TIIOLEN Vacatures vrijwilligers vragen uw aandacht voor het Peuter Plus Programma Sluiting sport- en gemeenschapscentra Meulvliet en de Wellevaete zomer 2009 Bubbel Bellen Blaas Super Fuif V. "Dé BUBBEL BELLEN BLAAS SUPER FUIF!" Openbare bekendmakingen Donderdag 16 juli 2009 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 29 servicebureau Voorelkaar gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt, u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3. U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. 5+icMing Fev+er^eelz^len Th»len De peuterspeelzalen in de gemeente Tholen hebben de afgelopen jaren een professionaliseringsslag gemaakt. Daarbij zijn de leidsters verder/aanvullend opgeleid om de peuters nog meer te stimuleren in hun ontwikkeling. Peuters, die een extra steuntje in de rug nodig hebben, mochten hierbij een derde keer zonder extra kosten naar de peuterspeelzaal komen voor het Peuter Plus programma. Dit is nu uitge breid met een vierde extra dagdeel*. Daarnaast geldt voor peuters die in aanmerking komen voor het Peuter Plus Programma tevens een inkomensafhankelijke ouderbijdrage, in plaats van een vaste ouderbij drage. Tijdens de extra dagdelen wordt er met name aandacht besteed aan de stimulering van de taal- en moto rische ontwikkeling van kinderen die dat nodig hebben. De groepsleiding van de peuterspeelzaal bepaalt of er noodzaak bestaat om het kind het Peuter Plus Programma te laten volgen. Deelname aan het pro gramma vergroot de ontwikkelingskansen van een kind, zodat het beter voorbereid aan de basisschool kan beginnen. Aanpassing ouderbijdrage Een andere nieuwe ontwikkeling is de aanpassing van de ouderbijdrage, als de peuter in aanmerking komt voor het Peuter Plus Programma. De ouders betalen dan een inkomensafhankelijke ouderbijdrage. Deze bijdrage ligt voor de laagste inkomens rond de 15. Voor ouders waarvan de peuter enkel twee dagdelen de peuterspeelzaal bezoekt, blijft de reguliere ouderbijdrage van kracht. Met deze financiële maatregel zet de gemeente Tholen reeds een stap in de voorbereiding op de landelijke wetgeving, welke naar verwachting op 1 augustus 2009 van kracht wordt. Op basis van deze landelijke wetgeving zijn gemeenten in de toekomst verplicht de ouderbijdrage voor de peuterspeelzaal inkomensaf hankelijk te maken voor kinderen die een extra steun in de rug kunnen gebruiken. Professionele organisatie Een peuterspeelzaal is een professionele organisatie waar kinderen in groepen van maximaal 16 kinderen met 2 vaste leidsters twee vaste dagdelen per week samen spelen. Zo kunnen ze spelenderwijs hun erva ringswereld uitbreiden. Meer informatie Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met Stichting Peuterspeelzalen Tholen, 0166-610188. De stichting is maandag en dinsdag de gehele dag telefonisch bereikbaar en woensdag alleen 's och tends. U kunt ook mailen naar info@sptholen.nl. Uitgezonderd Sint-Annaland Stichting MusicalXpres, een kunsteducatieve school zonder winstoogmerk, is in het nieuwe schooljaar 2009 - 2010 op zoek naar de volgende vrijwilligers voor de feestcommissie: Een manager, een assistent-manager en meer leden. De activi teiten van de feestcommissie zijn met name gericht op de organisatie van de toekomstige producties op de diverse loca ties. Denk hierbij aan de PR, decorbouw, sponsors etc. Boekhouder Naast leden voor de feestcommissie, is de Stichting MusicalXpres op zocke naar een gediplomeerd boekhouder met ervaring om de Stichting te ondersteunen. Aanmelden Omdat Musicalxpres (nog) geen structureel gesubsidieerde instelling is, zijn ze afhankelijk van vrijwilligers die zich onvoorwaardelijk voor deze school willen inzetten. Voor meer informatie kan men mailen naar jorina@musi- calxpres.nl of via de telefoon naar nummer 06 211 068 39. Ook kunt u contact opnemen met het Servicebureau Voor Elkaar van de gemeente Tholen, of via de website www.Tholen.nl, via Wonen Zorg - Servicebureau - Vacatures. Voor het jaar 2009 is besloten sport- en gemeenschapscentra Meulvliet te Tholen en De Wellevaete te Sint- Annaland te sluiten van zondag 26 juli tot en met zondag 30 augustus. Voor de grote zaal in gemeenschapscentrum Meulvliet geldt de sluitingstermijn tot en met zondag 6 september wegens de in de vakantieperiode uit te voeren werkzaamheden. De Feestvereniging en Smerdiek leeft!! organiseren ter afsluiting van het schooljaar: Een discoavond voor de jeugd op vrijdag 17 juli 2009 van 19.00 uur tot 23.00 uur in sport- en gemeenschapcentrum Haestinge te Sint-Maartensdijk. De Cito-toets is gemaakt, de schriften zijn vol en de boeken zijn uit Tijd voor een feestje!!!! Dit jaar organiseren De feestvereniging en Smerdiek leeft!! om het einde van een geweldig schooljaar te vieren een discoavond voor de jeugd tot circa 17 jaar! Het belooft een SUPER BUBBEL BELLEN BLAAS FUIF te worden. Iedereen is welkom, maar alcohol nog even niet. Vanaf 19.00 uur klinkt de Drive Inn show onderleiding van DJ U-Nc door de speakers in het sport en gemeenschapcentrum Haestinge! Tevens schieten de bubbelbellen uit de kanonnen en kan de zomervakantie beginnen! De Feestvereniging Smerdiek leeft!! heten iedereen van HARTE WELKOM, op vrijdag 17 juli in sport- en gemeenschapcentrum Haestinge, Sportlaan 2 te Sint Maartensdijk. Entree is geheel gratis! Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd binnen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeen te: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat regelen'. Op deze pagina vindt'u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Voorstraat 18 te Sint-Annaland: het plaatsen van een serre; - Buurtweg 83 te Stavenisse: het uitbreiden van een vakantiewoning; - Stationsstraat 37 te Sint Philipsland: het vergroten/ wijzigen van woning 'en plaatsen van een berging; - Meanderlaan 13 te Tholen: het vergroten van een woning; - Windsingel 24 te Tholen: het plaatsen van twee dakka pellen; - Mosselkreekstraat 32 te Sint Philipsland: het oprichten van een berging; - Parallelweg 20 te Sint-Maartensdijk: het uitbreiden van een woning; - Prins Frisohof 10 te Sint-Maartensdijk: het plaatsen van een dakkapel. Ingekomen reclamevergunning - Oesterdam 3 te Tholen: het tijdelijk plaatsen van een reclamebord Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 20 juli 2009 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 16 en vrijdag 17 juli 2009 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Postweg 4 te Tholen: het verbouwen van café tot kin derdagverblijf: verzonden 07-07-2009; - Schelde Rijnweg 64 t/m 94 en Slikkenburg la t/m ld te Tholen: het bouwen van 20 woningen: verzonden 07-07-2009; - Kerkstraat 28b te Stavenisse: het bouwen van een woning met garage: verzonden 09-07-2009. - Burg. Baasstraat 1 te Sint-Annaland: het plaatsen van een bijkeuken en het vervangen van gevelbekleding aan de voor- en achtergevel: verzonden 09-07-2009. - Schoolstraat 44 te Sint Philipsland: het vergroten van de zolderverdieping: verzonden 09-07-2009. - Windsingel 24 te Tholen: het plaatsen van twee dakka pellen: verzonden 09-07-2009. - Oudelandsedijk 6 te Tholen: het gewijzigd uitvoeren van een reeds verleende bouwvergunning: verzonden 09-07-2009. - Dorpsweg 15 te Scherpenisse: het plaatsen van een tuinmuur: verzonden 09-07-2009. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. KAPVERGUNNINGEN Aanvraag Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij in de periode van 1 tot en met 8 juli 2009 de vol gende aanvragen voor een kapvergunning hebben ont vangen: Tholen Gemeente Tholen, voor het kappen van 6 elzen, Hoogaarsstraat ter hoogte van huisnummer 17 en 23 Sint-Annaland Gemeente Tholen, voor het kappen van 4 esdoorns, Burg. Baasstraat ter hoogte van huisnummer 19 en 26 De stukken die betrekking hebben op deze aanvragen lig gen gedurende twee weken na de datum van deze bekendmaking tijdens de openingstijden van het gemeen tehuis voor iedereen ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van ter inzagelegging hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken bij het College van burgemeester en wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Uw reactie zal dan meegenomen wor den bij de beslissing om wel of niet de kapvergunning te verlenen. ONTHEFFING EN BOUWVERGUNNING Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van het geldende bestem mingsplan en bouwvergunning te verlenen voor de navol gende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Provincialeweg 46 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een paardenstal (2009/299); Vanaf 17 juli 2009 tot en met 27 augustus 2009 ligt de ontwerpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagetermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het College van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668 562/ 668 363. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opge steld. Verleende beschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikking, dat zij ontheffing van het gel dende bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met t-npnaccinn van- Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Oudelandsedijk 6 te Tholen: het vernieuwen van een garage (2009/90; verz. 7 juli 2009); Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschilddng ont heffing en bouwvergunning bezwaar maken. Een bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het College van burgemeester en wethouders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166- 668200. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voor ziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. WET MILIEUBEHEER Wet milieubeheer kennisgevingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij een melding ingevolge artikel 4, lid 3 van het Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval hebben ont vangen van: Bowie Recycling B.V., Heistraat 28 te Landhorst, in ver band met het voornemen om een mobiele puinbreker in te zetten op het werk aan de Del Campoweg te Sint Philipsland, gedurende de periode tussen 20 juli 2009 en 20 oktober 2009. Ontwerp-projectbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn een projectbesluit te nemen en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aan vraag om bouwvergunning met toepassing van: Zie verder pagina 10 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2009 | | pagina 9