Brasserie De Oude Haven aanvulling horeca smalstad F/A7/F Gefeliciteerd DAG VAN DE DUURZAAMHEID Dag van de Duurzaamheid in Tholen Verplaatsing bijeenkomst Mantelzorggroep 25 augustus Cursus tiltechnieken en ziekenverzorging thuis Tweede zaak van Philip en Hettie Wouterse Veel succes brasserie De Oude Haven F j Oude Haven Pipping vof Jfü s: Oude Haven en veeCsucces metjuttie èrasserie! Oude Haven DeltaTechniek Schildersbedrijf Pipping Wij verzorgden de technische installaties Donderdag 20 augustus 2009 EENDRACHTBODE, DETHOOLSE COURANT Met brasserie De Oude Haven is Sint-Maartens dijk sinds vrijdag een nieuwe horecavoorzie- ning rijker. Philip en Hettie Wouterse, die sa men al slijterij Philett exploiteren, zijn in het hoekpand Haven/Kaai- straat een tweede zaak begonnen. Hun initiatief werd enthousiast ont haald. „De eerste drie avonden zaten we vol." In het diepe Dagschotels Besloten bijeenkomst De Fixet Klussendienst was mede verantwoordelijk voor de verbouwing van het pand. FIXET HALSTEREN FIXET SINT MAARTENSDIJK Brasserie De Tel. 0166-667319 Schildersbedrijf met het openen van jullie brasserie De Oude Haven. Veel zakelijk succes toegewenst door die het prachtig geheel mocht schilderen. Onze dank hiervoor. Markt 55, 4695 CH Sint-Maartensdijk 0166-663470 06-53 69 69 79 www.schildersbedrijfpipping.nl Wij wensen familie Wouterse veel succes met brasserie De Oude Haven STEK Met Delta Techniek haalt u alles in huis! www.dagvandeduurzaamheid.nu De gemeente Tholen neemt deel aan de landelijke Dag van de Duurzaamheid op 9 september. Op de Dag van de Duurzaamheid wordt in de gemeente Tholen een podium gecreëerd om plannen en ambities op het gebied van duurzaamheid te presenteren. Ook zijn er op deze dag presentaties van lopende duurzaamheidsbevorderende Thoolse inspanningen. Ook zullen er verschillende initiatieven op het gebied van duurzaamheid voor 2010 worden gepresenteerd. Verder wordt er een beeld gegeven waar mee Tholen allemaal al aan de Slag is op het gebied van duurzaamheid. In nagenoeg alle organisatieonderdelen van de gemeente heeft de duurza me ontwikkeling zijn intrede gedaan. Zo zijn er pilotprojecten voor ver duurzaming van de infrastructuur, initiatieven op het gebied van natuur- en milieueducatie, Tholen is milleniumgemeente, er is participatie bij een project op het gebied van ontwikkelingshulp, initiatieven op het gebied van duurzaam ondernemen, innovatief project op het gebied van terug- dringen^an geuroverlast en activiteiten op het terrein van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. Op de nationale duurzaamheidsmeter eindigen we als gemeente op de 60e plaats (www.duurzaamheidsmeter.nl). Iedereen is van harte welkom om de Thoolse Dag van de Duurzaamheid bij te wonen. Deze bijeenkomst vindt plaats in het gemeentehuis van 16.00 uur tot ongeveer 19.00 uur. Gezien het beperkte aantal plaatsen voor dit evenement, kunt u zich tot 25 augustus aanmelden via emailadres cak@tholen.nl. De landelijke Dag van de Duurzaamheid is een intiatief van Urgenda. Deze actie-organisatie wil samen met bedrijven, overheden, maatschappelijke organisaties en particulieren van Nederland een proeftuin maken voor duurzamen ontwikkeling en laten zien dat duurzaamheid en innovatie gelijk op kunnen gaan. Voor meer informatie: www.urgenda.nl. Door omstandigheden is de tweede bijeenkomst van de Mantelzorg groep verplaatst van dinsdag 25 augustus naar dinsdag 1 september aanstaande. De mantelzorggroep komt deze keer bijeen op Chaletpark de Krabbenkreek, Nieuwlandseweg 2, 4697 RK Sint-Annaland. De mantelzorggroep is voor iedereen die voor een ander zorg en die behoefte heeft aan contact met lotgenoten in combinatie met wat ontspanning. Na een kopje koffie wandelen we langs de Krabbenkreek om te genieten van het uitzicht en de frisse lucht. We proberen te ont spannen en bij te komen van de dagelijkse beslommeringen. Heeft u interesse? U kunt zich aanmelden bij het steunpunt mantelzorg van de gemeente Tholen telefoonnummer 0166-663815 of via mantelzorgvrijwilligers@tholen.nl. m WÊtBSMÊÊÊÊHÊHÊHKÊÊttÊÊÊtÊHÊÊKÊHÊKtSÊtKÊÊÊÊHÊHÊtKÊÊÊttHÊÊÊÊHÊÊÊÊÊÊÊÊHtKKttÊÊÊHÊUÊK^ Het Steunpunt Mantelzorg van de gemeente Tholen organiseert in samenwerking met Allévo een praktische cursus voor mantelzorgers over tiltechnieken en ziekenverzorging thuis. De cursus vindt plaats op donderdag 10 en 17 september en 1 oktober van 13.30 tot 16.00 uur in het Centrum Thuiszorg, Dokter Tazelaarstraat 1, 4695 BP Sint-Maartensdijk. Programma Donderdag 10 september staat in het teken van tiltechnieken. U leert het verplaatsen van de zieke in bed, in en uit bed. Het verplaatsen in de rol stoel. Het gebruik maken van hulpmiddelen zoals een draaischijf, glijzeil of tillift. Donderdag 17 september komt verzorging aan bod. U leert de beginselen van een de lichamelijke verzorging van een zieke, gebruik van inconti nentie materiaal, huidverzorging en het inrichten van de ruimte. Donderdag. 1 oktober staat in het teken van uzelf. Zorgen voor u zelf door het ontwikkelen van een netwerk en hulp vragen aan professionele- en vrijwilligersorganisaties. U maakt kennis met de Vrijwillige Thuiszorg en de Vrijwillige Palliatieve Terminale Zorg. Aanmelden Aanmelden voor deze cursus kan bij het Steunpunt Mantelzorg van de gemeente Tholen via telefoonnummer 0166-668315 of e-mail naar mantel- zorgvrijwilligers@tholen.nl ln het pand Haven 2 waar vorig jaar nog cafe de Zeeuwse Babbelaar was gevestigd, zetelt nu brasserie De Oude Haven. Het naambord dat op de gevel komt, is nog in de maak. Hettie Wouterse in het vernieuwde interieur van de brasserie in Sint-Maartensdijk. Ze exploiteert deze tweede zaak samen met haar man Philip naast slijterij Philett, die normaal geopend blijft. tingsdag voor zowel de slijterij als de brasserie - waren we dan ook hard tot aan rust. Andere vijftigplus sers bouwen af. maar wij zoeken nog iets nieuws op. Horeca is ook geen vak, zeggen ze wel eens. maar een ziekte. Je bent ermee besmet of niet. Het mensen naar de zin maken, dat ligt ons wel." Het pand waarin vorig jaar de fami lie Van Zetten met De Zeeuwse Babbelaar stopte, stond al driekwart jaar leeg toen op 6 juli de eigenaar van het pand op zijn motor naar Sint-Maartensdijk reed en in ge sprek raakte met het echtpaar Wou terse. „Toen vielen de puzzelstukjes als vanzelf in elkaar", vertelt Hettie. „Van alle kanten zijn we geholpen. De huisbaas zorgde ervoor dat de buitenboel een verfje kreeg, van Fixet - waar Philip tot voor kort werkte - hebben we veel steun ge had. In vijf weken werd alles opge knapt en geïnstalleerd, inclusief een nieuwe elektrische installatie. Dat was volgens Deltatechniek hard no dig. In een. brasserie wordt er meer gekookt dan in een cafe, dus voor de veiligheid moet alles in orde zijn." Het is niet voor het eerst dat Philip en Hettie Wouterse iets nieuws aan pakken. In 2002 begonnen ze wijn winkel Philett aan de Haven en een jaar later veranderde de zaak in een slijterij. „We zijn toen ook in het diepe gedoken. Er brak paniek uit in het dorp trien er geen jenever meer verkrijgbaar was. Mix Inn bij de Spar stopte van de een op de andere dag en Sint-Maartensdijk had toen geen slijterij meer. Het begin was hectisch, want we kregen veel meer aanloop dan we gewend waren. Phi lippe behield zijn baan elders en ik deed de slijterij. Wanneer ik weg was, viel Carla Janus in. die ook over de vereiste papieren beschikt. Rond de kerstdagen was het heel druk. want dan hadden we 800 ver schillende dranken in huis." Bij Philip, die chef-kok is geweest in Amsterdam en Terneuzen. bleef de gedachte spelen om nog eens een keer een brasserie te beginnen. Door een onverwacht gesprek op 6 juli met de huisbaas van het hoekpand Haven/Kaaistraat ging die droom in vervulling. Met dagschotels en een kleine kaart wil brasserie De Oude Haven een laagdrempelige formule bieden om een hapje te eten van dinsdag tot en met zondag, steeds vanaf twaalf uur. „Lekker rustig. We willen geen cafe zijn dat tot twee uur 's nachts open is. Er zijn immers al drie cafe's in Sint-Maartensdijk, naast twee cafe taria's, een shoarmazaak en sinds kort hotel Kom. Wij vormen met on ze brasserie een aanvulling op het totaalplaatje aan horecavoorzienin- gen. waarbij we ook nog de topchi- nees in Scherpenisse rekenen." Het waren wel vijf weken 'keihard buffelen' om vrijdag open te kunnen gaan. „We hebben binnen helemaal moeten strippen en opnieuw opge bouwd. Maandag - onze vaste slui- De Oude Haven richt zich met name op eenvoudige maaltijden en biedt met 40 zitplaatsen ook mogelijkheden voor jubilea van families, bedrijven en verenigingen. De openingsdagen waren heel druk en zondagavond moesten ze een aantal klanten teleurstellen omdat er verschillen produkten op waren. „In het begin is dat ook nog moeilijk in te schatten, maar alle apparatuur werkte grandioos en het was hart stikke gezellig. Bovendien was het commentaar op het eten heel posi tief." De Oude Haven wil in het na jaar en in de winter themabijeen komsten organiseren met o.a. een Spaanse en Italiaanse avond, zoals er eerder slijterij Philett al wijn-, port- en whisky-proeverijen organi seerde. De brasserie heeft een maximale ca paciteit van 40 plaatsen. Voor fami lie-. verenigings- en bedrijfsbijeen- koissten wordt de'zaak voor andere bezoekers gesloten. Op 5 september is de eerste besloten bijeenkomst al geboekt. Op de Haven is er vol doende parkeergelegenheid. Philip en Hettie Wouterse hebben hun va kantie geannuleerd om de nieuwe zaak te kunnen openen. „Maar hier genieten we ook. We komen allebei uit de stad - Amsterdam en Arnhem - maar we zijn helemaal ingebur gerd in Sint-Maartensdijk. De rust vinden we heerlijk en je bent hier nog mens", aldus Hettie Wouterse, terwijl Philip bezig is om inkopen te doen om nieuwe klanten van eten te kunnen voorzien in brasserie De Oude Haven. Brasserie De (profil, Brasserie De JE MAAKT HET MET FIXET Vang 4-6 4661 TX HALSTEREN tel. (0164) 68 50 90 www.fixethalsteren.nl Nijverheidsweg 4 4695 RC SINT MAARTENSDIJK tel. (0166) 66 71 81 www.fixetsintmaartensdijk.nl 1 laven 2 Sint-Maartensdijk Cfe^eUcc^ecd Keul? en geopend: cli t/m za 1 2.00 - 21.00 uur zo 16.00-21.00 uur ^^kend instal Uneto-Vni u rs c r-» rr, U N r\i I .9- v> en -£ - 2 ru .c o I i/i v 4_J N I VI r- 3 -C JZ ■O O I INI 5> Totaal installateurs

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 9