THOLEN Welke papieren zijn nodig voor ondertrouw? Wijzigingen in aanvraagprocedure reisdocumenten M Informatie over Mexicaanse griep Nieuwe gemeentegids 2009/2010 Openbare bekendmakingen EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 augustus 2009 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 32 Donderdag 6 augustus 2009 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 8 Tholenderwijs Tot voor kort was de ambtenaar van de burgerlijke stand bij de ondertrouw verplicht om een aantal documenten van u te vra gen. Meestal gaat het over een afschrift van uw geboorteakte en een uittreksel uit de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA). In de komende jaren worden er belangrijke wijzigingen verwacht binnen de burgerlijke stand die erop gericht zijn om de admini stratieve drempels die burgers nu ondervinden te verminderen. MONGOLIA A a»— Mn as- Door wijzigingen in de aanvraagprocedure van reisdo cumenten is de behandeltijd per aanvraag behoorlijk toegenomen. Identiteitskaart aan kinderen die 14 jaar worden vervalt met ingang van 1 januari 2010. Deze besparing wordt ingezet om de kosten voor een Nederlandse Identiteitskaart voor kinderen tot 14 jaar te verlagen. De gemeente Tholen heeft op grond hiervan besloten om de pro- cedure voor de ondertrouw voor de burger te vereenvoudigen. Als u in de gemeente Tholen gaat trouwen en u gaat in de gemeente Tholen in ondertrouw, dan hoeft u geen documenten meer in te leveren als de gegevens al geregistreerd staan in de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA). Hieronder ziet u een schema waarin staat vermeld wanneer u wel of geen documenten bij de ondertrouw moet inleveren. Bij twijfel over uw persoonsgegevens en/of burgerlijke staat, kan de ambtenaar van de burgerlijke stand De gemeente Tholen heeft 3 nieuwe aanvraagstations ontvangen om de aanvragen voor een reisdocument in ontvangst te nemen. Het is hierdoor niet mogelijk om meer dan 3 balies in te zetten bij piekmomenten en tijdens de avondopenstelling. Wij vragen hiervoor uw begrip en adviseren u om gebruik te maken van de mogelijkheid tot het maken van een afspraak voor de middag om lange wachttij den te voorkomen. Een afspraak kunt u maken door contact op te nemen met de gemeente Tholen via het telefoonnummer 0166-668200. Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Aangezien het niet meer mogelijk wordt binnen r afzienbare tijd om kinderen bij te schrijven in het reis document van de ouders, wordt iedereen verplicht een identiteitsdocument aan te vragen. De huidige kinder bijschrijvingen blijven geldig tot medio juni 2012. Bewijs van vorig huwelijk (echtscheiding, overlijden) inleveren Geboorteakte inleveren Bewijs van ongehuwd zijn inleveren Geboren in Nederland en altijd in Nederland gewoond Nee, als deze gegevens geregistreerd staan in de GBA De planning is dat per 2.1 september 2009 de vingeraf drukken in de chip van een reisdocument worden opgenomen. Dit betekent dat de behandeltermijn wederom zal toenemen. Voor meer informatie over de wijzigingen ten aanzien van reisdocumenten verwijzen wij u naar de site www.paspoortinformatie.nl of de website van de gemeente Tholen www.Tholen.nl. Nee, als deze gegevens geregistreerd staan in de GBA Geboren in het buitenland en woont meer dan 1 jaar in Nederland Nee, als deze gegevens geregistreerd staan in de GBA Geboren in het buitenland en woont korter dan 1 jaar in Nederland Nee, als deze gegevens geregistreerd staan in de GBA Nee, als u eerder een verklaring van ongehuwd zijn bij de gemeente heeft ingeleverd Nee, als deze gegevens geregistreerd staan in de GBA De kosteloze verstrekking van een Nederlandse Geboren in het buitenland en in het verleden geen documenten ingeleverd Ja, met de benodigde legalisatiestempels en eventuele officiële vertaling Ja, met de benodigde legalisatiestempels en eventuele officiële vertaling Ja, met de benodigde legalisatiestempels en eventuele officiële vertaling aan u vragen om alsnog documenten in te leveren. Wij adviseren u om tijdig contact op te nemen met de afdeling Publiekzaken, cluster Burgerzaken. Indien u in een andere gemeente in het huwelijk wenst te treden, adviseren wij u contact op te nemen met de ambtenaar burgerlijke stand van die gemeente. Niet iedere gemeente in Nederland heeft zijn beleid ten aanzien van het overleggen van documenten ten behoeve van ondertrouw gewijzigd. De Wereldgezondheidsorganisatie WHO heeft medio juni jl. fase 6 afgekondigd in de strijd tegen de Nieuwe Influenza A(H1N1) (voorheen de Mexicaanse Griep). Hiermee bepaalt de WHO dat er sprake is van een grieppandemie.Hoewel het aantal besmettingsgevallen in Nederland niet als enorm kan worden betiteld, geeft het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport aan dat het aantal besmettingsgevallen naar verwachting eind augustus, dan wel in het griepseizoen aan het einde van dit jaar, aanzienlijk zal toenemen. U zult ongetwijfeld de voorbije maanden via de media gezien en gehoord hebben, dat er op lan delijk niveau hard gewerkt wordt aan de beschikbaarheid van een vaccin tegen de Nieuwe Influenza A. Tevens heeft men op grote schaal virusremmers ingekocht, die bij een besmetting met de griep door de huisarts worden verstrekt. Afgelopen week is de nieuwe gemeentegids 2009/2010 huis-aan-huis in de gemeente Tholen verspreid. Nieuw is dit jaar dat er in de gemeentegids het burgeijaarverslag 2008 is opgenomen. In het burgerjaarverslag blikt bur gemeester W. Nuis onder meer terug op het afgelopen jaar en komen zaken aan de orde als de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening, behandeling bezwaar schriften, klachtenregeling en ambtelijke integriteit. Op lokaal niveau bereidt de gemeente Tholen zich conform haar Draaiboek grieppandemie voor op de gevolgen van een pandemie. Tevens werkt zij aan de afronding van een zogenaamd conti nuïteitsplan. Met dit continuïteitsplan beoogt zij bij een aanzienlijke uitval van gemeentelijke medewerkers de dienstverlening aan u overeind te houden. Informatie Op de website van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (www.minwvs.nl) kunt u inhoudelijke informatie vinden over de Nieuwe Influenza A. Actuele reisinformatie vindt u op www.LCR.nl. Het Landelijk Coördinatiecentrum Reizigersadvisering volgt het advies van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Ook kunt u hierover informatie vinden op www.postbus51.nl. De gemeentegids is tot stand gekomen door samenwer king tussen de gemeente Tholen en Akse Media bv. Mocht u afgelopen week geen gemeentegids hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met cluster Communicatie, gemeente Tholen, 0166-668210. Een email sturen kan ook naar: voorlichting@tholen.nl. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3. U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Op de website van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) (www.rivm.nl) vindt u alle actuele informatie over de Nieuwe Influenza A. Bij de keuze voor: -infectieziekten-thema's- Nieuwe Influenza A - leest u de beschikbare achtergrondinformatie over deze griep. Ook kunt u voor informatie terecht op de site van de GGD-Zeeland (www.ggdzeeland.nl) Staat u niet of onjuist vermeld in de gids, dan kunt u de mutatiebon uit de gids op sturen naar Akse Media bv, Redactie Tholen, Postbus 6033,1780 KA Den Helder of geef de juiste gegevens per email door aan: redactie@aksemedia.nl. U kunt ook rechtstreeks uw wij zigingen online doorgeven aan de uitgever. Via de web site www.aksemedia.nl klikt u hiervoor bij uw adresver melding op de optie ik wil een mutatie aangeven". Vragen Met vragen over de medische kant van de griep dient u zich te wenden tot de GGD Zeeland, te bereiken onder telefoonnummer 0113 24 94 00. Hebt u andere dan medische vragen, dan kunt u zich wenden tot de heer F. Huijbrechts van de gemeente Tholen via telefoonnummer 0166-668200. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. voor het kappen van 3 essen ter hoogte van Molenweg 25 in Scherpenisse. Deze wijziging bevat de bouwvlakvergroting naar 1,5 ha voor het perceel Langeweg 53 te Anna Jacobapolder. Van de mogelijkheid om zienswijzen in te dienen is geen gebruik gemaakt. De vastgestelde wijziging behoeft daar om geen goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Tegen de verleende vergunning kan binnen zes weken na de datum van deze bekendmaking schriftelijk een gemo tiveerd bezwaar worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders, Hof van Tholen 2, 4691 DZ THOLEN. Van de vergunning mag pas gebruik worden gemaakt als de termijn van ter inzage legging is verstre ken. Met ingang van 7 augustus 2009 ligt het besluit samen met het wijzigingsplan en het desbetreffende bestem mingsplan gedurende 6 weken tijdens de openingsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, telefoonnummer 0166-668200. Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn een projectbesluit als bedoeld in artikel 3:10 van de Wet ruimtelijke ordening te nemen en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvra gen om bouwvergunning: Schermerspad 1 te Sint-Annaland: het veranderen van een garage/berging tot woning Slikken van de Heen te Sint Philipsland:- plaatsen van een uitkijktoren Tevens kan gelijktijdig met of na het indienen van het bezwaarschrift een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Indien gedurende de ter mijn van terinzagelegging een bezwaar of verzoek om een voorlopige voorziening is ingediend, wordt de vergunning niet van kracht voordat op dat bezwaar of verzoek is beslist. Tegen het besluit tot wijziging van het bestemmingsplan kan gedurende de termijn van terinzagelegging door belanghebbenden bezwaar worden ingediend bij het colle ge van burgemeester en wethouders, Postbus 51 te 4690 AB THOLEN. f Ingekomen bouwaanvragen - 's-Gravenkreek 21 te Sint-Annaland: het vergroten van een woning; - .Molendijk 17 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een berging; - Vlasmarkt 1 te Tholen: het plaatsen van een berging; - Oesterdam 3 te Tholen: het vernieuwen van het gebouw van de zeilschool; Vanaf 7 augustus 2009 tot en met 17 september 2009 ligt het ontwerp van het projectbesluit en de bouwver gunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen de genoemde inzagentermijn kunnen belanghebbenden mondeling of schriftelijk een zienswij ze over een ontwerpbeschikking worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668562/668363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt Gemeenteblad Tholen nummer 08 - 2009. Tegen betaling van de kosten kan daarvan afschrift worden verkregen. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Ontwerpbeschikking ontheffing Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van het geldende bestemmingsplan te verlenen voor het navolgende verzoek: Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 17 augus tus 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 13 augustus en vrijdag 14 augustus 2009 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor overleg/ schetsplannen is niet openbaar. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Weststraat le te Sint-Annaland: het starten van een kaarsenmakerij (2009/934); Dit nummer van het gemeenteblad bevat: 1. Het besluit van de burgemeester van de gemeente Tholen van 2 april 2009 tot mandatering van een aantal bevoegd heden in het kader van de Wet tijdelijk huisverbod. Vanaf 7 augustus 2009 tot en met 17 september 2009 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergun ning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colo fon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college nTTii'.-.ti' lil-'.l.'i,'i -; ui Het besluit treedt in werking met terugwerkende kracht per 2 april 2009. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt bekend dat het bestemmings plan Kom Sint-Maartensdijk, le herziening, onherroepe lijk is geworden. Het bestemmingsplan ligt ter inzage in het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen en is in te zien op de gemeentelijke website www.tholen.nl, onder de rubriek Actueel, subrubriek Bekendmakingen. Voor informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoonnummer: 0166- 668200. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door het college van burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, het volgende bekend. Verlening Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij op 29 juli 2009 een kapvergunning heeft verleend Voornoemd college heeft op 28 juli 2009 besloten de 10e wij ziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het bestemmingsplan Buitengebied vast te stellen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 8