THOLEN Start restauratie molen "De Korenbloem" te Scherpenisse Dag van de Duurzaamheid in Tholen Over 9 weken start Tholen de gescheiden inzameling van plastic verpakkingsafval Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 35 Donderdag 27 augustus 2009 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE PLASTIC AFVAL KUN JE BETER SCHEIDEN 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op' afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.0020.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Nieuwe Influenza A (HlNl) is een nieuw virus dat griep veroorzaakt. Het virus komt inmiddels in veel landen voor. In Nederland is de officiële naam Nieuwe Influenza A (HlNl), beter bekend als Mexicaanse griep. Vanaf eind augustus 2009 heeft het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport een nieuwe website gemaakt met daarop alle informatie over het nieuwe griepvirus. Op de website kunt u lezen hoe u griep kunt voorko men, herkennen en genezen als u ziek bent. U kunt de website bezoeken via www.grieppandemie.nl. Voorkomen Voorkom contact met mensen die griep hebben. Was vaak uw handen met water en zeep. Raak zo min mogelijk uw ogen, neus en mond aan. Maak regelmatig schoon. Gebruik een zakdoekje of ander papiertje om in te hoesten of te niezen. Gooi het papiertje daarna meteen in de vuilnisbak. Blijf thuis en blijf uit de buurt van anderen als u griep hebt Herkennen Symptomen die het meest voorkomen: Koorts Koude rillingen Hoofdpijn Spierpijn Moeheid Droge hoest Genezen Als u koorts (38° C of hoger) en luchtwegklachten zoals hoesten heeft, dan kan het zijn dat u besmet bent met het nieuwe griepvirus. In dit geval: Blijf thuis Neem rust Het is niet nodig de huisarts te bellen. Net als bij normale griep herstellen de meeste mensen binnen een week vanzelf van deze griep. Als de klachten ernstiger worden, bel dan uw huisarts. Ga niet naar het spreekuur van de huisarts. U kunt andere mensen in de wachtkamer besmetten als u naar het spreekuur van de huisarts gaat. Let op: er gelden uitzonderingen voor mensen met een verhoogd risico op complicaties, zoals: Zwanger en griepklachten Als u zwanger bent en u krijgt koorts (38p C of hoger) en luchtwegklach ten, zoals hoesten, bel dan met uw huisarts. De huisarts kan bepalen of verder onderzoek nodig is. Ga niet naar het spreekuur van de huisarts. Als het nodig is kan de huisarts u virusremmers voorschrijven. U krijgt de jaarlijkse griepprik Krijgt u ieder jaar een oproep voor de griepprik? U behoort tot de mensen met een verhoogd risico op complicaties als u ziek wordt van het nieuwe - griepvirus. Heeft u koorts (389 C of hoger) en luchtwegklachten, zoals hoesten, bel dan met uw huisarts. De huisarts kan bepalen of verder onderzoek nodig is. Ga niet naar het spreekuur van de huisarts. U kunt anders mensen in de wachtkamer besmetten. Als het nodig is kan de huisarts virusremmers voorschrijven. Kinderen met griepklachten Heeft uw kind van jonger dan twee jaar koorts (38° C of hoger) en lucht wegklachten, zoals hoesten, bel dan met uw huisarts. De huisarts kan bepalen of verder onderzoek nodig is. Ga niet met uw kind naar het spreekuur van de huisarts. Uw kind kan anders mensen in de wachtkamer besmetten. Als het nodig is kan de huisarts uw kind virusremmers voor schrijven. Mensen met een immuunstoornis Ook u komt in aanmerking voor virusremmers. Heeft u een vraag? Als u beschikking heeft over internet, kijkt u dan op www.grieppandemie.nl bij Veelgestelde vragen. Staat het antwoord dat u zoekt er niet bij, bel dan de informatielijn van Postbus 51: 0800-1100 (gratis). Het nummer is bereikbaar op werkdagen van 8.00 - 20.00 uur en in het weekend van 9.00 - 17.30 uur. Vanaf 21 september 2009 zal een start worden gemaakt met de restaura tie van molen "De Korenbloem in Scherpenisse. Hier vindt u een over zicht wat voor werkzaamheden er allemaal verricht moeten worden: De molen is in 1872 bij de bouw al scheefgezakt. Waarschijnlijk is hij toendertijd ook nog eens 70 cm de grond in gezakt. Bij de restauratie wordt de molen 15 cm omhoog geperst en rechtgezet. Dit gaat als volgt: naast de molen worden palen in de grond gebracht. Daarna wordt er een betonnen vloer gestort rondom de molen. Vervolgens wordt de molen omhoog gedrukt. Men noemt dit opvijzelen. Als de molen op de juiste hoogte is gebracht, komt de betonnen vloer op de palen te rusten en staat de molen weer recht en stabiel. De stelling wordt geheel vervangen. Diverse ramen, deuren en luiken worden gerepareerd of geheel vervangen. Het metsel- en voegwerk van de molenromp wordt plaatselijk hersteld. De roeden (wieken) worden vervangen en opnieuw opgehekt, wat wil zeggen dat ze van nieuwe latwerk worden voorzien. De molen krijgt ook 4 nieuwe zeilen. Balkkoppen die gerot zijn, worden hersteld. Trappen worden hersteld of geheel vernieuwd. Vloeren worden waar nodig recht gelegd. De kap van de molen wordt eraf getakeld en wordt tijdelijk op de grond geplaatst. Op de grond wordt de kap hersteld. Het bovenste deel van de molenromp komt dan bloot te staan en kan ook hersteld worden. De kap wordt voorzien van nieuwe dakbedekking. Diverse houten onderdelen met typische benamingen, zoals spruiten, schoren, staart en kruibok worden nieuw aangebracht. Het zogenaamde "draaiende werk" van de molen wordt geheel nage zien en plaatselijk hersteld of vervangen. Daarna wordt het opnieuw afgesteld en is de molen weer maalvaardig. Tenslotte wordt de stenen romp van de molen helemaal gewit en wordt ook het houtwerk geschilderd. De gemeente Tholen neemt deel aan de landelijke Dag van de Duurzaamheid op 9 september. Op de Dag van de Duurzaamheid wordt in de gemeente Tholen een podium gecreëerd om plannen en ambities op het gebied van duurzaamheid te presenteren. Ook zijn er op deze dag presentaties van lopende duurzaam- heidsbevorderende Thoolse inspanningen. Ook zullen er verschillende initiatieven op het gebied van duurzaam heid voor 2010 worden gepresenteerd. Verder wordt er een beeld gege ven waarmee Tholen allemaal al aan de slag is op het gebied van duur zaamheid. In nagenoeg alle organisatieonderdelen van de gemeente heeft de duurzame ontwikkeling zijn intrede gedaan. Zo zijn er pilotprojec- ten voor verduurzaming van de infrastructuur, initiatieven op het gebied van natuur- en milieueducatie, Tholen is milleniumgemeen- te, er is participatie bij een project op het gebied van ontwikke lingshulp, initiatieven op het gebied van duurzaam ondernemen, innovatief project op het gebied van terugdringen van geuraygrJ&Lt en activiteiten op het terrein van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. Op de nationale duurzaamheidsmeter eindigen we als gemeente op de 60e plaats (www.duurzaamheidsmeter.nl). In de week van 26 t/m 30 oktober 2009 zal de eerste inzamelronde plaatsvinden van het huishoudelijk plastic verpakkingsafval. Medio sep tember 2009 zullen alle huishoudens een informatiepakket ontvangen met 12 plastic zakken waarin het verpakkingsafval kan worden verza-, meld. Inzameling verpakkingsafval apart Maandelijks zal een huisvuilwagen huis-aan-huis een route gaan rijden en deze zakken inzamelen. Deze maandelijkse extra inzamelronde kost extra geld en zou kunnen leiden tot een verhoging van de afvalstoffen heffing. De dekking van deze kosten wordt echter gevonden in een ver goeding die gemeenten ontvangen voor de apart ingezamelde hoeveel heden plastic verpakkingsafval: 475/ton. Het plastic materiaal dat apart wordt ingezameld verdwijnt niet in de grijze restafvalcontainer waarvoor wij bij de verbranding anders 117/ton moeten betalen. Het financiële voordeel per 1000 kg verpak kingsafval bedraagt dan totaal 475 117 592 per ton. Uit die inkomsten kunnen de inzamelrondes worden bekostigd. Verlaging Wanneer ieder huishouden goed meewerkt door het plastic gescheiden aan te bieden levert een hogere opbrengst een verlaging van de afval stoffenheffing op. Omgekeerd is helaas ook het geval. Wordt er minder dan gemiddeld ingeza meld/gescheiden dan zal dit leiden tot een verhoging van de afvalstoffenheffing. Het gemeentebestuur doet een drin gend beroep op uw medewerking. Met elkaar dienen we het milieu en beperken daarmee ook nog de kosten. Ook zullen wij in september onder andere op onze gemeentelijke pagina u extra informe ren over de inza meling van kunst stof verpakkings afval. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Langeweg 10 te St-Annaland: het plaatsen van 5 water silo's; - Mossellaan 55 57 te Tholen: het vergroten van de garage; - Doublethstraat 15 te Sint-Annaland: het plaatsen van een dakkapel; - Langeweg 3 te Poortvliet: het plaatsen van een kippen hok en een paardenstal. Ingekomen sloopaanvragen - Schelde-Rijnweg 1 te Tholen: het geheel slopen van een bedrijfsgebouw. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 31 augus tus 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 27 en vrijdag 28 augustus 2009 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Buurtweg 219 te Stavenisse: het plaatsen van een dak kapel: verzonden 10-08-2009. - Weststraat 12 te Scherpenisse: het plaatsen van een schuur: verzonden 10-08-2009. - Paasdijkstraat 2 te Poortvliet: het verbouwen van twee appartementen tot huisartspost: verzonden 10-08- 2009. - Sportlaan 4 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen en bekleden van containers: verzonden 12-08-2009. - Groeneweg 9 te Oud-Vossemeer: het bouwen van een mestsilo, verzonden 18-08-2009. - Prins Frisohof 10 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een dakkapel: verzonden 20-08-2009. - Oudelandsestraat 43 te Tholen: het vernieuwen van een houten berging: verzonden 20-08-2009. - Prins Constantijnlaan 20 te Sint-Maartensdijk: het uit breiden van een woning: verzonden 20-08-2009. - Hofstraat 29 te Oud-Vossemeer: het gewijzigd uitvoeren van een reeds verleende vergunning: verzonden 20-08- 2009. Verleende sloopvergunningen - Pluimpotweg 25 te St-Maartensdijk: het slopen van de bovenconstructies viskwekerij: verzonden 13-08-2009. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, tel (0166) 668200. VERLEENDE BESCHIKKINGE N Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikkingen, dat zij ontheffing van de gel dende bestemmingsplannen en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening: Paasdijkstraat 14-24 te Poortvliet het uitbreiden van een woonzorgcomplex (2009/0344; verz. 18 augustus 2009); Abraham Beeckmanlaan 8 te Tholen: het plaatsen van een kunstwerk (2009-126; verzonden 20 augustus 2009; Vanaf 28 augustus 2009 tot en met 8 oktober 2009 liggen de beschikkingen ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis. Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van het geldende bestem mingsplan en bouwvergunning te verlenen voor de navol gende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Molenweg 7 te Scherpenisse: het vernieuwen van de voorgevel (2009/867); Vanaf 21 augustus 2009 tot en met 3 september 2009 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belangheb benden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroep schrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voor ziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. REGISTER KINDEROPVANG In dit register worden de instellingen voor kinderopvang vermeld, welke in de gemeente Tholen geregistreerd zijn op basis van de Wet Kinderopvang. Het gehele register is in te zien via de gemeentelijke website, www.tholen.nl. U vindt het register via "wonen en welzijn" en "onderwijs en kinderopvang". In dit register is per 20 augustus 2009 een wijzing opge treden in verband met twee nieuwe locaties van Toerdeloo Kinderopvang. Per 1 september 2009 start een locatie voor dagopvang aan de Postweg 4 te 4691 RH Tholen. Per 7 september 2009 start een nieuwe locatie voor buiten schoolse opvang in basisschool De Kraal aan de Zoekweg late 4691 HT Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 13