Bos www.bosvloeren.nl met jullie prachtige accommodatie in Tholen feliciteert Toerdeloo met hun nieuwe prachtige vestiging in Tholen. Toerdeloo werkt in De Tol met groepen in zelfde ontwikkelingsfase NESTO HOLLAND TEGELWERKEN Wij leverden de zonwering B R E C H T S www.sebrechts.nl Breda C.A. Scherpenisse en Zn. B.V. Toerdeloo kinderopvang veel succes op de nieuwe locatie e elusive Dagopvang kinderen in voormalig Thools café dinsdag van start Kozijnen Deuren Schuifpuien Minervum 7446 E 4817 ZG Breda Tel: 076 5720548 Fax: 076 5720549 Mob: 06 14 9932 94 info@bosvloeren.nl www.bosvloeren.nl BEZOEKADRES: VANG 7 4661 TX HALSTEREN T 0164 630242 F 0164 630411 Kinderopvang Toederlóo wordt schoongemaakt door het beste en meest exclusieve bedrijf uit de regio Marconilaan Noord 62, Bergen op Zoom info@schoonmaakbedrijfexclusive.nl T. 0164-712510 I Zonweringen en Rolluiken Wij realiseerden de werktuigbouwkundige installatie, elektrotechnische installatie, loodgieterswerk en dakbedekking. Zilverhoek 5, Steenbergen, tel. (0167) 561720, www.madri.nl De grond- en bestratingswerkzaamheden bij Toerdeloo kinderopvang werden uitgevoerd door: Aannemingsbedrijf Vierlinghweg 39a, Bergen op Zoom Tel. 0164-234926 De inrichting gebeurt vandaag en morgen, gisteravond kwamen de ouders van de aangemelde kinderen vast een kijkje nemen. De dagopvang van kinderopvang Toerdeloo in het voormalige café De Tol in Tholen kan dinsdag 1 september gaan draaien. „We hebben 36 plaatsen voor kinderen van nul tot vier jaar", vertelt directeur Johan Bosters. Zijn organisatie begint in Tholen bin nenkort ook met buitenschoolse opvang, namelijk vanaf 7 sep tember in De Kraal. Speeltuig De Kraal KOMO kwaliteitscertificaat Politie keurmerk veilig wonen Donderdag 27 augustus 2009 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 machinale li mm de Oude Molen Canadaweg 38, 4661 PZ Halsteren T. 0164 - 68 64 31 F. 0164 - 68 75 07 -PROFESSIONALS OP TECELGEBIED" f ichoonmaokbedljt Wilt u ook gebruik maken van onze Exclusive diensten bel of email ons dan. bouwschoonmaak en bouwoplevering glasbewassing gevelreiniging interieur- en vloeronderhoud speciale hardwarecleaning sanitair- en kantineonderhoud 24 uur per dag calamiteiten reiniging brand- en roetreiniging detachering en facility management detachering bouwmedewerkers levering schoonmaakproducten- en systemen Gibsonstraat 8, Steenbergen tel. 0167-567018 fax 0167-561240 b.g.g. 0167-564657 ciat Toerdeloo kinderopvang De Tol MADRI INSTALL SERVICE b.v. Van het café aan de rand van Tholen - wijd en zijd bekend - zijn de zijmuren en de voorgevel blijven staan. Ook het pannendak, compleet met dakkapel, is gehandhaafd. Daardoor oogt het nieuwe kinderdagverblijf aan de Postweg heel herkenbaar. Aan de achterkant is een forse aanbouw gerealiseerd, maar qua stijl en kleuren sluit het geheel goed aan bij de omgeving. Bosters houdt er wel van om de stijl van panden intact te laten. „Toer deloo heeft nogal wat bijzondere panden. Zo zitten we in een watertoren, een sport kantine, een voormalig gemeentehuis, een oude brandweerkazerne, een bankge bouw. En nu dus ook in een .café", zegt hij. „Voor een vestiging zoek je naar een plek die een maatschappelijke functie kan hebben. En dan kom je bij dergelijke ge bouwen uit." Is de buitenkant van De Tol spierwit, het interieur vormt een veelkleurig con trast. Elke ruimte heeft zijn eigen kleur. Die voor de babygroep is oranje, voor de dreumesgrocp (1 tot 2,5 jaar) rood en voor de peutergroep groen. Het keuken tje, dat baby- en dreumesgroep verbindt, is paarsblauw. Net als de afzonderlijke slaapruimten bij elke groep. En op de verdieping - waar de personeelsruimte en een kantoortje zijn ondergebracht - koos architect Tom Moerland voor geel. In de centrale hal komen alle gebruikte kleu ren terug. In de zijgevel van de aanbouw is zwart en rood verwerkt. „Er komt ook rode zonwering. En de muurtjes die bij de zij-ingang staan, worden geel", licht Jo han Bosters toe. In het gebouw zijn ten aanzien van venti latie en verlichting de hoogste normerin gen toegepast. Verder voldoet het aan alle bouwkundige en brandveiligheidseisen. Vóór het kinderdagverblijf is parkeer ruimte voor twaalf auto's. Aan weers kanten komt een hek en beplanting als afscheiding van het terrein. „Ook om te voorkomen dat ouders via het terrein van de buren komen." En aan de achterkant ligt dc buitenspeelplaats. Dat is gras, met daarbij een zandbak en een speeltoestel. Aan twee kanten is een geluidwcrendc schutting geplaatst. De bedoeling is dat tegen cén daarvan een overkapping komt, waarvan een deel als berging gaat funge ren. Bosters is blij met de plek waar Toerdeloo komt te zitten. „Aan de rand van Tholen en vlakbij een kinderrijke wijk. Boven dien goed bereikbaar en op een zichtloca- tie." De nieuwe voorziening blijft De Tol heten. „Dat kan heel goed. Want naast een belasting is een tol ook een speeltuig voor kinderen." Er zal met drie personeelsle den begonnen worden, maar hij verwacht een snelle groei. „Onze organisatie is flexibel. We kunnen medewerkers inzet ten die Tholen combineren met Poort vliet, Sint-Maartensdijk of Steenbergen." In beide Thoolse dorpen heeft Toerdeloo instellingen voor kinderopvang overge nomen. „In Poortvliet zitten we nokvol. En in Sint-Maartensdijk, waar nog een andere opvang is, ook al voor de helft." Bosters voorziet de komende jaren alleen maar groei. Met name door het inkrimpen van het informele circuit: ouders of an dere familieleden die kinderen opvangen, dat neemt af. „En vanaf 2010 bezuinigt de overheid op het gastouderschap. Daar door zal de druk op de dagopvang alleen maar toenemen." In Sint-Annaland begint Toerdeloo met kinderopvang in de brede school die eind dit jaar gereed zal zijn. En ook in Sint Philipsland nemen de plannen concrete vormen aan. Verder voert hij de directie van de Thoolse peuterspeelzalen. „Wc zijn op Tholen in korte tijd heel snel gegroeid", beaamt Johan Bosters. Samen met zijn vrouw Diana begon hij een aantal jaren geleden met kinderopvang Toerde loo in Steenbergen. Inmiddels is Toerde loo in alle Steenbergse woonkernen aan wezig. Dat vervolgens naar buurgemeente Tholen is gekeken, is niet zo verwonder lijk. Want zowel Bosters als zijn vrouw is afkomstig uit Oud-Vossemeer. De dagopvang in De Tol wordt anders dan in de andere Thoolse vestigingen van Toerdeloo. „We gaan met horizontale groepen werken. Dat betekent homogene groepen van kinderen in dezelfde ontwik kelingsfase." Het is een bewuste keuze, legt Bosters uit. „Veel ouders waarderen dit, met name in verband met de veilig heid van de jongste kinderen. En dankzij ons open deursysteem kunnen broertjes en zusjes elkaar tóch even zien ondanks dat ze in verschillende groepen zitten." In kleinere vestigingen zijn dc aantallen kinderen te gering om dit systeem toe te passen. Daar worden dan ook verticale groepen gevormd: verschillende leeftij den door elkaar. Naast de dagopvang begint Toerdeloo in Kinderopvang De Tol hanteert een open deurenheieid, zegt Johan Bosters van Toerdeloo in de centrale hal van de nieuwe voorziening. Tholen met voor- en naschoolse opvang. „Niet in De Tol, maar in het gebouw van De Kraal aan dc Zoekweg." Het gemeen tebestuur is akkoord met het medegebruik van het schoolgebouw door de kinder opvang. „Wij zijn er buiten de lestijden. Ook in de vakanties. We kunnen beschik ken over de algemene ruimtes en over een leslokaal. Inmiddels hebben we personeel aangenomen en de eerste aanmeldingen komen binnen." Bosters benadrukt dat deze buitenschoolse opvang ook voor andere kinderen is dan alleen leerlingen van de montessorischool. Er komen der tig plaatsen. „Daarmee komt er ruimte in Tholen. Want Kobalt (een Bergse stich ting die kinderopvang aanbiedt in Tholen - red.) zit met haar veertig plaatsen in de voetbalkantinc aan de grens." Met het oog op dc ontwikkelingen ten aanzien van nieuwbouw en concentratie van scholen in Tholen, buigen Toerdeloo en Kobalt zich over het opzetten van één grote bui tenschoolse opvang voor de toekomst.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 11