TIIOLEN openingstijden horeca tijdens evenementen Over 10 weken start Tholen de gescheiden inzameling van plastic verpakkingsafval Informatie over Mexicaanse griep Wijzigingen in aanvraagprocedure reisdocumenten Grieppandemie Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 34. Donderdag 20 augustus 2009 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE PLASTIC AFVAL KUN JE BETER SCHEIDEN 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.'30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3. U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. i Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeèn- te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Tijdens de braderie in Tholen op vrijdag 28 en zaterdag 29 augus tus 2009 zal er een proef gehouden worden met verruiming van de openingstijden van de horeca tijdens evenementen. In dit weekend mogen de horeca-inrichtingen geopend zijn tot 03.00 uur. De ter rassen mogen op deze dagen ook langer in gebruik blijven, name lijk op vrijdag 28 augustus tot 01.00 uur en op zaterdag 29 augus tus tot 24.00 uur. Horecanota In de Horecanota, die behandeld werd in de gemeenteraadsverga dering van juli 2009, staat dat er bij wijze van proef tijdens een groter evenement een later sluitingstijdstip voor horecabedrijven zal worden vastgesteld. Het betreft dus met de reguliere sluitings tijden van de horeca. Deze blijven ongewijzigd. Evaluatie De horecabedrijven die aan deze proef meewerken zijn café The Sixties, café Hof van Holland, café-restaurant Hotel Zeeland en Café Hart van Tholen. Op een nog nader te bepalen datum, zal er een evaluatie plaatsvinden van deze proef met de verschillende belanghebbenden. In de week van 26 t/m 30 oktober 2009 zal de eerste inzamelronde plaatsvinden van het huishoudelijk plastic verpakkingsafval. Medio sep tember 2009 zullen alle huishoudens een informatiepakket ontvangen met 12 plastic zakken waarin het verpakkingsafval kan worden verza meld. f Inzameling verpakkingsafval apart Maandelijks zal een huisvuilwagen huis-aan-huis een route gaan rijden en deze zakken inzamelen. Deze maandelijkse extra inzamelronde kost extra geld en zou kunnen leiden tot een verhoging van de afvalstoffen heffing. De dekking van deze kosten wordt echter gevonden in een ver goeding die gemeenten ontvangen voor de apart ingezamelde hoeveel heden plastic verpakkingsafval: 475/ton. Het plastic materiaal dat apart wordt ingezameld verdwijnt niet in de grijze restafvalcontainer waarvoor wij bij de verbranding anders 117/ton moeten betalen. Het financiële voordeel per 1000 kg verpak kingsafval bedraagt dan totaal 475 117 592 per ton. Uit die inkomsten kunnen de inzamelrondes worden bekostigd. Verlaging Wanneer ieder huishouden goed meewerkt door het plastic gescheiden aan te bieden levert een hogere opbrengst een verlaging van de afvalstoffenhef fing op. Omgekeerd is helaas ook het geval. Wordt er minder dan gemiddeld ingezameld/geschei den dan zal dit leiden tot een verhoging van de afvalstoffenheffing. Voor meer informatie kunt u terecht op www.plas- ticheroes.nl. 0p lokaal niveau bereidt de gemeente Tholen zich conform haar draaiboek grieppandemie voor op de gevolgen van een pandemie. Tevens werkt zij aan een zogenaamd continuïteitsplan. Met dit continuïteitsplan beoogt zij bij een aanzienlijke uitval van gemeentelijke medewerkers de dienstverlening aan u overeind te houden. Informatie Op de website van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (www.minwvs.nl) kunt u inhoudelijke informatie vinden over de nieuwe Influenza A. Actuele reisinformatie vindt u op www.LCR.nl. Het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering volgt het advies van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Ook kunt u hierover informatie vinden op www.postbus51.nl. Op de website van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) (www.rivm.nl) vindt u alle actuele informatie over de nieuwe Influenza A. Bij de keuze voor: -infectieziekten-thema's-Nieuwe Influenza A - leest u de beschikbare achtergrondinformatie over deze griep. Ook kunt u voor infor matie terecht op de site van de GGD-Zeeland via www.ggdzeeland.nl. Vanaf 19 augustus heeft de landelijke overheid een algemene website over de Mexicaanse Griep gelanceerd. Deze kunt u vinden via www.grieppandemie.nl. Vragen Met vragen over de medische kant van de griep dient u zich te wenden tot de GGD Zeeland, te bereiken onder telefoonnummer 0113-24 94 00. Hebt u andere dan medische vragen, dan kunt u zich wenden tot de heer F. Huijbrechts van de gemeente Tholen via telefoonnummer 0166-668200. Vanaf 21 september 2009 zal, als u een nieuw paspoort of Nederlandse Identiteitskaart gaat aanvragen, de medewerker achter de balie u ook om uw vingerafdrukken vragen. De Europese Unie (EU) heeft hiervoor in 2004 een verordening opgesteld. Het doel daarvan is misbruik van reisdocumenten zoveel mogelijk tegen te gaan. Het opnemen van vingerafdrukken is verplicht. Hoe werkt het? De baliemedewerkers hebben een apparaat waarmee zij vier van uw vingerafdrukken elektronisch opnemen. Alle opgenomen vingeraf drukken worden opgeslagen in de reisdocumentenadministratie. Twee vingerafdrukken worden ook opgeslagen in de chip van het reisdocument. Bij het ophalen van uw nieuwe reisdocument kan de chip uitgelezen worden. In dat geval zullen de vingerafdrukken die in de chip zijn opgeslagen worden gecontroleerd. Uitzonderingen Er zijn enkele uitzonderingen mogelijk: Indien het fysiek onmogelijk is om uw vingerafdrukken op te nemen, dan krijgt u een reisdocument voor vijfjaar zonder dat daarin vingerafdrukken zijn opgenomen; In het geval het bij u tijdelijk onmogelijk is vingerafdrukken op te nemen, dan heeft u een keuze. U wacht totdat het wel mogelijk is vingerafdrukken van u op te nemen, of u krijgt een reisdocument met een geldigheidsduur van maximaal 12 maanden; Van kinderen tot 12 jaar worden geen vingerafdrukken opgeno- men. Bijschrijven kinderen Kinderen worden vanaf 26 juni 2012 niet meer bijgeschreven in het paspoort van de ouder(s). Zij moeten dan hun eigen reisdocument hebben. Alle bijschrijvingen in het paspoort van de ouders zijn vanaf 26 juni 2012 niet meer geldig. Het paspoort zelf blijft wel geldig. De prijs voor de Nederlandse Identiteitskaart voor kinderen onder de 14 jaar gaat op 1 januari 2010 omlaag. Gratis Nederlandse Identiteitskaart 14-jarigen De gratis Nederlandse Identiteitskaart voor 14-jarigen bestaat vanaf 1 januari 2010 niet meer. De gratis kaart wordt afgeschaft om vanaf die tijd de Nederlandse Identiteitskaart tegen jeugdtarief te finan cieren. De 14-jarigen die hun gratis kaart nog niet hebben aange vraagd, kunnen dit tot en met uiterlijk 31 december 2009 doen. Omdat kinderen vanaf 8 weken vöör hun 14e verjaardag een gratis identiteitskaart aan kunnen vra gen, kunnen kinderen die uiterlijk 25 februari 2010 14 jaar worden, tot en met uiterlijk 31 december 2009 nog een gratis identiteits kaart aanvragen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Tholen via telefoonnummer 0166-668200 of op de website www.paspoortinformatie.nl. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Langeweg 10 te Sint-Annaland: het plaatsen van 5 watersilo's; - Mossellaan 55 57 te Tholen: het vergroten van de garage; - Doublethstraat 15 te Sint-Annaland: het plaatsen van een dakkapel; Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 31 augus tus 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 27 en vrijdag 28 augustus 2009 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeente huis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ont werpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zoge naamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Buurtweg 219 te Stavenisse: het plaatsen van een dak kapel: verzonden 10-08-2009. - Weststraat 12 te Scherpenisse: het plaatsen van een schuur: verzonden 10-08-2009. - Paasdijkstraat 2 te Poortvliet: het verbouwen van twee appartementen tot huisartspost: verzonden 10-08-2009 - Sportlaan 4 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen en bekleden van containers: verzonden 12-08-2009. Verleende sloopvergunningen - Pluimpotweg 25 te Sint-Maartensdijk: het slopen van de bovenconstructies viskwekerij: verzonden 13-08-2009. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor infor matie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u con tact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. KAPVERGUNNING Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij op 31 juli 2009 de volgende aanvraag voor een kapvergunning heeft ontvangen: Sint-Maartensdijk H.H. Vinkeles Melchers, voor het kappen van ca. 190 m2 aaneengesloten houtopstand ten behoeve van verbreding hoofdwatergang en verleggen schouwstrook op perceel Hogeweg 63. De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen wor den bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij op 3 augustus 2009 de volgende kapvergunningen heeft verleend. Sint-Annaland Gemeente Tholen voor het kappen van 4 esdoorns ter hoogte van Burgemeester Baasstraat 19 en 26. Tholen Gemeente Tholen voor het kappen van 6 elzen ter hoogte van Hoogaarsstraat 17 en 23. Tegen de verleende vergunning kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemotiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen. Van de vergunning mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzage legging is verstre ken. Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Indien gedurende de termijn van' terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVINGEN Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 4, lid 3 van het Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval hebben ont vangen van: Brabant Brecom B.V., Nieuwkuijkseweg 2 te Helvoirt, in verband met het voornemen om een. mobiele puinbreker in te zetten op het werk aan de Pluimpotweg 36 te Sint- Maartensdijk. De start van de werkzaamheden vindt plaats medio september 2009. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het waarnemend hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethou ders van Tholen op 14 augustus 2009 besloten: 1. De gereserveerde gehandicapten parkeerplaats voor het pand Noordstraat 5 in Sint-Annaland naar de overzij de van de straat te verplaatsen. Een en ander in ver band met de realisering van parkeervakken na herbe strating. 2. Een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 juni 2014 nabij de ingang van het appartement Achtererf 103 te Tholen ten behoeve van de heer W.E. van Hooven. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het college van burgemeester en wethouders heeft beslo ten een ventverbod in te stellen op en in de directe omge ving van de Bergse Diepsluis. Dit verbod zal inwerking treden 8 dagen na deze publicatie. U kunt de details van het ventverbod en de-exacte locatie waar het voor geldt opvragen bij de behandelend ambtenaar. Als u vragen heeft dan kunt u contact opnemen met de behandelend ambtenaar, de heer N. Damman, te bereiken via telefoon nummer 0166-668200. Het verbod is tevens gepubliceerd op de website van de gemeente, www.tholen.nl, onder de sectie actueel. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 8