ook opgeslagen in de chip van het reisdocument. Bij het ophalen van uw nieuwe reisdocument kan de chip uitgelezen worden. In dat geval zullen de vingerafdruk ken die in de chip zijn opgeslagen worden gecontroleerd. Uitzonderingen Er zijn enkele uitzonderingen mogelijk: Indien het fysiek onmogelijk is om uw vingerafdrukken op te nemen, dan krijgt u een reisdocument voor vijf jaar zonder dat daarin vingerafdrukken zijn opgeno men; In het geval het bij u tijdelijk onmogelijk is vingeraf drukken op te nemen, dan heeft u een keuze. U wacht totdat het wel mogelijk is vingerafdrukken van u op te nemen, of u krijgt een reisdocument met een geldig heidsduur van maximaal 12 maanden; Van kinderen tot 12 jaar worden geen vingerafdrukken opgenomen. Bijschrijven kinderen Kinderen worden vanaf 26 juni 2012 niet meer bijge schreven in het paspoort van de ouder(s). Zij moeten dan hun eigen reisdocument hebben. Alle bijschrijvingen in het paspoort van de ouders zijn vanaf 26 juni 2012 niet meer geldig. Het paspoort zelf blijft wel geldig. De prijs voor de Nederlandse Identiteitskaart voor kinde ren onder de 14 jaar gaat op 1 januari 2010 omlaag. Gratis Nederlandse Identiteitskaart 14-jarigen De gratis Nederlandse Identiteitskaart voor 14-jarigen bestaat vanaf 1 januari 2010 niet meer. De gratis kaart wordt afgeschaft om vanaf die tijd de Nederlandse Identiteitskaart tegen jeugdtarief te financieren. De 14- jarigen die hun gratis kaart nog niet hebben aange vraagd, kunnen dit tot en met uiterlijk 31 december 2009 doen. Omdat kinderen vanaf 8 weken vöör hun 14e veijaardag een gratis identiteitskaart aan kunnen vragen, kunnen kinderen die uiterlijk 25 februari 2010 14 jaar worden, tot en met uiterlijk 31 december 2009 nog een gratis identi teitskaart aanvragen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Tholen via telefoonnum mer 0166-668200 of op de website www.paspoortinformatie.nl. •:.v De tarieven voor een vierde hond en volgende worden u desgevraagd graag verstrekt. Waarom bestaat er hondenbelasting? Prettig wonen in de gemeente Tholen is niet vanzelfsprekend. Dagelijks werkt de gemeente aan het onderhoud en schoonmaak van straten en plantsoenen. Dat kost geld. De hondenbelasting is één van de middelen om onderhoud en schoonmaak te betalen. Ook honden dragen immers bij aan de vervuiling. Wie betaalt er hondenbelasting? De indruk bestaat dat niet voor alle binnen de gemeente Tholen aanwezige honden ook daadwerkelijk hondenbelasting wordt betaald. Echter iedereen die één of meer honden hbudt, moet daarvoor belasting betalen. Of de hond nu van uzelf is of van een huisgenoot, het "hoofd" van het gezin is verplicht de hond aan te melden. Dit moet gebeuren binnen 14 dagen na aanschaf. Heeft u dit in het verleden niet gedaan of heeft u sinds kort een hond, dan kunt u deze week alsnog aangifte doen. Door het zelf doen van aangifte voorkomt u onnodige boetes die kunnen worden opgelegd bij het niet doen van aangifte. Een aangifteformulier is verkrijgbaar bij SaBeWa te Goes (telefoonnummer 0113 - 225623 of aan de balie van het gemeente huis. U kunt ook het formulier downloaden van internet op www.sabewa.nl). Wijzigingen Een hond kan weglopen, overlijden of in andere handen overgaan. Ook is het mogelijk dat u zelf naar een andere gemeente verhuist. In al deze gevallen kunt u deze wijzigingen bij SaBeWa melden, zodat de aanslag hon denbelasting gecorrigeerd wordt. Dit kunt u doen via het formulier beëindi ging hondenbelasting. Een beëindigingformulier is verkrijgbaar bij SaBeWa. U kunt ook het formulier downloaden van internet op www.sabewa.nl. Meer informatie Als u nog vragen heeft over het aangeven van een hond of over de honden belasting kunt u contact opnemen met SaBeWa via telefoonnummer 0113- 22 56 23. Bent u mantelzorger? Kent u een mantelzorger? Graag willen we met u in contact komen om onze dank aan en waardering voor u hen kenbaar te maken. De zorg voor uw naaste is geweldig. Uw zorg voor hen is als een beschermende mantel. Uw zorg is onmisbaar! U zorgt, dus u bent mantel zorger. De Nederlandse Patiënten Vereniging NPV is trots op u Daarom willen de NPV en Servicebureau Voor Elkaar u op woensdag 23 sep tember 2009 graag in het zonnetje zetten door u een verwendag aan te bieden. Deze activiteit zal plaatsvinden in Multi Functioneel Centrum Scaldis aan de Kastelijnsweg 18 te Sint-Maartensdijk, van 13.30 tot 17.00 uur. Heeft u interesse en wilt u graag aan deze dag deelnemen, meldt u dan vöör 5 september aan bij C. Koopman via tel. 0166-662142 of bij Servicebureau Voor Elkaar via tel. 0166-668200 of door het sturen van een e-mail naar: servicebureau@tholen.nl J VOO F htft IcVCD Renault Megane 1.6 5- drs Authentique Comfort Renault Megane Cabrio-Coupe Dynamique Luxe Zwart metallic, 23.04.04, 84800 km, Airbag bestuurder Airbags voor Airconditioning Elektrisch bedienbare voorportierramen Metallic lak Radio CD speler Stuurbekrachtiging Renault Clio 1.2-16v 3 drs Community I Rood met. 08.03.07, 39978 km. ABS Airboqs voor Airconditioning I Automatic climate control Centrale deurvergrendeling afstandbe- I diend Cruise Control Elektrisch bedienbare buitenspiegels Elektrisch I bedienbare ramen Lederen bekleding Lichtmetalen velgen Metallic I lak Mistlampen voor Navigatiesysteem Open dak elektrisch I Parkeersensor Stuurbekrachtiging Zij airbags voor Renault Laguna 2.0 Turbo Grand Tour Tech Line Automaat t, 01.03.06, 77150 km, ABS Airbags voor I Airconditioning Centrale deurvergrendeling Jafstandbediend Elektrisch bedienbare ramen I Lichtmetalen velgen Metallic lak Radio CD speler I Stuurbekrachtiging Renault Twingo 1.2 8v Authentique 3drs 'Fixed Price' I Zwart. 15.03.06. 43450 km. ABS Airbags voor Airconditioning Automatic climate control CD wisselaar Centrale deurvergrendeling andbediend Cruise Control Elektrisch bedienbare buitenspiegels I Elektrisch bedienbare ramen Lederen bekleding Lichtmetalen vel gen Metallic lak Mistlampen voor Navigatiesysteem Parkeersensor Radio CD speler Sportstoelen Stuurbekrachtiging Trekhaak Xenon •erikfiting Renault Twingo 1.2 8v Emotion Vert Olive, 01.09.08, 46730 km, ABS Airbags voor Airconditioning Centrale deurvergrendeling afstandbediend Metallic lak Radio CD speler Stuurbekrachtiging I Blauw, 02.03.07, 64470 km, ABS Airbags Ivoor Airconditioning Centrale deurvergren- 1 deling afstandbediend Elektrisch bedienba- I re ramen Radio CD speler [Stuurbekrachtiging Buitenvest 44, 4614 AD Bergen op Zoom Tel. 0164 - 235 295 info@debuitenvest.nl www.debuitenvest.nl Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit SAAB verkoop SAAB onderhoud SAAB tuning Gagelboslaan 161, Bergen op Zoom Tel 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www tholenbv.nl www.saabtuning.nl Verkoop nieuw en gebruikt Reparatie - Onderhoud - APK Schakelweg 2A 4695 RD Sinl-Maarterisdijk Tel.: 0166-66 23 97 Fax: 0166 - 6622 75 REPARATIE-ADRES Voor al uw schades, reparatie en vervanging glasschades Tevens steunpunt ZLM reparateur Altijd Mobiel Voor autorljbewijsvrij rijplezier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 14